Zeven studentenpastores doen veel gezamenlijk Station N.S. Vschoten heroper POMTIAC Rijnzichtbrug drie weken afgesloten s VREUGDE EN EEN ENKELE TERUGBLIK DE TREIN RIJDT WEER Kerken actief in de Leidse universitaire gemeenschap ÖRGELFABRIEK GEOPEND IN NIEUW-VENNEP AFZWEMMEN IN „DE VLIET" Blije gezichten, fijne horloges PONTIAC TIJD JUISTE TIJD Haltewijzigingen NZHYM Leidse E.H.B.O.-eursisten ontvingen diploma NIEUWE IEIDSE COURANT ZATERDAG 27 SEPTL'Mt LEIDEN Ook binnen de universitaire gemeenschap willen de Kerken die daarbij uitgaan van het besef, dat de Kerk is begrepen in dezelfde crisis, die de universiteit heeft geraakt getuigenis af leggen van hun geloof, dat de boodschap van Christus een bron van hoop is voor de mens, een weg van verantwoordelijkheid en vrijheid, aldus het informatieblad der Leidse universiteit, Acta et Agenda. Het gaat in het Evangelie om de mens en om de wereld van de mens. Er wordt gesproken over geloof, hoop en liefde, dwars tegen de weer barstige werkelijkheid in. Over menselijke schuld en wanhoop en over de komst van het Rijk van God op deze aarde. Het gaat in het evangelie om ons en om onze menselijke samenleving. Ten dele zullen ook in het acade miejaar 1969/1970 de studentenpasto res ds. H. van Bilderbeek (Doopsgezind), ds. K. Bouhuys (her vormd). dr. A. W. Cramer (Re monstrant). ds. J. A. Eekhof (Her vormd), S. J. J. Cies'lak O.S.C., dr. J. M. Vlijm (Gereformeerd) en J. A. A. van Well O.S.C. binnen de eigen kring werkzaam zijn. Veel echter zal gezamenlijk worden gedaan, omdat, aldus de pastores, niet meer apart mag gebeuren, wat gezamenlijk kan worden gedaan. Spreekuur Tot wat door de pastores geza menlijk wordt gedaan, behoort hun algemeen spreekuur woensdags van een tot twee in kamer 603 op de zesde verdieping van het gebouw Stationsweg 46 voor alle studenten en voor welke vragen dan ook. Diensten Voorlopig tot de herfstvakantie sullen eenmaal per maand de R.-K. studentenparochie, de Hervormde studentengemeente en de Gerefor meerde studenten gemeente een geza menlijke dienst houden. Deze diensten vinden plaats op zondag 12 oktober in de Doopsgezinde kerk, op zondag 9 nivember in de Lutherse kerk en op zondag 7 december in de Doopsgezinde kerk. De diensten be ginnen om kwart voor twaalf. Rezi n n i ngs-weekeinde Twee keer per jaar houden de Leidse studentenpastores van de verschillende Kerken gezamenlijk een weekeind. Actuele gebeurtenis sen, die de Kerken betroffen, wer den in het verleden besproken, tel kens vanuit een groeiend bewustzijn van eenheid en met de wens meer samen te werken. Er Li de laatste jaren veel ge beurd. dat de éénwording tussen de Kerken heeft bevorderd. Als thema voor 't eerstvolgende pastoresweek- elnd. te houden op vrijdag 28 en raferdae 29 november in „De Witte Raaf" te Noordwiikerhout, is daar om gekozen een dienc bezinning op dit één-worden van de verschillende Kerken, heel concreet toegepast op je oi«*cp citnatie. De gez8menliike diensten en de gezampnHike catechisaties zijn geen Incidentele uitingen van deze oecu mene. 7H komen luist voort uit een stuk reeds bereikte eenheid en te vens bevorderen z.ii een noe grotere groei naar eenheid. Het is de bedoe ling op het weekeind het gehele - kerkelijke werk door te lichten en te zien, hoe verder moet worden ge werkt. Om het optimaal te doen slagen worden verschillende groepen ge vormd, die tevoren reeds met het onderwerp bezig zullen zijn. In de eerste plaats wordt gedacht aan de zogenaamde gezamenlijke cate-chisa- tiegroepen. Het weekeind wordt dan een soort afsluiting van het werk in deze groepen. Gesprekskri n gen Achter de wat mysterieuze aan duiding G.Z.