i Nu eten of straks doodkisten i= Toerisme kan in 1980 drie miljard opbrengen Biafra Bic Meer geld voor werving nodig Oostduitse kampioen i zwemt naar Westen Menu 7,50 In september opheffing r.k. werkgemeenschap De moord aan de Vestadreef CAROLINA YES w/m WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1969 (Van onze kerkredactie) AMSTERDAM De Duitse „Werkgroep voor Mensenrech ten" heeft een pagina in onder andere het blad Der Spiegel ge huurd om steun te vragen voor de hulp aan het noodlijdende Biafra. In de advertentie vraagt deze organisatie zich af of kin deren moeten sterven omdat di- diplomaten falen. „Als er niet snel gehandeld wordt behoeven we over enkele maanden alleen nog maar doodkisten te sturen", wordt gezegd. Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het moet volgens de directeur van het Na tionaal Bureau voor Toerisme, de heer J. A. Strijker, mogelijk zijn om binnen tien jaar de in komsten uit het buitenlandse toerisme te verdubbelen tot een De advertentie is ondertekend door dr. Otto Dibelius, dr. Herbert Becker. dr. E. von Fürstenberg en dr. Joseph Teusch. Zij willen een internationale garantie voor het ongehinderd voort zetten van de enige nog functione rende luchtbrug, die van de samen werkende kerken. Bovendien willen ze zo spoedig mogelijk vliegtuigen overdag laten vliegen. De oproep besluit: „Alle godsdien sten en kerken en alle volken die zich achter de rechten van de mens ge steld hebben, moeten samenwerken, opdat de wereld het droeve feit be spaard blijve dat voor haar ogen vier miljoen mensen in de hongerdood gedreven worden, terwijl de levens middelen en de medicijnen en de hel pers en de vliegtuigen, die hen had den kunnen redden, gereed staan.'1 Deze luchtbrug van de rooms- katholieke hulpactie en van hulpacties van kerken in noordelijk Europa en Canada wordt ook gesteund door de Nederlandse kerken. Zowel de stich ting Oecumenische Hulp als het werelddiakonaat van de Gereformeer de Kerken hebben gelden en voedsel ter beschikking gesteld. Ook de hulpactie van de Interna tionale Raad van Christelijke Kerken, de ICCC heeft via deze luchtbrug voedsel en medicamenten ter beschik king gesteld. Volgens een zojuist verschenen persbericht is vanuit Nederland 50 ton magere melkpoeder verscheept. Er werd een zending levensmiddelen en medicijnen geschonken ter waarde van 180.000 gulden. Australische minister van defensie gaat weg CANBERRA De Australische minister van defensie, Fairhall. zal zich om gezondheidsredenen niet meer kandidaat stellen bij de komen de parlementsverkiezingen. Fairhall heeft een belangrijke rol gespeeld bij de bestelling van 24 bommenwerpers van het type F-111c waarvan al verscheidene toestellen zijn veronge lukt. Engeland heeft zijn order voor dit toestel al ingetrokken. Premier John Gorton zal nog voor de verkiezingen in Australië, die in het najaar wor den gehouden, laten weten of de or der gehandhaafd blijft. bedrag van 2,5 miljard gulden Hij ziet zelfs kans dat bedrag rond 1980 te brengen op drie mil jard gulden. Dit zei de heer Strijker dinsdagmiddag tijdens de jaarlijkse ledenvergadering van de Rotterdamse VW. Maar dat alles is alleen mogelijk als er veel meer geld voor de acti viteiten van het nieuwe bureau, dat optreedt als verkoopbureau voor het „toeriststische produkt Holland". beschikbaar wordt gesteld. Dat geld moet niet alleen van de regering komen maar ook uit het bedrijfsleven en van de 450 VVV*8 die ons land telt en waarvan de meeste zo werken dat er van verkwisting van geld sprake U. Een groot deel van het