Stemmen staakten voor verkeersonderzoek Grofe tenf campagne te Bodegraven Gemeenteraad Oegstgeest Geen normale wettelijke verjaringstermijn oorlogsmisdaden Puin in Burgerveen is een doorn in t oog Burgerlijke stand van Voorschoten Weer 3 maanden geëist tegen Ton Regtien EEN BEZORGER NIEUW LEVEN IN CHRISTUS JEZUS TELEFOON 31441 Kofyfri&S LEIDSE VOLKSUNIVERSITEIT r i NIEUWE LEIDSE COURANT NIEUWE LEIDSE COURANT Twee gouden CNV-ers Alphen VOORSCHOTEN Geboren: Allart, z v W K Hoekzema en P S Nieboer; Peter A, z v C W Ouds- hoorn en E M Muusers; Lucas, z v J C Uljee en M W Klaassen; Jean- netje, d v F Taal en M K van den Nieuwendijk; Michael, z v J M van Rooijen en M van Mourik; Ciska J. d v W van Santen en G J Bakker. Ondertrouwd: A G van der Drift te Wassenaar en Alida C M Beurze: Rijkle van der Heide te Haarlem en Veronica M P Reijns: Teunis Zit man en Rika N G van Ewijk te Loos- dreoht; Alexander H J F S Mün- ninghoff te Leiden en Eleonora A M Dor meier. Gehuwd: Henricus J Jansen te "s-Gravenihage en Cornelia J J Gijbeis; Willem J H van Rooijen en Maria C Boon; Ar ie de Boom te Rotterdam en Jentine M van Gent; Peter J den Ambtsman en Sytske Ruijter te Leiden; Roland D van Haersma Buma te Amsterdam en Ludolphine E Baronesse Schimmel- penninck van der Oye. Overleden: Joost Huijsman, 50 jaar (Van Hamellaan 14); Dirk van der Burg, 59 jaar (Dillenburglaan 10); George J Sirks, 82 jaar (Pr. Margrietlaan 5). in ALPHEN Het was gisteren feest ten huize van de heer C. P. de Jong: hij en zijn broer, de heer P. C. de Jong, zijn 50 jaar lid van het CNV. Namens het hoofdbestuur sprak de heer K. Zuidema de beide jubilaris sen toe. Hij prees om. hun moed om al kort na de eerste wereld oorlog lid van een vakbeweging te worden. De 'heer P. C. de Jong heeft 25 jaar lanig een bestuursfunctie ver vuld in het CNV. Tevens was hy lid van de huuradviescommissie, van de commissie „Draagt elkanders lasten". In september 1960 kreeg hij een koninklijke onderscheiding wegens zijn 40-jarig dienstverband bij de firma Tolk in Alphen. Ook zijn broer heeft zich in het bondsleven niet onbetuigd gelaten. De beide pioniers kregen voor hun activiteiten het gouden bonds- insigne. De dames ontvingen een fruitmand. Beide echtparen zijn tevens in de gelegenheid gesteld voor een week met vakantie te gaan naar het bonddhuis in Putten. Op de foto; De heer K. Zuidema speldt de heer P. C. de Jong het bondsinsigne op. Naast hem diens broer. Bezetting Maagdenhuid AMSTERDAM Ton Regtien (30) de studentenleider die als eerste be zetter van het Maagdenhuis in ho ger beroep terecht stond, hoorde gisteren drie maanden gevangenis straf tegen zich eisen. Dit had de Officier van Justitie in eerste instan tie ook tegen hem gevorderd. De politierechter had Regtien tot zes weken veroordeeld. OEGSTGEEST De afwezigheid van drie raadsleden was er de oor zaak van dat geen beslissing werd genomen inzake het voorstel van b. en w. tot aansluiting by het ver keersonderzoek dat gemeenschappe lijk met Leiden en eventueel Voor schoten en Leiderdorp zal worden ingesteld. Er waren zes stemmen vóór en zes tegen. De tegenstemmers waren van oordeel dat de wyze waarop één en ander was voorbereid niet juist was. Ir. Stapel (VVD) merk te op dat men van begin af de pro blemen onder ogen had moeten zien en dat vervolgens stuur- of werk groepen hadden moeten worden ge vormd om ten slotte tot voorstellen te komen. Nu ligt ter tafel een Leids rapport, opgesteld door ir. H. H. Vos, dat de gemeenten Leiderdorp, Oegstgeest, Voorschoten, Warmond en Zoeter- woude als nagenoeg één aangesloten gebied beschouwt en ervan uitgaat dat deze gemeenten betrokken wor den by het verkeers- en vervoers plan voor de Leidse agglomeratie. Het onderzoek is voor Leiden on