VLEET ABBENES KRIJGT DORPSHUIS Zendapparaat lokte discussie uit in Sassenheimse raad Raad Noordw.hout had het moeilijk Strijd om guldens in De Noordpias IIDDENSTANDSDIPLOMAü M.E.A.B.'s MIDDENSTANDS- CURSUSSEN fe KATWIJK AAN ZEE. DUITS ENGELS Merwijs-Instituut „M.E.AB." CHR. TECHNISCHE AVONDSCHOOL „KATWIJK Laatste hand aan utsgebouw H'gom Gebed blijft 'IERENGRACHT4-LEIDEN-TEL. 01710-30660 P. J. G. Verhoef, DORPSRAAD NOG NIET COMPLEET Visserij nieuws bij de Abbenes krijgt wijkgebouw Burgerlijke stand Leiderdorp AANMELDING VAN LEERLINGEN 19*ve leidse courant woensdag 27 augustus 1969 Miljoen voor zwembad is compleet ASSENHEIM De heer A. irman lokte met zijn beroep- rift gisteravond een uitgebreide lussie in de raadsvergadering uit. wilde een radiozendapparaat op dak van zijn woning in de An- ijnhorst plaatsen en had daartoe verzoek ingediend. "ije heer Verschoor (prot.-chr.) rnte op dat deze hobby nuttige ken heeft, waarbij hij op de wa- ipood van 1953 wees. Zijn fractie 1 geen bezwaar. De heer De Nen- i(kvp) vroeg zich af hoe de om- lenden erover dachten. De heer (wd) voelde meer voor een onderzoek. Hij herinnerde er- dat de zender in het kader van ,B. belangrijk kan zijn. welstandscommissie was echter le conclusie gekomen dat het ge niet esthetisch verantwoord „En", aldus de voorzitter, „we _>n dit afwijzende advies van ;undigen niet in de wirid slaan, it dan zouden we een onzeker id voeren". Hy merkte op dat nog nader zou worden bezien, at de heer Platje had verzocht opschorting van de beslissing, 1 het voorstel aangehouden voor ;r onderzoek. |e heer De Nennie vroeg bij de Jandeling van een financieel punt Ir het doelmatige beheer en de lictuur van de woningbouwver- |{ing. Hij vroeg zich af of samen- Hting met het gemeentelijk wa nbedrijf niet mogelijk was. De tzitter merkte op dat het onder- d al in handen van de gemeente Uleen de administraties zijn ge- tst. Door de exploitatie van pre- woningen heeft de woningbouw- jjpuging een nieuwe funatie ge en. subsidie voor de kruisvereni- jlLLEGOM Het Nutsgebouw de Van den Endelaan 52 heeft Igedaanteverwisseling ondergaan, iiswaar moeten de schilders nog laatste hand leggen aan het bui- Iphilderwerk, maar het oude pa- prswoonhuis „Java" is nu al niet te herkennen. [de ruime hal is een bar aange- jht met een achttal krukken, be- I met rood kunstleer. Iiisbeioaarder Wassenaar die met jurouto en een groot aantal vrij- Igers voor de aankleding van het heeft gezorgd, heeft enige vagenwielen weten te bemachti- die nu dienst doen als verlich- 1 ornament. Verder is het huise- [karakter versterkt door koper- k, o.m. van de hier repeterende tgomse Harmoniekapel, die niet gebruikte trompetten afstond de aankleding. rt borstbeeld van de stichter van landelijk „Nut", Jan Nieuwen- en ontbreekt evenmin. Opgezette |1 completeren de met smaak richte foyer. De hoge. kale zaal vroeger verrast nu door zijn piteit. De galerij moest het veld len. De te hoge oude zaal is ver- d met een rasterplafond met in- iu,vde verlichting, tor kunstuitvoeringen is alleen frote zaal nog niet bezet. In de ige zalen zijn repetitie-avonden Asaf, de plaatselijke oratorlum- piging en de toneelvereniging _ince. In het weekeinde wordt de gebruikt voor jeugdactiviteiten. september volgt de officiële hg van het gebouw. gingen werd vastgesteld. Het Groe ne Kruis krijgt f 1.415,40; Bethesda f 7.366,60; Het Wit-Gele Kruis afd. Sassenheim f 7.092,47; het Wit-Gele Kruis afd. Beekbrug f 381,48. Muziekschool In verband met de subsidie-aan vraag van de Stichting Muziekschool Bollenstreek werd voorgesteld een commissie ad hoe te benoemen. De heer De Nennie vroeg om een lid uit iedere fractie. Tot lid van de commissie werden gekozen mevr. De Meyer-van Zon (PvdA) en de heren Verschoor (prot.