Nieuw uitbreidingsplan rond kern Zoeterwoude Klimschip voor jubilerend Oosterkwartier te Leiden Vierde chr. lagere school aan Wilddreef Leiderdorp WEEKAGENDA ftlft HEROPENING Veel waardering voor speeltuinwerk Jeugdorkest Leiden heeft violisten en altisten nodig Oegstgeester politieman verongelukt Officiële opening op 8 oktober 500 woningen bij Westeindseweg Diplomazwemmen 10.000 bezoekers op autoshow _t-~~ Donderdag 2 oktober JgggiM «an de SPECIAALZAAK voor het klassieke meubel 1 I en woninginrichting OUDE RIJN 28-LEIDEN DEI Alleen voor het betere meubel WI\lbL TELEFOON 01710-23431 LEIDEN Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de speel tuinvereniging „Oosterkwartier" heeft het bestuur zaterdagmiddag in het verenigingsclubhuis een druk bezochte receptie gehouden. Er waren vele bloemstukken en schriftelijke gelukwensen en een grote schare re- «eptiegangers kwam persoonlijk onder woorden brengen welke gevoe- thai lens men zowel in de kringen van deg emeenteljjke instanties als van het landelijke en plaatselijke speeltuinwerk voor de jubilaresse koestert. werk, dat het vele jaren in het be lang van de buurtjeugd heeft ver richt. Namens de ouders van de speeltuinjeugd bood hij het bestuur op symbolische wijze als jubileum geschenk een z.g. klimschip, compleet met „kraaiennest" aan, welk specta culair speeltoestel binnenkort de speeltuin zal verrijken. In zijn dankwoord liet voorzitter J. van Hooven uitkomen, dat met dit geschenk een lang gekoesterde wens in vervulling ging. Het onlangs opgerichte verenigings zangkoor (gevormd door een dertigtal jongens en meisjes van 6 tot 14 jaar) bracht hierna het bestuur een zang- hulde onder leiding van de heren J. Harteveld (dirigent) en Koos Sieval (pianist). Pioniers De heer Van Hooven sprak hierna een kort herdenkingswoord, waarin hij vooral de aandacht vestigde op de vele activiteiten op het gebied van het jeugdwerk, die de vereniging in de afgelopen veertig jaar tot stand bracht. Hij bracht alle „werkers van het eerste uur" hulde voor hun initia tieven en richtte zich daarbij in het bijzonder tot de heren J. Roos en W. Smit, twee nog in leven zijnde Oos terkwartier-pioniers. De heer J. J. van der Huizen, voor zitter van de Leidse Bond van Speel tuinverenigingen hield een hartelijk getint felicitatietoespraakje. Na de Leidse speeltuinverenigingen tot een nog nauwere samenwerking te heb ben aangespoord, overhandigde hij voorzitter Van Hooven als jubileum geschenk een bedrag onder couvert. Sprekend namens de Leidse Jeugd- actic wees de heer J. F. van den Blom op het verheugende feit, dat de „Leidse Bond" en de L.J.A. elkaar kortgeleden hebben gevonden en tot de nodige samenwerking zijn geko- elB Na een welkomstwoord richtte de voorzitter van de jubileumcommissie, geva de heer M. Ouwerkerk, zich in het app bijzonder tot het bestuur, dat hij na- indi mens alle ouders in „Oosterkwartier" ndt hulde en dank bracht voor het vele f ALeden Oud-Leiden bekeken stadjes kreJ LEIDEN Zestig leden van de cejj, vereniging Oud-Leiden brachten za- terdag een bezoek aan Bergen op loom. Tholen en Willemstad. In Bergen op Zoom werd on der deskundige leiding het Markie senhof bezichtigd. Vervolgens werd nog een bezoek gebracht aan het stadhuis en de