JACOBAZAAL 'OP LAST' GESLOTEN Hervormde kerkeraden vergaderen openbaar 87 wajang Morgen in Oegstgeest: Shell opent boeken voor universiteit WEEKAGENDA nuÉ cent Siem van der Stoel- school in Leiderdorp Solglytt nu in het Ruhr gebied Burgerlijke stand van Leiden Agenda's Concert in Oegstgeest Ter gelegenheid van lustrum Voorzitter VVD Leiden Raad Oegstgeest NIEUWE LEIDSE €OURANT WOENSDAG 8 OKTOBER 1969 LEIDEN De Patria met aan boord verpleegden van huize Solg lytt voer vandaag van Koblenz naar Orschau in het Ruhrgebied. Gisteren maakte men een mooie tocht van Kochem naar Koblenz; het was zo prachtig weer, dat het zonnedek de gehele dag was bezet. De stemming aan boord is opperbest, mede dank zij de goede zorgen van kaptitein T. Nooitgedacht. Onder de opvarenden bevinden zich twee 92-jarigen. LEIDEN De Jacobazaal in het Herenlogement bij het Burcht complex is zo bouwvallig gewor den, dat de directeur van Ge meentewerken de beheerder, de heer Van Leeuwen, schriftelijk heeft meegedeeld, dat met on middellijke ingang geen vergade ringen meer in de zaal mogen worden gehouden. Voorts kreeg zowel de heer Van Leeuwen, die in het complex woont, als de fir ma Van der Heide en Zoon, die een deel van het complex als magazijn in gebruik heeft, op dracht uiterlijk 1 januari a.s. het pand te ontruimen. Dat ook de heer Van Leeuwen het pand moet verlaten, heeft con sequenties voor het gehele Burcht- complex aangezien de heer Van Leeuwen tot nu toe met het toe zicht was belast, wat na zijn ver huizing dus onmogelijk wordt. oorzaak van de bouwvalligheid ligt in een vrij ver verleden: vlak voor de Tweede Wereldoor log was men begonnen met een grondige restauratie van de Ja cobazaal. In de bezettingstijd werden de werkzaamheden stop gezet. Door de sloopwerkzaam heden, die aan de restauratie vooraf moesten gaan, was toen juist het verband tussen balken en muren verbroken. Sindsdiey is er niets meer aan restauratie gedaan. Wel werden maatregelen getroffen om het instortingsge- vaar te beteugelen. Het pand is nu zo bouwvallig ge- LEIDEN Geboren: Pieter Hugo Cornelis, z v P. J. Kerzaan en C. C. M. Ippel; Monique Jeanne Ma ria, d v J. M. Zuidhoek en M. van der Meer; Jolanda Helena, d v H. Radema en J. H. Dijkshoorn; Mi randa Gerarda Maria, d v B. P. M. Broekhof en J. A. M. Kriek; Ricardo, z v R. F. van As en M. Seriier; Patricia Maureen, d v J. H. Ripson en M. L. Gold man; Jansje Susanna, d v J. de Wit en E. H. Verschoor; Adriaan Frederik, z v J. de Bruijne en H. A. Roffel; Marcel Rudie Albert, z v K. R. Corenhove en F. K. Sachs. Overleden: J. A. A. van Egmond, 11 jaar, zoon; J. A. Brakhoven, 40 jaar, echtgenote van C. Bekooij; H. Schlagwein, 68 jaar, man; J. E. J. A. J. Ruth, 85 jaar, vrouw; B. J. Boom, 85 jaar, wed van A. H. J. Spee; P. L. Dohé, 73 jaar, wed. van J. Berkman; M. Velthuijzen, 83 jaar, man; J. W. Duijff, 62 jaar, man; A. C. Hooijmans, 47 jaar, vrouw; J. van der Meij, 86 jaar, wed van A. de Wit; G. van Hou ten, 69 jaar, man; I. Schaddoe van Dooren, 60 jaar, man. worden, dat de directeur van Ge meentewerken het onverant woord acht hier nog langer men sen te laten verblijven. Gezien de financiële positie van de ge meente is het bovendien uitge sloten dat op korte termijn met een afdoende restauratie kan worden begonnen, eiden heeft er dus weer een pro bleem bij. OEGSTGEEST Voor bet eerst zijn morgen, donderdag 9 oktober, de vergaderingen van de wqkkerkeraden van de Hervormde Gemeente Oegstgeest openbaar. Dit is een resultaat van het overleg, dat op 6 juni en 5 september heeft plaatsgehad tussen vertegenwoordigers van de centrale kerkeraad en belangstellende gemeenteleden. Tijdens de laatste overleg-avond in