VAN HET DRAAIBOEK'1 De anarchisten - geweld gepaard met idealisme DAF typen 1970, nu reeds te koop. Voor u enuen ik Continuïteit van het werk is gewaarborgd Dirigentenlustrum Herman Strategier TUSSEN DE BLADZIJDEN Bestuur M.O.B. Leiden: Klassieke eenvoud in de collectie De Groot Grote order voor Grenco Raad H'gom sceptisch over subsidie Muziekschool Walenkamp sluit Zi ekenhiiislening van 8V2 procent GEBR. VAN ULDEN GARAGE POELGEEST IEUWE leidse courant VRIJDAG >2 SEPTEMBER 1969 JUinflVfl"**" STUDIO Regisseur Philippe Fourastie dook in het verleden en verfilmde een geschiedenis, die omstreeks 1910 echt in Frankrijk heeft plaats gehad. Resultaat van dit alles is de film „De anarchis ten" (La bande a Bonnet). Het is de tijd van sociale onrust en ver drukking van de arbeiders in Frankrijk. Een aantal idealisti sche jongeren keurt deze maat schappij af en wil de wereld, waarin ze leven veranderen. Dat gebeurt eerst met woorden, maar de arbeiders worden er niet door wakker geschud. Dan volgen kleine diefstallen van vuurwapens tot slot bedient men zich van gangstermethoden om de maat schappij om te gooien. De vier jon geren laten zich op sleeptouw ne men door de oudere Bonnot. om wie een bende wordt gevormd, die zich per auto verplaatst, een spoor van moord, overvallen en afper singen achterlatend. Er vallen doden. Niet alleen in casseerders en politie-agenten, maar ook burgers. Uiteindelnjk weet de politie een gedeelte van de bende in handen te krijgen. Bonnot ver schanst zich in een huis, dat met dynamiet wordt opgeblazen. De laatste woorden, die hij schrijft. zijn: leve de anarchie. Fourastie heeft deze geschiedenis, die in wezen diep tragisch is. doed in beeld gebracht. Men proeft de sfeer van die tyd, compleet met oude auto's. Jammer is het alleen, dat de idealistische motieven niet voldoende uit de verf gekomen zijn, waardoor de film toch te veel 'het stempel heeft gekregen van een „ordinaire" misdaadgeschiedenis. Iets wat Bonnot en zijn kameraden onrecht aandoet. Jacques Brei, Bru- Cremer en Annie Girardot zor gen voor spel op niveau. (Diep tragisch). El Alamein LIDO Een van de meest tra gische gevechten uit de Tweede L.JI L. Wereldoorlog speelde zich af rond gtructie van een reeks geweldda- Jacquets Brei in zijn rol van Raymond „de geleerde". pectievelijik Rommel en Montgo mery gestalte geven. Oorlogstragiek De vier killers LUXOR „De vier killers" is een seimi-.gedocuimenteerde recon- het Noordafrikaanse El Alamein waar de geallieerden en. de As troepen tegenover elikaar stonden. In deze slag viel vooral het grote strategische inzicht op van de Duit se generaal Erwin Rommel, die, in tegenstelling tot zijn „Führer", zo- wmioiii jveel menselijker te werk ging. Zij gtructie bezig met prostitutie, [konden het echter met al te best 'met elkaar vinden en dat zou dan ook de oorzaak worden van Rom- mels nederlaag. Het oppercomman do weigerde eenvoudig versterking naar Afrika te zenden. Rommel stond derhalve voor een hopeloze opgave. In ,.E1 Alamein" (Brigade zon der vrees) heeft regisseur Padget dit slagveld opnieuw bezocht. Naast massagevechten toont hij de per- r. iiicucwciiwuc uil uc vuuwü soonlij'ke tragedies. Sentimenten en van de mensen die bij de morden meestal op de achtergrond bankroven, die ver- geschoven, zeker waar het «roe- ^heid^ d„den en tientallen ge- lens betreft jegens de vijand. Niet temin zien wij enkele tafereeltjes, waaruit duidelijk blijkt dat er wel degelijk haatgevoelens zijn tegen over de vijand in het algemeen, maar niet altijd tegen het individu. Onze complimenten aan Robert den, die de