Informaties en discussies over 'Leidse' centrale PvdA Leiden teleurgesteld VLEET Leiden los van Voorschoten Biologen konden hart luchten fgjn Raad Leiderdorp Wij ijziging busroutes in Leiderdorp Welmers oogstte applaus in Nieuwe Kerk Katwijk Debat Waardkracht Noodbrug over de Does Brandweer van Haarlemmermeer breidt uit Visserij nieuws bij de Chr. Technische School „KATWIJK" BEVOEGD LERAAR LICHAMELIJKE OPVOEDING Voor 1.25, NIEUWE LEIDSE COURANT Nederland, België of Luxemburg WWS COURANT WOENSDAG 20 AUGUSTUS 19ft LEIDEN Gisteravond was het dan zover: de zorgvuldig voorberei de „informatie-bijeenkomst elektriciteitscentrale" in de collegezaal van het universiteitscomplex aan de Stationsweg werd realiteit. De bijeen komst was voorbereid door de Leidse Biologen Club de organisatie van studenten in de biologie aan de Leidse universiteit. Zoals bekend, ging de gemeenteraad van Leiden eind vorig jaar inu principe akkoord met de bouw van een nieuwe centrale in de Barrepolder onder Zoeter- woude maar rezen later van verschillende kanten bezwaren tegen deze vestigingsplaats. De belangstelling voor de in-. formatie- en discussie-avond was bijzonder groot. Onder de aanwe zigen waren ook verscheidene bur gemeesters, wethouders en raads leden. Het informatieve deel van de avond had meer allure dan de discussies. Van de zijde der bio logen moest herhaaldelijk worden erkend, dat men met veronderstel lingen werkte en dat bracht bij voorbeeld ir. Ykema tot de nuch- tere conclusie: eerst vastleggen aan welke eisen men in Nederland moet voldoen bij het opzetten van een centrale; zijn die eisen bekend, dan is er ook aan te voldoen want alles is ten slotte technisch uit voerbaar. Tijdens de discussie werden ook LEIDERDORP Maandag 8 uur vergadert de raad. Agenda: voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing en invordering van een belasting op vermakelijkheden; voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf fing van drie nieuwe bakfietsen voor de plantsoenendienst; voorstel tot het over 1968 toekennen van een vergoeding in de kosten van het medegebruik van het gymnastiek lokaal, behoreijde bij de Chr. mavo- school aan de Van Geerstraat; voor stel tot het over 1969 toekennen van een voorschot op de vergoeding van het medegebruik van het gym nastieklokaal, behorende bij de Chr. mavo-school aan de Van Geerstraat; tot vaststelling van het bedrag der exploitatievergoeding over 1968 voor de scholen, uitgaande van de Protes tants-Christelijke Schoolvereniging; voorstel tot het van de Commissie van Beheer der Gereformeerde Kerk huren van een lokaliteit van de Scheppingskerk aan de Van Poel geestlaan ten behoeve van het basis onderwijs; voorstel tot het beschikbaarstellen van een lokaliteit van de Scheppings kerk en de protestants-christelijke school voor basisonderwijs aan de Wilddreef tb.v. de Stichting Paro chiële Scholen Meerburg te Leider- dorp/Zoeterwoude (Meijegaardschool); voorstel tot het beschikbaarstellen van een lokaliteit van de openbare kleuterschool aan de Koekoekstraat ten behoeve van de Prostestants- Christelijke Schoolvereniging te Lei derdorp (school Zijlkwartier); voorstel tot wijziging van de Ver ordening regelende de voorwaarden voor de verhuur van gemeentelijke gymnastieklokalen; voorstel tot ver huur van een strook grond aan de Brittenburg aan de heer D. A. Be- kooy, Van Poelgeestlaan 13; voorstel tot het pachtvrij maken van een per ceel weiland aan de heer P. N. J Van der Geest te Oud Ade; voorstel tot het treffen van voorzieningen in het voormalige schoolgebouw Hoofd straat 103 in verband met het in- gebruikgeven van een lokaal aan de Streekmuziekschool Rijnakkoord; voorstel tot verhoging der huurprij zen van de gemeentelijke sportvelden (tennisbanen, voetbalvelden, korfbal- veld en ijshockeybaan); voorstel tot vaststelling van een be sluit waarin wordt verklaard, dat een bestemmingsplan voor het ge bied, omsloten door de Persant Snoepweg, de Oude Rijn, de Drost- straat en het