Oude ziekenhuis word nu afgebroken Afscheid van kleuterschool 'De Spelbrink' in Katwijk Uitgebreide schoolhoofd onderwijskring zei De \ries vaarwel SJC in Noordwijk viert volgend jaar feest <JVa zeven vette en zeven magere jaren 'Katwijk' (polo) promoveert naar vierde klasse Muntendam Jongeman verdronken in open Rij n Koudekerkse straaljager naar luchtmachtmuseum Terrein Quick Boys wordt voorzien van nieuwe verlichting POELPOLDER (LISSE) HEEFT EERSTE CHRIST. SCHOOL In Hillegom ko opblaasbare tennishal 4 DONDERDAG 28 AUGUSTl LEIDEN In een volle gymnastiekzaal van de school aan de Stad houderslaan nam de heer A. de Vries, sedert 14 jaar hoofd van de Kooi- parksehool, afscheid van het onderwys. Hy had de 65-jarige leeftijd bereikt. Met vrouw en kinderen was hij het middelpunt in een uit gebreide serie toespraken. De heer S. J. Anes, voorzitter van de Gerf. Schoolvereniging, vertelde iets over de 14 jaren die de heer De Vries op de Kooipark heeft „gesle ten". Hij vergeleek ze met de 7 vette en de 7 magere jaren. In het begin stond de school in een buurt met vele kinderrijke gezinnen. Op den duur vergrijsde de buurt echter. De kinderen werden groter en er kwa men geen nieuwe scholiertjes voor in de plaats. Dat waren de magere jaren voor de Kooiparkschool. Het werd tenslotte zo erg dat de school op 1 augustus j.l. moest worden ge sloten. „Maar u heeft ondanks alle moeilijkheden uw goede humeur be waard"! Als blijk van waardering overhandigde hij de heer De Vries •en enveloppe met inhoud. De heer A. Boogaard, rijksinspec- „Tuinman" kreeg Ie veel LEIDEN Een tot nu toe onbe kende man, wiens leeftijd op 50 jaar wordt geschat, heeft in de Voorstraat een 71-jarige Leidenaar bedrogen met het voorwendsel voor een bedrag ▼an f 10 compost in de tuin te storten. De man ging met het voorstel ak koord, maar toen het karwei geklaard was, vroeg de „tuinman" voor zijn werkzaamheden een bedrag van f 140. Omdat de man danig te keer ging, werd hem het geld uitbetaald. De Leidenaar kon slechts een vaag sig nalement opgeven. Orgelconcert Van Beek LEIDEN Op vrijdag 29 augustus om kwart over 8 concerteert organist Wim van Beek in de Pieterskerk. Het programma vermeldt Preludium en Fuga in Es-dur van J. S. Bach, Ko raalpartita „Ach wie nichtig, ach wie flüchtig" van Böhm, het orgelconcert in d-moll van Vivaldi/Bach, *t Trio in Es-dur van Krebs en de Partita over psalm 8 van Van der Horst. Wim van Beek, die in 1930 werd geboren, studeerde bij Adriaan En gels in Den Haag. Hij is nu hoofd leraar aan het conservatorium in Groningen en organist van de Mar tinikerk- KATWIJK In twee jaar heeS de zwem- en poloclub Katwijk kans gezien op te rukken naar de vierde klasse van de KNZB. Het vorige jaar werd het eerste zevental kampioen in de kring Gouwe-Rijnstreek en promoveerde naar de eerste klasse. In dit seizoen werd het kampioen schap behaald. Daar er in de kring twee eerste klassen zijn, waren er ook twee kampioenen. Het was dus noodza kelijk twee promotiewedstrijden te spelen, om uit te maken wie zou promoveren naar de vierde klasse KNZB. Vorige week werd de eerste wed strijd gespeeld tussen Sleutelstad 3 uit Leiden en Katwijk. De wedstrijd in Leiden bleef onbeslist. Tot rust konden beide zeventallen hun score blank houden. Sleutelstad 3 opende kort na rust de score met een worp van J. Dool (0—1). Katwijk kon echter een minuut voor het einde door D. Timmermans de stand op 11 brengen. De tweede wedstrijd gaf een sterk spel van Katwijk te zien en het was Hugo Boonstoppel, die tot tweemaal toe wist te scoren. Voor de rust kwamen de Leidenaars echter ook terug en 't was Jan Dool, die zorgde voor 21. Na