Islamitische top stoot India uit conferentie Gelijkspelletje niet onmogelijk „Rechtlijnige" opper in beroep tegen ontslag AJAX NA DE RUST LANGS HANNOVER Zekerheid des geloofs is het belangrijkste Rotterdam start uniek onderwij sexperiment Renault 12 voorjaar op volgend de weg Bezoek van huisarts straks f 15 Volledige breuk net voorkomen Hoessein kiest zijde Pakistan Bulgarije verloor van W.-Duitsland VVD voelt weinig voor gesprek D'66 Tilly v. d. Made liep een goede 800 meter Touwtrekken om Joop.... „ON"WARE GEDAANTE Milaan in tweede ronde Europa Cup RUGBY-CENTRUM IN DEN HAAG 17 DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1969 (Van onze soc.-econ. redactie) UTRECHT Het is vrywel zeker dat er per 1 oktober weer beweging gaat komen in de particuliere huis artsentarieven. De prys voor «en con sult zal waarschynlyk stygen tot ƒ10 en voor een visitie aan huis tot 15. Het bestuur van de Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV) ver strekt hiervoor echter geen algemene richtlijnen aan de leden. De huisart sen zullen individueel tot deze ver hoging moeten overgaan waartoe het prijsbeleid van de regering thans mogelijkheden biedt. De prijsstop is onlangs opgeheven en de nieuwe prijzenbeschikking van de regering laat ruimte voor doorbe rekening van externe kostenstijgingen. Over een tariefsverhoging is geen overleg gepleegd tussen de LHV en minister De Block. De huisartsen zijn ook niet voornemens stappen in deze richting te ondernemen. Op het de partement wordt nog nagegaan hoe groot een eventuele tariefsverhoging van de huisartsen zou mogen zijn. In maart hebben sommige huisart sen de tarieven opgetrokken tot ƒ10 en 15, waarna de minister een prijs stop instelde. De LVH heeft toen be loofd de tarieven tot 1 oktober te be vriezen. De verwachting is thans ech ter vrij algemeen dat met ingang van deze datum de tarieven ten min ste op ƒ10 en ƒ15 zullen komen. RABAT Een conflict over de deelneming van India aan de Islamitische topconferentie in Rabat heeft bijna tot een volle dige breuk tussen de aanwezige landen geleid. Vanmorgen waren nog wanhopige pogingen gaande om de conferentie, die eigenlijk gisteren al had moeten eindigen, te redden. Na een urenlang be raad was vannacht besloten India van verdere deelneming uit te sluiten. Pakistan vond dat India, te elfder ure uitgenodigd, niet op een Islami tische conferentie thuishoorde en ver tegenwoordigd moest ziin door een afvaardiging van de Mohammedaan se minderheid in plaats van door een regeringsdelegatie. De Pakistaanse president, Jahja Khan, weigerde zelfs aan dezelfde ta fel plaats te nemen als de Indiase delegatie. Hij zou steun hebben ge kregen van Perzië, Jordanië en Tur kije. Koning Hoessein bleef zelfs uit solidariteit ook weg. Daarentegen kozen Algerije en Egypte krachtig partij voor India en dreigden van de conferentie weg te lopen. Weigering Overgeplaatst naar politieschool ROERMOND Dertien uur lang heeft het ambtenarenge recht in Roermond zich gisteren beziggehouden met de zaak van de opperwachtmeester N. de Jong uit Herpen die in beroep was gegaan tegen de ontheffing uit de functie van postcomman- dant in november van het vo rige jaar. Deze kwestie heeft veel stof doen opwaaien, zo zelfs dat destijds hierover Ka mervragen zijn gesteld. De overplaatsing van de heer De Jong naar de politieschool in Horn zou zijn gebaseerd op het feit dat er een onherstelbare breuk zou zijn ont staan tussen hem en de