OUDERS BETTY KUNST WAT WIJSGEMAAKT Grosheide wijst open brief af Blijft Holland Sport bij ADO zonder kleerscheuren? Schouten, Den Boer, Marijt en Den Hartog sterk Stayerstitel bij amateurs Bert Boom uit Enter Officier eist half jaar celstraf \LM. veroverde Doelen l na enkele chansons tor v. d. Lus;t IHelsert: veelzijdig oneelman HVC VERSLOEG EEIJENOORD: 3-2 Sijbrands eerste in eindklassement Altijd overleg geweest Adoptie: 700 baby's per jaar Rit naar het goud Go Ahead te sterk voor D0V0 (4-0) ZEGE ZATERDAGVOETBALLERS JY WEST 11 Kiel blonk uit in Culemborg 11 DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1969 BETTY KUNST AMSTERDAM Zes maanden ge vangenisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk en met aftrek eiste de officier van justitie bij de Amsterdamse rechtbank, mr. J. J. Abspoel, gisteren tegen de achttienja rige eiektriciën Rob. W. C. uit Amsterdam, die de vader van het sinds 19 oktober van het vorige jaar vermiste achttienjarige meisje Bctty Kunst uit Zwijndrecht had opgelicht met verhalen dat hij inlichtingen kon geven over de verblijfplaats van zijn dochter. Rob had in een week tijd vier keer geld totaal 1300 met allerlei fantastische verhalen weten los te krijgen. De jongeman, die volledig bekende, antwoordde op een vraag van de president hoe hij het zelf vond: „Het was een misselijke streek". Rob was door de kinderrechter in het rijksobservatiegesticht Eikenstijn ge plaatst en hij stond onder ge zinsvoogdij. In de inrichting had hij .het niet erg naar zijn zin en hij vond dat er te weinig aandacht aan hem werd besteed. In een Amsterdamse krant las hij in april het verhaal over Betty die (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Mireille Ma thieu heeft Rotterdam de „liefde iroor Parijs" gebracht. Een groot deel van de Rotterdammers (en igenlijk de randstedelingen) zal ranmorgen het liedje ,,L'Amour le Paris" neuriën. Het is er jewoon ingeklapt tijdens het >ncert dat Mireille Mathieu woensdagavond in een geheel ivulde Doelenzaal heeft ge bracht. Iedereen klapte en zong enthou- iast deze chanson met zijn merk- raardige overgang tussen vierkwarts en driekwarts maten, mee. Mireille had niet veel tijd nodig O DEN HAAG De bescheiden, sym pathieke Cor van der Lugt Melsert is laterdag 16 augustus op 87-jarige leeftijd overleden. Niet minder dan 65 jaar besteedde hij van zijn leven aan het toneel waar hij ontelbare vrienden wist te maken. Zoals hij alle jubilea zonder festiviteiten wil de laten voorbijgaan, is C-or van der Lugt Melsert ook in alle stilte ge cremeerd. Van der Lugt Melsert was acteur, regisseur, theaterdirecteur, schrijver en toneelkritikus. Als vijftienjarige wist de zoon van een Rotterdamse sigarettenfabrikant zich al een plaats te veroveren op de Amsterdamse To neelschool. Op dezelfde leeftijd speel de hij ook al zijn eerste rol, het begin van een grote carrière. Na enige tijd bij de Nederlandse Toneelvereniging in Rotterdam te hebben gespeeld, voegde hij zich in 1914 bij Die Haghespelers van Ver- kade. Een jaar later nam hij de lei ding van Verkade over bij de op richting van het Hofstad-Tooneel.* Tot 1938 bleef Van der Lugt Mel- fert in Den Haag. Hrj werd vaste bespeler van de Koninklijke Schouw burg. Aan zijn activiteiten voegde hij cok nog de leiding van het Hofstad- Tooneel in Rotterdam. Naast zijn toneelwerk bleek Van der Lugt Melsert ook enig zakelijk nzicht te hebben, hetgeen zeker in die tijd geen overbodige luxe was. Met Annie van Ees, sedert 1919 zijn vrouw, speelde hij vele stukken. Van der Lugt Melsert had een (rote voorliefde voor Nederlandse to- leelstukken, die hij veelvuldig op het epertoire zette. Dank zij zijn activi- siten kon het Nederlandse publiek in rote mate kennismaken met werk an eigen bodem: Jan de Hartog. Tusse, Ary