Boeren, burgers en buitenlui sfeervolle Groenoordhal WEEKAGENDA Bloemen voor bejaarden, zieken en Waardgracht Kleuren-tv voor dokter Tolenaar Ds. Bouhuys draagt zn scheiding rechts Jaarlijkse groet volkstuinders abvlonische spraakverwarring V.LP. nu bij molen De Valk itslagen YEBO Collecte voor de reclassering Feest in Groenoordhal met muziek en vuurwerk Actiecentrum BBK in gebouw ALSV Inbrekertjes aangehouden LEIDSE COURANT 3 MAANDAG 15 SEPTEMBER 196? LEI DEIS Zaterdag was het weer de jaarlijkse bloe mendag win de volkstuinders en ook in onze stad is daar royaal aandacht aan besteed. De verschillende volkstuin verenigingen brachten maar liefst 1030 boeketten bloe men alsmede 128 potplanten en 11 schtialtjes fruit bij een en daarmee werden dit keer bejaarden en chronisch zieken verrast. In het kader van deze bestemming wer den aan dr. Schoonheim (Bijzonder Kerkewerk) 200 boeketten gegeven voor alleenstaande bejaardenterwijl het Rode Kruis vijftig boeketten kreeg te verdelen. Dr. Schoonheim besloot in over leg met pastoor C. J. Mattee met „zijn" bloemen de bewoners van de Waardgracht te verrassen. Niet om de woonellende te verbloemen maar ter wille van een beter con tact. Deze geste werd zeer op prijs gesteld door de Waardgrachtbewo- ners. Het aanbieden van de bloemen gaf ook mogelijkheden voer een kort gesprek en zo kreeg pastoor Mattee (zie foto) bijvoorbeeld van vijf mensen te horen, dat zij bin nenkort gaan verhuizen. Anderen vertelden dr Schoon heim en zijn medewerkers weer, dat ook zij binnen afzienbare tijd wel hopen te gaan verhuizen maar dat zij „met tranen in de ogen af scheid zullen nemen van de hun zo vertrouwd geworden omgeving". Zowel met de bewoners als met de gemeentelijke instanties houdt dr Schoonheim ook in de toekomst re gelmatig contact. Duizend boeketten De andere bloemen van de volks tuinders gingen naar de bejaar den- of verpleeghuizen: Kaarsen makersstraat (100 boeketten), He rengracht (80), Solglytt (100), Rijn en Vliet (160). Haagwijk (170) en Groenhoven (150). De volgende volkstuinverenigin gen hadden voor bloemen gezorgd: Zuidwest (25 boeketten), De Slaagh (100), 't Zonneveld (92), Ons Bui ten (261 en 128 potplanten alsmede 100 schaaltjes fruit), Oostvliet (145). Roomburg (216 en 7 potplanten) en de Onderlinge Turnvereniging (91 plus een meloen). Krediet voor Randweg VOORSCHOTEN B. en w. vra gen de raad een krediet van f 42.000 om een rond de kern van het dorp geprojecteerde weg te kunnen reali seren. Deze randweg moet de verbinding vormen tussen de Raadhuislaan via de Oranjeboomstraat en het voorma lige M.O.C.-terrein naar de Kon. Ma rinelaan. Dinsdag 16 september Pieterskerkstraat 1, 8 uur: Leidse Assu rantieclub, A C Broeshart over brandpre ventie. Stadhuis. 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Holiday .fcfin, 8.15 uur: bontshow Van EgmomJ, Woensdag 17 september Stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Schelpenkade 6. 8 uur: ledenvergadering Tuinbouw en Plantkunde VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de, 8.30 uur: concert Collequium Musi- cum. Donderdag 18 september Derde Binnenvestgracht, kantine Clot en Leembruggen. 7.30 uur: ruilavond Phl- latellca Zaterdag 20 september Pieterskerk. 11.30 uur: herdenkingsbij eenkomst chr. Lyceum t.g.v. 50-jarig bestaan, spr. prof. mr. I A Diepenhorst. School Kagerstraat 1, 4 tot 6 uur: re ceptie chr. Lyceum (50 Jaar). Vestestraat 40. 8.30 uur: première to neelstuk Microtheater Imperium. OEGSTGEEST Het Witte Huls, 2 tot 5.30 uur: schaaksoc. Palamedes. Aportheken Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek D C Kok, Rapenburg 9. tel 24807. Apotheek R van Breest, Smallen- burg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geo pend. De Oegstgeestse Apotheek is op zondag 14 september gesloten van 8 uur tot 24 Dokterdlenst Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen dokter raadplegen, daarna, tot zondag 24 uur, 5 maal 2 bellen. FILMS CAMERA „Wie 't laatst lacht". 