Lisser raad akkoord met restauratie van Dever Middenstand van Lisse heeft plan voor terrein-Blokhuis Gehandicapte kinderen kregen reis van NZH-personeel een BEZORGER te Leimuiden Boerderij Poele-Way verdwijnt Steenklomp Raad Noordvvijk Zwembad De Lis Raad Benthuizen Jongen kreeg fles in zijn gezicht Vierhonderd blije kinders in tien fijne bussen Volksspelen in Aarlanderveen Burgerlijke star van Noord wijl LEIMUIDEN - NWWe LCtDtt COMA NT 4 DONDCKDAG 14 AUGUSTUS 1| LISSE De gemeenteraad heeft gisteravond de eerste fase van de herbouw van de voormalige ridderhofstad Dever goedgekeurd, waar voor een voorlopig krediet van 134.000 werd gevoteerd. De muren kunnen na weer worden opgetrokken, terwijl er ook een dak op komt zodat verder verval van de twee meter dikke muren wordt tegengegaan. Een negatief besluit nam de raad ten opzichte van de boerderij Poele- Way (op de foto), die geen enkele historische betekenis heeft; de boer derij *»1 nu moeten verdwijnen. In vorige vergaderingen was al eens gepleit voor behoud van deze boerderij, waarby werd gedacht aan recreatie-doeleinden. Het nu op verzoek van B. en W. uitgebrachte technische rapport luidde vernieti gend voor de boerderij. De heer M. Montagne (prot.-chr.) kreeg van de voorzitter te horen, dat er geen enkel detail is. dat de boerderij tot „monument" kan maken; de grond ervan is bestemd voor vestiging van een school met gymnastieklo kaal. Aangezien de boerderij voor de Ponyclub van betekenis is, zal pas tot slopen worden overgegaan als men de grond bouwrijp moet gaan maken. Bij de vaststelling van de tarie ven voor het schoolzwemmen spra ken verscheidene raadsleden er hun vreugde over uit, dat nu niet min der dan 1700 scholieren zwemles zullen krijgen De meningen over restauratie van de Dever-ruïne waren verdeeld. De heer H. Nieuwenhuis (SGP) vond restauratie niet verantwoord; er zijn belangrijker dingen te doen en dit is een uitzichtloze zaak, zei hij. De heer Montagne (prot. chr.) had met gemengde gevoelens naar „de steenklomp" gekeken. Hij was niet bijster enthousiast voor alge hele restauratie en wilde zich ze ker niet binden voor verdere uit gaven in de toekomst: anderzijds wilde hij nu niet „nee" zeggen om dat dan de hele zaak van de baan zou zijn. Namens de KVP-fractie zei de heer Schelberg, dat de meerderheid ■ervan positief stond tegenover res tauratie. Het nageslacht moet niet kunnen zeggen, dat wij dit stuk NOORDWIJ K Donderdag 21 augustus komt de raad bijeen. Agenda: Verzoek Vereniging v. Christelijk Onderwijs te Noord- wijk-Binnen om medewerking tot: a. het volledig inrichten van een handenarbeidlokaal, b. de aanschaf van meubilair en leermiddelen; Verhuur grondstroken in Boeren- burg; Verhuur grondstrook aan Koningin Wilhelmina Boulevard; Afkoop pacht grond in Boerenburg: Aankoop strookje grond aan He renweg voor transformatorgebouw tje; Herziening besluiten aarkoop gronden voor verlengde Van de Mortelstraat; Aankoop grond voor verlengde Van de Mortelstraat; Aankoop en afkoop pacht gronden aan de Duinweg; Herziening be sluit verkoop bouwgrond 3e bouw- stroom in Boerenburg; Verkoop grond aan de Kerkstraat in Noord- wykerhout: Krediet bouwrijpma- ken laatste gedeelte Boerenburg: Kredieten bedrijven en straatver lichting laatste gedeelte Boeren burg. Inenting tegen kinderverlamming In de laatste weken zijn in verschillende gemeenten van ons land gevallen van kinderverlamming voorgekomen. Geen van de patiënten bleek ooit volledig te gen deze ziekte te zijn ingeënt. De ervaring leert, dat in gemeenten met een goede vaccinatietoestand bij het op treden van de kinderverlamming deze tot slechts enkele gevallen beperkt blijft In minder goed of slecht gevaccineerde gebieden is de kans op uitbreiding van de ziekte beduidend groter. De gebruike lijke vaccinatie tegen kinderverlamming per injectie biedt een uitstekende be scherming tegen deze gevreesde ziekte. Het is daarom aan te raden, dat ieder, tot en met de leeftijd van 19 jaar. die niet of onvolledig is ingeënt, dit alsnog laat doen. Men kan zich hiertoe tot en met 22 augustus 1969 wenden tot de af deling Bevolking c a. der gemeentesecre tarie (tel. 017204991). alwaar inlichtin gen worden verschaft over plaats en tijd waarop gelegenheid tot inenting wordt cultuur niet hebben gewaardeerd, vond hij. Zijn fraotiegenoot J. H. Salman sprak daarentegen van „weggooien van tijd en geld". De heren G. J. de Vos (VVD) en E. Hollander (prot.