KATWIJK KON ALLEEN MAAR EER REDDEN WOUBRUGGE WON OVERIGENS VERDIEND UVS-speler De Vrindt miste in de laatste minuut nog een penalty LFC capituleerde voor Albert Zweeris Verdedigend Randstad Sport hield Semper Altius op 0-0 Fel Floreant sterker clan futloos SVOW PPSG WON TOCH Van Egmond hield PPSC lang op 0-0 PRACHTIGE ZEGE KOUDEKERK gelijkmaker voor Hazerswoudse Boys P. Rademaker scoort Oegstgeest verloor weer Offensief Vriendenschaar overspeelde Ons Eiland volkomen NteUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 29 SEPTEMBER 196' -ft- De prachtige kopstoot van Crezee van Randstad Sport zal niet met doelpunt worden be loond. Semper AUius-doelman Kleinjan wordt weliswaar ge passeerd, maar de bal zal naast gaan. Mede daardoor bleef het 0—0. -ft- Doelman Teun Vergunst van Koudekerk maakt een LFC- aanval onschadelijk in de door ongeveer 800 toeschouwers bij woonde wedstrijd. Links en rechts de centrale verdedigers Arie en Adrie Zweeris. Schouten, Sparrenboom, Pors, Dijkstra, m. - Marsbergen, Altena, Sprenger, v. Bazuinen, Kuiper, Bui sing. OUDE WETERING Een slap spelend SVOW heeft zaterdag ver diend verloren van een veel feller Floreant. Bij de thuisclub speelde alleen Borgers en Pecht een goede westrijd. Reeds in de eerste minuut moest doelman Steenwijk reddend optre den bij een aanval van Floreant. De gasten waren vooral gevaarlijk op rechts, waar Slingeland zeer gevaar lijk was. In de 20ste minuut werd het 01 toen Steenwijk een schot van Van Tienhoven liet glippen en Seegers er direkt bij was om te scoren. Vijf minuten later was het weer gelijk. Een schot van Borgers verdween via de onderkant van de lat in het doel: 11. In de overige minuten van de eerste helft had keeper Steenwijk geluk bij een terugspeelbal van Blom en een kopbal van De Bruin. Na rust profiteerde de gasten van het slappe spel van de thuisclub en na zeven minuten scoorde De Bruin na een doorbraak 12. Voor het overige was het zeer rommelig, met slecht plaatsen en geen doelpunten. SCHIEDAM Het is aan doelman Van Egmond te danken geweest, dat RCL nog lang stand heeft weten te houden tegen een onophoudelijk aanvallend PPSC. Bosdijk kreeg en kele goede scoringskansen, maar Van Egmond hield zijn doel schoon hetgeen hem gedurende de gehele eerste helft lukte. Na rust opnieuw een aanvallend PPSC en een verdedigend RCL. De Leiderdorpelingen speelden duidelijk op een gelijk spel, maar dat was tegen dit PPSC een onmogelijke op gave. In de twintigste minuut van de tweede helft was het LodiKalden, die een snelle rush ondernam langs de zijlijn, de bal op tijd doorgaf naar Van Veen, die onhoudbaar in- kogelde (10). De drui op het RCL-doel werd na dit doelpunt eerderrgroter dan klei ner, maar Van Egmond wilde van geen wijken weten. Zelfs een strafschop van Van Veen, inegens het onderuithalen van Tettelaar, werd door Van Egmond uti het doel geranseld. Een kwartier voor tijd herhaalde hij dit kunststuk nu bij een door Winterman strafschop. Het mocht allemaal niet baten, want door Kalden en Bosdijk kwam PPSC toch op 3—0. maar de pret duurde niet lang, want het was spoedig 41. De rust kwam met 42 dank zij v. d. Meeberg. Ondanks het windvoordeel kon Ons Eiland ook na de pauze niet scoren en Vriendenschaar liep snel uit naar 82. Daarna wist v. d. Meeberg te gen te scoren: 8—3. Met twee ge weldige afstandsschoten werd de eindstand op 10—3 bepaald. Scheidsrechter Dulfer floot een goede wedstrijd. