WEEKAGENDA &EEN LEIDSE CENTRALE BIJ DE ZIJL Bridgemarathon in Katwijk een succes Rooseveltstraat afgesloten Henry Dunant ging vanmorgen varen preker Leidse Ivrijdingsplein »nd terecht Welmers op el Kloosterkerk Zes gewonden op rijksweg 4 Ds. L. Vroegindeweij overleden Vier gewonden bij autobotsing in Ter Aar KLEUTER (5) OVERLEED NA ONGEVAL Camping Buitenrust feestelijk geopend Kettingbotsing en aanrijding op zelfde ogenblik -rSJSpifl-, Ons Buiten hield leuk kindercorso Ernstig ongeluk in Nieuwkoop School voor detailhandel gaat naar Leiderdorp Inbraken in Leiden 9|WE lEIDSE COURANT 3 MAANDAG 18 AUGUSTUS 1969 JjlDERDORP: alleen al uit stedebouwkundige ^erwegingen onmogelijk LEIDEN De reacties van «Ie Leiden omringende gemeenten om- de voorgenomen bouw van een nieuwe elektriciteitscentrale iëren van „wij wachten de informatie van deskundigen af" tot )l tegen". De commissie uit de Leidse Biologen Club, die de in- aatieavond over de nieuwe centrale organiseert (morgenavond |0 uur), collegezaal Stationsweg 12) had de gemeenten om hun dpunt over deze centrale gevraagd. i i gemeente Oegstgeest staat op 1 jtandpunt dat deskundigen van thillende zijden voorlichting ..te geven. gemeente Rijnsburg zal pas standpunt bepalen nadat de ge- wjns uit de documentatiemap van immissie zijn ontvangen, lerkapelle en Benthuizen deel- mee, dat zij inmiddels hebben ()ten geen elektriciteit af te ne- van het streekenergiebedrijf meiden en zich zullen aansluiten i elfland. ,t en W. van de gemeente Haar- .Jiermeer stellen de raad voor de ijl voor kennisgeving aan te ne- In een toelichtend schrijven en zij onder meer op: dat ook ons gemeentebe- diligent moet zijn, zulks in °>elang van het behoud van de functie van dit gebied, de zorg voor de visstand en de ening van de watersport. Wij n ons dan ook voor met name J*de eventuele gevolgen van een van koelwater ter plaatse na- informaties in te winnen bij IN HAAG Eind deze maand Ide president van de Haagse «ank bekendmaken welke straf |l opleggen aan de dertigjarige lerdamse loswerkman, die dit In de nacht van 15 op 16 janua- ■rak bij juwelier Plessen aan Bevrijdingsplein en daar voor I twee ton aan juwelen en sie- meenam. De officier van ju li heeft twee jaar gevangenis- I waarvan een halfjaar voor- Helijk, geëist met aftrek van kd- die de man in voorarrest doorgebracht- president was nogal onder de Ik van wat de raadsman van ■sterdammer naar voren bracht- kchetste hem als een zielige B, die door een spraakgebrek echt contact met iemand heeft B tn daardoor naast de maat- jfipij ikwam te staan. Hij heeft [feen vrouw of meisje. De raads- |ei dat bij vorige veroordelin- in 1962, 1964 en 1965) nooit id iets ten goede heeft willen Ju pas krijgt hij spraakles en bor kon hij zich voor de rech- rstaanbaar maken. Hij bekende reactie van de president op het fel van de raadsman was: „On woordelijk om iemand zo te voort modderen". ST HAAG De Katwijkse or- Jan Welmers gasteerde za- avond in de Kloosterkerk, ekwaam musicus, die Muffats uitse vroomheid en Regers tische zieleklacht op hun juis- zikale waarde taxeerde. Zo'n Regerfantasie over het ko- Wie schün leuchtet uns der nstern" is wel met erg noten gestoffeerd, maar Wel- UIilaagde er toch in de klanken- niet te laten klonteren. Het ale reproduktieproces kreeg gen en dragende gestalte. De visatie aan het slot van dit 1 :end bezochte kerkconcert rkte de organist als een aan erf van de moderne, concer- richting. Het thema deed ens aan, was feitelijk niet dan één enkele toon. Die or attaqueerde echter de muzi- materie als een speerpunt, sejnen was met een interessant k van de horizontale tong van het imposante Marcus- gel, de z.g. Spaanse trompet- A vier klaroenerende, 17e- Iberische fragmenten. Wel- iloeg hiermede een klankbrug de echte trompet, zoals die e solist Arend van der Knaap mpettist van het Residentie voortreffelijk werd ge- in welluidend en metrisch inair werk van Marcello en ann. Het programma ver- e ook nog Rustiques van de evende Parijzenaar Eugène genremuziekje met leu- lowerking, dat het als inter- in een echte Western