VOLGEND JAAR BOUW BRUG VIJF-MEILAAN Er is roofbouw gepleegd op Koudekerkse ambtenaren Eind 1970 kan scheepvaart door Korte - Vlietkanaal Evangelisatiewerk Sassenheim gecoördineerd Burgemeester Van der Linden: Sleutelstad Iï kampioen Parkeren op sloep is toegestaan Eerste première Haagse Comedie 4 x Anders Amrobank leent f40 miljoen tegen 8 procent Man bekent moor op echtgenote Ir. J. D. Zijp: hoo radio-tv van PT RIJNSBURG NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 13 AUGUSTUS 19 Een overzichtsfoto van het nog te verbreden en verleggen ge deelte van de Korte Vliet. Links tuindersbedrijvendie een deel van hum grond kwijt raken. Rechtsboven het brug get je-bij- Griffioendat nu spoedig gaat verdwijnen. Ter hoogte hiervan kan over het dan bijna voltooide Korte-Vlietkanaal volgend jaar worden begonnen met de bouw van een brug in het verlengde van de (op de foto rechts ge legen) nog door te trekken Vijf- Meilaan. Rechts van het brug getje de chr. l.t.s. en op de achtergrond de Haagweg met links het geboomte van Ter Wadding. Het Korte-Vlietkanaal vormt de grens van Leiden en Voorschoten. Foto N. van der Horst SASSENHEIM De evangelisatie- commissies van de Chr. Geref- Kerk, de Geref. Kerk en de Hervormde Gemeente in Sassenheim hébben plannen opgesteld om te komen tot een gezamenlijke aanpak van het evangelisatiewerk in Sassenheim. Het meest in het oog lopende punt is de gelijkschakeling van de werk wijze. Dit moet zo spoedig en zo goed1 mogelijk gebeuren- Het is de bedoeling, dat 'er per jaar tenminste zes „Open Deurdien sten" worden gehouden, dat mensen worden bezocht en dat de lectuur- commissies met de verspreiding ge coördineerd zullen werken. De drie evangelisatiecommissies blyven ieder verantwoording schul dig tegenover de eigen kerkeraad. De commissies vergaderen voortaan als één en kiezen enkele leden uil hun midden, die met de leiding worden belast. Als voorlopig be stuur is voorgesteld: H. G. van Teylingen, voorzitter, mevr. Bie- mond, secretaresse, en E. Dijkstra, penningmeester. Burgerlijke stuud Sassenheim SASSENHEIM Geboren: Jac queline d v Duijm A en van Ver- couteren J Frankenhorst 33 c; Mar jolein Adv Van Diest W R en de Weerd B A Grebbehave 1. Getrouwd: van der Heiden J Voor hout en van der Niet Hoofdstraat 308. Toek- adres: Leiden, Rijn en Schiekade 33; Overdevest J L W Voorhout en Smits C M J Berken laan 31. Toek. adres: Voorhout Frank v. Borselenlaan salonwagen; Kapi- teijn J H C A Molenstraat 23 en Warmerdam M H J Noordwijker- hout Toek. adres Hoofdstraat 325. Overleden: Marijnus L 80 jaar Parklaan 58a; Plankeel M F 91 jaar Parklaan 92. KOUDEKERK De voltallige raad van Koudekerk aan den Rijn kwam gisteravond bijeen. Binnen twee uur werd de uit 17 punten bestaande agenda afgewerkt. De voorzitter deel de mee dat op 30 sept. de eerste steen zal worden gelegd voor de bouw van 16 woningwetwoningen, de beginfase van het uitbreidingsplan „Dorp-Oost" waarin 240 woningen zijn opgenomen. Met algemene stemming werd de heer F. J. P. M. Peters gekozen tot technisch ambtenaar. Men besloot akkoord te gaan met de „ontvanger nieuwe stijl" ter verge- LEIDEN Door Het Y III in Amsterdam met 6-2 te verslaan is de Sleutelstad II gisteravond kam pioen geworden van de reserve tweede klasse A. De Leidenaars promoveren automatisch naar de reserve eerste klasse. Of het eerste zevental van Sleu telstad deel kan gaan nemen aan de promotie competitie voor twee plaatsen in de eerste klasse wordt aanstaande vrijdag uitgemaakt In overleg met de KNZB is beslaten in het zwembad den Hoorn te Al phen dan de wedstrijd tegen AZ 1870 te spelen, die de beslissing voor het