Noord-Italiaanse stad Milaan de laatste jaren het aan zicht gaven van het Chicago uit de jaren dertig en die hun hoogtepunt vonden in een bankoverval van 25 s^ptemlber 1967. Regisseur Carlo Lizzani houdt zich in zijn recon- af persing en bankroven. Hij legde de drie gebeurtenissen naast elkaar vast in plaats de dra matische ontwikkelingen te filmen in een doorlopend verhaal met steeds dezelfde spelers. De meeste aandacht besteedde hij aan de sep- temlberroof, die in Noord-Italië veel opschudding veroorzaakte. Voor een zo realistisch mogelijke herle ving van het gebeuren kreeg hij de medewerking van de politie-outori- wonden eisten, betrokken waren geweest. Het geheel doet wat rauw aan. waardoor waarschijnlijk alleen de geharde bioscoopbezoeker ge noegen aan „De vier killers" zal beleven. Rauwe gangsterfilm) Prolongaties TRIANON -Funny girl". Twee de week. Een complete tegenstelling met het gebruikelijke musicalpa troon. Regisseur William Wyler en hoofdrolspeelster Barbra Streisand hebben kans gezien er een soort kunstwerkje van te maken- De film laat eens te meer zien hoe diep triest het leven van een slown vaak is, die de mensen aan het lachen moet maken. Samen met het muzi kale gedeelte, bestaande uit soms lekker rauwe liedjes, een film, die de moeite zeker waard is. REX „Tedhniek der liefdes kunst". Tweede week. Het zoveel ste Duitse voorlichtingsprodukt en de zoveelste tegenvaller. De kijker wordt een eindeloze reeks variaties voorgeschoteld, die op kinderlijke wijze, met behulp van onooglijke poppetjes in beeld worden gebracht. Samen met het moraliserende be toog aan het begin een film, die al leen maar verveelt. CAMERA „Wie 't laatst lacht". Vierde week. De film verhuisde van Duxor naar Camera. Schate ren met sterren als Bourvil, David Niven en Jean-Paul Belmondo. Ni- ven is het brein achter de Grote Treinroof. Hij blijkt later ook ge neraal van de NAVO te zijn, die verantwoordelijk is voor de zich in de trein bevindende miljoenen. Een film vol dwaze verwikkelingen en misverstanden. Kotrom: een pak huis vol kolder. burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Wilhelmina, v G van Duijn en P Guijt; Wil- ia, d v G Nijgh en G van der Bent; ylvia, d v R van Loenen en J van uijn; Doorlje, d v M de Vreede en 4 Onderstal; Sandra Christina, d v van Leersum en A A van Wage- lingen; Vincentius Gerardus, Maria, v H J M Bulier en M W van tten. Ondertrouwd P E J Kanbier M Harland; G Hendriks en J C van der Krogt; C B W Kerkdijk nC CM Werkhoven; P A Pracht n E C van der Reijden; E H A M tide Vrielink en C B M A Neühaüs; V F Zwart en E Mulder; B Behi- nehr en M J Flohr; J Ligtvoet en de Book; E Coster en M A Sierat; A van der Wilk en H C M C van liet; A van den Broek en J S luivers; M de Jong en M Burgers; J van den Bosch en H J Bakker; Jeltema en A Otto; J van Tol en Hillebrand. Gehuwd C J Boon en M C van 'eeren; G M Huizer en A de Bondt; J J van Deursen en K Roest; W J Klein en C J Koek; J B andbergen en P H Stikkelorum; 1 J J van den Berg en C Bleiji; J H Plusje en S S de Wit; F Fer- andez Yebra en G M J van Dijk- Overleden CC Hogervorst. 