ook kou doen. NI. als „het meisje" •«nutdamp in de saloon komt '5ven- F. D. >r' UWKOOP In de komende '^yen houdt de huishoudschool Frank kookcursussen voor en heren en een cursus "vakken. Alle cursussen zullen g lessen omvatten. - 'uzzel prominenten prijswinnaars van de kruis- D puzzel uit ons zondagsblad ^augustus zijn: le prijs f 10: H. orma, Nijenrode 18, Leider- Ze prijs f5: G. Buys v. Andel, urg i, Sassenheim; 3e prijs, itiBurger, Huize Groenhoven, Rozenstraat 21, Leiden, d loede oplossers van de puzzel at) augustus die een prijs wonnen e prijs: G. van Staalduinen, rid 32, Alphen aanden Rijn; 2e niej. M. de Nie, De Schutse, 57, Sassenheim; 3e prijs: me- M. van der Niet-Plu® Piet raat 76, Noordwijk aan Zee. het gemeentebestuur van Leiden". Het gemeentebestuur van Wou- brugge antwoordt: „Gelet op de verkregen informatie maar vooruit lopend op de te verwachten nadere documentatie te dezer zake delen wij reeds nu mee, dat de voorgeno men bouw met de daaraan ver bonden koelproblematiek uiterst be denkelijk wordt gevonden. Daarenboven achten wij een rea lisering van de bouw, waaraan een grote oppervlakte waardevol pol derland zou moeten worden geof ferd, planologisch gezien niet aan vaardbaar". Onoverkomelijk Het gemeentebestuur van Leider dorp: „Het probleem is nog bij de raad in studie. Hoewel de plaats van vestiging nog niet vast staat Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Georg Dirk z v G K Zauner en H C T de Graaf; Michael Marcel z v D C Melissant en E de Boer; Cynthia d v H Dis- telvelt en C J Benning; Saskia d v A H Slof en J C van Tol; Kelly Jo hannes Hendrik z v G Koome en H Selier; Sebastiaan Joseph Franciscus z v R A Noest en F A M L Baeten; Jannetje d v B van der Meer en M J van Hooidonk; Bianca d v D Knol en P Wassink; Andreas Jacobus z v A J M Trip en C de Mooij. Gehuwd: W L de Koning en M Koudijzer. Overleden: F W M J van der Hulst 23 jaar man; L C van Tol 81 jaar man; J J de Jong 77 jaar man; C Meijvogel 50 jaar echtgenote van M van Duijn; J de Roode 84 jaar man; J Voorzaat 84 jaar vrouw; J van de Groep 50 jaar man; S K Stel 4 dagen zoon. LEIDEN Op Rjjksweg 4 is za terdag een personenauto met zes in zittenden verongelukt. De auto werd bestuurd door een 27-jarige Rotter dammer en kwam uit de richting Hoogmade. Op de linkerrijbaan raakte de auto in een plas water. De bestuurder verloor de macht over het stuur, de auto slipte 90 meter schuin over de weg, schoof de berm in, sloeg over de kop, gleed nog 25 meter door en kwam tegen een boom tot stilstand. De bestuurder en zijn 2 jaar oude zoontje waren licht gewond, de an dere inzittenden, de 26-jarige echtge note, een 9 maanden oude baby en twee vrouwen van 55 en 23 jaar wa ren ernstig gewond en zijn allen naar het Elisabeth-ziekenhuis gebracht. Regen slaat gaten in het wegdek LEIDEN Door de grote water overlast van zaterdag zijn op ver schillende punten in de stad gaten in het wegdek gevallen. In de Pr. Wilhelminastraat en de Jan Vossen- steeg en op de Apothekersdijk kwamen gaten in de weg die wer den afgezet met hekken. De schade is inmiddels gerepareerd. kunnen wij echter wel als onze voorlopige mening meedelen dat een situering in leiderdorp nabij de Zijl, alleen al uit stedebouwkundige overwegingen, op onoverkomelijke bezwaren zal stuiten". De raad van Alkemade: „Van de zijde van de raad zal voorshands geen enkele medewerking aan de uitvoe ring van de door de gemeente Lei den ontworpen plannen voor de op richting van een elektriciteitscen trale worden verleend; integendeel alles zal worden gedaan om deze vestiging te voorkomen". Emeritus predikant Herv. Gemeente Delft DELFT In de afgelopen nacht is op 68-jarige leeftijd overleden ds. L. Vroegindeweij, emeritus pre dikant van de Nederlands Hervorm de Gemeente in Delft. Nadat ds. Vroegindeweij in 1929 kandidaat was geweest in Noord- Brabant, deed hij in oktober 1930 zijn intree in Wilnis. In 1934 nam hij een beroep aan naar Waddinxveen. In 1949 deed hij zijn intree in Pa- pendrecht en in 1954 in Gameren. In 1959 aanvaardde hij een be roep naar Delft, waar