die nieuwe VW's al gezien? WONING IN BURGERVEEN AL ZEVEN JAAR LEEG WEEKAGENDA Feest om gouden chr. Lyceum DE DIJK IS EEN DOORN IN T OOG Er moet iets veranderen De Bijenkort G.S.: Taptoe is Delftse affaire Weer verlies voor Schiphol f 1,60 Pickwick Darjeeling! lEtDSE COURANT VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1W nee? dit weekend even gaan kijken! bij kamsteeg in leiderdorp. v. d. valk boumanweg 2 BURGERVEEN Tijdens de vorige week gehouden vergadering van de dorpsraad van Burgerveen werd uit voerig aandacht geschonken aan de onooglijke toestand waarin sommige delen van de Leirnuiderdijk verkeren. Vele dijkbewoners vinden het een doorn in het oog dat het er zo'n rommel is. Vooral ook omdat de dijk druk wordt bereden en min of meer het visitekaartje van Bur gerveen is. Men moet uiel denken, als men hier langs rijdt wat een vieze boel is het in Burgerveen. En dan te weten dat het in 'f nieuwe gedeelte, de wijk ..Ruige Boek", bijzonder prettig en mooi is. Fraaie huizen en- mooi onderhouden plantsoenen. Maar langs de dijk Voorzitter van de dorpsraad, de heer D. van der Blom, steekt niet onder stoelen of banken zich ronduit te schamen voor de verwaarloosde indruk die de Leirnuiderdijk geeft. „En ik spreek namens de volledige dorpsraad", aldus de .heer Van der Blom. Vrijwel alle Burgerveners klagen hun nood over de dijk. De heer Van der Blom, die zélf aan „de dijk" woont, zegt het vol gende: „Er zijn woningen in Burger veen die al jaren leeg staan. Wonin gen waar niets aan mankeerde en waar menigeen met veel plezier in zou wonen. Wat gebeurt er echter? Iemand uit Sassenheim koopt de wo ning en doet er niets mee. Zuiver voor speculatieve doeleinden. Zo is er een woning, Leirnuiderdijk 298, I die al zeven jaar lang niet wordt ïewoond. Het is een zgn. bedrijfswo ning met een groot stuk grond erbij en een enorme schuur. Het werd ge kocht door iemand die er een in- dustrietje in wilde vestigen. Dat vonden wij in Burgerveen geweldig, want dat zou betekenen dat er in onze buurtschap meer werkgelegen heid kwam. Het staat leeg. Al zeven jaar." Speculatief Drie jaar geleden heeft de dorpsraad van Burgerveen het ge meentebestuur benaderd met de vraag hoe het nu zat met die wonin gen die al zo lang leeg staan. Men Ireeg bericht dat het pand aan de leirnuiderdijk 298 binnen korte tijd iou worden gesloopt en dat er een aieuw pand voor in de plaats kwam. Het staat genoteerd als be drijfswoning. Er is in al die tijd niets gebeurd. Evenmin met bijvoor beeld Leirnuiderdijk 297 en 295. Zo zijn er nog meer woningen in Bur gerveen, die leeg staan en waar on kruid in wat voorheen de moestuin was, welig tiert. „Het is zo jammer", aldus de heer Van der Blom, als voorzitter van de dorpsraad, „want er zijn zoveel wo ningzoekenden in deze gemeente, die vast en zeker graag in zo'n huis zou den willen wonen. Volgens zeggen is er niets aan te doen. De huidige eigenaar betaalt erfpacht en eigenlijk is het dus de polder die maatregelen zou moeten nemen. Het is bekend dat iemand uit Sassenheim allemaal oude woningen opkoopt, zuiver voor speculatieve doeleinden. Zo kan het een langduri ge zaak worden." Er zijn gemeenten in ons land, I waar de koper „aan banden wordt gelegd". Is er iemand die I een huis wil kopen dan kan dat, maar binnen een bepaalde tijd moe er wat met zijn gebeurd. Is dat niet het geval, dan legt de gemeente er beslag op en staat de woning ten dienste van de volks huisvesting. „Kijk, zoiets moesten ze in Haar- 'emmermeer nu ook doen. Laat de Deze woning staat al zeven jaw leeg. Velen zouden er graag in hebben gewoond. gemeente maar bepalen dat iemand die een oud huis koopt er binnen een half jaar wat mee doen moet. Zo niet, dan moet de gemeente het huis vorderen. Op deze manier voorkom je dat een woning, zoals hier in Bur gerveen, zeven jaar lang leeg staat en in die tijd wegrot." Soepel In Burgerveen is men blij met de „Ruige Hoek". Hoewel de naam an ders doet vermoeden, is het een fraaie wijk. Mooie woningen, goed onderhouden plantsoen, kortom een lust voor 't oog. „Maar", zo zeggen de Burgerveners, „wie komt er nu achter de dijk? De passanten zien er niets van. Zij zien alleen die vieze troep". Daarbij komt dat ook het trottoir veel te wensen overlaat. De planten groeien er welig tussen de kieren en grote kuilen zijn een gevaar voor de voetganger, die