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Een met meer inzet tpelend Woubrugge heeft UVS uitein delijk toch wel verdiend op een 01 nederlaag getracteerd, hoewel het over het algemeen toch wel een ge- lijkopgaande wedstrijd was. Een fou tje van Van Es werd de Leidenaars tenslotte fataal. In de twaalfde mi nuut speelde hij vanaf het midden veld terug op zijn verdediging, die evenwel miste. V.d. Hoek sjouwde er achteraan en kwam alleen voor kee per Brandt, die hij vanaf zestien me ter passeerde. UVS grobeerde de bakens te ver zetten en met name via schoten van af het zestienmetergebied. Maar on danks een véldoverwicht kwamen er geen doelpunten uit voort. Bovendien waren de gebr. Herreur minder dan anders op dreef, terwijl De Vrindt in de 21ste minuut een fraaie kans om zeep hielp. Woubrugge pareerde al le aanvallen, maar leek in de voor laatste minuut van de wedstrijd toch nog de winst te verspelen. Kooien kreeg de bal na een hard tchot van De Vrindt ongelukkig tegen zijn arm en scheidsrechter Van Laar zag er een strafschop in. De Vrindt zou die nemen, maar een Woubrug- ge-speler verlegde de bal. De Vrindt schoot toch, maar de bal ging ver naast. LAATSTE KANS Dat was de allerlaatste kans voor de thuisclub, die daarna uiteraard geen kansen meer kreeg. Overigens was Woubrugge voor rust met zijn uitvallen veel gevaarlijker dan UVS dat het te veel in goede combinaties zocht, die evenwel geen afronder von den. Woubrugge was soms heel gevaar lijk. Van Rheenen kwam alleen voor Brandt, die fraai redde, waarna de -ft- Met een sliding probeert UVS-aanvoer der De Vrindt de Woubrugse aanvalsleider te stuiten, maar dat zal hem niet lukken. De bal wordt echter een prooi voor de niet zichtbare keeper Brandt. Leidse keeper ook een inzet van vond geen systeem om het de lange Schuilenburg knap keerde. UVS| stoppers Treur en Kijk in de Vegte DEX HAAG Hazerswoudse Boys heeft zaterdag een punt moe- Jen laten bij het beter op dreef ra kende Duinoord. Duinoord was in de eerste helft ™nk zij de sterke wind in de rug o'jna voordurend in de aanval. Maar omdat de voorhoede niet altijd ge bruik wist te maken van de op het Middenveld goed opgezette aanval len, leverde het overwicht slechts eén treffer op. Kort voor rust scoorde Van Nes «ze treffer via de onderkant van de lot. De resterende aanvallen leverde Moral door het slechte plaatsen leen goals meer op. In de tweede helft trachtte Ha Boys van het windvoor- ^1 te profiteren maar ook hen le erde het maar één doelpunt op. Op vallend was dat de uitvallen van Duinoord nu des te meer gevaar in hielden. Tien minuten na de pauze jwamen de gasten gelijk: een vrije kap van Tor vloog over de hele en P. Rademaker *as er direkt bij om keeper Taal te moeilijk te maken. De Waubrugge- naars verdedigden bekwaam. Toch kreeg M. Herreur nog een kans, maar hij Schoot tegen v.d. Hoek op. Na een half uur werd het spel wat forser, waardoor scheids rechter Van Laar herhaaldelijk ver manend moest optreden. Het enthou siaste Woubrugge speelde te veel op de man, maar was beslist niet on sportief. Na rust startte Woubrugge met de buitenspelval, die vooreerst succes vol bleek en met een teruggetrok ken Brunt, die het middenveld kwam versterken. Woubrugge bleef echter vooral via de actieve Wolvers gevaar lijk. UVS probeerde het wel, maar kwam niet verder dan het strafschop gebied, waar Treur c.s. heersten. Dank