Canadees waterpoloteam door vechtlust op winst BEURSO VERZICHT WEEKAGENDA INBREKER RAAMDE BUIT TE HOOG Aanleg aardgasnet in Nieuwkoop gestart LEIDSE PLOEGEN MISTEN INZET Nieuwe NY's binnen de Stork-Amsterdamgroep AKTIEF DORPSHUISWERK IN BEINSDORP organiseert Blitz basketbaltoernooi in Leidse Vijf-Meihal Kunstzon in Noordwijk Weekagenda Den Haag Nteuwe LEIDSE COURAN LEIDEN Hel bezoek aan Lei den heeft het touring-waterpolo- team van Oost-Canada twee over winningen opgeleverd. Maandag was een combinatie van LZC en Zijl het eerste slachtoffer, gis teren moest een versterkte ploeg van de Golfbrekers een nederlaag incasseren. De Canadezen hebben de overwinningen zeker niet te danken aan hun technisch kunnen. Zij beschikken echter over een grote dosis vechtlust, en gecombi neerd met de behoorlijke conditie bleek dit succesvol. Vooral de in zet bleek verre de meerdere van de Leidse teams. Er was bijna geen enkel moment van verslapping. Daarnaast maakten LZC/De Zijl en LGB nu ook voor het eerst ken nis met de nieuwe spelregels. Wel iswaar zijn deze niet zo heel erg nieuwinternationaal gelden ze al sinds de afgelopen jaarwisseling, maar de KNZB zal hier pas in de komende competitie mee gaan draaien. Het bleek dan ook niet mee te vallen om gebruik te maken van de meerderheid, welke ontstaat doordat „21vare overtreders" voor een minuut uit het veld worden gezonden. Maandag lukte dat slechts éénmaal, gisteren ging het hele maal niet. Die enige keer dat maandag een kwantitatieve meerderheid in een doelpunt werd omgezet, was ook de enige Leidse treffer. Samenspel van Jacob Spijker en Joop Siera, welke beiden regelmatig met deze regels in aanraking komen in het Nederlands jeugdteam, gaf de laat ste de gelegenheid* de score te ope nen- Hierna was de koek op: twee doelpunten in de tweede en in de twee laatste periodes ieder één brachten de Canadezen op 14. OFFENSIEF De Canadezen gingen meteen sterk in het offensief en het doel van Rob Kortekaas kwam onder zwaar vuur. Toch moest hij alleen het hoofd buigen voor een tweetal strafworpen. welke terecht door scheidsrechter Van Oostrom waren toegekend. Nadat Verhagen een hard schot tot corner had zien ver werken in de tweede speeltijd, werd de stand na een vloeiende combi natie 03. De Golfbrekers bleven echter proberen wat terug te doen en via een boogbal van Van den Broek lukte dat ook: 13. Defensiefouten werden LGB in de derde periode fataal. De Canadezen wisten hier door nog tweemaal te doelpunten en de 15 achterstand was voor de Leidenaars niet meer in te ha len. Moedig bleef men echter aan vallen. waaruit een strafworp ont stond die door Verhagen werd be nut. In de laatste speeltijd kwamen er geen doelpunten meer. LEIDEN Zaterdag 6 september organiseert de basketbalvereniging BLITZ uit Leiden een tornooi in de Vjjfmeihal, dat een internationaal lintje heeft door de deelname van het Wcstduitse Hasper Sport Verein. De deelnemende verenigingen zijn: HEREN: Hasper Sport Verein (Ha gen) (West-Duitsland); Yellow Kan- garoes (Arnhem); Plach (Den Bosch); Kosor (Leiden); Blitz (Leiden); DAMES: Juventus (Schiedam); Ro- wic (Dordrecht), Blitz (Leiden). JUNIOREN: AMVJ (Rotterdam), Bona Stars (Leiden), Blitz (Leiden). De heren spelen in een halve, de dames en de junioren spelen een hele competitie. De wedstrijden duren 2x 12'/ï min. Het tomooi begint om 11 uur. Contantp wissplUoprspn AMSTERDAM. 2 september Londen 8.61r 8.62'New York 3 61H—3.6XH. Mon treal 3 35|13.36tV Parijs 65.25—65.30. Brus sel 7.18%—7.18»/i. Frankfort 90.90'/t-90.95'/!. Stockholm 69 90!"69.95'/j. Zürlch 84.07'/s— 8-t 12'Milaan 57.50%—57.55"/r. Kopenhagen 48 05'':48.10V:. Oslo 50.61'/»—50.66%Wenen 14.00'.14.01'/». Lissabon 12.7212 73'/». Buitenlands bankpapier AMSTERDAM. 