het gemeentecentrum, op 5 sep tember, is deze wens van de ge meente besproken, waarna de ker keraden het besluit namen de ver gaderingen voortaan openbaar te doen zijn voor belijdende lidma ten, met uitsluiting van die agenda punten die een te persoonlijke sfeer raken. Ook de vergaderingen van de centrale kerkeraad worden open baar, de eerste op 20 november. Op 27 november wordt voor de derde maal een overleg-avond ge houden, waarvoor de in juni ge vormde werkgroepen (zoals zij ook voor de tweede avond op 5 sep tember deden) rapporten zullen samenstellen. Zoals reeds geruime tijd gebrui kelijk is, vergaderen de kerkera den van de drie wijken (Poelgeest, Rhijngeest en Kerckwerve) op de zelfde avond. De agenda's liggen gedurende een week tevoren ter inzage in de huiskamer van het gemeentecentrum aan de Lijtweg. OEGSTGEEST Voor de afdeling Oegstgeest van K. en O. geven Mari- nus Flipse en Tjitte Weber op 23 oktober in de aula van het Rijn landslyceum een concert. Het pro gramma vermeldt werken van J. S. Bach, W. A. Mozart, L. van Beetho ven, Joh. Brahms, A. Dvorak, S. Rachmaninoff, Fr. Poulenc en ande ren (muziek voor twee piano's en voor piano a quatre mains). Burgerlijke stand van Oegstgeest OEGSTGEEST Geboren: Irene Alida Catharina Maria, d.v. A H van Abswoude en C J A M van den Berg; Petrus Johannes, z.v. M L M Bakker en C A J Baart; Susanna Cornelia Maria, d.v. J J M van Eisen "en C Bakker; Martinus Petrus Cor nelis, z.v. C P N J Frijters en M A Oosterveer; Marco Gustaaf, z.v. L Terlouw en A J Terpstra. Ondertrouwd; P P J M van Eisen en C P M Driessen; H A Deurwaar der en J A Los; D J Kampmeinert en E P Janssen; J G Mast en E E A Roelofs. Getrouwd: R F Riphagen en M M Imthorn; G Schoneveld en E de Jong; J W Verheij en J van der Wiel. Overleden: C M den Hollander; C W E Visser, e.v. F J P Baars; J H Geelhuijsen; G Joseph, w.v. S Wolf; T P A Sperna Weiland. OEGSTGEEST In de zitting van 31 oktober 1969 zal de Raad van State het door de gemeenteraad van Oegstgeest ingestelde beroep behan delen tegen het besluit van G.S. tot 't verlenen van vergunning aan de heer J. J. Men ten tot het winnen van zand in de Voorhofpolder. Wet houder J. J. Torn zal, als de raad ermee akkoord gaat, als gemachtigde van het Oegstgeester gemeente bestuur bij deze zitting aanwezig zijn. .PHEN AAN DEN RIJN De corrn iissaris der Koningin, mr. JKlaa- heeft vanmorgen op het Pro- ^nciehuis in Den Haag de heer M. °fijlsma van de provinciale water- ■at de versierselen opgespeld, be horende bij zijn benoeming tot offi- ter iji de orde van Oranje Nassau. 'e heer Bijlsma woont in Alphen den Rijn. Hij werd in 1904 in achten geboren. In 1929 werd hij •.oemd bij de N-V. Intercommu- lal Waterleidinggebied te Leeuwar- '■n en op 1 juli 1930 kwam hij als isistent opzichter naar de provin- iale waterstaat van Zuid-Holland. 1942 werd hij benoemd tot dis- ictshoofd van de Rijnstreek noord in 1966 valgde zijn benoeming tot ouwkundige A. In Alphen aan den ijn was de heer Bijlsma vijf jaren derling van de Gereformeerde erk, terwijl hij die kerk evenzovele ren ook diende als lid van de com missie van beheer. Om gezondheids redenen moest hij deze funkties neerleggen. De heer Bijlsma heeft de onderscheiding gekregen wegens 40 jaren trouwe overheidsdienst. In december van dit jaar zal hij met pensioen gaan. Schoolhoofd Westdorp verlaat Zoeterwoude ZOETERWOUDE De heer M. A. Westdorp. hoofd van de openbare basissohoo-l aan de Dorpsstraat, gaat Zoeterwoude verlaten. Hij heeft een benoeming aanvaard als hoofd van een school in Laren (N.H.). De heer Westdorp was ruim vier jaar in Zoeterwoude werkzaam. In die pe riode werd het onderwijs aan de school belangrijk verbeterd. Zijn op volger is nog niet bekend. CJN houdt wandeltocht LEIDEN Het imstiituuit voor Natuurbeschermingseducatie, uit gaande van de Chr. Jeugdbond van Natuurvrienden, houdt voor de tweede keer dit jaar een wandel tocht door het Warmcmdse Bos. De wandeling, die geheel in het teken van de herfst zal staan. Ls vast gesteld op zaterdag 11 oktober en begint, bij de ingang van het bos, om half drie. