Raad Ter Aar hield zich bezig met sportvelden duits engels MIDDENSTANDSDIPLOMA!' M.E.A.B.'s MIDDENSTANDS CURSUS Ie KATWIJK AAN ZEE Onderwijs Instituut „Mi A,B." Chr. concentratie in Benthuizen ADMINISTRATEUR In Hazerswoude komt bejaardenpension Nieuwbouw en aardgas in raad Nieuwveen G. Molenaar 40 jaar bij Samsom in Alphen D. Boot N.V. Alphen zoekt fusiepartner Industrienota in de maak Ontspanning voor bejaarden in Hazerswoude CHEPEN, HERENGRACHT 4 - LEIDEN - TEL. 01710-30660 Vechtpartij leidt tot ontslag Proces om Rijnbotelschip r OLGA-MATRASSEN a. Leerling Machinestiksters b. Leerling Matrassenmakers c. Enige nette jongens Discount MATZE O O O euwe leidse courant woensdag 10 september to» TER AAR Hel klaarmaken van een oefenveld voor de voetbalver TAW, dat 3000 vraagt, bracht gesprekken in de gemeen teraad op gang, die er nog niet waren geweest. Dat gebeurde gister- ivond, toen B. en W. dit voorstel bij de begrotingswijzigingen ter tafel brachten. Niemand was tegen, omdat iedereen ervan overtuigd was jat deze voetbalvereniging om een speelveld verlegen zit. De heer P J. Uyttewaal kwam met de vraag of het geen tijd werd tot centrali van sportvelden over te gaan, zodat niet iedere vereniging in eigen buurt een sportcomplex nodig heeft. Hij dacht daarbij aan de omgeving van het nieuwe zwembad en de landijsbaan, zei zelfs, dat ook de gemeente Nieuwveen hiervan zou kunnen profiteren. In concentratie van sportvelden, ^ag de heer Uyttewaal financiële voordelen, zowel voor de gemeente pis voor de sportverenigingen. Ook de fieren Van Rijn en Hoogervorst voel den wel voor deze gedachte. I De burgemeester helemaal niet. Hij pond, dat concentratie van sportvel den voor verschillende clubs een ver lies aan emotie zou geven, omdat een sportclub nu eenmaal bij een bepaal de plaats hoort. Bovendien vond de burgemeester, dat deze zaak dan toch wel ter sprake had moeten komen bij de al enkele jaren terug aangebo den gemeentelijke sportnota. Sportnota B. en W. vroegen nu ook een kre diet van f 5000 voor het maken van een rapport en een plan, met kosten berekening door de Heidemy over de aanleg van sportvelden in de ge meente. De heer Uyttewaal wilde zyn gedachten by het maken van dit plan graag ter sprake zien komen. Bo vendien zou hy wel een bespreking willen met de opstellers van de sportnota. De burgemeester zegde deze bespreking de raad toe. De bedragen keurde de raad echter goed. Evenals een post van f 8300 voor een zandstrooier en f 7800 voor een transporteur voor zand en grind. Verlichting De heer Fransen vroeg naar de straatverlichting op het Kerkpad. Daar zijn de lampen meestal kapot. „Maar dat ligt niet aan de armatu ren", repliceerde de voorzitter, maar aan de baldadigheid van bepaalde personen. Het strekt onze gemeen schap niet tot eer dat dit gezegd moet worden, merkte de voorzitter op. In Langeraar is het niet veel beter, voegde de heer Van Rijn eraan toe. Meevaller Er komt een nieuwe r.k. school in Langeraar. Het schoolbestuur vroeg medewerking. De hele raad vond dit meer dan nodig. De ui-gentie voor deze school van zestien klassen moet nog. afkomen, maar daar heeft men vertrouwen in. Als eerste ingekomen stuk kwam uit de map een meevaller voor de gemeentekas. Een uitkering van f 209,992 voor de investeringen, die de gemeente heeft gedaan voor de I verbetering