14 jaar, dag 2.30 7 en 9.15 uur. zo 2.30 4.43 7 en 9.15 uur. vrij- en zat-av 23.30 uur: „Het proces", 18 jaar. LIDO „El Alamein", 18 Jaar, dag. 2.30 7 en 9.15 uur. zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. LUXOR „De vier killers". 18 jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur, zo 2.30 4.45 7 en 9.15uur. REX Techniek der liefdeskunst, 18 jaar, dag. 2.30 7 en 9.15 uur, zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. vrij- en zat-nacht 23.30 uur: „De maagden van Solldor". 18 jaar. STUDIO Bande de Nottau (De anar chisten), 14 jaar. dag 2.30 7 en 9 15 uur. zo 2.30 4.45 7 en 9,15 uur. TRIANON Funny girl. 14 jaar. dag. 2 en 8 uur, zo 2 5 en 8 uur. Bebandellng na ongevallen Dc poliklinische bahandeilng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur. Cs mid dags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St Elizabeth- ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Aca demlsch Ziekenhuis Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en informatiedienst voor Lelden-Zuld-West. secretariaat Jac ques Urlusplantsoen 83- voor hulpverle ning: telef. 24101 bl] geen gehoor telet 20460: voor Informatie: telef. 33921 Bezoekuren Ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënten in klasse la ib en 2e dagelijks 10.30—11.30. 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten In klasse 3 maandag, dinsdag 13—14 zaterdag 15—16. zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 18.4519.30 uur. zaterdag 15.30—16.30 uur zondag 15.3017 uur Klassepatlënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en Kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 laar nlel worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten Ellsabethzlekenhuls Lelden derde Klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafdelln» dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht: tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot .1 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllnlek Leiden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. Dlaconessenhuls, dagelijks eerste kl. 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 8.30-715 uur. ALPHEN - RIJ noord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. NOORDWIJK Sole Mllo klasse-pa- tlënten dagelijks van 3 tot half 5 en des avonds van 7 tot 8. zaalpatiënten zon. dgs. van I tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3. KATWIJK - Zeehospitium, longkllntek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- ling dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half I tot hall 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbcéafdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag, zondag van 1 tot S uur. Museum Oudheden. Rapenburg op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur Sted Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 uur. zon dag van l tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg), op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur kassen zaterdags en zondags gesloten, ten. Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 5 u., zondag van 1 tot S uur. maandag gesloten. Tentoonstellingen Heempark Oegstgeesterweg (Kikkerpol der): Flora van eigen bodem, dagelljk» van 8—5 uur: van mei tot en met oktober op zat en zon 25 uur Galerie Van der Vllst. Botermarkt 3: schilderijen en pastels van Frlts Klein, van 30 aug tot 26 'sept. dinsd tem zaL 9 tot 6 uur. "s avonds na tel afspraak Rapenburg 94: Galerie 't Dulvenhuys, poppen Winy de Jongb en bloemslerkunst John Berserik van 5 tot en met 25 sept.. dinsd t e m zondag 2 tot 8 uur Galerie Walenkamp. Nleuwsteeg 11: ten- toonstellng BBK. van 9 tot en met 12 sep tember 1-6 uur, 13 sept van 2-5 uur. Pieterskerkgracht 9: ..Raakpunten tus sen wetenschap en kunst", vnn 12 tot en met 22 september. 