de rust kon Katwijk door Joop Kuiper 31 laten noteren en even voor het einde trof Jan Dool met een strafworp doel. Met deze 32 eind stand heeft Katwijk zich in de vier de klas geplaatst. LISSE De heren G. Mol en W. A. Zijp zijn benoemd tot diaken van de geref. kerk. LISSE De Ren- en Tourvereni ging „de Bollenstreek" houdt maan dagavond 8 uur de maandelijkse ver gadering in „de Beurs". LISSE Vanavond om 7.30 uur zal het geheel verbouwde en gerestau reerde restaurant „Warong Djawa" door directeur M. G. de Vries wor den heropend. Van 19.30 tot 22.00 uur is er een receptie. teur voor het onderwijs, had in de tijd dat hij hem kende, vriendschap voor de stille, bescheiden onderwij zer opgevat. „U was niet stil omdat u niets tvist te zeggen, maar omdat u tuist te luisteren. U had ook heel goed in de gaten dat in een mens zijn persoon belangrijker is dan zijn functie, waardoor u op voet van gelijkheid kon praten met iedereen, ook met de kinderen". De R. Kramer, inspecteur van het Chr. nat. schoolonderijs, herinnerde zich nog heel goed dat hij naar Mun tendam in het hoge Noorden toog om „meester De Vries" te zien. „Wat we daar zagen, daar stonden we van te kijken. In dat kleine dorp, had u een heel moderne wijze van lesgeven ontwikkeld". Er was trouwens een delegatie uit Muntendam gekomen. De heer P. Muurman sprak namens hen. De heer De Vries heeft 24 jaar in Mun tendam voor de klas gestaan voor hij naar Leiden kwam. De heer H. Schilp, oud-inspecteur en oud-leraar van de heer De Vries, kende de vertrekkende onderwijzer al ruim een halve eeuw. Hij herin nerde zich nog dat men de jonge on derwijzer in Muntendam „De Albu- mist" noemde omdat hij alles zo keurig inplakte. Juffrouw R. de Jong, onderwijze- res onder de hoede van meneer De Vries, de heer Lepelaar, uit de oudercommissie, en de heer A. Drukker een collega, allen wisten ze wel iets te vertellen over de kinder vriend en mensenkenner De Vries. Tussen de toesprekers was ook een oud-commandant uit het leger. De heer J. Trippenzee wist heel wat te vertellen uit meneer De Vries' le- gertijd en het reünie-regiment waar van hij voorzitter was. De heer De Vries vertelde tot slot dat hij tegen dit ogenblik als tegen een berg had opgezien. Hij zag het als de gelegenheid waarbij hij de laatste draden van de band met on derwijs zou losrukken. „Tot de laat ste dag heb ik het ook fout gedaan. Ik hoop dat God mij dat zal verge ven. Ik hield van kinderen en vroeg mij steeds af, heb ik wel gedaan wat ik moest doen"? De heer Anes (rechts) onder streepte zijn afscheidstoespraak, nog eens extra door een harte lijke handdruk en een geschenk. In het midden de heer De Vries, uiterst links zijn echtgenote. Foto Van der Horst J. de Groot nieuwe directeur P.T.T. in Sassenheim SASSENHEIM Tot directeur van het postkantoor is benoemd de heer J. de Groot uit Groningen, thans werkzaam bij het postdistrict Groningen, afdeling interne dienst. De heer De Groot zal maandag 1 september beginnen. 's-Avonds zullen het plaatselijke PTT-personeel en de directeuren van Hillegom, Lisse en Hoofddorp in „het Bruine Paard'' met de nieu we functionaris kennismaken. SASSENHEIM De prot. chr. bejaardenkring gaat weer samen komsten in het jeugdhuis in de Ju- lianalaan houden. De eerste is op maandag 1 september 's middags om 2.15 uur. Spreker is ds. J. Overduin uit Veenendaal, over het onderwerp: „Pastorale ervaringen". De bijeen komsten worden om de 14 dagen gehouden. SASSENHEIM Het Chr. ge mengd koor „Com nu met Sangh" begint op 3 september weer met de repetities in het Jeugdhuis aan de Julianalaan. In studie wordt geno men „Judas Maccabeüs" van Han del. VOORHOUT