den Hertog. Heijermans, Pilly Corsari, Van Eysselste.vn, Jan 'eith, Nico van Suchtelen, Jan Kalff n vele anderen. In totaal bracht hij |34 Nederlandse stukken. Nadat hij zich in 1948 uit het actie- toneelleven had teruggetrokken, )n men met Van der Lugt Melsert ils schrijver en kritikus kennis- naken. „Wat ik nog even zeggen en „Kanttekeningen uit de iractijk" waren goed gelezen boeken fan hem. Hoewel hij niets van alle officieel 'ertoon moest hebben, kon hij het ldderschap in de orde van Oranje ïassau niet ontlopen. Andere onder- cheidingen die hem op grond van irote verdiensten werden verleend, varen het Kruis van verdienste van let Nederlandsche Roode Kruis en Officier de l'Academie. Het zal niet mogelijk zijn in de Nederlandse toneelgeschiedenis de laam Cor van der Lugt Melsert te fergeten. om haar publiek enthousiast te ma ken. Het eenvoudige meisje met het wat frêle figuurtje kreeg vrijwel meteen vat op haar toehoorders. Ze maakte gebruik van een per fecte begeleiding en een batterij van liefst 46 luidsprekers. En dat laatste was beslist niet nodig. Het was veel en veel te hard. Ook zonder die ver sterking was de befaamde vonk overgesprongen. Ze zou nog meer geboeid hebben; de akoestiek in de Doelen is daar waarborg voor. Er zijn chansons, echt verhalende lie deren, die verknoeid werden door het volume. Sommigen willen Mireille Mathieu graag vergelijken met andere Franse chansonières. en zij komen dan te recht bij Edith Piaf. Het is niet no dig. Mireille Mathieu is enig. Zy brengt haar chansons op haar eigen manier: pittig, prettig en eenvoudig, maar wel geraffineerd goed. Zij kan gewoon genoemd worden onder de grote vertolkers van de chansons. toen al een half jaar spoorloos was. Daarnaast had hij in een damesblad artikelen gelezen over meisjes die in nachtclubs worden geëxploiteerd. Uit het kranteartikel, waarin Bet- j ty's vader zei dat hij al duizenden guldens had uitgegeven voor de nasporingennaar zijn dochter, had verdachte de indruk gekregen dat daar wel geld zat. Hij zag daarin een mogelijkheid om aan geld te komen. Tijdens een weekeindverlof zocht hij contact met de ouders van Betty die op zijn verzoek naar Amsterdam kwamen. Rob vertelde dat hij uit Düsseldorf was gekomen en Betty daar in een nachtclub had ontmoet. Zij werd er tegen haar wil vastge houden. Hij zei over mannen te beschikken die haar zouden kunnen bevrijden. Voorts vertelde hij nog in Duitsland wegens verboden wapen bezit te zijn veroordeeld maar te zijn uitgebroken. Aanvankelijk deed hij het voorko- men dat hij geen geld wilde hebben maar later accepteerde hij toch ƒ100 I van de vader van Bettv omdat de j bank dicht was. Hij vertelde dat hij het meisje van foto's in de krant, waar zij met een glimlach opstond, had herkend. Toen de ouders vroegen of hij geen paspoort voor Betty nodig had zei hij alleen dat hij pasfoto's moest hebben. Hij kreeg deze en daarmee was hij, zo vertelde hij ter zitting, café's in Amsterdam, Scheveningen, Zwijn drecht en Wageningen afgegaan om naar het meisje te zoeken. Fantaseren Dc president merkte nog op, dat verdachte de café's had bezocht van het geld, dat hij had gekregen van de vader van het meisje „fantaseerde u wel eens?", zo vroeg hij. „Ik had een stille hoop, dat lk haar zou vinden', zei verdachte, die pas ter zitting met dit verhaal over het cafébezoek te voorschijn kwam. In het psychiatrisch rapport over verdachte werd onder andere gezegd, dat hij altijd de heldenrol wil spelen, zeer intelligent is. een ander altijd feilloos door heeft en een fantasie rijke dagdromer is. De officier zei. dat Rob op een bij zonder gemene manier te werk was gegaan en misbruik heeft gemaakt van de wanhoop en het verdriet van de ouders bij wie hij illusies heeft gewekt „Een gevoel van grote