10-21 uur, zond. vanaf 12 u.. toegang gratis. .Mobiel Kantoor ANWB Elke donderdag van 10 tot 4 u. op Lam mermarkt bit molen De Valk. Alarmnummers Brandweet 5 maai 8 Politie 5 maal 4 Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag ti«t zondag 24 uur). EHD: 2(1645 LEIDEN Er blijven zich ook in Leiden nog steeds ingrijpende ver anderingen voltrekken op het ge bied van de detailhandel, met name in de elektro-technische sector. De heer Mandemaker, die nog niet zo lang geleden in een kleir.e schuur- ruimte aan de Hoge Morsweg een korting-zaak op di tgebied opende onder de naam „V.I.P.", heeft nu een nieuw en royaler onderdak gevon den in het pand Neuwe Beesten markt 21 bij molen D eValk. Zater dag heeft hij deze zaak geopend. Zaterdagmiddag half één; de redevoeringen, het officiële jelte van het programma, zijn afgelopen. De Groenoordhal is nu echt genomen. De genodigden spoeden zich van een verstikkend tent naar een broeierig warme hal, waarvan de prachtige bloemen een erfenis van de Leidato de inhoud niet kan verhelen, om het reeds talrijke publiek en het tentoongestelde vee e zien. het balkon, gelegen tegen- het Groenoord-restaurant, een kakofonie van geluiden, jer mij een luidruchtige disco waar onder de bezielende lei van een door platenrekken in- disc-jockeyplaatjes naar worden gedraaid en kunnen [en beluisterd. Enkele dansen- jngelui begeleiden intens licha- de stemmen uit de geluids- 11. een onverstoorbare, be- man. draaiend aan een ïewiel. Ook hij heeft over de belangstelling niet te kla- al is die dan anders geaard, galerij zetten de klein- ihun beste beentje voor met leren, schilderen en bloem- ken. Aan de overzijde pro- 1 leden van de Leidse Weef- medewerkers van de EHBO trtegenwoordigers van de Leid aden nog een zinnig woord uit engen. eenstaand neden, op de begane grond is ien hevig gekrioel van mensen ieren; jong en oud en van ver- lende omvang. Vol bewonde- worden de varkens bekeken, il de zeugen als de beren mo- rich in een overweldigende be itelling verheugen. Zelf zijn zij ig onder de indruk. Enkele en hebben de jongen meege- ït. Op de prijstoekenning blijkt veinig invloed uit te oefenen; alleenstaande zeug word* be id, blijkens het rood-witte pa- dat aan de omheining wordt itigd. Moeder en jongen schud- meewarig het moede hoofd en n zich te ruste. liet schrille js en het intense geknor van indere varkens wordt slechts roffen door een incidenteel ngeloei. schapen houden zich tamelijk Springt er één uit de band, brengen eigenaar en helpers lier weer in het gareel. Enkele die het vooral van de be stelling van de kinderen moe hebben, nemen een voorbeeld i sommige grote buurtgenoten, en beginnen te herkau- geiten en bokken voelen zich het merendeel niet op hun |k; voortdurend worden zij Lu>d door kleine kinderen die wkëstal onbevangen tegemoet E Twee met sik getooide, be tte bokken kunnen door al die te natiwelijks hun ogen open en. Hun is hier weinig gegund; enige vorm van gezagshand- ng is in het geheel geen sprake Een moeder met een kinder- n wringt zich in bochten om de plotseling strenge blik van van hen te ontkomen. Het lukt Knt de nabijheid van met water ireide en decent met stro be- uitwerpselen converseren wethouders en raadsleden, van hen vandaan, aan de an- zijde van de standplaatsen koeien, zijn de koffietafels rel geheel bezet. eren, burgers en buitenlui wis- hier met elkaar van gedach- n nuttigen een ge'improviseer- inch. Ook aan het snelbuffet en t café-selfservice doet de druk- e warmte de drankjes vlot van oonbank nemen. Of