verlengde daarvan, de Van der Marckstraat, de Van Poel geestlaan. de Laan van Ouderzorg en de Van Diepeningenlaan, wordt voor bereid; voorstel tot het uitvoeren van her stelwerkzaamheden aan de brug over de Does in de Hoofdstraat, als mede tot het treffen van tijdelijke voorzieningen voor de voetgangers en fietsers en het onderhands aan besteden van deze werkzaamheden; voorstel tot het doen aanleggen van eindbushaltes (Mauritssingel en Me relstraat) en een overstapbushalte (Van der Valk Boumanweg) ten be hoeve van het openbaar vervoer; voorstel tot het toekennen van een subsidie aan het kraamcentrum „Het Groene Kruis" voor Leiden-Leider- dorp en Oegstgeest over 1968. LEIDERDORP Nu steeds meer woningen in de wijk Zijlhof be woond gaan worden, is het noodza kelijk deze wijk volledig op te ne men in het lijnennet van de stads dienst van de N.Z.H.V.M. In de nieuwe regeling is lijn 40. die tot nu toe met de lijnen 15 en 42 vanaf de eindhalte Hoofdstraat naar Leiden reed, een eindhalte ge geven aan de Merelstraat, hoek Laan van Ouderzorg. De route van leze lijndienst wordt: Merelstraat Laan van OuderzorgEngelendaal VronkenlaanVan Poelgeestlaan Laan van OuderzorgVan der Valk BoumanwegPersant Snoepweg Leiderdorpse brug. Overdag zal op deze route een 30-minutendienst worden gereden, 's avonds een uur- dienst. Lijn 15 behoudt voor het grootste gedeelte de oude route. Het begin punt wordt gebracht naar de hoek alternatieven genoemd: stroom van elders betrekken, een autonoom koelcircuit aanleggen dat geen ver binding heeft met het oppervlakte water, koelen met zeewater of het gebruik van de omstreden en kost bare koeltorens van wel honderd meter hoogte. Geen Leidse zaak Aan de gisteravond gehouden in leidingen ontlenen wjj het volgende: Ir. Y. Ykema, directeur van de Stedelijke Fabrieken voor Gas en Elektriciteit te Leiden, zei met na druk, dat de bouw van een centrale in de omgeving van Leiden geen specifiek Leidse zaak is. Het verzoek is immers uitgegaan van de N.V. Elektriciteitsbedrijf Zuid-Holland, de E.Z.H. De vestigingsplaats en het in de centrale op te stellen produktie- vermogen zijn dus bepaald door de eisen voor een bedryfsveilige en economische elektriciteitsvoorziening van de gehele provincie. Overwegingen, die tot de keuze van Leiden hebben geleid, waren onder meer van technisch-economi- sche aard. Voorts is er vanuit ge gaan, dat in de omgeving van Lei den voldoende water voor de koe ling van de centrale aanwezig was. V oorwaarden Tot de bouw van een centrale kan worden overgegaan nadat: a. Het plan technisch-economisch in landelijk verband is beoordeeld door de N.V. Samenwerkende Elek- triciteits-Produktiebedrijven en de centrale is opgenomen in het natio nale elektriciteitsplan. b. De commissie Elektriciteitswer ken, ingesteld door de minister van economische zaken, het plan plano logisch heeft beoordeeld. c. Toestemming is verkregen tot het gebruik van boezemwater als koelwater. d. Een bouwvergunning is afge geven. Een centrale in de Barrepolder onder Zoeterwoude zou een flinke circulatie in de boezem van Rijnland veroorzaken van water van slechte kwaliteit uit de Oude RJJn. Bezwa ren, hiertegen aangevoerd, hebben geleid tot een onderzoek naar mo gelijke andere vestigingsplaatsen in de omgeving van Leiden; dit onder zoek is nog niet afgesloten. De voorkeur gaat, wat de koeling betreft, uit naar het gebruik van boezemwater, aldus ir. Ykema om dat dit natuurlijke koelmedium de laagste temperatuur heeft en daar mee het hoogste rendement wordt bereikt. Kagerplassen Ir. J. H. Bakker, directeur van de S.E.P.