QUICK BOYS WON WEINIG HOOGSTAAND DUEL KATWIJK WAS GEEN PARTIJ: 0-5 SIZOl had het makkelijk RCL op valreep nog naar verlies Snelle achterstand stelde Rijnsburgse voor problemei Boys Duinoords oudste lid - 65 jaar - voetbalt nog Slechte generale van Ter Leede UVS zet reserv Ter Leede op 1- W isselbeker voor Rijnsburgse Boys Leuke oefenpartij tussen Randstad Sport en DUNO N00RDWIJK SLUIT OEFENPERIODE SUCCESVOL AF Koudekerk wegen regenval gestaakl (Van onze sportredactie) DEN HAAG Zaterdag speelden de veteranen van Duinoord een erewedstrijd voor de heer T. G. Han, die onlangs 65 jaar is geworden en nog altijd een actief lid van Duinoord is. De heer Han vertelt, dat hij het niets bijzonders vindt, dat hij op deze leeftijd nog actief voet balt. „Zolang mijn benen willen ga ik er mee door. Maar de arts van de sportkeuring heeft gezegd dat ik op mijn zeventigste ongezien afge keurd wordt". De 65-jarige begon zijn voetballoopbaan in de competitie in 1924 als lid van het Leidse ASC, waarvoor hij in het derde elftal speelde. ,Jk heb toen heel wat degradatiewedstrijden gespeeld, maar nooit promotiewedstrijden", zegt hij lachend. Tijdens de bezetting kwam de heer Han in Zwolle terecht, waar hij met ZAC (de club van Bep Bakhuis) vele vriendschappelijke wedstrij den speelde. In 1949 kwam hij weer in Den Haag en omdat Leiden te ver was, ging hij niet terug naar ASCmaar werd via een collega lid van Duinoord. Hij speelde meestal in het tweede en daarna bleef hij met hetzelfde elftal als een soort veteranenploeg in de competitie opereren. De heer Han werkt op het departement van Verkeer en Waterstaat en heeft zich op die manier ook verdienstelijk kunnen maken voor het jaarlijkse interdepartementale tornooi. T. G. HAN: 65 jaar. MAANDAG 25 AUGUSTUS 1 SASSENHEIM Ter Leede hd een slechte generale voor de coml titie gehad. De derde klasser An uit district West I was dan ook z tevreden met het 11 gelijkspel. Ter Leede speelde zonder de passeerde Van Biezen en heeft dui lijk gemerkt dat men toch niet z der deze middenvelder kan. A zag in, dat het Ter Leede zeker behoefde te vrezen en toog regelr tig ten aanval. Na 35 minuten nam de ploeg zi de leiding. Een vrije trap werd d Weijenberg hard langs de m geschoten tot grote verbazing van Sassenheimse defensie. Kort da voor had Overdevecht tegen de i geschoten. De vervanger van Biezen op het middenveld, Van Zwart, liet duidelijk merken, dat wel een goede buitenspeler is, n op het middenveld niet op plaats is. GELIJKMAKER De tweede helft begon in een f storbui, die bepaald nadelig voor spelpeil was. Na dertig mini maakte Keuning er na een diei pass 11 van. Ter Leede had in laatste kwartier duidelijk de oi hand, maar wist de vele kansen te benutten. SASSENHEIM Het tweede el van Ter Leede heeft zaterdag beter gespeeld dan het eerste t* van die club. Hierbij dient ecl opgemerkt te worden dat het el aangevuld was met enige spelers de kerngroep t.w. Van Biezen, Ginhoven, Mondriaan, Tijsen Knetsch. De wedstrijd tegen vierde klai UVS gaf in de eerste helft twee lijkwaardige ploegen te zien. Leede speelde technisch missch iets beter, maar de te ver door voerde combinaities liepen vaak s op de uitstekende Leidse back Ha veld. Bij UVS speelde verder Boeku en Van Heiningen, een prima pai Na dertig minuten miste Hanev voor UVS een strafschop, maar i minuten later maakte hij deze f goed door de stand op 01 te br gen. In de tweede helft toog Ter Le ten aanval, maar zoals zo vaak beurd viel het doelpunt aan de dere kant: via een uitval maa Herreur er 02 van. Hierna drong Ter Leede nog sl ker aan en het was dan ook