2 jaar. echtgenote van C Warmer- lam; S P W M van Rijn, 32 jaar, an; C van Duijn, 1 jaar, dochter; van Rijn, 76 jaar, vrouw. DEN BOSCH Grasso's koninklij- e machinefabrieken N.V. heeft voor r dochteronderneming Grenco N.V. opdracht gekregen voor levering montage van koel-, vries- en ijsin- lallaties ten behoeve van visverwer- ende industrieën op de Azoren, de laap Verdische eilanden en in Ango- voor een totaalbedrag van f 3.500.000. HILLEGOM De heer A. G. van Trigt deed gisteravond tijdens de raadsvergadering de suggestie uit de 7 gemeenteraden van de Bollen streek een commissie te benoemen waarin ook het bestuur van de Mu ziekschool Bloembollenstreek en de schoolbesturen kunnen deelnemen. Hij achtte het een moeilijke zaak, dat de stichting met leerkrachten arbeidsvoorwaarden aangaat, waar van het de vraag is of ee in de naas te toekomst gerealiseerd kunnen worden, omdat de school voorlopig afhankelijk is van subsidiëring. Een betere coördinatie is vereist. De heer P. van Nieuwpoort deelde de bezwaren van de heer Van Trigt. Hij vond de kosten per uur veel te hoog. De heer C. van Rede keerde zich tegen subsidie voor instrumentaal onderwijs, waarvan veel kinderen profiteren, ,,die zo muzikaal zijn als een kraai". Wel was hij vóór sub sidiëring van het algemeen vor mend onderwijs. De heer E. Spil- ker vergeleek het studiefonds met de subsidiëring van de Muziek school. Ook de heer Th. Bakker drong aan op instelling van een commissie udt de 7 streekraden. Burgemeester Van Niekerk deed de toezegging, dat binnen één jaar een commissierapport te verwach te is. Allerlei instanties, waaronder de Culturele Raad zijn hierin ge kend. Op een vraag van de heer Spilker deelde de voorzitter mee, dat 14 dagen geleden een schrijven is ge richt aan de bouwer van het lokaal van de Rafael-kleuterschool. Vei ligheidsvoorzieningen ten aanzien van de daarbij gelegen vijver wer den eveneens toegezegd. Bij het voorstel tot verhoging van de V.V.V.-suibsidie bepleitte de heer R. S. v. d- Laan het concerteren van de beide plaatselijke muziekkorp sen in het zomerseizoen. De heer J. Valkenburg werd benoemd als lid van de commissie voor georgani seerd overleg in ambtenarenzaken. Ludiek centrum De heer Th. Bakker toonde zich verheugd over het voorstel tot in richting van het Ludiek Centrum. Er zal een bestuur worden ge vormd. Prot. Chr. fractievoorzitter W. Imthorn bleek beducht te zijn voor de aanvangssubsidie, die de reeds bestaande jeugdorganisaties niet ontvingen. Schept dit geen pre cedent? Met het plan van het raadhuis kon de heer C. van Rede zich ver enigen. De heer W. Imthorn deed nog een suggestie omtrent de plaats van de sanitaire voorzieningen, die nog nader met de architect zal wor den besproken. In de advies-woonruimtecommis sie werden herbenoemd de heren Nijman, Scheffers. J. v. d. Zwet, Seysener en J. van Tol. LEIDEN Het Leids Akade- misch Kunstcentrum zal op 1 ok tober Galerie Walenkamp, de gale rie van Piet Hoenderdos, sluiten. „Een aantal tentoonstellingen dat op nationaal niveau als uitste kend werd beoordeeld maar in Leiden verstikte in het provincia lisme heeft in de afgelopen ander half jaar de witte ruimte in de Nieuwsteeg II gevuld," aldus de mededeling. Het is verheugend dat het LAK in staat is gebleken dit project aan te kunnen, maar er is ook teleurstelling over het totale gebrek aan belangstelling van de kant van b.v. hoogleraren, lecto ren en wetenschappelijke staf. „Wij hebben het genoegen u uit te nodi gen voor de laatste tentoonstelling in Galerie Walenkamp, georgani seerd door het Leids Akademisch Knnstcentrum, de uitverkoop ten toonstelling die geopend zal wor den op woensdag 17 september 20.30 uur en duurt t.m. 30 september. AMSTERDAM Een syndicaat on der leiding van de Nederlandse Cre- dietbank N.V. en de Nederlandsehe Middenstandsbank N.V. zal per dins dag 16 september de inschrijving openstellen op de uitgifte van f 8 min 8pet 30-jarige obligaties, lening 1969, van de Vereniging voor Protes tants-christelijke ziekenverp.eging voor Dordrecht en omstreken. In het prospectus wordt vermeld dat de koers van uitgifte 100 pet bedraagt De stukken zijn nominaal f 1000 aan toonder. De officiële notering ter beurze van Amsterdam zal worden aangevraagd. <iWV' I 10*141 h/0^' Stuur mij alle informs- I tie over de vernieuwde DAF 55 DAF 55 cou- tm h h pé DAF 55 stationcar DAF44 DAF44 sta tioncar DAF 33. (Aanstrepen wat u wenst). Naam I (In envelop zonder postzegel Lverzenden aan DAF, Antwoord- nr. 2000, Eindhoven). Officieel DAF-dealer voor Leiden en omstreken. Verdamstraat 6 Leiden - Telef. 