kampioenschap moet brengen. KATWIJK In eén aantal stra ten, gelegen tussen de Secretaris Varkevisserstraat en de Parklaan. is de parkeercapaciteit verruimd door op de trottoirs een belijning aan te brengen. Men mag nu dus ook op de afgetekende gedeelten van het trottoir parkeren. Deze straten wa ren vaa!k. vooral in het badseizoen, overvol. Behalve meer parkeerruim te wordt op deze manier ook een betere doorstroming van het ver keet verkregen. De belijningen gel den ook buiten het badseizoen. De straten zijn: De Waal Male- fijtstraat. Vlierstraat, Meidoornstr., raat, Ligusterstraat. Thijrnstr eliestraat en Kamperfoelie- makkelijking van het financiële be heer. De heren die dit gaan beheren zijn Chr. C. M. van de Ven en W. de Jong. De heer Heemskerk vreesde een zekere bureaucratie ten gemeentehui ze. Er komen steeds maar ambtenaren bij. Dit gaat ongenoegen opwekken bij de belastingbetalers. De voorzitter antwoordde dat het afwerken van stukken ter secretarie momenteel veel vlugger gaat dan toen hij pas burgemeester was. Er is inder tijd roofbouw gepleegd op verscheide ne ambtenaren. Er waren er die dag aan dag, avond aan avond in de weer waren om de zaak draaiende te hou den. Vergeet niet, aldus de voorzitter, dat Koudekerk steeds groter wordt. Men heeft zelfs een verfijningsuitke ring gekregen uit het gemeentefonds voor de grote groei, ook om ambtena ren aan te trekken. Met het aantal ambtenaren dat nu ter secretarie werkt heeft men 'n prachtige orga nisatie en kan men de toekomst wel aan. De heer Heemskerk hield toch zijn bezwaren en werd hierin gesteund door de heer J. van Veen. De heer Dorrepaal zou het prettig vinden dat als er weer ambtenaren benoemd moeten worden de leden van de raad er in gekend werden. De heer Van Veen zei nog dat men in Koudekerk altijd het eerst klaar was met de ge meentebegroting, en nog wel met minder ambtenaren. De voorzitter wees toen nog eens op de gepleegde roofbouw. Speeltuin De openbare kleuterschool zal wor den uitgebreid met 'n speel- en werk lokaal. De kosten zijn f 65.000. In september hoopt men klaar te zijn. De speeltuin komt in het gedrang; (Van onze stadsredacteur) LEIDEN Terwijl de bouw van de Waddingerbrug (Haagweg) in volle gang isgaat de aanleg van het Korte-Vlietkanaal in snel tempo door. Het aanne mersbedrijf J. GISelis uit IJmuiden begint nu in op dracht van Provinciale W aterstaat met de aanleg van het laatste deeL gelegen tussen het bruggetje bij Griffioenen de Haagweg dit is ongeveer een derde van het gehele kanaal. In april 1970 moet het kanaal op een klein dammetje na gereed zijn tot aan de Haagweg want dan worden via de Vliet en het dan bij na voltooide kanaal de staalconstructieswaaronder de brugklappen. ingevarenEind volgend jaar kan de scheepvaart door het kanaal en in het voorjaar van 1971 hoopt men het gehele werk te hebben voltooid. Intussen worden op verzoek van het gemeentebestuur van Lei den momenteel de technische voorbereidingen getroffen voor de brug in het verlengde van de Vijf-Meilaan een brug waar voor vreemd genoeg nog geen naam is bedacht. Op de tekenin gen van Provinciale Waterstaat wordt voorlopig maar „Vyf-Mei- laanbrug" aangehouden maar dit is nogal verwarrend omdat even verder in de Vyf-Meilaan de Vyf- Meibrug ligt. Lelden betaalt In de loop van 1970 kan met de bouw van deze nieuwe brug worden begonnen. Waarschijnlijk krijgt de Leidse raad nog dit jaar hiervoor een kredietaanvraag te behandelen. De provincie bouwt de brug, maar Leiden moet voor het geld zorgen. Het is nog niet bekend of Voor schoten, dat ook belang heeft bij deze brug in verband met de aan sluiting op de nieuwe