1 september De advies- koersen voor buitenlandsbankpapier gel dend in Amsterdam op de volgende werk dag zijn heden onveranderd gebleven. Het tweede doelpunt voor het Leidse team. De poging van nr. 8 om het schot te keren, faalt. Nieuwe leden voor Kameleon HAZERSWOUDE De propagan- dabijeenlkomst, die de zanggroep ..Kameleon" gisteravond in het repetitielokaal in de voormalige openbare school te Koudekerk or ganiseerde. is met succes bekroond. Alleen al tijdens dit gelegenheids concert meldden zich twaalf per sonen aan als lid. „Kameleon"' voer de onder leiding van Hans Peil een operetteseleotie uit en enkele negro spirituals. Mevrouw Th. Kr amp- Verkley begeleidde aan het orgel. De heer Hein Schoonderwoerd be geleidde zichzelf op de gitaar. In het komende seizoen wil „Ka meleon" het repertoire uitbreiden. Familievete in Rijnsaterwoude DEN HAAG Het ging allang niet meer tussen twee families uit Rijnsaterwoude. Twee broers, van wie één in Rijnsaterwoude en de ander in Kudelstaart woonde, gin gen op zekere dag verhaal halen. Ze belden aan bij de woning van hun tegenstander. Om zich enigs zins onherkenbaar te maken, had het tweetal een zonnebril en een hoed opgedaan. Dat hielp echter weinig. Toen de familie open deed, had men al gauw door. wat voor vlees men in de kuip had. en de deuT werd dan ook weer onmiddellijk dicht gedaan. Eén van de broers werd boos en duwde zijn knie door de ruit van de voordeur. Intussen slingerde de andere broer een ta feltje door de voorruit. De belegerde familie liet het niet op zich zitten en verdreef de broers van het erf, zodat ze bij het zich terugtrekken zelfs in de sloot raak ten. Ook de telefoon werd nog be schadigd. toen men de politie wilde waarschuwen. De officier van justitie vond het optreden van de twee broers maar niets en eiste tien dagen gevange nisstraf. De rechter veroordeelde conform de eis. Jubileum van Zephyr N.V. Zoetermeer ZOETERMEER Het Zoetermcer- se bedrijf Zephyr Koel -en Lucht techniek N.V. bestaat 25 jaar. De of ficiële viering van dit jubileum zal vrijdag plaatsvinden. Ter gelegenheid hiervan wordt 's middags van der tot zes uur een ontvangst gegeven voor relaties en belangstellenden. De op richters van dit Zoetermecrse bedrijf, de heren A. en W. Goedhart, zullen dan tevens afscheid nemen, hoewel zij nog wei als adviseur aan de on derneming verbonden blijven. AMSTERDAM Om ondanks de krappe arbeidsmarkt een verdere uit bouw van de groepsactiviteiten moge lijk te maken en de vooraanstaande plaats van de groep op de internatio nale markt te handhaven, zullen per 1 januari 1970 de Nederlandse onderne- BEINSDORP Het dorpshuis- werk heeft voor september tot en met december een reeks aktiviteiten op het programma staan. De maan dagavonden brengen na 20.00 uur een teken- en schildercursus voor amateurs, o.l.w de heer P. A"emsn Hillegom. Ook kan men in het dorpshuis dan terecht voor klaver jassen In de derde zaal repeteert de toneelvereniging ..Ons Genoe gen" o.Lv. de nieuwe regisseur K. v. d. Voorn Hillegom. De dinsdagmiddag is gereserveerd voor de bejaardenbijeenkomsten, die 14 uur beginnen en 's avonds kan de Beinsdorper jeugd zich met biljart en taifeltennisspel vermaken. Ook de dames worden niet ver- 'Van onze rechtbankverslaggever DEN HAAG „Nou. het zal wel gauw in een ton lopen", zo raamde vanmiddag een 22- jarige fotograaf. toen de pre sident van de Haagse rechtbank vroeg hoeveel de zeventien inbraken hadden opgeleverd. De officier van justitie vond dat een royale raming: „Ik kom niet ho ger dan f 70.000", zo deelde hij mee. Tegen verdachte, die in talrijke plaatsen van ons land actief was geweest, eiste de officier een jaar en zes maanden gevangenisstraf en tegen een 23-jarige kantoorbediende een helper van de fotograaf, een jaar gevangenisstraf en voorwaarde lijk ter beschikking stelling van de regering, voor beide verdachten af trek van het voorarrest. In januari van het vorig jaar waren verdachten op het inbrekerspad ge gaan. dat hen leidde o.a. naar Am sterdam. Rotterdam, Den Haag. Bre da. Tilburg, Eindhoven. De grootste slag werd