geld zal worden gebruikt voor de research naar een meer agressievere toeristen- werving. Er moet veel meer worden gehaald uit deze snelst groeiende in dustrie. Bij de hotellerie doen zich ook verspillingen voor. Vele hotels adver teren lukraak zonder controle. Soms verschijnen van bepaalde bladen al leen maar bewijsexemplaren. aldus de heer Striiker. Dat is dan in het water gegooid geld. Over het toeristische produkt Ne derland zei hij dat bijvoorbeeld de badplaatsen ver achter liggen bij die in het buitenland waar het ook met slecht weer goed toeven is. Daarom is volgens hem produktontwikkeling dringend nodig. De kwaliteit moet worden verbeterd. LUEBECK Axel Mitbauer, de Oostduitse zwemkampioen op de 400 me- j ter vrije slag, heeft in de nacht van zondag op maandag e£n geslaagde vlucht naar West-Duitsland ondernomen. De 19-jarige Mitbauer uit Leipzig was met enkele familieleden op vakantie aan de Oostzeekust. Zondagnacht ver liet hij de camping en zwom twintig kilometer in open zee. Maandagmorgen werd hij. toen hij op een zeebaken uitrustte, opgepikt door de veerboot Nordland, die hem naar Lübeck bracht. In dit verband noemde hij het ini tiatief om in een groot aantal horeca bedrijven te komen tot een toe ristisch menu van drie of v.er gangen dat alles inbegrepen 7.50 moet kosten. Het aantal inzendingen van menu's door beroepskoks is. aldus de heer Strijker, zeer verheugend. On danks zijn kritiek blijft de heer Strij ker van mening dat. Nederland een goede toeristische toekomst heeft. Voor Rotterdam verwacht de VVV het goede jaar al in 1970. Dat /.ei de VW-voorzitter dr. J. P. Ton Hij zei ook dat het afgelopen jaar moeilijk is geweest en dat het lopende jaar ook al geen opleving te zien zal geven. Hij zei dat de Rotterdamse VVV zich moest aanpassen aan de nieuwe landelijke structuur. Daarom heeft de vereniging dr. M. C. Tideman opge- dragen een studie te maken of de I VW Rotterdam zowel structureel als promotioneel aan de moderne eisen kan voldoen en zo niet waar en j hoe zij zich zo snel mogelijk aan de moderne omstandigheden zal kunnen aanpassen. Dr. Ton vindt verder dat er meer 1 samenwerking moet komen met om ringende toeristische gebieden zodat Rotterdam aantrekkelijker kan wor den om te verkopen. Tijdens de ver gadering werd afscheid genomen van de heer L. Evers die 36 jaar in het bestuur heeft gezeten waarvan 34 jaar als vice-voorzitter. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Op 13 september komt de Katholieke werkge meenschap in de PvdA voor het laatst bijeen in Apeldoorn. Tijdens die vergadering zal definitief worden besloten de gemeenschap op te hef fen. Met het bestuur van de Pro testantse Werkgemeenschap in de partij zal worden bezien, of het mo gelijk is binnen de PvdA toch een soort gespreksgroep van christenen te formeren. Het is nog niet bekend wanneer de Protestantse werkge meenschap wordt opgeheven. Op de vergadering in Apeldoorn zal het Nederlandse episcopaat voor het eerst vertesenwoordigd zijn door een bisschop. Mgr. Bluyssen, bisschop van Den Bosch, zal namelijk de mid dagvergadering bijwonen op uitnodi ging van de voorzitter van de werk gemeenschap, het Tweede-Kamerlid mr. F. Daams. 