Algemene kerkvergadering boeiend experiment" een Driekwart Arnhemmers wist van vredeswerk In 1977 ideale toestand: 24 kleuters per klas FORMAAT Presbyterianen gaan praten over fusie Vertrouwen medemens kan bevrijding zijn krant van beroepIngswei Een woord voor vandaag Volgend jaar Pinksteren Grondige voorbereiding Routine doorbreken Uw probleem is het onze... Kerk in Kerala wint rechtszaak van regering 1 WSCF word buurman va' wereldraad Achteruitgan diaconessen in Duitslan( O O O O O O O O O O O O O Bresdin-collectie voor Den Haag Jubileumnummer maandblad ncvb Kranten maakten de meesten erop attent Bestraalde vissen langer houdbaar DONDERDAG 9 OKTOBER 1969, ,.U groeten de broeders die bij mij zijn", schrijft Paulus in het slot van zijn brief aan de gemeente van Philippi. Zo iets zeg gen wij niet meer. Dat wil zeggen, de oudere predikanten doen dat nog wel. Die beginnen hun preek vaak met „geliefde broe ders en zusters". En in enkele kringen spreken de gelovigen elkaar nog aan met „broeder Jansen", en zuster Pietersen". Maar jongeren hoor je zoiets niet zeggen. Dat werkt een beet je op hun lachspieren. Zij achten dat een vorm van vroomheid die hen niet meer aanspreekt. Communisten onder elkaar noe men elkaar nog wel „kameraad", maar christenen spreken nog maar zelden van „broeder". Hoe zou dat komen? De woorden van Paulus maken duidelijk dat het een bijbels taalgebruik is om zo te spreken. Paulus noemt zijn medegelo vigen „broeders en zusters". In Christus zijn wij één familie. We zijn allemaal kinderen immers van één Vader door Jezus Christus. Deze woorden raakten echter in onbruik, niet omdat het geen goede woorden waren, maar omdat wij deze woorden niet goed gebruikten. Ik heb wel eens horen zeggen: Als hij een broeder is, dan wil ik zijn broeder niet zijn. Wij hebben alle leden van de kerk aangesproken met broeder, of alle leden van de kerke- raad. Maar we vergaten dat niet alle leden van de kerk werke lijk in Christus broeders zijn, maar slechts zij die door Christus zijn aangenomen. Zo raken bijbelse woorden in onbruik, om dat wij ze verkeerd gebruiken. We lezen vandaag: Spreuken 3 1-18. (Van onze kerkredactie) DEN HAAG De voorbereiding van de Algemene Kerkver gadering van de Nederlandse Hervormde Kerk (AKV) is be gonnen. Met Pinksteren 1970 zal deze grote vergadering wor den gehouden. Tot het houden van deze AKV werd in juni door de hervormde synode besloten, nadat van vele zjjden bij de synode was aange drongen op het scheppen van een gelegenheid voor de leden van de kerk, om uiting te geven aan hun gedachten, niet alleen met betrekking tot de huidige positie van de kerk in het ge heel van de Nederlandse samen- Brieven die niet rijn vooralen van naam en adres kunnen niet in behandeling worden genomen. Ge heimhouding ls verzekerd, vragen die niet onderling met elkaar ln verband staan moeten In afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden ingesloten. Vraag: Een alleenstaande man heeft een dochter, die al zeer lang verpleegd wordt in een psychiatri sche inrichting. Al die tijd betaalt de vader een premie voor vrijwil lige verzekering, nu al ƒ26,50 per maand. Bij de administratie van het fonds zei men dat de verzekering niet mocht worden opgeheven. De vader trekt AOW en een gemeente pensioen. Antwoord: Hoewel wij niet over voldoende gegevens beschikken, komt het ons voor dat voor de ver pleging aanspraak mogelijk is op uit kering krachtens de Algemene wet bijzondere ziektekosten. Voor aan melding dient men zich 'te richten tot het betrokken ziekenfonds. Ook zou het aanbeveling verdienen te informeren bij de gemeentelijke so ciale dienst. Vraag: Een 63-jarige wil huwen met een Duitse vrouw. Krijgt de vrouw, als hij 65 jaar wordt, ook AOW? Antwoord: De betrokkene heeft in