LEIDATO '69 IS VERLEDEN TIJD Directeur VVV neemt ontslag WEEKAGENDA Koster Schrijver jubileerde en nam afscheid Ds. Heemskerk deed intree in Oegstgeest 59.000 bezoekers in acht dagen l ijk-eomité in yoord-Hofland demonstratie Onderwijs front \p Korenbeurs One-manshow Burgerlijke stand van Leiden Leilento IOS-Zoeterwoude houdt fancy-fair Diamanten feest zr. Zephyrina Heil EEN BEZORGER Onder trekker niet gewond Zes gewonden bij anlobotsing in Ha zers wonde ieuwe leidse courant maandag 8 september 1969 LEIDEN De 8ste Leidato is verleden tijd. Het was overal aan te Herken bij de sluiting. De mevrouw achter het buffet was niet meer iver haar toeren en in het restaurant kon men zelfs weer eens op een toel gaan zitten. De appelgebakjes waren sterk in prijs verlaagd. „Ze noeten weg; morgen zijn ze niet meer te eten", kregen we te horen. )ok de reclameteksten schreeuwden niet meer. Een groot bord met de etters „Laat hier uw ogen testen" had nauwelijks effect meer. ,JZo lang |c dat bord kan leze zijn mijn ogen best", merkte een voorbijganger chuchter op. Nee, het was gedaan met de drukte. Hier en daar zochten evriende middenstanders elkaar op en verklapten met enige trots hun 'manciële eindresultaat. Volgens Gé Hofenk is dit niet gering geweest. De eerste dagen was de verkoop bij de meeste standhouders niet zo chokkend, maar daarna ging het allemaal pas lopen. Ja, er is best vetr- ;ocht. Wat de deelnemers betreft zijn we voor het volgend jaar al bijna tolgeboekt. Dat bewijst toch wel wat, hè". Ook de niet-middenstanders £in- ;n met gunstige resultaten huis- aarts. Met name de sportvereni- ngen boekten een flink aantal nieu- e leden. De aquariumvereniging 5e Natuurvriend" verwelkomde er igeveer 75. „Weet je wat je nou rijgt", zo vertelde ons de heer Ho- ink, „Met zo'n enorm aantal be- >ekers trek je onmiddellijk de aan- acht van de grote beursjongens. ie van de RAI en zo. Neem nou de [aggie- en die Knorrjongens, die en alleen maar commercie. Als je ie krijgt, dan wordt het allemaal &g interessanter. Ze laten de men- >n proeven, gekruide hapjes en zo- eb je zo'n 25.000 bezoekers, dan e je ze niet. Maar ja, dit jaar heb- »n we er 69.000. Dat is natuurlijk at anders". LEIDEN Een merkwaardig ge- lèleerd gezelschap heeft dit week- inde het wijkcomité „Noord-Hof- ind" opgericht. Eerste oogmerk an dit comité in de nieuwe wijk 1 Noord-Voorschoten is, de ge- Mente Leiden verzoeken zo vlug logelijk een nieuwe verbinding te laken tussen de Leidseweg en de lads wijk Zuid-West. PSP-traadsleden, middenstanders it Zuid-West. ouders van school- aande kinderen vap de Leidseweg i uit Noord-Hofland en „consu lenten" uit die wijk waren het over eens, dat er actie moet orden gevoerd. De bewoners moe- n nu een groot eind omrijden het gevaarlijke kruispunt bij De ink passeren. De middenstanders an Zuid-West zien een wijk, waar [üge duizenden mensen gaan wo- ien, als potentiële klant wegval er). PSP-gemeenteraadslid Ampt- neijer en zijn provinciale collega ran Steenis zien in de actie niet Heen een mogelijkheid om bij de rschillende instanties (Leiden, oorschoten, de provincie en de nnemer van het werk) aan te ingen op een snelle verbetering sn de toestand, maar ook om een itieve wijkraad in het leven te iepen. De reeds begonnen handtekenin- lenactie zal worden voortgezet. )ezer dagen krijgen de bewoners an de wijk een stenciltje in de lus, dat de doeleinden uiteenzet, emand van het wijkcomité zal de pndtekeningen ophalen. Men ver recht dat zeker 80 pet van de be- foners tekent. LEIDEN Het Leidse Onder- ijsfront (scholieren en studenten) 1 aanstaande vrijdagmiddag om er uur op de Korenbeurs een de- onstratie organiseren in aanslui- ig op de actie van een aantal Ne- rlandse scholen, begonnen door !t Twentse Twickelcollege. Het nderwijsfront distantieert zich ar enigszins van om verschillen- iredenen. Het Onderwij sfront verwijt de raren geen leerlingen bij de actie betrekken en hetzelfde te doen at zij de minister verwijten: niet eer dan praten, geen inspraak toe kennen aan de andere partij, oorts vindt men dat de leraren weinig kritiek op de Mammoet ;lf hebben (eigenlijk alleen op de tvoering daarvan). Ten slotte ver last het Onderwysfront zich er- 'er, dat er geen maatschappelijke msequenties worden verbonden in de functie van het onderwijs l de maatschappij. De kritische Onderwijsfronters oemen de school van de Mam- oetwet een superselectiesysteem: ttenblijvers worden verwezen naar sn speciale school, hetgeen vooral 1 de lagere sociale milieus zal iden tot een lager onderwijsni- eau: de prikkel tot schoolgaan is ier bij de ouders niet zo sterk, an de doorstroming komt volgens et Onderwij sfront niet veel te- scht; naar boven (een moeilijker hooltype) zal dit moeilijk blijken, 'en slotte heeft het Onderwijs- ront kritiek op het feit, dat met 2 jaar de scholieren al moeten iezen, waardoor ze te veel beperkt orden in hun toekomstmogelijk- eden. Men concludeert daaruit, dat het ammoetscholensysteem alleen een irecte opleiding voor een vak ver- orgt. maar geen functie vervult ®n behoeve van persoonlijke vor- »ne en algemene ontwikkeling. en en ander wordt nader toege- cht in een bij de Alg. Leidse 'tudenten-Vereniging verkrijgbare oeumentatiemap. Onder de comitéleden was de ge hele week al links en rechts gewed omtrent het totale aantal Leidato- bezoekers. Slechts zelden was het getal 60.000 overschreden. Men bleef bescheiden, maar was toch wel erg gelukkig, toen zaterdagavond een lo- kettist een enorme kreet slaakte: „De zestigduizendste"! Mevrouw en meneer Haalebos uit Leiden liepen nog niet direct naar hét loket, maar wierpen eerst even een duitje in de collectebus van het Leger des Heils. Door dit oponthoud werden zij de gelukkigen. Er waren echter nog meer mensen gelukkig gemaakt. Voor de tweede keer in de Leidatoweek was er vrij dag een bruidspaar uitgenodigd: de heer en mevrouw Haasbroek-Terp stra. Gevolgd door een complete bruiloftsstoet werden zij naar het podium geleid. En voor de zoveelste keer regende het geschenken. Met een bruiloftstaart (vijf-hoog), een prent van oud-Leiden, een fles drank en een broodrooster zette het bruids paar zijn toch al zo feestelijke dag weer voort. 's Avonds zette Johnny, Kraay- kamp een korte, maar geweldige one-manshow op touw. Verschillende standhouders trachtten die kans aan te grijpen door met hem een recla- mestuntje uit te halen. Johnny wil de er niets van wetenAls Sancho Panza in „De Man van La Mancha" kan hij zich dat niet permitteren. Hij was vertrokken vóór iemand er notie van had. Zaterdagavond trad Johnny Jor- daan op. De mensen rond het podium waren niet meer te houden. Het ging van hatsikidee-boem-boem". Zijn „pikketanussie" ging erin als koek. De reeks van artiesten werd afge sloten door Connie Vink. ,.Hai" zei ze „Hai" mompelden de omstanders. Olézei ze. Oléklonk het al wat luider. „Olééééé!" schreeuwde ze. Toen was het gebeurd. Ze had de zaal, of liever: de hal, op haar hand. „Olééééé"! brulden de toehoorders nog harder. Onder daverend applaus zong ze daarna een vijftal liederen waaronder de bekende „toeteraar". LEIDEN Geboren: Marinus Johannes Adrianus Jacobus, z v J A van Es en M M Maarsseveen; Eli zabeth Hendrika, d v J P A van Bemmelen en C Goor; Krijn, z v G J van der Meij en A D Durieux; Bianca Susanna Maria, d v H Bee- renfenger en O K Kroesemeijer; Jantine Monique, d v G J Waas dorp en A M D de Roos; Apolonia Gijsberta Maria, d v J M Slobbe en E G Vink; Mariëlla Thérèse Dé- siree, d v A van der Plas en A A M Slagtveld; Realdo Kenneth, z v R T Jessurun en G M Mulder: Christian Sigurd, z v C J Nijqvist en G G Dalenberg; Edwin, z v J van Hooidonk en M van den Bosch; Cornelis Dirk, z v D C van Leeu wen en L dc Jong. Gehuwd: H H B Ravensbergen en W van der Voort; P de Bruin en J A M E Verhoeven; F G Ma- rijt en H Smit; P L Schoonheim en MEP Janson; H de Vogel en C Favier; E J Nagel en M Hertman: F J M van Ulden en W C M Beek man; A D van den Dries en G A J M Plessen; L J Navarro en C L Merien: A van der Heijden en J J de Feü; BAG van Zyl en D van der Klugt; B J Larnboo en D van de Wjel. Concordia won le prijs LEIDEN Op het Nationaal Fe deratief Drumband Concours te Voorst werd door de drumband en majorettes van de chr. muziekvereni ging Concordia" in de 2e afdeling met 65 punten een eerste prijs be haald. Het geheel stond onder leiding van maitre K. C. Boeff. LISSE De „Damclub Lisse" heeft vrijdagavond het damseizoen ge opend met debordenwedstrijden: G. van der Stelt—M. Onos 2—0; J. van Horick—L. Schippers 2—0; S. Lem mers—P. van der Stelt 2—0; C. Hel- lemonsM. v.d. Wetering 20; A. Balkenende—H. v. Drunen 2—0: C. van der VoetTh. Boode 20 (regl.). LEIDEN De politie zal in de ko mende weken een strenge controle uit oefenen op de technische staat van vooral fietsen en brommers, maar ook van auto's. Met de laatste toeterklanken liep de Groenoordhal leeg. Er was voor het ubliek niet veel meer te halen. Het was gebeurd met de stunts en de huldigingen. De hostesses namen het er eens van. Zaterdagmorgen hadden ze een be zoek gebracht aan de moeders, die op 30 augustus de openingsdag van de Leidato een baby ter we reld hadden gebracht. In de vorm van een schitterende bos bloemen werden aan de volgende echtparen de wensen van de Roelofarendsveen- se Bloemenveiling overgebracht: de echtparen Boeff, Holleman, Holle beek en Van Tol te Leiden; Rooy- akkers (Voorhout), Van der Voet (Noordwijk), Wischmeier (Rijnsburg), Rooks (Katwijk), Koster (Hazers- woude), Van der Maat, Vis, Engber- ten, Lindenberg en Hutte (allen te Alphen) Hel Leidato-comité bereidt zich nu al voor op andere evenementen. Rond Pasen zal eveneens in de Groen oordhal de Leilento (voorjaarsten toonstelling) worden gehouden. J.van Zijp: „Dit was de allerbeste Leidato, die we tot nu hadden. In elk opzicht. Ook financieel. Met de reserves gaan we weer nieuwe evenementen op touw zetten. We zijn van plan nóg meer leven in de Leidse brouwe rij te brengen. Dat zullen evenemen ten met voor ons nóg grotere finan ciële consequenties zijn. Maar eerst richten we nu onze aandacht op de komende Leilento". Buiten tuft een NZH-bus voorlopig voor de laatste keer van het Groen- oordeterrein. De laatste kosteloze rit. 69.000.het was niet gering. ZOETERWOUDE Volgenue week donderdag 18 september gaan 's avonds om 7 uur de deuren van „Ons Huis" aan de Dorpsstraat open voor de middenstandsshow. In de oorspronkelijke opzet is echter een ingrijpende wijziging gekomen- Het lag in de bedoeling dat de Sint Jans fanfare, zoals gebruikelijk, een fan cy-fair zou houden, om haar finan ciële positie wat op te vijzelen. Nu het bestuur van de fanfare heeft besloten van dit