geslagen in een woning aan de Gevers Deynoot- weg te Scheveningen. waar voor bijna f 10.000 aan geld werd gestolen en rond f 40.000 aan juwelen. Verondersteld werd dat verdachten ook in Frankrijk en België zich had den doen gelden, doch dat ontkenden zij. Bij de inbraak te Scheveningen zag een voorbijganger hen aan het werk en waarschuwde de politie, die ver dachten arresteerde. De vaste werkmethode was. dat het tweetal eerst wat in de omgeving van de uitgekozen woning draaide, ver volgens aanbelden en wanneer nie- NIEUWKOOP Het gemeente bestuur van Nieuwkoop heeft met dc aanleg van het aardgasnet ge wacht tot het drukke vakantie seizoen voorbij was. Nu gaat men met de werkzaamheden beginnen. Verwacht wordt, dat één en ander nog vóór het nieuwe jaar klaar zal komen. In „De Rank" is een uitgebreide tentoonstelling ingericht van aller hande gasapparatuur; de inwoners zijn uitgenodigd te komen kijken en zich te laten voorlichten. De belang stelling is groot en daarom heeft men besloten de voorlichtingsavon den nog met twee weken te ver lengen. Op 10, 11. 12, 17, 18 en 19 september kan men er 's avonds te recht. Premies kunnen alleen worden gegeven, indien men apparatuur aanschaft met gebruikmaking van de diensten, die de S.L.F. te Leiden bieden. Over de vrijheid van aanschaf van apparatuur blijkt nog onzekerheid te bestaan. Men is geheel vrij appara tuur via een erkende handelaar en installateur naar eigen keuze te kopen. Als niet gekocht wordt bij de handelaren, die nu in De Rank tentoonstellen, kan geen aanspraak op de premie worden gemaakt. Het gas wordt met een maximum van ea. 10 m tot in de woning ge bracht. terwijl de kosten van het leidingnet in de woning voor reke ning van de eigenaar komen. In de meeste gevallen zullen de kosten van de binnenleiding door huurver hoging op de huurder worden ver haald. Volgens het plan zal de gehele gemeente tegen het eind van decem ber op het aardgasnet zijn aange sloten. Onderhoudswerken in de Zuid hoek van de gemeente en aan het Noordense Kruis, zijn verschoven tot na de aanleg van het aardgasnet. mand tthuis bleek te zijn. dan werd de voorkeur geopend, veelal door in slaan van een ruitje. De fotograaf bekende vlot zijn ac tiviteiten. met de kantoorbediende kostte dat meer moeite. De officier van justitie stelde, dat de fotograaf een sterke vrijheidsdrang bezit en niets voor de reclassering voelt. Zijn standpunt is: „Ik speel het spel en heb verloren en neem nu de straf, welke hij op twee jaar had be rekend. „Dan valt de eis van de officier u zeker wel mee", concludeerde de pre sident van de rechtbank. De rechtbank zal op 16 sept. vonnis wijzen. geten, want op de woensdagavonden om 19 uur is er damesgymnastiek o.l.v. mevrouw Bons. Om 20 uur geeft de heer C. v. Andel Hillegom een cursus bloernenschikkenBij voldoende deelneming zal de 'heer J. Veldt Hillegom voor beginners en gevorderden een danscursus ge ven- Donderdag en vijda.» bri dorpshuis gereserveerd voor feest avonden en vergaderingen. Op za terdagmiddag na 14.30 uur kan de jeugd van 12-15 jaar weer in „Het Eiland" terecht voor biljart en tafel tennis. De aktieve jeugdcommissie belegt eens per maand een dansavond; de eerste wordt gehouden oip zaterdag 27 september m.m.v. de „Runaways", 's Zondags om 8.30 uur wordt de Eucharistie gevierd en om 10 uur houdt de hervormde 'ker'k in het dorpshuis haar diensten. Zondag middag om 14 uur is er zondags school. De volgende bijeenkomsten zijn reeds vastgesteld: vrijdagavond 19 september is een groot feest met diverse attracties, vrijdag 3 oktober wordt de jaarvergadering gehouden van het dorpshuiswer-k; vrijdag avond 24 en 31 oktober geeft de toneelvereniging „Ons Genoegen" een voorstelling; vrijdag 14 novem ber is de verkiezing van de „Raad van Elf", georganiseerd door carna valsvereniging „De Knaalkikkers". Dezelfde maand houdt kapelaan J. A. Ammerlaan een causerie over „Brazilië". ROELOFARENDSVEEN Tijdens de jaarvergadering van de schaak club „Utile Dulci" werd het voorstel om de contributie te verhogen aange nomen. Tevens werd besloten de we kelijkse clubavonden te houden op woensdag in café Heemskerk. AMSTERDAM. 