Brugklas adviesorgaan voor de ouders VLEET Woubrugge krijgt in 1970 aansluiting op aardgasnet j 1NQUETE BEWONERS WIJK 'BUITENLIJST' HULP IN DE HUISHOUDING 3ËP Bezwaren reconstructie Laan Oud-Poelgeest Kritiek van raad op vleeskeuringsdienstt BENZINESTATION RIJNZICHTWEC Voorlichtingsavond Juliana-mavo ECHTPAAR VAN EGMOND IN HET GOUD Politieke reclame op straat mag Dagverblijf' in Pr. Hendriklaan Visserij nieuws bij de 1IEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 8 OKTOBER 1969 WOUBRUGGE Onderwijsproblemen en aardgas vormden gister avond in de raadsvergadering de hoofdschotel van de agenda. By de aanbieding van de gemeentebegroting 1970 vernam de dat deze juist sluitend kon worden gehouden. Nadat de voorzitter Venhuizen had gefeliciteerd met zyn bevordering tot referen daris, besloot de raad, als gevolg van een nauwkeuriger opmeting, als nog 70 meter grond te verkopen langs de Bateweg aan de N.V. Delf- en Raadslid Venhuizen zag de lessen van de Streekmuziekschool Leiderdorp liever ondergebracht in gebouw Jeugdland dan in de school. Dit zou scheve verhoudingen kunnen trekken in de sxploitatiekosten tussen de openbare en de bijzondere scholen. B. en W. tullen dat alsnog bezien. te hebben verleend, werd in haar plaats de heer L. F. Noordergraaf benoemd als leerkracht aan de open bare school. Hij is nu werkzaam te Spijkenisse. De voorzitter deelde hierbij nog mee, dat gezien de huidi ge prognose, het leerlingental hier spoedig de grens van een viermans- school zal bereiken. Daartoe zullen B. en W. binnenkort komen met de plannen voor een vierde lokaal, an nex kamer voor het hoofd. Ook hier wordt de financiëring een kostbare aangelegenheid. De heer Brunt wenste de ware uit het gemeentelokaal te zien naar de open- lare school, waar verkeersl essen 'oor volwassenen zijn begonnen. Na iierover de gemeentewet geraad- te hebben, besloot de raad de van een technisch ambte- dit keer te delegeren aan B. en V. Op de advertentie, geplaatst na e ontslagneming van de heer G. Jopper, schreven zes sollicitanten. Gezien de nieuwbouwplannen, die jl vrij ver zijn gevorderd, verleende raad tegen zijn zin in principe aan de bouw van een esde lokaal bij de R. K. schoo lte loogmade. Deze tijdelijke oplossing ëhtte men geldverspilling. De fi- anciëring van de nieuwbouw ook nog geheel in het luchtle- aldus de voorzitter. Raadslid fenhuizen pleitte voor snelle rea- [sering van de nieuwbouw. Is er in loogmade tijdelijk een geschikte te huur?. [Na mejuffrouw J. Luijk als zoda- per half oktober eervol ontslag NOORDWIJK AAN ZEE "bistro fondue" van het PalaeeHotel, tel. 01719-2345 Intiem gezellig* gemoedelijk Populaire prijzen r Schotels voor de gehele familie (kindermenu's) en ook SPECIALITEITEN als slakken uiensoep bouillabaisse fondues van vlees, kaas en chocolade UNIEK VOOR KLEINERE GEZELSCHAPPEN ^PALACE HOTEL ""oneens het gehele jaar geopend 's Winters speciaal voor congressen diners festiviteiten 10-100-300 personen VRAAG ONZE PROSPECTUSSEN ZONDAGMIDDAG THE DANSANT BAR-DANCING "MIRAMAR" Keurmeesters Besloten werd f 25.000 krediet te verlenen voor de bouw van een tweede lokaal aan de bijzondere kleuterschool te Woubrugge. Het bestuur zal de overige benodigde f60.000 elders lenen. Er kwam nogal wat kritiek vanuit de raad over de Vleeskeuringsdienst, vooral betref fende het aantal keurmeesters en de door een exportslachterij vastgestel de tarieven. De eerste achtte men te hoog, de laatste te laag met als ge volg oneerlijke concurrentie. Deson danks werden de voorgestelde wijzi gingen in de verordeningen vast gesteld. Zonder meer ging de raad akkoord met het voorstel een krediet van f7200 te verlenen als bijdrage in de aansluitingskosten op het waterlei dingnet van een viertal woningen