van wegen van 1962 tot en met 1967. Dat betekent een ver goeding van 90 pet van de kosten. Dit geld kan weer worden gebruikt voor de aanleg van de ontsluitingsweg van het Kerkpad tot de Geerweg. Het werk zal spoedig worden be gonnen en in dertig weken worden uitgevoerd. keerruimte bij het nieuwe raadhuis. De heren Van Rijn, Uyttewaal en V. d. Hoorn gaven hun stem hier niet aan, zonder opgaaf van redenen. In de rondvraag kwam de heer Fransen te weten, dat de levering van aardgas binnen de gemeente tegen eind november kan worden verwacht. De heer Hoogervorst klaagde over het onderhoud aan gemeentewonin- gen in de Bloemenstraat en de heer Den Hollander over de ramen in de Irenestraat en het schilderwerk van deze huizen. Het afwerken van de toegangspaden voor particuliere hui zen na de aanleg van de gasbuizen, kon de heer Van Harten niet goed keuren. De industrienota van de gemeente is in de maak, maar deze moet weer worden aangepast, omdat een fa briek, die een grote nieuwbouw vroeg op een ander terrein, nu toch weer aan de Smidskade gaat bou wen. De kosten voor deze verande ring zullen waarschijnlijk voor reke ning van deze fabriek komen. De Hertog van Beijerenstraat, voorzover daar nu al industrie is, zal worden verbreed en later worden doorge trokken tot de Ringdijk, waarover vervolgens een weg zal worden aan gelegd naar de Aardamseweg. GEMEENTES WERKEN SAMEN BENTHUIZEN/HAZERSWOUDE/ MOERKAPELLE In het gemeen tehuis van Benthuizen werd een vergadering gehouden van de Stich ting Bejaardenzorg Hazerswoude, Benthuizen en Moerkapelle, onder voorzitterschap van burgemeester I. J. P. Keijzer. Meegedeeld werd dat het plan voor de bouw van een be jaardenpension in Hazerswoude- dorp bij het gemeentebestuur is in gediend. De drie gemeenten hebben de door de Stichting aan te gane geld lening van drie miljoen gulden ge garandeerd wat rente en aflossing betreft; Hazerswoude neemt 50% voor zijn rekening en de beide an dere gemeenten elk een kwart. Uitvoerig werd gesproken over het ontwerp-raadsbesluit van de ge meente Hazerswoude inzake de over dracht van ongeveer 3800 m2 grond. De gemeente wenst daaraan de voor waarde te verbinden dat de aanleg van een plantsoen voor rekening Viswater Omdat nog niet alle woningen zijn ontruimd, wordt de termijn voor on bewoonbaarverklaring verlengd voor Westkanaalweg 84, Oostkanaalweg 3 en Langeraarseweg 141, 143 en 145. Het viswater langs de Keetsloot wordt weer voor drie jaar aan de Brasem verpacht en dat in de Hoek se Aar aan de gebroeders Van Eijk. In Aardam-west worden twaalf lichtmasten geplaatst. Kosten f 15.225. Stratenaanleg in Aardam I gaat f 24.445 kosten. Voor de bouw van twee bungalows tussen de Oostka naalweg en het Aarkanaal, waar oude huizen zijn afgebroken, verkoopt de gemeente grond aan twee niet-inge- zetenen. Samen voor f 50.000. Aan de Schilkerweg wordt een perceel tuinland, dat de gemeente aankocht om een verdreven kweker te kunnen helpen, nu verkocht aan A. W. van Tol voor f 15.050. Omdat zy de prys te laag vonden, stemden de heren Van Rijn, Hoogervorst en Uyttewaal tegen verkoop. Ook over de aankoop van de tuin van M. Stigter voor f 12.000 waren de meningen verdeeld. Het betreft hier 800 vierkante meter voor par- HAZERSWOUDE De werkgroep „Gemeentelijke aangelegenheden" van de plaatselijke afdeling van de Partij van