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 7 oktober Rijksuniversiteit. Doet. ex. Ned recht: de heer J J Kamp (Rotterdam). LEIDEN De grossierderij van Chr. Verra aan de Haven is van middag feestelijk geopend na een ingrijpende verbouwing. plantenmargarine Prins Bernhard bezocht vliegkamp Valkenburg VALKENBURG Prins Bern hard heeft gisteren in zijn functiq van inspecteur-generaal van de Ko ninklijke Marine een werkbezoek aan het marine-vliegkamp Valken burg gebracht. Gedurende dit bezoek heeft de prins onder meer een vlucht gemaakt met het nieuwe onderzee- bootbestrijdings- en maritieme pa trouillevliegtuig van de marine luchtvaartdienst, de „Breguet Atlan tic". Na de lunch op het marine vliegkamp te hebben gebruikt, ver trok de prins weer aan het begin van de middag. ZOETERWOUDE Zaterdag vanaf 9 uur zullen de leden van de Sint Jansfanfare er op uit trekken om lompen in te zamelen en daarmee de vereniging weer een financiële injectie te geven. Ieder wordt verzocht alles tijdig gereed te zetten. LEIDEN Shell Nederland N.V. heeft de organisatoren van het lustrum van de Leidse universiteit aangeboden haar boeken open te stellen voor een studie naar de invloed van de vestiging van een con cern in een ontwikkelingsland. Alle informatie zou in principe openbaar zijn, met uitzondering van die gegevens, die de ekonomische konkurren- tiepositie van het bedrijf zouden schaden of direkt politieke konflikten betreffen. Met dit laatste is de strijd tussen Nigeria en Biafra bedoeld. Deze case-study zou dan ingepast worden in het lustrumcongres, dat in juni 1970 zal worden gehouden onder de titel „Wetenschap en Wel zijn". Ter voorbereiding van dit con gres zullen een groot aantal werk groepen van start gaan, waarvan het Shell-project deel zou uitmaken. Shell heeft er bij de congrescommis sie op aangedrongen, ook andere concerns zoals Philips en Unilever voor een dergelijk onderzoek te in teresseren. Bij al deze onderzoeken zou het primair de bedoeling moeten zijn na te gaan welke veranderingen in het sociale en economische patroon er optreden als gevolg van de vesti ging van een concern. Naar aanleiding van het Shell- aanbod hebben de organisatoren be sloten aan Shell geen financiële steun te vragen voor het Leidse lustrum bij aanvaarding van het aanbod, om de objectiviteit van het onderzoek niet te schaden. In principe is het aanbod aange nomen, ofschoon met enige huiver van de kant van de congrescommis sie, die bang is „zich aan de Shell te verkopen". Die huiver van de congrescommis sie komt voor een deel voort uit het feit dat het aandeel van de Shell in het conflict Nigeria-Biafra zeer on duidelijk is. Daar staat tegenover, dat de Shell heeft toegezegd, om bij weigering van informaties van haar kant die weigering toe te lichten. De heer A. D. Vas Nunes, top diplomaat van het olieconcern, Vier granaten in de Haarlemmertrekvaart OEGSTGEEST Tijdens bagger- werkzaamheden in de Haarlemmer trekvaart ter hoogte van de scheeps werf „Welgelegen" zijn gistermid dag om ongeveer drie uur vier kleine granaten aangetroffen. Zij zijn waarschijnlijk afkomstig uit de Tweede Wereldoorlog. De mijnop- ruimingsdienst heeft de granaten op veilig gesteld en zal zo snel mogelijk met de verwijdering er van