verontwaar diging is op zijn plaats. Het is echter een hachelijke onderneming dit uit te drukken in een gevangenisstraf", al dus mr. Abspoel. ZWOLLE De Amersfoortse eerste divisie vereniging HVC heeft woens dagavond in Zwolle een vriendschap pelijke wedstrijd tegen landskampioen Feijenoord met 32 gewonnen. Bij de rust hadden de Rotterdammers nog Voor Feijenoord scoorden Geels en Wery. voor HVC Harmse (2) en Heemskerk. PARAMORIBO De Nederlander Ton Sijbrands. reeds zeker van de eerste plaats in het internationale Naks-damtornooi. dat in Paramaribo werd gehouden, slaagde er dinsdag avond in ook de laatste partij te win nen. Van de negen partijen, die hij in dit tornooi heeft gespeeld, won Sij brands er acht. Eenmaal speelde hij remise. Uitslagen laatste ronde: Sadiek —Sijbrands 0—2, Fleur—Ramcharan 0—2, Slijngard—Ivens 2—0, Redan— Kemp 11, RotteveelSheoratan 11. De eindstand is als volgt: 1 Sijbrands 9 partijen gespeeld. 17 punten, 2 Ram charan 913. 3 Sadiek 910. 4 Kemp 911. 5 Rotteveel 98. 6 Sheoratan 9 —7. 7 Slijngard 97. 8 Ivens 9—7. 9 Fleur 9—6, 10 Redan 9—5. AMSTERDAM Duizend baby's heeft de Federatie van instellingen voor kinderbescherming te Amster dam in de afgelopen 45 jaar ge plaatst. In ons land worden er jaarlijks 700 baby's geboren wier komst proble men scheppen. Ongehuwde moeders vormen 85 procent van het totaal van moeders en aanwijsbaar „vluchtige" ouders die om uiteenlopende redenen afstand wensen te doen van hun kind. Zij stemmen toe in een adoptie- plaatsing die eerst na twee jaar wet telijk kan worden bekrachtigd. De resterende vijftien procent valt onder de brede noemer van al dan niet onwettige en vooral toevallige ver houdingen. Volgens het hoofd van het FI- KA-bureau, mejuffrouw Terwindt. is het thans nagenoeg volledig mogelijk ieder kind een passend milieu te ge ven. Dat wil zeggen dat met de ach tergronden van iedere baby rekening kan worden gehouden. Aan redelijke wensen van de moeder, die afstand doet. kan vaak worden tegemoet ge komen. BRNO Bert Boom uit Enter is de nieuwe wereldkampioen by de amateurstayers. Achter gangmaker Bruno Walraven draaide Bert regelmatig zjjn rondjes op de wielerbaan van Brno. Zoals dit duo gisteravond in de stayersfinale reed, vormde het een grandioos koppel. Achter dit sterke, hechte tweetal plaatste zich in tweede positie een ander .Nederlands koppel: Cees Stam, achter gangmaker Joop Stakenburg. Een ronduit teleurgestelde Cees Stam, die na de race, die hem ten slotte toch nog zilver opleverde, minutenlang op het middenveld heeft zitten huilen. Cees wist dat hij de sterkste van het veld was geweest, maar door dom me pech met de tweede plaats ge noegen moest nemen. Hij heeft im mers de tegenslag moeten doorstaan dat gangmaker Joop Stakenburg pech kreeg met zijn motor. Ronden- lang zwoegde de 23-jarige Zaankan- ter alleen over de baan. Weliswaar vergoedde de baancommissie de opge lopen achterstand volledig, de enorme krachtsinspanningen, die Cees zich had moeten getroosten, waren tever geefs geweest. Stam had hierna dan ook niet meer de macht om een aan val in te zetten op zijn fier aan kop rijdende, 31-jarige landgenoot Bert Boom. Hardnekkig Het zo succesvolle Nederlandse duo heeft gedurende de race eigen lijk maar één tegenstander gehad: de Zwitser Peters, die zich hardnek kig aan onze landgenoten bleef vast klampen. Slimme gangmaker Bruno Walraven wist echter in de slotfase wel raad met de Zwitser. Vla talrjjkc tussensprints werd hy door Boom/ Walraven op een ronde gereden. Het sprinttornooi bij de dames le verde een wereldkampioenstitel op voor de Russin Galina Zavena. Dit onderdeel van de kampioenschappen in Brno werd overigens een volkomen Russische aangelegenheid. De tweede plaats ging naar Galina Jermolajeva, de derde naar Irina