-chr.) stonden zeer positief tegenover restauratie. Het voorstel hiertoe werd ten slot te zonder hoofdelijke stemming aangenomen met de aantekening dat de heren Salman en Nieuwen huis tegen waren. Het vele gepraat en geschrijf over een naam voor het zwembad resulteerde gisteravond in het aan vaarden van het voorstel van B. en W., wat betekent, dat het zwem bad „De Lis" zal gaan heten. Niet iedereen was laaiend enthousiast over deze naam. Ten slotte werd afscheid genomen van de heer Schelberg, die tot burgemeester van Weerselo is be noemd. De burgemeester zei, dat het voor de raad altijd een genoe gen is geweest met de heer Schel berg te discussiëren. BENTHUIZEN Maandag half 8 vergadert de gemeenteraad. Agen da: voorstel tot het verlenen van een bijdrage in de kosten van de avondschool voor mavo Leiden; voorstel tot wijziging van de bouw verordening verkeersmaatregelen voorstel met betrekking tot het schoolzwemmen; voorstel tot het aangaan van een kasgeldlening; on bewoonbaarverklaring van de wo ning Dorpsstraat 95; voorstel tot vaststelling van de gemeentebegro ting 1970. Bevolkingsonderzoek Benthuizen BENTHUIZEN Op dinsdag 2 en woensdag 3 september zal in Bent huizen het bevolkingsonderzoek op tuberculose worden gehouden. Benthuizen tippelt weer BENTHUIZEN Door het succes van de BENTHUIZER AVOND VIERDAAGSE „overmoedig" gewor den organiseert de EVENEMENTEN- COMMISSIE BENTHUIZEN een aantal prestatie-wandeltochten op ZATERDAG 23 AUGUSTUS onder de naam BENTHUIZEN TIPPELT WEER: 15 km start tussen 14 en 15 uur; 25 Ion start tussen 12 en 13 uur; 35 km start tussen 10 en 11 uur bij het gemeentehuis. Het startbureau sluit om 19 uur. Deelneming: Individueel en in groepsverband. Kinderen jonger dan 10 jaar kunnen alleen met begelei ding of in groepsverband deelnemen. Een groep moet uit tenminste 10 personen bestaan. Aan iedere deelnemer die de tocht volbrengt wordt een draagmedaille met lint uitgereikt. Chr. mavo-school in Hazerswoude verbeterd HAZERSWOUDE Wanneer maandag de leerlingen van de chr. Mavo-school hun school binnen gaan zullen zij geconfronteerd worden met veel veranderingen. Zo zullen de leerlingen een hypermodern inge richt natuurkundelokaal aantreffen voor het onderwijs in natuur- en scheikunde en biologie. Eveneens een compleet ingericht handenar- beidlokaal annex tekenlokaal. Er staan nog meer verbeteringen te wachten. Het streven is de school geheel aan de eisen aan te passen. Het aantal leraren is tot 13 uit gebreid. Aan de direkteur, de heer C. Tazelaar, momenteel met ziekte verlof, heeft de school veel te dan ken. Tijdens het verlof van de heer Tazelaar blijft de heer B. C. Poot waarnemend direkteur. LISSE Het I.V.O. (Instituut voor Onderzoeken, Markt- en Bedryfs- adviezen) heeft, in opdracht van de Algemene Vereniging voor Handel en Ambacht „ALVERHA" te Lisse, een enquête gehouden onder de middenstand van Lisse. Dezer dagen is de uitslag van deze enquête in een uitvoerig gedocumenteerd rapport verschenen. Maar liefst 86 be drijven hebben aan de enquête medegewerkt. Wat de uitslag betreft, het volgende: a. De omzet van deze 86 bedrijven was in 1968 f 27.500.000 waarvan f 9.300 000.