beginnen. Deense ambassadeur in Oegstgeest OEGSTGEEST Vrijdagmiddag om half 4 opent de Deense ambassa deur in ons land, de heer Sigurd Christensen het nieuwe onderdak van de N.V. Codan, Lange Voort 13c. De Codangroep beweegt zich hoofd zakelijk op het terrein van de bouw nijverheid en is georiënteerd op Scandinavische bouwmethoden, ma terialen en architectuur. Tot de groep behoren Junckers Nederland N.V., Jutlandia Nederland N.V., Fa- ber Rails N.V., Heuvelflat N.V. en de N.V. Expo. Verkoopdag orgelfonds OEGSTGEEST In het gemeen tecentrum aan de Lijtweg wordt op 29 oktober van 1 tot 10 uur een verkoopdag gehouden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het orgelfonds van de Groene of Willi- brordkerk. Behalve allerleiartikelen die te koop worden aangeboden, zul len ook modeshows het oog kunnen strelen(zelfgemaakte kleding). Voor werpen en medewerking op andere wijze zijn nog welkom. Kloosterleven OEGSTGEEST Over „de zin of de betekenis van het kloosterleven in deze moderne tijd" zal zuster Bri- gittine uit het bezinningscentrum „De vluchtheuvel" te Bergen (N.H.) op maandag 13 oktober om 8 uur een voordracht houden voor de Neder landse Christen Vrouwenbond, afde ling Oegstgeest. De vergadering heeft plaats in het gemeentecentrum aan de Lijtweg. LEIDERDORP De nieuwe chr. school op de hoek Vronkenlaan- Wilddreef te Leiderdorp is genoemd naar de heer S. van der Stoel, ere lid van de prot.-christelijke school vereniging alhier. De heer Van der Stoel heeft in het verleden veel gedaan voor de totstandkoming van de ene chr. schoolvereniging in Leiderdorp. Hij was indertijd ook voorzitter van de Willem de Zwij- gerschool. Met het verbinden van zijn naam aan de vierde chr. lagere school wilde het bestuur hem eren voor al zijn toegewijde arbeid in het belang van het basisonderwijs ter plaatse. De heer Van der Stoel schroefde vanmorgen bij de ingang van de school zelf het bord, waarop de naam van de school siaat, vast. Hij deed dat in tegenwoordigheid van het bestuur van de chr. schoolver eniging en vele kinderen. Met de tweede voorzitter van de vereniging, de heer Van Ingen Schenau, betrad hij als eerste het gebouw, na de deur met de sleutel te hebben geopend. De kinderen zongen een openings lied. Vanavond zal de Sieni van der Stoel-school in tegenwoordigheid van ouders en genodigden nog eens worden geopend. Foto N. van der Horst. schrijft in de brief waarin hij het aanbod van de Shell bevestigde over het Biafraanse conflict: „Wat Nige ria betreft vertelde ik u reeds, dat wij er niet de minste attractie in zien, ons te begeven in een debat over de controversen van het poli tieke conflict in dat land". „Wij zijn daar tegen onze wil en zonder dat wij er veel aan konden doen, terecht gekomen tussen de mo lenstenen van een burgeroorlog en gezien de emotionele sfeer die zich daar om heen heeft ontwikkeld, voe len wij niet veel voor een studie project over dat land in het kader van het Leids lustrum". Bij haar aanbod denkt de Shell in de eerste plaats aan landen als Ve nezuela en Iran, maar het sluit an dere onderzoekterreinen niet bij voorbaat uit. Pikant is nog, dat uit het gesprek van de heer Vas Nunes met de con grescommissie bleek, dat Shell er niet aan zou denken een dergelijk aanbod te doen, wanneer het een Amsterdams universitair lustrum zou betreffen. Leiden heeft kennelijk een reputatie van rust te verliezen. LEIDEN Drs- P. L. Offerhaus is gekozen tot voorzatter van de afde ling Leiden van de V.V.D. als op volger van dr. J. P. Duyverman. OEGSTGEEST De gemeente raad komt donderdag 9 oktober om half 8 in openbare vergadering bij een. Op de agenda staan ondermeer: benoeming leden commissie van ad