Gevangenpoort. De burgemeester van Tholen gaf een overzicht van de problemen van bestuurlijke aard. De gemeentesecre taris vertelde iets over de geschie- denis van het stadje. Hierna volgde L een bezoek aan de sedert enige jaren gerestaureerde Grote of Onze Lieve Vrouwekerk, gebouwd in 1400. Tot slot werd nog wat rondgewandeld in het in 1583 gestichte Willemstad. LEIDEN Het Jeugd-Kameror- kesi Leilden (beschermheer Theo üioi') viert in september 1970 zijn 10-jarig bestaan. In deze 10 jaar heeft net orkest onder de stimule rende leiding van Henk Briër zich een vaste plaats veroverd in het cul turele leven van Leiden. Met veel succes werden er tevens enige toer- nees door Zwitserland en Duitsland gemaakt. In 1970 zullen er weer concerten gegeven worden in Leiden en om geving. terwijl er, ook een uitnodi ging is van de Nederlands-Duitse kuiturele raad om een concert in Duitsland te verzorgen. De lustrumaktiviteiten zullen hun hoogtepunt vinden in een concert in oktober 197ó in de Stadsgehoorzaal. Daaraan zullen vele oua-leden hun ledewerking"' verlenen. Een van de problemen die zich lariijks voordoen, is het sterk wis- ilende ledenaantal. Ook dat jaar zijn er veel leden vertrokken in ver band met studie, zodat het orkest weer verscheidene open plaatsen heeft- Nieuwe leden, vooral violisten en altisten, zijn dan ook van harte wel kom. men teneinde de Leidse jeugd op ve lerlei gebied nog beter te dienen.Hij was ervan overtuigd, dat deze samen werking ook de jeugd van „Ooster kwartier" ten goede zal komen. Nadat de heer J. Beekman, oud bestuurslid van de vereniging, in een toespraakje zijn grote waardering voor het huidige bestuur had uit gesproken, dankte de heer H. Groene- weg, voorzitter van het Jeugdorkest „De Burcht", het bestuur voor de prettige samenwerking. De heer W. Butselaar, afgevaardig de van de N.U.S.O., schetste het vele werk, dat in Leiden op speeltuinge- bied werd verzet, waardoor „Leiden" tot de meest gewaardeerde leden van de N.U.S.O. is gaan behoren. Voor al hetgeen „Oosterkwartier" hiertoe bijdroeg, bracht hij het bestuur veel dank en hulde. Tot slot sprak hij de hoop uit, dat ook in Oosterkwartier jeugdige personen worden gevonden, die bereid zijn het jeugdwerk voort te zetten. Als stoffelijk blijk van hulde bood hij de jubilaresse als eer ste in den lande het onlangs ont worpen NUSO-vaantje aan. Opvolgers Burgemeester Van der Willigen bracht namens het gemeentebestuur eveneens hulde aan degenen, die veertig jaar geleden met vooruitzien de blik het speeltuinwerk hielpen uitbreiden teneinde in een bepaalde behoefte van de jeugd te voorzien. Hij wees er nog op, dat aan het speel tuinwerk in de loop der jaren steeds andere en uitgebreidere eisen werden gesteld, waardoor het vinden van goede en bekwame opvolgers steeds moeilijker werd. Voorzitter Van Hooven dankte de sprekers voor hun woorden en ge schenken. In zijn slotwoord richtte hij een bijzonder woord van waar dering tot de jubileumcommissie en het damescomité, die via vele acties de jeugd van „Oosterkwartier" een luisterrijk jubileumfeestprogramma konden aanbieden. Dit programma omvatte o.m. twee feestmiddagen in 't Antoniusclubhuis, een grote optocht in het Kooikwartier met het jeugd orkest „De Burcht" en een filmvoor