Raadhuisbouw tussen Binnen en Zee? Op zoek naar Alphens talent lening bestemming raadhuis verdeeld Commissie in Senaat wil geen ombudsman Rotterdam viert 25 jaar bevrijding en opbouw met 5 maanden C'70 Gemeenteraad Hazerswoude S.J.Z. staat voor ote investeringen r Surgerlijke stand Haarlemmermeer Peuterplaats in Nieuw-Vennep Interessante koerswijziging in Noorclwijk In strijd met de grondwet Burgerlijke stand Alphen van Groots evenement: kosten f 15 min Hoger dividend van Obam LEIDSE COURANT 5 VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1969 JERSWOUDE Tydens de rergadering werd de bestem van het voormalige raadhuis sprake gebracht. Het schetsplan d door het college van b. en w. discussie gesteld, om later met concreet voorstel te kunnen ko- De meningen van de raadsle- waren verdeeld. heer C. Matze vroeg of de lzaak van meer vergaderruimte wel aanwezig is. Hij had geen jar tegen een verbouwing van voormalige raadhuis tot bejaar- societeit, maar vond het bijtrek- van het pand Dorpsstraat 59 noodzakelijk, e heer J. P. v. d. Werf vreesde een „concurrentie" ontstaat als ilen verhuurd worden aan ver- igen. Tijdens een burgeravond hierover kunnen worden gespro- Hij deed de suggestie het ge ur 's avonds open te stellen voor eugd en overdag voor de bejaar- l De heer Jac. Vos meende dat terwoude „Het gras begint wuiven naar de jeugd" aldus itter L. v/d Geest op de jaar- adering van SJZ over het nieu- sportcomplex aan de Nieuweweg. khalzend ziet de Zoeterwoudse èniging uit naar de ingebruikne- ig volgend jaar augustus, zijn openingswoord noemde de tter het afgelopen vereni- jaar ondanks het ontbreken van pioenen goed. scheidsrechternood in de afde- ïs nog bijzonder groot. Het speet eer v.d. Geest dat zijn vereni- aan de oplossing hiervan nog bijdrage heeft geleverd, kan Daan van Kempen werd een er overhandigd als beloning voor l kampioenschap klaverjassen, jr was een batig saldo van dui- pjl gulden. Bij de bestuursverkie- werd in de vakature W. Kalkers [heer N. v/d Krogt gekozen. De iezing van twee leden van de :ommissie had meer voeten in •de. Op de klacht dat de namen de aftredenden te laat waren ld gemaakt werd besloten bin- ;ort een nieuwe vergadering uit hrijven. Een voorstel tot verho- van de contributie van de seni- van f 3 naar f 4 per maand ont- te geen bezwaar. De financiële Itaten van het clubhuis waren ider gunstig. Er wachten echter investeringen op het nieuwe ilex. Het clubhuis moet worden (laatst en uitgébreid met een Er komen zes nieuwe kleed een scheidsrechterskamer, toiletgroep en een woning de beheerder. Dit vraagt een van f 75.000. de jubileumcommissie (volgend bestaat de vereniging 25 jaar) den benoemd de heren G. v/d jven, P. Rodewijk. A. Kleiweg, L. ielaar, M. v/d Geest, J. v. Teylin- en W. Kalkers. De laatste zal als rzitter fungeren. Er zal nog een aardigde van de supportersver- ig worden toegevoegd. .Jva "E -erl; ETERWOUDE In de tweede laagwedstrijd ontvangt SJZ dag om half drie de Nootdorpse tie-klasser R.K.D.E.O.. Het elftal de groen-witten is volgt samen- leid: doel T. Vurens; achter Th. ,uur, G. V.D. Gest, Jac. Olstkoorn L. v. d. Ham; midden L. v. Veen Th. v. Klink; voor Jac. Wortman, v. Duin, P. Beereboom en Jac. v. Jgerland. :LEMMERMEER Gebo- Marco zv J R M van Warmer- en M Stieva; Micheil Jan zv J en E J V Schroder; Eric Rei- Wdlhelmus zv H P Turk en E A 'an Velzen; Sandra Petronella dv W J M Vogels en C J van Zalm; Karin Alexandra dv A der Plas en C M van Dalen; a Theresia dv J H Louman en in den Boogaard; Mirjam dv H Dijk en M de Jong; Duco zv ie en B E van Bemmel; Anne- Eva Juldëtte dv W R Cassee en Ronhaar; Esther Suzanne dv B van der Erve en F C Middel- i; Monika Clarissa dv F J Keiter E van 't Hof. rtrouwd: van der Weele, Ja- Jacobus, 22 jr.