Druivenprinses bezocht Johanne s - Stichting Leidse student zoekt meer vertier EMS sluit 1968 af met winst van ruim f 3 min Tentweek Alphei Zwolsman c.s. moeten flink knokken Winst niet naar aandeel houders maar naar reserve Startweek in Alphen VNL-terrein in gebruik Zwemvereni ffinjr in Hazerswoude? Minder gevaar voj{ kinderen van lie1 Meerburg-distric verhuisde Koffiebar is in trek ■dHHHHIHHi Bliksem sloeg in politiebureau Aanvaring in de Ringvaart Wiel lose snackbar NIEUWE IEIDSE COURANT 4 DONDERDAG 21 AUGUSTUi DEN HAAG Dc geconsolideerde verlies- en winstrekening van de Exploitatie Maatschappij Scheveningen EMS NV over 1968 sluit met een winstsaldo van f 3.208.000. vergeleken met f 233.000 over 1967. Voorgesteld wordt de winst ter versterking van de liquiditeitspositie toe te voegen aan de algemene reserve. De EMS beperkt zich in dit jaar verslag tot geconsolideerde jaarcij fers. In het verleden heeft de aan bieding van enkelvoudige en gecon solideerde jaarstukken eerder tot verwarring en misverstanden dan tot een duidelijker inzicht in de vermogenspositie en in de gang van zaken bijgedragen, aldus de directie. De balans per 31 december 1968 ver toont enige opmerkelijke verschillen ALPHEN In de week van 25-31 augustus start het Herv. en Geref. clubwerk. Er staat weer van alles op het programma: voetbal, volley bal, discussie enz. Men hoopt dat zich bij de clubs veel nieuwe leden zullen aanmelden. Maandag 25 augustus. Voetbal wedstrijd tussen CJV en GJV. Inzet Nieuwe Leidse Courant-beker. Aan vang: 18.45 uur, terrein ARC, Oranje Nassausingel. Dinsdag 26 augustus. Forumavond, onderwerp „Inspraak": a. in univer sitaire wereld; b. in het bedrijfsle ven. Aanvang: 20 uur, zaal Goede Herderkerk. Woensdag 27 augustus. Gerefor meerd clubwerk's middags in zaal Salvatori en Maranathakerk eerste clubmiddag met feestelijk tintje. Dit is voor jongens en meisjes van 10- 12 jaar; 's avonds eveneens in beide zalen, spelavond voor jongens en meisjes 12-14 jaar. Hervormd clubwerk's avonds Filmavond voor alle CJV's „Pietje Bell". Aanvang 19.15 uur, gebouw Nabij. Hervormd-Gereformeerd clubwerk (Onderweg, Alphen-Noord en Nieuw- Noord) Spelcompetitie. 's Middags jongens en meisjes, 8-11 jaar. Noord (Geref.) tegen Nieuw-Noord (Herv. Onderweg en Geref.). 's Avonds jon gens en meisjes 12-15 jaar. Ook Noord tegen Nieuw-Noord. Bij goed weer terrein bij Goede Herderkerk, bij slecht weer zaal Goede Herder kerk en Gebouw Onderweg. Donderdag 28 augustus: Volley balwedstrijden. Finale in gebouw Nabij. Aanvang 19 uur. Vrijdag 29 augustus: Avond voor tussenclubs. Zaterdag 30 augustus: 's avonds Puzzelrit met bromfiets en fiets voor iedereen. Inschrijven tussen 13-14 uur, Salvatorikerk. Start om 14 uur. 's Avonds Startavond van „Nabijna". Groep „The Dallies" verleent mede- kerking. Aanvang 20 uur gebouw Nabij, 's Avonds Startavond „Het Bunkertje". In de zaal van Salva torikerk feestelijke en gezellige avond voor degenen die niet van beat houden. Medewerking verleent de combogroep „All incorporated" uit Gouda. Aanvang 20 uur, zaal on der Salvatorikerk. Zondag 31 augustus. Jeugddienst in Salvatorikerk. Voorganger ds. J. H. Bogers en ds G. O. N. Veenhui- zen. Het jeugdkoor The Alliance uit Alphen-Noord verleent medewer king. Aanvang 18.30 uur. met die per 31 december 1967. Zo daal den de balanstotalen van 253,6 miljoen tot 202,6 miljoen. Aan de debetzijde valt op te merken een vermindering van de post onroerende goederen en projecten van 167,7 miljoen naar 143,1 miljoen en een daling van de niet- geconsolideerde deelnemingen van 40,2 miljoen tot 11,2 miljoen. De liqui de middelen daalden van 5.1 miljoen tot 1,5 miljoen. Op de creditzijde ïs een post latente belastingverplich tingen van 24,2 miljoen opgevoerd, die verleden jaar nog niet bestond. De schulden op lange termijn daal den van 93,3 miljoen tot 77,2 miljoen en die op korte termijn van 22,5 mil joen tot 12,6 miljoen. De schulden aan niet-geconsolideerde deelnemingen daalden van 7,8 miljoen tot 2,6 mil joen. De herwaarderingsreserve daal de van 54. 