Voor honderd gulden vlugger en doelmatiger telefoneren Jk V CONFECTIE ISRAËL OP TEXTIELMAR iMm TEMA lanceert „telefoon efficiency test Bronchiletten De moord aan de Vestadreef CAROLINA YES WOENSDAG 1 OKTOBER 1969 ZALTBOMMEL Vandaag is het dan zo ver: het Groote Bommelscne Gasthuis heeft voorgoed zijn poorten gesloten. Alle patiënten op drie I na zijn naar huis gestuurd. Die drie zijn naar ziekenhuizen in Culem- borg en Den Bosch gebracht. Gisteren was het voor de verpleegsters een drukke dag. Alles moest worden uitgezocht, ingepakt, opgeteld en ingeschreven: de liquiditeits- balans werd opgemaakt. Van de verpleegsters gaan de meesten werken in het ziekenhuis te Culemborg. Directrice zuster W. H. Boons is in dezelfde functie benoemd I bij het verpleeghuis De Weerde, dat in Eindhoven-Stratum in aanbouw is. In het gebouw van het gasthuis blijven nog twee afdelingen in ge bruik: de fysische therapie en de polikliniek. De verpleegsters en het overige personeel van die afdelingen blijven dus nog in dienst. Hoezeer het de Bommelse bevolking aan het hart gaat dat het gast huis wordt gesloten, blijkt uit het feit, da een onbekende gistermorgen een prachtig bloemstuk op de stoep had gelegd. Op de linten stonden de woorden: „Bedankt voor wat je deed". Op de foto zuster Boons en zus ter Noord bij het bloemstuk. Bij de sluiting van het ziekenhuis deelde burgemeester drs. K. F' Broekens van Zaltbommel mee, dat er plannen zijn voor instelling van I een intergemeentelijke ambidancedienst voor de Betuwe, de Bommeler- waard en de steden Culemborg, Den Bosch, Tiel en Zaltbommel. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Hoe efficiënt, of hoe traag, worden binnen komende telefoongesprekken bij bedrijven of overheidsinstellin gen beantwoord? Het Haagse bureau voor marktonderzoek Telefoon Marketing (TEMA) heeft een steekproef genomen. In vele tienduizenden gesprek ken werd geconstateerd dat er zeer grote verschillen in snelheid van behandeling van de telefoon bestaat. Bij de telefonische benadering van grote chemische bedrijven bleek zes procent geen gehoor te geven, bij bijkantoren van een grote bankinstel ling gaf twee procent geen antwoord. Een plaatselijke gemeentelijke instan tie liet de telefoon zes minuten en twintig seconden bellen alvorens te antwoorden. Ook is gebleken, dat er over het algemeen een groot verschil in effi ciency is te constateren tussen de verschillende filialen of bijkantoren van eenzelfde bedrijf. Een warenhuis dat in Den Haag constant en wel haast perfecte telefoonbenadering geeft, kan in Amsterdam traag en stuntelig werken. Test Menige directeur zou 'uit zijn vel springen' als hij van deze gang van zaken in zijn bedrijf op de hoogte was. Wat kan men ertegen doen? TEMA-directeur W. M. Sevink (51) (Van onze moderedactrice) AMSTERDAM Israël wil zijn textielmarkt in Nederland vergroten. Men hoopt dit jaar een export naar Nederland te halen ter waarde van 3,4 mil joen gulden. In het kader van deze campagne was er gisteren een modeshow voor boutique- houders in het Esso Motor Ho tel, waar de collectie Aled ltd., alles gebreide confectie, werd getoond. De fabriek vervaardigt zowel de garens als het jersey, waardoor een zekere exclusiviteit ontstaat. Dit sprak het meest bij de modellen van linnen, een materiaal dat levendig en soepel is. Verder zuiver wol, dio- leen, helanca en acetaat met lurex voor feestelijke jurkjes en pakjes. In modieus opzicht had de