de Arbeid heeft in een schrijven aan burgemeester en wethouders ver zocht, omtrent de nieuwe bestem ming van het voormalige raadhuis in de Dorpsstraat een bespreking te houden met het bestuur van de Stichting Bejaardenzorg (Hazerswou de, Benthuizen en Moerkapelle) en met de architect van het bejaarden centrum, dat in de Dorpsstraat zal verrijzen. De behoefte aan een bejaardenso ciëteit is groot, zo stelt de werk groep. Nu de zalennood minder groot wordt, is het denkbaar, dat ook voor de bejaarden een betere gelegenheid zal worden gevonden dan de nu ge bruikte (achter de voormalige gere formeerde kerk, red.), maar binnen kort niet meer beschikbare zaal. De behoefte aan een permanent beschik bare gelegenheid voor ontmoeting en recreatie van bejaarden is daarmee niet opgelost, zo gaat de werkgroep verder, maar wellicht kan daarvoor binnen afzienbare tijd een andere gelegenheid uitkomst bieden, name lijk het centrum voor bejaardenver zorging, dat in het dorp zal worden gebouwd. Indien die gelegenheid open zal staan voor alle bejaarden, dan is in de behoefte aan een open bejaardensociëteit geheel voorzien. De werkgroep verzoekt tevens, dat b. en w. spoedig komen met een voorstel tot het stichten van een dienstencentrum, dat in samenwer king met de Stichting Bejaardenzorg zijn diensten kan aanbieden aan die bejaarden, die niet in het centrum zijn opgenomen. Eerste lijst Achilles 8 vertr Buenaventu ra Actcon 9 W Azoren Algol 9 ZO Monrovia AcUa 10 verw Valparaiso Alkmaar 10 vertr Westerport Area 10 aank Tripoli Archimedes 10 vertr Guaya- guil Abbekerk 8 ZO Socotra Adulis 9 W Walvisbaai Attjs 9 vertr Walvisbaai Batu 9 N Madeira Bengalen 9 NW Kaapstad Billlton 9 ZO Las Palmas Bovenkerk 9 vertr Marseille Bawean 9 ZO Philadelphia Batjan 8 NO Midway Blitar 9 O Gibraltar Camerounkust 9 ZO Cape Race CapUuna 9 W Freetown Chevron Leiden 9 vertr Sin gapore Chevron Napels 9 N Porto Rlco Charls 9 N Bone Chevron Delfzijl 9 NW Esb- Jerg Chevron Amsterdam 10 vertr Maracalbo Chiron 9 vertr Laguaira Crania 9 ZO Bermuda Chevron Madrid 9 NO Ques- sant Dallia 9 verw Lavera Dladema 9 ZO Lourenco Dlndeldyk 8 dwars Acapulco Dulvendrecht 9 ZO Resolu tion eiland Dlogeness to verw Bremen Daphne 9 N Muscat Daphnls 9 NO Flnlsterrc Doelwljk 9 vertr Fawley S**o Amsterdam 9 O New Foundland Esso Den Haag 9 NO Durban Esso Rotterdam 9 NO Anti gua Echo 9 W Landsend Forestlake 9 NO Porto Rlco Foresthlll 9 Z Messina Goeree 9 ZW Azoren Grootekerk 11 verw Durban Gulfltallan 9 ZW Cocoseiland Gulfhansa 9 verw Gulfhaven Hollandsdlep 10 verw Durban Hollandsburcht 9 NW Balres Hollandsdreef 9 ZO Esperan- NW Fl ee Johannesfrans nlsterre Ka by 1 ia 8 vertr Seattle Karlmata 10 verw Genua Kalendrecht 9 vertr Antwer pen Katwijk 9 ZW Manilla Kamperdyk 9 aank Antwer pen Kloosterkerk 9 ZO Lauren- comarques Kopionella 9 NW Fort Aleza Kreon 9 NO San Miguel Kryptos 9 Pas Gibraltar Krebsla 10 Z Miami Karachi 9 verw Rabuan Kelzerswaard 9 O Bermuda Kossmatella 10 verw Saigon Leldcrkerk 9 Z Rasalhada Loppersum 9 NO Bermuda Lycaon 9 verw Amsterdam Ladon 9 W Porto Rico LeuveUoyd 9 ZW Balboa Maaslloyd 9 O Socotra Marathon 9 NO Curacao Maron 9 pas San Salvador Mem non 9 W Tampa Merseylloyd 9 vertr Bremer haven Macoma 9 O Fahal Medon 10 verw Georgetown Ncptunus 9 NW Finlsterre Nederlinge 9 N Buenaventu- Nedereems 9 W Rangoon