getwijfeld van groot belang, maar of dit ook zo is voor de randgemeenten is twijfelachtig. De WD-fractie zou, aldus de heer Stapel, tegenstemmen. De heer N. v. Weizen (PC) deelde mee dat men in zijn fractie al even min enthousiast was. Hij kon zich grotendeels aansluiten bij de heer Stapel. Hij had begrepen, dat b. en w. al leen wilden meedoen om zitting te hebben in stuurgroepen. De kosten zijn hoog en het is niet juist dat ze verdeeld worden op grond van het inwonertal. DE NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt voor ABBENES Leuke bijverdienste voor scholier. Nadere inlichtingen afd. Inspectie, Nieuwe Leidse Courant. Steenstraat 37, Lelden Telefoon 01710-31441 Wetsontiverp van minister Polak (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Minister Polak heeft een wetsontwerp ingediend om te voorkomen dat bepaalde oorlogsmisdaden en -misdrijven tegen de menselijkheid onder de normale wettelyke verjaringster mijnen vallen. Die categorieën zijn: oorlogsmisdaden en misdrijven te gen de menselijkheid zoals om schreven in het Handvest van de internationale militaire rechtbank te Neurenberg, waarop in het be sluit buitengewoon strafrecht de doodstraf is gesteld: enkele misdrijven, genoemd in de wet oorlogsstrafrecht: de feiten, strafbaar gesteld in de uitvoeringswet genocideverdrag. Niet alleen de vervolging, maar ook de de tenuitvoerlegging van opgelegde straffen in deze categorieën blijft bui ten de verjaringstermijnen. Het wetsontwerp steunt op de in ternationale rechtsovertuiging, dat ernstige oorlogsmisdrijven en misda den tegen de menselijkheid aan de werking van de verjaring onttrokken behoren te zijn. Deze rechtsovertui ging is gebleken uit de behandeling van de VN-conventie van 26 november 1968, al hebben veel landen, waaronder Nederland, zich toen van stemming onthouden. Bezwaar In de memorie van toelichting wordt als voornaamste bezwaar tegen het verdrag vermeld, dat het slaat op alle schendingen van wetten en ge bruiken van de oorlog, zonder onder scheid van willekeurige vernietiging tot kleine diefstallen toe. Voor de Westerse landen, die de ver jaring kennen, zou de buitenwerking- stelling daarvan voor oorlogsmisdrij ven van gering belang een ernstige onevenredigheid in de wetgeving te weegbrengen. In het Nederlandse wetboek van strafrecht is de verjaring om twee re denen opgenomen: de noodzaak van bestraffing vervalt^ra verloop van tijd met de herinnering aan het strafbare feit, en het tijdsverloop werkt nadelig voor de bewijsvoering. Ernst Een en ander werkt voor ernstige misdaden anders dan voor kleine, als gevolg waarvan er verschillende ver jaringstermijnen zijn, al naar gelang de ernst van het misdrijf. De noodzaak tot differentiatie geldt ook voor de oorlogsmisdrijven. Ophef fing van de verjaring ligt dan ook al leen voor de hand bij zeer zware delic ten. Deze hebben een lange nawerking en de maatschappelijke strafbehoefte blijft groot. Bovendien zijn ze voorwerp van his torisch onderzoek, zodat het tijdsver loop de bewijsmogelijkheden dikwijls niet zal verminderen. Voor andere oorlogsmisdaden, die niet ernstiger zijn dan de ernstigste in het gewone straf recht. blijven de gewone verjarings termijnen gelden. Mevrouw Gouverneur (KVP) was ook niet enthousiast. De fraktie van de PvdA verklaarde wel in samen werkingsverband te willen meedoen. De burgemeester gaf toe, dat de wijze van voorbereiding niet zo ge lukkig was geweest. Hij wilde dit terzijde -stellen en de zaak van de praktische kant bezien. „Vast staat dat een studie over verkeer en ver voer noodzakelijk is". Daarbij zal on getwijfeld ter sprake komen een weg van de Merenwijk in de richting van het zwembad. Ook is er de omgeving van de universitaire gebouwen. Hij wilde niet ingaan