- én Groenewoud, ia Johanna 22 jr.; van der Lip, Klaas 19 jr. en van der Luit, aa, 16 jr.; van Straten, Herma- Mattheus, 23 jr. en Ruijgrok, abeth Johanna Antonia, 23 jr.; der Sluijs, Jan Johannes, 25 jr. Gortzak, Janniigje Anna Cathari- 23 jr.; van Limpt, Jacobus Jo- ïes Gerardus Barend, 25 jr. en inde, Thona Catharina, 19 jr.; de ot, Sikke 27 jr. en de Groot. Wil- 22 jr.; Zaal, Comelis Johannes, r. en Munsterman, Henrica Geer- ia 21 jr.; van Pesch, Willem 10 jr. en Braam, Margaretha tona Maria 25 jr. ehuwd: Wildeman, Robert Carel Kramer, Maart je Adriana; ;sma, Bauke Doeke, en Bakker, nerentia Johanna Eleonora Lena; telisse, Romke Franciscus en 'elage, Cornelia Margaretha; Sis- William Bernard, en Holwerda s; Arbouw, Adrianus en Esveld, 3; van Arkél, Willem Leendert Rijlaarsdam, Anna; Marquardt, ter Valenten en Bohte, Christina ia Helena. verleden: Pompe. Jozephus Caro- jr, geh gew met A M B van Korthals, Johannis. 48 jr; toom, Johanna Maria Margare- 76 jr; Verboom, Gerrit Willem, fr. geh met J Granneman; Buis, "onella, 86 jr. geh gew met P dema; Troost. Gerardus Jan, 66 geh gew met W G Korf; Harten- l Johanna Elisabeth, 71 jr, geh 'met C J van Rijn; Tjalma, Basti- 76 jr. geh gew met J van der ast; van Haastrecht, Cornells Jo nes, 64 jr. het voorgestelde bedrag (f 70.000, bezwaarlijk was. Het raadslid A. M. Berlemon vond het vreemd dat de ruimte, waar ja renlang over is gesproken, nu niet meer nodig zou zijn. De heer J. de Wit vroeg allereerst aandacht te schenken aan de gemeenschapszin van Rhynenburgh. Wethouder H. v. Rijn gaf wel toe dat het bedrag aan de hoge kant was, maar constateer de dat tijdens een bespreking ont ruiming werd geadviseerd. De heer Berlemon stelde voor de raadsleden nog een maand bedenk tijd te geven, waartoe werd besloten. Kruispunt De heer A. M. Menken kon zich niet verenigen met het onbewoon baar verklaren van het pand Rijn dijk 163. Ook hier waren de menin gen verdeeld, want de heer E. van Elderen juichte het juist toe. Het voorstel werd aangenomen, maar de heren A. M. Menken, J. Groen, J. de Wit en J. M. Wesselingh wensten de aantekening te hebben tegenge stemd. De heer Vos vroeg opheldering over het beheer van het overdekte zwembad. Wethouder F. J. Kouwen- burg zei dat de gang van zaken in het verleden niet juist werd geacht en dat wijziging van statuten van de Stichting Sportpark noodzakelijk was. Men wil komen tot het instel len van een commissie bestaande uit drie raadsleden en vier leden uit de plaatselijke spdrtverenigingen. De heer Berlemon vroeg nog de aan dacht voor de oprichting van een zwemvereniging. De heer Van der Werf dacht aan de schoolgaande jeugd die het zo omstreden kruispunt Dorpskerk provinciale weg moet oversteken. Burgemeester Van Dobben de Bruyn gaf te kennen dat wordt gewacht op een beslissing van de provincie. Op een vraag van de heer R. van Elderen, waar grote vrachtwagens geparkeerd kunnen worden, nu dat in de straten niet meer mag, moest de burgemeester het antwoord schuldig blijven. NIEUW-VENNEP Drie jonge moeders in Nieuw-Vennep kwamen begin van dit jaar op de gedachte een „peuter-speelplaats" in het le ven te roepen. Het bleek ook btf de overige moeders nogal aan te slaan. Besloten is dan ook tot de definitie ve oprichting van de speelplaats voor peuters (3-4-jarigen). Per 1 ok tober zal worden gestart in de voor malige chr. lagere school in de Schoolstraat, waar een dagverblijf zal worden ingericht. De leiding berust bij een gediplo meerde kracht. Er is plaats voor vijfentwintig kleuters. Uit een spe ciaal fonds zullen de kosten