op de Kruisweg bij de Herenweg. De belanghebbenden dragen elk f1800 bij. Verheugend was de mededeling, dat de plannen voor de ontruiming van de oude begraafplaats bij de Hervormde Kerk, uiteindelijk zijn goedgekeurd. Besloten werd voor taan ook een bijdrage te leveren in de onderhoudskosten van niet-wer- kende molens. Voor de Doesmolen bedraagt dit slechts f 83. Nadelig saldo Bij de aanbieding van de gemeen terekening, dienst 1966, vernam de raad, dat deze was afgesloten met een nadelig saldo van rond f 9000. Het waterleidingbedrijf toonde een batig slot van f 2000. Als leden van de rekeningscommissie namen zit ting de heren Markx, Noordam en Van Wieringen. Toen de voorzitter als leden van de begrotingscommissie aanzocht de raadsleden Bochove, Bank en Ven huizen, bedankte laatstgenoemde. Hij verzocht in zijn plaats te benoe- OEGSTGEEST In één van de gemeenteraadsvergaderingen van (id 1968 vestigde de heer J. P. Brouwer van de protestants-christelijke ■permg de aandacht op de wijk „Buitenlijst", ook wel „Indische rt" genoemd Hij maakte zich bezorgd over het feit, dat de wijk lal geïsoleerd ligt en de gemiddelde leeftijd van de bewoners aan de ie kant is. De heer Brouwer sprak als zijn verwachting uit dat de ik in de toekomst achteruit zou gaan, als de gemeente niet thans reeds tregelen zou treffen. s heer Brouwer dacht hierbij voorzieningen als bijvoorbeeld speel- of wandelpairkje, het bij- jiwen van een aantal nieuwe pingen, het planten van bomen I de straten, en dergelijke. Hij >ng er echter op aan dat (moch- B. en W. zijn wensen willen •vullen) eerst deskundigen een rapport zouden samenstellen T de mogelijkheden in deze ik. Meningen èe propagandacommissie van de afdeling Oegstgeest, heeft nu j de wijk „Buitenlust" een en- 1rovinciale weg en erkeersonderzoek EGSTGEEST De ontworpen irinciale weg ten noorden van het stgeester kanaal, die het bestem- gsplan „Haaswijk" doorkruist, niet nog een eind naar het noor- worden verschoven. Aldus b. en die dit antwoord hebben ontvan- van de hoofddirecteur van de 'inciale waterstaat, i en W. komen nog nader terug het verkeersonderzoek, waarom l ie vergadering van 4 september levraagd. Zij hebben de te ver- hten informaties uit Leiden over materie nog niet ontvangen. quête gehouden om de meningen en wensen van de bewoners oveT hun positie te weten te komen. De deelneming aan het onderzoek (uiteraard vrijwillig) was groot. Men kon onder meer zijn mening geven over het openbaar vervoer, het aantal winkels in de buurt, de ligging van de kleuter- en lagere scholen, recreatiemogelijkheid, eventuele opheffing postkantoor Wilhelminapark en uitbreiding van de wijk. De WD-commissie verwerkt thans nog de ingekomen gegevens. OEGSTGEEST Met de Che vron Petroleum Maatschappij NV hebben B. en W. een voorlopige huurovereenkomst gesloten inzake een strook grond aan de Rijnzicht- weg zuidzijde, tussen viaduct en Rijnzichtweg. De gemeente krijgt 250.000 ineens en de jaarlijkse huurprijs bedraagt 2.000. De ver huur omvat een termijn van dertig jaar. Chevron, die er een benzine- servicestation gaat neerzetten, zal de omlegging van het rijwielpad en de aanleg van oversteekplaatsen betalen. aevraagd voor enkele ochtenden per week s levrouw J. Windhorst. Zuidsingcl 6, Hazerswoude. Telefoon 01728418. r- men zijn fractiegenoot Brunt. De voorzitter benoemde de heer Van der Eijk (C.H.) Raadslid Venhuizen achtte deze keuze een blijk van aan tasting der democratische beginse len, omdat nu de gehele ARP-SGP fractie gepasseerd werd. Na een vin nig debat ging men akkoord met het voorstel van wethouder Van der We reld, de heer Brunt als vierde lid te benoemen. Als leden van de belde woon ruimte-commissies werden herkozen. In de kamer Woubrugge: J. Grandia, G. Hoogeveen, C. S. Windhorst-de Looff, J. A. Markx en J. van der Nagel. In de kamer Hoogmade: H. P. W. Bank, R. A. van der Lee, C. T. van Rijn, Th. J. van Wieringen en M. C. Wolven-Zetsloot. Aardg as Toen de heer Bank bij de rond vraag de kwestie aardgas aansneed, vernam de raad ondermeer het vol gende: Volgens de laatste gegevens zllen Hoogmade en Woubrugge me dio 1970 vanuit Rijpwetering op het aardgasnet worden aangesloten. Evenals in andere gemeenten zal de bevolking via een boekje over de voorwaarden worden ingelicht. De raad pleitte tevens voor openbare voorlichtingsavonden. Daarna zullen enquêteurs elk gezin afzonderlijk nog inlichten. Uiteindelijk kan nie mand verplicht worden tot aanslui ting. Wel worden buizen aangelegd tot de voormuur. De heer Markx wenste nog plaatsing van waarschuwingsborden op de Baterweg rond de beide kleu terscholen. Tenslotte vernam de heer Van der Laan desgevraagd, dat er wel degelijk serieuze plannen bestaan voor de aanleg van een zui veringsinstallatie bij Hoogmade, in overleg met Rijnland. Excursie schoolleiding Benthuizen naar WBO BENTHUIZEN Vanmiddag maakte burgemeester I. J- P. Keij- zer met de hoofden van scholen, onderwijzend personeel, bestuursle den, leden van de oudercommissie en de inspecteur van het kleuteron derwijs een excursie naar het We tenschappelijk Bureau Onderwijs in Rotterdam. De verzorging van deze excursie berustte bij de gemeentebesturen van Benthuizen en Moerkapelle. Het gezelschap vertrok vanmiddag per bus via Moerkapelle naar het Afrikaanderpjein in Rotterdam. Om zes uur keerde het in Benthuizen terug. Avanti Hazerswoude HAZERSWOUDE Het jongens team van de tafeltennisvereniging Avanti, dat dit seizoen in de lande lijke competitie uitkomt, heeft de tweede competitiewedstrijd, tegen TSF in Sohiedam, met 64 verloren. Het meisjes-team van Avanti, ook al uitkomend in de landelijke com petitie, kwam tot een 55 stand te gen Smash uit Monster. ALPHEN In ons bericht over de inbraak in Avifauna gisteren werd gemeld, dat er voor 200.000 gulden aan sieraden was gestolen. Dit blijkt achteraf niet juist tc zijn. Het bedrag is 20.000. KATWIJK Er is na de invoering van de Mammoetwet in het onder wijs wel het een en ander veranderd. Als je daar niet met je neus bovenop gedrukt wordt, merk je daar niets van. Maar als er dan op een voor voorlichtingsavond, zoals die gister avond in de Juliana-mavo werd ge houden, een mogelijkheid bestaat om kennis te nemen van de grote ver anderingen in ons hele voortgezet onderwijs, dan komt er een mo ment, dat het je zou gaan duizelen. DLt laatste hoefde gelukkig niet, omdat de organisatoren van deze avond een formule hadden gevon den, dde overzichtelijk en exempla risch enkele aspecten van de ver nieuwing aan de orde stelde. Op deze avond was met name de brugklas onderwep van gesprek. Aanwezig waren de ouders van de leerlingen van de brugklas. Wat lag meer voor de hand dan te OEGSTGEEST De reconstructie van de Laan van Oud-Poelgeest (van tweebaansweg tot vierbaansweg met middenbermJ stuit by enkele bewoners op bezwaren. Zy stellen voor inplaats daarvan ëèn omleidings- weg aan te leggen achter langs Poelgeest, van de nieuwe „Oegstgeester- weg" 'ter hoogte van de oostelyke punt van de Leidse sportvelden tot aan het verlengde van de Lange Voort ten zuiden van het zwembad. B. en W. stellen echter dat dan nog de Laan van Oud-Poelgeest een reconstructie zal moeten on dergaan, bijvoorbeeld de aanleg van rijwielpaden aan beide zyden (tengevolge van de toename van het verkeer door de uitbreiding van de Leidse universiteit). Tegen het voorstel van de adres santen bestaat voorts het bezwaar dat een goede aansluiting op zwembad Poelmeer (meit 350.000 bezoekers in dit eerste seizoen) erdoor