op een verzoek van drs. Aldershoff om het voorstel te rug te nemen en in de Gewestraad te brengen. Door het staken van de stemmen zal deze kwestie tijdens de volgende raadsvergadering opnieuw aan de orde komen. Korfbalveldeu Ged. Staten hebben het raadsbe sluit tot beschikbaarstelling van een krediet van f 839.000 voor de aanleg van korfbalvelden goedgekeurd. Goedkeuring werd onthouden aan de reconstructie van de Abtspoelweg en de Laan van Oud-Poelgeest, evenwel uitsluitend op grond van het feit dat de financiering niet is verzekerd. De voorzitter wees op een sympa thieke geste van drie vroegere inwo ners, die in 1944 bomen hadden ge zaagd en nu na 25 jaar jonge bomen aan de gemeente aanboden. Ze zullen graag worden aanvaard. Besloten werd tot vaststelling van het bestemmingsplan voor het bun galowpark-Pres. Kennedylaan. Ein delijk is er na veel overleg met de bewoners besloten tot algehele as faltering van de Schoutenburgstraat. De kosten zullen f 71.000 bedragen. B. en w. zien evenwel geen moge lijkheid in die straat eenrichtingver keer in te voeren. In verband met het voornemen van b. en w. om nog enige t(jd te wachten met het ontwerpen van een nieuwe politieverordening, drong drs J. W. de Graaf (PvdA) erop aan vóór de verkiezingen een regeling te tref fen. Schaakfestijn Er ontstond een langdurig gesprek tussen de voorzitter en de heer J. P. Brouwer (PC) over de bouw van be jaardenwoningen en het aandeel daarin van de woningbouwvereni ging „Buitenlust". De raad was ingenomen met de plannen een sehaakfestijn te organi seren in de aula van het „Rijnlands Lyceum" ter gelegenheid van het 75- jarig bestaan van het Leids Schaak genootschap, met een tweekamp tus sen de Amerikaanse kampioen R. Fisher en dr. Botwinnik. Men stelde f 5000 beschikbaar. B(j de rondvraag informeerde dr. J. D. Dorgelo (VVD) of het college ervan op de hoogte is dat het Leidsch Muzieklyceum aan de R(jnsburger- weg z(jn werkzaamheden heeft be ëindigd. Hy vroeg of b. en w. met hem van mening waren dat het van belang is voor Oegstgeest dat ter plaatse een passende gelegenheid wordt gesticht. Deze beide vragen werden bevestigend beantwoord. BURGERVEEN Tijdens de vergadering van de dorspraad van Burgerveen werd het winter pro gramma besproken. De heer T. Speelman was als nieuw bestuurslid voor het eerst aanwezig. De heer C. A. Verstege vertegenwoordigde de Stichting Dorpshuiswerk Haarlem mermeer Zuid. Nadat secretaresse mevr. T. Kooyman-v. d. Weerdt en kele huishoudelijke mededelingen had gedaan, werden de aktiviteiten van de verenigingen besproken. Naast de zondagsschool, zangver eniging, ijsclub, sjoelvereniging, christ. plattelandsvrouwenvereni ging, reisverendging en kinderclubs, zal een danscursus worden georga niseerd door de heer H. v. d. Moo- len. Ook zullen er weer bejaardenmid dagen zijn. Vrijwel iedere dag zal het dorpshuis „Marijke" worden be zet, wat duidt op een grote activiteit in de buurtschap. Mevrouw Ooms zal iedere woens dagmiddag de kleuters weer onder haar hoede nemen. Getracht wordt een tweede leidster aan te trekken. Gesproken werd over de onder houdsbeurten aan het dorpshuis. Ook over de uitzending van Dirk Eveleens naar Mexico. Tijdens de rondvraag werden klachten geuit over de huizen langs de dijik die gesloopt zyn en als ho pen puin Burgerveen een rommelig aanzien geven. „Waar eens de krot woningen stonden, woekert nu het vuil", aldus voorzitter D. v. d. Blom. Ook dicht gegroeide sloten zyn een aanfluiting en zo zyn er nog meer zaken waar de Burgerveners zich aan ergeren. Het gemeentebestuur zal hierover worden benaderd. T.z.t. zal een oliebollenaiktie wor den gehouden, waarvan de op brengst bestemd is voor nieuwe gordijnen voor het dorpshuis. van dinsdag 2 t.m. zondag 7 