-K.E.M.A. te Arnhem, besprak de bouw van nieuwe centrales in het kader van de sterke toeneming van het elektriciteitsverbruik en ir. M. P. Oosterkamp van de Provincia le Planologische Dienst sprak over de elektriciteitscentrale als planolo gisch onderdeel van het gebied van de Kagerplassen. Hij ging de proce dure na, die aan het afgeven van een bouwvergunning door B. en W. vooraf moet gaan. G.S. zullen de zaak toetsen aan het algemeen beleid van het provin ciaal bestuur op het gebied van de ruimtelijke ordening, welk beleid kan vastleggen in streekplannen. Voor het gebied van de Kagerplassen is dit niet het geval. Het ligt zowel buiten het streekplan Bollenstreek als buiten het streekplan Rijn streek-West. Wel kunnen in dit geval de hoofd lijnen van het provinciaal beleid in zake de ruimtelijke ordening vast liggen. Tegen de beslissing van G.S. over herziening van een bestem mingsplan staat voor hen. die be zwaren hebben ingediend bij de ge meenteraad. de mogelijkheid van beroep bij de Kroon open. Onaanvaardbaar De biologische aspecten van de koelwatervoorziening voor elek trische centrales aan stilstaand water werden belicht door de Leidse hydro-bioloog dr. C. den Hartog. Hij ging uitputtend op dit facet van het woelwater in en kwam tot de conclusie, dat het na- tuurlijk evenwicht in het water zal worden verbroken. De norm van 30 graden Celsius als uiterste grens voor de temperatuur van het water van een elektrische cen trale, die voor de koeling gebruik maakt van een gesloten circuit in stilstaand water, dat ook andere openbare functies heeft te vervul len, is biologisch onaanvaardbaar, aldus dr. Den Hartog. Onderzoek nodis Een beslissing over de toelaat baarheid van de waterlozingen, zo als die van de te bouwen elektrici teitscentrale moeten worden ver wacht, kan niet worden genomen dan na een breed onderzoek naar omstandigheden en eventuele gevol gen, zo verklaarde ir. H. de Groot van het Hoogheemraadschap van Rijnland, die een schets gaf van de waterhuishouding in Rijnland. Het groene hart van Holland eist im mers goed water als milieufactor en voor het bereiken daarvan zullen onvermijdelijk offers moeten worden gebracht. Volgens dr. K. Keller van S.E.P.- K.E.M.A. te Arnhem is de koelwa ter-positie van ons land voorde elek triciteitsvoorziening tot het jaar 2000 niet ongunstig. Wel moeten met zorg alle potentiële mogelijkheden wor den uitgebuit Koeltorens hebben ruimtelijke, estetische en financiële nadelen. Riool van Europa Prof. dr. D. J. Kuenen, hoogleraar in de algemene dierkunde aan de Leidse universiteit, had zijn bijdrage aan de reeks inleidingen het motto gegeven „Het recht van de mens op leefruimte". Protesten schijnen geen uitwerking te hebben, zei hij. De ontkoppeling van mens en natuur schijnt bepaalde projecten autonoom te hebben gemaakt als een op hol geslagen computer. Luchtverontreiniging en insektici- dengebruik nemen hand over hand toe, terwyi de laatste decennia ook de verontreiniging van het opper vlaktewater een belangrijke rol gaat spelen. De Rjjn is „dood" en fun geert als riool van Europa. De con clusie Ijjkt gewettigd, dat momen teel het economisch voordeel op kor te termijn prevaleert boven werke lijk goed doordachte plannen op KATWIJK AAN ZEE Jan Wel mers, organist van de Triumfator- kerk, concerteerde gisteravond in de Nieuwe kerk. De tweehonderd toehoorders had den het, voor zover ze 't nog niet wisten, stellig spoedig door, dat er een kundig vakman op de orgel- bank zat. Met dit gladde, heldere, intelligente, rijk geregistreerde, door alles heen, onderhoudende spel sprak hij zijn publiek zó aan, dat iedereen, zichtbaar geboeid, luisterde. Uit Welmers' gemakkelijke voor dracht was de moeilijkheidsgraad niet af te lezen. Daarvoor moest men dieper horen. Bachs Preludium en fuga in e-klein en Max Regers „Fan tasia über den Choral Ein' feste Burcht ist unser Gott". klonken zo gaaf en soepel alsof de tocht door ingewikkelde constructies nauwe lijks enige moeite opleverde. Bachs fuga is onophoudelijk en de gelijkwaardige stemmen moeten el kaar nauwkeurig opvangen. De minste aarzeling en de trapezetoer is mislukt. Bij Reger is het verloop weelderi- Hoofdstraat/Mauritssingel; de route wordt vervolgens: Mauritssingel Ericalaan Aca cialaan Var der Valk Bouman weg Laan van OuderzorgSplin terlaan Spanjaardsbrug. De lus via de Tollenaersingel wordt voor