wordt gemist, terwijl boven dien aantasting van Oud-Poelgeest onaanvaardbaar is. Voor de verbinding naar de Leidse Merenwijk, zoals die voor komt op het streekplan Rijnstreek- West, zal overigens ook èen andere oplossing moeten worden gezocht, delen B. en W. nog mede. Zij zul len zich hierover met Leiden ver staan. RIJNSBURG Misschien was er op 10 oktober 1919 in het gezin van de fam. Bijl in De Lie? naast de vreugde die een trouwdag brengt toch ook een tikkeltje weemoed. Twee dochters tegelijk verlieten het ouderlijk huis om met de mart hun ner keuze een eigen huishouden te beginnen. Een ervan vertrok naar Rijnsburg en zal hier met haar man, Willem van Egmond haar kinderen, kleinkinderen en verdere familie vrijdag terug zien op een 50-jarige echtvereniging. Een simpel bezoek van de ene mevrouw aan een andere, die toe vallig in Rijnsburg woonde en waar Mario Bijl gemakshalve bij was, vormde het begin. Het gouden bruidspaar waarvan de man bijna 75 jaar en de bruid 73 jaar cud is geniet nog een goede gezondheid. Wel heeft mevr. Van Egmond en kele jaren terug een ernstige ziek te gehad maar gelukkig is zij daar van geheel genezen. Vier dochters verrgroten hun ge luk, al zijn dezen net zo min als hun moeder „dorpsvast". Ze zijn wel binnen de Nederlandse gren zen gebleven. 34 jaar heeft het bruidspaar in de Smidstraat, in de zgn. Jan Hen- drïkbuurt, gewoond en zo ver klaarden zij met veel vreugd. Daar na zijn ze naar hun tegenwoordige adres, Vliet Z.Z. No. 28, verhuisd. De bruidegom heeft hoofdzakelijk zijn dagelijks brood aan en in de bollen verdiend, de eerste tijd als los werkman, de laatste 23 ioai bij één baas. In het hoogseizoen als er geteld, gesorteerd en gepakt moest worden werd hem wel eens het verwijt gemaakt „Je werkt mij te hard", maar ja wat doe je als je ziet dat er veel werk is dat beslist op tijd klaar moet zijn; dan begin je vroeg en kijk je 's avonds ook niet op een uurtje. Hoofdzaak was voor mij dat ik dat werk met ple zier deed. De receptie vrijdag van 5 tot 6.30 uur die gehouden wordt in het hotel-restaurant De Monyé zal heus niet alleen door familie worden bezocht; daarvoor hebben bruid en bruidegom te veel vrienden. OGSTEGEEST Politieke partij en die aan de verkiezingen deelne men, mogen gedurende één maand voor de dag van de stemming op straat reclame maken. De burge meester deelt dit de raad mede In antwoord op een vraag van de heer De Graaf (soc.). Wel moet een ver zoek daartoe minstens viermaal 24 uur van te voren worden ingediend. Dit besluit van de burgemeester wijkt af van dat zijn voorganger, burgemeester H. L. du Boeuff, die de verkiezingskaravaan van de Par tij van de Arbeid in 1966 niet in de gemeente wilde toelaten. Verbranding vuil kost meer geld OEGSTGEEST B. en W. stellen voor een aanvullend krediet van f30.000 te verlenen aan de gemeente Leiden, als bijdrage in de kosten van de vuilverbrandingsinstallatie. Wel spreken zij hun teleurstelling uit over deze kostenstijging, voorna melijk veroorzaakt door grote repa raties aan de installatie en uitbrei ding van het personeelsbestand Zij hopen dat thans spoedig de in voornereiding zijnde) gemeenschap pelijke regeling van Leiden met de buurgemeenten tot stand zal komen, opdat inspraak van de deelnemende gemeenten in het beheer en beleid mogelijk zal worden. Vooral wegens loonstijging bij de eigen vuilnisophaaldienst zal de post gemeentereiniging met nog eens on geveer f 30.000 moeten worden ver hoogd. Daarop komen B. en W. ech ter in een volgende vergadering te rug.. OEGSTGEEST De Stichting dagverblijven voor gehandicapten voor Leiden en omstreken, die on langs het pand Hoge Rijndijk 10 te Leiden kocht, wil een tweede dag verblijf openen in het pand Prins Hendriklaan 2 te