Harry Wouters op Abadan zorgde voor Oranjesucces Walter Godefroot groots winnaar Bordeaux-Parijs Lugdunum schoo mat LFC naar 3-( Altior begon met monster score: 6-0 FEL ADO NAAST TATABANYA: 1-1 Gaston Roelants was witte raaf in een matte Benelux-ploeg Dolgelukkige Walter Wereldtitel Jack Stewart ZWAKKE GENERALE U.V.S, 22ste CHIO door goed weer begunstigd.. Jan Janssen (tweede) verkeerde weg opgestuurd... Noren wonnen gemakkelijk op sfeerloos Bislet: Zomerrit Swift N*€UWE LEIDSE COURANT MAANDAG 8 SEPTEMBER Het gaf Wouters van den Ovdenwyer veel voldoening dat het par koers niet zo gemakkelijk was geweest als de voorgaande dagen. „Dit was het beste parkoers van het hele CHIO. Er zat van alles in. Veel variatie. Dit was bijvoorbeeld een stuk zwaarder dan de landenwed- strijd." ging gepaard met evenredige ver zwakking. Een logische konsekwentie. Het publiek eist eehter kwaliteit, en dat was in te geringe mate aanwe zig. De organisatoren, die zich ove rigens van hun beste zyde lieten zien, mogen Wouters van den Oudenweyer wel dankbaar zyn De Grand Prix des Nations was zaterdagmiddag inderdaad een anti climax geworden. De heer Jurgens, die in alle CHIO's van Kralingen als parkoersbouwer actief was, had voor een veel te lichte opdracht gezorgd. De veertien hindernissen met zeven tien sprongen waren over 700 meter zodanig ruim opgesteld dat zelfs de zwakste equipe er weinig moeite mee zou kunnen hebben, als het fortuin wat meezat. Na de eerste manche bleek dan ook Denemarken, dat met België en Ierland toch de minst ta lentrijke ploeg had afgevaardigd, met vier strafpunten op de eerste plaats te zetelen. Het verrassend goed voor de dag komende Polen bezette met zes strafpunten de tweede positie en Groot-Brittannië en Nederland (Bruijman, Wouters, v. d. Ouden- weijer, Maathuis en Ebben) deelden de derde plaats (acht strafpunten). West-Duitsland (Jarasinksi, Kloess, Schmidt en Schridde), dat dit seizoen al vijf overwinningen behaalde, was met een totaal van zestien ver terug geworpen. De kalende chef de mis sion Gustav Pfordte hierover: „Het klinkt misschien vreemd, maar dit was veel te gemakkelijk voor ons. In Londen was het parkoers zwaar en we wonnen. In Aken zelfs „über- schwer" en we werden eerste. Maar hier Het werd na de laatste Nederlandse ruiter, An- toon Ebben met Kairouan, duidelijk dat Oranje hoog zou eindigen. Ebben kreeg vier strafpunten en Nederland kwam daarmee op zestien uit, goed voor de derde plaats achter Polen (14,5 strafpunten). Herr Pfordte zat niet zo zeer over de vierde plaats van West-Duitsland in. Druk pratend haalde hij een blauw papier uit de binnenzak van zijn colbertjasje en sloeg aan het re kenen. De met Duitse „Gründlichkeit" genoteerde schema's met resultaten van de landenwedstrijden bij de CHIO's van dit seizoen deden zijn ta nige gezicht, dat even was versom berd, weer opklaren. „Kijkt u maar". De ballpoint van Herr Pfordte wees driftig op enkele cijferrijtjes. „Met dit concours meegerekend hebben we 37 punten in het klassement om de presidents trofee. Engeland staat nu op 34. Met alleen Lissabon en Genève nog te rijden kunnen de Britten hoogstens nog gelijk met ons komen. Maar dan beslist het aantal overwinningen. Wij werden vijf keer eerste en Engeland tot nu toe twee maal. De cup is dus voor ons". Daar mee was de zaak voor Herr Pfordte afgedaan. Met een voldaan gezicht keerde hij zich naar het middenter rein waar jeugdige ruitertjes op po ny's dolkomische capriolen-tegeri- wel-en-dank uithaalden. DANKBAAR De overwinning van Harry Wou ters van den Oudenweyer deed al het overigein het niet zinken. In feite redde de Elstenaar het 22e CHIO, dat dit jaar door uitzonderlijk goed weer werd begunstigd. Men was overgegaan tot algemene verjonging van het deelnemersveld, maar