-chr.), Platje (vvd) en Homan (kvp). De raad ging akkoord met het voorstel om 33.002 m2 grond te ver kopen aan Eurowoningen t.b.v. de bouw van 170 eengezinswoningen van het z.g. Meander-type in het Kooiplan. De voorzitter zei, het verheugen de voorstel te kunnen doen van de saldi '66 en '67 f 330.000 toe te voe gen aan het kapitaal voor het te bouwen zwembad, waarmee het be nodigde miljoen ruim is volgemaakt. Bij de rondvraag kwamen voorna melijk verkeersproblemen aan de orde. De heer Verschoor wees op de hopeloze situaties op de Wasbeek- laan en b(j de doorgang naar de Nar cissenlaan, vanuit de Bydorpstraat. Hy was van mening dat een stuk groenstrook van de middenberm op de Narcissenlaan moet worden op geofferd. De heer De Nennie vroeg aandacht voor de flessehals van de Molenstraat. Een en ander zal wor den bekeken. Burgerlijke stand Sassenheim SASSENHEIM Geboren: Fa- biënne Th. M., dv Kok, K. P. M. en Vierre, E. A. M., Hortus 12; Hendrik, zv Doornbosch, W. en Kranenburg, L. M., Lijsterlaan 18. Ondertrouwd: Verkleij, Th. Ch. J., 26 jaar, Rijksstraatweg 75 en Van der Vlugt, H. M. G., 26 jr, Leiden; Knetsch, P. M., 22 jr, Narcissenlaan 41 en Sikking, F. Th. M., Warmond. Overleden: Van Popering, 53 jr, Willibrorduslaan 27. NOORDWIJKERHOUT In de raadsvergadering van dinsdagavond moest burgemeester Bosma enkele malen het lot trekken voor een stemming. Op de heren Maarseveen, Schaap, Timmer en De Haas na, sprak de raad zich uit vóór het behoud van het gebed bij de ope ning van een raadsvergadering. Van nu af echter heeft de voorzitter de vrijheid het gebed te formuleren. Een stemming was er ook over het voorstel van b. en w. om de relatie met het adviesbureau voor rioleringswerken Bongaerts Kuij- per in de toekomst te behouden. Tegen het behouden van de re- laitie spraken zioh uit de heren Heeneman en Heemskerk van de WD en de heren Blaauw en Van Leeuwen van de KVP. De meerder heid van de raad vond de argumen tering van b. en w. wel juist. Bijzonder moeilijk was de keuze tussen vóór en tegen bij het voor stel om afwijzend te beschikken op het verzoek van C. Geer lings, Delf- weg la, om voorziening tegen de afwijzende beschikking van b. en w. voor een vergunning tot het bouwen van een rolkas op zijn perceel. Hij heeft een bouwperceel van 4186 m2 bijeen weten te krijgen en volgens de verordening van de raad moet hij minstens 5000 m2 grond hebben. Meer raadsleden voerden aan, dat al was het perceel aan de kleine kant het toch wel een goede be- staansbron zou zijn. Dat is immers niet uitsluitend afhankelijk van de grootte. Overigens was er duidelijk versohil van mening of economische argumenten ja dan nee van invloed mochten zijn bij het nemen van een beslissing als waarvoor de raad nu stond. Precedent Burgemeester Bosma wees de raad erop, dat bij inwilliging van het »m VANAVOND tussen half acht en