dat geval aanspraak op AOW-uitke- ring voor gehuwden. Vraag: Als ik ertoe overga AOW 'te vragen, moet ik dan belasting betalen? Ik heb namelijk nog een klein kapitaaltje. Tot nug toe heb ik alleen geleefd van wat ik nog bezat. Mijn man heeft nooit premie be taald omdat we ver boven de leef tijd waren, toen de AOW tot stand kwam. Antwoord: Ook al heeft u nooit premie betaald, omdat u al over de leeftijd voor premiebetaling was, toch komt u voor uitkering in aan merking. Dat u belasting zou moe ten betalen, is geen bezwaar, want u zal niet meer behoeven te betalen dan u aan uitkering ontvangt. Als u boven de uitkering een inkomen van bijvoorbeeld ƒ5000 zou genie ten, zou u ongeveer ƒ1000 belasting moeten betalen. U zou dus een groot deel van de uitkering overhouden. Vraag: In uw blad van 20 februa ri 1965 schreef ds. J. L. Klink uit Haarlem dat zij een boek wilde uit geven, getiteld: „Theologie der Kin deren", waarvoor ik ook indertijd iets ingezonden heb. Er lagen al tweeduizend kinderuitspraken klaar voor dat boek. Ik heb zelf al eens aan ds. Klink geschreven maar dat is al weer een paar jaar geleden. Ik heb ook van haar bericht ge kregen, dat zij door drukke werk zaamheden er nog niet toe gekomen was het boek te laten drukken, doch het zou wel over een half jaar zijn. Ik heb al eens in boekwinkels ge vraagd, doch niemand weet er iets van. Antwoord: Dr. Klink vertoeft thans in Zwitserland, waar zij hard werkt aan haar boek „De theologie van de kinderen". Zodra er iets over bekend is. hopen wij dit te berichten. Noordelijken en zuidelijken in FS bijeen (Van onze kerkredactie) ATLANTA, Georgia Afge vaardigden van de Verenigde Presbyteriaanse Kerken in de VS de vroegere noordelijke presbyterianen en de Presby teriaanse Kerk in de Verenigde Staten de vroegere zuidelijke presbyterianen gaan praten over een mogelijke fusie. De laatste keer dat de twee kerken met elkaar in gesprek waren was in 1954. De gemeenschappelijke vergade ring werd bijeengeroepen op verzoek van de zuidelijke presbyterianen die op het laatste moment de kous op de kop kregen van de Hervormde Kerk van Amerika. De fusie leek er door te zijn, toen de hervormde classes plotseling koude voeten kregen. Die uitslag dreef de algemene ver gadering van de zuidelijke presbyte rianen geheel' onverwacht in de ar men van de noordelijke. De twee ver houden zich als de Hervormde Kerk en de Gereformeerde Kerken in ons land, inclusief vrijzinnigen (bij de noordelijken) en verontrusten (bij de zuidelijken). Die regenjas kan ik zelf wel waterdicht maken. Met Harmisol van mijn drogist. Invulpuzzel „Deze commissie is er niet op uit de wonden uit het verleden te gene zen, noch de machine aan het werk te zetten voor het heden. We willen de kerk van de toekomst vorm ge ven", zei de voorzitter van de zuide lijke delegatie, dr. J. Randolph Tay lor. Besloten werd dat de commissie zich gaat bezinnen op de toekomstige kerkregering, de belijdenis, de zen dingsopdracht, communicatie en ker kelijke strategie. Inmiddels hebben de raden voor kerk en samenleving van beide ker ken al besloten om een gezamenlijk blad uit te gaan geven. Het wordt een voortzetting van de zestig jaar oude „Social Progress" en zal zes maal per jaar uitkomen. leving, maar ook met betrekking tot de taak van de kerk in de toekomst, zowel binnen als bui ten de grenzen. Op een gisteren in het synodege bouw aan de Haagse Carnergielaan ge houden persconferentie sprak secreta ris-generaal ds. F. H. Landsman over de wenselijkheid en de noodzaak van dit experiment. Het gaat er om, dat duidelijk zal doorklinken, wat op het „grondvlak" van de kerk leeft. Kan dat dan niet door middel van de ambtelijke ver gaderingen? De synode is toch de ver tegenwoordiging van de kerk? In theorie is dat juist, maar