voornemen af te zien, gaat de drumband VIOS een fancy-fair inrichten. Op het parkeerterrein dat aan „Ons Huis" grenst, zal een tent ver rijzen met een vloeroppervlakte van 250 m2 waarin een imposant pretcen- trum zal worden ondergebracht. De drumband zal ter gelegenheid hier van een mars door het dorp maken. De show is op 18, 19 en 20 september geopend. Op 20 september is ze ook 's middags voor het publiek toegan kelijk. LEIDEN De oud-directrice van het St. Elisabeth-ziekenhuis, zuster Zephyrina, heeft zaterdagmiddag on der grote belangstelling gerecipieerd ter gelegenheid van haar 60-jarig professiefeest. Nagenoeg alle jaren van haar leven als religieuze in de congregatie van de Zusters Francis canessen van de H. Elisabeth (ook wel „de zusters van Breda") heeft zuster Zephysina in Leiden gewerkt. Tot vijf jaar geleden, toen zij bij het bereiken van de 75-jarige leef tijd eervol ontslag verkreeg was zij directrice van het ziekenhuis aan de Hooigracht, dat onder haar directo raat van een fors herenhuis uit groeide tot een groot complex. Haar aandeel in de groei en bloei van het St.-Elisabeth-ziekenhuis vond bij haar gouden professiefeest officieel erkenning in de vorm van een rid derschap in de Orde van Oranje Nassau. Het diamanten feest van zuster Zephyrina zal uiteraard ook in de communiteit gevierd worden. Dat gebeurt de 21ste van deze maand, want dat is de eigenlijke professie- dag. De zondag daaropvolgend, de 23ste september, is de derde ronde, namelijk met familieleden. VOORSCHOTEN De heer H. J. Lelieveld heeft na 35 jaar zijn functie van voorzitter van de har monievereniging St. Laurentius neergelegd. Hij kreeg van pastoor J. Blonk de kerkelijke onderscheiding in goud ,.Pro Ecclesia et Pontifice". De heer De Wilde bij zijn in stallatie als directeur van de Leidse VVV. LEIDEN In de gistermorgen gehouden godsdienstoefening, van de Remonstrantse Gereformeerde Gemeente, nog in haar eigen kerk gebouw, werd het zilveren kosters- jubileum van de heer W. Schrijver gevierd. Tevens werd van hem en zijn echtgenote afscheid genomen. De vroegere predikante van de ge meente, da. E. B. A. Poortman, uit Locliem, ging in deze dienst voor. Als tekstwoord koos zij, Psalm 27 14: „Wacht op de Heer, wees sterk, uw hart zij onversaagd; ja wacht op de Heer". In haar verkondiging stelde da. Poortman, de functie van de kerk in de wereld centraal. De kerk is géén sterfhuis, al hebben som migen er dat van gemaakt. De God is dood-theologie, wordt niet alléén buiten ,maar óók binnen de kerk gehoord, de kerk is een wachtka mer, een wakershuis. Gelijk de heer uit de gelijkenis, naar het buiten land reisde, zo heeft de Heer, de kerk verlaten en wacht zij opdat Hij opnieuw terugkomt. Zij, de kerk, is de voorpost opdat de Heer kan terugkeren. Het Avondmaal is óók, evenals de Doop, een wachten op de komst van de Heer. Da. Poortman merkte nog op dat men tegenwoordig de mond vol heeft, over de ontvolking van de kerk, terwijl men spreekt van een over bevolking. Aan het slot van haar OEGSTGEEST Na in de morgendienst door ds. K. Vegter te zijn bevestigd als predikant van de gereformeerde kerk deed ds. J. Th. Heemskerk gisteravond zijn intrede. Hij is 40 jaar en heeft met zyn gezin inmiddels de woning aan de Frederik Hendriklaan 19 betrokken. L>s. Heemskerk heeft grote belangstelling voor de vernieuwing van de litur gie: Hij is dan ook medeoprichter van de Gereformeerde Werkgroep voor de liturgie. Zijn vorige gemeente was Axel. Voor deze dienst bestond grote be langstelling. Namens het gemeente bestuur waren