2 september In een zeer stille markt met een prijs houdende stemming bij de opening voor de internationale waarden lag Unilever gevraagd in de markt. Het publiek toonde belangstelling voor dit fonds. Om aan deze vraag te kunnen voldoen werd bijna een gulden hoger geopend op 109. De hoogste koers van de voorbeurs voor Unilever was 108.30. De stemming voor de overige interna tionale waarden was bij de opening prijshoudend. AKU zette onveran derd in op 122.70. Hoogovens was tien cent lager op 103 en datzelfde deed Philips op 62.90. Kon. Olie begon op 170. tegen 169.70 als voorgaan slot- niveau. Hoewel er geen onmerkelijk stimulerend bedrijfsnieuws aanwezig was. kwamen er toch kopers in de markt. De vraag was weliswaar gering maar toch kon AKU oplopen tol 123.70. Hoogovens tot 103.70. voor Phi lips werd 63.50 betaald, voor Unilever en voor Kon. Olie 170.80. Het Damrak moest het vandaag zon der de richtlijnen van Wall Street stellen omdat de markt aldaar maan dag, wegens Labor Day, gesloten was. De cultures ontmoetten wat lokale vraag waarvan vooral HVA orofi- teerde op 69.90 (67.1). Ook de scheep vaartsector was goed gedisponeerd Dc koerswinsten in deze afdeling belie pen één tot drie punten. De staats- fondsenmarkt was prijshoudend tot eerder iets gemakkelijker met weinig zaken. Deli Mij was een halve gulden hoger op 60. KZ Organon steeg bijna een gulden tot 147.10, terwijl voor Heine- ken 40 cent meer werd betaald op 166.90 KLM werd 204.50 204) ver handeld. De Amro bank brengt, namens prin cipalen, een bod uit van 430 pet op de nog uitstaande aandelen Nederlandsche vlas spinnerij. De laatstgedane koers was 360. Over 1968 werd door deze maatschappij het dividend gepasseerd. De produktie werd stopgezet omdal een voortzetting van het bedrijf geen zin had. De directie besloot tot li quidatie. Een bod op de aandelen is echter een voordeel voor aandeelhou ders, fiscaal gezien, inplaats van li quidatie, aldus de beurs. Als gevolg van winstnemingen zak ten de koersen van de meeste inter nationals later weer in. Zo verliet AKU de markt op 123. Philips 62,90. Unilever 108,40, Kon. Olie op 170. maar Hoogovens 103,90. In de eerste periode hielden de koerswinsten en de koersverliezen van de lokale waarden elkaar, evenals gis teren, goed in evenwicht. Ned. Vlas werd op 430 verhandeld (360) Zoals bekend vordt op de aandelen Ned. Vlas een bod uitgebracht van 430. Naarden steeg 5 evenals Hoeks Machi nes en Texoprint, Kon. Tapijt ging 8 punten omhoog. Albert Heijn steeg fl en VNU f2. Nat. Nederlanden steeg fl (10 punten). Delta gaf 8. Naeff 5. Bergoss 6 en Enkes 17 punten prijs. V. d. Grinten daalde f3,50, Kluwer f2, evenals Elsevier en Amev f 2.50. Voor de inschrijving op de f6 min 8% pet ziekenhuislening Zonnegloren te Utrecht tegen 100 pet, bestond zeer grote belangstelling. Renners Bollenstreek in Ronde van Noordwijk LISSE Onder voorzitterschap van de heer S. II. van der Poll werd maandagavond de maandelijkse leden vergadering van de ren- en tour vereniging Bollenstreek gehouden. Meegedeeld werd. dat 4 september onder supervisie van de „Bollen streek" de Ronde van Noordwijk wordt verreden in samenwerking met de Oranjevereniging. Op 10 september is de Ronde van Noordwijkerhout en 21 september wordt de wedstrijd om het kam pioenschap ploegentijdritten verre den. Als trainer werd herbenoemd Jan Aarts uit Sassenheim, die het in het afgelopen jaar prima heeft ge daan. Momenteel wordt contact ge zocht met verenigingen in Duitsland om te komen tot uitwisselingen van wedstrijden volgend voorjaar. mingen van de groep worden samen gebracht in enige regionale en een vakgerichte naamloze N.V. Daarbin nen zullen de bestaande ondernemin