- in de levensmiddelen sector; b. 70 pet van de winkel/bedrijfspan den is eigendom; c. 574 personen zyn werkzaam in de bedrijven van de geënqueteerden; d. bijna 80 pet vertoont een stijgen de lijn in de omzet der laatste ja ren, terwijl 82 pet toerisme geen rol van betekenis acht; e. Bij. 74 pet bestaat de behoefte aan uitbreiding, waarvan 23 pet denkt aan samenvoeging van een of meer naastliggende panden. 33 pet aan uitbreiding ter plaatse zonder samenvoeging, terwyl 18 pet een andere oplossing wenst; s Óen Rijn, 12 augustus 1969. De werkgemeenschap voor de volks gezondheid te Alphen a. d. Rijn. NOORDWIJK Op het Vuurto ren plein had gisteren een incident plaats, waarbij een 18-jarige jongen snijwonden in het gezicht opliep. Een 29-jarige Marokkaan liep in aangeschoten toestand over het plein. Op één van de ster-banken zat een groep jongens. Eén van hen riep de man „hallo" toe en hief zijn cola flesje naar hem op. De marokkaan voelde zich hierdoor bedreigd en sloeg de jongen de fles uit de hand. De vrienden van de jongen omsin gelden de marokkaan die een andere fles greep, kapot sloeg en in het ge zicht van een jongen duwde. Deze moest zich onder behandeling van een dokter stellen- KETTINGBOTSING OP HERENWEG NOORDWIJK Op de Herenweg stopte gistermorgen om half acht een melkauto om bussen melk uit te laden. Twee achter hem rijdende personenauto's remden bij, maar een met peen geladen vrachtauto, die achter de personenauto's reed, vervolgde zijn weg. Hij stootte daar bij op de achterste auto, die de berm invloog, en reed vervolgens tegen de voorste personenauto aan, die onder de melkauto werd gescho ven. Eén auto was geheel vernield, de drie andere stevig beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. TER AAR De muziekvereni ging Arti et Religioni treedt zater dagavond 16 augustus om 8 uur voor het eerst op met het nieuw gevormde majorettenkorps. Dit zal gebeuren op een speciale uitvoering in het parochiehuis in Langeraar. Het korps bestaat uit twintig majo rettes. f. 45 pet financiert zijn zaak met eigen middelen. Conclusies Het I.V.O. heeft uit de enquête conclusies getrokken, waarvan do voornaamste zyn: het merendeel van de winkeliers heeft zijn bedrijfspand in eigendom en is daardoor kwetsbaar ten aanzien van saneringsplannen; men is over het algemeen tevreden met de plaats van vestiging, behou dens klachten betreffende gebrek aan parkeerruimte en onzekerheid over uitbreidingsmogelijkheid. Warenhuizen en grootwinkelbe drijven worden door de meeste ge ënquêteerden als concurrenten be schouwd. terwijl zij voor de Levens middelenbranche. die méér dan 30 pet van de gehele omzet van Lisse heeft, onaanvaardbaar zijn- Plan Naar aanleiding van de laatste conclusie is het interessant te ver melden, dat er. in verband met ge ruchten. dat het college van B en W door een groot winkelbedrijf van buiten Lisse is benaderd voor de aankoop van grond op het terrein- Blokhuis. een groep middenstanders van Lisse het initiatief heeft geno men om in samenwerking met „Groep '64 N.V." en het I.V.O. een winkelcomplex in het plan-Blokhuis te stichten, dat qua omvang min stens gelijkwaardig is. Dit initiatief staat onder leiding van het I.V.O. te Amsterdam, dat tevens de con tacten voor de bouw en de finan ciering heeft gelegd met de Maat schappij Voorbereiding Bouwobjec- ten N.V. (Hollandse Beton Groep). Via de Commissie Overleg Midden standszaken zal dit voor Lisse zo belangrijke initiatief met burge meester en wethouders van Lisse worden besproken. Frisdranken op de straat in Lisse LISSE Bij het manoeuvreren om een winkel te bereiken reed de be stuurder van een wagen met fris dranken gistermiddag in de Tulpen straat de stoep op, waardoor de wa gen schuin kwam te staan. Met een geweldige klap kwam de hele lading frisdranken op straat terecht! Op de hoek Derde Poellaan-Here- weg verliet een Duitser invoorzichtig de parkeerstrook. Zijn auto kwam in botsing met een achterop komende auto, waardoor nogal veel materiële