september standplaats: Goudseweg-hoek „Vrije Nesse". Sprekers: Ev. J. KITS, Doorn Ev. Jb. KLEIN HANEVELD, Bodegraven Sprekers die er van uitgaan: DAT.... DE BIJBEL ONFEILBAAR IS, OOK NU DAT..., ISRAELS GESCHIEDENIS GAAT WAAR MAKEN DAT... ONS HIERMEE WIL LEREN DT WIJ ONZEó OGEN OPENEN Medewerking: zangkoren - muziekgroep - solozang. KOMT ELKE AVOND 8 UUR VOOR ADVERTENTIES: Personeel gevraagd Hulp in de huish. van 8.30 tot 16.30 uur. Prettige, zelfst. werkkring. Mevr. De Boer, Land- en Tuinbouwschool „Warmonderhof', Oranje Nassaulaan 10, Warmond, tel. 01711—2315. Gevraagd flinke werkster lx per week van 9 tot 1 uur f 15. Mevr. Westerink, Ane- monenlaan 1 Oegstgeest, te lefoon 53224. Gevraagd: in dokters praktijk, meisje als hulp kracht voor doktersassisten te. Leeftijd 16-18 jr., Mulo- en typediploma strekken tot aanbeveling. Brieven onder nr. 747 Adv. bur. „Rijnland", J. de Wittstraat 35, Leiden. Gevraagd: een manl. kracht. Wasserij Nooitge- dacht. v/d Valk Boumanweg 184, Leiderdorp. Wij vragen voor ons bloe- menbedrijf een flinke jon gen. Leeftijd 15—18 jaar. H. P. v. Klaveren, Valkenbur- gerweg 50, Rijnsburg. Kistenfabriek Guldemond, Valkenburgseweg 19, Kat wijk a/d Rijn, vraagt we gens uitbreiding machinale kUtenkamers en zagers, tel. 017182843. Wij vragen IX verkoop sters. Leeftijd 15 16 jaar. Pers. aanm. NV Hema, Haarl. straat 136, Leiden, te lefoon 23971. Nette jongen gevraagd v. winkel- en magazijnwerk. Goed loon, 5-daagse werkw. Smit Supermarkt, telefoon 01714-2578, Koudekerk a/d Rijn. Gevraagd op klein ac countantskantoor een meisje voor lichte administratieve werkzaamheden, 5 Meilaan 41. Leiden, tel. 01710 31213. Gevraagd zelfst. hulp in de huishouding van 's mor gens half 9 tot 2 uur n.m., Zaterdags tot 12 uur School straat 44, Voorschoten, tel. 01717 2386. 1-20 WOORDEN 1,75 Elk woord meer ƒ0,12 Deze prijzen zijn exclusief B.T.W. Voor Koeriers onder nr. wordt 35 ct. extra in rekening gebracht. Bewijsnummers (alleen op verzoek) 25 ct. ning te koop in Leiden of omgeving. Prijs ongeveer f25.000. Vrij te aanvaarden. Br. onder nr. 3041 Bur. van dit blad. 10.000 grammofoonplaten, pick-ups, bandrecorders, ra dio's enz. Voor verzamelaars 10.000 grammofoonplaten, 78 toeren elk wat wils. Wij ko pen en ruilen ook boven staande in. Winkel Hoefkade 436, Den Haag. 13 Aannemer b.z.a. voor re- paratiewerkzaamh. W.o. ver bouwingen, timmer-, met sel-, stukadoors- en riool- werk. Tevens tuinmuren, tegelpaden en voegwerk- zaamheden. Schilder- en witwerk C. J. Verver, Evert- senstr. 45a, telefoon 44268. Net meisje b.z.a. voor hal ve dagen in de huishouding, tel. 01718 2039. Te koop aangeboden Te koop aangeboden: kookplaatje (127V) gaska chel met butagasfles, sche merlamp en z.g.a.n. trans formator voor 127V (vermo gen 1000 watt), t.e.a.b. Mo- zartstraat 215, Leiden. Oliekachels ter overname aangeb. wegens aanschaf cv, Davonette, blankstaal voor grote kamer f 60 (event, met tank, bok en peilglas f 40 ex tra) en Coleman, voor klei ner vertr., compleet met 40 1 wandtank f 75 Lucas van Leydenstraat 2a, vlakbij Lei- dato. Duizenden trop. vogels. Parkieten, aapjes, hamsters en honderden andere dieren, Zoekt u een goed sprekende papegaai, wij hebben hem. Wij ruilen en kopen ook al uw vogels en andere dieren in Vogelpaleis, Hoefkade 436, Den Haag. 20.000 grammofoonplaten, pick-ups, bandrecorders, ra dio's transitors, filmcamera's enz. Voor verzamelaars 10.000 grammofoonplaten. 