lopig niet meer gereden. Lijn 42 behoudt volledig de oude route. Door de route-wijzigingen zijn twee nieuwe eindhaltes nodig, na melijk één voor lijn 15 en één voor lijn 40. Daarnaast dient een halte plaats te worden aangelegd aan de Van der Valk Boumanweg bij de Nijenrode. Met de uitvoering van deze werken is een bedrag van f 43.000 gemoeid. ger en uitbi ndiger, maar het koraal wordt telkens weer anders gekleurd en omstuwd en dit steeds met eigen materiaal. De rest van het programma was eenvoudiger en kalmer. Een „capriccio" over het oude kerstliedje „Laszt uns das Kindlein wiegen" van Georg Muffat (1653 1704) is een heel fijne kleuri ;e va riatieserie. In „Domine Deus, Agnus Dei" van Frangois Coupérin (1631 1701), oom van Coupérin le Grand, zingt een innig-devote stem, die Welmers aan het fraaie hobo-regis ter gaf, het gebed. Twee werkjes van (de 12-jarige) Beethoven, geschreven in de tijd. dat hij zijn leermeester Neefe op het orgel in Bonn moest vervangen, ga ven tussen Bach en Reger even ont spanning. Koraalbc werkingen van Reger, een blijmoedige („Uns ist das Heil") en een heel droeve („Aus tiefer Not") leidden da' de genoem de grote „Ein' feste Burg-fantasie in. De concertgever nam zelf het 1aatste woor-i met een improvisatie over een scherts-themaatje, dat Ara bische voorstellingen wekte. De bon te fantastische behandeling was mei terlijk en riep spontaan ap plaus op. JOH. VAN WOLFSWINKEL LISSE In de Chr. geref. kerk is gekozen tot ouderling de heer A. J. Moolenaar en tot diaken de heer C. J. van der Voet. LISSE De firma Dirk Schouten houdt in het KAB-gebouw aan de Schoolstraat een driedaagse show op het gebied van gashaarden, diep vriezers. wasautomaten, vaatafwas- machines en koelkasten. lange termijn. Wjj zullen het nog wel redden, aldus prof. Kuenen, maar de toekomst is grauw, dor en dood als de houding van de mens tegenover zijn milieu niet radicaal verandert. Ir. J. L. Kooien van het R.I.Z.A. noemde als gevolgen van opwar ming van koelwater en oppervlakte water onder meer: mogelijke veran dering van de biologische samen leving van het water, afkalven van slappe oevers en vergroting van het bacteriële bestemmingsgevaar van het water als zwemwater. Als limiet van de temperatuur van het geloos de koelwater gaf ook hij 30 graden Celcius aan. De bijeenkomst stond onder lei ding van prof. Teschke van T.N.O. Naar ons de directeur van het Elektriciteitsbedrijf van Zuid-Hol land, de heer J. H. Goossens, mee deelde. zal de Leidse Centrale f 300 tot f 350 miljoen gaan kosten. Komt de centrale in Katwijk dan zullen de kosten f 100 tot f 150 miljoen ho ger uitvallen. Daarbij komt dan nog de aanleg van hoogspanningskabels door de duinen. Bruggetje bij Griffioen gesloopt LEIDEN De afdeling Leiden van de PvdA heeft gisteravond een verklaring uitgegeven, waarin het bestuur zijn teleurstelling uitspreekt over de manier waarop de Leidse raad de krotopruiming en het saneringsprobleem in het Waard- grachtgebied heeft behandeld. Het bestuur stelt vast, dat het gemeentebestuur niet veel verder is gekomen dan een opsomming van de problemen. Over een oplossing en het uitstippelen van een plan de campagne is nauwelijks of niet ge- LEIDERDORP Het zware weg verkeer maakt in steeds toenemen de mate gebruik van de brug over de Does. De brug die op dit ver keer eigenlijk niet berekend is, heeft hierdoor veel te lijden. Vanwege de directeur der bedrij ven is ter bevordering van de vei ligheid een maatregel genomen die de brug verboden verklaart voor voertuigen met een asdruk die de 6 ton te boven gaat. De meest doel treffende oplossing is algehele ver vanging van de brug. Deze oplos sing brengt nogal wat konsekwen- ties met zich. Zo zal moeten worden onderzocht in hoeverre ter plaatse meer ruimte kan worden gemaakt om te komen tot de bouw van een nieuwe moderne brug. B. en W. zullen de studie en voor bereidende werkzaamheden ter hand nemen en hiervoor opdrachten verstrekken. De kosten van herstel zijn onge veer