in de praktijk blijkt de synode een onvol doende representatie te zijn van alle geluiden van het grondvlak. Zonder ook maar iets van de bete kenis van de ambtelijke vergaderin gen te willen afdoen, vond ds. Lands man, dat ze misschien in een zekere routine vastgelopen konden zijn. BEWOGENEN Via de AKV kan vooral het geluid van de bewogenen doorklinken: men sen van Sjaloom, studenten, veront rusten, jongeren. Mejuffrouw C. I. Dales, directielid van „Kerk en Wereld", vertelde over de organisatie. Ieder die geïnteres seerd is, kan de „aanloopstof" aan vragen (AKV, Postbus 19, Driebergen). In dertig plaatsen zullen voorbe- reidingsvergaderingen worden gehou den, die agenda-vergaderingen heten. Verder voorziet' de opzet in kleinere gespreksgroepen, plaatselijke voor ronden, regionale tussenronden. Het is de bedoeling, dat half januari de definitieve agenda gepresenteerd kan worden. Het sluitstuk is dan half mei. H. LANDSMAN Om een en ander zo goed mogelijk te doen verlopen is er een begelei dingscommissie gevormd, die zo ge varieerd mogelijk is samengesteld. In deze commissie komt ook de openheid jegens andere kerken tot uiting. Prof. dr. J. C. Groot maakt er deel van uit als vertegenwoordiger van de Rooms-Katholieke Kerk en er zal ook een gereformeerde lid van worden. Overigens blijft de AKV een kerkelijke hervormde aangelegenheid. Ds. Landsman beklemtoonde, dat deze AKV, maar ook en zelfs meer de voorbereiding daarvan, gezien moet worden als een noodzakelijk aan vaard maar niettemin boeiend experi ment. (Van onze kerkredactie) COCHIN, India Het hoogste ge rechtshof van de staat Kerala in In dia heeft uitgesproken dat christelij ke kerken en andere godsdienstige minderheden het recht hebben hun eigen scholen te stichten. De rechter wees de gedachte van de regering af dat zij invloed kon uitoefenen op de ze scholen. Reeds eerder had een gerechtshof een dergelijke uitspraak gedaan, maar de regering was in beroep ge gaan. De districtsrechtbank sprak uit dat het rooms - katholiek bisdom van Quilon en Changanacheri en het bisdom van de Kerk van Zuid - In dia in midden - Kerala scholen kon den stichten. De kerken vielen een wet aan die bepaalde, dat in bijzondere kweek scholen tachtig procent van de leer lingen door de staat moet zijn aange wezen. Volgens het hoogste gerechts hof was deze wet inderdaad in strijd met de grondwet. Bartex is de fijnste snelscheercrême die ik ken. En nog de voordeligste ook! (Van onze kerkredactie) GENEVE —De wcreldorganisi van christen studenten verenigini (WSCF) krijgt een eigen gebouw, een terrein naast het gebouw van I Wereldraad van Kerken is dezer gen de eerste spade in de grond stoken. Het gebouw gaat ongeveer 1,6 i joen gulden kosten. Het wordt g nancierd uit het Philippe Maru Mei rial Fonds dat genoemd is naar de o leden directeur van de infon tiedienst van de Wereldraad van B ken die eerder secretaris - genei was van deze studentenbeweging, overleed in 1967. De WSCF werd in 1895 geforme en omvat ongeveer 80 autonome tionale studentenorganisaties. Tot toe was de organisatie gevestigd de oude stad van Genève. (Het bouw moet worden ontruimd. (Van een onzer verslaggeefster! FRANKFORT Loopt in Net land het aantal diaconessen s! achteruit, voor West - Duitsl geldt hetzelfde, maar in die n dat achttien consultatiebureaus de plaats Neuendettelsau moeten den gesloten. Het aantal diaconessen in Net dettelsau is binnen een jaar met gedaald tot 966. Maar van hen zijl 275 in ruste. Slechts twee leerlin diaconessen traden toe. De zusterraad wil nu door mit van een enquête de mening var diaconessen vragen over de tej woordige situatie in de diacones! huizen. Daarna wil de faad dan ei tuele hervormingen aanbrengen. 