3 miljoen tot 3,2 miljoen. DUIDELIJKER De verlies- en winstrekening geeft voorts te zien, dat de exploita tie-resultaten met ca. 1.2 miljoen zijn gedaald en wel van 8,4 miljoen tot 7,2 miljoen. Over balanswaardering, resultaten- berekening en herwaarderingsreserve zegt het jaarverslag o.a. het volgende: „Na overleg met commissarissen kwam het wenselijk voor de latente belastingverplichtingen in de balans als voorziening op te nemen, daar door dit opnemen van de latente be lastingsverplichtingen in de balans een duidelijker inzicht wordt gegeven in de vermogenspositie. In aanmerking nemende de moge lijkheden dat de latente belastingen op korte dan wel op lange termijn verschuldigd worden zijn wij geko men tot een waardering van deze la tente belastingverplichtingen op de helft van het thans geldende tarief van 45 procent". ONVERDEELDE WINST Per 31 december 1967 beliep het sal do van de herwaardingsreserve, nadat daaraan het saldo winst 1967 ten be drage van f 233.000 was toegevoegd f54.325.000. In verband met de wijzi ging in de boeking en de berekening der latente belastingen komt b per 1 januari 1968 in mind f 26.832.000. In 1968 verviel in verband m| verkoop van het belang van de nootschap in Hotel Continents daarmee verband houdende la vennootschapsbelasting f 8.254.000. De onverdeelde winst over de 1964, 1965 en 1967 werd toegei aan de algemene reserve: f 976.000. Over de gang van zaken in; wordt meegedeeld: „Gedurendel verslagjaar werden onroerende gi ren en deelnemingen waan het belang van de vennootschq Hotel Continental alsmede de de ming S. A. d'Immeubles Cora cieux, beide te Parijs verj voor een bedrag ad. f 33.348.000. De boekwaarde bedroeg f 30.841 terwijl de totale taxatiewaarde bedragen f36.427.000. De vermind van de op de balans per 31 deca 1967 voorkomende niet-geconsoli de deelnemingen van f40.164.000.1 f 11.238.000 per 31 december 1968,' in hoofdzaak te verklaren uit verkopen. ZORGEN Door deze verkopen kon een 1 lijke liquiditeit worden gehandn zij het dat deze niet geheel ze zorgen was. Het ligt voor de haul deze zorgen het werk niet onbei lieten. Vandaar dat wij het op stellen onze grote erkentelijkheid te spreken jegens de medewei die hun taak in vaak moei omstandigheden met toewijding ben vervuld." Het verslag der directie beslui volgt: „Uit de in het verslag opg men herleiding van de vermindt in 1968 van de herwaarderingsre van f54.325.000 tot f3.210.000 kan den geconcludeerd dat in 1968 op van de taxaties een achteruitgang het vermogen van de vennoots ten laste van deze reserve is gebi van f 15.053.000. Het saldo winst over 1968 f3.208.000 dient bij de beschou van deze vermogensvermindering eraard in aanmerking te worden nomen. Blijkens de verlies- winstrekening bedraagt de winst het boekjaar 1968 f 3.208.000. Met oog op de liquiditeitspositie vai vennootschap, wordt voorgesteld bedrag toe te voegen aan de algei reserve. Hiermede wordt tevens be dat de vermogensteruggang 7 beperkt tot f 11.845.000. Ti wordit voorgesteld de onverd winstsaldi van de jaren 1964, 19 j 1967 te samen bedragen f976.0( te voegen aan de algemene re Deze zal hierna f 11.240.000 b gen. ALPHEN