collecte weinig nieuws te brengen, al zijn de modelen bedoeld voor lente en zo mer van 1970. Veel rechte jurkjes, soms met een plooi in het rokgedeel- te. Verder rechte japonnen met jasjes en een enkel broekpak. De dessins en de kleuren waren echter bijzonder mooi, waarbij heldere tinten met fel le effecten zoals rood - blauw; wit -rood e.d. Het ruitmotief, waarbij de streep weer een ingewerkte variatie had, kwam vooral in pasteltinten terug. De effen japonnen en pakjes had den garneringen van zakjes en bie zen in contrasterende kleur De prij zen liggen vrij hoog naar Neder landse maatstaven. Een jurkje om de ƒ150; pakjes over de ƒ200 en een mantel met mouwloze jurk ƒ450. Be paald een tekort was, dat de japon nen niet gevoerd waren, iets wat jer sey toch wel eist. Complet in linnen jersey van de Israëlische fabriek Aled ltd. Hilversum 1, 403 m. NCRV: 18.30 Nieuws. 18.41 Actualitei ten. N.O.S.: 19.00 Openbaar Kunstbezit. 19.10 Lichte gram mofoonmuziek. 19.20 Stereo: Jazzpresso: Jazzmuziek met kort commentaar. Morele Her bewapening: 19.50 Weg met de consumptiemaatschappijl Leve wat?, gesprekken. N.O.S.: 20.00 Reportage van de voetbal wedstrijd P.S.V. Rapid Wlen. 21.50 Lichte grammo- foonmuziek. 22.10 Stereo: Scan: populair programma over electronica. 22.30 Nieuws. 22.38 Parlementair overzicht. 22.45 Mededelingen. 22.50 Ste reo: X, een sprong in het duister. 23.55-24.00 Nieuws, Hilversum II. 298 m. VARA: 18.00 Nieuws. 18.11 Actualitei ten. 18.20 Uitzending van de PSP. 18.30 Stereo: Klink Klaar, zonder nonsens. 19.30 Nieuws. 19.35 Stereo: Licht vo caal en Instrumentaal ensem ble met zangsolist (opn). 20.00 Vragenvuur: een bekende Ne derlander beantwoordt vragen van jonge mensen. 20.20 Franse chansons. 20.40 Buiten lands weekoverzicht. 20.50 Ste reo: Dixielandmuzlek. 21.20 Letter-grepenboekbesprekin gen. 21.50 Stereo: Metropole Orkest. 22.30 Nieuws. 22.38 Me dedelingen. 22.43 Actualiteiten. 22.55 Kerkorgel concert (opn). 23.55-24.00 Nieuws. GRAMMOFOONPLATEN PROGRAMMA DRAADOM ROEP VANAVOND Van 18-20 uur. Speak low, Limehouse blues, Stormy night guitar, Guitar tango. Lo ver man, Too close for com fort, Swing guitar. Zwei Gi- tarren, It had to be you, I'm gonna sit right down and wri te myself a letter. Festival swing, SI j'étais roi, Makin' whoopee, Mon coeur qui bat- tait, I've hitched my wagon to a star. Poor butterfly, Ich bin ein Mann, Je cherche après Titine, Pretend, Tell me about yourself, You stepped out of a dream, Nothing can last fore ver, I pescatori di perle, Beale Street blues. Alibama, Doce cascabeles. King Porter stomp, Moonlight and shadows. Mr Greger's blues. Muziek uit de film „Un Témoln dans la vll- le". Muziek uit de film „I want to live". TELEVISIE 4 IMIOMI Nederland I. N.O.S.: 18.50 Kleur: De Fabeltjeskrant. STER: 18.56 Reclame. N.O.S.: 19.00 Journaal. STER: 19.03 Re clame. N.O.S.: 19.07 Scala: in formatief programma. CVK/I- KOR/RKK: 19.31 Kenmerk: wekelijkse informatierubriek over kerk en samenleving. STER: 19.56 Reclame. N.O.S.: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Re clame. 20.20 Uitzending van de PvdA. 20.30 Stichting Socutera. 20.35 Stagecoach - Postkoets naar Santa Fé. speelfilm. 22.10 Persoonlijk: interviews. 22.35-22.40 Journaal. Nederland II. N.O.S.: 18.50 Kleur: De Fabeltjeskrant. STER: 18.56 Reclame. N.O.S.: 19.00 Journaal. NCRV: 19.03 Scheepsjongen van Bontekoe, vervolgverhaal. 