districtscom mandant Hulsman. Ook zou de offi cier van justitie Messchaerts en de procureur-generaal in Den Bosch hun vertrouwen verloren hebben in opper De Jong als opsporingsambtenaar en hulpofficier van justitie. Mr. Droogleever Fortuijn uit Den Haag vertegenwoordigde de algemeen inspecteur van de rijkspolitie W. de Gast, tegen wie klager zijn verweer voerde. Vele hoge politiefunctionaris sen, officieren van justitie en de bur gemeester van Herpen waren als ge tuigen opgeroepen. De verhoren spitsten zich onder meer toe op de hiërarchische verhou dingen tussen politie en justitie. De figuur van opper De Jong kwam uit de verf als een man met uitstekende kwaliteiten als politieman, maar een beetje stijl en rechtlijnig bij de uit oefeningen van zijn functie; een man die moeilijk kritiek verdraagt en met een neiging tot perfectionisme. De volgende uitspraak typeert de opper: „Als ik wist dat iemand on schuldig was en de sleutel van het bewjjs daarvoor zou liggen in de la van de procureur-generaal, dan zou ik die la direct openbreken". Vertrouwen De officier van justitie zei dal hij het vertrouwen in de opper had op gezegd na kennisneming van som mige verbalen en brieven van de opper. De procureur-generaal kon zich met die visie verenigen. Naar de overtuiging van de opper was het een discriminerende brief van de districtscommandant die voor hem de deur had dichtgedaan. Een getuigenis van een collega van de opper die het voor hem opnam kreeg een luid ap plaus van de publieke tribune. De gemachtigde van de heer De Jong vond dat de uitspraak van de algemeen inspecteur nietig verklaard moest worden. Mr. Droogleever For tuijn zag de opper als de schuldige van de verstoorde verhoudingen door zijn rechtlijnigheid en overgevoelig heid voor kritiek. Aan het einde van de marathon zitting vroeg de heer De Jong om een nader onderzoek naar de waar heid van de beweringen van de ad vocaat-generaal. Het ambtenarenge recht doet 15 oktober uitspraak. Na langdurig beraad achter geslo ten deuren deelde de Marokkaanse minister van buitenlandse zaken, La- raki, mee dat India was „geadviseerd" verder de bijeenkomsten niet bij te wonen. Journalisten zagen ook hoe een deel van de Indiase delegatie laat op de avond de toegang tot de con ferentiezaal werd geweigerd. De conferentie, belegd ter bespre king van de brand in de Al Aksa- moskee in Jeruzalem en de status van de heilige stad, zal naar verwachting worden besloten met een verklaring waarin Israëlische terugtrekking uit de bezette Arabische gebieden en herstel van de rechten der Palestij nen wordt geëist. Maar vaststaat dat de conferentie door het ernstige conflict over India sterk aan betekenis heeft ingeboet. SOFIA Het Bulgaarse voetbal elftal dat op 22 oktober in Rotter dam tegen Nederland speelt, heeft woensdag in Sofia de vriendschappe lijke wedstrijd tegen West-Duitsland met 01 verloren. Dörfel scoorde in de elfde minuut. Het Roemeense elftal bestaande uit spelers tot 23 jaar heeft woensdag in Boekarest met 2-1 gewonnen van het -Westduitse jeugdelftal. Bij de rust was de stand 11. Turkije heeft woensdag in Istan bul met 30 gewonnen van Zwitser land. Bij de rust was de stand 20. De doelpunten werden gescoord door Metin, Nihat en Can. De Sowjet-Unie heeft woensdag met 31 gewonnen van Zuidslavië in een wedstrijd, die ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Zuidslavische voetbalbond in Belgra do werd gespeeld. ZAGREB De Belgische