2 3 4 6 7 8 10 11 12 13 BEEKBERGEN „De bevrij dende dialoog" is het centrale thema geweest van de eerste conferentie van de Nationale Federatie van Telefonische Hulpdiensten, die deze week in het Troelstra-oord te Beekber gen is gehouden. Er waren 230 deelnemers uit Nederland en België. Op de omslag van het telefoonboek bij de nummers van politie, GGD en brandweer staat vaak: In Geestelijke of Sociale nood nrDaarachter schuilt een organisatie van vrijwilli gers en beroepsmensen, die bereid zijn naar een ieder te luisteren die verstrikt is geraakt in zijn problemen of die geen uitweg meer ziet. In Nederland zijn veertien van dergelijke diensten in bedrijf, vele vierentwintig uur per dag. In de naaste toekomst zal dit aantal nog groeien. Dank zij de belangeloze me dewerking van enkele honderden vrijwilligers is men in staat deze „round the clock" service te geven. Het eerste initiatief tot deze Wastafel verstopt? Fifax lost op. Haal het everr bij de drogist. diensten is in 1954 in Berlijn geno men. Als een olievlek hebben de tele fonische hulpdiensten zich over Eu ropa, Azië en Amerika uitgebreid. Ze blijken in toenemende mate in een behoefte te voorzien, getuige de dui zenden, die er hulp zochten en zoe ken. „Het gaat vooral om de pretentielo ze menselijke aandacht voor elkan der. Niet om de gespecialiseerde en vaste functionele hulp aan elkaar." Dit betoogde onder meer prof. dr. L. M. Aarts in zijn inleiding. Naarmate de mens in een samenle ving verkeert die meer en meer met hem tracht te manipuleren, zal de behoefte aan de „escape", aan de be vrijding groter worden. Deze kan lig gen in het simpele vertrouwen van een medemens, in de dialoog per te lefoon, die als een bevrijdende ont moeting kan werken. De Telefonische Hulpdienst beschikt zelf niet over een zo grote variatie van middelen en methoden, dat hij in elk geval kan helpen. Vaak is het daarom nodig om naar een andere instelling te verwijzen of de hulp van deskundigen in te roepen. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT „De leerlingen- schaal bij het kleuteronderwijs wordt 1 januari verlaagd van 39 tot 38. Het lijkt weinig, maar er kunnen 520 kleuterleidsters meer door worden geplaatst. Per 1 augustus 1970 volgt opnieuw zo'n procedure met hetzelfde ge volg. Maarwe rekenen erop, dat het nu ook vérder zal gaan. Want 24 leerlingetjes per klas is volgens pedagogen pas het ver antwoorde aantal." Mejuffrouw J. Boertien, presidente van de sectie kleuteronderwijs van de protestants-christelijke bond van onderwijzend personeel, zei dit van- DEN HAAG De gemeenteraad heeft van B en W het voorstel ge kregen een bijna volledige collectie van grafisch werk en tekeningen van Bresdin aan te kopen voor het Ge meentemuseum. De collectie, aangeboden door de graficus en verzamelaar Dirk van Gelder, moet 215.000 opbrengen. B en W menen dat met de aan koop een unieke verzameling Bres- din-Redon wordt opgebouwd en dat er tevens een kwalitatief belangrijke uitbreiding van de verzameling negentiende-eeuwse grafiek wordt verkregen. (Van een onzer verslaggeefsters) AMERSFOORT In verband met het halve eeuwfeest van de Neder landse Christen Vrouwenbond is er een jubileumnummer van het maandblad van de bond uitgekomen. Bekende Nederlandse vrouwen heb ben hun bijdragen geleverd. Het zijn: minister Klompé van cultuur, recrea tie en maatschappelijk werk, me vrouw mr. M. Rood-de Boer voorzit ster van het Nederlands Vrouwen Co mité, Mary Barger, erelid van NCVB, freule Wttewaall van Stoetwegen mevrouw dr. M. A. Albronda - van der Nagel, oud - voorzitster van de NCVB en prof. dr. Gesina H. J. van der Molen. Vul hor. in: I. afzonderlijk, 2. op tocht, 3. ketting. 4. gil, 5. vertrouwe lijk, 6. sandaal, 7. vlinder, 8. stengel, 9. muziekinstrument, 10. muggenlar- ve, 11. deel van een huis. 12. be leefdheidsbetuiging, 13. bel. bij juiste oplossing leest men op de cirkeltjes drie plaatsnamen in de pro vincie N.