78 toeren elk wat wils. Wij ko pen en ruilen ook bo venstaande in. Winkel Hoef kade 436, Den Haag. Aangeb. vloer-, kraal en sponninghout, rasters er panlatten, alle soorten balk- hout, deuren met en zonder kozijnen, breedflensbalken din no. 24, straatstenen en kolken, ijzeren golfplaten, Fa. E de Bolster, Overrijn, Leiden, tel. 2325. Wortelnoten hangvitrine 68 x 73 x 18 m. met kuifje en siersteekwerk en 2 bin- nenplankjes. Eerste klas meubelmakerswerk, dus ra men apart in sponningen, f217.50. J C v Ruiten, anti quair-juwelier. Kort Rapen burg 12. Aangeboden dames- en he- rensportfiets in uitstekende staat f 65 per stuk. Meisjesfiets leeftijd plm. 10 jr. f45. Lingestraat 110 (bij Wilhelminabrug), tel. 30184. Te koop een kolenkachel merk Faber N 18 f75 en en bankstel f100. Te bevr. bij A. H. Langeveld, Dorpsstraat 118, Benthuizen. Tc koop gevraagd Te koop gevraagd boer- derijtje of huisje voor week end, moet geheel vrijstaan. Br. postb. 45, Badhoevedorp of tel. 02958 2864. A s. echtpaar vraagt verkrijgbaar. G. Klinken-Goedkoper dan waar berg, woonark Het Hoefijzer, eind Noordwijkerweg, Kat wijk aan den Rijn. Citroen 2 C.V. 1965. in g. sL nieuwe X banden, 68.000 km. t-e.a.b. Zeeweg 110, Kat wijk, tel. 01718—5930. Renault R4 L 1965 opval lend mooi en in perfecte con ditie (geen puntje roest), weinig gelopen, van eerste eigenaar en regelmatig ge- tektileerd. Zuinig, ruim en praktisch voor slechts f 1650. Financiering mogelijk. Auto bedrijf Broertjes, officieel Datsundealer. Hoofdstraat 158, Sassenheim, tel. 02532 8921. BMW-Glas 1304 CL. 1968 sportief fastbackauto, 35.000 km met radio, prijs slechts f 3950. Inruil, financiering. Garage Jan v/d Meer. tel. 25259, Hoge Rijndijk 4a, Leiden. sti- BELANGRIJKE DATA IN SEPTEMBER 6. 8 en 9 september: voorbespreking aan de balie, Plantsoen 25 v houders van couponboekjes 8 en 9 september: telefonische voorbespreking (31841) van 15-17 uur voor houders van couponboekjes van 10 september: losse kaarten voor alle overige inschrijvers- plaatsbespreking aan de balie van 9-15 uur telefonische bespreking van 15-17 uur (31841) ?Pde»e data kunnen plaatsen besproken worden voor: oa/o 1 MA Pjyspel "fr zit een haar in mün soep" 25/9 en 1/10: blijspel Het Vergeetboek" door Theater 29/9 Duits cabaret „Das Kom(m)ödchen" VERKRUGBAAR ARETABONNEMEXTEN Z"N NOG 26/9 Promenade-concert door „Het Residentie- Orkest. Soliste: Nerine Barret, piano. 15 en 16/9: tesfavonden voor de inschrijvers op de audio-visuele Franse cursussen, •i^/'n aanvan6sdata van deze Franse cursussen (voor beginners en gevorderden) Inlichtingen: Plantsoen 25, teL 31841. VRAAGT HET SEPTEMBER-MAANDBLAD AAN Inschrijfgeld: 2,75 per persoon per jaar Abonnement maandblad: 3.25 per gezin per jaar. Voor autoplaatwerk naar Blonk's autobedrijf, Nieuw- straat 3341, Leiden, telef. 30600. Hij loopt weer puik met onderdelen van Struik. Dus oor al uw motor-, scooter en bromfietsonderdelen naar T. Struik, Groenesteeg 3, 6 en 8.'telefoon 22026. Vamor Rijschool Frans Goddijn lest in Opel. Toma- tenstraat 57, tel. 34430, b.g.g. 25574. 0 Te koop aangeboden: Opel Kadett, in zeer goede staat verkerend. Bouwj. dec. '65, nieuw model, kleur beige. Rijnmond 57, Katwijk aan Autorijschool Kamsteeg. Niét de goedkoopste lessen. Maar beter 15 goede, goed-betaalde lessen dan 25 uren van 40 minuten, waar u betaalt voor een z.g. „stop- licht-al-weer-op-rood-les". adres: Geversstraat 30 te Oegstgeest, teL 01710-51940. Ford Cortina '63 verkeert in zeer goede staat! Slechts 60.000 km gereden, f 1650. Kamsteeg Occasion-Centrum, Geversstraat 30, Oegstgeest, tel. 01710-51940. VW 1600 (Ponton) Reed in eigen beheer slechts 11.000 km. Onder volledige, schriftelijke garantie. Aanb. f 2100. Kleur: groen. Luxe uitvoering. Kamsteeg Oc casion-Centrum, Gevers straat 30, Oegstgeest, 01710-51940. VW 1600 '67, TYPE Luxe ponton-uitv. Beige. 