eerstedivise- club Charleroi heeft zich woensdagavohd geplaatst voor de tweede ronde van het tornooi om de jaarbeursstedenbeker. Char leroi versloeg FC Zagreb met 3—1. Hvidovre Kopenhagen verloor met 1—2 van FC Porto in de eerste wedstrijd in de openingsronde van het tornooi om de Jaarbeu rsstedenbeker. Sporting Lissabon versloeg in Lissabon ASK Linz (Oostenrijk) met 4—0. (Van onze parlcmentsredactie) DEN HAAG Hoewel het hoofd bestuur in principe geen enkel be zwaar heeft hegen gesprekken van individuele leden van de VVD met le den van D'6G, voelt dit bestuur er wei nig voor officieel met D'66 in kontakt te treden. In een brief van WD-voorzitster mevrouw Van Someren-Downer aan de voorzitter van het Liberaal Demo- kratisch Centrum wordt gesteld, dat de VVD het kontakt met alle andere partijen die vernieuwing voorstaan wil openhouden en op dit moment geen voorkeur voor een bepaalde par tij wil uitspreken. Enkele maanden geleden stelde een werkgroep van leden van het LDC en D'66 de beide hoofdbesturen voor een officieel gesprek te beginnen over toekomstige samenwerking. Zover wil de WD niet gaan. Ook met D'66 is een gesprek over partij- vernieuwing mogelijk. Met nadruk verklaart mevrouw Van Someren ech ter dat een gesprek met alleen deze partij te beperkt is. Binnen de drie christelijke partijen en de PvdA zijn genoeg mensen te vinden die daad werkelijk aan partij- en struktuurver- nieuwing willen doen. ENSCHEDE Tilly van der Made heeft zich weer helemaal hersteld van een hardnekkige blessure, die de j Leimuidense ongeveer twee maanden j "bp non-actief zette. Woensdag won zij bij avondwedstrijden in het Dieckmanstadion te, Enschede de 800 meter in 2 minuten en 7,4 seconden. Dit is 1,3 seconden boven haar beste seizoenprestatie, op 20 juni in Duisburg. Tweede werd Bernie Len- ferink (Fortis), die 2.09,5 liep. Tilly van der Made won ook de 200 meter (25,4 sec). AMSTERDAM Ajax heeft de tweede ronde van de strijd om de Jaarbeursstedenbeker bereikt. Na de 21 nederlaag tegen Hannover '96. ver leden week in Duitsland, zegevierden de Amsterdammers gisteravond voor 24.000 toeschouwers met de cijfers 30. Cijfers die er aanvankelijk niet in leken te zitten voor Ajax. Ook al omdat de defensie een zorgenkind bleek. Nonchalance en minder sterk spel waren er de oorzaak van dat achter eenvolgens de Duitse spitsspelers Heynckers tweemaal en Zobel al leen voor Gert Bals verschenen. Knap pe reacties van de keeper stonden Duits succes evenwel in de weg. In die periode kwam Ajax ondanks het sterke snel van Nico Reinders en Ger- rie Mühren niet verder dan een aan tal verrre schoten, die het doel even wel misten. Toch zou Ajax halverwege ae eerste helft de leiding nemen. Dat was toen Cruyff de bal ergens op het midden veld oppikte, er een snelle ïush mee ondernam en van 20 meter keihard C.P.B.-toogdag in Boskoop Strijd tegen onrechtvaardigheid Invloed sociaal milieu op leer mogelijkheid Tafeltennisteams voor interlands VOORBURG De Nederlandse jeugdtafeltennisploeg, die op 11 okto ber in de Venlose sporthal tegen West-Duitsland speelt, is als volgt sa mengesteld: meisjes: Veronique van der Laan, Ellen Klatt en Sonja Helt- zel, jongens: Hans van iden Broek, Henk van der Zee en René Meyer. Aan het tornooi om de internatio nale tafeltenniskampioenschappen van België, die op 11 en 12 oktober in Deurne worden gehouden, zullen de volgende Nederlandse spelers en speelsters deelnemen: dames. Aukje Wynia en