23041 GEBR. VAN ULDEN Officieel dealer voor Oegstgeest, Rijnsbarg en Warmond. Hogerbeetsstraat 6 (zijstraat Warmonderweg) Leiden - Telef. 50330 Markt- LEIDEN Prof. dr. G. M. H. Veeneklaas zond ons het volgende communiqué van het bestuur van het Leids Medisch Opvoedkundig Bureau toe: De mededelingen in de dagbladen van de hand van de vroegere direc teur-psychiater van het Leidse M.O.B., de heer Teuns en vergade ringen van stafleden met ouders van patiënten veroorzaken uiteraard on rust bij ouders van patiënten. Het bestuur vindt het daarom gewenst zijn visie mee te delen. Het BOB bestuur waardeert de heer Teuns als psychiater en is van mening, dat hij tal van goede idee- en heeft. Het is dan ook mede door de steun van het bestuur, dat de heer Teuns zoveel in het Leidse MOB heeft kunnen veranderen. Zon der deze medewerking zou dat niet mogelijk zijn geweest. Een bestuur, hoezeer het ook met zijn directeur kan en wil meegaan, moet wel van zijn directeur mogen vragen enigermate open te kunnen en willen staan voor opvattingen van bestuursleden. Een bestuur is niet geheel zonder functie. Toen de heer Teuns zich daar niet waar kon maken, diende hij eind 1968 zijn ont slag in, dat door het bestuur werd aanvaard. Daarop weigerde de heer Teuns om heen te gaan. Het bestuur heeft vervolgens de toestand ter beoordeling voorgelegd aan het Gewestelijk Arbeidsbureau, waar de heer Teuns zeer uitvoerig gelegenheid heeft gehad zijn stand punt uiteen te zetten. Het GAB heeft het bestuur aan het eind van het eerste halfjaar 1969 gemachtigd de heer Teuns met ingang van 1 sep tember ontslag te verlenen omdat er geen werkbare situatie bestond. In aansluiting daarop heeft de heer Teuns verschillende publikaties in de dagbladen doen verschijnen en hebben vele personeelsleden hun ontslag aangekondigd. Kleuterklasje Op 29 augustus heeft er overleg plaats gevonden tussen de heer Teuns met enkele stafleden en de bestuursvoorzitter prof. Veeneklaas met enkele bestuursleden in aan wezigheid van voorzitter en secre taris van de Nationale Federatie van MOB's. dr. Kits van Heyningen en mej. mr. Blom. Daar is overeenge komen. dat de heer Teuns binnen twee maanden zijn voornaamste be zigheden aan het Leidse MOB zal beëindigen en daarna nog slechts enkele patiënten, die langer behan- LEIDEN Het Nederlands Ma drigaalkoor geeft op 23 september een bijzonder concert in de Stadsge hoorzaal ter gelegenheid van het feit, dat Herman Strategier tien jaar dirigent is van dit koor. Dat deze druk bezette componist dirigent tien jaar geleden de leiding van het koor op zich wilde nemen, was voor het bestuur en leden een grote verrassing. Het koor boekte daarna in binnen- en buitenland vele successen, het verleende medewer king aan het Holland Festival in twee seizoenen, maakte radio-opnames en gaf concerten in Leiden. Door de combinatie componist-di rigent van de heer Strategier kreeg het koor enige keren gelegenheid de Nederlandse première te verzorgen van nieuwe composities van Strate gier, zoals het Requiem, het Te Deum en Colloquia Familiaria. deling