hij op 1 mei 1966 met emeritaat ging. Donderdagmiddag om 2 uur wordt in de Oude Kerk in Delft een rouw dienst gehouden, waarna om 3.15 uur op „Jaffa" de begrafenis plaatsvindt. TER AAR Zondagavond om streeks half tien zijn vier inwoners van Alphen gewond geraakt bij een autobotsing op de Westkanaalweg tussen Papenveer en Kattenbrug. Een sportwagen met vier inzitten den, bestuurd door de heer van R. uit Alphen, komende uit de richting Kattenbrug, reed frontaal tegen een stilstaande vrachtwagen, waarvan de chauffeur melkbussen stond te lossen bij een veehouder. Drie van de inzittenden moesten met ernstige verwondingen in een ziekenhuis worden opgenomen. TER AAR Vrijdagmiddag raak te het zoontje van de heer J. Straver bekneld tussen het wiel van een zelfbedieningswagen en het trottoir in het uitbreidingsplan Aardam. Met een gebroken beentje en andere ver wondingen werd het jongetje opge nomen in een ziekenhuis. NIEUWKOOP Zaterdag om streeks het middaguur stak de 5-ja- rige Hans van Capel uit Noorden (gemeente Nieuwkoop), plotseling de Voorweg over. Hy werd aangereden door een personenauto bestuurd door de 39-jarige G., eveneens uit Noor den afkomstig. Het slachtoffertje werd overge bracht naar het Academisch Zieken huis in Leiden, waar het in de loop van de avond overleed. LEIDEN Een paai- bakken met bloemversieringen voor het stadhuis zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernield. De bloemen wer den over de straat gegooid. LEIDEN De „Henry Dunant" lag er stralend bij vanmorgen. Al vanaf 7 uur was het dringen op de loopplank van het Roode-Kruis- sehip. Tal van medewerkers waren druk bezig de 73 deelnemers voornamelijk chronisch zieken aan het inschepen voor hun jaarlijkse vakantietocht. Er zijn dit jaar een dertigtal Roode Kruis-medewerkers en vier gediplomeerde verpleegsters op het schip. Bovendien is er nog het vaste sclieepspersoneel. dat uit tien man bestaat. De heer H. van Veen is enthou siast. „Hel wordt weer een fantas tisch evenement, zoals ieder jaar trouwens. De mensen „vechten" er gewoon voor om mee te kunnen. Man, wat een dankbaar werk is dit. We werken er allemaal belangeloos aan mee. Ik zou het trouwens niet betaald willen hebben. Vroeger had den wij 2 dagen vakantie. Tegen woordig twintig. Mag ik daarvan dan een week aan deze mensen ge ven?" Prof. P. J. Gaillard, de voorzitter van de afdeling Leiden van het Roo de Kruis, luidde het gezelschap van morgen uit. Hij toonde zich bijzon der ingenomen met de aanwezigheid van de burgemeesters G. C. van der Willigen cn M. A. van der Have. De reis gaat vandaag naar Gouda waar de plaatselijke afdeling van avond met muziek aan boord zal komen. Morgen naar Hellevoetsluis. Daarna zijn Bergen op Zoom en Willemstad aan de beurt. Ook de af delingen van deze plaatsen zullen voor een feestelijke ontvangst zor gen. Vrijdagavond weer in Koude kerk aan den Rijn. Daar wacht de deenemers een bezoek van de drui- venkoningin. Zaterdagmorgen vroeg werpt het schip zijn anker weer bij de plaats vanwaar men vertrok: de Zijl (nabij de Spanjaardsbrug). ZOETERWOUDE De camping Buitenrust in het Westeinde die vorig jaar op bescheiden manier met enkele caravans van start ging, blijkt veel aantrekkingskracht op de rustminnende stedelingen uit te oefe nen. Twee-en-vijftig gezinnen heb ben er op het ogenblik hun stand plaats gekozen. De heer en mevrouw De Jong- Straathof openden de camping za terdagavond officieel. Het was een drukte van belang aan het einde van de doodlopende Westeindse- weg. De St. Jansfanfare zorgde voor de muzikale noot. Burge meester en mevrouw Detmers wa ren de ere-gasten. De heer De Jong verzocht de burgemeester in zyn welkomst woord de opening te verrichten. Voordat de heer Detmers hiertoe overging prees hij de pioniersgeest van de familie De Jong. Als sym bool van een band tussen gemeente en camping bood hy de gemeente- vlag aan. Daarna opende hij de camping door de rits van een in de weg staande tent open te trekken. De bewoners van de camping le verden ook een bijdrage aan de feestelijke opening door een ge kostumeerde