negen uur naar het ugdhuis, Voorstraat 72, Katwijk a. Zee, voor inlichtingen t/er: kunt zich daar ook opgeven voor de cursussen: en/of (voor beginners en gevorderden) ichriftelijke en telefonische inlichtingen dagelijks bij: O.I.V. M. VAN DER HORST, I door het I.M.O. officieel erkende Middenstandsopleiding) De lessen beginnen de 1e helft van september. -- verzoek om bouwvergunning de ge meenteraad zijn zelf gestelde nor men ondersteboven gooit en dat er een enorm precedent geschapen zou worden. Anderzijds woog bijzonder zwaar, dat de betrokken kweker uit een misschien verkeerd begrepen uit lating van wethouder Hogervorst al hoge kosten had gemaakt om zijn nieuwe bedrijf van bloemkweker direct te kunnen gaan uitoefenen. Kweker Geerlings won het pleit met de stemmen van de raadsleden Ten Braak. Van den Burg, Heems kerk, Van Leeuwen. De Winter, Blaauw, De Haas en Duivenvoorde aan zijn kant. En burgemeester Bosma vroeg zioh af, waar nu natuurlijk onaer de halve hectare de grens ligt, waar écht geen kas mag worden gebouwd. Tandarts RIJNSBURG Geen spreekuur van vrijdag 29 aug. t/m vrijdag 5 september. Spoedgevallen spreekuur tandartsen Katwijk. Boeiend spel van Albert de Klerk in Nieuive Kerk te Katwijk KATWIJK AAN ZEE De stadsorganist van Haarlem, Albert de Klerk, concerteerde gisteravond in de Nieuwe Kerk. Wanneer het over orgelspelen gaat. denkt men doorgaans meer aan het „orgel" dap aan „spelen". Het is merkwaardig en tevens kenmerkend, dat De Klerk zijn toehoorders juist de gedachte aan spelen, letterlijk genomen, op dringt. Deze grootmeester kan zijn Vlaamse bloed niet verloochenen. Spel en kleur zijn de karakteris tieke elementen van De Klerks muziekmaken. Ook dit laatste is het. Hij maakt de muziek op nieuw. En het gaat hem wonder- glad en gemakkelijk af. Tenminste, dat schijnt zo. Wie nauwkeurig luistert, hoort in manualen en pedaal een bewonde renswaardig precisiewerk zich afspe len, met grote, dikwijls verrassende fantasie gekleurd en dynamisch en agogisch (tempo's) in evenwicht ge houden. De Klerk nam het er van. Hij hield ons langer dan vijf kwartier vast. Dit ongewone surplus werd voornamelijk veroorzaakt door Bachs (twintig minuten durende) Partita over „Sei gegrüszet, Jesu gütig", een koraal met een lange reeks variaties. Een heel knap, door De Klerk prachtig geregistreerd werk, dat op den duur toch wel aan spanning verliest. Buxtehude (1637-1707) en zijn be gaafde leerling Nicolaus Bruhns (1665-1697) waren resp. met een Praeludium en fuga en de Ciacona, beide in e-klein, vertegenwoordigd. Luchtige composities van Bachs neef Johann Gottfried Walther (1683- 1748), het voor orgel gearrangeerde „Concerto del Signor Meck" en Haydns zes kostelijke Flötenuhr- stücke (uit 1772), fijne rococo-fluit- muziekjes voor een mechanisch or geltje in een klok, speelde De Klerk charmant en plezierig. Met Francks, muzikantesk, toch zeer gaaf voorgedragen, Pièce Héroi- que, besloot hij zijn boelende ver haal. JOH. VAN WOLFSWINKEL HAZERSWOUDE Hoewel op 1 mei de nieuwe polder „De Noord- plas" is gevormd uit de voormalige polders De Hazerswoudsche Droog makerij, de Benthuizerpolder, Achterof en de Putte (Waddinxveen) en Palensteinsche Polder Zoetermeer, alsmede het waterschap „De Omring- dyk" van de Drooggemaakte Noordpias (Hazerswoude), hebben