behoeven, in persoonlijke be handeling zal houden. Binnen het MOB bevinden zich een kleuterklasje en een kleuter dagverblijf met een 15-tal kinde ren dat specifiek toezicht behoeft. Dit is geen normaal onderdeel van het gewone Nederlandse MOB, maar een hobby van de heer Teuns. Er is overeengekomen dat de heer Teuns de zorg over deze kinderen zal be houden, zij het uiteraard in een an dere bewoning dan het MOB te Lei den. Van de kant van het bestuur is meegedeeld, dat mevr Frets-van Buuren de heer Teuns zal opvolgen. Zij zal worden bijgestaan door de psychiater mevr. Hemker-Boer die reeds geruime tijd aan het Leidse MOB verbonden is. Van de kant van de staf is her haald dat de meeste stafleden bin nen afzienbare tijd het MOB wil len verlaten. Dit heeft ertoe ge leid, dat het bestuur onmiddellijk begonnen is naar nieuwe medewer kers om te zien. Nu kan worden meegedeeld, dat de continuïteit van het werk aan het Leidse MOB onder leiding van mevr. Frets-van Buuren is gewaarborgd. LEIDEN Mooi. Verschrikkelijk moot. Dat is wel het woord dat het beste past bij de collectie die mode huis De Groot gisteren in Holiday Inn toonde. De prijzen zijn dan ook wel evenredig, maar doordat men het beste van het beste wat er in het modehuis te koop is heeft gekozen om hier te laten zien kreeg men wel een beetje vertekend beeld van de gemiddelde prijs. Allereerst zijn daar de schattige jurkjes. Vrijwel alle met een lange of een zeer korte mouw. Veel inge zette ceintuurtjes. Alles in zeer be schaafde kleuren. Bruin, beige, an- thraciet-grijs, lichtblauw, crème, zwart en enkele uitschieters in rood en oranje. De jurkjes vallen vaak erg sluik. Dit wordt bereikt door iets klok kende rokken, hoge tailles die van voren gebogen lopen en stoffen als jersey en verschillende soorten wol. Om zó te kopen vond ik een zwart jurkje met een v-hals en ronde re vers dat iets boven de zoom een bre de witte baan had.Vlak daarboven, dus op het dijbeen, twee met wit geborduurde zakken. Modehuis De Groot beschikt over een uitgebreide collectie broekpak- ken. Pantailleurs voor overdag, om in te winkelen, of om in uit te gaan. In sportieve uitvoering, in geklede uitvoering. Veel zwart, blauw en een enkel bruin pak. De jasjes van deze pakken zijn erg lang, ten min ste tot op het been, een enkele keer ook tot op de knie. Ook hier weer hoge tailles, soms geaccentueerd door een lakceintuur. Complets van japon met mantel. De mantel is vaak aan twee kanten te dragen. Onder de mantels japon netjes met zwierige rokken. Een lidhte rok, met daar overheen twee losse, donkere panden, die het zwie rige effect veroorzaken. Bont Bij de mantels was overigens veel bont te zien. Mink- of nerts-kragen en ook hele bontmantels. Het konij nenbont blijft populair omdat de pr(js zo laag ligt. Men snijdt dit bont lapin in de vaktaal in smalle repen en naait die vervolgens, vaak in de breedte, weer aan elkaar. In de show was één voetlange mantel te bewonderen. Niet zo prak tisch in dit modderige land, wel leuk om over een broekpak of avond jurk te dragen. Uit Italië had modehuis De Groot fijne cocktail-japonnen geïmpor teerd. Zeer sluik om het lichaam vallende jurkjes die met glinster- rijtjes waren afgezet. In een mooie kleur rood, in bruin, in wit. Ook bij de avondtoiletten ziet men veel glinsterende garneringen. De klassieke eenvoud vindt men in ieder stuk van de collectie terug. Garneringen, glimmende accentjes, alles is met mate gebruikt. Het is kleding om met gratie te dragen. Ronny Vink. HILLEGOM Voor de interna tionale kortebaandraverij die dins dagmiddag 16 september