stelling in het clubhuis. WADDINXVEEN Zaterdag avond omstreeks half 11 is wacht meester eerste klas der rijkspoli tie W. Bruinse uit Oegstgeest do delijk verongelukt, terwijl een naast hem zittende collega, wacht meester eerste klas H. de Vries (54) uit Hazerswoude, werd ge wond. De twee politiemannen waren in de auito van de heer Bruinse op weg om elders dienst te doen. Hun auto werd frontaal getroffen door een tegenligger, die zich uit een file losmaakte om le trachten in te halen. Vier inzittenden van deze auto werden eveneens gewond. De gewonde heer De Vries is in het Iterson-ziekenhuis in Gouda opgenomen: zijn toestand is niet zorgwekkend. OEGSTGEEST Vrijdagavond om acht uur spreekt de heer Bulthuis in het Rijnlands Lyceum voor de Volle-Evangeliegemeente. LEIDERDORP Het hoofdbe stuur van de Prot-chr. Schoolver eniging zal op 8 oktober zijn vier de school voor basisonderwijs, staande aan de Wilddreef (in de nieuwe Vogelbuurt) officieel ope nen. In de morgenuren zal de naam van de school worden ont huld en 's avonds is de installatie van het personeel. De installatie geschiedt in de gemeenschaps ruimte van de school om 8 uur. De school ligt aan de Wilddreef-Vron- kenlaan; deze laan loopt van een LEiuEN In het Zweilandbad slaagden zaterdag 72 leerlingen van de Stichting ter bevordering van het zwemonderricht in Ledden en omstreken voor het diploma B. Dit waren; A J E de Maagt, M Schad- delee, R Verhaagen, C de Jongh, J Bakker. G den Hollander, G van der Mey, E C Achterberg, E Schenk, C Beij T Lindihout, IJ E Segaar, L van Nieuwkoop. R P Braggaar, J A Hogewoning. R Broekhof, W Kruit, A Wijnsouw, A de Jongh, M de Vos, W Bergman. J Gordijn. I G J Span- del. D J Hogeweg, P H J Grevers, M Versteeg. L Kroesemeijer, H G Swager, M C Bogaards, R Kroon, M de Wolf. R W van Hove. A C Roest, C M van Waveren, J van Vliet, C M Vijlbrief, A de Groot, MAN The, M C Zwartele. H Heemskerk, M J Mink. F van Wees, J J van Raad, R P W Mannie. A E de Groot. M Schenk. AMP van Denzen, E de Groot. K J C Geeve, E van der Lin den, P J Favier, M van Berge Hene gouwen, A H Root, H Vester, O L Hendriksen, P B A Dijkman, RAM Kabel. J G Brunt, S J Vellekoop, M J S Tonkens, A Muusse, M Veldt, P L A Merks. K Pels, I J C Spoel- stra, I H van Cleef. DIM Plag, J Hoekstra, WAM Wamelink, M T Kamp, T H G J van der Meer en J Heemskerk. j Burgerlijke stand van Leiden I LEIDEN Geboren: Arie, z v C I Nieuwenhuizen en H Klitz; Marcel J, I z v J A M Dofferhoff en J van der I Neut; Johannes R, z v I Vereist en I E Crielaard; Leonardus Th M, z v C I J Hoogenboom en J A de Jeu; Caro- I lina L, d v E Spa en M M van der I Meij; Alexandra P, d v B M C Bax j en P H van Rossem; Arthur, z v D I Faas en W M Wagemans; Henry W H. z v W H Steenvoorden en M M Ot- I gaar; Johanna, d v K van Dijk en A I Haasnoot; Daniël P, z v H W van Soest en L J Zuurdeeg. Gehuwd: E Coster en M A Sierat; E de Nijs en M E van Nierop. Overleden: J van Weeren, 85 j, m; M J Berger, 80 j, echtgenote van W F H Kurpershoek; B Kruithof, 89 j, wed van J Vletter. Ophalen huisvuil in Leiden LEIDEN Aangezien vrijdag het 3-oktoberfeest wordt gevierd, is de regeling voor het ophalen van huis- riiil deze week gewijzigd. Het vuil, dat normaal op vrijdag wordt opge haald, wordt