Kirisjenko. Bert Boom, lxier met gang maker Bruno Walrave. in actie tijdens de finale om het wereld kampioenschap stayers gister avond in Brno. Het werd een triomfantelijke rit naar het goud. VEENENDAAL De eredivisiever eniging Go Ahead heeft woensdag in Veenendaal een vriendschappelijke wedstrijd tegen DOVO, met 40 (30) gewonnen. De doelpunten werden ge maakt door Van der Ley, Van Til burg en De Goede (2). Het was een ere-duel ter gelegenheid van de in gebruikname van de overdekte tribune van DOVO. Uitslagen van Engelse league r~ LONDEN De uitslagen van de woens dagavond voor de eerste divisie van de Engelse league gespeelde voetbalwedstrij den zijn: Chelsea—West Ham United 0—fl. Derby County—Ipswich Town 3—1. Man chester City—Liverpool 0—2. Sheffield Wednesday—Newcastle United 1—0. South ampton—Wolverhampton Wanderers 2—3. Stoke City—Nottingham Forest 1—1. Sun derland—Crystal Palace 00. West Brom- wich Albion—Coventry City 0—1. DEN HAAG Het is niet waar, I dat het ministerie eenzijdig vaststelt j op welke wijze de Mammoetwet 1 moet worden uitgevoerd. Er is altijd 1 veel overleg gepleegd over alle onder delen van de onderwijsvernieuwing en dit overleg wordt in de toekomst nog intensiever gevoerd. Staatssecretaris Grosheide wijst dan ook de open brief van de Raad van Leraren aan de ouders (geadver teerd in 9 dagbladen) van de hand. Deze raad heeft gisteren in Gouda besloten zijn aktie voort te zetten en een nota te zenden aan de onderwi js commissie uit de Tweede Kamer. Bij de maatregelen voor het onder wijs zijn de financiën nooit doorslag gevend, zo laat de staatssecretaris we ten. Bij alle nieuwe regelingen staat het onderwijs-aspect altijd voorop. Wel moet natuurlijk rekening wor- I den gehouden met de financiële mo- j gelijkheden. Kritiek van de leraren wat betreft de kleinere groepen leerlingen en de daarmee samenhangende aangepaste scholenbouw, wijst mr. Grosheide eveneens van de hand. Er is een werkgroep scholenbouw ingesteld, waarin ook personen uit het voortge zet onderwijs zijn opgenomen. Deze werkgroep ontwerpt scholen die zijn afgestemd op het nieuwe onderwijs. Op het moment van invoering van de wet konden niet alle 1500 school gebouwen in de beroepssector zijn aangepast. Per jaar wordt ongeveer 400 miljoen gulden voor investerin gen in scholen van voortgezet onder wijs op de begroting uitgetrokken aldus staatssecretaris Grosheide. NOTA De nota van de Raad van Leraren aan de Tweede Kamerleden zal we tenschappelijk verantwoorde gege vens als achtergrond hebben. Er zal worden aangetoond wat er moet ge beuren in het voortgezet onderwijs en wat dergelijke voorzieningen gaan kosten, wil de Mammoetwet op de juiste manier worden uitgevoerd. Een woordvoerder van de Raad van Leraren, de heer L. J. Rousseau, deelde mee dat men niet afwijzend staat tegenover bepaalde demonstra tieve acties. De lerarenorganisaties zullen nog deze week elk afzonder lijk hun standnunt hierover bepalen. Groepen scholieren uit Leiden, Amsterdam. Groningen en Limburg hebben naar aanleiding van staking van docenten op het Twickel-college te Hengelo verklaard dat wezenlijke kritiek op de Mammoetwet ont breekt. Het gaat de leraren niet om wezenlijke vernieuwing van het onderwijs en verbetering van deze maatschappij, aldus de scholieren. Zy hebben actiegroepen in het I leven geroepen die discussies tussen leerlingen en docenten over demo cratisering van het onderwijs en de I maatschappij moeten uitlokken als mede informatie dienen te verstrek ken via pamfletten tijdens de stakingsvergadering van de leraren op 26 augustus in Utrecht. De kritische scholieren eisen: een overlegorgaan van leerlingen, docen ten en personeel die als gelijkwaar dige partners moeten onderhandelen over onderwijszaken, afschaffing van het cijfer- en