f 20.000. Deze betreffen niet alleen het herstel van de brug. maar ook het treffen van een tijdelijke voorziening voor de voetgangers en fietsers in de vorm van een nood brug. B. en W. streven ernaar eind sep tember of begin oktober een begin met de werkzaamheden te doen ma ken. Werkgroep voor de Kagerzoom LEIDERDORPGedeputeerde Staten willen komen tot instelling van het gebied van de Kagerzoom. In deze werkgroep zullen uitgenodigd worden zitting te nemen vertegen woordigers van de colleges van bur gemeester en wethouders van de ge meenten Leiden, Leiderdorp, Oegst geest, Alkemade, Warmond en Wou- brugge en dc dijkgraaf van het Hoogheemraadschap van Rijnland. Dit hebben B. en W. van Leider dorp meegedeeld n.a.v. vragen van het raadslid ir. Poels. HAARLEMMERMEER Het be roepsbrandweerkorps van de ge meente Haarlemmermeer ondergaat momenteel een kleine uitbreiding. Onlangs trad brandmeester A. Bak ker in dienst, die voorziet in de vaka- ture J. Wolfert, die met pensioen ging. Voorts is het korps uitgebreid met drie brandwachten, zodat de totale sterkte nu op 27 is gebracht, waarbij dan ook nog gerekend kan worden de administrateur H. van Druten. „Wü streven ernaar de sterkte op te voeren tot dertig man", aldus J. Kuyt. Naast de beroepsbrandweer telt Haarlemmermeer nog een aantal vrijwillige brandweerlieden. sproken. Het PvdA-bestuur spreekt in de verklaring de verwachting uit, dat de raad het hierbij niet zal laten. Bij de behandeling van het in het vooruitzicht gestelde ont eigeningsplan voor de Waard kan de raad zich revancheren. Het belang van de Leidse be woners, die nu nog zuchten onder het krottenprobleem, eist dat dit gebeurt, aldus de PvdA-verklaring. LEIDEN/VOORSCHOTEN Gis termiddag en -avond zijn vele mensen die al jaren van het brug getje bij Griffioen gebruik maak ten, tot een nare ontdekking ge komen. Reden zij 's morgens nog met fiets of bromfiets over deze belangrijke verbinding van de Leidseweg in Voorschoten naar Zuidwest of omgekeerd, 's mid dags was het bruggetje er niet meer. Wij hebben gisteren tegen 't avond uur aan beide kanten van de Kor te Vliet heel wat mensen horen mopperen over het plotseling weg halen van het bruggetje. Dit is wij kondigden dit vorige week al aan gebeurd in het ka der van de aanleg van het Korte- Vlietkanaal. Provinciale Water staat treft momenteel al voorbe reidingen voor de bouw van een definitieve brug in het verlengde van de Vijf-Meilaan en als de ge meente Leiden de financiering rond krijgt, kan volgend jaar met de bouw worden begonnen. In afwachting daarvan zullen velen dagelijks een flinke omweg moe ten maken via Vink of Voor- schoterweg. Foto N. van der Horst. IJMUIDEN De loggers en kot ters in de omgeving van de route boeien konden hun draai bij lange na nog niet vinden. In dit sterk slinkende gezelschap leverden de beste trekken niet meer op dan 25 kilo tong en een mand of zeven andere vis. Dit betrof in hoofdzaak schol. Heel wat keren moest met de helft of met nog minder genoe gen worden genomen. De tarbot was bijzonder schaars. Rondvis werd bij na niet aangetroffen. Ook onder dc Nederlandse kust liep het allerminst naar wens. Evenals in de /voorgaande week probeerden de kleinere eenheden hier van alles om toch maar een redelijke vangst te bereiken doch het zat er weer niet in. De gul en wijting lieten het in teleurstellende mate afweten. Ook aan andere vis viel hier bitter weinig te bemachti gen. Betere berichten kwamen bin nen van de grotere kotters ter hoog- e van 55 NB. Zij haalden lekkere beetjes overwegend kleine schelvis naar zich toe. Ook aan gul en wij ting konden zij redelijke hoeveelhe den bergen. Af en toe slaagden sommige vaartuigen er in het assor timent uit te breiden met wat klei ne haai en soms makreel. In de Noord veranderde niet veel. Dit be tekende voor de treilers weer veel koolvis. waarbij de kleine zwarte soort op een in het oog lopende wij ze de meerderheid had. De andere vissoorten lieten zich niet zo gemak kelijk verleiden in de netten te zwemmen. De buit hieraan bleef be perkt tot een paar mandjes kabel jauw. gul. wijting en schelvis. Wat er was Aan de IJmuidense markt ver schenen 17 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 1230 kisten vis, waarvan 680 kisten schelvis. 