gen onder eigen roepnaam hun activi teiten uitbouwen en wordt een verde re verbetering van de interne effi- ciëncy worden bereikt, aldus een com muniqué. Stork apparatenbouw, met bedrij ven in Amsterdam-Noord en Stork plaatwellerij met een bedrijf in Velsen. zullen Stork IJmond N.V. vor men. Stork-Boxmeer en Stork Screens, beide met bedrijven in Boxmeer, alsmede Stork-Dongen met een be drijf in Dongen: Stork Brabant N.V. Stork-Volma, met bedrijven in Gor- redijk en Grouw, en Stork-Kwant met een bedrijf in Sneek: Stork Friesland N.V. Stork-Jansen en Sutorius met een bedrijf in Utrecht, en Stork-IMA met een bedrijf in Eist: Stork Vultechniek N.V. Stork-Kerkrade. thans een fabrica- geafdeling van Stork plaatwellerij N.V., zal gaan voorzien in de noodza kelijke uitbreiding van de productie capaciteit voor Stork Brabant N.V. en Maschinenfabrik Vits GmbH te Lan- genfeld (Duitsland) die eveneens tot de groep Stork-Amsterdam behoort. In verband hiermee zal Stork-Kerkra de worden ondergebracht in een af zonderlijke N.V. Stork-Smulders, het ingenieursbu reau van de groep, wordt zoals reeds bekend met enige afdelingen van Stork apparatenbouw uitgebouwd tot een engineerindivisi-e voor projec ten van de groep. Stork Smulders wordt in verband daarmee naar het nieuwe kantoor van de Stork-Amster- damgroep in Amstelveen overge plaatst. ALKEMADE Op zaterdag 6 september begint weer de jongeren- ruilbeurs. Verzamelaars van 7-17 jaar worden tussen 3 en 5 uur ver wacht in de benedenzaal van het dorpshuis „De Alkeburcht" in Roe- lofarendsveen- HOOGMADE De collecte ten bate van de kankerbestrijding heeft f 228,39 opgebracht. NOORDWIJK Op 26 sep tember zal de bekende revalida- tie-arts A. C. van Swol op het terras van het overdekte zwem bad van Badhotel Zeerust te Noordwijk aan Zee, een zón- installatie in werking stellen. Met deze nieuwe en voor het vasteland van Europa unieke in stallatie wordt een begin ge maakt met het verlengen van de voor de gezondheid zo gunstige zomermaanden. Zonder afhankelijk te zijn van weersomstandigheden en seizoe nen kan men een verkwikkende duik in het water combineren met ontspannend zonnebaden en fraai bruin worden. De installatie bevat een appa raat waarin het U.V. en I.R. van zonlicht zodanig is verwerkt dal het stralingseffect overeen komt met dat van een zonnige dag in juli 's middags om 12 uur. In de apparatuur zijn geconstrueerd: twee hogedruk kwiklampen, twee infra-rood bestralers en twee HSJ branders (zgn. Misch- dampf-lampen)Bestraling ge schiedt over een oppervlakte van ongeveer 25 m2. Acht'per sonen kunnen gelijktijdig onaf hankelijk van elkaar van deze installatie gebruik maken. Het is niet de bedoeling om in Badhotel Zeerust een kuuroord te creëren. Men u>i/ slechts de zonnewarmte óók brengen in een jaargetijde dat wij van de natuurlijke bron verstoken zijn. Per dag kan men maximaal twee uur van het zonnebad ge bruik maken, te verdelen over de ochtend en middag. Begonnen moet worden met een half uur. Evenals bij natuurlijke zonne- bestraling is ook hier de tijds duur afhankelijk van de consti tutie, leeftijd ?n huidconditie van de betrokkene en is ter be scherming van de ogen een zon nebril nodig. De beginfase van het bedrijf speel de zich af in de Dorpsstraat op een bovenetage. later gevolgd door een ruimte in het voormalig spaarbankge bouw. waar thans 't Trefpunt geves tigd is. Via de terreinen van Nutricia kreeg men in 1960 de kans een eigen bedrijf te vestigen op het eerste Zoe- termeerse industrieterrein. De groei van het bedrijf laat zich ook in het personeelsbestand duidelijk uitdruk ken. Men begon 25 jaar geleden met vijf man. Thans werken ongeveer 95 mensen aan de produktie en installatie van koeltechnisch materiaal. Sedert 1 april 1969 maakt Zephyr deel uit van de SHV-groep te Utrecht. De produktie van dit Zoetermeerse bedrijf strekt zich uit van koelinstal laties voor land- en tuinbouw tot