dit DE VLAAMSE WEGSPURTER WALTER GODEFROOT heeft met machtsvertoon de beroemde Fr ai wegklassieker BordeauxParijs gewonnen. De Belg had over de liefst 579 kilometer lange Vit twa minuten minder nodig dan Jan Janssende winnaar van 1967, die nu tweede werd. De Fransman Peron en de Belg van Coningsloo werden op respectievelijk vier en negenendertig seca den achter Jan Janssen derde en vierde. Recordhouder van BordeauxParijs is nog steeds de Fransn Bernard Gauthier die deze monsterwegwedstrijd driemaal op zijn naam schreef. Wim var, Est staat n twee zeges op de tweede plaats, maar ook hij had driemaal kunnen winnen, ware het niet dat een cha vivistische Franse gendarme ijzeren Wim de verkeerde kant had uitgestuurd, waardoor hij slechts tweei werd. PARIJS De winnaar van de 68ste BordeauxParijs heeft een solo gereden van bijna 180 kilometer. Walter Godefroot, die dit jaar ook al ParijsRoubaix heeft gewonnen, toonde zich veruit de sterkste van de twaalf deelnemers aan de wielermarathon. Tot aan Chatellerault (na 252 kilometer) waar de coureurs achter de derny's kropen gebeurde er weinig opwindends. De Fransman Leblanc had op dat moment weliswaar een voorsprong opgebouwd van een mi nuut, maar dat kon de grote mannen in de koers Janssen, Van Co ningsloo, Godefroot en Bodart niet verontrusten. Anders werd het toen ook Ca- tieau demarreerde. Wolfshohl en Perin reageerden onmiddellijk. Even later liet Godefroot zich voor het eerst in deze wedstrijd zien. Leblanc werd ingelopen en liet zich terugzakken in een tweede groep met Janssen. Het kwartet Wolfshohl, Gode froot, Catieau en Perin werkte voorbeeldig samen. De voorsprong groeide aanvankelijk snel. Na 300 kilometer kreeg een groepje met Janssen, Jourden, Bodart en Van Coningsloo echter aansluiting. Ca tieau demarreerde opnieuw. Hij bouwde een voorsprong op van meer dan 4 minuten. Toen begon het veld zich te roeren. Godefroot probeerde keer op keer om weg te komen, daarbij gesteund door zijn ploegmaat Van Coningsloo. Na 400 kilometer, toen Godefroot zijn zoveelste demarrage plaatste, had de groep geen antwoord meer. Vijfendertig kilometer verder was de Belg Catieau gepasseerd, die ver terugviel. Janssen en Perin deden nog een vertwijfelde poging om de Belg te achterhalen. De Nederlander, die van zijn baas opdracht had gekre- MONZA Jackie Stewart, reeds winnaar in Zuid-Afrika, Spanje, Nederland, Frankrijk en Engeland, heeft door een zege in de Italiaanse Grand Prix het wereldkampioen schap 1969 der coureurs (formule 1-renwagens) opgeëist. gen dit seizoen nog voer een klin kende zege te zorgen, slaagde ech ter niet. Godefroot was ongenaak baar. Janssen kon alle hoop op de overwinning laten varen, toen hij na 435 kilometer een verkeerde weg werd ingestuurd, hetgeen hem meer dan een minuüt kostte. Van Coningsloo en Bodart kwamen weer bij Janssen. Perin slaagde er ook nog in om aan te haken, maar het was duidelijk, dat dit viertal alleen nog maar kon strijden om de twee de plaats. Walter Godefroot, die zich op de ze monstenrace voorbeeldig had voorbereid, finishte tenslotte met een voorsprong van meer dan 12 minuten op zijn naaste concurrent, Jan Janssen. Roodenburg ten one LEIDEN Het is een goed snel spelend Roodenburg niet lukt om het laatste oefenduel winst om te zetten. Met een nederlaag moest men genoegen men. De uitslag was zeer gel teerd maar doelpunten beslis nog steeds de wedstrijd. Een van het begin af gelijk gaande strijd is op een ongeluk! wijze door Roodenburg veria Na 20 minuten spelen viel het ste doelpunt. Voor de thuis spe de club echter aan de verkef kant. Een vrijwel ongevaarlijke val volgde op het Roodenburg o waarbij een van de OVS-aan Iers de grond in werd geba Van Éysden belastte zich met nemen van de strafschop, 20. Roodenburg liet zich