schade ontstond. Niemand werd ge wond. (Van onze verslaggeejster) LEIDEN Tien fijne bussen, Vierhonderd blije kinders. Om kwart voor acht stonden ze alle maal bij Holiday Inn om een kostelijke dag tegemoet te gaan. De gele bussen waren vrolijk ver sierd met slingers. De kinderen zongen uitgelaten en vochten om het hardst wie de microfoon van de chauffeur mocht, gebruiken. Voorop stonden twee witte politie mannen op grote motorfietsen. Achteraan een gele auto met Rode Kruis-mensen. Met zo'n stoet op reis gaan betekent dat er helemaal niets mis kan gaan. Om ongeveer half negen een snerp uit de politiefluit. De chauffeurs kropen achter het stuur en de bussen zet ten zich in beweging. Een vrolijke dag wachtte Dit is geen gewoon schoolreisje wat de kinderen vandaag beleven. Het was enkele chauffeurs van de NZHde heren Le Fevre en Stok man, al lang opgevallen dat ge handicapte kinderen vaak de op- gewekste passagiers zijn. Zij na men het initiatief onder het per- AARLANDERVEEN De Oran jefeesten zijn gistermiddag met volksspelen voor de schoolgaande jeugd begonnen. Met veel animo hebben de jon gens en meisjes aan de strijd om de prijzen deelgenomen, tot grote vreugde ook van de talrijke toe schouwers. Meisjes 68 jaar ballonprikken: 1 Irma van Rijn, 2 Ansje Idenburg, 3 Tony van Veen. Meisjes 911 jaar kinderwagenrace: 1 Dorin van der Geest. 2 Leny Stapper, 3 Bea Verbij. Meisjes 1214 jaar kussengevecht: 1 Joke van der Pijl, 2 Martha van Vliet, 3 Lyda Dörs. Jongens 68 jaar autopedrace: 1 Walther Oosterman. 2 Kees Bree- dijk, 3 Jan de Jong. Jongens 911 jaar zaklopen: 1 Frank Oosterman, 2 Ton Bunnik, 3 Jos Poot. Jongens 1214 jaar kussengevecht: 1 Peter van der Geest, 2 Floor van Dolder, 3 Ben Kleibeuker. 's Auonds zijn er enkele loopnum mers verwerkt met de volgende re sultaten: 800 meter dames: 1 Ans van 't Veldt. 2 Alie van 't Riet, 3 Elly Kempen. Heren: 1 A. Bunnik, 2 H. Visser, 3 J. Koopman, 4 G. Vonk. soneél van de NZH een aktie te houden om met de opbrengst daar van de gehandicapte kinderen een vrolijke dag te bezorgen. De aktie kreeg de naam „Fijne bxus, blije kinders". De personeelsleden van de NZH stonden allen graag een uur salaris af om de aktie te zien slagen. Alles werd tot in de puntjes ver zorgd, De NZH-directie stond tien bussen af en gaf de garantie dat eventuele onvoorziene 'tekorten zouden worden aangevuld. Het Rode Kruis stelde direct tien men sen. vijf uit Haarlem en vijf uit Leiden, beschikbaar om bij te springen. De vierhonderd kinde ren kregen vijf-en-zestig leiders. Op de uitnodigingsformulieren stond uitdrukkelijk vermeld dat de kinderen helemaal niets moch ten meenemen. Alles zou door het personeel van de NZH worden verzorgd. En dat betekende dan dat gisteravond in de kantines van de Leidse en Haarlemse NZH- stations meisjes van kantoor dui zenden broodjes stonden te sme ren. Ieder jcutr De kinderen die dit jaar mee gaan (het is de bedoeling dat dit festijn elk jaar wordt herhaald) zijn voornamelijk slechthorende en spraakgebrekkige kinderen. Uit Leiden zijn dat de leerlingen van de drie hoogste groepen van de Raad Alkemade ALKEMADE Op maandag 18 aug. komt de raad om 8 uur bijeen. De agenda vermeldt o.a. het voor stel tot beëindiging van de subsidi ering van de badgelegenheid te Kaag. Voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van enkele woningen; tot ver breding van het achterpad en ver groting van de achtertuinen bij een aantal woningen aan de Binnenweg te Rijpwetering: tot verlening van garantie voor een ten behoeve van particuliere woningbouw te sluiten geldlening; tot verhuur van een per ceeltje grond aan de Westmeerlaan te Roelofarendsveen; tot verhuur van een perceeltje grond aan de Po pulierenstraat te Roelofarendsveen: tot verkoop van een perceel bouw grond aan de Populierenstraat te Roelofarendsveen; tot verkoop van de boerderij met