Eén helft voldoende voor zege van de SV SIZO gaf niet overtuigend Quick Boys nog goed partij ARC OOK BIJ SPRANG VOLMAAKT KANSLOOS Cor van Duyvenbode gevaarlijke man Keepersfout bezorgt Maasdijk overwinning Rijnsburgse Boys snel kansloos GOEDE KANSEN Ondanks meespelen Oosterom en De Jeu Vanavond lezing over zaalvoetbal (Van onze sportredecteur) 's-GRAVENZANDE Slechts één helft was er inte ressant bij de wedstrijd tussen 's-Gravenzandse SV en Rijnsburgse Boys. In de eerste periode wist de thius- club namelijk een 3-0 voorsprong op te bouwen, waar aan het machteloze Rijnsburgse Boys in de tweede helft niets kon veranderen. Alle drie de doelpunten kwamen tot stand na fouten in de verdediging van de gasten, maar dat doet niets af aan het feit dat het een volkomen verdiende zege was. De SV startte met de stormachtige wind in de rug overdonderend. Reeds in de tweede minuut stelde Auke v. d. Horn Dijkhuizen in staat 1-0 te scoren. Dat ging vrij gemakkelijk, want de Rijnsburgse defensie stond, alleen maar te kijken naar de wat onbesuisde bal van Dijkhuizen. De Westlanders gingen vrolijk verder met de storm lopen, waarbij vooral v. d. Horn, die bij afwezigheid van Lou Vos in de spits opereerde, levensgevaarlijk was. Overigens zal het nog wel enige weken duren, voordat de geblesseerde Lou Vos zijn plaats weer kan innemen. Tien minuten na het eerste doelpunt viel het twee de; rechtsbuiten v. d. Weiden schoot van grote af stand op de paal en ook dit keer stond de defensie van Rijnsburgse Boys alleen maar verbaasd en bewonde rend te kijken naar de prachtige curve in het schot van v. d. Weiden. Hiervan maakte Auke v. d. Horn dankbaar gebruik en schoot de bal achter de dit keer wat onzekere doelman Maaskant. Maaskant was overigens niet de enige, die onzeker was bij de gasten. Ook Bab Kralt en Dick Heems kerk II hadden vaak moeite met de snelle en goed op gezette aanvallen van 's-Gravenzandse SV. Rijnsburg se Boys kon maar weinig stellen tegenover alle acti viteiten van de Westlanders en mocht er eens een aanval lukken, dan was de afwerking zo slecht dat doelman Van Kooten zich geen zorgen behoefde te maken. De thuisclub kreeg in het eerste halfuur nog goede kansen. Van Alfen schoot een voorzet van v. d. Horn hoog over, terwijl v. d. Hom zelf op de lat knalde na weer een misverstand in de verdediging van de Rijns- burgers. In de 33ste minuut werd het 3-0. Jac. Koole schoot van ver recht op Maaskant af, die de bal liet glippen en weer was v. d. Horn er als de kippen bij: 3-0. Rijnsburgse Boys trachtte nu wat terug te doen, maar een doorbraak van Zwaan stuitte op Van Kooten, terwijl de schoten van Den Heijer zeer slecht gericht waren. De tweede helft werd een matte vertoning. Rijns- burg kwam niet verder dan een afgekeurde goal van invaller Van Duivenbode en de SV speelde een gewon nen wedstrijd. Na rust was de doelman vgn de gasten, Maaskant, vervangen door Postma, die een goede in druk maakte. Scheidsrechter Rebergen had het voor ca. 2000 toe schouwers gespeelde duel goed in de hand. RENS KNEGT 'sGRAV. SV: Van Kooten; a; Koole, De Jonge, Stolze en Vos; m: Koedood, v. d. Meer en Dijkhuizen; v: v. d. Weiden, v. d. Horn en Van Alfen. RIJNSBURGSE BOYS: d: Maaskant (Postma); a: J. Heemskerk, Van Klaveren, D. Heemskerk II, Kralt; m: Van Egmond en De Mooij; v: v. de Kwaak, Den Heijer, Zwaan en Hartevelt (v. Duivenbode). Eén van de vele duels tussen Kralt en v. d. Weiden. Dit gaat door de ex-international gewonnen wor den, al was zijn ploeg zaterdag in het Westland niet zo gelukkig. J NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 