Nijkerk 9 W Casablanca Oranje Nassau 9 NO Madeira Poolster 8 vertr Montreal Patro 9 Z Las .almas Prins der Nederlanden 9 ZW San Miquel Poejdijk 9 NO Bermuda Rijn 9 ZO Guam Rotte 9 ZW San Francisco Scheldelloyd 9 Z Palmas Solon 9 vertr Antwerpen Stad Gouda 9 NO Rio de Janeiro Straat Accra 9 vertr Durban Straat Colombo 9 N Sumba- Steenkerk 10 verw Marseille Stad Utrecht 9 vertr Louren- comarques Straat Cook 11 verw Keelung Sinon 9 vertr Philadelphia Socrates 10 verw Kingston Serooskerk 9 ZW Abidjan Tjltarum 9 ZW Saigon Tamara 9 ZW Brest Themis 9 NW Vlgo Tara 9 vertr Rio de Janeiro Theron 9 ZO Galveston vilTea 9 ZO Salvador Viana 9 NO Bermuda Vlieland 9 ZW Sallnacruz tvaalekerk 9 Z Las Palmas Walcheren 9 vertr New Orle ans Wieldrecht 11 vertr Durban Wonorato 9 ZW Lima Willemskerk 9 ZW Las Pal mas Wonosobo 10 verw Nagoyo Wissekerk 9 O Ascension Zaankerk 9 aank Bremen Zaria 9 O Mombasa Zeeland 9 vertr Zandarshah- pour komt van de Stichting, terwijl het onderhoud door de gemeente zal worden verzorgd. Het bestuur van de stichting nam deze bepaling nogal zwaar op. Een sierbestrating leek het bestuur aan trekkelijker. Ook zal worden ge streefd naar voldoende parkeer ruimte met een minimale capaciteit van veertig a vijftig auto's. Dienstencentrum Het bestuur van de PvdA heeft verzocht, namens de „Werkgroep Gemeente Hazerswoude" om in het bejaardencentrum steeds een zaal open te stellen voor alle bejaarden, dus ook voor niet-bewoners van het centrum. Aangedrongen werd op de instel ling van een dienstencentrum. Het zal echter een op zichzelf staand li chaam moeten zijn en integratie in de stichting is onmogelijk, omdat het dienstencentrum activiteiten in de gemeente Hazerswoude verricht en dan meer een plaatselijk karakter heeft. Het stichtingsbestuur zal één en ander bestuderen en zo spoedig mo gelijk bet algemeen bestuur ervan in kennis stellen als een concrete ge dachte is gevormd. Hoewel het ontwerp-raadsbesluit tot grondverkoop geen bedrag ver meldt.. wordt een aankoopsom ge noemd van f 150.000. Wielerronde in Koudekerk KOUDEKERK Op zaterdag 27 september zal de v.v. „Koudekerk" een wielerronde houden. Medewer king aan deze ronde verlenen de wie lerverenigingen Swift uit Leiden, „Avanti" uit Alphen en „Uithoorn". De start en finish zullen plaatsheb ben aan de Prins Bernhardstraat ter hoogte van het postkantoor. Er ko men 4 categorieën aan de start; om 12.45 uur B-adspiranten, om 13.00 uur A-adspiranten, om 13.45 uur Nieuwe lingen, om 15.00 uur Amateurs. Begint vanavond om 7.15 uur. Inlichtingen en inschrijvingen hedenavond in het leslokaal bij het Jeugdhuis, Voorstraat 72, Katwijk aan Zee. Tel. 2784. U kunt zich daar ook opgeven voor de cursussen: en/of (voor beginners en gevorderden) deze lessen beginnen a.s. maandag 15 september Schriftelijke en telefonische inlichtingen dagelijks bij: o.l.v. M. VAN DER HORST, (door het I.M.O. officieel erkende Middenstandsopleiding) BENTHUIZEN Tydens een alge mene ledenvergadering van de pro testants-christelijke kiesvereniging (A.R.-C.H.U.