examensysteem en socialisering van de onderwijsmidde len (vrij gebruik van schoolgebou wen e.d.) DEN HAAG Blyft Holland Sport ook na de derde competitie- dag zonder kleerscheuren? In Den Haag is men geneigd een ferm nee te laten horen op die vraag. Men houdt er in dit verband ernstig rekening mee dat het feit dat ADO tydens het afgelopen seizoen op zyn minst gezegd nog al verrassend van newcomer Haarlem verloor de ploeg van het Zuiderpark wakker heeft geschud. Anders dan andere jaren zullen er in de Haagse derby twee elftallen tegen elkaar staan waarbij Holland Sport niet van te voren als verliezer gedoodverfd is. Def ormatie van Cor van der Hart j is volwassener geworden, heeft meer (Van een onzer sportverslaggevers) ROTTERDAM Het zaterdagelftal van West II heeft woensdag avond op het veld van Zwart Wit in Rotterdam verdiend met 32 gewonnen van het zondag-amateurteam uit dit district. Dat gebeurde in een stellig aantrekkelijke wedstrijd die naast vijf fraaie doelpun ten de leden van de technische commissie van de KNVB zonder twij- rel nieuwe krachten heeft opgeleverd voor het nationale amateur elftal dat in oktober tegen Wales moet spelen. Een van de nieuwe kandidaten heet Jan den Boer die na enkele minder in het oog vallende prestatie* tijdens voorgaande selectie-wedstrij den nu heel duidelijk zien dat hij tot veel in staat is. Naast zijn grote snel heid vormde het doelpunt dat hij na een half uur maakte en waarmee het 11 werd een groot pluspunt Schit terend zoals de Beijerlar.der verdedi ger De Jong (Gouda) passeerde en vervolgens keeper Zoeter (De Mus- schen) omspeelde en toen doelpuntte. De enkelblessure die hij onlangs op liep valt achteraf mee. Naast Den Boer dienen stellig ook linkerstopper Marijt (Noordwijk). diens clubgenoot Karstens, de RWH-er Kees den Hartog en keeper Schouten als de betere spelers wor den genoemd. Overigens deed de na rust meespelende keeper Klaas de Jong (De Zwerver) nauwelijks voor Schouten onder ook al vergiste hij zich in de slotminuut, waardoor Brouwer (Gouda) met een kopstoot het tweede doelpunt kon scoren. BEENBREUK Van der Giesen (Zw. Wit) viel wat tegen, terwijl Gouman (H.dam) nog conditie tekort kwam evenals Grauss (SHO) en Kalkman (DOTO) welke jHH laatsten alleen voor rust meespeel maar omverbetering van hun rechts- den. Invaller Dorsman deed het na positie. de rust lang niet slecht ook al waa hij zo onfortuinlijk bij een doorbraak de na rust meespelende keeper Rui ter (Olympia) een beenbreuk te be zorgen toen deze zeer riskant met het gestrekte been de Rijsoordspeler hij het schieten probeerde af te stoppen. Van Kesteren van Noordwijk bleek in de tweede helft als linkshalf heter dan als linksback Op zijn plaats speelde na de pauze good-old Bab Kralt die kennelijk eerst weer wat moest acclimatiseren. De wedstrijd zelf bood door de wisselende kansen een aantrekkelijk schouwspel aan de kleine duizend kijkers, die na enkele goede aanval len van het zaterdagteam en een se rie knappe reddingen van keeper Schouten in de 20ste minuut een schitterend doelpunt zagen van Brou wer (Gouda) die na een voorzet van De Jong (Xerxes) keihard en onhoud baar inkopte. In de 30ste minuut maakte Jan den Boer dus fraai ge lijk, waarna Schouten kogels van de UVS-spelers Holl en Teske fraai i moest keren om meer doelpunten van de zondagploeg te voorkomen. v. d. EUYT GOED In de tweede helft een feller strij dend zaterdagteam waarin nu op rechts de Noordwljker Van der Luyt (op de plaats van Den Hartog) uitste- I kene dingen deed. Na een kwartier scoorde Dorsman 21 voor „zater dag" na fraaie aangeven van Van der Luyt en nadat Den Boer zich wegens kramp had laten vervangen door Den Hartog werd het in de 30ste minuut 31 uit een strafschop die Van der Giesen benutte. Bij een doorbraak knalde Dorsman tegen het uitgestoken been van kee per Ruiter, die daarbij zijn been brak. De bal werd door Balkhoven j (UVS) met de hand gekeerd, zodat Keeper Schouten van het zaterdag- !