de handel uiig bloeit, is mij niet bekend, wisselen enkele briefjes van erd van eigenaar. se liefkoosde oase van rust vormen m de zuidzijde van de hal ge- 1 zuivel- en vleesstands. Hier dat de energie en de inspi- 1 van glasblazer Schaaf uit Rot- im onuitputtelijk zijn. Toch I lapt hier enigszins de aandacht het publiek als ergens in de een luid krijsende, reusachtige met twaalf jongen van het el wordt weggevoerd. Het beest iet in de prijzen gevallen. De laar. afkomstig uit C>verijssel' t het verder wel gezien, debewakers, al dan niet offi- ÜDEN De uitslagen van de rdag in de Groenoordhal ge ien VEBO zijn als volgt. Bij het 'ee: kampioen in de rubriek ïtvee. van firma v. d. Werf en er uit Hazerswoude: in de ru il slachtvee, geschikt voor de wij, zonder brede tanden, van loos uit Abbenes en in de ru it slachtvee, geschikt voor de lerij, met twee brede tanden of r. van E. C. Westgeest uit lenaar. ij de blaarkoppen: kampioen [ere koeien Beatrix 41 van L. lenboom uit Rijnsaterwoude; ipioen koe oudere dieren Deanda W. van Gent uit Overberg. ij de zwartkoppen: kampioen ere koeien Jauke 9 van Gebr. A. v. d. Boom uit Leimuiden, 'pioen jongere koeien Jennie 40 W. H. Lekkerkerker uit Wou- gge. 'j de geregistreerde varkens *>t Yorkshire: kampioen zeug P. Houweling uit Nieuwkerk IJssel; kampioen beer van T. J. Woudenberg uit Zevijhuizen. 'j de geregistreerde schapen: Bioen ram van W. Hoogendoorn oeterwoude; kampioen ooi van Berkley uit Leiderdorp. 'ij de geregistreerde geiten: kam- cieel, slenteren door de immense hal. Ook zij schenken de nodige aandacht aan de inhoud. Immers, aan orde valt hier niets te hand haven. Met nauwelijks verholen ironie laat de disc-jockey de ge ruchtmakende plaat „Je t'aime moi non plus", die in Italië, Zweden en Engeland verboden is, door de Groenoordhal schallen. Het erotisch geluid brengt niemand van z'n stuk. Spekglad Alvorens ds. Bouhuys het tweede deel van de preek voor zijn re kening nam (Schriftuitleg van Handelingen 17:15-34) zei ds. Eek hof nog dat de versterking aan mankracht nodig was, om het evan gelisatiewerk in de Leidse studen- Ook dit jaar wordt in Leiden op de nationale reclasseringsdag weer een beroep op u gedaan om hen die langer of korter in gevangenschap hebben verkeerd, weer op het goe de pad te helpen en te houden. Iede re maatschappij kent mensen, die op een zwak moment, en soms zelfs herhaaldelijk, ingaan tegen de door die maatschappij gestelde normen. Van oudsher is het antwoord van de maatschappij dan geweest: tijde lijke verwijdering, wa tin de prak tijk vaak neerkomt op gevangenis straf. Zolang dit systeem bestaat zal er ook behoefte bestaan aan reclas sering. De tijdelijke uit de maat schappij verwijderde mens moet im mers weer worden opgevangen en opnieuw worden ingepast. Dit werk verdient ons aller steun. Vandaar dat ik de reclasserings- collecte van harte in uw aandacht en goedgeefsheid wil aanbevelen. Van der Willigen Burgemeester van Leiden VOORSCHOTEN De Studiecom missie Strcekenergiebedryf heeft aan alle gemeenten die door de Stedelyke Fabrieken van Gas en Elektriciteit Leiden van elektriciteit worden voor zien, een rapport aangeboden over een eventuele vestiging van een streekenergiebgdryf. B. en w. adviseren de raad van de mogelijkheid tot toetreding geen ge bruik te maken. pioen bok van P. Clement uit Nieuw-Vennep; kampioen geit van H. W. Verstegen uit Zoeterwoude. LEIDEN Het werd zaterdag avond in diverse delen van de stad bijzonder luidruchtig toen zes mu ziekkorpsen, t.w. K en G, De Burcht, LEIDEN In Buut 110 spraken zaterdagmiddag Leidse kunstenaars over wel of geen lieve actie. Velen waren voor het volgen van de harde lyn, maar anderen wilden eerst de reactie van dc raad afwachten, nadat de nota was aangeboden. Zou deze reactie