's Morgens zal het AR-Eerste-Ka- merlid prof. dr. W. Albeda een rede houden over de partijvernieuwing in Nederland. Prof. Albeda neemt deel aan het gesprek over een linkse con centratie. samen met vertegenwoordi gers van de PvdA. PSP en PPR. Ondernemingsraad Yerblifa schrijft Kamerleden KROMMENIE De ondeme- mingsraad van het Krommeniese be drijf van Thomassen en Drijver-Ver- blifa heeft in een brief aan de Twee de Kamer geschreven dat de gemaak te afspraken in verband met de voor genomen sluiting van het bedrijf niet zijn nagekomen. Er zijn nu al produktielijnen afge voerd waarvan drie naar België. De raad acht deze uittocht van werkge legenheid in strijd met de door het bedrijf aangekondigde schepping van werkgelegenheid in het oosten van het land. De ondernemingsraad vraagt de i Kamerleden er bij de minister op aan te dringen de uitvoer van produktie lijnen te voorkomen er voor te zor gen dat afgevoerde produkteilijnen weer naar Nederland worden terug- i gebracht. I De in haar vaderland zeer geliefde en befaamde Oostenrijkse filmactrice Senta Berger is vanavond j (AVRO, Ned. 2) gastvrouw in een van de muzikale lBavaria-produktiesgewijd aan Europese hoofdsteden. Senta voert de kijkers door Wenen, langs de mooiste ien meest romantische plekjes van de stad: de Staats- opera, het slot Schönbrun, de Donau, het Prater, en j overal wordt gezongen en gemusiceerd. Onder de optredende artiesten zijn Anna Moffo. IMarcel Amont, Guggi Löwinger en natuurlijk de be roemde Wiener Siingerknaben. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NOS 7.07 uur Scala. 8.25 uur .,De 21ste eeuw", deel 2 van „De eerste tien maanden". 8.50 uur Amerikaanse speelfilm „The last hurrah" (14 jaar). 10.35 uur reportage wielrennen in Brno. Ned. 2 AVRO 7.03 uur amusementsprogramma: Dwars door Wenen. 8.20 uur deel 2 documentaire Hitlerjugend. 9.10 uur Ray Charles Big Band. 9.35 uur actualiteiten. VANAVOND TE HOREN Hilve 1 NOS 7.40 10.15 uur programma met lichte muziek en re portages over de wielerkampioenschappen in Brno. Omstreeks 9 uur Scan, elektronica po pulair besproken. 10.45 uur actueel magazine Iks, een sprong in het duis ter. Hilve 11 VARA 8.00 uur Vragenvuur. 8.20 uur Franse chansons. 8.50 uur Trio Louis van Dijk ontvangt gasten, o.a. Rita Reys. 9.20 uur literair programma Letter-grepen. 9.50 uur Metropoleshow. 10.55 uur jazzmagazine, daarné Ensemble Benedetto POLITIEVERHAAL N. A. M. WIJCHGEL 47 „Je hebt nieuws en popelt gewoon om het kwijt te raken, steek maar van wal", zei hij, na hun wederzijdse begroeting. „Dat raad je goed", antwoordde Timmermans en gaf toen in zo weinig mogelijk woorden een relaas van zijn ondervin dingen. Verster luisterde in gespannen aandacht. „En nu wilde je een oproep in de bladen plaatsen?" vroeg hij nadat Timmermans hem alles verteld had. „Ja, lijkt je dat niet het beste?" „Je kunt het proberen, maar of je succes zult boeken ls een tweede." „Wat kan ik anders doen?" vroeg Timmermans Ietwat teleurgesteld. „Zie dat pak in handen te krijgen." „Dat heb ik al geprobeerd. Maar goed. ik zal er nog eens heengaan." nen." „Doe dat, voordat er gelegenheid is het te verdonkerema- „Je hebt gelijk, ik zal zorgen dat ik het te zien krijg. En hoe loopt het daar bij jou? Heb je al iets bereikt?" „Miniem weinig. Maar wat niet is, kan komen. Ik ben tenminste nog niet van plan het op te geven." „Wat ga je vanavond doen?" „Waarschijnlijk een wandeling maken naar het huisje waar Geertje gewoond heeft." „Verwacht je daar enig resultaat van?" vroeg Timmer mans meelevend. „Niet veel, nee. maar je weet hoe dat gaat. Je hoort hier wat en je hoort daar wat en vele kleintjes maken een grote." „Het is te hopen. Het wordt wel tijd dat we ergens 6ucces boeken." „Je begint toch niet plotseling de moed te verliezen?" „Och nee. maar achteraf bekeken begrijp ik dat ik bij die stomerij erop had moeten staan dat pak zelf te onderzoe ken." „Dat kon toch niet. Je zei