-Brabant. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Hor.: 1. krat. 4. Asen. 7. voldaan, 10. store, 12. brein, 14. 'ton, 15. gat, 17. Dec, 18. Eden, 20. Ier, 21. Laren, 22. esp, 24. Ada. 26. Erp, 27. tel, 29. ent 31. Isère, 33. Eerde. 35. eerbied. 36. dors, 37. Ede, Vert.: 1. kast, 2. avond, 3. tor. 4. aar, 5. snede, 6. none, 8. leg, 9. abt, 11. toeters, 13. Ierland, 16. aarde, 19. dp, 20. Ina. 23. speer, 25. derde. 26. eind, 27. ter, 28. lei. 30. teer. 32. res. 34. eek. ARNHEM Ongeveer vijf tien procent van de Arnhemse bevolking verklaart door de vredesweek van het interkerke lijk vredesoverleg meer inzicht te hebben gekregen in de pro blematiek van oorlog en vrede en twintig procent van hen meer inzicht in de problemen van de rijke en arme landen. Dit zijn enkele voorlopige conclusies van het studiecentrum voor vredes vraagstukken van het Instituut voor politicologie van de Nij meegse universiteit. Uit de voorlopige resultaten blijkt voorts dat drie kwart van de Arn hemse bevolking va-n de vredesweek gehoord had, alhoewel slechts twintig procent het thema van de vredesweek, „de ontwikkelingsproble matiek" weet te noemen. Meer dan de helft van de onder vraagden meende dat de invloed van de rijke landen op het regeringsbe leid van de arme landen moet wor den verstrekt. Op de bewering dat de arme landen nog niet rijp zijn om uit te maken wat goed voor hen is re ageerden 64 procent instemmend, ter wijl twintig procent het hiermee on eens was. Met de stelling dat alleen de arme landen moeten beslissen wel ke veranderingen in de rijke landen moeten plaatshebben om de arme lan den echt te helpen was 53,5 procent het oneens en 26,6 procent het zeer oneens. Bijna de helft van de geënquêteer den stemde in met het huidige beleid van de Nederlandse regeting inzake de ontwikkelingshulp. Tegenstrijdig hieraan meende 67 procent, dat een groot deel van de militaire uitgaven naar ontwikkelingshulp zou moeten worden overgeheveld. De offerbereidheid voor de ontwik kelingshulp bleek snel af te nemen naarmate het procent'age van het net toloon dat men voor ontwikkelings hulp zou moeten afstaan hoger werd. Wilden 24,6 procent nog een procent van het nettoloon afstaan, slechts 1,9 procent bleek bereid tot drie procent te gaan. Kerken Dat de vredesweek tot een activi teit van de kerken beperkt zou moe ten blijven, was iets waarvoor 62,5 procent voelde, terwijl 26,6 procent meende, dat een omroepvereniging krachtens haar levensbeschouwing of ideologie meer in het bijzonder met de problematiek van oorlog en vrede te maken had. De meeste Arnhemmers zeiden door de krant op de vredesweek at tent gemaakt te zijn (37,6) terwijl van de massamedia de tv 23,8 pro cent óp de tweede en de radio met 9,2 procent op de laatste plaats komt. Het bleek dat het tijdstip van de vredesweek (21 tot en met 28 septem ber) door nog geen 10 procent van de ondervraagden ongunstig werd be vonden. 46 procent vond het een gunstig tijdstip. morgen in Tivoli, waar honderden „juffen" bijeen waren, die hun kin- ders daarvoor maar eens een dagje in de steek hadden gelaten. De presidente hoopte dat hoofd leidsters en besturen goede nota zul len nemen van de nieuwe regeling en nu al gaan rekenen of geen extra leidster kan worden aangesteld. Caissière Het diploma is nu eenmaal niet be haald om caissière, of, in het gunstig ste geval oppasser in een crèche te worden. Wanneer zal het ideale aantal van 24 leerlingen zijn bereikt? Als het verder gaat zoals nu, zal dat 1977 zijn. Een ander probleem is leidsters met A en B-bevoegdheid te vinden die hoofdleidster willen worden. Daar is weinig ambitie voor, omdat het verschil in de salariëring