-groepering) is onlangs diepgaand gesproken over de moge lijkheden om te komen tot een gro tere concentratie van de christelijke partyen en groeperingen in Benthui zen. Alle aanwezigen waren het er over eens. dat het ongewenst is dat de 7 zetels in de Benthuizer gemeen teraad door niet minder dan 6 poli tieke partyen bezet worden. Vandaar dat de wens naar voren kwam de mogelijkheden om te komen tot een bundeling van die stromingen, die nagenoeg dezelfde politieke uitgangs punten hebben, te onderzoeken. Immers, specifiek godsdienstige verschillen zullen op het gemeente lijk politieke vlak niet of nauwelijks een rol spelen. Daarom werd besloten een enquête onder alle kiesgerechtigden van Benthuizen te houden om een indruk te krijgen van de verhoudingen, zo als deze zich politiek gaan aftekenen. Een aantal leden en geestverwan ten verklaarde zich bereid deze en quête samen te stellen. Intussen zijn behalve protestant-christelijk geïn teresseerden ook (rooms)-katholieken en mensen, die niet bij een kerkge nootschap zijn aangesloten maar wel een christelijke levensbeschouwing hebben, bij het A.R.-C.H.U.-initiatief betrokken, zodat dit initiatief in een breder verband wordt voortgezet. Vanuit dit verband is een stuur groep gevormd, die de mogelijkheden wil onderzoeken van voortzetting en verdergaande samenwerking op christen-democratische grondslag en wel zodanig, dat dit zal uitgroeien tot een politieke partij van christen democraten. De resultaten van de enquête zul len worden gepubliceerd en ter be schikking komen van alle politieke partijen in Benthuizen. De enquête is anoniem. Per woon adres wordt slechts één formulier be zorgd. Het kan zijn, dat de meningen van de kiesgerechtigden op één adres NIEUWVEEN lie gemeenteraadsvergadering stond gisteren in het teken van een definitief ontwerp-structuurplan, waarvoor de heren R. Kok, directeur ,,Stad en Land", ir. A. A. M. v. d. Berg, stedebouw- kundigc, en Kooy van de Technische Dienst, waren uitgenodigd. De heer Kok gaf de mogelijkhe den aan voor 'n verantwoord nieuw- bouwplan in Nieuwveen. Hoewel in dit gedeelte van de Randstad over verdere bouw wordt gesproken, ten einde het recreatiegebied „de groe ne mat" niet aan te tasten, moet er toch een oplossing worden gevonden om te komen tot het vereiste aantal woningen voor de ingezetenen en de forensen. Verder moet er zoveel mogelyk rekening worden gehouden met de in de omgeving aangelegde wegen en met de wensen van de agrarische bevolking. Een voorlopi ge schatting is gemaakit, waarbij re kening is gehouden met de gemid delde bevolkingsaanwas en vestiging van buitenaf. Ir. v. d. Berg had verscheidene structuurplannen ontworpen die in besloten zittingen zullen worden be handeld om te komen tot een defi nitief ontwerp. Dit plan zal ter be oordeling worden gezonden aan de Provinciale Planologische Commis sie. Tevens besloot de raad, dat in het eerste kwartaal van 1970 met de aanleg van aardgasleidingen zal worden begonnen. Eind 1970 moet de volledige aansluiting gereed zijn. Economisch zal het meest rendabel zijn direct alle woningen tet voor zien van aardgas. De aansluitingen zullen via een tien meter lange buis naar de wo ningen worden aangelegd. Voor panden, die meer dan 10 meter uit de as van de weg liggen, moet wor den bijbetaald. De huisleidingen zul len voor een eenheidsprijs van f 250 per woning kunnen worden aange bracht. Voor huurwoningen is dit voor rekening van de eigenaar. Met een kleine verhoging in de huur kan het bedrag over een langere periode worden doorberekend. Naar aanlei ding van een vraag van de heer M. de Groot of voor bedrijven de zelfde