Mary van Ruiten, heren: Bert van der Helm, Frans Schoofs, Bert Schoofs, Peter Joels en Henny Stolk. (Van een onzer verslaggeefsters) „Ik geloof niet, dat het schep pingsverhaal uit de Bijbel voor ons het belangrijkste in het leven is. Het is moeilijk te aan vaarden, dat de meningen over de waarheid van dit verhaal steeds zich wijzigen. Wat echter niet verandert en dat is het aller belangrijkste, is de zekerheid van het geloof, zoals die in Romei nen 8 wordt beschreven." Aldus gistermorgen mevrouw N. G. Crezée-van Nes, presidente van het provinciaal bestuur van de Christelijke Plattelandsvrou wenbond, op de toogdag van de bond in hotel „Florida" te Bos koop. Mevrouw Crezée zei, dat het door haar gelezen schriftgedeelte aanlei ding was geweest ir. J. A. van Ghesel Grothe uit te nodigen een lezing te houden over de ruimtevaart gezien in het licht van de Bijbel. Na haar openingswoord las me vrouw A. H. W. van Eijk-Brouwer de Koning het jaarverslag van het afge lopen hondsjaar voor en het verslag van de toogdag 1967. die in Delft is gehouden. Ir. J. A. van Ghesel Grothe, lector in de vliegbouwkunde aan de tech nische hogeschool te Delft, liet aan de hand van dia's de ontwikkeling van de ruimtevaart zien. Na zijn in leiding sprak hij over de verhouding tussen geloof en wetenschap. Verhouding „Het geloof hoeft de vorderingen van de wetenschap niet in de weg te staan", aldus ir. Ghesel Grothe. „In de Bijbel wordt van ons gevraagd de I wereld en de dingen daarin te onder- I zoeken en te onderwerpen. Het on- derzoek is dus zelfs een plicht. Prediker spreekt dan bovendien nog over het onderzoeken van alles wat onder de hemel geschiedt. De christelijke godsdienst werkt niet remmend op de ontwikkeling van de wetenschap. Andere godsdiensten doen dit veel meer, omdat die de natuur als god aanbidden. Wij staan in onze verhouding tot God alleen door onze eigen fouten op de ver keerde plaats. Wij als christelijke wetenschapsmensen zijn ons er van bewust, dat wij veel kunnen maar nooit iets echt goed kunnen. Daarom ook ben ik ervan overtuigd, dat het geloof juist bij wetenschapsmensen van essentieel belang is." Van dit geloof maakte ook me vrouw A. R. Hazenberg-ten Have ge wag in het door haar voorgedragen prachtige gedicht „Immanuël" van G. Boogaard. De middagvergadering had een luchtiger karakter. Na het zingen van het bondslied droeg mevrouw Hazen berg nog iets voor van Annie M. G. Schmidt. „Gras". De heer M. van Hoogstraten, oud heidkundige bij het Instituut voor Stad en Landschap te Rotterdam ver telde de aanwezigen hierna iets over de techniek en de geschiedenis van de windmolen. Hij voegde aan zijn lezing de hoop toe, dat de toehoor ders door zijn enthousiasme een be ter begrip zouden hebben gekregen van het voor Nederland zo belang rijke instituut van de molen. Na de lezing van de heer Hoogstra ten zong een dameskoor uit Groot-Ammers enkele liedjes, waar na de vice-presidente mevrouw Burggraaf-van Heusden, de toogdag sloot. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het wetenschap pelijk bureau voor het onderwijs te Rotterdam wil met dit projekt het bewijs leveren, hoezeer de kinderen die in verouderde wijken wonen in hun ontwikkeling worden geremd, zo zei minister Vcringa woensdagmid dag in de burgerzaal van het Rotter damse stadhuis, waar burgemeester Thomassen de stuurgroep van het projekt onderwijs en sociaal milieu installeerde. Wat deze stuurgroep gaat doen is een unicum in Nederland. In twee oude Rotterdamse stadswijken gaat men tweeduizend kinderen begeleiden tijdens twee jaar kleuteronderwijs, zes jaar basisonderwijs en nog twee jaar voorgezet onderwijs met het doel aan te tonen hoe groot de invloed van het sociale milieu is op leergierigheid en prestatievermogen en bovendien te komen tot inzichten en maatrege len die ieder kind de mogelijkheden tot volledige ontplooiing zullen moe ten bieden. RECHTVAARDIG Zowel minister Veringa als burge meester Thomassen en wethouder drs. J. va,n der Ploeg van onderwijs zagen dit als een zaak van rechtvaar digheid. Rotterdam gaat met het werk van de stuurgroep aan de kop, dat werk is er niet alleen ten be hoeve van Rotterdam maar ten be hoeve van geheel Nederland. Minister Veringa zei. dat het van twee grondstellingen uit moet gaan. De ene is dat het onderwijs moet worden gericht op de toekomst, de tweede is dat ieder kind gelegenheid moet krijgen tot volledige ontplooi ing van zijn persoonlijke talenten. Dit krijgt perspectief in de democrati sering van het wetenschappelijk on derwijs. als men de culturele verscheidenheid in een samenleving als uitgangspunt neemt. Moet men komen tot unifor miteit in de vorm van een zo hoog mogelijke algemeen vormende oplei ding? Of naar diversiteit, naar ver scheidenheid? En wat is de betekenis van culturele integratie? Waar ligt de maatschappelijke gelijkwaardig heid? BASIS AANGEPAKT In ieder geval achtte minister Ve ringa het verheugend, dat de tot dus verre hoogst onrechtvaardige basis voor de selektie nu wordt aangepakt. Burgemeester Thomassen vertelde dat de stuurgroep, die thans haar werk aanvangt, bestaat uit de wet houder van onderwijs, vertegen woordigers van het ministerie van onderwijs en verschillende instanties, wetenschappelijke medewerkers en ambtenaren. Hij zei daarbij dat het nog jaren zal duren, eer de Neder landse grote steden van de verouder de steden af kunnen komen en ook, dat het nog jaren zal duren eer er directe resultaten zichtbaar zullen kunnen zijn. Hij memoreerde het pio nierswerk, dat dr. J. H. N. Grandia in dit opzicht met zijn proefschrift reeds deed. En wethouder Van der Ploeg zag met belangstelling de komende onder- wijswetgeving tegemoet. Die bouwt nog verder uit dan de „mammoet wet" reeds deed en met de komende wetgeving zullen de wat kunstmatige grenzen tussen de verschillende „trappen" van onderwijs komen te vervallen. Maar de heer schuwde de voor. dat men niet het onderwijs gen de zin van degenen die niet wil len leren moet opdringen. Het gaat om een recht, niet om een dwang. in de rechterbenedenhoek vuurde. Dick van Dijk raakte daarna loeihard de lat. Maar na rust besliste Ajax het duel koelbloedig. Een fout van keeper Podlaski werd na twee minuten al door Sjaak Swart afgestraft en Gerrie Mühler tekende zelfs voor een derde doelpunt. DRONTEN Sinds zijn overwin ning in de Ronde van de Toekomst is Joop Zoetemelk het doelwit gewor den van de leiders van fabrieksploe- gen, die een dergelijk jeugdig talent graag in hun formaties willen opne men. Ook woensdag bij het clubkam pioenschap in Oost-Flevoland ver drongen de gegadigden zich rond de blozende Zuidhollander. Er werden afspraken gemaakt voor verdere informatieve besprekingen. Oud-tourwinnaar Jan Janssen polste namens Jean Stablinsky, ploegleider van Sonolor-Sauvage en nodigde Zoetemelk uit om vrijdag in zijn ri ante bungalow in Putte een onder houd met de oud-wereldkampioen