voor de inrichting van de speelklas worden gefinancierd. Ouders die hun kind in aanmer king willen laten komen kunnen zich voor 10 september opgeven bij één van de onderstaande adressen: mevr. Abbink (Trekkerstraat 17, tel. 3006), mevr. Traas (Binderstraat 10, tel. 3231), mevr. Visser (Zwanenwa- ter 11, tel. 3389). Gemeentebestuur Voorschoten houdt open huis VOORSCHOTEN volgende week zal het gemeentebestuur van Voor schoten enkele uren „open huis" houden in de gemeentelijke kantoor flat boven de supermarkt van Albert Heijn N.V. en in de 14-klassige school in Noord Hofland, om de in woners de gelegenheid te geven deze gebouwen te bezichtigen. Op 27 augustus kan men een kijkje nemen in het nieuwe school gebouw aan de Admiraal de Ruyter- singel van 19.30 tot 21.30 uur. op 29 augustus van 19 tot 21 uur kunnen de kantooretages aan de Leidseweg worden bezichtigd. SASSENHEIM In het kader van de in het plan „De Kooi" in ontwikkeling zijnde bouwstroom van de N.V. Eurowoningen kan op korte termijn een begin gemaakt worden met de bouw van de 170 eengezinswoningen. Het gaat om de bebouwing van het gedeelte van de woonwijk gelegen tussen het complex 240 flatwoningen en de be drijven aan de Industriekade. ALPHEN Zeker honderd Al phenaren zullen op de een of andere wijze in actie moeten komen om hun gemeente te vertegenwoordigen in de televisiewedstrijd zowel op het sportieve ais op het culturele vlak waarvoor Alphen met elf andere Ne derlandse gemeenten is uitverkoren. Natuurlijk lopen er in Alphen vol doende gespierde, behendige, piente re, kunstzinnige en komisch getalen teerde dames en heren rond om twee ploegen te formeren die zich in beide onderdelen van het program ma geducht kunnem weren. Alleen: hoe kunnen de besten worden gese lecteerd uit het grote arsenaal? Het comité voor de ontmoeting (met Genemuiden) op het terrein van kracht, snelheid en behendig heid is nog maar pas met zijn voor bereidend werk begonnen. Het ande re comité, voor het door Alphense zangers, musici, toneelspelers enz. te verzorgen showprogramma, heeft al enkele dagen nadat definitief vast stond dat Alphen mocht meedoen, de koe bij de hoorns gevat. Voor enkele „items" van het ver plichte programma kwam het al in zijn eerste vergadering tot een aan vaardbare conceptie. Er vielen ook namen van op uiteenlopende gebie den begaafde Alphenaren die men rechtstreeks wilde benaderen. De re- BURGERLIJKE STAND VOORSCHOTEN Geboren: Bian- ca, dv D. E. van der Bree en J. D. E. Eisses; Yvonne M. I., dv W. C. Duy- nisveld en J. M. I. Rijsbergen; Peter, zv J. J. Jesse en T. Twigt; Justa A., dv L. L. A. C. van Kol en I. Bosch; Pauline A., dv P. J. Beekman en A. M. M. Hof; Daniëla, dv A. G. J. We ver en A. E. T. Close; Halbe, zv L. Nicolai en T. de Maa; Karin, dv P. Peters en A. Nekeman; Erik, H. W., zv F. J. de Vleeschouwer en M. H. van der Weerd; Rudolf E., zv R. J. Braggaar en C. M. van Dam; Alber- tus, zv J. S. van Schie en M. J. Zwet sloot; Yvonne, dv B. van Steveninck en J. Karstens. Ondertrouwd: Gerrit J. Albers te Voorburg en Helena P. Jansen; Peter J. den Ambtman en Sytske Ruijter te Leiden; Willem A. van Vleuten en Thea Boon; Hans P. Klützmann te Beckum (Did.) en Maria J. Ie Febre; Adrianus van Maanen en Gesina Ch. Delfos; Pieter M. Versteeg en Alida M. ter Haar; Johannes C. Duijnisveld en Johanna V. van Zwam te Rotter dam; Petrus S. F. Kienjet te Leiden en Maria A. J. E. Dolmans. Gehuwd: Desiré Thijm te 's-Gra- venhage en Albertje de Haan; Willem L. C. van Luijk te Leiden en Erica Verhagen; Rudolf A. Nieuwenhuis en Anna C. Damen; Johannes B. v. Be- veren en Antonia Westerhuis; Gerrit Figee te Delft en Petronella van