vooral als het don ker is, de kans loopt er zijn nek te breken. Om nog even op de woningen te rug te komen, in één geval is een oud huis afgebroken. Het puin, hout afval en ondruid „siert" nu de dijk. „Als bestuur van de dorpsraad moeten wij daarop letten. Dat is één van onze taken. Daar dienen wij de gemeenschap mee. Daarom laten wij het er niet bij zitten en zullen ons met het gemeentebestuur in verbin ding stellen. Er moet toch echt iets aan worden gedaan", zo zegt de heer Van der Blom. „Wij denken dat de polder te soe pel is. Er zijn voldoende mensen die langs de dijk een leuk huis willen bouwen, maar zij krijgen geen kans. Wat eens een moestuin was, is nu één woestenij. Geen fraai gezicht langs de Leirnuiderdijk. Het zit allemaal vast op één man die de erfpacht in handen heeft, 't Moet echt veranderen..." En een ieder die de dijk passeert zal het daarmee eens zijn. Henk Kamies AMSTERDAM De heer H. Isaac, die tot dusver behalve als lid van de raad van bestuur van Bijenkorf Be heer ook als algemeen directeur van N.V. magazijn De Bijenkorf is opge treden, zal per 1 oktober aanstaande zijn laatstgenoemde functie neerleg gen. Tot aan zijn pensioengerechtigde leeftijd (medio 1971) zal hij alö lid van de raad van bestuur blijven fungeren, aldus een communiqué. ^'-"4 '$iËÊÊÊm ix v- 'ai -?*'-• De planten groeien op de Lei rnuiderdijk tussen de straat stenen. De kuilen zijn vooral nis het donker is een gevaar voor de voetganger. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het PSP-Statenlid R. M. de Waay stelde vorige week aan Gedeputeerde Staten vragen over de Delftse taptoe. Hij wilde o.m. weten of de kerkvoogdij het er mee eens was, dat voor deze taptoe een kerkgebouw beschikbaar werd gesteld. Zijn slot vraag was, of Ged. Staten de militaire autoriteiten willen bewegen de taptoe naar elders te verplaatsen, zodat volgens de heer De Waay het op treden minder storend zou zijn. Gedeputeerde Staten antwoorden hierop, dat ieder Statenlid vragen mag stellen over het gevoerde bestuur. „Wij menen dat de vragen van de heer De Waay geen betrekking hebben op het door ons gevoerde bestuur, omdat de jaarlijkse taptoe een Delftse aan gelegenheid is, waarmee we geen be moeienis hebben. Wij kunnen daarom op de gestelde vragen geen antwoord geven". SCHIPHOL De luchthaven Schiphol heeft vorig jaar het grootste verlies geleden in zijn geschiedenis, namelijk 7 miljoen. Volgens het jaar verslag hebben de inkomsten als ge volg van de verhuizing van de lucht haven geen gelijke tred kunnen hou den met de financiële lasten. Van 1960 tot en met 1967 maakte Schiphol steeds een bescheiden winst. In de vijftiger jaren werden kleine verlie zen geboekt. In april j.l. werden de havengelden reeds met vijftien procent verhoogd, maar dat-zal niet voldoende zijn om het verlies te compenseren. Verdere maatregelen zullen dan ook moeten worden genomen. AMSTERDAM, 11 september In- formatiekoersen goud ink./verk vor. not. fijngoud 4740/4890 4750/4900 zilvernotering 204/216,50 202/214,50 Leidse Cantorij zingt in Hooglandse kerk LEIDEN In de dienst van zon dagmorgen 10 uur Hooglandse Kerk zal het koor van de Leidse Cantorij o.l.v. Joop Brons in wisselzang met de gemeente zingen. Jeugdclubs en Zondagsschooikin- deren van de wijkgemeente Pniël zullen aanwezig zijn. Zij vragen aandacht voor hun activiteiten. Na afloop van de dienst kan met bij leidsters en leiders van Zondags school en Jeugdclubs inlichtingen ontvangen. In deze dienst wordt ook de Heilige Doop bediend. Voorgan ger is dr. P. L. Schoonheim. Om half twaalf vindt in deze zelf de kerk de intrededienst van de studentenpredikant ds. K. Bouhuijs plaats. AMSTERDAM Een consortium, waarin de Hollandse Aannemings Maatschappij N.V. en Christiani en Nielson Ltd., heeft van de Zuidafri- kaanse spoorwegen en havens een op dracht toegewezen gekregen van f 35 min voor de uitbreiding van de ha ven van Kaapstad, aldus Reuter in Kaapstad. Het eerste gedeelte van het project zal ongeveer drie jaar duren, zo deelde de maatschappij in Den Haag desgevraagd mee. Tengevolge van de sluiting van het Suez kanaal, is het scheepvaartverkeer op Zuid-Afi-ika toegenomen, waardoor de haven van Kaapstad te klein is geworden. LEIDEN Ter gelegenheid van het 50-.jarig bestaan van het- Chris telijk Lyceum Dr. W. A. Visser 't Hooft wordt zaterdagochtend °0 sep tember in de Pieterskerk I bij eenkomst gehouden, waar pioi. dr. mi'. I. A. Diepenhorst een rede zal Ui.