230 kisten wijting, 250 kisten kleine gul, 15 kisten gul en kabeljauw, 5 kisten kleine haai, 30 kisten schol. 25 kis ten diversen, 230 stuks stijve kabel jauw en 1570 kilo tong. Verder wa ren er 1250 kleine kisten schelvis, 58 kleine kisteen haring en 55 klei ne kisten makreel. De tong was bijzonder slecht ver tegenwoordigd. Dit leidde tot een stevige vraag en betere noteringen. De meese belangstelling was ook nu gereserveerd voor de eentjes. Zij deden op de eerste afslag f 6.43. On der de zes gulden per kilo konden de afwachters niet terecht. De klein- middel klom met een koers van f 5,67 tot f 5,36 eveneens op de prijzenladder. De slips bleef met een notering van f 5,31 tot f 5,06 steeds boven de vijf gulden. De grootmid del zakte na een inzet van f 4,78 naar f 4,50. Voor deze soort lag het gemiddelde zeker twee kwartjes ho ger. De grote tong zat op de eerste ronde dicht bij de vijf gulden. Ook dit betekende een flinke verbete ring. De tarbot handhaafde zich met een koers van f 5,70 tot f 4,60 op het niveau van de voorgaande da gen. De schelvisproduktie bestond na genoeg alleen uit braad. Aanvanke lijk werd hiervoor dertig gulden be taald maar al heel snel kreeg de belangstelling 'n knauw. Op de laat ste afslag moest een groot deel aan de vismeelindustrie worden toege wezen. De kleine gul kon zich niet aan de begerige greep van de kat- tencentrale onttrekken. Op de eer ste afslag wees niets er met een top van veertig gulden op dat het de verkeerde kant op zou gaan. Maar opeens was de vaart er uit. Dc laat ste afslag werd op het minimum be sloten. De middelsoort deed het met LOUISE DE COLIGNYLAAN 2 KATWIJK AAN ZEE TELEFOON 01718-3128 Gevraagd per 1 september 1969 voor 7 lestijden per week. Sollicitaties, liefst zo spoedig mogelijk, te richten aan de directeur. e^n hoogste bod van ruim vijftig gulden heel wat beter. De schol was best in trek. Vooral de expor- teurs konden wel wat gebruiken. Zij betaalden voor de grote en grootmiddel op de eerste afslag bij na zestig gulden. De haring was met een notering van f 32 tot f 27 duur der. De betere kwaliteit makreel werd door de rokers afgenomen te gen een hoogste bod van vijftig gulden. De mindere soort moest met f 16 tevreden zijn. De gestripte wij ting kon niet veel goed doen. Bijna de hele aanvoer belandde bij de vis meelindustrie. De kabeljauw moest wat terrein afstaan. Voor de grote soort werd een gemiddelde van f 115 per 125 kilo genoteerd. Vandaag aan de markt Vandaag meldde zich aan de IJmuidense markt onder meer de V 131 Petronella met 70 kisten en 28 kleine kisten diversen. In Scheveningen n Scheveningen was met een aan voer van 30 kisten schelvis, 10 kisten wijting, 30 kisten kleine gul, 10 kis ten schol en 300 kilo tong weinig te beleven. 1 ongeacht de periode, gaat de naar uw vakantieadres in Voor andere landen wordt 0,40 per dag extra berekend. Wilt U ons helpen door: dit formulier met BLOKLETTERS in te vullen en te zor gen dat het uiterlijk EEN WEEK vóór u op reis gaat in ons bezit is? uw vakantieadres NIET per telefoon, aan de bezorger of via een girostrookje op te geven? Indien u zich niet aan deze voorschriften houdt kan vertraging in de verzending voorkomen. In verband met de beperkte personeelsbezetting van onze admini stratie op zaterdagmorgen verzoeken wij u vooral de voor zaterdag bestemde adreswijzigingen tijdig aan ons door te geven. ABONNEE j STRAAT WOONPLAATS Zend mijn krant naar onderstaand vakantieadres:. Eerste dag van toezending: ,T. Laatste dag van toezending: Deze opgave, geplakt op briefkaart (20 et.) of in enveloppe (25 cent) zenden aan de Nieuwe Leidse Courant, afd. abonnementen, postbus 76, Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4