j verdiend dat Van der Niet er 1 van maakte. De Ter Leede-resei probeerden nog van alles om ge te komen, maar veel pech o.a. schoten van Van Ginhoven, stond gelijkmaker in de weg. NIEUWE LEIDSE COURANT Zo werd het 20 by Quick BoysKatwijk. Op de bovenste foto tracht keeper Varkevisser de inzet van Van Leeuwen te keren, daarbij gehinderd door Gerard v. d. Plas. Hij verliest de bal foto 2) en probeert hem nog te achterhalen. Tevergeefs (foto 3), juichend begroet v. d. Plas de treffer. LEIDERDORP Vyf minuten voor tyd moest RCL dan toch nog het gelyke spel uit handen geven. Disseveldt zette de UVS-combinatie (spelers uit tweede en A-junioren) op winst. Van Egmond was kansloos tegen zijn schot (12). Winnaar van de nederlaagserie werd nu Rijns burgse Boys, dat de Leiderdorpers een 41 nederlaag toebracht. Burge meester v. d. Have reikte de Zilveren Sleutels na afloop van de wed strijd uit. VOORSCHOTEN Randstad Sport en Duno hebben zaterdag een aardige en sportieve oefenwedstrijd gespeeld. De beide vierde klassers hebben de enkele honderden toeschouwers ondanks het slechte weer toch enige leuke acties laten zien. Twee ernstige fouten in de de fensie van het Voorschotense elftal waren er de oorzaak van, dat DUNO bij de rust reeds een 20 voorsprong had. Cees IJspelder en Eckhardt waren de makers van de doelpunten. Na de thee probeerde Randstad Sport met een paar aardige doorbra ken verandering in de score aan te brengen, maar de DUNO-verdedi- ging bleek goed in elkaar te zitten. Ondanks de pogingen van Randstad was het DUNO, dat verandering in de score bracht Dirksen bezorgde de Haagse club een 30 zege. Met deze wedstrijd is het oefen programma van de beide vierde klassers ten einde en evenals de an dere verenigingen beginnen zij za terdag a.s. vol goede moed aan de competitie. RCL startte anders overtuigend. Aanval na aanval golfde op het doel van keeper Willemsen af, maar de acties van Blokkeer waren toch niet overtuigend genoeg om keeper Wil lemsen te verontrusten. Na tien mi nuten kwam UVS wat los, maar keeper Van Egmond weerstond de snelle aanvallen van de Leidenaren, veelal over Van Weerlee opgezet. FRAAIE KANS Aan de andere kant kreeg Kuik een fraaie kans na aangeven van Blokker, maar Kuik schoot naast. Ook een aantal corners van Waard huizen sorteerden geen effect. On verwacht werd het in de 20ste mi nuut 01. Keeper Willemsen trapte ver uit Van Weerlee stond op de middenlijn gereed en na een lange run verdween de bal over de uitge lopen Van Egmond in het doel. Verrassend genoeg maakte RCL direct 11- Vanaf de aftrap kreeg Ederveen de bal, die opeens hard in schoot. UVS verving in de rust De Jonge door Sieval en RCL Blokker en Waardhuizen door Teske en Beu- keboom. Sieval deed direct van zich spre ken, maar zijn schot ging over. Flin ke regenbuien maakten het veld spiegelglad en nadat zowel Van Eg mond als Willemsen (bij schot Beu- keboom) reddingen hadden verricht en Teske een inzet van Verwer op de lijn koppend keerde, werd het toch 1—2. Disseveldt maakte Van Eg mond kansloos. RCL 2 won in de nederlaagserie de J. P. beker. (Van onze sportredactie) KATWIJK Secretaris Ouwehand van Quick Boys ver telde voor aanvang van de wedstrijd Quick Boys—Kat wijk, dat de laatste wedstrijden tussen de beide ploegen nu niet bepaald hoogstaand voetbal hadden gebracht. Wel, ook dit keer is het een teleurstellende wedstrijd ge worden. Quick Boys mocht dan een 5—0 overwinning behalen, maar dit was bepaald niet te danken aan de slag vaardigheid van de voorhoede van Quick Boysdrie van de vijf treffers kwamen na fouten in de verdediging van Katwijk