29 SEPTtMBER 1969 ROZENBURG Rozenburg, dat nu vast op de onderste plaats staat, heeft ook in de wedstrijd tegen Maasdijk laten zien dat er nog het één en ander aan schort. Maasdijk wist tot de rust de stand dubbelblank te houden, want de aan val van Rozenburg kon keeper Van Staalduinen niet in gevaar brengen. Na de thee opende Maasdijk een sterk offensief op de veste van keeper Door duin die een goal weggaf door de bal te laten vallen zodat Hordijk, die cr als de kippen bij was,kon scoren (0-1). Rozenburg probeerde we] van alles en vijf minuten voor tijd leek het er wel op doch de eindstand was en bleef 0-1. Arb. Mast leidde goed. Van één onzer vrslaggevers HILLEGOM Een bepaald niet groots spelend Quick Boys heeft het tegen Sizo niet zo gemakkelijk kun nen waarmaken als algemeen werd verwacht. Een zich goed verwerend Sizo heeft ondanks enkele invallers zijn best gedaan om de nederlaag, die gezien de plaatsing der beide clubs te verwachten was, zo klein mogelijk te houden. Quick Boys combineerde beter, maar het duurde nogal vrij lang, en meestal moest men dan met een lange trap de aal- vlugge v/d Plas, toch weer goed voor twee treffers, lanceren. Nu moeten we er in één adem bij zeggen, dat Sizo geen greintje geluk had met de afwerking van de toch wel verrassende aanvallen. Nee, al met al was het geen grootse wedstrijd, die door arbiter Brand wel goed in de hand werd gehouden, maar die toch af en toe wat zwak floot. Sizo startte verrassend, want al binnen drie minuten had Snaterse twee keer een serieuze kans om de openingstreffer op zijn naam te schrijven. Zijn afwerking was echter onvoldoende. Quick Boys, even ver rast, herstelde zich echter snel, en zag in de zesde min. een glaszuivere treffer, van W. v/d Plas uit een voorzet van C. van Duijvenbode af gekeurd worden. (De grensrechter vlagde voor buitenspel) Deze snelle jongen werd voor de Sizo defensie een obsessie, want bij iedere aanval stelde hij zich scherp op, sprintte dan op v Haaften af en bleef steeds gevaarlijk. Zo ook in de dertiende min. toen hij snel startte op een pass van L. de Best. Zijn schot was raak: 0-1. Een vrije schop die v Duijvenbode listig naar v Leeuwen tikte strandde in het muurtje Sizo zat in die periode ook niet stil, want een zeer ijverige Snaterse en een overal opduikende B. de Jong maakten het de stug ingrijpende Q.B. defensie knap lastig. B. de Jong kreeg in de zeventiende en achtiende min. twee goede kansen, die hij echter jammerlijk verprutste. In de 20e min. was hij er weer door, schoot langs de keeper, rnaar rechtsback v Duijn redde net op de doellijn. Quick Boys werd nu sterker en dwong Sizo terug, maar slaagde er niet in, daar er iriet al te best werd gecombineerd, de score te verhogen. Wel kwam er in de 35e min. een goede kopbal van mid denspeler Schipper, uit een hoekschop van v Duijvenbode, doch v Haaften greep goed in. In de 38e min. waren Snaterse en B. de Guns in een één-twee combi natie er goed door, doch v Duijn haakte de Jong. Wonderlijk dat toen een vrije schop tegen Sizo werd ge geven. In de 40e min. werd het dan 2-0 toen een pass van A. v Leeuwen weer door W. v/d Plas werd benut. De Sizo defensie kreeg het nog even zwaar, maar kon tot de rust erger voorkomen. Fel vertveer De tweede helft kenmerkte zich ook weer door een zich fel verwe rend Sizo, dat Quick Boys. onbevan gen tegemoet trad en zich zeker goe de scoringskansen schiep. Zo schoot B. de Jong al in de 2e min. in han den van keeper Verdoes. Klinkenberg was even later aan de andere kant ook weinig succesvol, want hij