zij keeper Brandt bleef UVS voor een grotere achterstand ge spaard, want bij scoringspogin- gen van Wolvers, Van Rheenen en Schuilenburg liet hij zich niet verras sen. UVS zakte ver terug, plaatste on zuiver, maar kreeg toch nog een unie ke kans, toen Boekwijt A. Herreur bereikte. Deze omspeelde Kijk in de Vegte, maar schoot hoog over. Toch was het slotoffensief voor UVS, dat toen het sterke Woubrugge-midden- veld in moeilijkheden kon brengen, maar toch niet verder kwam dan de gemiste strafschop. Overigens was 01 toch wel de juiste uitslag. UVS: d: Brandt, a: Mathijsen, Ha- neveld. De Vrindt en Mijgaarden, m: Van Es en Smit, v: Boekwijt, A. en Af. Herreur en Niehaus. WOUBRUGGE: d: De Wit, a: Ver maas, Treur, Kijk in de Vegte en Van Dorp, m: Kooien en Schuilen burg, v: Wolvers, Brunt, p.d. Hoek en Van Rheenen. (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK In een eentonige wedstrijd is Katwijk roemloos ten onder gegaan. Een ieder, die ge komen was om een leuke wed strijd te zien, kwam bedrogen uit. Voor rust speelde Hermandad met wind in de rug en stelde de zege toen reeds veilig. Met drie doel punten. rust. zou Katwijk dan wel even terug komen". Tenmin ste dat dachten de meeste toe- Hermandad tvon heel overtuigend schouwers, maar wat er kwam geen Katwijk. De gasten voegden zelfs nog een treffer aam hun totaal toe en ze gevierden door een tegentreffer van Katwijk met 41. De Katwij- kers waren eveneens achter de reeds lange zegekas van de Rotter dammers gebonden. steeds doelman De Jager, die een meesterlijke partij vertolkte. Einde lijk was het dan zover. Uit een aan val opgezet vanuit de achterhoede via J. Van Duivenbode naar Haasnoot naar Guyt kwam de bal bij Remmerswaal die voor Katwijk de eer redde. Nog geen drie minuten later zorg de Buising ervoor dat de marge weer op drie doelpunten kwam Ar biter Hoogendijk leidde redelijk. KATWIJK: d. Varkevisser; a. P. Guyt, J. Van Duyvenbode, P. Van Duyvenbode, Zwaan, M. van Eg mond. Haasnoot, v. Spierenburg. Boon, Remmerswaal, C. Guyt Katwijk was zo enthousiast in de aanval, dat het de verdediging ver gat. Een uittrap van doelman De Ja ger belandde bij Altena, die een pass gaf aan Van Bazuinen en de laatst genoemde liet doelman Varkevisser kansloos. Katwijk viel nu feller aan, maar de Rotterdammers boden ste vig het hoofd aan iedere aanval. KANSLOOS KOUDEKERK Zaterdagavond speelde Koudekerk een lichtived- strijd tegen de Leidse 2de klasser L.F.C., dat volledig aantrad. Het tal rijke publiek (800 man), waarvan vele supporters uit Leiden, heeft kunnen genieten van een prachtige snelle wedstrijd. Er was van klasse- verschil weinig merkbaar. Wie gedacht zou hebben dat het veel lager geklasseerde Koudekerk wel een grote nederlaag tegemoet zou gaan kwam bedrogen uit. Het werd een overwinning voor Koudekerk met 1-0, en verdiend. Zelfs LFC-trainer Piet Kraak sprak rijn bewondering uit na afloop van de wedstrijd, en bracht alle hulde toe aan de spelers van Koudekerk, die offensief van LFC na de rust, waartoe hij opdracht had gegeven, w meesterlijk wisten te onderdruk ken en zelfs weer in staat waren felle aanvallen op te zetten. Ook het publiek bracht de Koudekerkers na afloop een verdiende ovatie. Voor de rust kon men genieten van snelle aanvallen van beide voor hoedes. Bij LFC waren Weerlee, Nieuwenburg, Gubler en Blom, die met snelle pases en prachtig sa menspel, probeerde de vesting