52.000 km gereden. Uitste kend onderhouden. Schrif telijk gegarandeerd. Ie aan- bet. f 1690. Kamsteeg Oc casion-Centrum Geversstraat 30, Oegstgeest, tel. 01710 51940. VW 1600 Variant F 4350. Groen. Door le eige naar goed onderhouden. Schriftelijk gegarandeerd. Kamsteeg Occasion-Cen trum, Geversstraat 30 geest, tel. 01710-51940. VW 1600 TL '67. F 4750. Ruilmotor. SI. 20.000 km ge draaid. Groen. Schriftelijke garantie Kamsteeg Voorscho ten Hofweg 39 (bij splitsing Voorschoterweg/Leidseweg) 01717-4995. Ook 'savonds en in het weekend geopend. 'n Kamsteeg occasion, dan weet je wat je hebt: Citroën Ami '64. Wit. In redelijke staat. Slechts f650. Kamsteeg Occasion-Cen trum, Geversstraat 30, Oegst geest. tel. 01710—51940 des avonds geopend tot 21 u.^B VW 1600 '68. Ponton-mo del, luxe uitv. met schuif- dak. Getest, goedgekeurd en schriftelijk gegarandeerd. Te financieren met als le aan- bet. f 1665. Kamsteeg Oc casion-Centrum, Gevers- straat 30, Oegstgeest, tel 0171051940. 's avonds opend tot 21 u, op zaterdag van 10-18, op zondag van 14-18 u. Geversstraat 30, Oegst geest. een adres om eens even op uw gemak occasions te kijken! Siraca 1500 '66. 54.000 km gereden. Schriftelijk randeerd. f 3950. Kamsteeg Occasion-Centrum, Gevers- straat 30, Oegstgeest. VW 1600 Variant '69. Niet van een nieuwe te on derscheiden. Reed in eigen exploitatie slechts 15.000 km .Met een veilige V-garantie. Kleur: groen. Aanbet f2090. Kamsteeg Occasion-Cen trum, Oegstgeest, Gevers straat 30, tel. 01710-51940 des avonds geopend tot 9 u. VW Kleinbus '67. Beige. Type '68! Zeer goed onder houden. 65.000 km gereden. E.v. te financieren met als lste aanbetaling f 1875,— Kamsteeg Occasion Centrum Geversstraat 30, Oegstgeest, tel. 01710-51940. Ok tijdens het weekend bent u van harte welkom in Kamsteeg Occasion Centrum BMW - Glas 1304 CL, bouwjaar eind 1907, slechts 25.000 km van eerste eige naar. Event. ANWB keuring toégest Inruil en financie ring mogelijk. Mazda-dealer Calex Autobedrijf NV. Kort Galgewager 14-16 Leiden tel. 33355. Dagelijks geopend van 9-22 uur. Zat. en zon. van 9-19 uur. Calex geeft een maximum aan zekerheid in de vorm van een ANWB-rapport. Ca lex heeft keuze uit plm. 120 gebruikte auto's. In alle prijsklassen kunt u bij ons terecht. Off. Mazda-dealer Calex Autobedrijf NV, Kort Galgewater 14-16, Leiden, tel. 33355. Dagelijks geopend van 9-22 uur. Fiat 1100 Familiale 1965, Fiat 1100 Europa 1964-1965, Fiat 600D 1964-65-1966, Fiat 850 1966, Fiat 1300 Comfort 1965, Fiat 124 1967. Een ANWB- rapport wordt gaarne door ons verzorgd. Calex Autobe drijf NV, Kort Galgewater 14—16, Leiden, tel. 33355. Dagelijks geopend van 9-22 uur. Auto's vanaf f500, vele merken voorradig, o.a. BMW, VW, Taunus, NSU, Audi, Re nault, enz. Inruil en finan ciering Meij ers, Verdistraat 117 (Zuidwest) zijstraat Churchill-laan. Te koop goed rijdende volkswagen bj. 1960 tevens gereviseerde volkswagenmo tor, samen f600. Ook apart 10 autorijlessen v. f47,50 Vervolg- en losse lessen f 7,50. Fonkelnieuwe V.W.'s voor geslaagde leerlingen anti-slipcursus tegen spe ciaal tarief. Autorijschool combinatie „De Centrale". Aanm. adressen: Alphen a/d Rijn: Hoofdstr. 257, telef. 3752, b.g.g. 5599: Leiden: Morsstr. 36, tel. 31909, b.g.g. 42503; Voorschoten: Prof. Cam. Onnesplantsoen 13, tel. 5834; Warmond: Laan van Oostergeest 3, tel. 2678. Tc huur aangeboden Verhuur van porseleinen serviezen - Leerdam glas werk - bestek - koffiema chines, verchroomde gestoff klapstoelen, formica tafels - kapstokken - barkrukken, enz. Leiden's grootste ver huurder „De Gouden Sleu tels" (sinds 1898). Haar lemmerstraat 220, Leiden, te lefoon 21691. Aangeboden een gestoff. kamer met c.v. Eventueel ook gemeubileerd. Treub- straat 37, Katwijk aan Zee. Edy wasmachineverhuur. Verhuur van wasmachines, centrifuges. Huurkoop wasautomaten, koelkasten, radio en t.v., gashaarden, gasfornuizen. C. J. Ra- vensbergen, L. Morsweg 21, Leiden, tel. 32039. Tc huur gevraagd A.s. echtpaar