tot stand. Quick Bops had in de eerste periode een duidelijk veldover- wicht, waarmee de spitsen Andries van Leeuwen en Gerard van der Plas aanvankelijk geen raad wis ten. Na acht minuten spelen werk te Katwijk-verdediger Henk van Duivenvoorde de bal niet voldoen de weg en Koos Klinkenberg wist hiervan goed te profiteren door net onder de lat langs doelman Varkevisser te schieten. Varke visser moest kort daarna nog vak kundig optreden om inzetten van Leen de Best en Koos Klinkenberg uit zijn doel te houden. Katwijk trok slechts incidenteel ten aanval. Maar omdat het verband in de voorhoede van de vierde klas ser geheel ontbrak, moest het gevaar vooral van individuele acties komen. Dit gebeurde vooral via de snelle linksbuiten Dick van Egmond. Een fout van Quick Boys-verdediger Cees van Duivenbode bracht A. Guit na aangeven van Van Rijn nog in kansrijke positie, maar zijn actie werd wegens buitenspel afgefloten. Na 35 minuten zag Schaap een goed schot juist over gaan. Voorzet Wal Katwijk betrof, bleef het in de eerste helft bij deze acties. Quick Boys wist voor rust nog op 2—0 te komen, wederom na een fout in de Katwijk verdediging: een als voorzet bedoeld schot van Andries van Leeuwen glipte door de handen van doelman Varkevisser in het net. Na rust verscheen Quick Boys vanwege de regen in schone witte shirts in het veld. Bij Katwijk was doelman Varkevisser vervanger door Poot en rechtsbuiten Van Rijn had plaats gemaakt voor v/d Kooy. Deze veranderingen hadden by geen van beide ploegen een positieve uitwer king, maar ook de regen was er oor zaak van dat het spelpeil matig bleef. Toch kwam de thuisclub reeds na drie minuten op 30, nadat in valler-keeper Poot de bal liet glip pen en Koos Klinkenberg vakkundig inkopte. Quick Boys wist zich via Leen de Best en Cor van Duivenbode nog meer kansen te scheppen, maar het zou tot de 28ste minuut duren voor het 40 werd: na een actie van Klinkenberg zag Cor van Duivenbo de zijn schot afketsen, maar de te rugspringende bal werd door An dries van Leeuwen van ongeveer 20 meter afstand net onder de kruising geknald. Vervangen Hiervoor was Gerard van der Plas al vervangen door Van Dijk. Bij Katwijk speelde in deze periode Cees Guit een goede partij, maar ook hij kon de voorhoede van de vierde klasser niet tot grote daden inspire ren. Katwijk trachtte wel met lange passes gevaar te stichten, maar deze uitvallen liepen verscheidene malen op buitenspel stuk. Quick Boys wist er kort voor tijd nog 50 van te maken. Na lang ge- aarzel in de defensie van Katwijk schoot Leen de Best keihard raak. Scheidsrechter Mulder was één van de onopvallendste figuren op het veld, hetgeen pleit voor zijn leiding. Quick Boys: d. J. van Duivenbode; a: Van Duin, Haasnoot, Cees v. Dui venbode, Verdoes; m: Barnoorn en De Best; v: Cor v. Duivënboede, G. v.d. Plas (Van Dijk), Van Leeuwen, Klinkenberg. Katwijk: d. Varkevisser (Poot); a: Zwaan, v. Duivenvoorde, v. Duiven bode, C. Guit; m: Klok en Haasnoot; v: Van Rijn (v/d Kooy), A. Guit, Schaap en Van Egmond. De voorzet van Evers wordt door keeper Kwak van Umuiden be kwaam onschadelijk gemaakt. De opspringende Snaterse komt te laat, terwijl Grootveld (rechts) ook geen kans meer heeft. NOORDWIJK Noordwijk heeft zaterdag een verdiende overwinning op DHL behaald. Na een 21 ruststand wisten de Noordwijkers een 42 overwinning te behalen. Na twaalf minuten liep de thuisclub een achterstand op na een misverstand in de verdediging van Noordwijk. Koene wist hier handig gebruik van te maken. Noordwijk liet het hier niet bij zitten en trok fel ten aanval, wat resulteerde in