van Koudekerk met aan het hoofd Adri Zweeris, geassisteerd door broer Arie, Hans Paling en Anth. van der Meijden, te overvleugelen. Maar el ke aanval werd keurig opgevangen, WOERDEN Sportlust heeft op nieuw bewezen dat er niet gespot mag worden met zijn krachten. Oegstgeest werd nu het kind van de rekening en scoorde ondanks het te- genpunt geen goal. In de 27ste minuut viel de ope ningstreffer van Veerman 10. Doch negen minuten later speelde Rom- bouts foutief terug op zijn keeper en dat was 11. Sportlust opende na rist een sterk offensief wat na 15 minuten een doelpunt opleverde van Veerman die uit de toegekende pe nalty scoorde omdat Tuhuteru ten M was gebracht in het„gebied". Scheidsrechter Versluis had het niet moeilijk in dit sportieve duel. waarna de voorhoede van Koude kerk aan het werk werd gezet. Hierin waren uitblinkers Jan van Egmond, Albert Zweeris, en Kees Demoed, samen met Leo Brommers en W. Boon de grote mannen die de achterhoede van LFC onder zware druk zette. Maar Teeuwen, Sira, Hannaart en Murs wisten de zaak te klaren en behoefte keeper Van Bee- len niet anders te doen dan de naast of rakelings overgeschoten ballen van Zweeris c.s. weer in het veld te brengen. Kansen waren er in de eerste helft voor Jan van Egmond die alleen voor Van Beelen verscheen maar hard over schoot, en aan de andere kant lanceerde Weerlee een keihard schot, na voorzet van Heijmans maar ook hij schoot in de handen van Vergunst die uitstekend op dreef was. Na rust een 20 minuten durend hevig offensief van de Leidenaren, maar als rotsen in de branding wisten de gebr. Zweeris en Hans Pa ling redding te brengen. Hierna kreeg Koudekerk meer vat op het spel en werd Van Beelen gevaarlijk belaagd. In de 44ste minuut kwam heel Koudekerk in de hoogte onder enorm gejuich, want Albert Zweeris had van veraf met een harde knal de bal ongrijpbaar langs van Beelen geschoten. (1-0). Goede leiding van arbiter Krauwel. Zelfs bouwden ze de voorsprong in de 23ste minuut nog uit toen Kui pers met een goed schot Varkevisser voor de tweede maal kansloos liet. Het Katwijkse aanvalsgeweld was nog steeds niet gebroken. Nu was het een alles of niets aanval. Of men nu met 20 of met 100 verliest maakt niets uit. Maar weer was het een treffer, die aan de verkeerde kant viel. Altena zorgde met een goede schuiver voor een 30 rust stand. RIJSWIJK Uitgezonderd het analyseren van het „hoe en waarom" Semper Altius-Randstad Sport in een 0-0 stand eindigde valt er over dit duel tussen twee degradatie-kandi daten weinig tc vertellen. Immers een ooggetuigeverslag van een derge lijke wedstrijd mondt altijd uit in een onbevredigende zaak. Reden waarom wij U de ontleding van die 0-0 willen voorschotelen. Randstad ging er vanuit dat men in ieder geval een geljkspel moest bewerkstelligen. Dit was direct bij het prijsgeven van de opstelling al te merken, omdat Verrips als ausputzer het veld in zou gaan. De viermans-linie die hij voor zich kree moest zich gaan belasten met de uit schakeling van de Semper voor- waartsen. Hetgeen op een bijzonder moderne manier werd aangepakt. Edelman, v. Viegen. Jansen en de Boer werden door respectievelijk Egmond. Verhey, v. Klaveren en Ou wehand constant geschaduwd. De in basketbal genoemde „man-to-man" verdediging dus. De voorhoede met Crezee den Hel der en v. Leeuwen werd als gevolg van deze. defensief gerichte tac tiek op een eiland gezet. Een eiland