wordt ge houden. ziju 26 paarden ingeschre ven. HILLEGOM In de woning van mevrouw M. J. van NiekerkBlom- jous werd een bazaar gehouden t.b.v. de vereniging „Tesselsehade- Arbeid Adelt"- Bloemen voor de Waardgracht LEIDEN Een gedeelte van de bloemen die door ama teurtuinders beschikbaair zijn gesteld, wordt zaterdag vanuit de Hooglandse Kerk door medewerkers van Experimen teel Kerkewerk in samenwer king met de Pniël-Wijkge- meente en de Parochie Heren singel aan de bewoners van de Waardgracht en omgeving ge bracht. Daarmee wordt geen poging gedaan de woonmisère te ver bloemen. De overhandiging van tweehonderd boeketten is na melijk tegelijk een gelegenheid met de bewoners contact te hebben en hun klachten op nieuw te verzamelen en door te geven. De medewerkers aan de uit reiking worden zaterdagmid dag vier uwr verwacht aan de Hooglandse Kerk, ingang Mid delweg 2, kosterij Zaalberg. en vi sécrijberichten Markten ALKMAAR. 12 september Kaasmarkt. Aanvoer 30.000 kg. Commissienoteringen (in guldens per icg): fabrleksedammer 3.15. middelbare 3.20, Goudse volvette 3.36. Handel goed. KATWIJK AAN DEN RIJN. 11 septem ber Groenteveiling: waspeen AI 410— 470. All 260—500, BI 380—500. Bil 270. Cl 90—170. CII 50—140. breekpeen 370, bos- peen 3060, andijvie I 61—78, II 49—55. bloemkool 6 per bak extra 131—142, I 130— 144. II 32—105. 8 per bak extra 125—144. spitskool, 33—39, tomaten AI 400. BI 310. Cl 270. CCI 230, peterselie 6—14, krul- peterseUfi. 7—ïl, selderie 8—10. Aanvoer: "waspeen 215.000 kg. bloemkool 8500 stuks LEIDEN, 12 september Coöp. Groen te- en Fruitveiling: appelen 16—18, peren 130—170. aardappelen 6—56. andijvie 71— 79, II 37—68, snijbonen 100—300. stambo- nen 90—200, kroten gekookt 60. rode kool 15—27, groene kool 30—32, postelen 47— 61, prei 1541. spinazie 39—52. stoolsla 25—64, spruiten A 87—102, B 77—74. kom kommers 15—33, champignons 290-315, tomaten A 280-290 B 280-300, C 260-270. CC 260, uien plcklers 5—32, witlof 165— 210 meloenen 76—188, bloemkool A 75— 144, knolselderij 13-19^ sla A 26-36, B 14— 26, bospccn 19 -68, peterselie 11—27, sel derij 7—18. LEIDEN, 12 september Kaasmarkt. Aanvoer 3 partijen Goudse en 2 partijen Leidse kaas. Prijzen (in guldens per kg) Goudse extra kwaliteit tot 4.48. Leidse le kwaliteit tot 4.25. Handel kalm. ROELOFARENDSVEEN. 11 september Bloemenveiling: Am. Anjers Sim rose 13—23, idem rood 17—27, idem wit 14—20, Sim Arthur 13—17, Sim Keefer 14—21. Le na 13—15, Esperence 16—20, Yellow 25—27. Joker 26, Orchid Beauty 28, Rozen Gar- nette en Carol 510, Zorina 8—15, Nor dia 10—14, Seventeen 13—14, Sonora 13— 16, Baccara 23—36, Coral Princess 0—12. Carl a 21—28, Bridal Pink 13. Peer Gynt 24—42. Lelies 23—85, geplozen chrysanten Regalia 25—28, Mlgoll 1626. -Breltner 10— 29, Alec Bcdser 24—32. Evelyn Bush 26-31, Bianca 26, Moira 26—27, Cllngendaals Elite 3544, Rayonanten 44—6o per stuk: Tros- chrysanten Sklppy 85—90, Koens Elite 65— 115 Gompie 105—130, Lilian Hoek 60—130, Lucida 85—115, Goud Elsje 110—130, Rosette 90—100, Bambino 55—65. Stardust 85-90, Dellghtfull 75—90. Glgolette 75-85, Tros gemengd 90—120 chrysanten Jaarrond 145— 255, Snijgroen 33—49. Eikenblad 27—46, Ornithogalum 70—135, Irissen 42—155. idem Prof. Blaauw 170—220, Asters 27—49, Fre sia 42—155. Dahlia's 36—60, Montbretla 28 —82. Gladiolen 55—100, Trosanjers 110-205 per bos. UTRECHT, 11 september Veemarkt Aanvoer:' 1303 runderen, 58 vette kalve ren. 41 graskalveren, 338 nuchtere kalve- rene 1079 schapen 324 varkens boven 100 kg 60 beneden 100 kg. 1157 biggen, 62 bokken en gelten. Prijzen: melk- en kalf- koeien 