vies vordering woonruimte; voorstel inzake de reconstructie van de Laan van Oud-Poelgeest naar aanleiding van adressen van ir. P. de Gruyter en anderen; subsidie voor verlich ting torenuurwerk R.K. kerk; over eenkomst met Chevron N.V. inzake terrein aan de Rijnzichtweg; ver koop strook grond aan de Rijnsbur- gerweg aan Gebr. Bouman; verlen ging huur terrein Mixed Hockey club; wijziging bouwverordening; kosten van aansluiting vuilverbran dingsinrichting; aanleg en onder houd tuin van ambtswoning burge meester; voorlopige vaststelling ge meenterekening en rekening grond bedrijf over 1967; beheersverorde- ning dienst gemeentewerken; idem voor het grondbedrijf; vaststelling van onderscheidene instructies; wij ziging controleregelingen; aanschaf boekhoudmachine voor gemeente werken; opnieuw vaststellen subsi die-verordening; garantie t.b.v Stichting dagverblijven gehandicap ten voor Leiden e.o.; kredieten t.b.v. kleuter- en basisonderwijs; verkoop grond voor R.K. Kleuterschool aan de Rembrandt van Rijnlaaai. OEGSTGEEST De kosten van verlichting van het torenuurwerk van de R.K. kerk bedragen f 2015. B. en W. stellen voor deze te betalen, aangezien de klok zich op een cen traal punt in de gemeente bevindt en er een gemeentelijk belang bij is betrokken. Alleen de restauratie van het uurwerk kost f 4500, welk bedrag het kerkbestuur zal neertellen. Woensdag 8 oktober Steenschuur 6, 8 uur: afd. Leiden Ver. Suikerzieken, dr. H. Schrijver Den Haag over diabetes en zwangerschap. Trouwzaal stadhuis, 4 tot 6 uur: spreek uur soc. raadsvrouw. Schelpenkade 6, 8 uur: Natuurhlst. Ver. dia-avond. Schouwburg, 8 uur: K. en O., Nieuw Rott. Toneel met „Mijnheer gaat op Jacht". Beloftekerk, 8 uur: jaarvergadering afdeling Morstkwartier Christen Vrou wenbond. Donderdag 9 oktober Gehoorzaal: provinciale dag Gerei. Vrouwenbond Zuid-Holland-Noord. Vestestraat 40, 8.30 uur: microtheater Imperium, Droom der Gevangenen (Fry). Gehoorzaal. 8 uur:, concert kunstkring Voor Allen, Ned. Kamerorkest. Schouwburg, 8 uur: K. en O., Nieuw Rott. Toneel met „Mijnheer gaat op Jacht". Vrijdag 10 oktober Boshuis, achter Hoflaan 76, 7 tot 9.30 uur: ruilclub voor verzamelaars. Bevrijdingskerk, 8 uur: afd. Zuid- West Christenvrouwenbond, ledenver gadering met kleurklankbeeld over Die Schöpfung. Zaterdag 11 oktober Vestestraat 40, 8.30 uur: microtheater Imperium, Droom der Gevangenen (Fry). IVN-herfstwandeling o.l.v. CJN, half 3. Ingang Warmonderbos. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. De zaterdag-, zond.-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp en van Apotheek Voorschoten wordt waargenomen door de Zuider Apotheek, De Oegstgeestse Apotheek ls geopend. FILMS IN LEIDEN CAMERA Het bed en het fatsoen, 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. 3 okt en zat 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; vr- en zater dagnacht 23.30 uur: De Vreemdeling. 18 Jaar. LIDO Eyes of the cat, 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. 3 okt. en zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR Rlflfl In Rio. 14 Jaar dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, 3 okt. en zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. REX Tarzans grootste gevecht, 14 Jaar, dag 2.30, 7 en 9.15 uur, 3 okt. en zo 2.30, 4.45, 7 en 9.35 uur. vr- en zat-avond 23.30 uur: De zedelozen, 18 Jaar. STUDIO Skammen, 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, 3 okt. en zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON Funny gllr, a.l.. dag 2 en 8 uur, 3 okt. en zo 2.30 5 en 8 uur NIEUWE FILMS IN LEIDEN CAMERA (9 t.m. 13 okt.): Bebelllon, 18 jaar), 14 okt.: Falstaff, 18 jaar, (15 okt.): Oktober, 18 jaar, dag 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; vr- 'en zat- nacht: 234)0 uur Le rage au corps, 18 jaar. LIDO 491. 