in het heel niet intimideren. Met man macht trok men weer ten aan Na 30 minuten spelen had men eindelijk succes. Met een afsti schot van De Klerk werd de st op 21 gebracht voor de gaf In de laaltste minuut van de u strijd echter bracht Van Eysdei stand nog op 31. Randstad SportAlphcnse Boys 11. Voor de rust geen doelpunten. Na de rust al snel een doelpunt door H. v. d. Zwan, maar ongeveer 10 minu ten later kwam de gelijkmaker van K. d. Rijke. AltiorSt. Bernhardus 60. In een knap gespeelde en in hoog tempo gespeelde wedstrijd heeft Al tior uiteindelijk aan het langste eind getrokken: 60. De treffers kwamen op naam van J. v. d. Hoorn (2x), T. Rossenberg (2x), K. Lek en A. Ouwer- kerk. U.D.O.Stompwy kse Boys 21 (11) UDO kwam in de eerste helft ge makkelijk aan een voorsprong. Een van de verdedigers van Stompwijk trof eigen doel. Even later was het 11. Na rust maakte UDO ook nog een echt doelpunt. K. v. d. Star zette zijn ploeg op een 21 voorsprong. Leidse Boys—LDWS 1—5 Voor rust kwam Leidse Boys na ongeveer 15 minuten spelen op 10 door een treffer van Wetselaar. LDWS kwam echter voor rust nog aan de gelijkmaker. Na rust kwam de doelpuntenmachine van LDWS pas LEIDEN Het is UVS nog net gelukt een gelijkspel uit de laatste oefenwedstrijd te slepen. Waren voorheen de wedstrijden in een 31 winst omgezet, in de Spartaan vond men een tegenstander van formaat. Reeds in de eerste helft moest men alle zeilen bijzetten om niet snel op een achterstand te komen. De Spartaan aanval met Schreuder en Voogt in de spits gaf de Leidenaren met Larde c.s. aan het hoofd handen vol werk. De stand bleef zoals bij het begin 00, maar toen kwam het ongeluk kige moment van de UVS-verdedi- ging. Een hard schot van Nijhorst vloog recht op het gezicht van een UVS-verdediger af en deze rea geerde met de handen voor het ge zicht. Zonder zich ook maar één moment te bedenken, ging de scheidsrechter de elf meter na meten. De aanvoerder van Spar taan belastte zich met de taak de strafschop te nemen. Tegen zijn schot was Sloos kansloos. UVS trachtte wel iets terug te doen, maar Spartaan drong nu iets fel ler aan, wat slechts vijf minuten later resulteerde in een tweede treffer. Een te harde tackel was voor de scheidsrechter aanleiding tot een vrije trap even buiten het strafschopgebied. Schaap belastte zich ermee en gaf een kont tikje aan Uitenmelk, die direct een schot op doel loste. Wederom was doel man Sloos een geslagen man. Na de rust begon UVS direct aan een tegenoffensief, wat al di rect succes opleverde. Een diepte pass van A. Koren op L. Holl en het schot van laatstgenoemde was voor v. Beek te machtig. UVS greep nu de kans om direct door te drukken. Zo kwam het dat acht minuten later de gelijkmaker viel te noteren. Weer was het A. Ko ren, die L. Holl van munitie voor zag en weer was doelman v. Beek een geslagen man. UVS wilde nu Wel proberen om het succesvolle voorseizoen voort te zetten met een overwinning, maar de treffer, die K. Fasel even later aan wilde tekenen, werd wegens buitenspel afgekeurd, waardoor de eindstand 22 bleef. Een leuk duel, maar als volgende week de competitie be gint met de wedstrijd UVS-Olym- pia, zal men wel iets slagvaardiger moeten zijn. goed op gang. De eindstand werd 51 mede door treffers van Wessel- man 2x, Pet 2x en De Rode. K.R.V.Oranje Groen 41 Het is KRV gelukt om de eerste competitiewedstrijd in winst om te zetten en wel tegen Oranje Groen. H. Rijnsburger was de gelukkige man met drie doelpunten terwijl Heems kerk het viertal volmaakte. MeerburgM.M.O. 21 Voor de rust was de strijd al ges den, doelpunten van K. Romijn ei Maat brachten Meerburg op 20. de rust kreeg M.M.O. een strafsc toegekend en kwam de stand op 2 VNLWeteringse Boys 25 Op het nieuwe sportpark heeft "V geen grote daden op