schoot hoog over. In de tiende min. kreeg B. de Jong weer een levensgrote kans, doch keeper Verdoes dook hem de bal van zijn schoen. Quick Boys kwam er na een wat aarzelende start weer wat beter in, maar ondanks een goed hard schot van v Duijvenbode, dat v Haaften keurig stopte, kon het niet meer imponeren. Toen v/d Plas in de 11e min. ge blesseerd het veld moest verlaten, verdween ook de speerpunt uit de voorhoede. Van Rees vulde het team aan, doch kon zijn voorganger niet doen vergeten. Een nu terugvallend Quick Boys moest zich achter met hand en tand gaan verzetten, want de Sizo aanvallen werden steeds ge vaarlijker. Men had echter het schot thuis gelaten. In de 22e min. ontstond een vrije schop tegen Quick Boys. B. de Jong zette zich erachter maar slaagde er weer niet in te doelpunten. Wel schoot hij de bal door het muurtje, maar Verdoes kon zich in de baan van het schot werpen. In de 25e min. moest Duwel, die een goede partij vertolkte, ook ge blesseerd het veld verlaten en D. Rovers nam de plaats in. Sizo dat ondanks de achterstand bleef door gaan, slaagde er echter niet in de hatelijke nul weg te werken. Sna terse was er in de 25e min. weer dichtbij, maar keeper Verdoes redde keurig. Quick Boys dat zich langzaam maar zeker weer van de Sizo druk wist te ontdoen, kwam in het laatste kwartier weer wat terug, vooral toen Cor v Duijvenbode zich weer eens wat ging inspannen. Enkele felle schoten van zijn voet bezorg den v Haaften warme handen, maar tegen het schot dat hij vijf min, voor het einde loste had hij geen remédie. via de paal verdween het leer in de touwen 0-3. Sizo, dat op het laatst ook nog Overbeek naar de kant zag verdwijnen trachtte nog met enkele uitvallen verbetering de stand te brengen, doch slaagde daar niet meer in. Quick Boys dat mede door de goe de tegenstand van Sizo, beslist niet in haar spel kon komen, boekte daarmee weer een even verdiende als nuttige zege, die weer een trapje verder voert naar het zo begeerde eerste klasserschap. Al met al een vrij forse strijd, die overigens zeer sportief werd gestreden. Wie beweert, dat hij meer bagage hl zijn wagen krijgt omdat hij rookt, overdrijft natuurlijk sterk. Wie echter beweert, dat een prima halfzware shag is, heeft gelijk! Of u nu ruimte te weinig of bagage teveel hebt, steek een (6®) op, dan róókt u in ieder geval voortreffelijk! -ff- Een prachtige actie van Quick Boys-goalgetter Wim v. d. Plas, Hier is hoog opsprin gend Henny Camphorsl van SIZO rechtsen back Ras te snel af, al zal het ditmaal geen treffer worden voor de Kat- wijkse aanvaller. (Van een onzer verslaggevers) SPRANG CAPELLE Toen Schiedon diep in de tweede helft Sprangs derde treffer achter keeper Van Horzen schoot, riep een Alphense sup porter vol goede moed: „Nu komt het ARC-kwartiertje". Hjj bleek te veel vertrouwen te hebben in zijn ploeg, want de chronometer van scheids rechter Vermaas tikte door en het ARC-kwartiertje bleef uit. Dat was maar goed ook, want had ARC de Sprangse defensie ook maar een keer kunnen passeren, dan zou dat niet verdiend zijn geweest. Met de 30 overwinning van Sprang is de krachtsverhouding binnen de lij nen precies weergegeven. Sprang kreeg niets te veel, ARC niets te weinig. De tricolores maakten duide lijk dat ziij heel wat meer recht heb ben op een plaats in de tweede klas dan ARC, dat als los zand aan el kaar hing en over te weinig ,.body" beschikt om in dit milieu mee te kunnen. Mogelijk keren de kansen als een drietal geblesseerden weer van de partij kan zijn. ARC had bovendien de pech dat aanvoerder Weekhout wegens