nu donderdag ingeza meld en „donderdag wordt woens dag". ZOETERWOUDE Terwijl in het uitbreidingsplan Westeinde de woningbouw nu grootscheeps op gang is gekomen wordt achter de schermen hard gewerkt aan het t«/eede uitbreidingsplan van be tekenis in Zoeterwoude. Met als middelpunt het eersteg cdeelte van de Westeindseweg, waarnaar dit plan ook is genoemd, heeft ir. P. Kessler van het instituut Stad en Land een woongebied ontworpen, waarin straks 500 wooneenheden zullen verrijzen. Het is gesitueerd achter de Dorpsstraat, grenzend aan de Veldzichtstraat en aan de overzijde van de Verlaatweg en de Stompwgkse vaart. De grens ligt daar ter hoogte van de klompen makerij van Vreeswfjk. Ten westen wordt het gebied om sloten door de geprojecteerde nieuwe provinciale weg. Het geheel is in twee moten gehakt, waarbij 't noor delijk gedeelte, het gebied vanaf de Veldzichtstraat tot circa 100 meter links van de Westeindseweg, achter huize Emmaus, nu ter inzage ligt. Bij beschouwing van het plan gaat men onwillekeurig vergelijkingen maken met het plan. waar nu volop gebouwd wordt. Het geheel is wat speelser, gril liger van vorm, royaler van opzet met duidelijk meer groenvoorzienin gen. Veel korte straten, die niet bijzonder breed zijn. Dat behoeft ook niet, want het ge heel is duidelijk een woongebied. waarin straten, zoals de Ambachts herenweg in het gebied Westeinde die een belangrijke kerkeersfunct-ie heeft, niet voorkomen. Drie scholen Bijna driekwart van de (346) woningen zijn eengezinswoningen in het tweelagen type, 86 z.g. drive-in woningen en 26 bungalows, die zul len worden gebouwd rechts van de Westeindseweg. Tegenover de Eloutstraat, in de onmiddellijke om geving van huize Emmaus is ruimte gereserveerd voor 18 bejaarden woningen. Er zullen slechts 50 flat woningen komen en wel in de zui delijke hoek van het gebied. Er is naar gestreefd voor iedere woning een garage beschikbaar te hebben hetzij direct bij de woning of in boxen. Bij de prognoses gaat men uit van de behoefte aan tenminste drie scholen. Ongetwijfeld zal daarbij het eerst de bouw van een nieuwe openbare basisschool ter vervanging van de huidige aan de Dorpsstraat aan de orde komen. Hiervoor is ruimte gereserveerd 100 meter rechts van de Sjaloomschool. De enige directe verbinding met het plan Westeinde is gedacht in hef verlengde van de Ambachtsheren weg. Deze zal de Westeindseweg gaan kruisen en aansluiten op de reeds bestaande Bennebroekweg achter huize Emmaus. De gemeente is reeds eigenaar van een aantal percelen weiland in dit gebied. Er zal echter nog veel grond moeten worden verworven, De Westeindseweg, die gedeel telijk in het nieuwe uitbrei dingsplan komt te liggen, maar zo gehandhaafd zal worden. Ook het water aan weerskan ten blijft.. Rechts de kwekerij van de heer N. Vink, die wel moet verdwijnen. Na aanleg van de prov. omleidingsweg zullen de bewoners van de Westeindseweg gebruik moe ten maken van een parallel weg. Foto Van der Horst. «fnnnmniiiimKniniiimnniiTnninniiiinnTnnniiiiiinimifTni'' waarbij o.a. de boerderijen van Kraan en Van Vliet betrokken zijn. De boerderijen zelf met hun bedrijfs gebouwen blijven in het plan buiten beschouwing. Mede doordat de toe voer- naar het gemaal aan de Ver laatweg gehandhaafd