Oegsgteest. De stichting vraagt de gemeente daarom garantie te verlenen voor een geldle ning van f 500.000. RIJNSBURG Vrijdagavond om 8 uur hoopt de heer J. Breman uit Alphen aan den Rijn in de zaal ach ter de Chr. Geref, Kerk een spreek beurt te verrichten voor de Her vormde Evangelisatie. beginnen met een korte uiteenzet ting van de brugkLasproce dure. De heer Sdhüssler noemde als belang rijke aspecten het feit, dat in deze klas geen ziütenblijvers voorkomen, maar dat er slechts een advies van de school aan de ouders gegeven wordt over de mogelijkheden, d'ie diiit kind in zich heeft. Studieles Een andere noviteit is de studie les. Met vrij kleine groepjes gaat de leraar aangeven hoe je het beste een stuk stof kunt bestuderen. En dit aangeven geschiedt heel stelsel matig, zodat de leerlingen zich lang zamerhand een studiemethode eigen kunnen maken. Bevordering van het denken door een juist taalgebruik en een exact leggen van verbanden nemen hier een centrale plaats in. Achtereenvolgens werd hierna iets.verteld over modern wiskunde onderwijs en het onderwijs in de Franse taal. Wat dit laatste betreft: geen „stomme" thema's meer, maar de grootste nadruk valt nu op het spreken van de vreemde taal, waar voor moderne audiLo-visuele hulp middelen de leerling ter beschik king staan. Dat een en ander niet anders dan gepaard kan gaan met een bijscholing van de leraar, spreekt vanzelf. Oude zwembad in Alphen gesloopt ALPHEN Van het oude zwembad aan de Westkanaalweg.' dat sinds vorig jaar al geen dienst meer deed is nu niet veel mee( over. Slopershanden hebben de opstallen en het zwembassin snel afgebroken en wat de houten delen betreft afgevperd. Het betonnen bassin is met een zware ijzeren kogel geheel vernield, waarna met een bulldozer de zaak wordt ge-ï egaliseerd. Vele jaren is dit oude zwembad (zelfs nog tot vorig jaar) in gebruik geweest. Het is in 1926 gebouwd. Vei le leden van de Alphense Zwemclufi en natuurlijk ook tal van inwoner^ van Alphen bewaren aan dit oude knusse bad nog leuke herinneringen. Nationale bekendheid kreeg hei toen het in die dagen zitting hebben de bestuur het verbod op gemengd zwemmen zo ver doorvoerde dat eeil jongetje van drie jaar, dat met zijp moeder was meegekomen, uit het bad werd verwijderd. Er was een „man" in het bad en de badmeester kon niet anders doen dan het kinjl op dat uur voor dames-zwemmen op bevel van het bestuur het had uitsturen. In 1957 werd het voor openbaaj gebruik gesloten en werd het nieuwe openluchtzwembad aan de Van Fo» reestlaan in gebruik genomen. Enke le jaren is het nog tot vorig jaar in gebruik geweest voor de kinderen van de Stichting „Rijnstroom". Ook voor deze kinderen is vorig jaar een openluchtzwembad gebouwd, zodat instandhouding van het bad aan de Westkanaalweg geen zin meer had. De plaats zal worden opgespoten met zand uit het recreatiemeer. Op het vrij komende terrein wordt een opslagplaats voor grind, zand en an dere bouwstoffen gemaakt. Er zullen tevens enkele kantoorgebouwtjes verrijzen. IJMUIDEN De koolvis zwom in de noordelijke Noordzee weer in grote scholen rond. De Nederlandse treiters eisten een behoorlijke portie voor zich op. Vooral van dc kleine zwarte soort kregen zij beste hoeveelheden aan boord. Helaas viel ook nu de buit aan andere vissoorten hard tegen. Aan gul, schelvis, wijting konden uit een trek slechts enkele manden worden gebor gen. De loggers en kotters op de tong- gronden lieten iets betere resultaten aantekenen dan de laatste dagen het geval was. Sommige vaartuigen slaag den erin uit een poging de voorraad in de ruimen met een kilo of 35 te verrijken. Daarbij kwam dan nog een mand of zes andere vis. Dit betrof in hoofdzaak schol. Ook ditmaal was de tarbot weer bijzonder schaars. De