Uitgaande van het Zaaiweekcomité, waarin de gere formeerde kerken, de Baptistenge meente, de Vergadering van Ge lovigen en het Leger des Heils samenwerken, wordt in de a.s. week weer een tentcampagne gehouden. Een grote tent is voor dit doel op gezet tegenover gebouw Nabij aan de Van Lennepstraat. Zaterdag 23 augustus wordt een Youth For Christ-avond gehouder} 8 uur; zondag 8 uur spreker ds. Reiling, Bapt. predikant te Rotter dam: maandag: Jan Bruin, spreker Vergadering der Gelovigen, uit Wassenaar; dinsdag: ds. J. M. v. d. Berg, hervormde predikant te IJmuiden. vroeger te Leiden; woensdag: ds. G. Vessens, geref. evangelisatiepredikant te Den Haag, voorheen te Boskoop; donderdag: ds. J. Bovenberg, geref. predi te Leiden; vrijdag: avond van Leger des Heils; zaterdag ds, Toornvliet, gereformeerd radio 1 dikant. De leiding van de bijeenkom 1 berust bij ds. Koekkoek, Bapt. dikant of ds. Westerveld, geref. dikamt. Medewerking wordt leend door de Chr. zangvereni Con Amore. de twee geref. k koren, het Zaaiweekkoor en koor van de Baptistengemeente' de christ. muziekvereniging Art^ Religioni. Vanaf maandag is er ook ie j middag een bijeenkomst voor deren, die op woensdag en zatei om 3 uur. de andere dagen o j uur begint. Deze samenkom durén een uur. LEIDEN Zondagmiddag om half drie zal op het VNL-terrein aan de Voorschoterweg de wedstrijd UVS-AFC worden gespeeld ter ge legenheid van de ingebruikneming van dit veld. Het betreft nog niet de officiële opening. Sportstichtingsdirecteur G. Philipsen: ..Het park zal eerst nog afgewerkt moeten worden. Er moet nog veel gebeuren aan de paden. De kantines staan er ook nog niet". Er zal door het VNL-bestuur dan ook steTk geïmproviseerd moeten wor den- De vier clubs, die de nieuwe ac commodatie bevolken. VTL. De Sleu tels en DDWS, die enthousiast in de weer zijn hun nieuwe „home" zo florissant mogelijk in te richten, moeten zich ook met de training nog e<ven behelpen. Drs. J. P. v. d. Rey- den. voorzitter van de Sportstichting: „Alle verenigingen van de Boshui- zerkade en de Vliet maken voor de competitie voor de training gebruik van andere velden. Het is nogal eens gebeurd dat de terreinen al voor de competitie in elkaar waren getrapt. Stelregel is u dat het veld zo lang mogelijk met rust wordt ge- laen". De ..Vlietclu'bs" trainen daar om voorlopig nog oo de grasvelden van het zrwembad De Vliet. Tegen half se*otember zal het echter on mogelijk worden zonder verlichting te trainen. Snel zal daarom naar een oplos sing moeten worden gezocht. N1EUWVEEN Zoals elk jaar wordt in Naaldwijk een Druiven- prinses gekozen. De gelukkige was Ellen Bouwmeester. De prinses heeft o.a. een aantal bezoeken aan zie kenhuizen en andere instellingen op het programma staan. Nu was de Johannes-Stichting te Nieuwveen de gelukkige. Voor dit gebeuren werd de stal, recreatiecentrum van de Johannes- Stichting. versierd en kwam de Josti-band. bestaande uit patiënten van de stichting. Een deel van de patiënten was aanwezig in de stal voor de ontvangst van de Druiven- prinses, Bloemenfee en Tomaten- jonker. De Josti-band speelde een welkomstlied onder leiding van de heren Rietveld en Brusse. De heer J. Hoeing, geneesheer-di- rekteur van de stichting heette de gasten en het comité welkom. Na een kopje koffie en een gezellig bab beltje ging de prinses over tot het uitdelen van de druiven aan de pa tiënten en het verplegend personeel, daarbij geassisteerd door de Bloe menfee en Tomatenjonker. De Drui venprinses hield een toespraak, waarbij zij een kistje druiven aan de heer Hoeing overhandigde voor het personeel. Tot slot hield