Vliet. Overleden Pieter Eijs, 63 jr; Hans van der Hoeven, 49 jaar. acties van die zijde waren bemoedi gend. Maar verborgen talenten zullen er stellig ook zijn. Vandaar deze vraag aan de burgerij: wie acht zich in staat tot een meer dan middelmatige bijdrage op gebieden als spreekvaar digheid, acteren of musiceren? En: wie kent talent in zijn naaste omge ving? Met meer nadruk echter richt liet comité, onder voorzitterschap van wethouder Paats, zich met dit ver zoek tot alle Alphenaren: schrijf of bel als u ideeën hebt. bijv. voor de verplichte onderdelen als het recla mefilmpje en de „public-relati- onsfilm", voor de intrige van de Swiebertjes-scène in de keuken van Saartje of de modeshow anno 2000. Ieder idee is welkom. Zet het op papier en stuur het aan de secreta resse, mevrouw Van 't Noordende, Ericapark 26, Alphesn-Noord. Desnoods doet u het liefst van daag, morgen of maandag telefo nisch. Maar als het even kan: kort en bondig zwart op wit. NOORDWIJK Projecteer het nieuwe raadhuis in het nieuwe uitbreidingsplan tussen de beide Noordwyken! Deze uitnodiging aan het col lege vormde de kern van een ver klaring die de heer G. Vogelaar gisteravond namens de prot. chr.- fractie aflegde aan het eind van de vergadering van de gemeente raad. Voor het college en de andere fracties in de raad bleek zij een volkomen verrassing. „Het over dondert mij", merkte wethouder F. den Otter (p.v.d.a.) onomwon den op. Vele jaren lang al is de raadhuis- bouw in Noordwijk een strijdpunt geweest. Bij de beantwoording van de vraag of het raadhuis in Noord- wijk-Binnen of Noordwijk aan Zee moest komen, speelde het sentiment een belangrijke rol. Nu de prot. fractie, die zich steeds voor raad huisbouw aan de Prins Hendrikweg had uitgesproken, zelf met de sug gestie kwam het nieuwe centrum der gemeente tussen de beide dorpsker nen te vestigen, is een situatie ont staan, die voor de toekomst van Noordwijk beslissend kan zijn. Raadhuisbouw in de open ruimte- tussen de Lijnbaanweg en de duin voet hangt namelijk ten nauwste sa men met de ingrijpende plannen tot Jongen (9) aangereden ALPHEN Gisteren stak de 9-ja- rige A. Janszen op zijn fiets de steekterweg over naar het rijwielpad. Hij lette onvoldoende op en werd aangereden door een uit de richting Bodegraven komende personenauto. De jongen liep een hersenschudding en schaafwonden op en werd overge bracht naar het ziekenhuis Rijnoord. In wijk Hoorn sloeg een treiler van de fa. v. d. Meijden uit Koude kerk linksaf. De chauffeur remde af voor tegemoetkomend verkeer. Dit werd te laat opgemerkt door de krui denier W. Sch. die met zijn auto te gen de trailer botste. Laatstgenoemde werd overgebracht naar Rijnoord. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De commissie voor de verzoekschriften uit de Eerste Kamer heeft ernstige kri tiek op de door minister Beernink van Binnenlandse zaken bij de Kamers ingediende nota over de instelling van een ombudsman. De commissie, die zich altijd al heeft verzet tegen een ombudsman, is door de ministeriële nota alleen maar in het verzet gesterkt. Pe commissie pleit dan ook voor een verbetering: van de outillage van de commissies voor de verzoekschriften, «aardoor de hulp aan de burger doel- effender zal zün, dan die welke een ombudsman kan verlenen. Overigens is de commissie van me ning, dat de Eerste Kamer zich op dit moment niet over de ombudsman moet uitspreken. Dat behoort staats rechtelijk eerst de Tweede Kamer toe. Toch wenst de commissie enkele grieven kenbaar te maken, waarmee bij de behandeling in de Tweede Ka mer rekening gehouden kan worden. Met alle waardering voor de inhoud van de nota, meent de commissie toch dat