koel units voor elektronenmicroscopen. Ve le honderden klimaatcellen voor het prepareren van bloembollen zijn door Zephyr geïnstalleerd. Voor de landbouwhogeschool in Wa- geningen heeft men speciale kli maatkamers ontwikkeld. Tientallen fytotrons (groeikamers voor planten) werden hier reeds geïnstalleerd. Het Zoetermeerse bedrijf levert aan de grootste chocolade- en biscuitfa brieken in Nederland koeltunnels en luchtbehandelingsinsrtallaties voor ma gazijnen en verpakkingsafdelingen. Iiistallalie mr. Drion raadsheer Hoge Raad DEN HAAG De president van de Hoge Raad der Nederlanden, mr. dr. G. H. A. Feber. heeft mr. H. Drion geïnsitalleerd als raadsheer in de Hoge Raad. Onder de aanwezigen was de minister van justitie, mr. C. H. F. Polak. In zijn toespraak in de volle grote zaal van de hoge Raad herinnerde de president eraan dat mr. Drion meer dan tien jaar lang als hoogleraar bur gerlijk recht aan de rijksuniversiteit te Leiden had gedoceerd en dat hij daarvoor datzelfde had gedaan aan de Economische Hogeschool te Rotterdam Vroeger was de, overgang van een hoogleraar naar de Hoge Raad meer dan nu het verlaten van de serene sfeer van de universiteit naar de prak tijk. Echter nu heeft ook de universi teit haar strijdende partijen en de werksfeer bij de Hoge Raad is op het ogenblik rustiger dan die in de uni versiteit, aldus mr. Feber. Voorts maakte mr. Feber melding van de bijdrage, die professor Drion heeft geleverd tot de totstandkoming van het nieuwe burgerlijk wetboek. NOORDWIJK VIERT ORANJEFEEST NOORDWIJK De daie dagen durende festiviteiten van de Oran jevereniging Noordwijk-Binnen zijn gisteren ingezet met de opening van verschillende vermakelijkheden op het plein bij het raadhuis. Voor de avonduren stond als eer ste he tringrijden op fietsen op het programma. Uitslag: 1 mevir. Van der Ploeg, 2 Hein Hoogeveen, 3 Joke Bierman, 4 Corry Bierman, 5 Ria Bierman en 6 Jan Hoogstraten. Nieuw was het mastklimmen, wat veel belangstelling trok. Uitslag: 1 Ton ven der Linden. 2 J. van Oos ten, 3 Frans Peschier. 4 Wim de Ridder. 5 Hans Pauelsen, 6 A. van Rijn. WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1969 Maandag, 1 september: KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 uur: Haagse Come- dle: ..4 x anders" van Barlllet en Gredy. Dinsdag, 2 september: KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 uur: Haagse Corae- dic: „4 x anders" van Barlllet en Gredy. Woensdag, 3 september: KONINKLIJKE SCHOUWBURG, 20.15 uur: Haagse Come- dle: „4 x anders" van Barlllet en Gredy. OUDE KERK (Scheveningen). 20.00 uur: Sander van Marion, orgel, m.m.v. "Bhe Laanen. trompet, Donderdag, 4 september: KONINK- KILJKE SCHOUWBURG, 20.15 U.: Haag se Comedie: ..4 x anders" van Barlllet en Gredy. HOUTRUSTHALLEN, 20.00 uur: Wiener Elsrevue: „Cocktail", m.m.v. Regina Heltzer PAVILJOENTHEATER. 20.30 uur: De Nieuwe Komedie: „Dag stoel naast de tafel", een programma ge wijd aan Paul van Ostaljen. Delft OUDE KERK iHeilige Gcestkerkhof), 20.00 uur: Bomhard Wlnsemlus, orgel. Vrijdag, 5 september: KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 19.00 uur: Haagse Come die: ..Jongens onder elkaar" van Mart Crowley. <Besl. voorst, generale repetitie. DUINZICHTKERK, 20.00 uur: Ben FelJ, orgel. HOUTRUSTHALLEN, 20.00 uur: „Wiener Elsrevue: „Cocktail" m.m.v. Re gina Heltzer. PAVILJOENTHEATER, 20.30 uur: De Nieuwe Komedie: „Dag stoel naast de talel". een programma gewijd aan Paul van Ostaljen. Zaterdag, 6 september: KONINKLIJKE SCHOUWBURG, 20.15 uur: Haagse Come die: „Jongens onder elkaar" van Mart Crowley. HOUTRUSTHALLEN, 20.00 uur: Wiener Eisrevue: „Cocktail", m.m.v. Re gina Heltzer. PAVILJOENTHEATER, 20.30 uur: De Nieuwe Komedie: „Dag stoel naast de tafel", een programma gewijd aan Paul van Ostaljen. POPPENTHEA TER. Frank Kooman. 14.30 uur: „Slik, de slak". Delft WAALSE KERK (Oude Delft 177). 