- 1 team onderschept ook deze aanval van routine gekregen en vooral: speelt een op efficiëncy afgestemd soort voetbal. ADO daarentegen hanteert een voor het publiek aantrekkelijker systeem. Met een Harald Berg als paradepaard. Het lijkt ons voor Hol land Sport zaak de achter de vuur linie opererende Lex Schoenmaker vakkundig af te stoppen, waaroij men er ook rekening mee moet hou den dat deze spielmacher vaak op links in de eerste lijn opduikt. Hoe dan ook, een gelijkspel lijkt wat be treft ADO Holland Sport voor de hand te liggen. Een andere ploeg die wellicht het eerste verlies gaat lijden is Feye- noord. De stadionformatie die nog seizoen heeft alle reden NAC te vre- niet excelleerde tijdens het nog prille zen. Het lijkt lang geleden dat de door Leo Canjels geleide formatie het van inzet moest hebben. Steeds meer tegenstanders zijn lot het besef gekomen dat NAC via goed voetbal in staat is het de topploegen lastig te maken. Rinus Michels was na afloop van het duel Ajax Go Ahead danig uit zijn humeur. Het vertoonde spel van hel Zwart Wit-veJd. arbiter Bos een strafschop moest ge- ven. De weer teruggekeerde keeper het zondag-team ii Zoeter ^was kansloos. Bij een slotof- fensief van „zondag" kopte Karstens vallend opde doellijn de bal weg alvorens het via Brouwer toch nog 32 werd. Op dinsdagavond 2 sep tember wordt andermaal bij Zwart Wit de volgende selectieronde gehou den tussen de gecombineerde elftal len (zaterdag en zondag) van West I en West II. OPSTELLINGEN ZATERDAG: d Schouten (Rijsoord)ZDe Jonge (De Zwerver); achter: Gouman (Hj.dam), Van der Giesen (Zw. Wit), Marijt (Noord wijk), Van Kesteren (Noord- wijk)/Kralt (Rijnsb. Boys); midden: Karstens (Noordwijk) en Grauss (SHO)/v. Kesteren (Noordwijk); voor: Den Hartog (RWHVVan der Luyt (Noordwijk), Den Boer (SHO), Kalk man (DOTO)/Dorsman (Rijsoord) en Duvalois (DOTO). ZONDAG: doel Zoeters (De Mus- schen)/Ruiter (Olympia); achter: Balkhoven (UVS), Luxen (Gouda). De Jong (Gouda) en Luthart (Over- maas)/Pleijzier (UVS); midden: Poot (Unitas). De Greef (Overmaas) en Le- get (UVS); voor: De Jong (Xerxes), Holl (UVS). Brouwer (Gouda) en Teske (UVS). de wedstrijd op de hoofdstedelijke ploeg was daar di rect de oorzaak van. We stellen ons voor dat er flink gepraat is. Of het evenwel bij Sparta op het kasteel zoden aan de dijk zet, zal de toe komst leren. Wiel Coerver is er na melijk op gebrand zijn ploeg meer glans te geven. Een zege op Ajax zou de Limburger in dat licht bezien niet onwelkom zijn. DWS zal in Amsterdam alles probe ren DOS de derde nederlaag toe te brengen. Telstar ontvangt zondsr il lusies FC Twente en jeugdig maar onervaren SVV dat tegen Holland Sport teleurstelde zal wat betreft het bezoek van Kurt Linders PSV ook wel geen hoge verwachtingen koeste ren. Zal Haarlem bij MVV opnieuw van zich doen spreken? Een gelijk- spelletjc lijkt in Maastricht voor de hand te liggen. Go Ahead dat tot nu toe twee maal verloor zal zich via AZ'67 wellicht met twee punten kun nen verrijken. GVAV NEC zal niet ver van een puntenverdeling af liggen. CULEMBORG Het Nederlandse UEFA-jeugdelftal heeft woensdag in Culemborg met 2—0 gewonnen van een bondsamateurelftal. Bij de rust was de stand nog gelijk 00. Na de her vatting scoorden Hans van Ede (ADO) en Hans Blijenberg (Go Ahead) voor de jeugd. De 3000 toeschouwers zagen een bijzonder aantrekkelijk duel. Bij de amateurs speelde Kiel (Go Ahead K) een opvallende rol. Bij de jeugd waren Neeskens (RCH)V. Marwijk (Go Ahead), Ruiter (Ajax) en Van Ede de uitblinkers.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 11