maatstaf geldt als voor wo ningen bleek dat ook hier de extra kosten worden doorberekend voor de aanleg. De kredietverlening aan de r.k. school voor handenarbeid (f1310) werd goedgevonden. Zeer waarschijnlijk wordt besloten tot afbraak en herbouw op dezelfde plaats van de leegstaande onbe woonbaar verklaarde woningen aan de Uiterbuurtweg, antwoordde de voorzitter op een vraag van de heer De Groot. sterk uiteenlopen. Men kan dan extra formulieren krijgen. De enquête-formulieren zullen op of na maandag 15 september worden afgehaald. Zij kunnen worden gede poneerd in de gesloten bus, die de afhalers bij zich hebben. De stuurgroep is samengesteld uit: Hervormd georiënteerden, Gerefor meerd georiënteerden, Rooms-katho- liek georiënteerden en niet bij een kerk aangesloten maar wel christelijk georiënteerden. De namen zijn: G. H. Barendracht, Ds. Janszenstraat 1; ir. D. Bus, Prin ses Irenestraat 8; B. Hartman, Prin ses Margrietstraat 2; W. P. Lievaart, Benthorn 2; E. H. A. Löwensteijn, Prinses Beatrixstraat 22; C. Pool, Prinses Beatrixstraat 19: M. Pos, Dorpsstraat 188; A. Schellingerhout, Dijk 4; J. H. A. Simhoffer, Prinses Beatrixstraat 3; W. van Waay, Ko ningin Julianastraat 57. ROELOFARENDSVEEN In de conservenfabriek van Van Ruiten heeft gistermiddag een vechtpartij plaats gehad tussen enkele Marok kanen als gevolg van een reeds lang bestaande familievete. Naar aanleiding van de vechtpartij is één van de vechtende gastarbeiders ont slagen; een ander heeft uit solida- riteitsoverwegingen zyn ontslag aangeboden. Het gewestelijk ar beidsbureau is in de kwestie inge schakeld. NIEUWKOOP Een bijzonder brutaal geval van joy-riding heeft zich hier voorgedaan. Terwijl de bewoners thuis waren, heeft men de station-car van de heer A. Wahle. wonend aan het Gruttoplein, des avonds omstreeks 10 uur van de parkeerruimte achter zijn winkel ge haald. Omdat de heer Wahle toen hy een auto hoorde wegrijden in de veronderstelling verkeerde dat een der buren wegreed, werd de dief stal van de auto pas de volgende dag gemerkt. Gistermorgen was de auto in Nieuwkoop terug; de da ders hadden hem geparkeerd op het terrein voor het gemeentehuis, met meenemen van de autosleutels. De lank was vrijwel leeggereden. ALPHEN De scheepswerven D. Boot NV is van plan een proces te beginnen tegen de rederij NV Zwaag te Amsterdam. Via de rechtbank wil de directie gedaan zien tc krijgen, dat deze rederij het Rijnbotelschip, dat door Boot is gebouwd, zal accepteren. Tot nu toe heeft de directie van Zwaag dit geweigerd. Door de bouw van het Rijnbotelschip is de Alphense scheepswerf in geldelijke moeilijkheden geraakt. Momenteel worden besprekingen gevoerd om uit de moeilijkheden te komen. Inmiddels is bekend geworden, dat Boot NV op zoek is naar een fusiepartner om het bedrijf weer gezond te krijgen. Ook de vakbonden hebben een gesprek gehad met de directie, maar hier is nog niets con creets uitgekomen. Verwacht wordt, dat het bedrijf niet zal worden ge sloten, omdat er nog genoeg werk is. N.V. HET MOTORHUIS te LEIDEN vraagt een FLINKE ADMINISTRATIEVE MEDEWERKER welke in het bezit dient te zijn van MULO- diploma, voor het bijhouden van de debi teuren- en crediteurenadministratie. alsmede een VROUWELIJKE KANTOORBEDIENDE voor het verrichten van diverse eenvoudige administratieve werkzaamheden. Gegadigden