zoekt op korte termijn woonruimte in Leiden of omgeving. Twee kamers en keuken al voldoende, Br. onder nr. 3040 bur. v.d. blad. Te huur gevr. vrije etage of iets dergelijks in Leiden of Oegstgeest. voor 2 rustige studenten. Br. naar Ieplaan 7, Den Haag. Woningruil. Huissen-Lei- den of omstreken. Aang. Huissen 5 km van Arnhem eengezinswoning bev. Engel se kamer, 3 slaapkamers, douche, zolder, schuur, voor- en achtertuin. Gevr. eenge zinswoning of 4- a 5-kamer- flat. G. van Wezel, Kon. Wil- helminastraat 3, Huissen. Elspect Stenen zomer huisje, vrij na 30 aug. w. en k. str. w., douche, oliestook. K. v. d. Hardenberg, Vier- houterweg 9, tel. 05779-495. Speciale aanbieding Heugafelttcgels Alle kleu ren. direct uit voorraad le verbaar. 5 jaar fabrieksga rantie. Gemakkelijk zelf te leggen. Tijdelijk stanleymes cadeau bij aankoop min. 2C tegels. Smit's woninginrich ting, Mare 98. Vrouwensteeg 9, telefoon 23913. Bij G. v. Brussel. Haar lemmerstraat 267, telefoon 22061, vindt u een grote sor tering bruiloftsliedjes, slin gers. feestmutsen en andere feestartikelen. Het vanouds bekende en goedkoopste adres. Perfecte parketvloeren. Blok, visgraat en stroken. Elke gewenste houtsoort voorradig en 15 jaar garan tie tegen slijtvastheid. Des kundig advies. Vanaf f 7,50 per m2. Wilt u meer weten. De Houthal, Hogewoerd telefoon 23612. Regenkleding in diverse uitvoeringen en kleuren, imperiale binder en zeil tjes, bagageriemen, fiets tassen. tentdoek per m2, lan- ritssluitingen, tentstok- ken, waterd. preparaat etc., nieuwe zittingen in tuin- en kampeerstoelen. Brussé Zeilmakerij. Middelweg 32. Leiden, tel. 25307. Voor geisers, gasfornui zen sanitair, koelkasten, wasmachines en gashaar den naar: Loodgietersbe- drijf J. van Rijn Dorpsstr. 110. Warmond, tel. 01711— 2631. Omega chrono-stop horlo ges, werden gebruikt bij de Olympische Spelen in Mexi- Omega-dealer W. Brou wer. Haarlemmerstraat 23, Leiden, telefoon 22076. Plot vrije-benzine-diesel- olie wordt nu ook in Leiden verkocht bij het vrije merk- benzinestation De Potgieter, Potgieterlaan, 200 m. vanaf Churchill-laan/Haagweg. Zelfsleutelen. gebruik hefbrug, onderdelen, uitlaat vernieuwen, doorsm., olie- verversen, banden hoge korting). Kom eens kijken bij het Plot vrije-benzine- station. Potgieterlaan. Autorijschool C. Verhoef lest in nieuwe V.W. Eerste rijles gratis. Lopsestraat 20 Leiden of telefoon 32009. Markiczenbedrijf „Zoe- termeer" uw specialist v. al le zonweringen. Erkend Luxaflcxleverancier. Vraagt vrijblijvend prijsopgaaf Jan Hoornstraat 45. Zoetermeer tel. 01790-4410 01730-21399. Nylon 380 kamerbreed ta pijt. Prachtig vast geweven slechts f 59,50. 380 breed ge perst nylon tapijt f37,50 per mtr. enz. Discount-house K.F.K voor woningtextiel, Willem de Zwijgerlaan 111, Den Haag. teL 070-542030 des zaterdags tot 6 uur geopend. Aj. moeders. Babyuitzet verantwoord samengesteld volgens voorschrift van zie kenhuis en consultatiebu reau. Merkartikelen met 15 pet. in gedeelten 10 pet. kor ting. Kinderwagens van af f 137,40 commodes f 99,50. Ledikantjes: f49.50 matrasjes enz. alles voor uw baby. leen bij mevr. Robbe6, Leemansstraat 29. Leiden (Morskwartier). Tel. 43894. Histor Super Wallpaint •ochtabsorberende muurverf in daarom bijzonder geschikt voor keukens en badkamers. Blijft lang wit. Grote bus 650 cm3 f 4,95. Verfshop Jan 23000, Kraai- erstraat. Uw tuinhuisje verven? Histor calarieum. Beschermt conserveert en kleurt (dek kend) houtwerk, kan nooit bladderen. Alle kleuren in glans en mat Reeds vanaf f3.70 per bus. Verfshop Jan 23.000, Kraaierstraat Histor transparante ver- __i, in sation en glas, 16 kleuren 10 cm3 f 13, 300 cm3 13.15. Verfshop Jan 23000, Kraaierstraat Gr. sortering koelkasten, alle merken f 100 terug voor uw