landerijen Zuidweg 14 te Rijpwetering; tot overname van de ontsluitingsweg op het in dustrieterrein aan de Alkemade- laan te Roelofarendsveen; tot be schikbaarstelling van een krediet voor uitbreiding van de riolering te Oud-Ade. Voorstel tot beschikbaar stelling van een krediet voor ver breding en uitbreiding van het trot toir langs de Zuidzijde van de Dijk- straat te Roelofarendsveen en voor verbreding van de brug tussen de Langeweg en de Essenweg; tot be schikbaarstelling van een krediet voor aanleg van een speelterrein aan de Buitenweg te Rijpwetering; tot aanvaarding van het recht van op stal op een perceeltje grond aan de Weteringlaan/Veerstraat te Oude Wetering en ingebruikgeving van deze grond voor een openbare tele fooncel. RIJNSBURG Ds. A Wijnmalen te Maartensdijk hoopt vrijdagavond om acht uur in de zaal achter de chr. geref. kerk een spreekbeurt te vervullen voor de Hervormde Evan gelisatie. school voor slechthorenden. Veri is er een groep uit Voorburg één uit Haarlem. Volgend jaar zijn de spastis\ kinderen aan de beurt. Het ji daarop misschien de debiele k deren. De tocht ging vandaag ni Arnhem en Rhenen, voor een I zoek aan dierentuin en speelt en een rondvaart. NOORDWIJK Geboren: 1 zabeth, dv Sietsema, Hendrik J bertus en Hoekstra,, Geertje An H. Roland Holststraat 7; Theod Henricus, zv Bosboom, Henri Theodoor en de Waard, Marga tha Johanna. Wilhelminastraat i Pieter Johan Herman, zv Rose Abbing, Pieter en Kolk. Har] lientje. Beeklaan 114; Roelof H derik. zv Tooms, Bedend Hen ricus en van Klaveren, Ali( Elfrieda Hella. v. Leeuwenstr. i Petrus Adrianus, zv Noordermfl Hendricus Pancratius en Koemi Cornelia Maria Adriana, Kerkj 30a; Adrianus Michel, zv Alken de. Cornel Theodor en Moes, tharina Wilhelmina Joanna, V kenlaan 54; Monica Amthonia ria, dv de Haas, Albertus Ar nius Maria en Binck, Anna Ms Johanna, Toekomststraait 17; i trid Johanna Cornelia Geertrui dv van Bohemen, George en V hoeven. Cornelia Hendrika Ge truida, Marcellusstraat 8. Overleden: van Alphen. Ai Maria, echtg. van B. G. Will 26 sept. '13. Prins Bernhardstr. Muller. Regnerus Lambertus 1 tonius, 13 jan. '09. Dobbelmai duin 14; Ackers, Dick, 13 mei Amsterdam. Ondertrouwd: van der N Hendrik, 16 febr. '43, Kerkhofj 8 en Zandvoort, Cornelia Marie juni '46, Duinzicht 16 (datum 1 welyk: 3 sept.); Peters, Francisi Johannes Petrus Maria, 6 apr. Wassenaar en Roodenrijs, Lou Aline, 24 juni '47, Muscaristraal (datum huw. 29 aug.); Leenhe Cornelis. 6 apr. 38. Kruidhof 14 van Houten, Marijke. 29 aug. Stegerhoek 21 (dat. huw. 25 au{ Zoetemelk. Peter Marinus Stepl nus Franciscus, 26 sept. '44. AU made en Vink. Wilhelmina Ma Petronella Wilhelmus. 23 juni Jacob Juchstraat 38 )datum hi 4 sept.). Getrouwd: van den Heuvel, 1 bert Leendert. Rotterdam en v der Loo, Louise Susanna. Hardenbroekweg 6 (toek. adi Capelle ad IJssel. Alkenoord 30 van Duin. Johannes Jacob Stijntjesduinstraat 19 en Bril huis. Annemieke. Hoogwakersb straat 59 (toek. adres: Israël. P( 187-Naharya); Wempe. Frede August, Vuurtorenpl. 20 en v. Le den, Maria Cornelia. Noordwijk hout (toek. a.: Hafkenscheidtl: 3 Voormolen, Joannes Hendrik C< nelis. Rembrandtweg 21 en Kalo Milena, Tsjechoslowakye (to adres:. Leidschendam, Pr: Ann laan 378); Steenvoorden, Wilheln* Wense Jozef Maria, Tramsteeg 1 en Bouwmeester, Elisabeth Joh na Leiden (toek. adres; Boskoi bouwkeet staande Halve Raai van der Voort, Laurentius Jacol Christianus Antonius, Hoogwake bosstraat 45 en Kortekaas, Am marie Theodora Johanna. Oral Nassaustraat 49 (toek. adres: vo« lopig eigen adressen). De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor begin september Leuke bijverdienste voor scholier. Nadere inlichtingen afdeling inspectie Nieuwe Leidse Courant Sleenstraal 37. Leiden. Telefoon 01710—31441. J. van Tol, Kastanjelaan 6. Leimuiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4