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur LUXOR De vernietiging van Franken stein. 18 Jaar dag. 2.30, 7 en 915 uur. zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. REX De afpersers. 18 Jaar, dag. 2,30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur; vrij- en zat-nacht 23.30 uur: Mondo Bi- zarro, 18 Jaar. STUDIO Inspecteur Clouseau blun dert verder. 14 jaar, dag 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4 45, 7 en 9.15 uur, TRIANON Als adelaars vielen ze aan, 14 jaar, dag, 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.i5 uur. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur. Cs mid dags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenbul& Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. EUzabeth- zlekenhuls (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en informatiedienst voor Leiden-Zuld-west, secretariaat Jac ques Urlusplantsoen 83: voor hulpverle ning: telef. 24101 bij geen gehoor telef. 20460: voor Informatie: telef. 33921. Bezoekuren Ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënten In klasse la lb en 2e dagelijks 10.30—11J0. 14.30—16 eD 19—20 uur. Voor patiënten ln klasse 3 maandag, dinsdag 13—14 zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 18.4519.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 154)0—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30, 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Ellsabethziekenhuis Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllnlek Leiden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. Dlaconessenhuls, dagelijks eerste kl. 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 3J5—3 en 8.30—7.15 uur. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8, op zondag van 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. NOORDWIJK Sole Mllo klasse-pa- tlënten dagelijks van 3 tot half 5 en des avonds van 7 tot 8, zaalpatiënten zon. dgs. van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van l tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- llng dagelijks van half 3 tot half 5. Reva- tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbcéafdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op werkdagen van 10 tot 8 u.. ook zaterdag, zondag van l tot 5 uur. Sted Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot uur. zon dag van l tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg), op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags gesloten, ten. Tentoonstellingen Heempark Oegstgeesterweg (Kikkerpol der): Flora van eigen bodem, dagelijks van 8—6 uur: van mei tot en met oktober op zat. en zon 2—6 uur De Lakenhal: ..Kunstenaars ln eigen tijd" (25 sept.—13 oktober, dag. 10—5 u. zond. 1—5 uur) KUNSTZAAL HEUFF. Hoflaan 7, Wasse naar. tentoonst. v. schilderijen en aquarel len van Johan Buning van 22 sept. t/m 15 okt., maand, t/m zaterdag 10 tot 17 uur, dinsdagavond 8 tot 10 uur. Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3: bronsplastieken van Frank Letterle en aquarellen van Thijs Bult. Van 27 sept tot 23 okt, dinsd. t.e.m zat. 9 tot 6 uur.' Galerie 't Duyvenhuys. Rapenburg 94: wandkleden van Plet Heldring en Netje Hadpldakls, vanaf 2 oktober. Soc Buut 110, Nieuwe Beestenmarkt 15: werk van Jan Kok. van 10 oktober tot en met 10 november. Alarmnummers Brandweer 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. Doktersdlenst: 6 maal 1 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur), EHD: 20645.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3