toch dat ze toen bezig waren het te stomen?" „Ja. maar ik had moeten wachten, stom van me." „Dat was misschien beter geweest, maar ik vind dat je toch heel wat gepresteerd hebt." troostte Verster hem. „Laat ik dat dan maar niet tegenspreken. Maar weet je. wat het geval is Roelf? Hoe graag ik ook zou willen dat Wim Oldenhoeve de schuldige is. want het is een klier van een vent en blijkbaar een gewetenloze vrouwenjager, zonder enig gevoel voor zijn naaste, ik kan mij hem niet als een moordenaar voorstellen." „Dat zegt niets. Denk maar 'ns aan Marie Staringa. Noch jij, noch ik konden geloven dat zij in staat was haar oom te vergiftigen tot wij alle bewijzen in handen hadden en zij door de mand viel, weet je nog wel?" „Jawel, dat herinner ik me wel..." „Goed. Dan gaan we rustig verder, er volgt altijd een of andere conclusie, al was het maar „doodlopende zaken' zei Verster met een licht spotlachje. „Zal ik straks nog 'ns even naar de familie Ten Bos gaan om te vragen waar hij woensdagavond geweest is?" vroeg Timmermans." „Kun je doen. ja. En dan sluiten we nu de vergadering maar. So long." „Prettige wandeling en tot ziens." Na de hoorn te hebben weggelegd bleef Verster nog even in gepeins verzonken staan. De gedachte dat ze misschien beiden op een verkeerd spoor waren en de moordenaar intussen de gelegenheid had zich uit de voeten te maken overviel hem. Maar hij verzette zich ertegen. Zelfs als het zo was dan zou hem nog geen verwijt kunnen treffen. Wat kón je in een geval als dit, waar geen enkele aanwijzing te vinden was geweest, anders doen dan zoeken en hopen dat het je gelukte ergens een spoor te ontdekken. Hij keerde naar de gelagkamer terug. De tafel was afgehaald, maar alles stond nog op een dienblad dat Burgers bij Verstera binnenkomst opnam om naar de keuken te brengen. „Ik was bang u te storen," zei hij vriendelijk. „Wilt_ u misschien nog koffie, meneer?" Zeer attent van u. Nee, laat ik met de koffie wachten tot ik terug ben. Ik wou nog even aan de wandel. Voor de aardigheid 'ns zien waar het huis van Geertje staat. Hoe kom ik^daar?" „Das eenvoudig genoeg. U gaat hier links de straatweg op en bijna aan het eind van het dorp heeft u dan aan dc linker kant de Iepenweg. In het laatste huisje van de rij heeft Geertje gewoond." vertelde de waard hem. (Wordt vervolgd) RADIO,. VANAVOND Hilversum I <02 m. NCRV: 18.30 Nieuws. 18.41 Actualitei ten. N.O.S.: 9.00 Wereldkampi oenschappen wielrennen op de baan voor amateurs te Brno. 19.10 Profiel van Lucky Thompson. 19.40 Licht muziek programma. onderbroken voor reportages van het wereld kampioenschap wielrennen op de baan voor amateurs te Brno. (pl.m. 21.00 Stereo: Scan: populair programma ovfer electronical. 22.15 Her denkingsjaar Erasmus. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Stereo: Iks, een sprong In het duister. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. VARA: 18.00 Nieuws. 18.11 Actualitei ten. 18.20 Klink Klaar zonder nonsens. 19.30 Nieuws. 19.35 Stereo: Lichte grammofoonmu- ziek. 20.00 Een bekende Neder lander beantwoordt vragen van Jonge mensen. 20.20 Franse chansons. 20.40 Buiten lands weekoverzicht. 20.50 Ste reo: Trio cabaretprogram ma. 21.20 Letter-grepen. lite rair programma. 21.50 Metro- pole orkest en solisten. 22 30 Nieuws. 