-gesprekskringen gaat een initiatief schuil, dat in het afge lopen jaar werd genomen door het Collegium van het Leidsche Studen ten-Corps en het bestuur van de Vereeniging van Vrouwelijke Stu denten te Leiden. Vanuit deze beide verenigingen werden gespreksgroe pen georganiseerd, die met een stu dentenpastor bijeenkwamen. De bijeenkomsten boden een mo gelijkheid voor degenen, die niet (of nog niet) willen deelnemen aan een catechisatie, zich toch te oriënteren over de betekenis van het Evangelie. De studentenpastores hopen, dat. in samenwerking met de S.S.A.L.B.C.S. Catena, ook dit jaar weer gespreks groepen zullen worden gevormd. Catechisaties Op dinsdag 30 september, woensdag 1 oktober en donderdag 2 oktober wordt van half vijf tot zes uur een spreekuur gehouden in ka mer 5 van het Prytaneum, Rapen burg 46. waar men zich kan opge ven voor de catechisaties. In onder ling overleg kan dan worden be paald aan welke catechisatie, lidma- tenkring of gesprekskring men wil deelnemen. Voor degenen, die zich willen oriënteren, worden, te begin- de punt aft, ja lilt! iOWmiST e DE* RAAD nen op 7 oktober, dinsdags van ze ven tot acht uur in de consistorie van de Pieterskerk, in samenwer king met dr. J. M. Vlijm, algemene catechisaties gegeven. Voor degenen, die niet in Leiden wonen, worden dergelijke catechisaties, te beginnen op 8 oktober, ook woensdags van kwart over vijf tot kwart over zes in de consistorie van de Pieterskerk ge geven. Op de lidmatencatechisatie zijn zij welkom, die hebben besloten belijdenis af te leggen of die de mo gelijkheid daartoe overwegen. Deze catechisatie wordt, met ingang van 6 oktober, maandags van zeven tot acht uur in de consistorie van de Pieterskerk gegeven, eveneens teza men met dr. J. M. Vlijm. De bedoe ling is, dat de groepen gemengd her vormd-gereformeerd zullen zijn. Aan het eind van het academie jaar zal een gemeenschappelijke be- vestigingsdienst worden gehouden. Voor de vierdejaarsstudenten en ou deren worden, te beginnen op 7 ok tober, aparte uren gegeven dinsdags van acht tot negen uur, eveneens in samenwerking met dr. J. M. Vlijm, in de consistorie vasn de Pieterskerk. In hoeverre deze groepen gemengd zullen zijn, zal met de deelnemers worden besproken. Een grote groep van oud-catechisanten, die in maart 1969 tot lidmaat werd bevestigd, heeft zich opgegeven voor een voort gezette catechisatie in dit academie jaar. Een aantal van hen zal worden gevraagd voor kringen, gecombi neerd met rooms-katholieke en gere formeerde studenten. Kerkdiensten Dit najaar zullen de studenten- diensten van de Hervormde en de Ge reformeerde studentengemeenten el ke zondag van kwart voor twaalf tot half een worden gehouden in de Lu therse kerk, Hooglandse Kerkgracht. In elke dienst zal het avondmaal worden gevierd. In de studenten diensten zal enkele keren de doop worden bediend. De studentenpredikanten vestigen de aandacht van afgestudeerden op het werk van hun collega dr. K. E. H. Oppenheimer, die vanwege de Hervormde Kerk de opdracht heeft gekregen voor de arbeid onder de academici. Voor nadere informaties kan men zich wenden tot dr. Op penheimer. Fagelstraat 53, telefoon 52538. Gereformeerde Kerk De Gereformeerde Kerk van