19.12 Kleur: Popparlement: muzikaal vra- genspel. STER: 19.56 Reclame. N.O.S.: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. NCRV: 20.20 Kleur: Schoonmoeders. TV-klucht. 20.45 Bureau Bristol, TV-film. 21.40 Kleur: Maar zij moeten er voor vliegen: filmdocumentaire over de KLM. 22.25 Dagboek van Rembrandt. N.O.S.: 22.30-22.35 Journaal. België. Kanalen Nederlands: 2 en 10. 19.30 Zandmannetje. 19.35 Openbaar Kunstbezit. 19.45 Hier spreekt men Neder lands. 19.50 Zoeklicht. 19. n Mededelingen en weerbericht. 20.00 Nieuws. 20.25 Show voor jongeren. 21.00 Panorama. 21.45 Boemerang '69 (6). 22.15 Nieuws. RADIO MORGEN: Holversum I. 402 m.: KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo: Badinerle: klassieke en semi-klassieke muziek (gr). (7 30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging: 8.00 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.33 Voor de hulsvrouw. (9.00—9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw; 9.35 Waterstanden). N.O.S.: 10 00 Wat heeft dat icind?, pedagogische lezing. 10.20 Stereo: Muziek uit de Barok (opn). KRO: 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast: gevarieerd pro gramma. (12.26 Mededelingen tb.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten). 14.00 Stereo: The Kllima Ha- waiians Show. 14.25 Stereo: Viool en piano (opnl. 15.00 Chr. Gereformeerde middagdienst. N.O.S.: 15.30 Nederlandse volksverhalen en volksgebrui ken. 16.00 Nieuws 16.02 Meer over minder, over' mensen en dingen die minder op de voor grond treden. 17.15 Documen tair klankbeeld over Putten. NCRV: 17.45 Sportactualiteiten. 18.00 Stereo: Tijd vrij voor muziek In vrije tijd: Mannen koor en accordeon-orkest. Hilversum II. 298 m.: AVRO' 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.20 Stereo: Lie grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichte grammofoon muziek. (8 30—8.33 De Groente man). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Stereo: Klassieke pianomuziek (gr). 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Ar beidsvitaminen. (11.00—11.02 Nieuws). 11 30 Voor de vrouw. (11.55 Beursberichten). 12.30 Modern platteland. 12.35 Top pers van toen (gr). 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 't Muzikantenuur: I. Alt en orgel: II. Gitaarrecital. 14 30 't Is historisch: over geschie denis en archeologie. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nieuws. 16.02 Cultureel programma in woord en muziek. 17.00 Lichte grammofoonmuziek voor de tieners. 17.30 Voor de jeugd. 17.55 Mededelingen. Hilversum III. 240 m en FM-kanalen.: NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Muziek van toen. voor luisteraars van nu. 9.30 Licht instrumentaal program ma. 10.00 Nieuws. 10.03 Muziek bij de koffie. (11.00 Nieuws). N.O.S 12.00 Nieuws. 12.03 MI- cro-nótlties.KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Actualiteiten. 13.08 Mu ziek van één tot twee. 14.00 Nieuws. 14.03 Pop-In. 15.00 Nieuws. 15 03 Pop en country- muzlek. 16.00 Nieuws. 16.03 Hitparade. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.07—18 00 Ver- zoekplatenprogramma. Nederland I.: NOS/NOT: 11.10—12.00 en 14.00—14.50 School-tv. België: Nederlands progr. kan 2 en 10.: 14.05—15.50 School-tv. Lappie Loep en het geheim van de degenstok 39. 