aanwezig burgemees ter jhr. T. A. J. van Eysinga en wet houder M. v. d. Voet. Predikanten en andere afgevaardigden van de ker ken in Oegstgeest en uit de classis woonden deze intreedienst eveneens bij. Na het zingen van psalm 89 1, 4 en 5 las ds. Heemskerk uit Richteren 6 de verzen 36-40. Deze bevatten te vens de door hem voor deze dienst gekozen tekst, waarin het gaat om Gideon die als onzeker mens op een belangrijk moment van God een te ken vraagt, let wel aldus ds. Heems kerk, geen mirakel, maar een teken. Gideon vraagt zich af waarom door zijn hand Israël moet worden ver lost. Waarom door hem, terwijl hij toch geenszins een bijzonder mens is. Ds. Heemskerk heeft zich afge vraagd waarom juist hij werd beroe pen voor de Oegstgeester gemeente in een tijd van zoveel problematiek en twijfel in geloof en kerk. Legt God de mens dan toch een taak op, in dit geval om herder en leraar te zijn? Hij concludeerde dat arbeid voor de Heer niet tevergeefs kan zijn en dat hij er toch, evenals Gideon, heil in ziet. Na de preek sprak ds. Vegher er zijn blijdschap over uit dat de vaca ture zo snel kon worden vervuld. Namens de classis wenste dr. K. Dronkert niet alleen de gemeente maar ook ds. Heemskerk geluk. Hij DE NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt voor ABBENES Leuke bijverdienste voor scholier. Nadere inlichtingen afd. Inspectie, Nieuwe Leidse Courant. Steenstraat 37, Leiden Telefoon 01710-31441 sprak de hoop uit dat ds. Heemskerk ook in classikaal verband zijn steen tje zou bijdragen. Ds. Heemskerk dankte voor de wijze waarop men hem in Oegst geest was tegemoetgetreden. Hij was ervan overtuigd dat hij goed zal kun nen samenwerken met zijn collega, ds. Vegter. Ten slotte bedankte hij genodigden en afgevaardigden voor hun aanwezigheid en verklaarde hij aangenaam getroffen te zijn dat er ook gekomen waren uit het verre Axel. In de bovenzaal van de kerk was er na de dienst gelegenheid om dominee en mevrouw Heemskerk te begroeten. verkonding meende da. Poortman, dat wij heilige inspiratie nodig heb ben. Trouwe mensen Na het uitspreken van de zegen bede, sprak da. Poortman, harte lijke woorden tot het jubilerende en scheidende echtpaar Schrijver Haar gedachten gingen uit, naar sep tember 1944, toen de heer Schrij ver zijn werk begon. Voor dominee studeer je, voor andere beroepen heb je een diploma nodig, voor koster niet. Je kunt alléén maar zeggen, hoe je van plan bent je werk te doen. Wij wisten in de. herfst en win ter van 1944 van gebrek, wisten óók wat de kerk betekende. Het kostershuis lijkt op een doorgangs huis. De koster kent géén vrije zaterdag en zondag, hij is in N weer met Kerstmis en Pasen. Ook mevrouw Schrijver was altijd in dienst van de kerk en van God. U hebt de dominees leren kennen, u bent trouwe drempelwachters ge weest. U bent hier niet om gehul digd te worden, wél mag je elkaar bedanken. Prof. dr. G. J. Hoenderdaal sprak namens het Remonstrantse-semina- rie. Al jaren is de Remonstrantse kerk het huis voor het seminarie. Hier wordt proef gepreekt en het proponentsexamen afgelegd. Dit was allemaal, met het werk van de heer en mevrouw Schrijver verbonden. In de consistorie werden de exa mens afgenomen. Prof. Hoendeidaal merkte nog op dat de mensen die hier kwamen het gevoel hadden dat zij welkom waren. Namens de kerkeraad - sprak voorzitter K. M. de Raaf waarde rende woorden tot de heer en me vrouw Schrijver. U was een geliefd echtpaar in onze gemeente. Ten slotte overhandigde de heer De Raaf aan mevrouw een broche, ter wijl haar man een zilveren siga