Lei den heeft in samenwerking met de Gereformeerde Kerken van Den Haag en de omliggende gemeenten deze predikantsplaats gesticht zowel ten behoeve van te Leiden studeren de gereformeerden alsook ten behoe ve van allen, die van de diensten van de studentenpredikant, dr. J. M. Vlijm. Lammenschansweg 1, telefoon 33761. gebruik willen maken. De gereformeerde studentenpredi kant werkt nauw samen met de an dere pastores in Leiden inzonderheid met die van de Hervormde Gemeen te. Remonstranten De remonstrantse studentenpredi kant is dr. A. W. Cramer, Van der Helmlaan 4, telefoon 25014. Voorzit ter van de Commissie Studenten- werk is de heer C. H. P. de Boer, Nieuwe Rijn 15a. telefoon 40326. Voorschoten 'T NUT VIERT FEEST VOORSCHOTEN Het departe ment Voorschoten van 'tNut, heeft gisteravond het eeuwfeest ingezet met een receptie in de raadzaal, aan geboden door het Voorschotens ge meentebestuur. Vele verenigingen en particulieren kwamen het bestuur gelukwensen. Namens het hoofdbestuur werd meegedeeld dat de scheidende voor zitter. dr. J. F. Sirks. voor zijn ver diensten (23 jaar bestuurslid) is bij geschreven in het ere-register van de maatschappij. Dr. Sirks. die voor het laatst op trad als voorzitter, bood zijn opvol ger. de heer H. Boom. een voorzit tershamer aan. De scheidende voor zitter kreeg een boekwerk aangebo den. Wethouder W. J. Iestra hield een toespraak, waarin hij een korte terugblik gaf over de afgelopen eeuw. (Van een onzer verslaggevers) NIEUW-VENNEP Burge meester rrvr. F. Th. Dijckmeester van Haarlemmermeer, nam vrij dagmiddag achter een elektronisch orgel plaats om een liedje te spe len. Het gelukte hem wonderwel, hoewel organist van de gerefor meerde kerk Folgert Zwaving het er later veel heter af bracht. Met het bespelen van het orgel werd de orgelfabriek, annex handel, van de firma S. de Wit aan de Made liefstraat officieel voor geopend verklaard. De heer De Wiit, die tot vorig jaar nog onderwijzer was van een christelijke school, mag trots zijn op zijn pijporgelfabriek. Burgemeester Dijckmeester toon de in een toespraak alle waarde ring voor de heer De Wit en ging niet voorbij aan het feit dat het pijporgel altijd een belangrijke plaats heeft ingenomen, vooral in het kerkelijke leven. „U heeft nu uw levenswerk gevonden", aldus de burgemeester. De openingsplechtigheid werd bijgewoond door predikanten en organisten, alsmede door velen die het orgel een goed hart toedragen. Folgert Zwaving gaf tussentijds enkele zeer goede demonstraties op een elektronisch orgel, dat het pijporgel dicht benaderde. Hij speelde ondermeer een variaitie van het Alegro van Handel, een koraal bewerking en een improvisatie van Bach. NIEUW-VENNEP De Welfare verkoop van het Rode Kruis in Nieuw-Vennep heeft in totaal f 550 opgebracht. LEIDEN In het zwembad „De Vliet" werd het lesseizoen afgeslo ten. Geslaagden zijn: diploma A: Rem- co Masurel, Anton Gieske, Robert v. Zijp, mevr. C. de l'Ecluse, mevr. E. v. Beest. mevr. A. Fokker, mevr. A. C. Moerkerk, mevr. H. Goddijn, mevr. A. Hugens, Veronica v. Buu- ren. mevr. G. Stikkelorum, mevr. D. v. Velzen, mer. C. Dijkman, mevr. J. Radder, Dorien v. Kins, Elly Devi- lee, Veronica Gijzenij, Linda de Hoed, Marianne Brocaar, José Zand vliet, Erica Hoek, Jacqueline Reith, Cathalien Massaar, Theodorus v.d. Krogt, Diederik de Bruin, Harry de la Rie, Paul v.d. Krogt, Hans Knig- ge. Karei v. Bemmel, Jacques Be rends. Karin Stikkelorum, Harold