dat door het middenveld duo Schmidt en v.d. Geest overbrugd zou moeten worden. Deze taak bleek hun echter te zwaar. De ruimte die werd verkregen doordat Semper ver op drong werd door hun onvoldoende benul. De dieptepass waarmee de spitsen te bereiken zouden zijn werd niet gebruikt en zo hij al gebruikt werd. miste deze toch te weinig maat. Semper daarentegen ging offensief te werk. Met een normale 4-2-4 opstelling trachtte men beide punten in de wacht te slepen. Het midden veld had het moeilijk. Nergens was een vrij man te vinden. Alen had dit op kunnen vangen door iemahd voortdurend in de buurt van de ausputzer te zetten. Daar bereik je mee, dat het nut van die ausputzer te niet wortU gedaan. Verder maakte men voor rust de fout te gehaast te spelen. Indien men een consequente man dekking krijgt toebedeeld moet er rustig op een kans worden gewacht. Breien dus. Na rust ging het even beter. Jansen, die tot dan toe van v. Klave ren geen kans kreeg, ging enigszins achter de voorhoede opereren. Door dat v. Klaveren met hem mee hup pelde werd de 4-mans-linie tot 3 ge- miniseerd. Meerdink zag dat goed. Een aantal malen veroorzaakte hij hiermee paniek in de Randstad gele deren. Het had zelfs tot een voorsprong kunnen leiden toen Jansen een hoge bal in de doelmond plaatste. Edelman kopte en Vleeschouwer het leer slechts half raakte. Van Vliegen kwam hierdoor in een droompositie, die hij evenwel verprutste door hoog over te schieten. De eerste kans was dat echter niet. Voor de rust had Semper al een keer gedoelpunt via Edelman. Scheidsrechter Arts keurde het om duistere redenen niet goed. Gevaar lijkste man bij Semper was de Boer, die zijn bewaker Ouwehand nog wel eens van zich kon los schudden. Zijn hoge voorzetten werden echter allen een prooi van de sterke wind, die de bal in de handen van Vleeschouwer toespeelde. Hoewel Semper dus in het of fensief was waren de beste kansen voor Randstad. Vooral aan het eind van de strijd. Crezee had helaas niet veel geluk bij zijn schoten. Eenmaal kon Kleinjan een zeker doelpunt tot hoekschop keren, an dermaal werd hem de weg tot het nel ontzegd toen een van Sempcrs verdedigers met de hand de bal uit het doel weerde. Ook dat zag arbiter Arts niet. Semper: doel: Kleinjan; a: Rasquin, De Winter, Caemers, Rolaff, midden: Dijkstra, Meerdink. Voor: Edelman, v. Vliegen, Jansen, De Boer. Randstad: d: Vleeschouwer achter: Verrips; v. Klaveren, Ouwehand, Verhey, Egmond. midden: Schmidt, v.d. Geest, voor: Crezee, den Helder, v. Leeuwen. HARDINXVELD Ons Eiland opereerde in de wedstrijd tegen Vriendenschaar met drie invallers en het heeft daar de schadelijke ge volgen van ondervonden. Hoewel Ons Eiland aanvankelijk goede kansen kreeg opende de thuis club toch de score. Na een 30 stand wist Van Kalkeren tegen te scoren, Een met de wind mee spelend Hermandad, heeft de kans van zijn leven gegrepen om direct toe le slaan. Katwijk spartelde echter te gen en met snelle aanvallen via Spierenburg en Guyt met de stu wende halven v. Egmond en Haasnoot, trok men naar de veste van de Jager, die echter met man nen als Sparrenboom en Pors voor hem het doel schoon wist te houden. Na rust droeg Katwijks-middenli- nie weer onuitputtelijk veel mu nitie voor de voorwaarden aan. Maar steeds waren de verdedigers van Hermandad op hun plaats en als rots in de branding fungeerde nog

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 13