de heer Nanning nog een toespraak. Deze sprak woorden van waardering voor het werk dat in deze inrichting wordt gedaan. Ook voor de leiders van de Jostiband en de band zelf had hij veel waardering; hij dankte dan ook iedereen voor de geweldige ontvangst Tot slot zette de Jostiband weer in begonnen de leden van het comité, de Druivenprinses, de Bloemenfee en de Tomatenjonker te dansen met patiëntjes. Al gauw waren er velen aan het dansen. Het werd tevens het afscheid van dit „hoge" gezelschap. o C HAZERSWOUDE Nu het over dekte zwembad in Rhynenburch zo ver is gevorderd, dat het in septem ber voor gebruik gereed zal zijn, worden stappen ondernomen om te komen tot oprichting van een plaat selijke zwemvereniging. Er heeft zich een commissie gevormd, be staande uit de heren H. C. Schmidt. P. Korver, H- C. Seelen en J. J. Boers. Men heeft zich met het schrij ven tot de bevolking gericht. Het ge meentebestuur .Veft nog geen inlich tingen kunnen geven of toezeggingen kunnen doen omtrent de tijden en kosten. Wel heeft men een schema opgesteld. O.a. zwemtraining voor de kinderen (geen lessen), geleid door een instructeur. zwemonderricht voor ouderen, wedstrijdzwemmen, training en waterpolo (voor volwas senen en kinderen). Wanneer er gunstige reakties komen, zodat op richting verantwoord is, zal de com missie zich intensief bezig gaan hou den met de uitwerking der plannen. Afscheid mevr. v. d. Meer-Homburg Mevrouw v d MEER-Homburg die bijna 30 jaar als verloskundige in- en buiten onze gemeente werkzaam is geweest, zal per 1 oktober as haar werk zaamheden beëindigen. Mevrouw v. d. Meer is in veel gezinnen een begrip geworden, niet alleen om haar bekwaamheid als verloskundige, maar ook om de hartelijkheid die er van haar uitgaat. Velen uit onze gemeente hebben dan ook gemeend deze dag niet ongemerkt voorbij te mogen laten gaan. Een inmiddels gevormd comité welke de verlangens van vele ingezetenen hoopt te verwezenlijken, zou rnrvrouw v. d. Meer gaarne op 1 oktober een receptie en eventueel een passend geschenk willen aanbieden. Ongetwijfeld zullen er velen zijn die in de vorm van een financiële bijdrage dit afscheid mogelijk willen maken. Bijdragen voor dit doel worden gaarne voor 6 september a.s. tegemoet gezien door overschrijving bij de Raiffeiscnbank te Alphen a.d. Rijn. of door over schrijving op girorekening 141532 ten name van de heer R. Kuiper te Alphen aan den Rijn terwijl de leden van het comité eveneens gaarne bijdragen in ontvangst nemen. Het comité: Mevr. A. KORT-Hofman, de Smethstraat 13. telefoon 3859 W. GEERLOF. Sperwerstraat 32. Telefoon 2789 E. J. VAN HEUNINGEN. Ambonstraat 32. telefoon 2312. R. KUIPER, Stationsstraat 24. telefoon 2394. LEIDEN Bij het vervoer e vooral kleuters en kleine kindi] van het Meerburgdistrict naais scholen rond de Burggraven doen zich voor de ouders moei heden voor. z De afdeling algemene zaken de gemeentesecretarie heeft dan r getracht tussen ouders en verv e maatschappij *?n zo gunstig m lijke regeling te treffen. Tegenover de vervoersproblei van de ouders staan de exploits - problemen van de NZHVM. schoolbussen die voor hel ver T worden ingeschakeld, werken aanzienlijk verlies. Om dit zoveel mogelijk bii n redelijke perken te houden, h e de NZH besloten voor deze toch „kostbare" schoolbussen geen e: le reizen meer te verkopen. Me; r' gang van 1 september worden lleen kinderen vervoerd op ver! van een scholieren-maandabo ment. In maanden met tien of ii vakantie- of vrije dagen kan 12-rittenkaarten kopen. Volgens de NZH gebeurde 't al vaak dat kinderen voor hun te reis van school naar huis het niet bezaten. Hieraan hoopt mei een eind te hebben gemaakt. Vertrek Meerburg: 8.25, 8.41 13.15 uur. Vertrek Rodenburgerstraat: II 10.05. 