Maghielse. Janette Wakka, mevr. G. v. Zijp, mevr. M. Boonekamp. de heer W. v. Zijp en Cees Opdam; B: Mevr. M. A. Delis, mevr. H. Goddijn, mevr. A. Hugens, mevr. G. v. Ros senberg. mevr. W. v. Gurp, Gerard v. Strien, Adrie Rijsdijk, Monique v. Bommel. Peter Waltman, Willy Rijsdijk, Helma v.d. Hoeven, Sonja Rijsbergen. Margriet Berg, Netty Blansjaar. de heer W. v. Zijp, Cor Penseel, Karei Koster. Jan Delfos, Peter v. Veen en Joop de Bolster; C: André v. Haasterecht. Karei v. Veen, Eric v. Veen. Mayo Keekstra en Flip Kuypers; D: Cor Weeda. Peter Do- derer, mevr. W. Verwer. Olaf Marse lis en Marjo Berendsen: E: Pauli Schute, Willy Merts en Geesje de Lange: F: Thea Radder en Margriet Pompe. Files le verwachten LEIDEN Maandag 6 oktober wordt de Rijnzichtbrug tussen Haag- weg en Morsweg tijdelijk voor alle rijverkeer afgesloten. Het brugdek moet dringend worden vernieuwd. Het werk zal ongeveer drie weken duren. In overleg met de politie wordt bewegwijzering aangebracht. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de tijdelijke afsluiting van deze brug, waarvan de planken hier en daar al zijn losgeraakt, vooral de eerste da gen op andere plaatsen tot nog gro tere files en opstoppingen aanlei ding zal geven. Recente verkeerstellingen hebben uitgewezen dat per werkdagetmaal niet minder dan 12.500 gemotoriseer de voertuigen en 9 a 10.000 fietsers en bromfietsers de brug passeren. Aangezien de brug wel toegankelijk blijft voor voetgangers, zal de laatste categorie (fietsers en bromfietsers) betrekkelijk weinig hinder ondervin den. De 12.500 motorvoertuigen echter (hoofdstroom Zuidwest-Station v.v.) zullen een andere weg moeten zoe ken. De meeste weggebruikers zul len vermoedelijk willen uitwijken naar het toch al overbelaste kruis punt bij de Gijzelaarsbank. Het lijkt echter raadzaam indien enigszins mo gelijk de buitenkant van de stad te nemen, zoals de singelroute of via het Haagsche Schouw. De Remonstrantse Gemeente in Leiden wil zich stéllen in christe lijke gemeenschap zo wijd en open als in deze tijd mogelijk is. Mede daartoe heeft zij zich verbonden met de Doopsgezinde Gemeente Ook met andere Kerken zoekt zij nauwer contact binnen de gemeenschap van Kerken te Leiden. Rond het thema „Studenten tussen Kerk en wereld" wordt op vrijdag 17 oktober op de Hooglandse Kerk gracht 34 een oriëntatiebijeenkomst voor studenten en gemeenteleden gehouden. De bijeenkomst begint om acht uur. Tijdens "n bijzondere dienst, die te vens de laatste zal zijn in het ge bouw aan de Hooglandse Kerk gracht, zal op zondag 5 oktober het driehonderdvijftigjarig bestaan van de Remonstrantse Broederschap worden herdacht. Deze dienst begint om half elf. De Doopsgezinde ds. H. van Bilderbeek. Houtlaan 19. tele foon 50383. houdt spreekuur na tele fonische afspraak. goud f 17%,— doublé f115,— doublé f69,50 5523' herenhorloge vanaf f 59,50 LAGERE NOTER TROSCHRYSAN' RIJNSBURG Kennelijk de prijzen van de bloemen d menteel nog van het veld aangevoerd niet opgewassen de enorme aanvoer, zodat o.; chrysanten met een belangi gere notering dan in de vooi weken genoegen moesten Stil weer en volop zon zorg vendien nog steeds voor e< waarschijnlijk hoog percenta ste soort. De vraag vanuit het buiten! 