minister Beernink wel uitvoerig ingaat op de insteling van de om budsman, maar verder weinig of niets zegt over de noodzakelijke uitbreiding van het ambtelijk apparaat en de financiële consequenties daarvan. De leden van de commissie, de heren Delprat (lib.), Cammelbeeck (soc.), Bcerekamp (CHU), Van Ecten (ARP) en Höppener kath.) bestrijden de op vatting van de minister dat het par lement een betrekkelijk bescheiden plaats behoort in te nemen by de be handeling van klachten van burgers. Het blijft voor de commissie de vraag, of burgers, die nu reeds klach ten richten tot overheidsinstanties of tot het parlement, na instelling van de ombudsman al hun klachten ineens tot hem zouden richten. Als de mi nister daar „ja" op antwoordt, getuigt dat van een ongerechtvaardigd opti misme Weliswaar zou men kunnen bepa len, dat alle verzoekschriften bij de overheid of het parlement worden in gediend, in handen worden gesteld van de ombudsman, maar dat doet de burger tekort. Het gevolg van een om budsman kan veeleer zijn, dat een groot aantal mensen, na eerst alle mogelijke overheidsinstanties en het parlement te hebben aangeschreven, zich tenslotte ook nog wendt tot de ombudsman. Waarlijk geen aanlokke lijk perspektief voor dc laatste, vindt de commissie. De regering satpt in haar nota licht vaardig over de grondwetelijke be* zwaren heen. Minister Beernink meent, dat die bezwaren er niet zijn. omdat zijn ombudsman geen beslissingsbe voegdheid krijgt. De taken van de ombudsman lopen echter parallel met de door de grondwet aan het parle ment opgedragen taken. De beslissingsbevoegdheid berust b(j de overheid. Het parlement beoordeelt echter de beleidslijn, die de regering toepast. Dit beooordelen overdragen aan een enkeling acht de commissiniet alleen in strijd met de grondwet maar het zal tevens de bevoegdheden van het parlement uithollen. De minister gaat er volgens de com missie volstrekt aan voorbij, dat de uitspraken van de commissies voor de verzoekschriten financiële gevolgen kunnen hebben. Het is in de eerste plaats een taak van het parlement, die financiële consequenties te beoordelen. De commissie meent, dat de om budsman deze taak nooit van het par lement kan overnemen. Zo wel. dan zal de ombudsman zowel de overheid als het parlement voor een voldongen feit kunnen plaatsen. En daar zal de commissie niet aan meewerken. hervorming van de structuur van Noordwijks bebouwde kommen, waarover onlangs het veelbesproken, zogenaamde „blauwe boekje" is ver schenen waarin o.m. suggesties wor den gedaan tot het vestigen van een nieuw winkel- en wooncentrum aan de Nieuwe Zeeweg. Men heeft dit de „harttransplantatie" van Noordwijk genoemd. Het ligt in de bedoeling dat de bevolking zich op hearings en dergelijke in oktober over deze plannen zal uitspreken. Negen jaar De heer Vogelaar deelde mee, dat de chr. raadsfractie zich ernstig had beraden op het vraagstuk van de jaar geleden, aldus re heer Vo gelaar, dat de gemeenteraad be sloot tot het uitwerken van een bouwplan aan de Prins Hendrikweg- Voor de vijfde maal nam de ge meenteraad met meerderheid van Stemmen het besluit, dat het nieuwe raadhuis aan die weg zou worden gebouwd. De raad is onder steeds wisselende colleges van B. ep W. reeds negen jaar bezig met deze raadhuisbouw zonder dat we iets gevorderd zijn. Het is mogelijk, ja zelfs waarschijnlijk, dat de opvol gende gemeenteraden steeds van ge dachten veranderen, dat de voor- en tegenstanders van bouw aan de Prins Hendrikweg elkander blijven bestrijden. Over de vraag of een nieuw raad huis nodig is. zijn wij het allen eens, zo vervolgde hij. Al onze dependan ces kosten handenvol geld. Het ruim tegebrek