moet blijven, zal in het gebied nogal wat water voorkomen. Hiertoe heeft o.m. het huidige water langs de Sjaloom school een functie en zal intact blijven. Naar de verwachting van wet houder J. Bosman van openbare werken zal het nog wel twee jaren duren, voordat de eerste echte activiteiten in het nieuwe gebied kunnen worden ontplooid. Het lijkt zeer wel denkbaar, dat het gebied achter Huize Emmaus hiervoor het eerst in aanmerking komt. De pro blemen bij de financiering zullen ongetwijfeld hierbij 'n omvangrijke rol spelen en doemen nu al op. zijstraat van de Van Poelgeestlaan naar de Engelendael. Hoofd van de nieuwe school is de heer P. J- Wildenboer. Voor klas 1 staat mevr. M. E. Veenstra- Bakhuysen. De school, die zes lo kalen telt, begint met twee klas sen. Voorlopig geeft zij ook onder dak aan andere scholen. In de ge meenschapsruimte is plaats voor 145 stoelen. Samenwerking Een voor Nederland unieke inter gemeentelijke samenwerking heeft het mogelijk gemaakt dat in tal van gemeenten in west Nederland verscheidene tientallen scholen zijn of worden gebouwd, waarvan de bouwprijs 10 tot 15 pet lager is dan voor vergelijkbare incidenteel te bouwen scholen. Niet alleen wordt hierdoor in al die gemeenten de scholennood be langrijk sneller verlicht, maar bo vendien wordt bereikt dat de bouwsom het door het ministerie gehanteerde normbedrag niet over schrijdt, door zoveel mogelijk een heden te standaardiseren. De kostenbesparing maakt het mogelijk de kwaliteit en het af werkingsniveau der scholen te ver hogen. Anderhalf jaar nadat door een aantal gemeenten en schoolbestu ren het scholenbouwteam „Midden- Holland" was opgericht waren reeds zeven scholen voor basison derwijs gereed die er zonder deze samenwerking waarschijnlijk nu nog niet zouden zijn geweest. „Overgehouden" ruimte De „ovengehouden" ruimte wordt in de scholen benut als gemeen schapsruimte. Deze ruimte, die plaats biedt aan 150 personen, kan op vele manieren worden gebruikt: bibliotheek, overblijfruimte voor zang, dans, declamatie, expressie, film, handenarbeid, ouderbijeen komsten, e.d. Door opstelling van losse elementen kan ook een po dium worden geformeerd. Deze ge meenschapsruimte is zodanig ge situeerd, dat hierin een gedeelte door een schuifwand van het overige gedeelte kan worden afgescheiden, om door één der groepen van de school gebruikt te kunnen worden, terwijl het over blijvende gedeelte door een tweede groep kan worden gebruikt. In de leslokalen is ruimte ge schapen, die mogelijkheden biedt zowel voor het werken in klassi kaal als in groepsverband. De eerste en tweede klassen zijn zo gesitueerd, dat deze een eigen toegang, garderobe, toiletten en speelplaats hebben, zodat ze als een zelfstandige eenheid kunnen worden gezien. Maandag 29 september ->_n Burcht. 8 uur: Ons Grunnegerland. Schouwburg, 8 uur: K. en O., pol .-lite rair cabaret .Das Kommödchen". Dinsdag 30 september Kantine LTS. Haagweg. 8 uur: VOLA. Stadhuis. 