1 beslist niet groot hetgeen ooi niet zo verwonderlijk is, aa men ook daar nog dik in de b van buiten zit. Met de kasj ten ligt het overigens wel hi ders. Zowel de rozen als de noteerden zeer goede prijzei uit het tot nu toe ontbrel aanvoer uit de zuidelijke lai overduidelijk blijkt Voetbalnieuws i)_ Ter Aar TER AAR Voetbalopstel Het eerste elftal van T.A.V.V zaterdagmiddag tegen Alphia vang 4 uur. Opstelling: doel Bruyn, achter R. Koopman, Blaey, J. Spek, midden C. K<F0 en C. Verzaal, voorhoede An^-al vaas, J. Heitinga, A. van 1 n Hoogenes, P. Vreeken. Het eerste elftal van Altioi V zondagmiddag 2.30 uur tegen Son in de volgende opstelling: da d. Lek, achter K. Hoogervo van Tol, B. Sassen en S. Zwii den K. v. d. Boogaard en V Boogaard, voor C. Lek, A. kerk, T. van Rossenberg en Hoorn. rT Burgemeester' De Kool met machinistenpet op krijgt een sleutel" na de trein in beweging te hebben gezet. VOORSCHOTEN Het NS-sta- tion Voorschoten is heropend. Een extra treinstel uit Den Haag met als „meester" aan het stuur burge meester L. de Kool, reed vrijdag- LEIDEN Ingevolge sanering van bushalten bij de N.Z.H.V.M., worden met ingang van zondag 28 september de volgende wijzigingen van kracht: Lijn 13: Komend van het Station zal in het vervolg via de gehele Kager- straat worden gereden. In verband daarmede vervallen de haltes Kager- straat/Rijnsburgerweg en Houtlaan/ Diaconessenhuis. Een nieuwe halte Ka- gerstraat/Dieperpoellaan wordt inge steld. Ook vervallen de haltes Marnix- straat/Willem de Zwijgerlaan, Drift- straat/Bethlehemkerk. Medusastraat/ Herensingel. Oosterkerkstraat/Waard- gracht. Koninginnelaan Lammenschans weg. Boshuizerkade/Telderskade. eTr Haar kade Ten Katestraat wordt ver plaatst naar Boshuizerkade/Kneppel- houtstraat. L(jn 14: De halte Ter Haarkade/Ten Katestraat wordt verplaatst naar Bos- huizerkade/Kneppelhoutstraat. De hal te Boshuizerkade/Telderskade vervalt. De haltes Debussystraat en Brahms- laan/Verdistraat worden samengevoegd tot één halte Verdistraat/Debussystraat. De haltes Oosterkerkstraat/Waard- gracht. Zijlsingel/Waardstraat, Her» singel/Medusastraat, Driftstraat/B< lehemkerk en Marnixstraat/Willem Zwijgerlaan vervallen. Lijn 15: De halte Zijlsingel/Waard- straat vervalt. Aan de nieuwe route in het Morskwartier komen de navolgen de halteplaatsen: Opaalstraat/Diamant laan ri. eindpunt. Saffierstraat/Opaal straat begin/eindpunt. Opaalstraat/ Diamantlaan ri. Leiderdorp. Lijn 31: De haltes Meerburgerkade/ Maasstraat/Leedestraat en de halte Hoge Rijndijk/Wilhelminabrug richting Meerburg vervallen. Lijn 40/42: De haltes De Sitterlaan/ v. d. Waalsstraat worden verplaatst naar De Sitterlaan nabij de Lorentz- kade. De haltes Burggravenlaan/v. d. Brandclcrkade en Burggravenlaan/ Fruinlaan alsmede de halte Hoge Rijn dijk/Wilhelminabrug in de richting Leiderdorp vervallen. Lijn 41: De uitstaphalte Aaltje Noor- dewierlaan en de halte Debussystraat/ Vijf Meilaan vervallen. De halte Verdi- straat/Brahmslaan wordt verplaatst naar Verdistraat/Debussystraat. Dit geldt ook voor lijn 14. De halte Konin ginnelaan/Lamm enschanswe;g richting Zuid-West vervalt. Lijn 45: De haltes Witte Singel/Dia- conessenhuis en Witte Singel/Kaiser- straat vervallen. De halte* Witte Sin gel/Witte Rozenstraat worden ver plaatst in de richting Groenhoven- straat. Lijn 46/49: De halte Kersenstraat in de richting Leiden resp. Leiderdorp vervalt. middag om half vier het geel-zwarte .lint stuk dat was gespannen over d( baan Den HaagLeiden en terwij de trein onder daverende knallen veroorzaakt door voetzoekers en gil lende keukenmeiden op de rail tol stilstand' kwam, gingen