andere schepen moesten met minder genoegen nemen maar over de hele, overigens sterk uitdunnende, vloot werden hogere totalen bereikt. Onder de Nederlandse kust was voor de vaartuigen nog niet veel succes weggelegd. Het liep iets beter dan de laatste tijd min of meer gebruikelijk was geworden maar met hooguit trek ken van 12 manden bruikbare vis hield het bepaald nog niet over. Dik wijls kreeg men niet eens de helft aan dek. Gul en wijting vormden de hoofd moot van de vangsten, Platvis was in deze buurt bijna niet te verschalken. De vaartuigen in de omgeving van 55 NB gingen rustig hun gang. Zij boekten door elkaar genomen trekken van 15 manden hoops, waarbij de schelvis zich weer flink deed gelden. Maar ook aan gul en wijting konden soms aannemelijke hoeveelheden in de ruimen worden gedeponeerd. En kele schepen waren hiermee nog niet tevreden. Zij vulden de voorraad aan met lekkere beetjes kleine haai en kabeljauw. Wat er was Aan de IJmuidense markt versche nen 18 vaartuigen. Zij namen een aan voer voor hun rekening van 4980 kisten vis, waarvan 600 kisten schel vis, 150 kisten wijting, 20 kisten gul cn kabeljauw. 280 kisten kleine gul, 2120 kisten koolvis. 1340 kisten haring, 40 kisten makreel, 10 kisten schar, 260 kUtcn schol, 5 kisten tarbot, 5 kisten kleine haai, 10 kisten leng, 6 kisten poontjes, 84 kisten diversen, 240 stuks stijve kabeljauw en 2500 kilo tong. Verder waren er 1870 kleine kisten schelvis, 460 kleine kisten wijting. 1840 kleine kisten haring en 350 kleine kisten makreel. De tong was wat duurder dan op de voorgaande dag. De grootste soort was met een hoogste bod van f6,63 bijzon der goed aan de prijs. De kleinmidd'el en de eentjes klommen eveneens een stuk boven de zes gulden per kilo, De slips deed het met een constante note ring van f 4.74 stukken beter. Schelvis Bij de schelvis kon de braad het weer niet bolwerken. Na een veelbe lovende start op f44 ebde de be langstelling spoedig weg. Op de laatste afslag moest de vismcelin-' dustrie er zelfs aan tc pas komen. Verscheidene partijtjes waren op het minimum gedrukt. De grotere soorten waren beter in trek. Voor de grootste exemplaren werd tachtig gulden per vijftig kilo betaald. Dc pennen hand haafden zich met een gemiddelde van rUim gulden uitstekend. De wijting had het niet gemakkelijk. Dc dichte soort werd na een inzet van f28 bijna op het minimum gedrukt. Men bleef er ten slotte een gulden boven. De gestripte wijtüig schommel de tussen f 40 en f 17. De kwaliteit speelde bij het prijsverschil een grote rol. De gul liet zich niet van het voorste plan ver dringen. De grote- en middelsoort gin» gen op de eerste ronde vaak voor tachtig gulden van de hand. De kleine gul was voor de kattencentrale een onbereikbaar ideaal. Op de eerste afslag werd een top genoteerd van bijna zestig gulden, onder de f45 kon den de afwachters niet terecht. De kleine zwarte koolvis kon aarj de greep van de vismeelindustrie niet ontsnappen. Heel wat partijtjes be landden op het minimum. In het gunstigste geval werd twintig gulden betaald. De schol vond weer een gre tige aftrek. De grote en grootmiddel lieten met een notering van f74 tot f70 de kleinmiddel en de eentjes maar een paar gulden achter zich. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJ muidense markt onder meer de IJM 57 Zeehaan met 25 kisten en 200 kleine kisten diversen en de IJM 9 Haarlem met 1300 kisten en 50 kleine kisten diversen. In Seheveningcn In Scheveningen werden aange voerd 40 kisten schelvis. 20 kisten wij ting, 10 kleine kisten wijting, 50 kisten gul en kabeljauw, 30 kisten koolvis. 1200 kisten haring. 1950 kleine kisten haring. 300 kisten makreel en 960 kleine kisten makreel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 15