Wereldraad blijft zwijgen T s jechoslowakije over Armoede in wereld, thema komende Vredesweek WERELDRAAD GAAT RACISME BESTRIJDEN Wereldraad: Palestijnse Arabieren leden onrecht Puzzelboek Ds. L. Vroegindeweij ten grave gedragen Een woord voor vandaag Sancties tegen Rhodesië Troepen uit Vietnam A. A. Brash leii wereldtliakoiiai Ook over Griekenland Nieuwe strategie noodzakelijk Godsdienstige opvoeding nu Hulpbisschop uit Utrecht neemt ontsla» Vijf-jarenplan en eigen orgaan Foto-mediterei Kritiek op Lukas Vische, R.k. waarnemers fel tegen intercommunie BEROEPINGSWERK NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 22 AUGUSTUS 19Ó9 Paulus vergeet wat achter hem ligt. Hij strekt zich uit naar wat voor hem ligt. Hij jaagt naar het doel „om de prijs der roeping Gods, die van boven is, in Christus Jezus". Nog maar onlangs is er een hele discussie in de kerkelijke pers geweest over de waarde van het lied: Moet ik dan gaan met lege han den, zo mijn Heiland tegemoet? Vooral prof. G. C. van Niftrik zei met nadruk: Ja, dat moet u, want alles wat wij God kun nen brengen, zijn lege handen. Hij heeft gelijk, maar ook ongelijk. Wij zullen ons nimmer kunnen beroepen op onze goede daden. Alles wat we doen, kunnen we alleen doen door Christus. Maar die handen blijven niet leeg. Wij delen als kinderen van God in de roeping Gods. Dat wil zeggen dat God een opdracht voor ons heeft. We zijn geroepen om Zijn taak in deze wereld te volbrengen. En dan komt het wonderlijke. God staat klaar om onze handen te vullen. We behoeven de Heiland niet met lege handen tegemoet te gaan. Onze handen worden door de Heer zelf gevuld. We zullen in ons hemels huis aankomen net zo trots als een tiener die zijn eerste loon heeft gebeurd en het op tafel uitstalt. Maar het is eigenlijk niet het loon naar werken, maar het loon op leren. Een tiener heeft een week lang steeds weer nieuwe dingen in de praktijk moeten leren en krijgt toch zijn loon. Wij leren een leven lang en ontvangen ook loon. We lezen vandaag: Nehemia 6:19. (Van een onzer medewerkers) LONDEN Het Centraal Comité van de Wereldraad van Ker ken heeft zich gisteren bezig gehouden met tal van politieke si tuaties in de wereld, maar met geen enkel woord aandacht besteed aan het feit dat precies een jaar geleden de troepen van het War- schau-Pact Tsjechoslowakjje binnenvielen. Al evenmin werd iets gezegd over de vertrapte burgerrechten in Griekenland. De afwezigheid van een uitspraak over Griekenland viel te meer op, omdat de CCIA, de politieke arm van de wereldraad in haar verslag nogal wat aandacht had besteed aan de Griekse situatie. Er kwam dit maal geen uitgebreide uitspraak over Vietnam op tafel. De 120 leden van het Centraal Comité werden verzocht hun goedkeuring te hechten aan de notulen van de ver gadering van het hoofdbestuur van de commissie voor internationale kwesties. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het Interker kelijk Vredesberaad bereidt, dit maal met als thema ontwikke lingssamenwerking, zijn derde Vredesweek voor. Het doet dit in de hoop meer mensen aan het denken en handelen te zetten over de diepste betekenis van het begrip gerechtigheid. Om over het effect van de vre desweek meer inzicht te krijgen zal het studiecentrum voor vre desvraagstukken van de Nijmeegse universiteit de zin van deze week trachten te beoordelen door een on derzoek te doen naar de opvattingen over deze activiteit bij predikanten en priesters. Voorts zal het effect globaal worden gemeten door een enquête in een Nederlandse gemeen te, die representatief voor het geheel kan worden geacht. Aan werkdrift heeft het het vre desberaad weer niet ontbroken. Er is een boeiende vredeskrant in een op laag van bijna een miljoen aange maakt met uitstekende informatie, hier en daar nadrukkelijk provoce rend van toon. Lokaal heeft men thans in 200 plaatsen acties aan de gang gekregen (driemaal zo groot als