enkele goede schoten van Albert Spaanderman. Na 25 minuten kon Map Marijt na een scrimmage de bal (terwijl hij op de grond lag) naar Van der Luit plaatsen, die er 11 van maakte. Na veertig minuten werd het via Map Marijt 21 door een keihard schot Na rust had Noordwijk een duide lijk veldoverwicht, wat het mede aan de sterke wind te danken had. Toch kwam DHL op 22 dankzij v/d Ende. Het veldoverwicht van Noordwijk werd na 25 minuten beloond: een voorzet van de ver opgedrongen Van Kesteren werd door Map Marijt in het doel gekopt: 32. Na 35 minuten scoorde wederom Map Marijt: via de borst van verdediger Post maakte hij er 42 van. Hierna konden de Noordwijkers niet meer tot scoren komen. Vooral de goed spelende Lu- moindong had pech met zijn scho ten. Kort voor het einde werd Spaanderman nog door v.d. Werf vervangen. Hoopvol Noordwijk heeft een zeer suc cesvolle oefenperiode afgesloten. De ploeg behaalde overwinningen op Quick Boys, IJmuiden, Neptunus en DHL. Al met al kan Noordwijk de competitie bijzonder hoopvol tege moet zien. in de eerste periode alle kans zich te roeren. En toen ook Snaterse zich op links in de strijd ging mengen, leek IJmuiden overrompeld te wor den. Toch duurde het tot de ne gentiende minuut eer de score werd geopend. In eerste instan tie kon de verdediging nog wel ruimen bij een corner van De Jongmaar de weggewerkte bal werd door Overbeek hard via de handen van Kwak ingeschoten (1-0). STORMLOOP Men verwachtte dat deze treffer de inleiding betekende voor een stormloop op de IJmuiden veste, maar het beslissende tikje bleef uit. Overbeek was even voor rust bijna weer succesvol, maar dit maal belandde zijn harde schot na een uitval van Snaterse te gen de paal. Merkwaardig genoeg kwam een na rust toch wel beter spelend IJmuiden nog gevaarlijk voor het Hillegomse doel, maar de weer teruggekeerde Van Haaften was op zijn post, terwijl ook de voor Ham ingevallen Schrier een goede partij vertolkte. Spielmacher Camphorst zorgde zelf voor de tweede goal. Met een strak schot passeerde hij keeper Kwak al in de veertiende min., maar verder kwamen de oranje-zwarten toch niet. Onnodig werd het nog 21 door Verwoerd die op links alle kans kreeg om door te breken, waar na ook de sliding van Duwel ver geefs bleek. In de laatste twintig RIJNSBURG Het oefenduel dat RUnsb. Boys tegen Zondag 4e klasser TYBB uit Haarlem speelde, heeft on getwijfeld zijn nut afgeworpen. Oefenmeester v. Barlingen zal wel met enige zorg de komende competi tiewedstrijd tegen ARC tegemoet zien, want defensief liaperde er nog wel eens wat bij de Boys. Daartegenover staat weer een lichtpuntje, want de rentree van Gerard v. d. Kwaak, die vorig seizoen nogal plotsklaps ver dween, was er ee-n van allure. Een superieur gestart Rijnsb. Boys werd al in de 7e min. met de neus op de feiten gedrukt. Want na aanvallend goed gestart te zijn, moest de Boys defensie. een doortastende rechtsbui ten Spoor, laten gaan en zijn schot was Maaskant te machtig (0—1). Rijnsb. Boys raakte hierdoor even de kluts kwijt, herstelde zich echter snel, maar liet zich toch door een trapvaste TYBB-defensie aan banden leggen. Uit een indirekte vrije schop scoorde men wel in de 10e min., maar aangezien niemand de bal aangeraakt had, telde hij niet. In de 13e min. was het weer Spoor, die als een sneltrein over het veld la veerde en zijn huzarenstukje van de 7e min. herhaalde: 02. Het ging er even somber uitzien voor de Boys. maar met een goede inzet ging men opnieuw ten aanval. Maar TYBB verplaatste het spel met een lange trap weer zo snel, dat de ver opgedrongen defensie keer op