rettenkoker met inscriptie ontving. De voorzitter van de kerkeraad bood ook nog een cheque aan. Velen wensten het echtpaar Schrijver geluk en namen met een handdruk afscheid van het schei dende kosterspaar. Onder de vele aanwezigen merkten wij ook op: dr. A. W. Cramer, de oud-koster van de Evangelisch-Lutherse kerk de heer G. M. Seugling en gemeente leden die nu elders wonen. Auto over de kop LEIDEN In de nacht van zater dag op zondag is een 27-jarige Lei- denaar in kennelijke staat van dron kenschap met zeer hoge snelheid de afrit van Rijksweg 4 naar Leiden af gereden. Hij raakte van de weg af en reed door de berm. De auto sloeg over de kop en belandde in een afwateringssloot. De auto was zwaar beschadigd, de bestuurder had nagenoeg geen letsel. HAZERSWOUDE Een zeven tienjarige inwoner van Koudekerk heeft zaterdagmiddag het geluk van zijn leven gehad. Omstreeks drie uur reed hij vanaf de Rijndijk met een traktor in de richting van de Bruggestraat. Waarschijnlijk nam hij de bocht te scherp zodat zijn voertuig begon te slippen, tegen de trottoirband stootte en in de Brugge straat omver sloeg. De jongen kwam onder het voer tuig terecht. Toen hij onder de tractor vandaan werd gehaald, bleek hij geen enkele verwonding te heb ben opgelopen. Enige tijd later zag men de jongeman weer op een trac tor rijden LEIDERDORP De filatelisten vereniging „De Rijnstreek" houdt vanavond de maandelijkse ruilcon- laclavond in hel dorpshuis van 7 tot 11 uur. LEIDEN Moeilijkheden in de beleidssfeer rond de realisering van enkele projecten hebben ertoe geleid dat de heer B. H. de Wilde, directeur van de Leidse VVV zijn ontslag heeft aangeboden aan het bestuur. De moei lijkheden zouden zich voornamelijk hebben toegespitst op de Pilgrim- Fathersherdenking. Op welke termijn het ontslag zal ingaan, is nog niet bekend. Van VVV-voorzitter A. van der Koppel vernamen wij dat het bestuur binnenkort in een communiqué een uiteenzetting zal geven. De heer B. H. de Wilde wenste zich van commen taar en mededelingen te onthouden, zolang het bestuur niet gesproken heeft. Gemeentesecretaris van Nieuwveen nam afscheid HAZERSWOUDE Drie inwo ners van Scheveningen en drie uit Alphen aan den Rijn zijn gisteren door de EHBO-ambulance naar het Leidse Academisch Ziekenhuis ver voerd, nadat zü gewond waren ge raakt bij een verkeersongeval op het kruispunt GemenewegRijndijk. Omstreeks kwart voor vijf zou een Scheveningse automobilist, die van af de Gemeneweg kwam, geen voor rang hebben verleend aan een per sonenwagen, bestuurd door een Alphenaar. die op de Rijndijk rich ting Alphen reed. De botsing had tot gevolg, dat de Scheveningse automobilist een her senschudding opliep, zijn echtgenote en zoon schaaf- en snijwonden, de Alphense chauffeur inwendige kneuzingen, een vrouwelijke inzit tende bij de Alphenaar een hersen schudding en nog een vrouwelijke inzittende schaaf- en snijwonden. Raadslid Vogel overleden HAZERSWOUDE De heer P. Vogel, gemeenteraadslid voor de ARP, is zaterdagmiddag plotseling overleden. Hij was technisch hoofd ambtenaar en als leraar ook werk zaam aan de Rijks tuinbouwschool in Boskoop. Verder was de heer Vo gel voorzitter van de afdeling van de Gereformeerde Bond van de Her vormde kerk. Ook 's hij actief ge weest in het jeugdwerk. KOUDEKERK De postduiven- vereniging „Ons Genoegen" nam met 124 duiven deel aan de wedvlucht vanuit Roermond: 141 km. Er werd gelost om 10 uur; de eerste prijsduif kwam binnen om 11.56 uur. De 31ste kwam precies 12.11 uur binnen. Uitslag: 1. Gebr. De Wit 1 2 3 4 5 7 13 14 18 19 27 29 30; 2. H. van Veg- ten en Co. 6 9 11 21 26; 3. J. Faber 8 10; 4. Jac. de Jongh 12 15: 5. H- Schellingerhout 16; 6. G Biesheuvel 17 23; 7. L. A. Smits 20; 8. Comb. Hoogenboom 22; 9. C- P. de Keijzer 24 25 28 31. J. J. ROOVERS NIEUWVEEN Vrijdag 12 sep tember zullen de inwoners van Nieuwveen de scheidende gemeen te-secretaris. die veertig jaren lang niet alleen als secretaris, maar ook in andere hoedanigheden gezien heeft gemaakt, een feestelijke dag bereiden. 