dienen hun sollicitatie-brieven te richten aan: N.V. Het Motorhuis. Morssingel 1 B te Leiden, of zich tussen 5 en 6 uur 's middags te vervoegen op het kantoor. N.V. HET MOTORHUIS GM-dealer, Morssingel 1B, Leiden. Telefoon: 24741. DEPÓT LEIDEN Breestraat 32, Leiden, BIJ ONS VINDT U DE GROOTSTE SORTERING HAARWERK (ook voor heren) praktisch alles uit voorraad lever baar. Wij demonstreren u geheel vrij blijvend in ons aparte haarwerk- atelier. Ook verzorging en reparatie van haarwerk kunt u bij ons laten verrichten. Verder vindt u bij ons alle acces soires. Op het kantoor van een van onze cliënten een drukkerij-uitgeverij is plaats voor een In het bezit van het praktijkdiploma boekhouden en M. B. A. of studerend voor laatstgenoemd diploma. Geboden wordt een zelfstandige functie, die het verzorgen van de gehele administratie omvat, en een aantrekkelijk salaris. Sollicitaties aan ACCOUNTANTSKANTOOR W. DE LEEUW, RIJNSBURGERWEG 100 RIJNSBURG ALPHEN „Toen u als 14- jarige knaap begeleid door uw vader het bedrijf van Samsom bin nenstapte zag de wereld er beslist heel anders uit", aldus de direc teur van het bedrijf, mr. R. H. Samsom tot de heer G. Molenaar, die in verband met zijn 40-jarig jubileum bij het bedrijf in zijn wo ning Aarkade 26 gistermorgen werd gehuldigd. U maakte na het binnentreden in het bedrijf ge schiedenis voor u zélf. Van zet- tersleerling werd de jubilaris ge zel, vervolgens leermeester-gezel en daarna „toetsenbordbewerker monotype", aldus mr. Samsom. De directie is dankbaar voor de wijze waarop u steeds de belangen van het. bedrijf hebt gediend. U mag inderdaad terugzien op een eervolle staat van dienst. Door voortdurende studie heeft u zich weten op te wer ken tot een uitstekend vakman, voor wie de directie groot respect heeft". Vervolgens reikte mr. Sam som de jubilaris de gouden speld met diamant uit. Het geschenk onder couvert volgde daarna, terwijl mevrouw Molenaar een bloemstuk kreeg. De heer C. A. Been, chef van de afdeling correc tie, waar de jubilaris nu werkt, sprak van een plichtsgetrouw vak man met wie het prettig werken is. Namens de collega's bood ook hij een geschenk onder couvert aan. zoekt voor direkte indiensttreding voor fabrieks- en expeditiewerkzaamheden. Leeftijd: 15—17 jaar. OLGA biedt: a. Schoon werk b. Prettige werksfeer c. Goed loon d. Zomer- en wintervakantie. Kom eens praten bij de bedrijfsleider op werk dagen tussen 8.0017.00 uur in de Hansenstraat 71—77. goedkoper dan waar ook. EIERCAKE 0,59 AMANDELEN. 250 gram RIETSUIKER, kilo OLIJFOLIE. dubbclblik VIJGEN. 3 pond 1,— KAPUCIJNERS, nieuwe oogst, kilo 0,89 GROENE ERWTEN, 3 pond 1. 10 FLINKE EIEREN 0.98 Zak 30 LUIERS 1,89 Rose CLOSET, 4 rollen 0.59 BASTOGNE KOEK, per pak 0,96 VANILLE SUIKER. G pakjes 0.25 Pak vacuüm FILTERKOFFIE 1,19 OPLOSKOFFIE. bekend merk, pot 200 gr. 3,25 LUCIFERS, 4 pakken 0.89 DOPERWTEN extra fijn, literblik 0.98 SARDINES. 3 blikjes 1.051 CHOCOHAGEL. kilo 3,69 .ADVOCAAT, per fles 3.75 CACAO, pondspak 1,75 BELEGEN KAAS, 500 gram 1.98 PILS, 20 halve liters 8,50 SPERZIEBONEN, diepvries, kilo 1,98 SINAASAPPELS. 8 stuks 0,98 BINTJES, per 0,79 Hogewoerd 115 JACHTWORST, 200 gram 0,89 Telefoon 23226 c.a. spin en zn n.v. amsterdam voor het betere drukwerk telefooni 0?0i-24 92 82' n; vooibu>gw.il 27t

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 13