B. en w. van Voor hout hebben de raad meegedeeld van plan te zyn het pad, dat, wanneer begin 1970 de zestien woningwetwo ningen in Boekhorstplan II gereed zijn de verbinding zal vormen tussen de Pieter de Hooghstraat en Boeken- burglaan, de naam Ruysdaelhof te geven. KATWIJK Aan de gemeentelijke kleuterschool „De Spelbrink" aan de Willem de Zwijgerlaan was gis teren een dubbel afscheid: hoofd leidster mevrouw S. J. Kieft-van Wingerde beëindigde haar werk en NOORDWIJKERHOUT Aan het eind van de raadsvergadering, tegen middernacht, nam burgemees ter Bosma afscheid van raadslid Th. A. A. Schaap. De heer Schaap is ook enkele jaren wethouder ge weest. VALKENBURG Vanmorgen om half negen is ten overstaan van en kele omstanders de 19-jarige P. J. Heemskerk in de Oude Rijn verdron ken. De jongeman die alleen in een rubberbootje op de Rijn voer, kon niet zwemmen. Het bootje is in slecht weer gekanteld. Echtpaar De Boer kreeg twee fauteuils HAZERSWOUDE De predikant van de Hervormde gemeente te Hazerswoude-dorp, ds L. Boer, en zijn echtgenote recipieerden gister avond in het Hervormd Vereni gingsgebouw ter gelegenheid van het 25-jarig huwelijksfeest. Vele leden van de Hervormde Gemeente waren present in de versierde zaal, waar scriba A. A. Boehmer twee kamerfauteuils namens de gemeen te aanbood. De ring Alphen van de Herv. Kerk had bloemen gestuurd. De chr. mavoschool, waar ds Boer het godsdienstonderwijs verzorgt, was op de receptie vertegenwoor digd door de heren B. Poot en J. van 't Wout. TER AAR Woensdagmiddag rukte de brandweer uit naar het terrein van de heer Jac. Bezemer, waar brand was ontstaan in de ruim te waar men gas bussen schoon maakt. Toen de brandweer arriveerde was men al zelf bezig het vuur te blus sen. Op het terrein was veel brand baar materiaal aanwezig. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Het vliegtuig dat in de Koudekerkse speeltuin by de kleuterscholen staat, moet verplaatst worden in verband met de uitbreiding van de kleuter school „Hummeloord". Aanvankelijk was. in overleg met het bestuur van speeltuinvereniging „Robbedoes", het plan opgevat het toestel met enige andere speelwerk- tuigen tijdelijk op te slaan op het ter rein bij de rioolwaterzuiveringsinstal latie. In het najaar zou dan nader worden bezien waar in de toekomst de speeltuin, die steeds meer door de schooluitbreidingen in de knel kwam, gesitueerd zou worden. Voor de verplaatsing van het vlieg tuig is medewerking gevraagd van de Koninklijke Luchtmacht. Tijdens het overleg bleek dat dit toestel in Koudekerk het enige nog in Neder land aanwezige exemplaar is van de destijds in gebruik zijnde „SABRE"- straaljager, type F 86K, in lucht machtkringen beter bekend als de zgn. „Kaasjager". De Koninklijke Luchtmacht heeft nu verzocht het toestel terug te krij gen voor het luchtmachtmuseum te Soesterberg. Het gemeentebestuur heeft in overleg met het bestuur van de speeltuinvereniging „Robbedoes" besloten dit verzoek in te willigen. Als er t.z.t. plaats is voor en be hoefte aan een ander vliegtuig zal dit aals ruil door de Koninklijke Lucht macht beschikbaar gesteld worden. Het toestel is vandaag afgevoerd. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Vrijdag 29 augustus om 3 uur zal het nieuwe vijfde lokaal van de christe lijke school „De Rank" enigszins fees telijk in gebruik worden gesteld door burgemeester C. M. van der Linden. Men krijgt tevens de gelegenheid het lokaal te bezichtigen. NOORDWIJK De Noordwijkse voetbalvereniging SJC viert vol gend jaar het gouden jubileum Er is een actie aan de gang om een tribune aan te bieden. Het ziet er naar uit, dat SJC in het jubileum jaar over een all-round accommoda tie zal beschikken. Aan het fraaie sportcomplex aan de Lageweg is een vierde veld toegevoegd, terwijl de kleedgelegenheden zijn gemoderni seerd en van douches zijn voorzien. Vol vertrouwen gaat de „self made-club" van de bollenstreek haar gouden bestaansjaar in. Dit bleek op de druk bezochte jaarver gadering, die onder leiding van de voorzitter, dokter C. H. G. Goudri- aan werd gehouden. In de competitie treedt SJC aan met acht senioren-elftallen, waar van het eerste zijn intrede doet in de 3e klasse KNVB. Verder zijn er 17 jeugdelftallen (6 pupillen- en 11 juniorenploegen. Dokter Goudriaan releveerde de verbeteringen, die tot stand waren gebracht. Secretaris G. Verhaegen maakte melding van een groot aan tal activiteiten met als hoogtepunt het kampioenschap door SJC 1. Penningmeester W. Schelvis rap porteerde de financiële positie. De moeilijkheden van enkele jaren ge leden zijn overwonnen en de nieuwe investeringen achtte hij verant woord. De begroting voor het nieu we verenigingsjaar werd vastge steld op f 30.000. Obligaties, eindigend op het cijfer 6. kunnen vanaf heden voor uitbe taling bij de penningmeester wor den aangeboden. Bij de bestuursverkiezing werden de heren G. Verhaegen en H. Steen- voorden herkozen, terwijl in de va cature B. Jansen werd voorzien door de heer L. P. M. van Kersbergen. De elftalcommissie zal bestaan uit de heren G. Koelewijn (voorzitter). W. Mooijekind, A. de Ridder, M. Wijnands en G. Zonneveld. Een voorstel van het bestuur de contributie te verhogen, werd aan genomen. De senioren gaan f 1,- per week betalen, de junioren f 0,60 en de pupillen f 0,40 per week. Geen volleybalfusie in Noordwijk NOORDWIJK Hel bestuur van de Noordwijkse sportvereniging M.S.V. heeft besloten de voorgeno men fusie met de volleybalvereni ging D.I.O. niet door te zetten. De opzet van de fusie was het vormen van een sterk team, dat zich een plaats in de overgangsklasse zou kunnen verwerven. DIO werd in het seizoen kam pioen doch zag geen kans te pro moveren. De afdeling handbal zal in de herfstvakantie voor de scholen een zevenhandbaltoernooi organiseren. Verder zullen de afdelingen hand bal en volleybal van M.S.V. een blad gaan verzorgen. Op 30 augustus houdt M.S.V. in „De Nachtegaal" een grote feest avond. KATWIJK Heden om 19.30 uur zal de gemeenteraad bijeenko men. Ondermeer zal worden voor gesteld een aanvullend krediet van f 7680 beschikbaar te stellen voor het sociaal-economisch rapport door het Economisch-Technologisch In stituut Zuid-Holland. Het rapport kwam in november 1968 gereed on der de titel „Katwljk-Woongemeen- te, werkgemeente en badplaats, een analyse der toekomstmogelijkheden". Oorspronkelijk werden tweehon derd exemplaren extra besteld, me de om de inhoud onder de aandacht te brengen van geïnteresseerde over heidsinstanties. Hiermee was een bedrag gemoeid van f 1.177.44. Ook wordt voorgesteld een kre diet te voteren van f 14.500 voor de aanschaf van een nieuwe manschap pen- en materiaalwagen ten behoe ve van de gemeentepolitie. De in gebruik zijnde wagen dateert van 1964 en verkeert in een zodanige staat dat hij slechts ten koste van een zeer intensief onderhoud be drijfsklaar kan worden gehouden. Van het bestuur van de voetbal vereniging „Quick Boys" ontving het gemeentebestuur een verzoek tot het verlenen van medewerking bij de aanleg van nieuwe trainings verlichting op het gemeentelijk sport park Nieuw-Zuid. De bestaande, zeer summiere ver lichting dateert van 1957 en vol doet niet meer aan de eisen, die door de voortdurend intensiever worden de trainingsmethoden worden ge steld. Slechts aan