bij de eerste vredesweek van twee jaar geleden). Er zal een kanselboodschap worden voorgelezen en predikheren wordt het al wel heel gemakkelijk gemaakt doordat zij over de preekschetsen voor de vredeszondag van de 21ste september kunnen beschikken. GEFAALD Het gaat om het metterdaad con creet maken van het begrip gerech tigheid en bepaald niet om liefdadig heid of barmhartigheid, zo is de te neur. Tot nu toe is er in dit verband behoorlijk gefaald. Er werd meer geld aan wapens den aan scheppen vah menswaardiger verhoudingen in de „derde wereld" besteed. Meer dan ooit is een krachtiger ontwikkelingsstrategie nodig. Zoals prof. dr. J. Tinbergen gisteren op merkte: niet alleen een krachtiger wereldpolitiek in dit verband, maar ook een betere organisatie en contro le bij de ontwikkelingssamenwerking. Die nieuwe strategie, welke zich ook op de huidige voor ontwikke lingslanden belemmerende han delspolitiek dient te richten, is thans punt van beraad binnen de VN. Ont wikkelde landen zullen in bepaalde sectoren bijvoorbeeld agrarische: suiker, en verder in de textiel en metaalbranche geleidelijk tot omschakeling moeten overgaan om armere landen in de gelegenheid te stellen een begin van eigen verwer kende industrie op te bouwen. Het gaat fundamenteel om een we reldrechtsstaat, die op korte termijn dient te gaan functioneren. Alleen zo zullen ook grensbarrières met eigen beschermende rechten ten behoeve van armere landen kunnen worden geslecht. Alleen langs deze weg lijkt het nog mogelijk op den duur de gerechtigheid in economische zin op de gehele wereld zijn kans te doen krijgen. MENING WIJZIGEN Dit alles kan alleen in praktijk worden gebracht als rijke landen daar ja op gaan zeggen. Welnu, zo ver lijkt het helaas nog niet te zijn. Vandaar, da-t ook via de kerken de publieke mening in dit verband moet worden beïnvloed. Aan informatief materiaal over de ze zaken is waarlijk geen gebrek. Het vredesberaad laat regelmatig nieuwe publikaties (cahiers voor de vrede) uitkomen en bewees belangstellenden ongetwijfeld een dienst met het re cent uitbrengen van een complete li teratuurlijst over ontwikkelingssa menwerking (in de Nederlandse taal), stof dus voldoende om in vereni- gings- of gemeenteverband (waarom niet meer in de kerkdienst?) aan de orde te stellen. Voor wie ermee aan de gang wil: het secretariaat van het Interkerke lijk Vredesberaad is: Celebesstraat 60, Den Haag. Aan een zekere nazorg na de vre desweek heeft het IKV ook gedacht. Die is er in de eerste plaats doordat het beraad voortdurend klaar staat voor technische begeleiding van plaatselijke groepen. Als vervolgactie kan men voorts beschouwen een voettocht voor de vrede, te houden in de Kerstnacht, die in twaalf steden als interkerkelijke activiteit is te beschouwen. Tot nu toe was deze „stille omgang" een actie van de (r.k.) Pax Christi-beweging. ROTTERDAM B. en W. stel len de gemeenteraad voor bij de NV Bank voor Nederlandse Gemeenten in Den Haag een onderhandse lening aan te gaan van vijftien miljoen gulden. Koers: 99 3'8 procent, looptijd: 25 jaar, rente: 78/a procent. DEN HAAG De godsdien stige opvoeding van kinderen wordt er niet gemakkelijker op. Dat weet iedere christelijke on derwijzer die de scheppingsver halen vertelt. Doet hij het op traditionele wijze,- dan zegt Pietje naderhand: „Mijn vader zegt dat we van de apen afstam men." Doet hij het op wat voor uitstrevende manier zoals dat dan heet dan krijgt hij het aan de stok met vader van Miesje. Mevrouw M. W. Steenmeijer-V'an Rij somt nog heel wat meer proble men op die ontstaan zijn door de veranderde tijden. Zij doet dat in een boek, dat zij noemde „Godsdienstige opvoeding in deze tijd." Gelukkig heeft ze er de volgende ondertitel bijgezet: „Benadering van de 8-, 9- en 10-jarigen in de kinder- dienst." Van de zondagsschool wil ze blijkbaar niet zo veel weten. Zii meent: „De kinderdienst wint het van de