-- rek r 'n 'ür-th voor reünisten, oud-docenten en do centen. Het bestuur van de Vereni ging voor Christelijk Voortgezet On derwijs te Leiden recipieert van 4 tot 6 uur in het schoolgebouw aan de Ko? t Tevens bestsnt »e mogelijkheid deel te nemen aan een reünistendiner in de Stadsgehoorzaal. Ook op maandag 22, dinsdag 23 en woensdag 24 september zal de school het feestelijk middelpunt zijn. Zo is er op maandag een autorally, waar na 's avonds een groot wijnfeest zal worden gehouden. De tegenwoordige leerlingen komen dinsdag aan bod. Het programma staat in het teken van een „heitje voor Wadilove", een negerkweekschool in Rhodesië. waar voor men zich als doel heeft gesteld f 15.000 bijeen te brengen. Hiervoor verzorgen de leerlingen stand-ins, een soort kermis; de schoolvereniging AAJ houdt een jazz- en beatavond. Op woensdag 24 september wordt 's morgens een zgn. voetrally voor de brugklassen gehouden. Leraren en Nieuw! 100 gram Een nieuwe Pickwick thee: Deze exquise thee, die slechts gedurende twee korte perioden geoogst kan worden, is afkomstig van de lagere hel lingen van de Himalaya. Het is een bijzondere thee met 'n exotisch karakter, een verrassend rijke geur en een weelde aan smaak. Pickwick Darjeeling, de thee die de echte theeliefhebber zal weten te waarderen. Let op het donkerrode doosje met gouden band. Douwe Egberts Geurige Darjeeling Bladmelange leerlingen treden 's middags op het terrein in de Kikkerpolder aan voor een voetbalwedstrijd. Tevens is er een rommelmarkt, waarvan de op brengst eveneens voor Wadilove be stemd is. Het programma voor de avond vermeldt een bonte kermis met vele attracties Bijzondere vermelding verdient nog de inrichting van een crèche op zowel dinsdag- als woensdagmiddag, om iedereen in de gelegenheid te stellen de stand-ins en de rommel markt te bezoeken. LEIDEN De dag vóór de officiële opening van de Groen- oordhal is het een drukte van belang. Vandaag, tot vanavond 11 uur, kunnen de bezoekers terecht bij verschillende stands van de zuivelindustrie, waar bij melk- en kaasbereiding in het middelpunt van de belang stelling staat. Deelnemers zijn o.a, het Ne derlands Zuivelbureau, de Landbouwvoorlichtingsdienst, de Nederlandse Kaas Unie, het Rijks Zuivélstation en Menken Melk. Naast de demonstraties van het kaasmaken, waarvan tien tallen soorten het eindprodukt vormen, is het ook mogelijk kennis te maken met de be reiding van lekkere hapjes, waarin kaas is verwerkt. Vrijdag 12 september Nieuw-Minerva, 8 uur: show bruidstol- letten (Sloos, Stille Rijn 11). Schelpenkade 6. 8 uur: Natuurhlst. Ver., natuurfilms. Zaterdag 13 september Groenoordhal, 11 uur: opening hal door dr. J H Patljn OEGSTGEEST Het Witte Hu is. 2 tot 5.30 uur: schaaksoc Palamedes. Zondag 14 september Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19, 10 uur jeugddienst (Jeugdweek Leiden), 14.30 uur: Sec. voor 16 jaar en ouder. 8J5 uur avond voor 16 jaar en ouder. Dinsdag 16 september Pieterskerkstraat 1, 8 uur: Leidse Assu rantieclub, A C Broeshart over brandpre ventie. Stadhuis. 7 tot 8 uur: fonds. Breestraat 19. 7 tot Chr. Emigratiecentrale. Holiday Inn, 8.15 uu spreekuur Bouw- bontshow Van Woensdag 17 september Stadhuis. 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Schelpenkade 6. 8 uur: ledenvergadering Tuinbouw en Plantkunde VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de, 8.30 uur: concert Collequlum Musl- cum. Donderdag 18 september Derde Binnenvestgracht, kantine Clos en Leembruggen. 7.30 uur: ruilavond Phl- latellca Zaterdag 20 september Pieterskerk. 11.30 uur: herdenkingsbij eenkomst chr. Lyceum t.g.v. 50-jarig bestaan, spr. prof. mr. I A Diepenhorst. School Kagerstraat 1, 4 tot 6 uur: re ceptie chr. Lyceum (50 Jaar). Vestestraat 40. 8.30 uur: première to neelstuk Microtheater Imperium. OEGSTGEEST Het Witte Huis. 2 tot 5.30 uur: schaaksoc. Palamedes. Aporthekcn Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek D C Kok. Rapenburg 9. tel 24807. Apotheek R van Breest, Smallen- burg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geo pend. De Oegstgcestse Apotheek is op zondag 14 september gesloten van 8 uur tot 24 uur. Dokterdienst Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen dokter raadplegen, daarna, tot zondag 24 uur, 5 maal 2 bellen. APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek Doezastraat 31. iel 21313 De zaterdag-, zondag-, avond en nacht dienst van Apotheek Voorschoten wordt waargenomen door de Doeza Apotheek. Apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp en de Oegstgeestsr Apo theek zijn de gehele weck geopend. FILMS CAMERA ..Wie t laatst lacht". 