de groene i kunnen leggen. Het ging met m liefst 5—2 ten onder tegen een te nisch beter Weteringse Boys. Na wist VNL de score een iets b aanzien te geven door twee maal gen te scoren. Voor Weteringse 1 maakten Overdevest en H. Bolle twee treffers terwijl A. Bolle de volmaakte. Bij VNL zorgden Dubl deman en Boekhout voor de t fers. LEIDEN „We hebben het Leid se publiek fris spel willen laten zien en ik dacht zo dat we daar aardig in geslaagd zijn". Lugdunum-trainer Joop de Kubber stelde het na afloop van de felle derby LFCLugdunum nuchter vast zonder apvallend de loftrompet te steken over zijn ploeg, zoals je zou verwachten van een teamleider, die zojuist temidden van zijn jongens met een 30 overwin ning van het veld is gestapt. Het in de lift zittende Lugdunum had het op zijn retour zijnde LFC op een vreselijke wijze voetballes gegeven. De spelopvatting van Lug dunum was heel wat degelijker. Het spelwerd opengegooid tot ergenis van de over het algemeen zwaar gebouwde LFC'ers die er in de sprint opvallend vaak „onderuit gelopen werden". Eenzame uitzonde- Holström scoorde 't doelpunt DEN HAAG De eredivisieclub ADO heeft de competitiepauze be nut voor een oefenwedstrijd tegen Tatabanya uit Hongarije. Deze ploeg trad aan met vier internationals, van wie doelman Josef Gelei de be kendste is. Het werd in het Haagse Zuiderpark een gelijkspel, 11 in een wedstrijd tussen twee gelijkwaardige teams. De Hongaren waren wellicht iets technischer. ADO streed, als altijd, met een grote inzet. De Tsjechische trainer Vaclav Jezek had voor deze gelegenheid Harald Berg een posi tie op het middenveld toevertrouwd, hetgeen de opbouw van de Haag se aanvallen echter niet merkbaar verbeterde. Na de rust stond de Noor dan ook weer op de hem ver trouwde spitsplaats. De Hongaren kwamen moeizaam op gang. ADO-doelman Thie kreeg slechts een gemakkelijk schot, ter wijl zijn voorwaartsen, met name de technisch goede Deen Holm- ström, Gelei herhaaldelijk op de proef stelden. Drie minuten voor rust kwam eindelijk het eerste doelpunt. Piet de Zoete schoot van ruim dertig meter hard op de paal, waarna Holmström keeper Gelei gemak kelijk kon passeren. Na de rust speelde de strijd zich hoofdzakelijk op het middenveld af. De ADO- voorhoede was schotloos en in de 61e minuut strafte Szabo een dek- kingsfout in de Haagse verdediging af met een onhoudbaar schot in de linkerbenedenhoek. Een kwartier later ontsnapten de Hagenaars zelfs nog aan een neder laag, toen de bal na een flitsende aanval via Czernay boven de doel lijn zweefde. Mansveld bracht red ding. Daarna gebeurde er in deze matige, door scheidsrechter Pfeif fer rustige wedstrijd, niets meer. Eir waren 8.000 toeschouwers. ring was Jan Teeuwen, die via zwervingen langs het Lugdunum Rauwkoop-kamp nu bij LFC on( dak heeft gevonden. Als aanvoel trad hij in de defensie als cent verdediger koelbledig en zelfve kerd op. In eerste instantie miste Starp, maar met een reflexbewei herstelde hij zich door de bal, deeltelijk opzij hellend, prachtig de slof te nemen en doelman v. 1 len te slaan. LFC kreeg geen k het initiatief over te nemen. De lere bezoekers bleven het tempo gen de geelzwarten, die een bepe! wendbaarheid aan de dag legi dicteren. Slechts sporadisch dron LFC'ers tot Honsbeek door, maai trokken dan weer zoveel tijd uit een schote lossen dat er nog Lugdunum-been als redmiddel dienen- Zodi de verwonderde het niemand Lugdunum na 26 minuten een tv de goal creëerde toen v.d. Starp lust op nieuwe roem, een solo di te bekronen met een schot dat ecl afketste op Van Beelen. De sprong voor de voeten van O die buiten bereik van Van Beelen bal evenals bij het eerste doelp op het hoofd van v.d. Starp dacht leggen. Hans miste echter, doch attent meegekomen Pijnacker set alsnog in. LFC voelde