zondagsschool", een stelling die wel bestreden zal worden. Dit boek is geen pendant van Wa terinks „Aan moeders hand tot Je zus." Het geeft een duidelijk inzicht in de veranderde tijden, een uitvoeri ge karakteristiek van de leef tijdsgroep die zij beschrijft en bespreekt dan een aantal visies. Het boek spitst zich dan verder geheel toe op de kinderdienst. Daardoor komt het boek in wezen eigenlijk niet toe aan zijn pretentieu ze titel „Godsdienstige opvoeding in deze tijd." Eigenlijk zouden er nog een aantal dikke hoofdstukken of beter: aparte boeken moeten verschijnen over de godsdienstige be nadering van deze leeftijdsgroep thuis door de ouders, de mogelijkhe den die een vernieuwde zondags school biedt, de kansen die er zijn voor het clubwerk: Zij spraken de hoop uit dat „de Verenigde Staten hun troepen zullen blijven terugtrekken uit Zuid-Viet- nam." De Australiër, dr. R. L. Wal ker, een methodist, wilde nog aan de uitspraak toevoegen dat zijn regering een hardere politiek voert ten aan zien van deze kwestie dan de Vere nigde Staten. Alle troepen Toen de rapporteur van de com missie die de motie indiende, Ken neth Slack dit voorstel namens de commissie aanvaarde, stond de Ame rikaan, dr. Robert Taylor op, die eiste dat dan in de eis ook vermeld moest worden dat „alle troepen moe ten worden teruggetrokken, ook de Noordvietnamese." Het voorstel kwam kennelijk als een donderslag bij heldere hemel voor de conferentieleiding, die geen kans zag spontaan te reageren, maar dat voorstel niet wilde slikken. Daar om werd het debat afgebroken opdat de commissie van rapport zich op het voorstel kon bezinnen. De kwestie-Rhodesie gaf aanleiding tot een geëmotioneerd debat, waarbij vooral aandacht geschonken werd aan de kwestie van de economische en andere sancties tegen dit land. Vanuit de vergadering werd geklaagd dat de uitspraak volkomen voorbij gaat aan een opmerkelijke toespraak die in de afgelopen weeek gehouden is door de afgevaardigde uit Rho desië. der woorden gebracht. Er staat nu dat het Centraal Comité „de intentie van de politiek van de Verenigde Na ties bestaande uit sancties tegen Rho desië, waardeert, en de ledenkerken verzoekt hun regeringen van de noodzaak te overtuigen dat meer ef fectieve maatregelen gevonden moe ten worden". De CCIA kreeg tot opdracht het advies van de ledenkerken te blijven inwinnen en ook overleg te plegen met andere lichamen. De ledenker ken werd gevraagd aan de CCIA mee te delen welke acties zij hebben kunnen ondernemen. Was de CCIA zeer terughoudend, de Amerikaanse methodist en lid van het Amerikaanse congres, John Bra- demas zette geen muilkorf op toen hij zich uitsprak over Tsjechoslowa- kije. Hij zei dat Tsjechoslowakije, waarover de CCIA zwijgt, een der mate ernstige schending van de mensenrechten openbaart, dat. het zwijgen van de CCIA „tamelijk op vallend en in het ooglopend" is. De nieuwe directeur van de CCIA, J.L. Niilus, bleef maar om de aan klacht heendraaien van een journa list, die constateerde dat de Wereld raad bang is voor kritiek op het com munisme. Toen zei deze Amerikaan dat de mensen van het westen sterk zijn in zelfkritiek. Hij vond dat nie mand meer kritiek heeft op de Ame rikaanse politiek in Vietnam dan de Amerikanen zelf. Maar hij consta teerde ook dat sommige mensen uit het oosten „niet dezelfde gave tot zelfkritiek bezitten." Hij citeerde de Russische uitspraak gemaakt in de plenaire vergadering, dat er in het socialistische (lees com munistische) regiem geen racisme bestaat en voegde er glimlachend aan toe: „Niemand neemt dergelijke reto rica serieus." P UTRECHT De rechterhand van kardinaal Alfrink, hulpbisschop Th. G. A. Hendriksen, heeft ontslag ge nomen. Niet bekend gemaakt is wat hij gaat doen. Wel werd gezegd dat er een nieuw bestuurscollege benoemd zal worden. Naast de nieuwe vicaris- generaal komen nog enkele vicarissen of plaatsvervangers. Samen zullen zij met