15.35 en 16.05 uur. Het routeschema is wat veraiï zodat de kinderen niet meer een keersweg behoeven over te ste Contante wisselkoers AMSTERDAM. 20 augustus Col prijzen. Londen 8.62'/.—8.63'/., New 3.613.61'/». Montreal 3.35%—3 33s/ rijs 65.19U—65.24'/!. Brussel 7,21'/ Frankfort 90.70—90.75. Stockholm 69 69.91%, Zürich 83.98—84 03. Milaan 57.71Vj, Kopenhagen 47.98'/»—48 03'/i 50.54—50.59. Wenen 14.00'/.—14.01'/», l bon 12.71'/*—12.72% HAZERSWOUDE Ds. L. Boer. hervormd predikant en zijn echtge note vieren dezer dagen hun 25- jarig huwelijksfeest. Woensdag 27 augustus zal ter gelegenheid hier van een receptie worden gehouden in 'het hervormd verenigingsgebouw. LEEN SCHIPPERS CONCERTEERT IN MEI W-VENNEP HAZERSWOUDE Vanavond om acht uur wordt in de zaal van het voormalige raadhuis te Hazerswou- de-dorp een evangelisatieavond ge houden waar zal spreken evangelist Th. Dikkes uit Leiden. Medewerking wordt verleend door mevrouw Vos. VOORSCHOTEN Gistermid dag had een ongewoon transport NIEUW-VENNEP Zaterdag 30 augustus wordt de serie „orgel- avonden Nieuw-Vennep" voortgezet met een concert door Leen Schippers in de geref. kerk. Het programma bestaat uit wer ken van Bach, Mendelssohn. Zwart e.a. Leen Schippers is overdag werk zaam in een agrarisch bedrijf aan de IJweg. De meeste avonduren brengt hij op de orgelbank door. Sinds een jaar heeft hij les van Paul Christiaan van Westering. Wim van der Panne gaf daarvóór reeds negen jaar leiding aan zijn studie. HAZERSWOUDE Met ingang van 1 september zal de praktijk van dokter P. J. Meyst worden overgeno men door dokter A. J. Bosch. De heer Meyst. die zich gaat vestigen in Schotland, heeft 24 jaar lang in Ha zerswoude zijn praktijk gehad. plaats. Een houten snackbar werd met alles erop en eraan in de ta kels gehesen van een zware kraan wagen en ongeveer honderd meter verder in een plantsoentje gezet. Het was de snackbar van de heer Miltenburg in de Schoolstraat, die plaats moest maken voor het te bouwen restaurant. De bouw vraagt ongeveer acht maanden tijd en zolang zal de oude snackbar nog dienst moeten doen in het plantsoentje bij de splitsing SchoolstraatVoorstraat. WÈmI i Aan het til-, takel- en hijswerk is anderhalve dag werk voorafge gaan. De snackbar is tien jaar ge leden neergezet. Officieel zaten er wielen onder, maar officjeus was bekend dat deze wielen alleen dienden om de wet niet te over treden, en dat ze beslist het ge vaarte niet konden dragen. Tijdens het vervoer, dat „voetje voor voetje" ging, verliep alles volgens plan. Het verkeer werd omgeleid via de Voorstraat. LEIDEN Het is noodzakelijk denheid komt in de mogelijkheid tot teiten. Hieronder neemt de opening voor 69,3 pot van de studenten is d ten. Andere grote trekpleisters zouc en een cultureel trefcentrum (62,1 j van het voorlopige rapport van de Oorspronkelijk bedoeld om een onderzoek in te stellen naar de be staansmogelijkheden van een vier de studentengezelligheidsvereniging, nu door slechts 21.9% als eerste noodzakelijke voorziening genoemd, hebben de opdrachtgevers, d. Plaat selijke Kamer van Verenigingen en de werkgroep de enquête tevens ge bruikt om de verlangens van de Leidse student te peilen op het ge bied van zijn vrije tijdsbesteding. Vrijblijvend Gezien de gegevens is de werk groep tevens van mening dat de con tacten tussen de verschillende stu dierichtingen door disputen, werk groepen, verenigingen, trefcentra e.d. moeten worden bevorderd, voor al nu de splitsing tussen de