te hebben. Het staat inmiddels vrijwel vast, dat de neo-prof Harry Jansen bij So- nolor in dienst zal treden, hetgeen de situatie voor Zoetemelk iets aantrek kelijker zou maken. „Want om hele maal alleen tussen allemaal Fransen in te zitten, is niets voor mij", zo zei Zoetemelk. Ook Ton Vissers maakte namens Willem II-Gazelle zijn opwachting. Hij komt maandag aan de beurt, wanneer Zoetemelk naar Val- kenswaard gaat 'om met de bazen van deze firma te onderhandelen. Om de situatie voor Zoetemelk nog ingewik kelder te maken, kwam ook clubge noot Gerben Karstens met de sug gestie dat hij vrijdag, wanneer Karstens over zijn eigen contract met Peugeots sterke man in Parijs gaat praten, de naam Zoetemelk in het geding zal brengen. Alleen Caballero is tot nu toe op de achtergrond ge bleven. Manager Frans van der En den is wel geïnteresseerd maar hij zei: „Ik heb gehoord wat de eisen van Zoetemelk en zijn raadgevers zijn en fancy-prijzen willen wij niet betalen". Een grapje van de fotograaf op de autotentoonstelling in Frankfurt laat de deftige terughoudendheid van de Rolls Royce veranderen in agressivi teit: de supergroothoeklens gaf een dusdanige vertekening, dat er een geheel nieuwe auto ont stond. LUXEMBURG AC Milaan heeft zich woensdagavond geplaatst voor de tweede ronde van het tornooi om de Europese beker voor Landskampi oenen. De Italianen versloegen Ave- nir Beggen in Luxemburg met 30, na een 1—0 ruststand. De doelpunten werden gemaakt door Combin, Sor- mani en Rivera. Er waren 12.000 toeschouwers. De Spaanse kampioen Real Madrid heeft woensdagavond in Madrid Olympiakos Nicosia met 80 versla gen in de eerste wedstrijd van de openingsronde van het tornooi om de Europese beker voor landskampioe nen. De ruststand was 30. FC Lierse heeft woensdagavond de twee.1e ronde bereikt van het tornooi om de Europese beker voor beker winnaars. Dc Belgen versloegen op Cyprus Hapiel Nicosia met 10, na dat zij de thuiswedstrijd 'al met 101 gewonnen hadden. DEN HAAG Met het Nederlands rugbveentrum in Den Haag, waarvan de officiële opening zaterdag 27 sep tember door de Zuidafrikaanse prof. dr. Craven wordt verricht, heeft de Nederlandse rugbybond een fraai on derkomen gekregen De bouw van het complex, waarvan de kwosten ongeveer 300.000 gulden bedroegen, maakte deel uit van een vijfjaren plan. dat verder beoogt rugby in Ne derland meer bekendheid te geven. Het centrum dat op het ogenblik nog over slechts een speelveld beschikt, maakt het mogelijk deelnemers aan cursussen onderdak te verschaffen. De rugbybond heeft ongeveer 1800 leden. Sjaak Roggeveen stuurgroepleden er oo k Holland Sport-Ajax ii niet het onderwijs te- I J (Van onze auto-redacteur) AMSTERDAM Dit is de Renault 12, die in oktober op de CIJFERBEELD Parijse autosalon voor het eerst zal worden getoond. De 12 komt Minister Veringa constateerde dat i het aantal kinderen dat verder leert Prestatie en prijs (nog niet uit gezinnen met geringe inkomens 23 maal geringer is dan dat uil gezin nen met hogere inkomens. Wethou der Van der Ploeg zei, dat voor Rot terdam deze cijfers nog ongunstiger liggen: daar is het aantal kinderen uit gezinnen met lagere inkomens dat verder leert veertig maal zo ge ring als het aantal kinderen uit beter gesitueerde gezinnen. Minister Veringa besefte, dat hier een groot aantal vraagstukken ligt, bekend) betreft tussen de R 10 en de R 16. Maar qua uiterlijk verschilt het nieuwe model dui delijk van de andere