'Een paar uür later riep Lappie vrolijk: "Land in zicht! Land in zicht!" Jonas en de schipper holden de stuur hut uit en keken over het water. "Zie je nou wat ik bedoel de", begon de schipper. "Dat is toch geen gezellig eiland?" Jonas schudde het hoofd en keek naar lappie, die hem een knipoogje gaf. "Het is wel een gezellig eiland, schipper", zei Lappie, "we gaan hier fijn een weekje zijn". De schipper haalde zijn schouders op en liep terug naar zijn stuur. En terwijl Lappie' en Jonas op de bak stonden uit te kij ken, voer de kleine boot, met zekerheid bestuurd door de ervaren zeeman, langzaam op het eiland af. Het was inder daad een troosteloos gezicht. Er was niets anders dan steen. Grijze steen, groene steen, rode steen en andere stenen, maar het was allemaal steen. Boven op een uitstekende rots stonden twee armetierige palmboompjes, waaraan je duide lijk kon zien. dat het Meeuwen-eiland betere tijden had ge- zegt een methode te hebben gevon den: de telefoon efficiency test. „Met ingang van heden kan ieder bedrijf of instelling tegen betaling van 100 via TEMA laten vaststellen hoe het met de efficiency van de behandeling van telefonische contac ten is gesteld," aldus de heer Sevink. De werkwijze: de te testen telefoon aansluiting wordt door ons gedu rende drie maanden dagelijks gebeld. Gemeten wordt de snelheid van be antwoording en van doorverbinding met de opgegeven afdeling. De bevin dingen worden maandelijks aan het bedrijf gerapporteerd. Gevallen van 'geen gehoor' worden onmiddellijk ge signaleerd, met opgave van het juiste tijdstip, zegt de heer Sevink. Hij legt er de nadruk op, dat de test niet in de eerste plaats bedoeld is als controle op de telefoniste. Inefficiënte telefoonbehandeling, vooral het soms ergerlijk tijdverlies bij doorverbinden, is slechts zelden aan de telefoniste te wijten", vindt de heer Sevink. Meer begrip Hij verwacht dan ook, dat de test door telefonisten enthousiast zal wor den ontvangen, omdat ze hierdoor meer begrip voor hun werk binnen het bedrijf en bij de bedrijfsleiding zullen verkrijgen. Drie jaar geleden richtte de heer Sevink, die acht jaar in Londen bij een marketing-bedrijf heeft gewerkt, de TEMA op. De zaken worden tele fonisch geregeld. Wil een onderne mer een bepaald produkt afzetten en wil hij weten hoe groot de markt is voor dat produkt, dan kan hij de hulp inroepen van TEMA. Telefo nisch worden duizenden bedrijven be naderd en gevraagd of ze belangstel ling hebben voor het te verkopen produkt. De ondernemer kan dan doelgericht te werk gaan. Per maand worden gemiddeld vier a zeshonderd gesprekken gevoerd. Al gauw viel het ons op, dat er veel tijd verloren ging om een bepaalde per soon aan de lijn te krijgen. Ik ben toen systematisch aantekeningen gaan maken," aldus de heer Sevink. Verbeterd „Het belang van een efficiënte tele foonbehandeling is nog lang niet bij alle bedrijven voldoende doorgedron gen. De verwachting van de telefoon test is, dat niet alleen de efficiency van de telefoon-beantwoording in de geteste organisatie wordt verbeterd, maar ook verlies van tijd, telefoon kosten en onnodige bezetting van het telefoonnet in het algemeen, zal ver minderen". Hoestdrank in tabletvorm. f 1~ 4$' Vanavond start de NCRV op Ned. 2 een nieuw soort ,iPick-up", nu „Popparlement" geheten. Kijkers kunnen vragen stellen over artiesten of platen op het terrein van de lichte muziek. In het parlement zitten Marie-Cécile Moerdijk, Seth Gaaikema, Leo Riemens en Guus Oster. Kunnen zij er niet uitkomen, dan zullen Joop Stokkerma:ns, Willem van Kooten en Max van Praag helpen. Parlements voorzitter is Gerrit den Braber. Het gaat natuurlijk in de eerste plaats om het propageren van nieuwe platen, en, zoals de foto laat zien, leuke Conny Vink is er van avond om extra vrolijkheid te brengen. VANAVOND TE ZIEN 1 NOS uur reportage voetbalwedstrijd PSVRapid Wien uit Eindhoven. In de pauze om 8.45 uur zendtijd politieke partijen, uur Persoonlijk. 