oude koelkast bij aan koop van een nieuwe. Radio van Leeuwen, Boslaan 279, Katwijk, tel. 01718-4336. Modieus, prachtig en sterk zijn Bambi's honder den jassen, mantels, jacks voor 0-8 jaar. In bont, wol len stoffen, terlenka met bont, vistram. Toch laag in prijs. Speciaalzaak Bambi, Haar. straat 227, Leiden. Honderden truien, lange broeken, aparte jurkjes, jon genspakjes. maillots, enz. Onbeperkte keus en lage prijzen. Dat is ons devies. Voor 0-8 jaar. Speciaalzaak Bambi, Haarlemmerstraat 227, Leiden. Speciale afdeling ledikant jes. wiegen, boxen, kin derstoelen. wandelwagens, commodes, dekens en ma trasjes enz. Eerste klas af werking en laag in prijs. Natuurlijk weer Speciaal zaak Bambi, Haarlem merstraat 227, Lelden. De Kaatenspecialist, 600 modellen, hang/legkasten, wandkasten, keuken, keu- kenmeub., bureaus, slaapka mers, enz. Hooglandse Kerk- gracht 49, Leiden, tel. 33078. Lage prijzen voor f 88 heeft u een prachtige twee- deurs mahonie hang/leg kast Verder keuze uit meer dan 600 modellen. De Kastenspecialist, Hooglandse Kerkgracht 49, hoek Nieuw- straat, tel. 01710-33078. Luxaflex, Suntemper Per- ma. Aluminium jaloezieën, compl. geplaatst, betaling v.a. f 2,50 p.w. Bel tussen 7-9 uur voor vrijblijvend prijsopgave. Nu nog 20 pet. winterkorting, teL 01710-42177 Ocron aanrechtbladen met roestvrij stalen goot steen. Uit voorraad lever baar. Hans Bonte Keuken showroom, Morsstraat 56 te Leiden, tel. 26314, Leidato- stand nr. 85. Sleutels bijmaken! Lips Yale, auto kontakt- en voor deursleutels klaar terwijl u wacht! Haarden, kachels, nieuw en gebruikt voor gas, kolen en olie. W. P. Hart- wijk, Nw. Beestenmarkt 7-11, Leiden, tel. 26627. Wij verzorgen al uw drukwerk tegen billijke prij zen. O.a. visitekaartjes, ge boortekaartjes, verlovings kaartjes. Prima afwerking en vlotte bediening. Druk werk Service Halpa, Haar lemmerstraat 64, tel. 24185. naast Muziekhandel G. Ho- fenk. „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en ju welen. Grote keuze in verlo vingsringen, gouden, zilve ren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle repara ties en uurwerken, Steen straat 16, telefoon 26854. Markiezen. Rolschermen Al. Jalouzieën. Grootste sor tering zonwering. Prima af werking. Vraagt inlichtingen cn prijs bij het verkoopkan toor van Melchers Markie- zenfabriek C. E. Jedeloo, Juffermansstraat 35, Oegst geest. telef. 01710—53105. Voor begrafenissen, cre maties, transporten, het Al gemeen Begrafenis Cen trum" bellen. Dir.: R. de Jong. Garenmarkt 24, tele foon 23055. Schriftelijk Praktisch On derwijs, dokters- en tandarts- ass., med. secretaresse, die- renartsass.. leerl. analist, la borant (basisex.), apothekers- ass med.- en chem. labo rant, artsenbezoeker, kinder - verz., pedicure, sportmassa ge, vooropL v. verplegenden, analist en apoth.ass. Gratis studiegids bij I.ME.VO., afd. N, Baljuwenlaan 22. Amstel veen, telefoon 02964-31840. Postzegelverzamelaars, de nieuwe catalogi zijn uit! Yvert, Ned. Hand. Zonne bloem. Benco Michel etc. Natuurlijk ook te koop bij De Leidse Postzegelbeurs a.s. zaterdag in de kiosk Mors singel hoek Stationsweg. J Vakkundig reparaties aan kunstgebitten binnen enkele uren gereed. C van Berge Henegouwen, Hubrechtstr. 26, geen filialen, bereikbaar m. bus 40, 42 en 15, Doeskwart. Kom kennismaken met de allernieuwste modellen Peu geot, EEG, Sparta en Bata- vette type S. Uw adr. m. de meeste service: Motorhome „De Watertoren", L. de Wit, Hoge Rijndijk 184, tel. 24963. hij is meer waard dan u denkt Die oude haard op zolder kan u nog een aardig centje opleveren. Niet als u hem laat staan, maar wél alt u hem per Koerier verkoopt. Er zijn nog heel wat lezers die hem graag willen hebben.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 11