vijftien hon derd ballons de lucht in; blies de harmonie van de spoorwegen marsen die overstemd werden dooi de duizenden schoolkinderen en „gapte" een referendaris van de ge meente het speciale richtingsbord van de trein. Met dit alles was de heropening een feit. Alleen maar vreugde en een enke le terugblik. Nu maar afwachten of het geschatte aantal passagiers van 1500 per dag gehaald zal worden. Twee maal per uur beide richtingen uit. Vandaag wordt het geschatte aan tal passagiers zeker overtroffen. Alle leerlingen van de lagere scholen hebben een vrijkaartje gekregen, geldig voor twee kinderen met twee volwassenen heen en terug VoorschotenDen Haag. Kinderen mogen alleen onder geleide van vol wassenen gebruik maken van deze gratis introduktie. Machinistenpet Tijdens de feestelijke bijeenkomst in het VAM-gebouw sprak ir. J. K. J. Mulder, chef van het exploitatie district Noord-West, over de spoor in het algemeen en het station Voorschoten in het bijzonder. Voorschoten is zelfs enige tijd eindstation geweest voor de lijn vanuit Amsterdam. Burgemeester L. de Kool, die van deze opening een echte machinisten pet heeft overgehouden, voelde zich een gelukkig man omdat weer een kinderdroom van hem verwezenlijkt was: „zelf een heuse trein besturen", req". De gehele opzet van outillage van het station is funktioneel. Alle voor zieningen voor reizigers en personeel Leiden Het is reeds meerdere malen in de praktijk gebleken, dat het van groot belang is. dat men bij ongevallen, hetzij langs de weg dan wel in bedrijven en kantoren, de eerste hulp direkt bij de hand heeft. In dergelijke, veelal kritieke mo menten, kan een E.H.B.O.-er snel en doeltreffend de eerste hulp verlenen. Van deze gedachte moeten de 68 cursisten, die in het Academisch Ziekenhuis hun eerste opleiding olgden, toch zeker doordrongen zijn ^weest. Na een half jaar lang onder eskundige leiding te hebben ge traind, volgde gisteravond in de gro te zaal van Den Burcht loon naar werken. Allen ontvingen uit handen van examinator dokter J. L. Sorrne- ville, het E.H.B.O.-diploma: De dames M. Bakker, J. H. van Beek, H. Bedema, M. v.d. Berg, H. Buit-Bik, R. Dammers, J. van Deursen, V. J. Drost, C. Faas-Bik, M. Faber, H. Gordijn, I. den Haan, O. Heemskerk, B. Hendriks, A. W. M. Hermans, J. J. Hoelen, R. Jansen. A. J. M. Kaptein, A. C. B. Klaassen, g. knijnenburg, L. de Koning, A. M. Könings, E. H de Kort, M. A. H. Korver. W. V.D. Kroef, J. G. A. V.D. Krogt, S. P. de Ligt, E. van Niekerk, J. M. van Niekerk, C. Nieuwen- burg-v.d. Linden, G. M. E. Olsthoorn. A. Oosterlaan. C. G. M. Paulides, L. de Ranintz. Y. Recourt. H. W. van Riel-Groeneweg. J. M. la Rivière. P. Scheurwater. E. van Schle. P. M. E. Schouten. J. v.d. Schrier, M. E. v.d. Sleet, A. W. Swart, J. Triezenberg, J. J. Vin- kestijn-Nolles, J. v.d. Werf, J. van Williggen. D. Zoet, E. van Zonne veld, L. E. L. Zoutendijk-Gruhn en de heren G. H. Baars, D. Bakker, C. Bonneme. W. de Brum, H. Chrispijn, Th .C. Ham, A. de Jonge. C. Klaren- berg, P. Kuivenhoven. C. van Leeu wen, P. Lems ,W. J. v.d. Linden, W. A. H. Mulder, H. J. Mol, J. J. Nieu- wenburg, N. Overdijk, P. J. Singer- ling en T. M. J. Valkenburg. Dokter Sonneville, die wees op de waarde van de door hem uitgereikte diploma's, verbond daaraan de op wekking zich straks ook in te zetten voor de vervolgcursus. De voorzitter van de afdeling Lei den van de Kon. Ned. Vereniging voor E.H.B.O., de heer J. D. Slegten- horst, die de uitreiking een hoogte punt in het afdelingsleven noemde, maakte vervolgens de naam van de beste cursist bekend: de heer P. Lems, die een fruitmand kreeg aan geboden. Voor vrolijkheid zorgden „De Randstadspelers", en „The Night Breakers" o.l.v. Gé Heijnekamp brachten aan het eind van dit show- feest dansmuziek. Burgerlijke stand van Nieuwkoop NIEUWKOOP Geboren: Walter Peter, z v C P M Wahle en C M Eijs. Gehuwd: J Hoogerwerf, 24 j en T C M de Beer, 17 j. Ondertrouwd: J Tamboer. 