de ingelanden nog steeds geen secretaris en penningmeester gekozen. De ingelandenvergadering in het Hervormd Verenigingsgebouw te Hazers- woude-dorp kon ook nu geen besluit nemen. Een adviescommissie over de wedden van deze functionarissen (óók de bestuursledenhad wel een voorstel gedaan, maar het bestuur deelde mee, dat voor de voorgestelde wedde geen secretaris is te krijgen. Omdat voorzitter J. P. J. Voets in het ziekenhuis verblijft en de tweede voorzitter Jos. van der Eijk even eens het bed moet houden, presideerde de vroegere dijkgraaf van Palen- stein, de heer P. J. Visser, de vergadering. Toen het bestuur voorstelde, de functies van secretaris en penning meester te combineren en deze met f 17.000 te honoreren, zoals door de adviescommissie was voorgesteld, gingen slechts 207 van de 595 stem men daarin mee, zodat dit voorstel werd verworpen. Besloten werd op nieuw sollicitanten op te roepen, en wanneer dat geen resultaat zal heb ben, zal het bestuur een secretaris penningmeester voordragen, die dan echter niet meer dan f 13.000 mag gaan verdienen. Bij deze combinatie zal de waar nemend penningmeester, de heer W. C. Slob te Waddinxveen op wacht geld worden gezet, zooals alle func tionarissen van de voormalige pol ders, die „niet in de nieuwe polder konden worden ingepast". Hij was in de meivergadering als penning meester voorgedragen. De waarne mend secretaris, de heer D. Hasse- fras (Hazerswoude) zou secretaris- penningmeester geworden zijn voor de afgestemde f 17.000. De heer Slob is dan ook het slachtoffer in dit „guldengevecht" geworden, want de commissie advi seerde, hem op f 8000 als penning meester te benoemen. Om aan de moeilijkheden tegemoet te komen, wilde hij zelfs met f 7000 volstaan „omdat ik het werk zo graag doe". Zodoende kon de f 9000 voor de se cretaris (door de commissie geadvi seerd) worden verhoogd tot f 10.000 maar ook voor dit bedrag bleken zo wel de heer Hassefras als de andere kandidaat, de heer L. Meijer te Al phen aan den Rijn niet bereid het secretariaat op zich te nemen. De ingelanden wensten de wedde van de „nieuw op te roepen secre taris" op f 9000 te stellen en die van de penningmeester op f 7000. De heer T. Verweij (Waddinxveen en lid ad viescommissie) verweet het bestuur, dat het bestuursvoorstel f 17.000 plus wachtgeld voor de heer Slob zou in houden, wat allerminst als een be sparing kon worden gezien. Toen het bestuur had verteld voor f 10.000 een geschikte secretaris te hebben, wees de heer Verweij dit zonder meer van de hand; hij kreeg de vergadering mee. Na deze weddebehandeling kon de agenda snel worden afgewerkt. De begroting werd aangenomen op een polderomslag van f 97 per hectare (in de oorspronkelijke begroting 1970 was in mei uitgegaan van f 100 dus een besparing van f 3). De heer Slob gaf als waarnemend penningmeester toelichting en verde digde bepaalde posten, wat één van de ingelanden deed opmerken, dat het bestuur een- dankbaar gebruik van de werkzaamheid van de heer Slob had gemaakt, waarom gehoopt werd „dat dit zo zou blyven". Deze opmerking verkreeg instemmend ap plaus. De voorgestelde kasgeldlening van een half miljoen gulden verminderde het bestuur met een ton, waarmee de vergadering akkoord ging. Een suggestie vanuit de vergadering, om deze lening niet te sluiten en de in