2 NCRV uur Scheepsjongen van Bontekoe, tweede aflevering. uur Popparlement. uur aflevering Schoonmoeders. Bureau Bristol: „Een schaap in wolfskleren" 9.45 Ned. 7.03 7.12 documentaire over de Kon. schappij. Luchtvaart Maat- VANAVOND TE HOREN Hilversum I NOS 8.00 uur reportage voetbalwedstrijd PSVRapid Wien. 10.10 uur Scan, electronica populair. 10.50 uur Iks, actueel magazine. Hilversum II VARA 8.00 uur Drs. Nederhorst onder vragenvuur. 8.20 uur Franse chansons. 9.10 uur Letter-grepen. 9.50 uur Metropoleorkest speelt, j 10.55 uur orgelconcert door Charles de Wolff. POLITIEVERHAAL VAN N. A. M. WIJCHGEL 83 „Het is een sterke aanwijzing, dat ben ik met je eens, maar geen bewijs dat hij die moord bedreven heeft." „Daarom spijt het mij juist zo erg dat hij mij ontsnapt is. Ik maak me sterk dat ik hem tot een bekentenis zou hebben gebracht", zei Verster overtuigd. De commissaris keek naar het wilskrachtige gezicht tegenover hem. „Zou je denken?" vroeg hij vriendelijk. „Enfin, hoe dan ook, er zit momenteel niets anders op dan af te wachten of ze hem vinden." Hiermee was het onderhoud geëindigd en keerde Verster naar zijn eigen kamer terug. Timmermans was zichtbaar verheugd hem weer te zien en brandend nieuwsgierig om te vernemen hoe de zaak ervoor stond. Hij luisterde met in tense belangstelling terwijl Verster hem alles vertelde en hoorde verbaasd op toen hij vernam welke gevolgen Beurs' inlichting had gehad. „Wat kunnen de dingen toch soms van kleinigheden aft- hangen. Dat ik naar de Warmoesstraat ging was feitelijk een gevolg van mijn tegenzin om alleen naar Utrecht terug te gaan", zei hij peinzend. „En toen ik het verder aan Terwindt overliet was ik zo goed als overtuigd dat het toch op niets zou uitlopen. En inplaats van dat heeft het hen uit hun schuilhoek verdreven en hen ertoe gebracht een auto te stelen om er mee vandoor te gaan. Ze moeten aardig in de rats hebben gezeten om zo'n stomme streek uit te halen waardoor ze hun spoor weer blootgaven". „Ik hoop dat Geurtsema een nog stommere streek uithaalt door zijn revolver bij zich te houden", zei Vester. „Wat toch een beroerde boel dat we hier moeten zitten afwachten inplaats van mee te kunnen helpen om hem te vinden", liet hij er met een diepe zucht op volgen. Timmermans, die wist hoezeer hem dit ter harte ging, wilde hem afleiden. „Heb ik je al gezegd dat het nagaan van die tocht van Oldenhoeve en zijn vrienden naar Den Haag op niets is uitgelopen? Er heeft zich geen mens gemeld die hen in dat café gezien had. Het is nu zeker ook niet meer nodig er nog weer moeite voor te doen, hè?" „Nee, laat dat maar schieten". „Dat hebik ook gedacht. Weet je wat ik nog wel gedaan heb? Ik heb laten nagaan waar Ten Bos de avond van de moord was. Maar die was de hele avond, tot na middernacht, met vrienden samen en is dus ook van de baan. En verder valt er, geloof ik, niets meer uit te pluizen, of het moest zijn dat dokter Veldring ons nog iets kan vertellen. Jij dacht dat hij iets achterhield, is het niet? Dat meen ik tenminste." „Dat is ook zo, die indruk kreeg ik. Maar zoals we er nu voorstaan betwijfel ik of het wel van enig belang is". Hij zweeg