is onhoudbaar en de repre sentatieruimte voor vergaderingen en ontvangsten beneden peil. De fractie kwam niet met een af gerond voorstel, maar zegde het col lege volledige medewerking toe bij het uitwerken van verdere plannen. De heer Vogelaar deelde nog mee, dat het voor sommige leden van de fractie geen gemakkelijke beslissing was geweest. Hij achtte het echter de hoogste tijd. dat de strijdbijl over de raadhuisbouw zou worden begra ven. „Deze verklaring komt volkomen onverwacht", zodeelde de heer Al kemade, fractievoorzitter van de k.v.p. mede. Hij was er echter bij zonder verheugd mee. Naar zijn me ning zou dit de verstandhouding tus sen de katholieke en chr. fractie ze ker ten goede komen. De heer Van Riemsdijk (gem. bel.) noemde het een interessante ontwikkeling, waar mee hij bijzonder blij was. Wethou der Den Otter (p.v.d.a.) herinnerde er aan, dat zijn fractie steeds achter de raadhuisbouw aan de Prins Hendrik weg had gestaan. Hij vond het pijnlijk, dat nu het overleg alleen in de prot. fractie was gevoerd. Per soonlijk onderschreef hij de hoop volle verwachtingen, die uit de nieu we situatie voortvloeiden. Naar aan leiding van deze opmerkingen deelde wethouder J. de Geus (prot.) mee, dat de andere raadsleden niet doel bewust buiten het overleg waren ge houden. De heer Schelvis (p.p.r.) noemde de koerswijziging van de prot. chr. fractie een staaltje van pragmatische politiek, waarvoor hij respect had. De reactie van B. en W. was kort. Burgemeester Bonnike verklaarde, dat het ook voor het college een ge heel nieuwe ontwikkeling was, waar over het zich ernstig zal beraden. Het is de bedoeling in oktober de burgerij in de gelegenheid te stellen over deze zaak met college en raad te praten. Daarna zullen de plannen in de gemeenteraad worden ge bracht- ALPHEN Geboren: Remco Ber nard Nicolaas Munnik; G lij na Lena van Gulik; Maria Louise Hijman; Nicolaas Eric Schldngmann; Dinah Lucia Olga Krijgsman; Margriet La- gro; Maria Anna Goedhart; Cathari na Wijnanda Redegeld; Marco Harm Langejans; Karin de Koning. Overleden: Hendrik Hoeflak, 51 jaar; Edwin L Rijnfalder. 10 maan den; Jacoba Elbertsen. ev R Dave- laar, 73 jaar. Huwelijken: Carol C van den Hoorn, 28 jr en Lucie W Agterberg 27 jr; Johannes G Dongelmans. 25 jr, en Johanna M C de Heij, 23 jr.; Willem van Esseveldt, 24 jr, en Cor nelia M Kwakernaak 26 jr.; Nicolaas Verkade, 30 jr en Maria N Groene- velt, 25 jr.; Willem J de Ruiter, 25 jr en Huiberita A de Graaf. 22 jr. Huwelijksaangiften: Marinus S Reumerman, 26 jr, en Marijtje J van Dijk 24 jr.; Gerrit W van Raalten, 23 jaar. en Geertruida E Couvée 21 jr.; Yves L Bardon, 22 jr. en Wilhelmina C Vroom, 21 jr.; Rijn D Terwisscha van Scheltinga, 28 jr, en Carla F Sluijter, 21 jaar. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM C'70 het grote evenement waarmee Rotterdam volgend jaar gedurende vijf maan den 25 pjaar bevrijding maar ook 25 jaar opbouw zal vieren, vraagt een investering van meer dan 15 miljoen gulden. Vijf miljoen daar van komen uit de gemeentelijke kas, meer dan tien miljoen zal door het bedrijfsleven en door particulieren worden geïnvesteerd. Uiteraard wordt een dergelijk bedrag niet alleen voor vijf maanden uitgege ven. Rotterdam houdt een aantal waar- Amsterdam In de jaarvergade ring van de Onderlinge Beleggings- en Administratie Maatschappij OBAM N.V. zal worden voorgesteld over het boekjaar 1968/1969 een dividend uit te keren van f10 (v.j. f 9,40) per aandeel b, alsmede 2y2 pet (onv) in aandelen b ten laste van de agio-reserve. Voorts wordt voorgesteld aandeel houders b tot 15 januari 1970 in de gelegenheid te stellen om in plaats van het contante dividend