7 tot 8 uur: zitting Bouwfonds. Breestraat 19 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratlecentrale, Foyer Gehoorzaal 8 uur: K en O., film lezing over India. Woensdag 1 oktober Zuiderkerk, 2.30 uur: bevestiging ds R Bogaard (predikant Geref. Gemeente Nieuwe Rijn) door ds. H Rijksen .6.30 uur intrede. Vestestraat 10 8.30 uur: Micro-theater ..Imperium". „Droom der gevangenenen" (Fry). Donderdag 2 oktober Gehele binnenstad, 7.30 uur: taptoe 3 oktober. Terrein Groenoordhal, 8.15 u.: ope ning Lunapark, geopend tot 12 uur nam. Vrijdag 3 oktober Stadhuisplein, 7 u.: reveille. Waaggebouw, 7.30 u.: haring en wittebrood. Van der Werfpark, 8 uur: ko- raaimuziek. Bevrijdingsplein, 8 uur: kinder programma. Pieter Bothstraat, 8.50 uur: kin derprogramma. Zaanstraat, 9.40 uur: kinder programma. Zeemanlaan 10.30 uur: kinder programma. Terrein Zoetenvoudsesingel, 9 tot 10.30 uur: parachutespringen en demonstratie Parijs majoret- tenkorps. Breestraat 9.30 tot 10.30 u.: be speling Reizende Beiaard. Breestraat 9.30 tot 11 u. Paint-in. Zuid-West 10 tot 12 u. Wieler wedstrijd. De Lakenhal en De Valk 10 tot 12 u.: tentoonstelling. Pieterskerk, 10.30 u. herden kingsdienst, ds. A. J. de Jong. Kerk Geref. Gemeente Nieuwe RÜn. 11 u.: herdenking, ds. A. Vergunst. Gehele binnenstad, 1 uur: re clame-optocht. Groenoordhal, 6.30 tot 9 u. Ve- ronlca-drivc-in-show. Schouwburg, 8 u.: cabaret. Terrein Groenoordhal, 11 u.: vuurwerk. Terrein Groenoordhal, na 9 uur 's morgens: Lunapark. Vesterstraat 40. 8.30 uur: Microtheater Imperium. „Droom der Gevangenen". Zaterdag 4 oktober OEGSTGEEST Schaaksoc. Palamedes. Witte Huls 2 tot 530 uur APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdingh A Blanken. Hoge- woerd 171, tel. 20502 en Apotheek Zuid- West. Brahmslaan 20, tel 21522 De zaterdag-, zondag- en nachtdienst van Apotheek R van Brest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door Apotheek Herdingh Blanken. De zaterdag-, zondag- en nachtdienst van Apotheek Voorschoten wordt waar genomen door Apotheek Zuid-West. De Oegstgeestse Apotheek ls geopend. FILMS CAMERA Al Capone. 18 jaar dag 2.30 7 en 9.15 uur zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur; vrij- en zat-avond 2330 uur: De vreemde ling. 18 jaar LIDO The lost man. 18 Jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur. zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. LUXOH De terugkeer van Draqula, 18 Jaar, dag 2.30 7 en 9,15 uur, zo 2,30 4.45 7 en 9.15 uur. REX Meisjes ln extase, 18 jaar. dag 2.30 7 en 9.15 ur. zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. vr- en zat-naCht: Dokter Glas. 18 J. TRIANON - Funny girl. a.l. dag 2 en 8 uur. zo 2 5 en 8 uur STUDIO Skammen. 18 Jaar. dag 2.30 7 en 9.15 uur. zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur Burgerlijke staml op 3 oktober LEIDEN Vrijdag 3 oktober is de afdeling burgerlijke stand in 't stad huis 's morgens van 9 tot 10 uur ge opend voor het doen van aangiften van geboorte en overlijden. OEGSTGEEST Zaterdag 27 sep tember hielden de Srawano's hun jaarlijkse viswedstrijd, le prijs van de verkenners en tevens wisselbeker W v d Plas, 100 cm vis; 2e prijs H Vijlbrief, 72 cm vis; 3e prijs R Broek hof, 52 cm vis. En van de welpen: le prijs M Visser, 22'/t cm vis, 2e prijs G v Walrave lö'/z cm vis, 3e prijs M Huffnagel 10 cm vis. ue geneie schooi is uugtvoerd in zg. „schoon werk" zodat een stukadoor overbodig is. De sani taire groepen, keuken, etc. zijn over de volle hoogte betegeld. LEIDEN Bij een bezoek aan de jubileumtentoonstelling