22.38 Actualiteiten 22.55 Stereo: Finale van het Loosdrecht Jazzconcours 1969 23.25 Stereo: Ensemble Bene detto Marcello 2.1.55-24.00 Nieuws. GRAMMOFOONPLATENPRO. RAM MA DRAADOMROEP VANAVOND Ain't she sweet. My klnda love. Don't be that way. In a little Spanish town. You hit spot. Ail of me. Then I'll be happy. South of the border. Gitarren, splelt auf. El Cum- banchero, I've got my love te keep me warm. When day is done. Sancho Pancho. C'est si bon. When your're smiling. Not only should you love him. Stelg' in das Traumboot der Liebe, Ramona. The best thing for you. You've got the indlah sign on me. La vie en rose. Schwedische Rhapsodie. Alou- ette means ..skylark", Comin' through the rye. Schwarzer Panther. Golstrom, Clementi ne. Blues for keeps. For Loui e's kicks, T-bones, Wooftie. Marakeesh. Men from Mars. Celestial blues. Little Rock ge taway, Big city blues. Brld-g- hampton sputh, Bridgehamp ton strut TELEVISIE VANAVOND Nederland I. N.O.S.: 18.50 Kleur: Pluimpje. STER: 18.56 Reclame. N.O.S.: 19.00 Jour naal. STER: 19.03 Reclame N.O.S. 19.07 Scala: informatief programma. STER: 19.56 Re clame. N.O.S.20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. 2 020 Uit zending Stichting Socutera. N.O.S. 20 25 Kleur: De 21e eeuw: De eerste 10 maanden (II). documentaii programma 2.050 The last Hurrah, speel film. (Rijkskeuring: 14 jaar) 22 35 Samenvattende reportage wereldkampioenschappen wielrennen op de baan voor amateurs te Brno. 22.55-21 oo Journaal. Nederland II. N.O.S.: 18.50 Kleur: Pluimpje STF.R18.56 Reclame. N.O.S.: 19.00 Jour naal. AVRO: 19.03 Kleur: We nen op muziek: muziek- en balletprogramma STFR19.56 Reclame N O S. 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. AVRO: 20.20 De Hitlerjugend (ID. do cumentaire. 21.10 Ray Charles Big Band met solist. 21.35 A- VRO's Televizier. N.O.S. 22.U5-22.IO Journaal. België, kanalen Nederlands 2 en 10. 18.55 Zandmannetje: Charly. 19.00 Klein, klein kleu tertje (herhaling van zondag Jl.). 19.20 Tip-top: Jeugdtele- visie. 19.55 Weerman. 20.00 Nieuws. 20.25 Wij. Heren van Zichem (7). 21.05 Eurovisie: Spel zonder grenzen. Een reeks internationale spelpro- gramma's. 22 20 Inter- en Eu rovisie: Wereldkampi oenschappen wielrennen voor amateurs te Brno. Samenvat tende reportages. 22.50 Nieuws. RADIO MORGEN Hilversum I 402 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badinerie: klassie ke muziek (gr.) (7 30 Nieuws: 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overwe ging: S.00 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.32 Vakantietips. 8.45 Voor de huisvrouw (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden). NOS: 10.00 Wat heeft dat kind? pedagogische lezina. 10.20 Stereo: Muziek uit de Barok (opn.i KRO: 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. NCRV 12.00 Los-Vast: gevarieerd pro gramma. (12.26 Mederiellnae- t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteit?- 14.00 Stereo: The Kilima Ha- waiians Show. 14.30 Stereo Klaveclmbelreital. 15.00 Vrij Evangelische middagdienst N.O.S.: 15 30 Bezigheden: over liefhebberijen en vrije tijdsbesteding, 16.00 Nieuws. 16.02 Meei over minder: over mensen en dingen die minder op de voorgrond treden. 17.30 Toeristische informatie uit binnen- en buitenland. NCRV: 17.45 Sportactualilelten. 18.00 Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: koorzang en fanfare-or kest. Hilversum II 298 m. AVRO: 7.00 Nieuws en ochtendsvm- nasttek. 7.20 Stereo: lichte grammofoonmuzlek. 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: lichte muziek (gr„ (8.30-8.33 De groentemam. 8 Morgenwijding. 9.00 Stereo: klassieke grammofoonmuzlek. 9.40 Kinderliedles (gr.> 10.00 Voor de kleuters. J0.10 Ar beidsvitaminen. (11.00-11.02 Nieuws.) 11.30 Voor de vrouw (11.55 Beursberichten). 12.30 Modern platteland. 12.35 Top pers van toen (gr.). 