negatief zyn, pas dan was de tijd rijp om op een wat agressievere manier de moties erdoor te drukken. In de drie dagen, dat de Leidse BBK nu bestaat, is in het pand Witte Singel 25 (gebouw ALSV) een actie centrum ingericht, waar stencils en pamfletten worden vervaardigd. Het bestuur heeft een kleine begroting opgesteld. Om actie te kunnen voe ren wil men de gemeente om subsi die vragen. Groeperingen, waarvan verwacht wordt, dat ze de actie zul len steunen, zijn inmiddels benaderd. Tijdens de vergadering werd voor gesteld het Pieterskerkhof te bezet ten, maar Willem Breddels, woord voerder van het actiecomité, voelde daar niet zo veel voor. Binnenkort zal de nota, waarover afgelopen dins dag uitvoerig is geschreven, aan het gemeentebestuur worden aangebo den. Werkmans Wilskracht, de R.K. Har- moniekapel, Nieuw Leven en Con cordia aan hun stertocht naar de nieuwe Groenoordhal begonnen. In een met 10.000 tot 15.000 m nabezette zaal gaven de korpsen een werve lende show. Vooral de majorettes van De Burcht en het gehele K en G-korps bleken op dreef te zijn. Op het buitenterrein werd een vuurwerk afgestoken. Tot de stuk ken behoorde een turner, die toeren aan een rekstok uiiltvoerde en een man. die een koe molk door aan de staart van het beest te trekken, waarop uit de uiers melk vloeide. Het vuurwerk werd afgesloten met een knallende „tekening" van de nieuwe hal met als opschrift „Uw hal is open". Doordat de toegangspoorten wa ren gesloten, moest de massa, om deel te nemen aan het slotbal, waar bij de muziek werd verzorgd door de „Down Town Jazzband, onder leiding van drs. R. Hueting door de offficiële ingang de hal zien bin nen te komen. Toen enkelen ook nog op orthodoxe danswijze het bal hadden ingezet, kwam het onge noegen hierover tot uiting door het gooien van bierflesjes en andere voorwerpen. Orderbewakers grepen echter niet in om aan mogelijke pro vocerende elementen geen aanlei ding te geven tot een rel. Het bal eindigde om half twee od, zoals het ook was begonnen, weinig sfeervolle wijze. OEGSTGEEST De politie in Warmond heeft in samenwerking met de rijkspolitie in Oegstgeest gis termorgen vier jongera in de leef tijd. van 16/17 jaar aangehouden, die de afgelopen weken een aantal in braken hebben gepleegd. Ze braken o.a. in in de kantine van UVS en het zwembad Poelmeer, waar ze drank en sigaretten buit maakten en voor 1300 gulden schade aanrichtten. De jongens zijn afkom stig uit een internaat in Warmond. Ze hebben ook bromfietsen gestolen in Velsen en Leiden. LEIDEN Dominee K. Bouhuys heeft in de Hooglandse kerk zijn intrede gedaan als tweede her vormde Leidse studentenpredi kant. Zijn collega ds. A. J. Eekhof leidde hem in tijdens de dienst van gisteren, die een sterk oecumenisch karakter had. De preek werd door hen beiden verzorgd. Bij deze dienst vond geen beves tiging plaats van de al geruime tijd in Leiden wonende ds Bouhuys. Op verzoek werden geen toespra ken gehouden. Toch heette ds. Eek hof hem vanaf de kansel van harte welkom. „We hebben je al leren kennen", zei hij, „met de theolo gische felheid die je eigen is en de warmte waarmee je de mensen tegemoet treedt". Ds. Eekhof prees de studenten gemeente gelukkig met de komst van de nieuwe geestelijke. „Je ver schilt in menig opzicht van ons, maar juist dat vormt een binding. We hopen dat je je eigen accent hier kunt bewaren". tengemeente intensiever ter hand te kunnen nemen. „Hier worden belangrijke beslissingen genomen, juist hier moet de kerk dan aanwe zig zijn", vond hij. „We lijken in niets op elkaar", beaamde ds. Bouhuys zeif over de samenwerking met zijn mede-stu dentenpredikant: „Hij draagt zijn scheiding links. ik rechts". Hij toonde zich dankbaar voor de ma nier waarop ds. Eekhof hem reeds overal in heeft betrokken, een manier waarbij hij zichzelf kan blijven. De dienst was verder een oecu menische „Loofdienst", zoals prof. Van der Leeuw dat heeft bedoeld: niet alleen het Woord, ook het sacrament van het Heilig Avond maal werd bediend. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN, 11 september Rijksuniversi teit. Kand. ex Ned. taal- en letterkunde: mej. P M Bol (Rotterdam) de heer A W Stikvoort (Sassenheim); doet. ex. Ned. recht: de heer C H de Jong (Amsttrdam). Wel wordt het restaurant geslo ten; maar dat vindt zijn oorzaak in de lunch van de autoriteiten. De intieme sfeer in het complex duurt onverminderd voort; de babylonische spraakverwarring eveneens, hoewel de VEBO z'n einde nadert. De mess- te dieren beginnen aan de aftocht, naar de talloze veewagens die bui ten staan. De uitslagen van de keu ringen komen druppelsgewijs bin nen. De secretariaatsleden zijn druk in de weer met de verwerking van de gegevens over vetvee, fok- vee en de rest van de reutemeteut, zoals één van hen het uitdrukt. Voor de deur van het fok vee secretariaat is de vloer spekglad; het moet een zegen zijn hierin niet uit te glijden. Voor de laatste keer- worden enkele koeien elektrisch gemolken bij een aankondiging „Wij kozen Melotte". Wat dat betekent, is mij niet bekend; het verband met het melken evenmin. Buiten lopen de prijswinnaars onder de koeien rond in een soort kraal on der het toeziend oog van publiek en deskundigen- Door de luidsprekers schalt de mededeling dat Netty haar moe der kwijt is". Een triest kijkend meisje zit bij de telefoniste. Ook de nieuwe Groenoordhal is niet van dramatiek gespeend. LOEK HESKES LEIDEN Ter gelegenheid van de ingebruiknemng van de Groen oordhal kregen de secretaris-gene raal van het ministère van land bouw en visserij en zijn echtgenote de heer en mevrouw Patijn een schaap aangeboden. Verder op de foto van links naar rechts: burge meester Van der Willigen, architect Gruyterwethouder Harmsen en de directeur van de Markt- en Haven dienst, de heer Weima. LEIDEN Mei een druk bezochte receptie in de hal van het St. Elisa- beth-ziekenhuis heeft dokter J. A. Tolenaar zaterdag zijn zilveren jubi leum als specialist gevierd. „Ik ben misschien wel de aanleiding maar niet de oorzaak van deze receptie geweest. Er is in mijn vakantie door een aantal mensen samengespand". zo reageerde dokter Tolenaar, nadat hem tot zijn grote verrassing een kleuren-tv was aangeboden door een comité van patiënten en oud-patiën ten. „Voor het kleur brengen op de ge zichten van uw patiënten",aldus me vrouw Petra Jacobs-Kaay, die het geschenk overdroeg. Mevrouw Ja cobs zei ook, dat de jubilerende in ternist zijn werk doet tegen een dui delijke geestelijke achtergrond in afhankelijkheid van een hogere kracht. In haar waardering betrok zij tevens mevrouw Tolenaar. Patiënten begeleiden „We kunnen twisten over de vraag of een kleurtje op het gezicht een teken van gezondheid is, de gedachte aan een kleuren-tv is natuurlijk wel grappig", aldus de heer Tolenaar, die zichtbaar verrast de onthulling van het jubileumgeschenk volgde- „Mijn taak als arts heb ik altijd ge zien als een begeleiden van de pa tiënt. Als mij dat enigszins is gelukt hoop ik dat nog lang te dien, hoewel het er niet inzit, dat het nog eens 25 jaar kan zijn. Tegen die tijd zou ik in een rolstoeltje langs de bedden moeten worden gereden". Behalve vele patiënten en oud-pa tiënten waren er ook vele collega artsen en specialisten, die de heer Tolenaar met zijn zilveren jubileum kwamen complimenteren. De feeste lijkheden werden besloten met een koud buffet in „De Komeet" van de familie Tolenaar met bestuur, direc tie en leden van de medische staf van het' ziekenhuis. Foto: Dokter Van Dongen drukt de jubilaris de hand.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3