familieomstandigheden af wezig was. Degelijk voetballend was Sprang beer en meester, hoewel de verdedi- Scoreverloop bij tweede klussers TWEEDE KLAS A ZWALUWEN—ARNEMUXDEN 2-1. rust ®-0: de Nooyer 0-^; A. Struys 11Van Veen 2tlDe thuisclub liet teveel kansen, inclusief een strafschop onbenut. BARENDRECHT—CSVD 1—1. Hoogendam y-1: De Kreek l—l. Verdiend gelijk spel voor de thuisclub, dat opnieuw een ach terstand goed wist te maken. «EEUWEN—DE ZWERVER 2—2. Melis J-0: Pattenler (strafschop) 2—0; De Pauw r-1; rust; H. Smidt (strafschop) 2—2. Een dubieuze strafschop ontnam Meeuwen op de valreep de verdiende overwinning. RVVH—ZWART WIT 0—1. rust 0—0: v/d Glesen 0—4. In een wedstrijd van de ingst prevaleerde de defensie boven de LEIDEN Met het oog op het feit dat de zaalvoetbalcompetitie 21 okto ber a.s. gaat beginnen, houdt de heer A. Lucas vanavond om 19.45 een le zing in de kantine van UVS. Alle verenigingen, inclusief be drijfsverenigingen, zijn van harte welkom, omdat naast de spelregels ook de organisatie van het zaalvoet bal in de afdeling Leiden van de KNVB zal worden besproken. Ter opening van het seizoen wordt op dinsdag 21 oktober om 21.00 uur demonstratiewedstrijd gespeeld door twee prominente zaalvoetbal teams uit het rayon Den Helder. ging in het begin wat moeite had met het beweeglijke aanvalstrio Ro gers, De Jeu en Verhorst van ARC. Een hard schot van De Jeu werd echter bekwaam gekeerd door kee per Van Riel. Op goedkope wijze kwam Sprang aan de openingstreffer. Een vrije trap van Spierings van zeker veertig meter, gleed door de handen van de blunderende keeper Van Horzen in de Alphense touwen: 10. Hoewel Sprang sterker bleef, was alle aandacht geboden bij de gele genheidsacties van ARC. Zo schoot Verhorst an kansrijke positie over, werd een hard schot van De Jeu goed gestopt en richtte Krijgsman naast het doel. Sprang toonde in de 39ste min. hoe het wèl moest. Een foutieve terugspeelbal van de overi gens goed spelende ausputzer Ooste rom werd door Paulides onderschept en beheerst in een doelpunt omge zet 2—0. Na rust had ARC de wind in de rug. Dat leverde wel meer balbezit op, maar des te minder gevaar voor doelman Van Riel. Mede dankzij de hardwerkende De Rooy gaf Sprang geen krimp bij scoringspogingen van de actieve De Jeu en de vaak mee oprukkende Timmer en Krijgsman. ARC was in de 25ste minuut heel dicht bij een tagenpunt toen De Jeu uit een hoekschop van Bogers hard inknalde. De bal sprong van de on- drkarrt van de lat weer terug in het veld. Nog dn dezelfde minuut kopte Karei Paulides aan de andere kant tegen de paal. Nadat Krijgsman bij ARC was vervangen door Schuitemaker, velde Schiedon volkomen verdiend het vonnis over een steeds minder spor tief verzet böedend ARC Hij rondde een vrije trap van Paulides via een ARC been beheerst af: 30. In -de rommelige slotfase had scheidsrechter Vermaas, die zijn 300ste wedstrijd in de KNVB floot en een bloemstuk kreeg aangeboden van het bestuur van Sprang en ARC, veel moeite om de soms hoog oplaai ende gemoederen te sussen. SPRANG: d Van Riel; a Nieuwen- huizen. De Wit, v/d Schans en Spie rings; m. Paulides en De Rooy; v. Rijnders, Van Thielen, Vos en Schie don. ARC: d. Van Horzen; a. Griffioen, Timmer. Oosterom, Burger en Van Heusden; m. Van Galen en Krijgsman (Schuitemaker); v. Bo gers, De Jeu, Verhorst. OOSTERDOM weer present Na de verkeerde terugspeel bal van Oosterom (midden) schiet De Rooy langs keeper Van Horzen. ARC kon ander maal eeen nederlaag niet ont lopen. Sprang won met 3-0.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 11