16.30 uur: Gert Oost. orgel. (C). Zondag, 7 september: KONINKLIJKE SCHOUWBURG, 14-00 uur: Haagse Come die: „Jongens onder elkaar" van Mart Crowley. 20.15 uur: Haagse Comedie: „4 r anders" van Barlllet en Gredy. HOUT RUSTHALLEN. 20.00 uur: Wiener Elsre vue „Cocktail", m.m.v. Regina Heltzer. (A). POPPENTHEATER. Frank Kooman, 14.30 uur: „Slik. de slak". Tentoonstellingen: GEMEENTE MUSEUM, Stadhouderslaan 41, ma. t.m. zat. 10—17. zon. en festd. 13—17. bovendien wo. av. 20—22 uur: t.m. 30 sept.: Grepen uit de muziekbibliotheek: Oude muzlek- p ren ten van Nederlandse kunstenaars: t/m 5 okt.: Nieuw Den Haag VI: „Nieuwe Kunst" rond 1900: t.m. 7 sept.: Florls Arntzenius (1864—1925). LETTERKUNDIG MUSEUM. Juffrouw Idastraat 11, ma. t.m. vrij. 1317 uur: Documenten over de pe riode van 1750 tot heden. MINIA TUURSTAD MADURODAM. Haringkade 175. dag. 9.30—23 uur: t.m. 5 okt.: Zuidaf- rlkaanse modellen en afbeeld, van handel en Industrie. MUSEUM VOOR HET ON DERWIJS. Hemsterhuisstraat 2e. ma. t.m. vrij. 12—16, zat. 10—16, zon. 13.30—16 uur: „Van terp tot Deltaplan". NEDERLANDS POSTMUSEUM. Zeestraat 82. ma. t.m. zat. 10—17, zon. en feestd. 13—17 uur: t.m. 14 sept.: „Vrouw Luna lonkt". PULCHRI STUDIO. Lange Voorhout 15. ma. t.m. zat. 10—16. zon. 14—17 uur: 31 aug. t.m. 19 sept.: Groepstentoonst. van werken van leden Pulchrl Studio (graf., schild., beeld- houww.). Films: ASTA; 2.80 7 9.15. zon 1.30 4 T 9.15: 18 Ir: APOLLO: 12.15 2.30 7 9.15. zon 12.15 2.30 4.45 7 9.15: „Groene ogen ln de nacht" 18 Ir: BIJOU: 2 4.15 7.15 9.30: „Astérlx en dc helden", a.l.: CAMERA: 2.15 7.15 9.30, zon 2.15 4.30 7.15 9.30: „Anna Karcnlna". 18 jr; CINEAC: 9.30 11.30 1.30 3.30 zon vanaf 11.30: „Jungle boek", a.l.; 5.30 7.30 9.30: „Les Biches", 18 Jr; CITY: 2 6.45 9.15. zon 1.45 4.15 6.45 9.15: „De geut van je huid". (A place for lovers). 18 JÉS CORSO: 2 8.15, zat 2 7 9.15, zon 2 4.15 9.15: „Thomas Crown". 14 Jr: zat. wo. 2% „Dik Trom en het Crlcus" a.l.; zon 12# „Charley Chaplin's goldrush", a.11 EURQl CINEMA: 2 8 zat zon wo 4 8: „JamcÉf Bond 007 Goldflnger", 18 Jr; zat zon wc? 1.30: Laurel en Hardy ln „Houten kop# pen" a.l.: zat 24.02: „Lovely way to die", 18 jr; FLORA: 2.30 7 9.15: „Lokgroep der> begeerte" 18 jr: vrij zat 24: „Grenghls Khan" 18 jr; KRITERION: 2.15 7 9.15 zori 1.45 4 7 9.15: ..Isadora", 14 Jr; vrij. zat 23.30: „The hustler". 18 Jr: METROPOLEÏ 2 8 Sweet Charity". 14 Jr; ODEON: 2 8s zat zon alleen 8: „Bestemming Poolbasls ZEBRAóó. 14 Jr; woe zat zon 2 4: „Donald Duck en zijn vriendjes", a.l.; OLYMPIA: 2 8: „Barbarella". 18 jr; REX: 9.30 11.3 1.30 3.30 5.30 7.30 9.30. zon vanaf 1.30: Chasqul- do. de duivel met de Ijzeren vuist", 18 jr; zon 11.30: „De nieuwe avonturen van Dik Trom", a.l.; ROXY: 2.30 8.15, vrij zat zon 2.30 7 0.15: „Rlffftl onder gangsters", 18 Jr; zat 24: „Raspoetnl, de waanzinnige monnik". 18 Jr: SEINPOST: 8.15, bat zon 2 8.15 „The graduate". 18 jr: STUDIO DE LUXE. 2.15 7 9.30 zat zon 1.30 4 7 9.30: „48 uur van liefde" (48 heures d'amour). 16 Ir: STUDIO 2000 7.15 9.30 ma dl do vrij 2. zat 4: „Een mes in het water". 18 Jr; zat woe 2 zon 1.30: „Avontuur der ballon", a.l.; THALIA. 2.30 7 9.15 zon 7 9.15: „De laatste rekenngl betaal je zelf" 18 jr; vrij zat 24: „Cash and cash". 18 Jr; zon 1 3: „Tarzan In New York", a.l.: woe 3 sept: „Vernletlglngsslag op Sal Pan". 14 Jr: DE UITKIJK: 2.30 7,30 9.45. ZAT 2 4.15 7.30 9.45: ..Don't look back", a.l. Woensdag 3 september Breestr. 19. 8 u.: afd. Leiden chr. plat telandsvrouwen. declamatie mej. T. de Wit, Oegstgeest. Trouwzaal stadhuis. 4 tot 6 uur: spreek uur soc. raadsvrouw. Groenoordhal: LEIDATO. Gehoorzaal: jubileum-meubelshow Lan- gezaal VOORSCHOTEN - Kasteel Duivenvoor de. 8J0 uur- kamermuziekavond Donderdag 4 september Gi oenoordhalLEIDATO Gehoorzaal: meubelshow Langezaal. Vrijdag 5 september Groenoordhal: LEIDATO. Gehoorzaal: meubelshow Langezaal Zaterdag 6 september School De Valk. Rijnsburgersingel. 2.30 uur.