één zijde van het speelveld staan twee masten, zo dat niet meer dan de helft wordt ver licht. Het bestuur van Quick Boys heeft zich bereid verklaard de kos ten van het bouwkundige gedeelte voor eigen rekening te nemen. Daar van uitgaande worden de kosten ge schat op f 78.500. B. en W. stellen voor een krediet van f 23.500 be schikbaar te stellen. In de raadsvergadering van 3 september 1968 werd besloten de gemeente Valkenburg ten behoeve van de voetbalvereniging „Valken '68" het medegebruik voor een vier de gedeelte van het sportvelden complex „De Kooltuin" in Katwijk aan den Rijn te verhu.en tegen een huursom van f 7500. Op grond van dit besluit werd „Valken '68" in de gelegenheid gesteld te trainen en eenmaal per veertien dagen wed- srijden te spelen. Inmiddels is de periode beëindigd en heeft het gemeentebestuur van Valkenburg verzocht om verlenging tot 1 augustus 1970. De gemeente raad van Valkenburg besloot on langs een eigen voetbalterrein aan te leggen. B. en w. van Katwijk stellen de raad nu voor akkoord te gaan met continuering van de ver huur en de huursom te bepalen op f 8.050. mej. P. H. Wismeier ging, na 35 ja ren, met vervroegd pensioen. Voorzitter van de oudercommissie, de heer H. van der Goot, gaf het woord aan wethouder H. Haasnoot. Deze richtte zich eerst tot mej. Wis meier, die hij bedankte voor de wij ze, waarop zij de kleuters met suc ces leidde. Namens het gemeentebe stuur, de oudercommissie en de ouders bood hij een fraaie handtas aan. Vervolgens sprak hij tot mevrouw Kieft-van Wingerde en wees er op dat zij de opvolgster was van mej. D. W. Brandtse. Het was geen een voudige taak, omdat de school een zekere vermaardheid genoot. Ook mevrouw Kieff werd een geschenk aangeboden, een fototoestel. Nadat mej. H. C. de Nie als oud collega de beide dames nog had toe gesproken,. dankten de scheidende leidsters de sprekers. Mevrouw A. van Duyn-Kruyt zal voorlopig, totdat er een nieuwe hoofdleidster is, het werk op de school waarnemen. Wethouder Haasnoot, mej. De Nie, mej. Wismeijer en mevr. Kieft (v.l.n.r.). Foto Kruyt LEIDEN De universiteit l oktober een begin maken met d voering van het Witte-Singelpla betreft het slopen van de huiz gebouwen langs de singel, te 1 nen met het voormalige Diaconi huis. De uitvoering van het pil naar schatting 8 jaar vergen. Het werk zal in twee fasen w uitgevoerd, zowel ten aanziei het slopen als wat betreft de i De eerste sloopfase begint in ol met het neerhalen van het oud« conessenhuis, dat sinds enkele in gebruik was voor de stude huisvesting. De 170 studenten dil onderdak vonden, zyn vorig jaa tober al gewaarschuwd dat ze ei een jaar uit moesten. Op het i blik huizen nog een man of 90 I gebouw. Velen van de Diaconcssenhj woners hebben onderdak gevon( andere stichtingshuizen, maai niet gering aantal schynt het particuliere sector te hebben g( en gevonden. De eerste sloopfase omvat de den vanaf het Diaconessenhuis I met pand Witte Singel 20. Meni hiermee in 1971 gereed te zyn met de bouw tc beginnen. De tl fase betreft het gedeelte vanaf LISSE Woensdagmiddag werd in de Poelpolder de eerste christelijke lagere school in gebruik genomen. In het schoolgebouw zal voorlopig ook aan de R.K. Schoolstichting een drie tal lokalen worden afgestaan. De heer J. de Kraker, voorzitter van het schoolbestuur, gaf in vogel vlucht een overzicht van de ontwik keling op het gebied van scholen bouw in de Poelpolder. Er is een goed overleg geweest met de R.K. Onderwijsstichting. Dank bracht de heer De Kraker aan het gemeente bestuur voor de medewerking bij de stichting van de school. Het gebouw werd ontworpen door het architecten bureau