voetbalwedstrijd te houden. In de tot sfeervolle feest zaal omgetoverde stalruimte werd de opening daarop feestelijk ge vierd. Er zijn al plannen om Buitenrust uit te breiden. Er ligt een stuk grond naast het parkeerterrein maar de gemeente Leidschendam, waaronder het stuk grond ressor teert, weigert nog haar medewer king. ZOETERWOUDE Op de Om- medijkseweg in Zoeterwoude (Rijn dijk) hadden zaterdagmorgen om half elf twee ongelukken plaats. Een 39-jarige inwoner van Den Haag was uit zijn auto gestapt en het fietspad opgelopen. Hij deed dit zonder uitkijken en werd ge grepen door een bromfiets. Hij moest met een hoofdwond naar het St. Elisabeth-ziekenhuis worden ge bracht. Voordat de politie echter op de plaats van het ongeluk aankwam stuitte zij op een kettingbotsing. Een Alkemadese automobilist was daar plotseling afgeremd. Een Ha genaar reed achter hem en botste tegen de auto aan. Een broer van de Kagenaar, een 29-jarige inwoner van Leiden reed weer tegen de Kaagse auto aan. Ten slotte reed er nog een Voarschotense auto op. Een inzittende van de Leidse auto de vader van de bestuurder, raak te bij de botsing gewond en moest met een hoofdwond naar het Eli- sabethziekenhuis worden gebracht. (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK De nacht van Kat- wyk was verschrikkelijk. De asbak ken waren zo overladen met sigaret ten, dat er geen peukje meer by kon. De stropdassen van de heren bridgers zaten al lang niet meer op hun plaats en de gezichten werden slaperiger en slaperiger. Kortom men was de totale uitputting nabij. Plaats van handeling, de Sporthal in Katwijk, waar vrijdagavond een begin werd gemaakt met de eerste bridge-marathon van Katwijk. Een marathon, die de gehele vaderland se bridge-top, met uitzondering van Bob Slavenburg, die momenteel in Marokko is naar Katwijk deed ver trekken. Ze waren er allemaal, een Jaap Kokkes, een Hans Krijns, een Van Heusden, een Toet en nog vele an dere klinkende namen in het Neder landse Bridgewereldje. Zij allen hielpen de organiserende bridgekring „De Brug" in het streven Katwijk bij de bridgers een zelfde naam te bezorgen als Assen bij de motorren ners, het Hoogoventoernooi bij de schakers en als Hoogezand bij de dammers. MAANDAG 18 AUGUSTUS Stadhuis, 2 en 7.30 uur: gemeente- raadsvereaciering. Hoek Telderskade-Hoflaan. 4.30 uur: kin- derclrcus. DINSDAG 19 AUGUSTUS Stadhuis, 7 tot 8 u* Spreekuur Bouw- uur: spreekuur fonds Ned. Gemeenten, Breeslraat 19, 7 tot Chr. Emigratlecentrale. Collegezaal Statlonweg 12, 7.30 uur: In- forniatle-avond over Leidse electricl- teitscentrale. Hoek Telderskade-Hoflaan. 4.30 uur: kin dercircus. KATWIJK AAN ZEE Nieuwe Kerk, 8 uur: orgelconcert Jan Welmers. WOENSDAG 20 AUGUSTUS Trouwkamer stadhuis, 4 tot 8 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. School de Valk, Rijnsburgersingel, 8 uur: Esperanto-verenlglng Pacen, de heer Elzo Itoo uit Japan over leven en ge woonten Japanse volk, met films en dia's. DONDERDAG 21 AUGUSTUS Gehoorzaal. 14 tot 22 uur: meubelshow fa. Mljnders VRIJDAG 22 AUGUSTUS Gehoorzaal, 14 tot 22 uur: meubelshow fa. Mijnders. ZATERDAG 23 AUGUSTUS Gehoorzaal. 9 tot 17 uur: meubelshow fa. Mijnders. DIENST APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdlngh en Blanken, Hoge- woerd 171. tel 20502 en Apotheek Zuid West. Brahmslaan 20, tel 21522. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek r. van Breest Smal- lenburg te leiderdorp wordt waarge nomen door apotheek Herdlngh en Blan ken. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van Apotheek VOORSCHOTEN wordt waargenomen door apotheek Zuid-West. De OEGSTGEESTSE Apotheek is de ge hele week geopend. Films CAMERA Barbarella. 18 jr.. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur: nachtvoórstelline. Ongerem de driften, 18 jr.. vr en zat 23.30 uur. LIDO Zoek een plaats om te sterven. 14 jr., dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. LUX OR Sissl. rle .^nce van een prinses, a.l.. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. REX Sexyrella. 18 jr.. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur: nachtvoorstelling. Call-girls van Kopenhagen, vr en zat 23.30 uur. STUDIO Samen uit. samen thuis, a.-l. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. TRIANON Sound of music, a l dag. 2 en 8 uur Behandeling na ongevallen De poliklinische bahandellng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur. Cs mid dags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuis. Vrijdag t2 uui tot zaterdag 12 uur door het St Elizabeth- ziekenhuls (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en informatiedienst voor Leiden-Zuid-West, secretariaat Jac ques Urlusplantsoen 83: voor hulpverle ning: telef. 24101 bij geen gehoor telef. 20460: voor Informatie: telef. 33921. Bezoekuren Ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënteD in klasse la lb en 2e dagelijks 10.30—11.30, 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten In klasse 3 maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19 dinsdag 13—14 zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.3016 uur. Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30-16-30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Elisabethzlekenhuis Leiden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht: tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllnlek Leiden dagelijks van hall twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. Diaconessenhuls. dagelijks eerste kl. li tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 lot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dageliiks van 2.15—3 en 8.30—7 15 uur. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tol 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. NOORDWIJK - Sole MUo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tol half 5 en des avonds van 7 tot 8 zaalpatiënten zon. dgs. van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, longklinlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- ling dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tol half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllniek en tbcéafdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag, zondag van l tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg óp werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag, zondag van l tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 uur. zon dag van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg), op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags gesloten, ten. Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 5 u., zondag van 1 tot 5 uur. maandag gesloten. WASSENAAR - Kustzaal Heuff. Hof- laan 7: tentoonstelling van schilderijen Wel, wanneer het bestuur van „De Brug" volgend jaar op de ingeslagen weg voortgaat, zal dit zeker lukken. Want de, toch wel iets gewende Nederlandse topbridgers, toonden zich na de bijna 20 uur durende slij- tage-slag bijzonder tevreden over het organisatie-comité. VERSNAPERING Dit comité heeft dan ook niets na gelaten om het de bridgeliefhebbers volledig naar de zin te maken. Nadat het toernooi, zoals reeds vermeld, vrijdagavond om 8 uur begonnen was, kregen de deelnemers reeds korte tijd later een versnapering aangeboden in de vorm van een kop soep en een croquet. Verder was men er in geslaagd om de andere morgen, zaterdagmor gen dus, het Sportfondsenbad in Katwijk te huren zodat de deelne mende dames en heren 's ochtends om zes uur de gelegenheid hadden de speelkaarten een ogenblikje te verwisselen voor een verfrissende douche of voor een koene duik in het koude water. Dit was voor sommigen overigens al de tweede maal, dat het water werd opgezocht. Want vrijdagnacht om half 2 voltrok zich aan het Kat wijkse strand een wonderbaarlijk schouwspel, toen enkele tientallen van de toen reeds zichtbaar vermoei de deelnemers een duik namen in het zilte nat van de Noordzee. De wedstrijd zelf leverde een overwinning op voor de Culemborg- spelers Jaap Kokkes en Van Heus den. De tweede plaats werd bezet door het dames-paar De Kater en Van Heusden. Op de eervolle derde plaats eindigde het Katwijkse duo De Bruin