's Middags om half drie zal vanaf het gemeentehuis een rijtoer wor den gemaakt, waarbij de inwoners wordt verzocht de vlag uit te ste ken. 's Avonds om half acht zal een buitengewone raadsvergadering worden gehouden, waarin de heer Roovers officieel afscheid zal ne men. Na afloop zal het muziekkorps „Crescendo" voor het gemeentehuis een serenade brengen. Het gezelschap zal zich hierna naar het hervormd verenigingsge bouw begeven, waar namens de in woners van Nieuwveen een cadeau wordt aangeboden. Er is van half negen tot tien uur gelegenheid de jubilaris de hand te drukken. NIEUWVEEN De Chr. Bond van Plattelandsvrouwen houdt donderdag 11 september de eerste vergadering in het nieuwe seizoen in de consis torie van de Geref. kerk, 's avonds om 7.45 uur. Ds. J. Gebraad zal spre ken over het onderwerp: „Gezags crisis in deze tijd". OEGSTGEEST Burgemeester Van Eysinga heeft zijn nieuwe ambts woning betrokken. Naar zjjn verkla ring is hjj met zijn echtgenote en kinderen bijzonder met dit burge meestershuis ingenomen. Hij heeft de leden van dc raad uitgenodigd voor een bezoek op 27 september. TER AAR Jack Smits, onze plaatsgenoot en lid van a.v. Holland te Leiden heeft weer van zich doen Spreken in de twintig kilometer weg wedstrijd SneekBolswardSneek. georganiseerd door de atletiekver eniging Horror te Sneek. De uitslag was: 1 Jack Smits in 1,11,09; 2. L. Groot, Warmenhuizen, 1,13,55; 3. J. van Ginkel, Hilversum, 1,16,24. Za terdag loopt Smits in Purmerend en zodag in Etten-Leur. .Maandag 8 september VOORSCHOTEN - Hervormde kerk. 8 uur. orgel Adriaan Blankenstetn, beiaard Addle de Jong. Dinsdag 9 september Stadhuis. 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale Petrakerk. 8 uur: afd. Noord Christen- vrouwenbond. Slpke v d Land over ker kelijk Nederland. Woensdag 10 september Trouwzaal stadhuis, 4 tot 6 uur: spreek uur soc. raadsvrouw. Beloftekerk, Diamantlaan. 8 uur: afd. Mors NCVB. demonstratie schoonheids specialisten Den Burcht, 10.30-4 uur: kledingbeurs Unie Vrouwel. Vrijwilligers en Ned Ver. van Hulsvrouwen Donderdag 11 september Bevrijdingskerk, 8 uur: afd. Zuid-West NCVB. schrijver J W Ooms over ..Waar om schrijf je?" Kantine C en L. Derde Binnenvest- gracht 22. 2 uur: afd. Lelden Ver. Huls vrouwen, wol en smyma-demonstratle Vrijdag 12 september Nieuw-Mlnerva. 8 uur- show bruidstoi letten (Sloos, Stille Rijn 11). Schelpenkade 6. 8 uur: Natuurhlst. Ver- natuurfilms. Zaterdag 13 september Groenoordhal, 11 uur: opening hal door dr. J H Patljn OEGSTGEEST Het Witte Huls. 2 tot 5.30 uur: schaaksoc Palamedes. APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek. Doezastraat 31, tel 21313 De zaterdag-, zondag-, avond en nacht dienst van Apotheek Voorschoten wordt waargenomen door de Doeza Apotheek. Apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp en de Oegstgeestse Apo theek zijn de gehele week geopend. Films CAMERA: Repulsion. 18 Jaar, dag. 2.30. 7 en 915 uur. vrij- en zat-av 23.3 uur: Ipcress. streng geheim. 18 Jaar. LIDO: Sexy Suzanne zondigt weer, 18 Jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2 30. 