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal 13.30 Stereo: t Muzlkanten- nuur: 1. Stereo: pianorecital. H. Mono: Instrumententaa! ensemble. 14.30 't Is historisch: over geschiedenis en archeolo gie. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nieuws. 18.02 Cultureel pro gramma in woord en muziek. 17.00 Lichte grammofoonmu zlek voor de tieners. 17.3« Voor de jeugd. Pl.m. 17.55 Me dedelingen. Hilversum III 24« m. en FM-kanalen. NCRV: 9 00 Nieuws. 9.02 Muziek van toen voor luisteraars van nu! 9.30 Licht instrumentaal program ma. 10.00 Nieuws. 10.03 Muziek bil de koffie. (11.00 Nieuw?/ N.O.S.: 12 00 Nieuws. 12 01 M'- cro-notlties. KRO: 13.00 Nieuws. 1303 Actualiteiten 13.08 Muziek van één toi twee 14 00 Nieuws 1403 Pop-In. 15.00 Nieuws. 15.03 Pop- en countrj - muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Hitparade, l. oo Nieuws. 17.0? Actualiteiten 17.07-18 00 Ver- zoekplatenprogramma &£Wkr! €nhü 1 ACUTER AAA/ Smidje Verholen en het geheim van de Uylenborgh Lappie Loep en het geheim van de degenstok Kfsr VM rf fv' (fy W A IL-* 1299: „Nou? Wat hê'k je gezegd? Je kunt je goeie daad verrichl'n. welp'n- leider!" riep Eelco Eelke- ma uit. „Je mag meneer lUyl'n help,'n zijn geld in 'veiligheid te breng'n!" „Jammermaar dat zal niet gaan", zuchtte Loetje {Saloe. „Een voortrekker 'moet immers sober zijn? Daarom kan ik mij niet veroorloven met hele kis ten goud door de bossen te gaan zeulen, want dat is piet bepaald sober. Doch wellicht kan ik mij op een andere wijze dienstbaar maken Pakken jullie twee- en de kist goud maar op Ik geef dan de nodige ach- lerhoede-dekking. En mochten er soms struikrovers op ons afspringen, geloof maar dat ik er dan stevig met mijn paraplu op lostimmer!" „Afgesprook'n, welp'nleider". zei Eelco dankbaar. Dan gaan we maar meteen op pad. Waar moet'n we heen met de cent'n?" „Naar mijn auto graag", steunde Gozewijn van Uylen, die zichtbaar zwaar gebukt ging onder de last van zijn koffer goud „Haast niet te tUl'n, dat ding" zei Eelco, die zó opging in zijn arbeid, dat hem het aansluitende optreden van Loetje Saloe volkomen ont ging. Ongemerkt verwijderde de doortrapte Loetje Eelco's dienstrevolver uit diens achterzak Het gevolg van deze zakkenrollersgeschiedenis laat zich gemakkelijk raden. Op een gegeven moment bereikte ons drietal de provinciale weg. waar een kleine vrachtauto zomaar, toevallig, gereedstond. In een flits verscheen Eelco's revolver nu in Loetje's hand. „Stoppen maar, mannen", zei hij. „Wees zo goed en plaats de geldkist in deze uiterst handige automobiel Lappie ging echter rustig voort met sarren. „Kijk", zei 'ij lachend, „Zo loopt dan voortaan de wan- lelstok-marskramer„..wilt U „ehe..nog een kammetje, me- itouw?" Nu werd het Jonas teveel. Dat Lappie hem plaag de. nou ja, maar dat die hem in zijn ijdelheid trof vond hij ïger. Hij zwaaide met het stokje boven zijn hoofd en wilde de kleine rekel een pak rammel geven, toen beider landacht getrokken werd door een vreemde gebeurtenis Doordat Jonas stevig uithaalde met de wandelstok, schoof er plotseling een hoes af en dwarrelde een vergeeld stuk papier op het gras. „Kijk eens" riep Lappie. Jonas vereat zijn kwaadheid en keek. „Hé, wat is dat!" riep hij, naar het stokje kijkend, „het is een degen geworden....vreemd". „En moet je daar eens kijken. Jonas, dat lijkt wel een oud perkament!" Jonas en Lappie sprongen tegelijk naar de plaats waar het papier lag, nieuwsgierig om te zien, wat er op geschreven zou staan....

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 11