gelanden nog deze week de helft van de omslag te laten betalen, wees voorzitter Visser van de hand, omdat veel ingelanden zich toch niet daar aan zouden houden. ABBENES Het gemeentebe stuur van Haarlemmermeer heeft aan de dorpsraad meegedeeld, dat een nieuw dorpshuis mag worden gebouwd. Uitgaande van de gedachte dat Abbenes binnen afzienbare tijd ruim 2000 inwoners zal tellen, mag men rekenen op een bedrag van f225.000 als stichtingskosten. Leden van de dorpsraad zullen, samen met een deskundige, een aantal dorps huizen van recente datum bezoeken, UMUI'DEN Over het algemeen gaf de visserij niet zulke beste resul taten te zien. Vooral onder de Neder landse kust was het weer hopeloos mis. De schippers en bemanningen van de weinige schepen, die nog in dit ge bied in actie zijn, konden doen wat zij widlen, maar de visjes lieten zioh vrij wel niet vangen. Met spul en moeite leverde een trek soms acht manden, voornamelijk gul en wijting, op, maar in de meeste gevallen was het nog minder. Een enkel soholletje kon de produktie allerminst goed maken. Ook in de buurt van de routeboeien was er voor de loggers en kotters weinig suc ces weggelegd. De tong vertikte het gewoon om in lonende hoeveelheden in de netten te zwemmen. Een enkele keer leverde een trek 25 kilo op maar meestal kreeg men nauwelijks de helft aan boord. De tong ging door elkaar genomen vergezeld van een mand of acht andere vis. Hierbij was de schol in de meerderheid. Andere vis viel bij na niet te vangen .Dat gold speciaal de tarbot. Vanuit de Noord kwamen wat betere vangstmeldingen binnen. De treilers trokken gemiddeld uit een po ging 50 manden boven water. De kool- vis en dan meer in het bijzonder de kleine zwarte soort eiste weer de voornaamste plaats voor zich op. Voor de rest kon men wat gul, wijting, schelvis, kabeljauw en een enkele keer haring of makreel bergen. De grotere kotters in de omgeving van 55 NB te kenden voor de beste vangsten. Voor al aan over het algemeen kleine schel vis bemachtigden zij weer lekkere beetjes. Men kon hieraan redelijke hoeveelheden wijting en gul toevoe gen. Enkele vaartuigen slaagden er in het assortiment aan te vullen met wat kleine haai en andere vissorten. Wat er was. Aan de LJmuidense markt versohe nen 16 vaartuigen. Zij tekenden voor een aanvoer van 2150 kisten vis, waar van 1060 kisten schelvis, 135 kisten wij ting. 30 kisten gul en kabeljauw. 260 kisten kleine gul. 280 kisten haring. 227 kisten schol. 15 kisten schar, 20 kisten kleine haai. 10 kisten poontjes. 50 kisten diversen, 470 stuks stUve ka beljauw en 2000 kilo tong. Verder wa ren er 650 kleine kisten schelvis, 165 kleine kisten wijting, 540 kleine kisten diversen, 805 kleine kisten haring en 15 kleine kisten makree!. De belangstelling voor de tong nam flink toe. Voor de eentjes werd op de eerste afslag bijna zeven gulden per kilo betaald, tachtig cent meer dan op de voorgaande dag. De kleinmidde! vertoefde met een notering van f6,38 tot f5.54. eveneens in de lift De slips schommelde tussen f5.62 en f5.23. De grote tong haalde met een koers van f5,53 tot f5,18 heel wat van het ver lies van de laatste dagen terug. De grootmiddel deed het met een note ring van f5,74 tot f5,26 nog beter. De tarbot handhaafde zioh met een hoog ste bod van zes gulden zonder moeite. De schol was