Stuurman te Waddinxveen en gebouwd door de N.V. Noorlander te Leiden-Leiderdorp. De heer De Kraker memoreerde de aankomst van, wat hij noemde „de levende have" voor de school, de heer Lankhorst en de onderwijzeressen Van der Kwaak en Veenendaal. Een uitzondering onder alle mede werkers wilde de heer De Kraker maken voor de heer J. J. Bos, tlie als secretaris met enorme ijver aan de stichting van de school heeft gewerkt. Burgemeester A. J. Berends ver richtte de opening. Met een druk op het schoolsignaal verklaarde hij, na KATWIJK a.d. RIJN De route, die de lampionoptocht zaterdag avond zal volgen luidt: Baron van Wassenaerlaan, Wassenaarseweg, Tulpstraat Zonnebloemstraat, Val- kenburgseweg, Sandtlaan, Baron van Wij-kerslootstraat, Burggravenlaan, Overryn, Rijnstraat, Zeeweg, Water loopje, Prins Bernhardlaan, Prinses Beatrixlaan, Koningin Julianalaan, Nieuwe Duinweg. Waterloopje, Zee weg. Kerkstraat, Achterweg, Com mandeurslaan. De optocht vertrekt om acht uur. een toespraak, de school voor ge opend. Ds. Van der Woude sprak namens de kerken. Hij roemde in het bijzon der de prachtige aula die zondags gebruikt kan worden voor kerkdien sten en zondagsschoolwerk. De heer Lankhorst, hoofd van de school, sprak zijn dank uit voor de mooie school en wees op het waar devolle bezit van de aula voor ex pressief onderwijs. HILLEGOM Vanaf maandag kan iedere Hillegommer die door onverwachte omstandigheden plot seling hulp nodig heeft, die ont vangen. Dank zij het initiatief van de plaatselijke r.k. kerk, de herv. gemeente en de geref. kerk staan er 200 vrijwilligers (sters) voor hulpverlening klaar. Telefoon: 8025. HILLEGOM Zaterdagmiddag is er voor de laatste keer diploma- zwemmen in de gemeentelijke zweminrichting. HILLEGOM De eerste dienst voor belangstellenden is op zondag 31 augustus om 7 uur 's avonds in de chr. geref. kerk. Ds. S. Wijnsma uit Rozenburg zal spreken over het onderwerp „Vreugde in Jeruzalem"- De bariton W. F. de Moor uit Haar lem verleent medewerking. Dingena de Wit, trompet en Jacques Colyn. orgel zullen de samenzang begelei den. KATWIJK Maandag 1 septem ber beginnen de repetities weer van het Katwijks chr. mannenkoor „Ju bilate" in de zaal Abeelplein. Le den, ou „-leden en nieuwe leden worden opgewekt op deze avond aanwezig te zijn, daar het koor start onder leiding van zijn nieuwe diri gent. Sander van Marion uit Den Haag. HILLEGOM - In septemb riveert uit Zweden een opbla: tennishal met een grondopper van 17 x 35 meter. De kost€ dragen plm. 50 mille. Deze hal laat het daglichj maal door en zal des avonds 35 TL-buizen worden verhel hal staat zo'n 90 a 100 uU week voor de tennisliefht (sters) ter beschikking. VOORHOUT De reconsi van de Dinsdagse Wetering is tisch het laatste onderdeel vs bouwrijp maken van gronden bestemmingsplan „Boekhorst", mee dient de aansluiting met d( grietstraat tot stand te worde bracht B. en w. vragen hiervoi krediet van f 34.720. Ook een krediet van f 87.70( het doortrekken van de Lini laan, vanaf de Churchilllaan Boerhaavestraat. LISSE De Oude Blauwban een navlucht met oude en jong ven vanaf Duffel, 130 km.; 19! ven. Gelost 10.50 uur; aankoms ste prijsduif 12.22 met een sn van 1409 meter per minuut. Uitslag: M. de Vreugd 1, 6, 25, 37, 39; Th. van der Ploeg 19, 20, 21, 22; A. Balkenende 3, J. Langeveld 4, 7; D. v. d. Zv 29; mevr. Doeswijk 9; G. Doi 10, 17, 36, 38; B. Roodenburg i J. van Dijk 16. 18; N. de Kuiji 34, 35; A. Tulen 24, 31, 33; C. laar 26; W. Schoone 28, 30, 32, ROELOFARENDSVEEN - Oranjefeesten zijn dit jaar vast| op donderdag 18, vrijdag 19 en dag 20 september.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4