typen, die de fabriek op de markt brengt. Evenals de R 4, 6 en 16 heeft ook het nieuwe model voorwielaandrij ving. Het verschil is dat bij de R 12 de motor zich voor de vooras bevindt. De 1300 cc 4-cilinder krachtbron le vert 60 SAE pk bij 5250 omw./min. Hiermee kan de R 12 een top van ruim 140 km behalen. De vierdeurscarrosserie van de R 12 heeft een sportieve stijl. De lijn wordt gekenmerkt door een lange, laag aflopende motorkap, een sterk achterover hellende voorruit en een daklijn, die enigszins oploopt. De achtersteven maakt dank zij de grote, iets gewelfde achterruit en het aflopende kofferdeksel een zeer com pacte indruk. Van binnen toont de R 12 een mo dern dashbord en een pookje op de grond. De R 12 heeft schijfremmen voor en trommelremmen achter. Pas komend voorjaar zal de auto in Nederland op de weg komen. DEN HAAG Na topper ADOFeiienaord wacht Den Haas andermaal een voetbalduel dat als zeer interessant omschreven dient te worden. Holland SportAjax is nameljjk het grote specta- kelstuk voor het volgende weekeinde. Een spektakel dat wellicht voor de formatie van Cor van der Hart op het verkeerde moment komt. Immers na een flitsende start 7 punten uit vier wedstrij den werd achtereenvolgens van Sparta en NEC verloren. En of nu juist de strijd tegen het gerenommeerde Ajax de meest ideale gelegenheid is om het gedeukte prestige wat op te vijzelen, menen we te moeten betwijfelen. Toch zijn er lichtpuntjes voor Cor van der Hart Want het is niet uitgesloten dat van de bijna beangstigende zieken lijst nog deze week drie namen kun nen worden afgevoerd. Met het feit dat Paul Roodnat. Hans Dorjee en Theo Verlangen dermate fit zijn. dat ze tegen Ajax kunnen meespelen, kan dan ook rekening worden gehou den. Sjaak Roggeveen hebben we in zijn luxueuze zaak in huishoudelijke arti kelen in Rotterdam Zuid, even bereid gevonden zijn visie over de op til ziinde wedstrijd te geven. Die luidde: „Holland Sport zal na die twee ne derlagen beslist iets moeten doen voor eigen publiek. Normaal gespro ken krijgen we het zwaar, zeer zwaar tegen een klasseploeg als Ajax. Maar is het niet zo dat de presta ties van de Amsterdammers, vooral bij de uitwedstrijden, tot nu toe niet denderend zijn geweest? Natuurlijk, er werd gewonnen. Maar het was steeds met pijn en moeite. Daarom geloof ik dat het zeker wanneer een Paultje Roodnat van de partij zou zijn, niet uitgesloten moet worden geacht dat we er met een beetje maz zel een gelijkspelletje uitslepen." En grimmig: „We gaan in ieder geval voor een zo goed mogelijk resultaat knokken." Ajax hardnekkige concurrent Feij- enoord krijgt het met MVV in de Rotterdamse kuip heel wat gemakke lijker. Feyenoords zevende zege in successie lijkt een uitgemaakte zaak. In IJmuiden maakt Telstar zich op om na twee nipte nederlagen 10 en 01 respectievelijk tegen NAC en DWS. GVAV de punten afhandig te maken. DWS - SVV wordt een duel dat waarschijnlijk wel winst oplevert voor de Amsterdammers. ADO krijgt het moeilijk bij NAC in Breda. Met wat goede wil kunnen de spelers van trainer Jezek wellicht een puntenverdeling bevechten. Of DOS tegen Go Ahead veel wijzer zal worden betwijfelen we. PSV zal het tegen NEC, met de E. C. wedstrijd tegen Rapid voor de boeg, zeker rustig aan doen. Toch lijkt het voor de ploeg van Jan Remmers een hope loze opgave in Eindhoven. Haarlem tenslotte wint in ieder geval van AZ'67...„

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 17