en keek plotseling geïnteresseerd naar de telefoon, die luidruchtig begon te rinkelen. Timmermans, die er het dichtst bijstond, nam de hoorn op. „Ja, die is hier", hoorde Verster hem zeggen. Hij nam de hoorn over en noemde zijn naam. Het was Van der Zande die hem opriep. „Ik beloofde je op de hoogte te houden. Er zijn al diverse telefoontjes geweest, allemaal echter met aanwijzingen die op niets uitliepen Maar nu net is er een bericht binnen gekomen dat je wel zal interesseren. Het is al officieel aan de bureaux doorgegeven, maar ik wou het je toch even persoonlijk zeggen. Geurtsema schijnt zoveel mogelijk bin nenwegen te hebben genomen. Kort geleden passeerde hij tenminste de schipbrug bij Vreeswijk. De veldwachter uit Jutphaas die uit Vianen op de fiets terugkwam kon ternau wernood een aanrijding met hem voorkomen. Volgens henj reed de vent als een woesteling. Van der Manen, zo heet die veldwachter wilde het nummer noteren, maar het nummer bord was met een of andere grijze smurrie besmeerd. Het was een licht beige Opel-Record en toen herinnerde hij zich opeens het uitgezonden radiobericht en begreep dat dit de gezochte wagen moest zijn. Hij haastte zich naar een cafee tje in de buurt en belde vandaar het hoofdbureau van politie te Amsterdam op om mee te delen waar hij de beige Opel Record met het groene dak gezien had. Waarschijnlijk zal de achtervolging nu al wel, vanuit diverse plaatsen, begonnen zijn", besloot Van der Zande. Verster bedankte hem voor zijn moeite. (Wordt vervolgd) kcad..... Smidje Verholen en het geheim van de Uylenborgh 1335 Een dagje later stond smidje Verholen weer ijverig te hameren in zijn smidse. Vrolijk rinkinkte de hamer op het roodgloeien de ijzer en de vonken spet terden alle kanten op. „Nouik gun iedereen zijn centjes", grinnikte d* smid, terugdenkend aan zijn mysterieuze avontuur.., dat merkwaardige uitstap je naar een ver verleden. „En die brave Gozewijn van Uylen gun ik het wel in het bijzonder", mompel de hij. „Jongejongejonge, wat heeft-ie allemaal moe ten doorstaan voor het goud zijn eigendom was. Eerst was zijn familie al om zeep geholpen, en het had maar weinig gescheeld of hij was zelf als een rat ver dronken. Maar eind goed, al goed, zeg ik dan maar wijs. Laat mij hier maar lekker in de smidse werken, dan heb ik ruim mijn brood en heb ik geen kof fers goud nodig.Maar bij al deze verstandige overpeinzingen werd hij plotseling gestoord door de binnenkomst van niemand minder dan burgemees ter van Muizenis in hoogst eigen persoon. Opgetogen zwaaide deze met een krant en hij zei: „Proficiat, Verholen! Dat heb je hem weer eens knap gelapt, beste kerel! Er staan hele stukken over in de krant met foto's erbij en zo! Ja ja, ik geloof, dat we jou zo langzamerhand maar een ereburger van Rijk- huyzen moesten maken." „Mij ereburger maken? Waaróm!?", riep de smid oprecht verbaasd uit. „Wel nou nóg mooier", antwoordde burgemeester van Muizenis. „Jij vindt maar goudschatten en redt maar mensenlevens alsof het niks is. Trouwens eh.die vriend van je. Die van Uylen uit Ravelijn. Weet je wat hij heeft gedaan? Ik kreeg zojuist een brief van hem, dat-ie zijn drie honderd bunder bos ten geschenke geeft aan onze gemeente! Een mooi gebaar, vind je niet? We zullen dat perceel het van Uylenpark noemen. En eh..., jij hebt nou wel zijn goudschat gevonden. Heeft hij voor jou ook nog wat gedaan?" fooy?

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 9