de kardinaal het bestuurscollege vormen. Deze week werd er een botsing openbaar tussen de Hervormde kerk en het aartsbisdom van kardinaal Al frink, omdat een pastoor een jong paar dat oecumenisch in het hu welijk bevestigd zou worden, in het geheim beloften heeft laten afleggen. De Hervormde Kerk wil graag weten of de leiding van het bisdom dergelij ke beloften eist. (Van onze kerkredactie) LONDEN Na een kort vrou lijk regime wordt de afdeling v werelddiakonaat van de Wereldr Van Kerken weer geleid door man. Het Centraal Comité benoei de Nieuwzeelander Alan A. Brash, het ogenblik directeur van het Br werelddiakonaat. Brash volgt de Amerikaanse vrouw Brown op, die afgetreden omdat het uiteindelijk toch niet pr tisch was dat zij in Genève wer terwijl haar man in New York advocatenpraktijk had. Brash, die officier in de orde het Brits imperium is, heeft jat lang het interkerkelijke hulpve ningswerk in Azië geleid. Hij tevens benoemd tot mede secreta generaal. Rhodesië Prof. H. Berkhof, die later steun ontving van de Fransman Roger Mehl waarschuwde de commissie niet met uitspraken te komen waarvoor dan later anderen voor de kosten moeten opdraaien, in dit geval de neger-meerderheid in dat land. Een spreker uit de Philippijnen her innerde er aan dat de commissie nu precies het omgekeerde deed van de vorige avond, toen uitgesproken werd dat de sancties tegen Cuba moeten worden opgeheven. Een gedelegeerde uit Zambia schreef de schuld van de situatie in Rhodesië speciaal toe aan Zuid-Afrika en Portugal en uitte fel le kritiek op de landen die de Britse politiek van sancties niet steunen. Uiteindelijk werd de belangrijkste alinea van de uitspraak opnieuw on- (Van een onzer medewerkers) LONDEN De Wereldraad van Kerken heeft een vijf-jaren plan opgesteld om het racisme te bestrijden. In de resolutie waarin dit dan werd aanvaard staat dat de tijd gekomen is voor een „daad van oecumenische so lidariteit, die de voortgaande verslechtering van de verhou ding tusen de rassen moet af dammen." (Van een onzer verslaggevers) DELFT Velen hebben giste ren ds. Vroegindewev die afge lopen maandag op 68-jarige leef tijd overleed, naar zijn laatste rustplaats begeleidt. Voor de begrafenis op de algemene be graafplaats „Jaffa" werd in de Oude Kerk te Delft een rouw dienst gehouden waarin ds. A. Vroegindewey, broer van de overledene, voorging. Ook deze dienst werd door talrijke belang stellenden bijgewoond onder wie vele lidmaten van de hervormde gemeenten Papendrecht, Wilnis, 1 2 3 4 2 3 4 INVUL-PUZZEL Horizontaal en verticaal woorden Invullen die dezelfde betekenis heb ben: 1. stad in Italië. 2. zijtak Elbe, 3. teken. 4. rivier ln Italië. Oplossing vorige puzzel. 1. glans, 2. groet. 3. troep, 4. steek, 8. Meden, 6. pater, 7. stuur, 8. Nerva, 9. Panne, 10. manie, tl. staal, 12. ■terk, 13. boers. (Van onze kerkredactie) LONDEN Nog heel laat eer gisteravond kwam een uitspraak over het Nabjje-Oosten ter tafel in de vergadering van het Cen traal Comité van de Wereldraad van Kerken. Deze was vooral gewjjd aan het lot van de Pale stijnse vluchtelingen, een eenzij digheid die de monden open brak. Hoewel in de uitspraak wel meer gezegd wordt, concentreerde de dis cussie zich vrijwel geheel op een ali nea over de Palestijnse Arabieren. Daarin werd gezegd dat het Cen traal Comité gelooft dat hun „on recht door de wereldmachten is aan gedaan doordat zij de stichting van staat Israël steunden zonder de rech ten van de Palestijnen te erkennen." Velen sprongen op en klaagden dat op deze wijze het verleden be oordeeld werd zonder dat gelet werd od de situatie waarin Israël verkeerde toen het een staat werd in 1948. De Wereldraad ziet veel te veel de huidige situatie nu en vergeet haar te bezien met de ogen van de mensen uit die tijd, die heel erg on der de indruk waren van de moord op zes miljoen joden, zo werd ge zegd. Palestijnen Prof. Roger Mehl, van de Franse