en Van der Valk. LEIDEN De volkstwinders- vereniging Ons Buiten hield zater dagmiddag haar eerste kindercor so en dat is gelukig niet in het water gevallen alhoewel de stro mende regen van 's morgens niet veel goeds deed vermoeden. Het zou trouwens ook jammer zijn ge weest van alle voorbereidingen en enthousiasme, die aan dit leuke bloemenevenement vooraf waren gegaan. De foto geeft er »eZ blijk txin, dat er tijd nog m<m ite is ge spaard om met dit kindercorso zo goed mogelijk voor de dag te ko men. De prestaties werden beoor deeld door een jury, bestaande uit enige vrouwelijke studenten. Ook van de zijde van B. en W. bestond belangstelling voor het corso. Foto N. van der Horst NIEUWKOOP Zaterdagavond omstreeks zeven uur werd de 67- jarige mevrouw C. Twaalfhoven na bij de R.K. kerk met haar fiets aan gereden door een vrachtauto toen zij even uitweek om het parkeerter rein van de kerk op te rijden. Zij werd ernstig gewond aan het hoofd en liep inwendige kwetsuren en een gebroken been op. In zorgwekken de toestand is zij in het Academisch Ziekenhuis in Leiden opgènomen. LEIDEN Vanmorgen vroeg is de Rooseveltstraat aan de kant van de Voorschoterweg afgesloten voor alle verkeer in verband met de bouw van een transportriool tus sen de Brahmslaan en de Trek- vliet. Deze afsluiting zal ongeveer 6 tot 7 weken kunnen duren. De fa. Egas Amsterdam bouwt langs de Voorschoterweg een trans portriool dat nodig is voor de aan sluiting van het zuidwestelijk stads deel op de bijna voltooide riool waterzuiveringsinstallatie aan de Vliet. Men verwacht het hele kar wei in oktober te hebben voltooid. In verband met de afsluiting van de Rooseveltstraat en de noodzake lijke verkeersomleiding is aan weers. zijden van de Jacob van Campen- laan (tussen Rooseveltstraat en LEIDEN De Leidse school voor detailhandel die nu nog op de Mors- weg 188 is gevestigd, zal per 1 ja nuari naar de lokalen van de scho len aan de Koekoekslaan en de Wilddreef te Leiderdorp verhuizen. De school is in een tijd van één jaar uitgegroeid van 38 naar 115 leerlin gen en van 2 naar 5 klassen. Er zijn op het ogenblik 12 leraren. In het oude gebouw is geen gelegenheid voor gymnastiek- en zwemlessen nog voor praktijklessen. Wanneer naast het L.O.I.-gebouw aan de Zijl- brug te Leiderdorp een semi-perma- nent gebouw voor de school is ge vestigd, zal men de klassen aan de Koekoekslaan weer verlaten. van Paul Arntzenius. tot en met 20 aug., maand, t.e.m. zat. van 10 tot 17 u., dlnsd. av. 8 tot 10 uur. Mobiel Kantoor ANWB Alarmnummers Brandweer 5 maaJ 3. Politie: 5 maal 4 Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645. Churchill-laan) een tijdelijk parkeer verbod ingesteld. Dit geldt uiter aard niet voor de parkeerhavens. LEIDEN Het afgelopen week einde is op verschillende plaatsen in Leiden ingebroken. In een woning in de Lange Schoolsteeg zijn inbrekers met een valse sleutel binnengedrongen. Er werd 1100 gulden ontvreemd. Op de Julianakade is zaterdag nacht tussen kwart over acht en tien voor elf ingebroken. Een spaar varken met 12 gulden en 325 gulden los geld worden vermist. Ook de machinefabriek Pieters aan de Rijndijk kreeg bezoek. Hier werd 1500 gulden uit een bureau gehaald. Chemische tak v. Schuppen voor Philips-Duphar AMSTERDAM—VEENEND AAL N.V. Philips-Duphar zal tegen een bedrag in contanten de bedrijfsmid delen en immateriële aktiva van het chemisch bedrijf van Van Schuppen op 1 september a.s. overnemen en aan het in dit bedrijfsonderdeel werkzame personeel aanbieden om in dienst van de N.V. Philips- Duphar le treden. Van een en ander werd vandaag mededeling gedaan aan de onderne mingsraad van Van Schuppen en het personeel van het chemisch be drijf van Van Schuppen. Ook B. en W. van Veenendaal en de districts- bestuurders der vakbonden aldaar zyn ingelicht, aldus een communi qué. Overdekte zwembad Lisse geopend LISSE Vanmorgen om zeven uur is het overdekte zwembad ge opend. Morgen zal met het school zwemmen worden begonnen. De zwemlessen zullen maandag 25 augustus beginnen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3