1150—1400, kalfvaarzen 950—1150, varekoelen 900—1050, pinken 725—825, stie ren 900—1275. graskalveren 425—650, nuch tere kalveren 40—80, schapen 85—129, lammeren 105—145, drachtige varkens 560— 750, lopers 120—160. biggen 95—107, bokken en geiten 25—50 per stuk, vette koeien I 495—510, II 460—480, IH 410—450 per kg geslacht gewicht, vette kalveren I 375— 393, II 365—375. Ill 340-345, nuchtere kal veren I 140—185, zware vette varkens 260 265. zöuters 270—275. slachtzeugcn 210—215. Jonge slachtzeugen 215—225 per kg levend gewicht Visserij KATWIJK AAN ZEE Vandaag ver schenen aan de afslag. KW 3 met 66 kantjes. KW 74 met 503 kantjes en 110 kantjes makreel en 1 kantje zoute vis. Prijs: maatjesharing groen klein 132— 176, groen groot 128—133, zout klein 87—90, volle haring 93.10—10^.40, makreel 52.10, zoute vis 65. DEN BOSCH. 11 september Paarden markt. Aanvoer: 49* stuks, waaronder 206 Jonge werkpaarden 1200—17000, l'/t-Jarige (tuigpaard) 600850, (trekpaard) 750—1075, veulens (tuigpaard) 40O—600, (trekpaard) 650—800, hitten 700—925, shetlandse ponies (ruins) 350—550, (merries) 500—1200 per stuk: Jonge slachlpaarden 370—385, oude slachtpaarden 275—330, slachtveulens 400— 410 per kg geslacht gewicht. DELFT, 11 september Veemarkt. Aanvoer: 66 varkens. 563 biggen. Dracht- zeugen 450—600. magere varkens 200—220. per kg levend gewicht, biggen 80—110. lopers 110—150 SCHEVENINGEN, 12 september Vis- serijberlchten. Besommingen trawlers ln guldens: SCH 6—2670, VL 14—6140. besom mingen kust vissers: SCH 10-3200. SCH 11— 1450. SCH 34—1350, SCH 44—2100, SCH 62— 1300. SCH 66—1600, SCH 67—1420. SCH 74— 1500. OD 1—640, OD 2—2550, OD 4—2120. OD 17—580, KW 20—9840. W 174—6970. GO 5—2500. GO 12—780. GO 14—5050, GO 16— 3900. GO 20—2150. GO 21—2100. GO 22— 960, GO 23—2630, GO 24—1360. GO 26—3860. GO 27—3750, GO 28—2400. GO 36—3830, SL 10—620, SL 14—680, SL 49—1150, TH 42—1130, ARM 24—3220. ARM 50—2180. BR 36—580. Noteringen per kg: gr tong 495540, grm 460—490, kim 490—520, I 490—515. II 405—430. tarbot I 620. I 430-450, III 360—400 IV 230—250, griet I 3303S0, II 200—240; per 40 kg: grm schol 3548. middel 25—30. klein 14—23, grm schelvis 40—42. kim 28—32. 1 23—26. II 13:60-17. wijting gestript 18— 23. rode poon I 70—85. II 30—40. schar 8— 15. m kabeljauw 50—60, I 40—55. II 35—55, III 17—27; per 100 kg: gr kabeljauw 120— 145; per 50 kg: verse haring 28—34, verse makreel 30—36: maatjesharing per kantje: groen klein 150—195, volle haring 92—105 steurharlng 66—84. Verwachte aanvoer voor morgen: van de Westkust SCH 50 en ca. 15 kustvlssers. SCHEVENINGEN. 12 september Vis- serljberichten. Totaal aan de markt: 40 kisten verse haring. 35 kisten makreel. 320 kisten kabeljauw. 520 kisten schelvis, 115 kisten wijting, 9580 kg tong en tar bot. 960 kantjes gezouten haring. 930 kis ten schol. 110 kisten diversen. IJMUIDEN, 12 september Prijzen per kg: gr tong 472—451, grm 472—431. kim 566—517. kl I 529-514. II 433—413. tarbot I 630—590; per 50 kg: gr en grm schol 75—55. kim en kl I 65—53. kl n 40—27, schar 30—17. verse haring 49—15, makreel 39.60—17.60. kl schclv I 55—47. II 44—17, wijting 24—17. gr gul 55—47, middel 54—46 klein 40-30. kl haal 51—18, kl koolvis zwart 40—31; per 125 kg: gr kabeljauw 184—122, gr koolvis zwart 86. Aanvoer 5050 kisten. IJMUIDEN. 12 september Besommin gen ln guldens; KW 103—3650, KW 109-" 430. KW 137-7200, KW 98—4750. KW 193— 5670. KW 134—3500. KW 162—5100. KW 146-450. KW 130-840., KW 136—4570, KW 178-2040. KW 3—2470 KW 154—9820k KW 160—880. IJM 55—1670, IJM 3—1680

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 11