Hervormde Kerk, klaagde dat de uitspraak bovendien geen woord zegt over het lot van de joden in de Arabische landen. Dat moet wel gebeuren „omdat over een paar da gen in een bepaald land (Irak werd bedoeld) weer Joden zullen worden opgehangen". Ds. Kenneth Slack, de vroegere secretaris-generaal van de Britse Raad van Kerken, poogde als rap: porteur de uitspraak te redden. Hij merkte op dat het woord ..Palestij nen" ook omvat de Joden die reeds lang voor 1948 in Palestina woon den. Het wekte geen verbazing dat de Anglicaanse aartsbisschop van Melbourne Frank Woods, opsprong om die uitspraak aan te vallen. Toen poogde dr. Eugene Carson Blake de uitspraak te redden. Hij heeft onlangs een uitvoerige reis door het Nabije Oosten gemaakt. De secretaris-generaal van de We reldraad zei tot de ontdekking ge komen te zijn, dat de christen-Ara bieren menen dat andere christenen nimmer „zonder dubbelzinnigheid" het onrecht van de Palestijnse Ara bieren hebben erkend. Compromis Uiteindelijk bewees de Indiase theoloog Paul Verghese een betere verzoener van tegenstellingen te zijn. Het amendement dat hij heel bedeesd indiende, werd aangeno men. Uiteindelijk sprak het Centraal Centraal Comité uit dat „door de stichting van de staat Israël, zonder de rechten van de Palestijnen te be schermen door de wereldmachten de Palestijnse Arabieren onrecht is aangedaan dat hersteld moet wor den." Door zich zo vast te bijten in de ze alinea slipte er waarschijnlijk een andere uitspraak door. In die alinea zegt het Centraal Comité dat een „studie gemaakt moet worden van de bijbelse interpretatie om te voorkomen dat de bijbel misbruikt wordt voor partijdige politieke in- inzichten en om duidelijk te ma ken welke betekenis het geloof heeft voor kritisch politiek* vragen." Waddinxveen en Delft waar wijlen ds. L. Vroegindewey pre dikant is geweest. Als tekst van de prediking nam hij de woor den: „Zie het Lam Gods". Hij begon zijn toespraak met een citaat van zijn overleden broer dat hij eens heeft gezegd bij het graf van een collega: „Ook dominees kunnen sterven en ook zij moeten zich reisvaardig houden." Hij was ervan verzekerd dat zijn broer op het moment dat hij geroe pen werd gereed stond al moest hij menselijk toegeven dat dat moment nog niet verwacht werd. „Hij was groot en flink en wat werkte hij no,g hard." Hij wees daarbij echter op de troost die God dan geeft. Hij heeft ds. Vroegindewey geroepen en Hij heeft hem tot zich genomen. „Mijn broer heeft nu ervaren wat hij jarenlang predikte", zo vond hij. Ds. Vroegindewey was er verder ze- i ker van dat zijn broer tijdens zijn leven met de ontvangen talenten heeft gewoekerd en dat hij zich ten volle aan de Here heeft gegeven. „Maar bovenal was hij dienaar des Woords." Hij predikte naar zijn zeggen steeds de gerechtigheid en de genade van de Here. „Ook had hij het vaak over de noodzakelijkheid van de verzoening, want het Lam Gods hebben wij no- dig om tot verzoening van onze schulden te komen. Wij kunnen dat niet zelf, maar het Lam Gods doet dat voor ons." Na de rouwdienst trok de lange stoet belangstellenden lopend achter de banr door de Delftse b'nnenstad naar de begraafplaats waar ds. Vroeg indewey nog een gebed uitsprak. Na afloop van de plechtigheid bestond gelegenheid de nabestaanden te con doleren Het Centraal Comité werd het er over eens dat het eisen van herstelbe talingen, zoals dat in Amerika ge beurt door James Forman, ontoerei kend is. „Daardoor wordt alleen geprobeerd de schuld uit het verleden af te ko pen, maar wordt niet aangedrongen op daden van bewogenheid, broeder schap en gemeenschap, die ver uit gaan boven financiële vergoedingen," wordt gezegd. De kerken worden opgeroepen om relevante stappen met de bereidheid om offers te brengen te ondernemen die leiden tot een nieuwe verhouding tussen de rassen gebaseerd op waar digheid en recht. De kerken moeten een stap verder gaan dan charitatie