keer benen moest maken, om de kwikzilverachtige Haarlemse voor hoede te beteugelen. Zo was in de 28e min .Meekel goed doorgestoomd en alleen voor Maas kant werd zijn moeite niet beloond. Maaskant kon nog net zijn voet voor zetten, waarbij Meekel geb seerd raakte. In de 32e min. kw dan. waar iedere Rijnsburger wachtte. VLOEIEND Een vloeiende combinatie bracht v. d. Kwaak in goede schietpositie zyn schot was een voltreffer: 1- Vlak voor rust was het weer G. v. Kwaak, die leuk combinerend met de Heyer de laatste een goede k bood. "ie deze met een strak scl benutte (22). Na rust had TYBB. dat met enk nieuwe spelers op 't veld versche 't even te kwaad tegen een nu uit i heel ander vaatje tappend Rijn Boys, maar zag toch kans om dit fensief te weerstaan. En waremp bij een enkele gevaarlijke uitval, 1 Maaskant de gladde bal uit zijn vj gens glippen en de toesnellende Klu kens tikte de bal in het net (13e ra 23). Dit werd de Rijnsburgers te goii en met een overschakeling in een I gere versnelling ging eindelijk de n ohine beter lopen. In de 25e m moest TYBB een serie heel gevaarl ke hoekschoppen toestaan waar geen succes kwam, maar toch mo men even later capituleren. Een oppermachtig R. B. bracht in de 3 min. door een snelle reaktie van Harteveld de gelijkmaker tot stai 3—3. Een goed doorzettende Spoor brat hierna Maaskant nog even in een g< de aktie en in de laatst minui bracht eerst J. de Heyer met vliegend schot de stand op 4—3 daarna benutte J. v. Klaveren i strafschop keurig, die werd toegek* omdat linksback Vessem precies in baan van een keihard schot van Heyer zijn handen beschermend vi zijn gezicht hield. De voetbalwedstrijd Koudekerl Kamerik om de „Siem van Kla' ren"-beker, moest by het begin de tweede helft met een stand i 00 gestaakt worden door de sti mende regen, die met teilen gel naar beneden viel. Ook de grote muzikale show, bracht door de muziekvereniging ,;Kunst na Arbeid", de Alphei harmonie „Crescendo" met dru band, plus het Majoretten-pelo! van de vereniging „Wilskracht" letterlijk en figuurlijk in het wal Het was een naar gezicht, de sti mende regen zien vallen op s mooie uniformen van de muzik medewerkers(sters), die ondanks les toch probeerden hun „show" goed mogelijk te brengen. (Van onze sportredactie) HILLEGOM IJmuiden zal als debutant in de tweede klas een moeilijk seizoen tegemoet gaan. Weliswaar wist men de neder laag bij SIZO tot 21 beperkt te houden, maar in het veld bleek wel dat met name de aanvals- linie bij de IJmuidenaren een zwakke plaats in het elftal vormt. SIZO miste o.a. Ham, Bakker, v. d. Jagt en Hoogkamer, maar met de jeugdige vervangers speel de men fris van de lever. Het was uiteindelijk doelman Kwak die IJmuiden voor een grotere nederlaag behoedde, want zijn ploeg slaagde er zelden in een aanval van betekenis op te zet ten. Bij SIZO was dat onderdeel beter verzorgd en vooral de rech tervleugel Evers/Grootveld kreeg minuten consolideerde SIZO de voorsprong. SIZO combineerde redelijk en telde vooral in Groot veld een agressieve aanvaller. Het middenveld was bij Camp horst en de hard schietende Over beek in goede handen. Defensief hadden Duwel c.s. het niet moei lijk. Aantrekkelijk kijkspel, met slechte eerste periode (slecht plaatsen). Redelijke leiding van arbiter Van Leeuwen SIZO: Van Haaften, a: Lamfers, Schrier, Duwel en Lamfers, m: Overbeek en Camphorst, v: Evers, Grootveld, De Jong en Snaterse. IJMUIDEN: Kwak, a: Van Klin, v. d. Plas, Ravensbergen en De Boer, m: Borst en Meijboom, v: Reiff, Oldenburg, Grootenboer en Ver woerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 10