bijzonder gewild. Voor de grote en grootmiddel werd een top genoteerd van f64. Hiervan moest l^a- ter slechts drie gulden worden prijs- ïegeven. De schol 2 bereikte met een notering van f63 tot f45 een lang niet gekend gemiddelde. Ook de schar pro fiteerde van de gestegen vraag. Op de eerste ronde kon men onder de veer tig gulden niet terecht. De braadschel- vis begon op f41 veelbelovend. Lang duurde het herstel niet. Spoedig was het minimum weer bereikt. De kleine haai zorgde voor een verrassing door op de eerste afslag voor niet minder dan f92 van de hand te gaan. De kattencentrale loerde tevergeefs op de gul. De grote soort gaf met een hoogste bod van bijna taohtig gulden zyn visitekaartje f 12 duurder af dan op de voorgaande dag. De kleine gul deed gemiddeld ruim veertig gulden. Voor de dichte wijting bracht de han del weinig belangstelling op. Een groot deel moest dan ook aan de vismeel- industrie worden toegewezen. De verse haring deed f32 tot f26 én dat scheel de niet veel met de vorige dagen. De kabeljauw was zeer gewild. Zowel voor de grote als voor de middelsoort hadden de exporteurs op de eerste af slag f188 over Een regel van tien stuke grote stijve kabeljauwen was met een hoogste bod van f 144 even eens best aan de prijs. RIJNSBURG Vrijdagavond om 8 uur zal de heer J. Breman uit Alphen a/d Rijn een spreekbeurt vervullen voor de Herv. Evangeli satie. Trou moet Blycken in Eelde LISSE De Harmonie Trou moet Blycken heeft meegewerkt aan het bloemencorso in Eelde. Het korps oogstte veel succes. Eerg vrolijk was de ontmoeting met verscheidene oud-Lissenaren. die vele groeten meegaven voor hun oude woon plaats. om een indruk van de mogelijkhe den te krijgen. Intussen stelt men een voorlopig program van eisen op, waarbij vanzelfsprekend rekening zal worden gehouden met de vor men van vrijetijdsbesteding, die ge durende het laatste jaar van de grond zijn gekomen. Juist op dit moment is een goed samengestelde dorpsraad van be lang. In de loop van de laatste maanden is echter een zestal vaka- tures ontstaan. Door de benoeming van de heer A. van de Griend is in slechts één er van voorzien. Over wogen wordt een avond te beleg gen, waarop verkiezingen zullen worden ge/houden. Men is er in geslaagd de leiding voor de jeugdclubs te versterken met een aantal medewerkers, zodat het winter programma in september kan beginnen. Wekelijks is er een middag voor de 6- tot 9-jarigen en zijn er twee avonden voor de groep van 1012 jaar. Eenmaal in de veertien dagen wordt een instuifavond voor boven 15-jarigen gehouden. Iedere maand is er een filmmiddag voor de jeugd. Voor de jongelui in de leeftijd van 12 tot 15 jaar worden plannen ge maakt. Het Sinterklaasfeest wordt gevierd op 6 december. De volwassenen kunnen rekenen op 3 kienavonden, 2 sjoelavonden en 1 dansavond, terwijl er wekelijks gekaart gaat worden. Voorts is er op 3 januari een Nieuwjaarsbal en op 28 februari het jaarlijks Oranje feest met cabaretvoorstelling. Ter afsluiting van het seizoen is er Ko ninginnedag met kinderoptocht. spelen voor kinderen en volwasse nen en bal na. In de loop van het jaar wordt in samenwerking met de Culturele Raad voor Noordholland een kera miek-tentoonstelling gehouden. LISSE Donderdagavond 28 augustus gaat de cursus „Geloofs opvoeding op de kleuterschool" be ginnen in de zaal Mariënburcht aan de Oranjelaan. hoek Nassaupark. Elke van de zeven cursusavonden heeft een eigen thema. Zij zijn op de volgende data vastgesteld: 28 augustus. 