14 jaar, dag 2.30 7 en 9.15 uur, zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. vrij- en zat-av 23.30 uur: „Het proces". 18 jaar. LIDO ..El Alamein", 18 Jaar, dag. 2.30 7 en 9.15 uur. zo 2.30 4 45 7 en 9.15 uur. LUXOR „De vier killers". 18 Jaar, dag. 2.30 7 en 9.15 uur, zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. REX Techniek der liefdeskunst, 18 Jaar, dag. 2.30 7 en 9.15 uur. zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur, vrij- en zat-nacht 23.30 uur: „De maagden van Solldor", 18 jaar. STUDIO Bande de Nottau (De anar chisten). 14 jaar, dag 2.30 7 en 9.15 uur. zo 2.30 4.45 7 en 9,15 uur. TRIANON Funny girl. 14 Jaar. dag. 2 en 8 uur, zo 2 5 en 8 uur. Behandeling na ongevallen De poliklinische bahandellng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur. Cs mid dags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uui tot zaterdag 12 uur door het St. Ellzabeth- zfekenhuls (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis Gemeenschap Zuid-West Hulpverientngs- en informatiedienst voor Lelden-Zuld-West. secretariaat Jac ques Uriusplantsoen 83 voor hulpverle ning: telef 24101 bij geen gehoor telef 20460: voor Informatie: telef. .13921. Bezoekuren Ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënten in klasse la lb en 2c dagelijks 10.30—11.30, 14.30—16 en 10—20 uur. Voor patiënten In klasse 3 maandag, dinsdag 13—14 zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatlënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. m het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Ellsabethzlekenbuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht: tweede klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllnlek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. Dlaconessenhuls, dagelijks eerste kl. 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.: tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 8.30—7.15 uur ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half S tot half 8. op zondag van 4 tot 8 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van 8 tot half 7. NOORDWIJ K - Sole Mllo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en des avonds van 7 tot 8. zaalpatiënten zon. dgs. van l tot 3. dinsdag van l tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3. KATWIJK - Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- llng dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van hall 3 tot half S. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van hair drie tot half vijf. Longkllnlek en tbcèafdcllng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half I tot half 4. Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur Sted. Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 uur. zon dag van l tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg). op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 3 uur. kassen zaterdags en zondags gesloten, ten. Museum molen De Valk Dagelijks open van io tot 5 u„ zondag van l tot 5 uur, maandag gesloten. Tentoonstellingen Heempark Oegstgeestenveg (Kikkerpol der): Flora van eigen bodem, dagelijks van 8—5 uur: van mei tot en met oktober op zat en zon 2—5 uur Galerie Van der Vllst. Botermarkt 3: schilderijen en pastels van Frits Klein, van 30 aug tot 26 sept.. dlnsd t.e.m zat. 9 tot 6 uur, 's avonds na tel afspraak Rapenburg 94: Galerie 't Dulvenhuys. poppen Wlny de Jongb cn bloemsierkunsl John Berserlk van 5 tot en met 25 sept., dlnsd t.e.m zondag 2 tot 8 uur Galerie Walenkamp. Nleuwsteeg 11: ten- loonsteilng BBK. van 9 tot en met 12 sep tember 1-6 uur, 13 sept van 2-5 uur. Pieterskerk gracht 9: „Raakpunten tus sen wetenschap en kunst", van 12 tot en met 22 september, 10-21 uur, zond. vanaf 12 u., toegang gratis. Mobiel Kantoor ANWB Alarmnummers Brandweei 5 maai 8. Politie: 5 maai 4. Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tui zondag 24 uur). BHD: 20645.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3