ve acties, beurzen en hun traditione le aanpak van het probleem. Orgaan Bovendien worden de kerken opge roepen fondsen ter beschikking te stellen om de mensen die om hun ras onderdrukt worden te helpen. Er werd een geheel nieuw orgaan in het leven geroepen, dat direct ver antwoording schuldig zal zijn aan de secretaris- generaal en een jaarlijks budget toegewezen kreeg van 150.000 dollar per jaar voor een periode van vijf jaar. Dit geld moet gefinancierd warden uit de drie afzonderlijke budgetten van de Wereldraad, het algemene budget, het budget van het werelddia konaat en het budget van de afde ling voor wereldzending en evangeli satie. •fe Fonds Bovendien zal er een speciaal fonds gevormd worden door 200.000 dollar uit de reserves daarin over te hevelen, terwijl de kerken gevraagd zullen worden 300.000 dollar bi dragen. „Aan ons is de opdracht om de nen uit te werpen", zegt de resolu „Die demonen opereren via onze ciale, economische en politieke sti turen. Maar de wortel van probleem is de menselijke zonde i slechts Gods liefde en de toegew overgave van de mens aan Hem k nen die uitwissen. Het vijf-jarenp van de Wereldraad is slechts deel van dat antwoord. Gods li#: en niet de haat van mensen zul uiteindelijk overwinnen." (Van onze kerkredactie; AMSTERDAM De uitgave tijd waarin wij leven," van de Ve niging tot Verspreiding der Hei; Schrift schijnt een succes geweest zijn. De vereniging heeft tenmir, een tweede deel uitgegeven. Opnie verschijnt het boek als een gr modern fotoboek, met korte overdi kingen. Ditmaal komen in dit boek jonge mensen onderwerpen aan orde als „Hoe we thuis zijn," „1 zijn. in de politiek," „Sex en lieftL „Mode en liefde," en dergelijke. De tekst van C. Wijnanda is pisch gericht op jonge mensen ra[e hij laat zich allerminst verstrikr in eenzijdige leuzen die het bij jongeren op het ogenblik zo doen. g,i< NED HERV KERK Beroepen te Mastenbroek: M.A. Jansen te Stellendam. GEREF KERKEN Beroepen te Steenwijk: J. van Eijk te Soesterberg. GEREF GEMEENTEN Bedaukt voor Tholen: G.J. van de Noort te Capelle a.d. IJssel. (Van een onzer medewerkers) LONDEN De rooms-katho- lieke waarnemers die de verga dering van het Centraal Comité bijwonen, waren allerminst ge lukkig met de uitspraak van ds. Lukas Vischer over avondmaals vieringen van protestanten en fooms-katholieken samen. In zijn verslag liet hij uit zijn mond vallen, dat zelfs „het meest omstreden experiment op het gebied van intercommunie heter was dan het vasthouden aan de status quo". De rooins- katholieke waarnemers staken niet onder stoelen of banken dat ze door die uitspraak geschokt Een van hen, prof. Jacques Emma nuel Lanne, een Franse benedictijn, zei dat hij er helemaal op tegen was dat de mis gevierd werd met niet-rooms-katholieken, totdat er een duidelijker inzicht is over de beteke- nis van het heilig avondmaal. Hij zei: „Ik ben van mening dat ons moeten bezinnen op de grondv gen en dit spoedig moeten doen." experimentele avondmaalsdienst^ waar dr. Vischer op doelde zo i .bijvoorbeeld in Nederland georjw niseerd door Shaloom en (destij door de Utrechtse studenten aey,'. te prof. Lanne „onvoorzichtig en treurenswaardig." Volgens de katl lieke leer waren zij bovendien aanvaardbaar, voegde hij er nog toe. Pinkstergemeenten Ten aanzien van het feit dat stet meer pinkstergemeenten toetre< tot de Wereldraad van Kerken fce de andere waarnemer, Jorge Medi uit Chili meer tolerant. Hij dac niet dat het lidmaatschap van deri lijke kerken straks een bezwaar i zijn voor de Rooms-Katholieke Kt om toe te treden. r Kl mmmÊÊÊmmmt i De pinkstergemeenten in Chili vc men een realiteit, zei hij. Ze ver 'e' genwoordigen meer dan de helft v d de protestanten. Ze werken onder ui armsten van de armen en verdien daarom onze „bewondering, steun - gemeenschap," aldus deze rooms-kf0 tholieke priester. n 01 dc

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 2