25 september, 30 oktober. 27 november, 15 januari, 12 februa ri en 5 maart. ALPHENSE JEUGD SPRAK OVER INSPRAAK ALPHEN AAN DEN RIJN In het kader van de hervormd-gerefor- meerde jeugdweek werd gisteren in de gemeentezaal van de Goede Herderkerk een forum-avond gehou den. Gediscussieerd werd over „in spraak". waarover gespreksleider L. J. Stortenbeker een korte inlei ding hield. Hij releveerde de moei lijkheden die met het verwerven van inspraak gepaard gaan, met na me bij het hoger en middelbaar on derwijs en in het bedrijfsleven. Het onderwerp werd door de vrij talryk vertegenwoordigde jeugd rieus besproken. Het forum be stond uit mej. C. Stapper en de he ren Woudenberg. Verleng en Visser. Joh. Weststeijnschool krijgt er lokaal bij NIEUW-VENNEP Sinds de stichting van.de Johannes West steijnschool. christelijke school voor lager onderwijs, in 1967, heeft bel aantal leerlingen een stevige groei te zien gegeven. Begonnen werd met 187 leerlingen, nu zijn cr 218, ter wijl het gereedkomen van nieuwe woningen in het plan „Welgelegen" dit aantal nog steeds doet toenemen. Een verzoek om een zevende leer kracht ls intussen goedgekeurd. Het schoolbestuur besloot daarop het bij de school behorende noodlokaal, dat voor handenarbeid werd gebruikt weer als leslokaal in te richten. In verband hiermee is een verzoek tot de gemeenteraad gericht om mede werking te verlenen voor de aan schaf van meubilair. De kosten zul len ongeveer f 2400 bedragen. Het Groene Kruis ABBENES Het bestuur van de afdeling Haarlemmermeer van de provinciale Noordhollandse Ver eniging „Het Groene Kruis" ls voor nemens Abbenes een eenvoudig wijkgebouw te laten bouwen. Er bestaat de gelegenheid een perceel grond met de daarop aan wezige bebouwing, gelegen op de hoek van de Cornelia Sophialaan en de Dr. Heyelaan, van de „Vereniging tot instandhouding van de Cornelia Sophia kleuterschool' aan te kopen voor f37.392, Deze mogelijkheid is voor het af delingsbestuur bijzonder aantrekke lijk nu is gebleken, dat het op dit terrein aanwezige schoolgebouw, na het treffen van enkele kleine voor zieningen, direct als tijdelijk maga zijn van verplegingsartikelen en waarschijnlijk tevens als consultatie bureau kan worden gebruikt. Dit zou betekenen, dat al op korte ter mijn van de dienstverlening van het Groene Kruis gebruik kan wor den gemaakt. Haarlemmermeer mag 216 ivoningen gaan bouwen HAARLEMMERMEER Aan de gemeenteraad van Haarlemmermeer is voor 1969 een contingent van honderd woningwetwoningen toe gewezen. Hieraan is echter de voor waarde verbonden dat 53 woningen worden benut voor het bouwen van zestig zgn. keuzewoningen. Een soortgelijke toewijzing is gedaan aan KLM en Fokker, die zich in be ginsel bereid hebben verklaard dit contingent in Haarlemmermeer te verwezenlijken. In totaal kunnen derhalve 216 woningen worden ge bouwd. In verband daarmee heeft het ge meentebestuur de volgende plannen doen voorbereiden: 132 woningen in Hoofddorp („Graan voor Visch"), 55 woningen in Rijsenhout-oost, 16 woningen in Weteringbrug en 25 woningen in Badhoevedorp. Het plan voor de woningen in Rijsenhout is ontwor pen door architect