duidelijk grond onder zich wegzakken. Er werd wat ruwer speeld, de ledematen werden minder ontzien, zonder dat de schi overschreden werd. Lugdunum, fysiek minder sterk is (De Kubt „De jongens zullen nök wat stevi moeten worden. Er zal wat aan bodywerk gedaan moeten won misschien met behulp van halte meden daarom de persoonlijke i nu wat meer en gooiden het spel mogelijk nog meer open. Een derde dunum-doelpunt (v.d. Starp zag de 23e minuut een solo, waarbij en passant ook doelman Van B len omspeelde wel bekroond) o nam tenslotte alle fut aan de LFC en toen ook de conditie een wooi ging meespreken vervlakte de sti geheel. Het traditionele, vroegtiji verlaten van het veld door het i bliek, werd nog gestimuleerd een vechtpartij, die verhit geraa supporters kennelijk aangrepen uiting van de opgekropte spanni HARRY WOUTERS VAN DEN I OUDENWEYER op zyn Abadan over de hindernissen. ROTTERDAM „We mikken doelbewust op de Olympische Spelen van München", zei de trotse eigenaar van Abadan, de heer Den Dryver uit Putten, in de staltent, waar zyn succesvolle ruiter weer wat bijkwam van de vermoeienissen. „We gaan echt met overleg te werk. Voor dit CHIO hadden we al in ons hoofd om twee kleine nummers, de landen- wedstryd en deze grote prys te rijden. Abadan is nu zeven jaar. In 1972 is ze tien. Een ideale Ieeftyd." OSLO Opnieuw heeft de Benelux atletiek ploeg zyn meerdere moeten erkennen in Noorwegen. Dit keer versloegen de Noren hun tegenstanders in het Bislet stadion van Oslo met 11595. Over het algemeen lag het prestatieniveau op zeer middelmatig niveau. Alleen Gaston Roelants liep een indrukwekkende race op de tien kilometer. De belg, die volgende week bij de Europese kampioen schappen in Athene ook op dit nummer uitkomt, bewees in een fraaie solo dat hy in de Griekse hoofdstad tot een van de gevaarlijke concur renten moet worden gerekend. Roelants won in 28 min. en 19 sec. De op vier na snelste tyd dit seizoen in de wereld gelopen. Van de Nederlanders in de Be- neluxploeg bracht alleen de Am sterdammer Cees de Winter het tot een overwinning. De jonge AAC'er won het polsstokhoogspringen met een hoogte van 4.30 meter. Een tegenvaller was het lopen van Hans van Enkhuyzen op de 110 meter horden. De Rotterdammer, die on langs werd toegevoegd aan de Ne derlandse afvaardiging naar Athe ne, eindigde als vierde en laatste op de 110 m horden met een tijd van 14.8 sec. ruim boven zijn nor male prestatieniveau. Speerwerper Piet Olofsen wierp voor de vierde maal dit seizoen boven zeventig meter maar zijn 70,62 meter bracht hem toch niet meer dan de derde plaats. De Noor Arne Kvalheim behaalde een dubbele overwinning. Zaterdag won hij de 1500 meter in een zeer acceptabele tijd van 3 minuten en 40.4 seconden. Op de tweede dag was hij op de 5000 meter zijn con currenten in de eindsprint te snel af. De tijd (14.20.-) was internatio naal van weinig betekenis. LEIDEN 13 Amateurs kwamen gisteren aan de start voor de zomerrit van Swift. Al gauw scheidden zich van deze groep, die 54 km moesten afleggen, vijf ren ners af, t.w. Liek de Jong, Wim v. Velzen, Ton v. d. Valk, Cees Ver meulen en Jan Zwaan. De laatste moest al snel afhaken wegens een lekke band. Toen nog veertien kilo meter restten demarreerde Ton v. d. Valk zo verrassend dat hij bin nen korte tijd uit het zicht ver dween. Zo snel ging de Zandvoor- ter dat hij aan de finish een voor sprong van maar liefst 2.35 had opgebouwd. De uitslag: 1. T. v. d. Valk; 2. L. de Jong; 3. W. v. Vel zen; 4. C. Vermeulen; 5. J. de Ko ning. Nieuwelingen (38 km): 1. S. Strijk; 2. G. Zandbergen; 3. P. Akerboom; 4. K. Akerboom; 5. H. v. d. Voort. A-jeugd: 1. F. Zoetemelk; 2. S. ten Cate; 3. P. Post; 4. B, Nievel- 5, H. v. Duureiy

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 14