4.45. 7 en 9 15 uur. LUXOR: Wie 't laatst lacht, ai-, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2 30. 40.45. 7 en 9.15 RÊV: Techniek der liefdeskunst 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.a45, 7 en 9.15 uur. vrij- en zat-avond 23.30 uur: De maagden van Solldor. 18 Jaar STUDIO: Het circus, a 1.. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9 15 uur. TRIANON: Funny girl. dag. 2 en 8 uur, zo 2. 5 en 8 uur. Behandeling na ongevallen De poliklinische bahandellng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur. Cs mid dags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Ellzabeth- zlekenhuls (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en Informatiedienst voor Letden-Zuld-West, secretariaat Jac ques Urlusplantsoen 83- voor hulpverle ning: telef. 2410) bU geen gehoor telef. 20460: voor Informatie: telef. 33921. Bezoekuren Ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënten in klasse la lb en ie dagelijks 10.30—11.30. 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten In klasse 3 maandag, dinsdag 13—14 zaterdag 15—16. zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14 30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 15 30—17 uur. Klassepatlënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30-11.30, 14—16.30 en 10—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Elisabethzlekenhuis Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. AnnakllnJek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dags li tot 12 en 2 tot 3. Diaconessenhuis. dagelijks eerste kl. II tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 8.30—7 15 uur. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van tot half 7. NOORDWIJK Sole Mllo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en des avonds van 7 tot 8. zaalpatiënten zon. dgs. van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3. katwijk Zeehospitium, lengkllnlek dagelijks van half 3 tot half dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- llng dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 toi half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkltnlek en tbcëafdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg op werkdagen van 10 tot 6 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur Sted Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 uur. zon dag van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg). op werkdagen van 8 tot 13 en van 2 tot 3 ten' kassen rater<la?» en zondags gesloten. Museum moleD De Valk Dagelijks open van lo tot s u., zondag van 1 tot S uur. maandag gesloten. Tentoonstellingen Heempark Oegstgeesterweg (Kikkerpol der): Flora van eigen bodem, dagelijks van 8—6 uur: van mei tot en met oktober op zat en zon 25 uur Galerie Van der Vllst. Botermarkt 3: schilderijen en pastels van Frlts Klein, van 30 aug tot 26 sept., dinsd t.e.m zat. 9 tot 6 uur. 'g avonds na tel afspraak Rapenburg 94: Galerie 't Dulvenhuya. poppen Wtny de Jongh en bloemsierkunst John Berserik van 5 tot en met 25 sept., dlnsd t.e.m zondag 2 tot 8 uur Galerie Walenkamp, Nleuwsteeg 11: ten- toonstellng bbk. van 9 tot en met 12 sep tember 1-6 uur, 13 sept van 2-5 uur. Pieterskerkgracht 9: „Raakpunten tus sen wetenschap en kunst", van 12 tot en met 22 september, 10-81 uur, zond. vanaf 12 u., toegang gratis. Mobiel Kantoor ANWB Elke donderdag van 10 tot 4 u. op Lam mermarkt bij molen De Valk. Alarmnummers Brandweer 5 maal 3. Politie: 5 rrtaal 4. Dokteradlenat: 5 maal 3 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3