van f 10 (nogmaals) een uitkering van 2Vè pet in aandelen b ten laste van de agi o-reserve te ontvangen, zo deelt OBAM mede. SAMENWERKING LEVENSMIDDELEN. GROOTHANDEL HAaRLEM In het kader van de algemene tendens tot schaalvergroting van bedrijven delen de directies van D. Ven N.V. te Amsterdam en Kuijper en Zn. N.V. te Haarlem mede, dat zij tot een rationele samenwerking heb ben besloten. Een en ander resulteert in de sa menvoeging van de vestiging van D. Ven N.V. op de groothandelsmarkt te Haarlem aan de Jan van Krimpenweg met de levensmiddelenafdeling van Kuijper en Zn. N.V. eveneens ge vestigd op genoemd marktterrein. Kuijper en Z. N.V. zal zich na 1 september 1969 uitsluitend nog bezig houden met de verkoop en distributie van diepvriesprodukten o.a. de be kende merken Friki en Groko alsmede de groothandel in verse groenten en fruit. D. Ven N.V. zal vanaf genoemde datum de groothan del vah levensmiddelen en non food-artikelen voor haar rekening ne men. In de directie van Kuijper en Zn. N.V. treedt geen wijziging op. Het personeel van beide bedrijven in Haarlem is op de hoogte gesteld en zal geen nadelige gevolgen ondervin den van deze samenwerking. devolle objekten: een groot drijvend Dolfinarium, een mammoetmauqette van het Rotterdamse havengebied, de Kasba aan het Weena, de verlengde Euromtst, een klank- en lichtspel bij de Sint Laurenskerk en mogelijk een se rie restaurantjes e.d. boven het water van Haagseveer, Delftsevaart tot aan het Steiger. Groot hotel Bijkomende maar niet minder be langrijke objekten zijn de bouw van een groot hotel op de Heuvel en het behouden blijven van restaurant Ru- tecks op een andere plaats in de stad. Het blijkt nu ook dat steeds meer particulieren zich gaan interesseren voor het evenement. Tijdelijke aktiviteiten zijn de presen taties van handel, nijverheid, scheep vaart in exposities achter Doelen en op de Coolsingel, en een automatisch re creatiepaviljoen op de plaats waar nu het Erasmusdorpje staat. Ruime aan dacht zal ook worden gegeven aan de kunst in het algemeen. In combinatie met de wijkaktivitei- ten en de kunst komt er een stedelijke competitie voor zangkoren en orkesten. Langspeelplaat Dit zal eindigen met het uitgeven van een langspeelplaat en een slotcon- cert in De Doelen. Verheugden is 't plan ook he took de minder valide stadgenoten mogelijk te maken aktief bij het evenement be trokken te zijn. Bij het Piccolo-theater komt een paviljoen waar zij kunnen worden opgevangen. Gedurende 5 maanden zullen daar een arts en enkele verpleegsters aanwe zig zijn en zal ook op andere wijze hulp gegeven kunnen worden. Hazerswoude wordt een Schotse bar rijker HAZERSWOUDE Ah het alle- maal een beetje meezit, wordt dins dag 2 september in de Hazerswoudse wijk Rhynenburch aan de Da Costa- singel een Schotse bar geopend. De heer S. P. Tulp heeft besloten aait de Ten Katstraat een snackbar te doen verrijzen (die intussen in ge bruik is genomen) en in de ruimte die vrij kwam de Schotse bar in te richten. Naam van deze bar: „The Piperbag". Schotser kan het dus al niet ook al was de heer Tulp nóóit in Schotland. In de bar zal men niet alleen door de drankjes herinnerd worden aan Schotland, Koudekerks lv^* Franc ken is namelijk al geruime tijd doen de tegels, tableaus en emaiile- mi niaturen te maken, waarop, uiter aard, Schotse motieven zijn ver werkt. Het tableau met een Schotse doedelzakspeler zal in de bar een belangrijke plaats gaan innemen. En een compleet kostuum van de Schot in rok zal evenmin ontbreken. „Vanuit Schotland is al belang stelling getoond voor ons initiatief", aldus de heer Tulp.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 5