diverse wetenschappen door huisvesting steeds groter wordt. Verder moet er voor worden gezorgd dat het toe komstige Groot Prytaneum. in de voormalige textielfabriek van Beuth aan de Kaiserstraat. niet alleen een faciliteitengebouw wordt, maar dat het ook als ontspanningsgelegenheid zal kunnen fungeren. De werkgroep concludeert dat ve le initiatieven kans van slagen heb ben als aan de student zelf de vrije- tijdsindeling wordt overgelaten. Vrijblijvendheid blijkt een nieuw studentenparool te worden. Hier door kan het aanbeveling verdienen beroepsmensen aan te trekken voor de organisatie van festiviteiten, waartoe de belangstelling van de Leidse burgerij zal moeten worden opgewekt. Opvangcentrum Het initiatief tot de enquête, die financieel mogelijk is gemaakt door het Leidse Universiteitsfonds en de Kamer van Verenigingen en waar aan ook de curatoren hun medewer king hebben verleend, is in 1966 uit gegaan van het LSC en de VVSL. it er in Leiden een grotere verschei- het deelnemen aan studentenactivi- van een koffiebar een hoge plaats in; ,t één van de meest nodige facilitei- en zijn een studentencafé (66,1 pet) ct). Dit is de belangrijkste conclusie werkgroep „MaaartENquéte "68". Dit naar aanleiding van een inlei ding „Problemen van de studenten maatschappij op weg naar 1980" door prof. dr. B. C. J. Lievegoed. Uit de toen verkregen resultaten bleek dat niet alleen belangstelling bestond voor een nieuwe gezellig heidsvereniging, die moest dienen als permanent „opvangcentrum" voor het surplus aan leden van de bestaande verenigingen en voor een deel van de aankomende studenten, maar ook voor andere faciliteiten die niet in die vereniging zouden zijn geconcentreerd. Op grond van deze overwegingen is onder alle Leidse studenten een Henry Dunant in Bergen op Zoom LEIDEN De Henry Dunant is in Bergen op Zoom aangekomen na een bezoek aan Hellevoetsluis en de Deltawerken. Er zijn wedstrijden in hersengymnastiek gehouden. Van daag is de finale tussen zaal 1 en 2. In Bergen op Zoom werd het ge zelschap verwelkomd door het tam boer- en jachtkorps De Artilleristen. Kapelaan Sibbelink verzorgde de avondsluiting. Hoofddorp n HOOFDDORP Vannacht om streeks half drie sloeg de bliksem in in het politiebureau in Hoofddorp. Hel lich viel uit en later bleek dat de mobilofooninstallatie ook buiten werking was gesteld. Ook de telefoonlijn was na de in slag ernstig gestoord. Vanochtend werd men man en macht gewerkt om de schade te her stellen. onderzoek gehouden naar de behoef ten op het gebied van het gezellig heidsleven. In totaal zijn voor dit doel 9897 studenten benaderd. Er werden 4822 formulieren terugont vangen, een hoog aantal voor een postenquête. Voor verwerking kon den 4797 formulieren worden ge bruikt. OUDE WETERING In de Ring vaart had gistermiddag omstreeks 5 uur een aanvaring plaats tussen een rijnaak met 500 ton zand en een rondvaartboot van Avifauna. Twee rijnaken kwamen uit de ridhting Leimuiden door de Ring vaart. De rondvaartboot kwam uit de Wetering en voer tussen de twee aken door. Het was de enige ruimte waar de rondvaartboot, die in de richting Kaag voer, doorheen kon. De ruimte was te klein wat een hevige aanvaring tot gevolg had. De rondvaartboot verloor met een grote klap alle ramen en sponnin gen van het benedendek. Na even aan wal te zijn geweest zette de zandschipper zijn reis voort. De rondvaartboot keerde terug. ROTTERDAM De pro forma af- gifteprijs der aandelen van de beleg gingsmaatschappij Unitas N.V. be droeg op 15 augustus j.l. f 541 tegen f 556 op 15 augustus vorig jaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4