tussen leidster en hoofdleidster veel te klein is. Voor „niets" wil men al dat extra werk niet doen. Het verlanglijstje is nog niet uit. Er staat ook nog zo iets op als functi oneel leeftijdsontslag. Het valt niet mee tot het 65ste jaar met kleuters te werken, al zijn er heel wat leidsters, die het opgewekt blijven doen. Maar vraag niet wat een BAZEL Pas gevangen vissen zou den door directe bestraling aan boord van de schepen tien tot veertien dagen langer kunnen worden bewaard. Dit zei de Westduitse dr. Hoffman giste ren op een bijeenkomst in Bazel tij dens de Nuclex-69 beurs. Begin vol gend jaar zal aan boord van het West duitse .onderzoekingsvaartuig Walther Herwig een bestralingsinstallatie wor den aangebracht. Met een reeks proe ven wil men nagaan of deze röntgen- be^traling onschadelijk is voor de vis sen. Amerika wil vogels gebruiken in oorlog WASHINGTON Het Ameri kaanse ministerie van defensie heeft de universiteit van Missis sippi voor 2,2 miljoen gulden op dracht gegeven een onderzoek in te stellen naar de bruikbaarheid van vogels voor gevaarlijke oor logsopdrachten. Duiven, kraaien, gieren, kippen en papegaaien zullen onderzocht worden op hun geschiktheid de mens te vervangen bij luchtver- kenning, artilleriewaarneming, het geleiden van raketten, opspo ring van mijnen en zelfs aanvals- vluchten. Een vogelkenner noemde het plan krankzinnig. Hij kon het niet geloven. In Amerika zijn al eerder pogingen ondernomen die ren in te schakelen voor het oor logsapparaat, maar zonder veel succes. In de laatste wereldoor log ontstond het plan om vleer muizen met licht ontvlambare ap paraten op hun rug naar Japan te sturen. Bij proefnemingen vloog toen bijna een luchtmacht basis ln brand. inspanning dit eist, aldus mejuffrt Boertien. Verstand Als de kleinkinderen op bezoek men bij opa en oma en ze zijn druk, kunnen de grootouders naar huis sturen. Maar een ou kleuterleidster kan dit niet doen ergens, dan zal in deze kwestie nuchtere verstand de overheid i ten leiden. Kolendamp dooc bejaarde vrouw BEDUM De 70-jarige mevri Stulp uit Bedum is gistermorgen buren levenloos in haar huisksj aangetroffen. Zij bleek door kfl dampvergiftiging om het leven te gekomen. Een 78-jarige inwone heer zat bewusteloos in een stoeL is in ernstige toestand overgebrl naar het academisch ziekenhui! Groningen. Geoloog maanbodt dreigt met ontsla] PASADENA De hoofdgeoloog het Apollo-ruimtevaartprogramma. Shoemaker heeft met ontslag gedi als het programma alleen aand schenkt aan de maanreizen en aan het geologisch onderzoek. Apollo-programma is opgezet ter vordering van het wetenschappi onderzoek en niet om na te gaan de mens in de ruimte ten nutte worden gemaakt", zo redeneert b Dr. G. A. Kohnstam lector te Utrecht UTRECHT Donderdag 16 tober zal dr. G. A. Kohnstamm gewoon lector in de sociale we schappen zijn ambt aanvaarden de Rijksuniversiteit te Utrecht. Dr. Kohnstamm zal onderwijs ven in de ontwikkelingspsychol NED. HERV. KERK Beroepen te Gie=sendam - N« Hardinxveld: (vac. G. C. Postï: A. kelenburg te Lexmond: te Hensb (N.H.), c.a.: kand. drs. G. H. Leu te Amsterdam. Aangenomen naar Drachten: t Hollander te Gieten. Bedankt voor Nieuwleusen: P. C Bruyn te Wagen<ngen; voor Ren (vac. M. G. v. d. Velden): C. Ra! Nieuwerkerk a.d. IJssel; voor Hi loopen: mej. A. J. de Lagh, vit Den Haag. GEREF. KERKEN Beroepen te Delfzijl: C. v. Om te Werkendam. Het wper in Enropi gisteren weer max temp Amsterdam onbew. 21 Brussel onbew. 23 Frankfort onbew. 16 Genève mist 16 Innsbruck mist 20 Kopenhagen zw.bew. 18 Locarno mist 21 Londen mist Luxemburg onbew 21 Madrid xw bew 23 Majorca onbew 24 Mtlnchen mist 16 Nice onbew. 24 Partis l.bew. 24 Rome nbew. Wenen onbew 18 Ztlrlcb mist 14

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 2