J. A. E. van Enk te Nieuw-Vennep. De huizen voor Weteringbrug zijn een ontwerp van het architectenbureau Brakel en Buma te Haarlem. Raad Haarlemmermeer HAARLEMMERMEER De ge meenteraad van Haarlemmermeer komt donderdag 4 september om 14.30 uur bijeen in het raadhuis te Hoofddorp. De agenda vermeldt ondermeert verlenen van eervol ontslag aan de rector van het Haarlemmermeer Ly ceum; invoeren van een procedure regeling voor de behandeling van bezwaarschriften tegen ontwerp-be- stemmingsplannen en van beroep schriften inzake bouwvergunningen} aanschaffen van leermiddelen tb.v. de openbare lagere school te Lisser- broek; verlenen van medewerking voor aanschaffing van meubilair t-b.v. de Johannes Weststeijnschool te Nieuw-Vennep; verlenen van een bij drage in de kosten van grondverwer ving t.b.v. de stichting van een Groe ne Kruis-gebouw te Abbenes; bou wen van woningwetwoningen; be handeling van het ontwerp-bestem- mingsplan „Nieuw-Vennep-Kager- tocht"; verkopen van grond aan de Binderstraat te Nieuw-Vennep; on bewoonbaarverklaring van de wo ning Hoofdweg 1384 te Nieuw-Ven nep. LEIDERDORP Geboren: Rem- co W, z v W Minnee en E M van Kampen Meeuwenlaan 16. Jeroen, r v P C Bekooij en M M Goverse, Splinterlaan 24. Erwin, z v W Blans- jaar en B van Rijn, Splinteriaan 99. Willem A M, z v W A Janssen en W M Parmentier, Bloemhofstraat 10. Ernestine L, dv J Muller en H A Huiberts, B G Cortslaan 33. Ondertrouwd: R Fruman, 25 jr, Lindelaan 27, en M van Varick, 20 jr, Leiden. Getrouwd: J Anker, 22 jr, en J M van Es, 2 2jr, Akkerstraat 18. H E van Steenwijk, 31 jr en A A Kete laar, 22 jr, Papendrecht. F A Spa don, 22 jr, en J van Venetien, Me relstraat 130. Overleden: P van Dijk, 73 jr, echt genoot van Ida Mallis. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donder dag 28 augustus: hoog water 3.33 16.00; laag water 11.56 RIJSENHOUT In Rijsenhout zal een openbaar gebouw worden ge bouwd, waarin de Stichting Dorps huiswerk Haarlemmermeer-zuid, het Groene Kruis en een dependance van de gemeentesecretarie zullen worden gehuisvest. Het zal rond de f 710.700 gaan kos ten. TER AAR De postduivenver eniging De Luchtsport hield een wedvlucht met oude en jonge dui ven vanaf Tilburg, afstand 73 km. De duiven werden gelost om 11.30 u. Aankomst eerste duif om 13.20,58 u., snelheid 655 meter per minuut. Uitslag: 1 2 17 en 20 B Kroon. 3 7 12 en 23 B Wassen burg. 4 10 en 22 A Akerboom. 5 11 19 en 24 B v d Bogert. 6 8 en 14 J v d Meer. 9 15 en 18 E Schuit. 13 en 16 G Lenting. 21 D Mank. 25 en 26 J van Zaal. fff CURSUS 1 OKTOBER 1969 - 31 MEI 1970 AFDELINGEN: Metaal - Timmeren - Gezel timmeren Autogeen beginners en gevorderden Booglassen beginners en gevorderden TOELATINGSEISEN: Voor metaal en timmeren: het getuigschrift van een lagere technische school. Voor gezel timmeren: het getuigschrift adspirant gezel timmeren. CURSUSGELD BIJDRAGE: 66,- per cursus. Voor de lascursussen bedraagt het cursus geld plus bijdrage echter 38,-. Van rijkswege wordt géén ontheffing verleend. AANMELDING: Uitsluitend aan de school, waar tevens inlichtingen worden verstrekt. Zaterdag 30 augustus a.s. van 9.0011.30 uur. Maandag 1 september a.s. van 19.0021.00 uur. SCHOOLADKES: Louise de Colignylaan 2. Tel 01718-3128. DE DIRECTEUR.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 7