- Esperantovereniglng Pacen. Groenoordhal: LEIDATO Gehoorzaal: meubelshow Langezaal. Dienst apotheken. Geopend voor spoedeisende gevallen, apotheek Van Driesum. Mare 110. tel 20406. Apotheek R van Breest Smallen- burg te Leiderdorp en Apotheek Voor schoten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zondag 31 augustus gesloten van 8 tot 24 uur. FILMS CAMERA Repulsion. 18 jr.. dag. 2.30. 7 en 9.15 u.; nachtvoorstelling: Ipcress streng geheim. 18 jr.. vr. en zat 23.30 u LIDO Je leeft maar twee keer. 14 Jr dag 2.30. 7 en 9.15 u. LUXOR Wie het laatst lacht. a.l.. dag. 2.30. 7 en 9.15 u REX Graf Porno. 18 jr dag. 2.30. 7 en 9.15 u.; nachtvoorstelling: Levend begraven. 18 Jr.. vr. en zat. 23.30 u STUDIO Het Circus, a.l. dag. 2.30. 7 en 9.15 u. TRIANON Sound of music, a.l., dag 2 en 8 u. Behandeling na ongevallen De poliklinische Dahandehng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur. ('s mio dags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuls Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en informatiedienst voor Leuien-Zuid-west, secretariaat Jac ques Urlusplantsoen 83- voor hulpverle ning. telel. 24101 bl) geen gehoor telef 20460; voor Informatie: telef. 33921. Bezoekuren Ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënten in klasse la lb en 2e dagelijks 10.30—li.ju. 14.30—16 en 19—20 uur Voor patiënten ln Klasse 3 maandag, dinsdag 13—14 zaterdag 15—18. zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 18.45—19.30 uur. zaterdaR 15.30—18.30 uur zondag 15.30—17 uur. Klassepatlénten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 10—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patient worden toegelaten. Ellsabethzlekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede kla« dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot S en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllnlek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven Ktassepattënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dags tl tot 12 en 2 tot 3. Diaconessenhuls. dagelijks eerste kl. U tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 lot 8 u.: derde kl. 1.15 tot I en 7 tol 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 8.30—7 15 uur ALPHEN - Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondaR van 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van tot half 7 NOORDWIJK - Sole Mllo klasse-pa- tlénten dagelijks van 3 tot half 5 en des avonds van 7 tot 8 zaalpatiënten zon. dgs. van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van I tot half 3 KATWIJK Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- llng dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half S tot half 5. "Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbcéafdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half S tot half 4. Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag, zondag van I tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van l tot 5 uur. Stcd Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 uur. zon dag van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg). op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot uur. kassen zaterdags en zondags gesloten, ten. Museum molen De Valk Tentoonstellingen Heempark Oegstgeesterweg (Kikkerpol der): Flora van eigen bodem, dagelijks van 8—6 uur: van mei tot en met oktober op zat. en zon. 2—5 uur. Galerie Van der Vllst. Botermarkt 3: schilderijen en pastels van Frits Klein, van 30 aug tot 26 sept.. dinsd t.ejn. zat. 9 tot 6 uur. 's avonds na tel afspraak Rapenburg 94: Galerie 't 'Dulvenhuys. poppen Winy dc Jongh en bloemsierkunst POOI--- John Bereorlk. van 5 tot en met 25 sept., dinsd. t.e.m. zondag 2 tot 8 uur. Mobiel Kantoor ANWB Elke donderdag van 10 tot 4 u. op Lam mermarkt bij molen Do Valk. Alarmnummers Brandweer 5 maal 3. Politie: S maal Doktersdlenst: 6 maal S <zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 5