41 j en C Bokhorst, 37 j. NIEUWKOOP De Konijnen- en Pluimveefokkersvereniging „Nieuw koop en Omstreken" zal op 2, 3 en 4 oktober de jaarlijkse „Toekomst show" houden, in de kantine van het gemeentelijk kampeerterrein „De Roerdomp". zijn op de meest essentiële ei 'ische wijze opgezet en uitj voor het stationsgebouwtje h „sextant";- twee perrons vai 220 m. in bajonetligging ter vi den van de overweg Papeli ieder perron een wachtrui twee banken; een fietser voor 150 fietsen; twee autoi terreinen ter weerszijden van pelaan; een vanuit Leidén t omroepinstallatie en een gersbrug over de Papelaan. Levendig con Residentie-Ori LEIDEN Onder leiding Praagse dirigent Bohumil J uond gisteren in de Stadsgel het eerste „promenadeconcert' onder auspiciën van K &0. de eerste noten was het d\ dat dirigent Gregor sterke heeft met de opera; de wijz^l op hij het Residentie Orkest eenvolgens meevoerde dooi posities van Wagenaar, Mozan tana en Dvorak, liet hieraoj^ twijfel bestaan. Vandaar, dat zijn keuze uitstek programmatische wer n de Moldau en Cyrano de B|I zeer juist bleek. Gregor scherpe contrasten allerminst een liefelijk Roxane-motief we een ruige Cyrano; in één springt hij van een vloeiendfc blazerspassage over op een fortissimo van het heie or omgekeerd. Wagenaars muzifU draagt dit best, ze moet het ji* het kleurenpalet (dat vaak chard Strauss en Wagner do :i ken) hebben en hetzelfde gel M de georkestreerde dansen va a rak. al werd hier wat te vel" van een breed klankvolume gemaakt. In Smetana's befaamde hoorden we het Residentie op zijn best. Vanaf de ..wat1 pels (pizzicati, fluit en hobo) aankomst in Praag vloeide zikale stroom als vanzelfsL voort. Voor de fluitist, die d lijke taak had Koos Verheul vangen, alle lof voor zijn pr Mozarts concert in A. KV teert uit de jaren 1735-'86 menig motief is te merken, ter zelfder tijd aan de Bruil Figaro werkte. Dit veelvui speelde opus kreeg nieuwe der de handen van de nog zee maar daarom niet minder ri niste Nerine Barrett- We ver j van jeugdige pianisten tegen een imposante techniek, ee toucher en, uiteraard, een g kennis van de partituur. Neri rett bleek echter over meer te beschikken: ze gaf van ee doorvoelde misschien wat x sche visie blijk- Haar cadens eerste deel hield de aanda spannen en bij haar navran voorzichtige inleiding op het was het bladstil in de zaal. Het orkest begeleidde in twee delen voorzichtig en Het allegro assai was feestel der in 3 oktoberstijl te vi Slechts bij het rondothema t de spanning enigszins. Het orkest kon zich hier vogelvlugge wendbaarheid soliste niet geheel aansluitt Doch het slot herstelde de en het luide applaus dat de even goed als de dirigent e\ kestleden beloonde, was verdiend. Dra. A. van der Veen- NIEUW-VENNEP In con-kantine beginnen 9 okh EHBO- cursussen voor begini gevorderden komen elke ee derde dinsdag van de maand beurt

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4