van het Mo torhuis is wederom gebleken, dat de Groenoordhal uitmuntend geschikt is voor evenementen. Tijdens de drie dagen durende show van het Mo torhuis hebben ruim 10.000 personen de Groenoordhal bezocht, van wie velen buiten Leiden. Vermeldenswaard is verder, dat op deze tentoonstelling een verheu gend begin is gemaakt voor de aktie ZZ.Z. (Zelfstandig Zonder Zorgen) met het inzamelen van de zo nood zakelijke gelden. Het zou toe te jui chen zijn, dat bij verdere gebeurte nissen in deze hal de aktie Z.Z.Z. een gastvrij onderdak zou worden gebo den. Gevraagd naar de indrukken van de direktie van het Motorhuis over hun manifestatie deelden de heren Boon mede ingenomen te zijn met de grote aantrekkingskracht, die de nieuwe Groenoordhal voor het pu bliek heeft. De belangstelling was vooral in de avonduren overstelpend groot. Zij meenden dan ook, dat dooi de ligging, het grote parkeerterrein en de faciliteiten, die de hal zelf biedt voor evenementen, deze voor Leiden en omgeving een grote aan winst betekent. Honderden schooljongens hebben in schoolverband een bezoek aan de tentoonstelling gebracht-. Afdeling Leiden 4BVG 75 jaar LEIDEN De afdeling Leiden van de ABVG, de bjj het NVV aangesloten Algemene Bedrijfsbond Voedings- en Genotmiddelen, be staat op 23 oktober 75 jaar. Ter gelegenheid hiervan worden op 11 oktober een receptie en een feest avond gehouden, tijdens welke zes gouden jubilarissen worden gehul digd en zeven mensen, die veertig jaar lid zijn. Bij de oprichting in 1894 was de afdeling alleen bestemd voor bak- kerijpersoneel. Vier jaar geleden kwamen daar de suiker- en choco ladebewerkers bij en in 1948 werd de afdeling „compleet" door een fusie met de slagers en vleesver werkers. Voetballer gewond LEIDEN Op het sportterrein van voetbalvereniging VWS aan de Kanaalweg is tijdens de wedstrijd VWSSportclub Lisse een 24-jarige Lissenaar zo hard tegen een andere speler gebotst dat hij een gecompli ceerde beenbreuk opliep. De man is per E.H.D. naar het academisch zie kenhuis gebracht. ACADEMISCHE EXAMENS leiden. 26 september Rijksuniversi teit. Kand. ex Chinese taal- en letter kunde: mej. H D S Kerhen (Bod Godes- berg. Did.); de heer F w Ong (Den Bosch); kand ex. Dul.ase taal- en letter kunde: mej, G M M Gulnée (Rotterdam) cum laude; doel ex Duitse taal- en let terkunde: de heer J de Bok (Lelden): kancTex. cult, antropologie: de heren G M V Versehuuren (Den Haag) M Wol- ters (Leiden): doet. ex. godgeleerdheid: de heer C Beukman (Vlaardingen); kand. ex. Engelse taal- en letterkunde: mej N M Bakker (Amsterdam): doet ex.' Engelse taal- en letterkunde: mevr. A J W Potjer-Spoor (Wassenaar): doet ex. klassieke taal- en letterkunde: deheer W L J de Vries (Lelden); doet. ex so ciologie: de heren J Walter (Eindhoven). P L Hofman (Vlaardingen) P H J H van Sprundcl; kand, cx. godgeleerdheid: de heren T M van Leeuwen (Amstelveen). A R F Vreede (Den Haag), W B Harlcifan (Vlaardingen): doet ex. fiscaal recht de heren H Mathles (Zoeterjneer). O B On nes (Arnhem); doet. ex. Chinese taai en letterkunde: de heer W Adelaar (Ka pellen België) cum laude. 's morgens 9 uur NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 29 SEPTEMBER 1969

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3