wijk Noord- Hofland. zal bijdragen in de kosten. Voor Leiden wordt de brug binnen afzienbare tijd urgent in verband met de ontsluiting van de Stevens- hofjespolder. Bruggetje neg Overigens betekent de nu gegunde aanleg van het resterende deel van het Korte-Vlietkanaal. dat het be faamde bruggetje-bij-Griffioen bin nenkort definitief verdwijnt, wat speciaal voor vele scholieren een nare zaak is. Het is daarom wel prettig, dat de ter hoogte van dit verdwijnende bruggetje te bouwen brug in het verlengde van de Vijf- Meilaan nu eerder zal worden ge realiseerd dan aanvankelijk de be doeling was. Geen heipalen Wat de in aanbouw zijnde Wad- dingerbrug betreft: zodra deze voor een deel berijdbaar is. zullen ook de opritten en dergelijke klaar zijn. zodat de Haagweg dan ter plaatse iets kan worden verlegd. Het ver keer gaat dan over de nieuwe brug en er kan worden begonnen met de aanleg van de uitmonding van het Korte-Vlietkanaal op de Rijn. In de Rijn komt hier voor de schepen ook nog een „zwaaikom" voor het nemen van de bocht. Een bijzonderheid bij de bouw van deze brug is. dat de grondslag geschikt was om dit kunstwerk „op staal" te zetten, wat wil zeggen, dat de brug op de bestaande zandlaag wordt gebouwd, zodat er niet be hoeft te worden geheid. De con structie van de brug is hiertoe aan gepast. De brug wordt „in het droge" gemaakt in tegenstelling tot de brug in het verlengde van de Vijf-Mei laan. In het bouwplan is ook onder meer I een dubbele keersluis opgenomen teneinde te voldoen aan de bepalin gen van Rijnland. Ook komt er een tunnel onder de brug, waardoor ver keer van de Leidseweg onder de brug door op de Haagweg kan komen bij de Vink. Kor te-Vlietbrug Aanvankelijk was geraamd, dat het Korte-Vlietkanaal begin 1970 gereed zou zijn maar als gevolg van eentijdelijke bestedings beperking kwam het werk even „op een laag pitje" te staan. De totale kosten van kanaal, Hoogh- kamerbrug (al voltooid) en Wad- dingerbrug bedragen rond f 10 miljoen. Het bedrag voor de nog te bouwen brug in het verlengde van de Vijf-Meilaan waarom zon deze brug bijvoorbeeld geen Korte-Vlietbrug kunnen heten? is nog niet in dit bedrag begrepen. Voor Leiden betekent de inge bruikneming van het Korte-Vliet kanaal een enorme verbetering, onder meer ook voor het wegver keer. Een groot deel van de scheep vaart kan dan buiten Leiden om gaan en het aantal beweegbare brug gen kan worden beperkt, wat ook een enorme kostenbesparing met zich brengt - in 1962 was de be sparing voor Leiden geraamd op f2,7 miljoen. \icuw zwembad voor Alkemade ALKEMADE Vrijdagmiddag om half vijf geeft burgemeester Smol ders het officiële startsein voor de bouw van het nieuwe zwembad op een terrein aan de Middenweg te Roelofarendsveen. Het wordt een miljoenenproject, dat onder meer een open en een overdekt bad om vat. De bouw is nu helemaal urgent geworden aangezien het oude zwem bad naast de firma A de Boom aan deze firma is verkocht. BURGERLIJKE STAND WOUBRUGGE WOUBRUGGE Geboren: Mar- jorie, d v G Verkade en P Buntsma; Maria J, d v Th J P Borst en G A J v d Salm. Ondertrouwd: Joseph H A Wesse- luiden. 22 j en J M W Lieverse, 23 j. Overleden: Dirk Ph Bontenbal, 61 j, echtg v D M Huisman. TER AAR Toen een 65-jarige man uit Ter Aar gistermiddag om streeks zes uur per fiets van zijn werk naar huis terugkeerde, werd hij aangereden door een eveneens uit Ter Aar afkomstige bromfietser. Deze man wilde een geparkeerde vrachtauto passeren en kwam in botsing met de fietser, die op het wegdek viel en daarbij zijn hoofd verwondde. De enorme bouwput van de in aanbouw zijnde Waddingerbrug in de Haagweg over het hier nog te graven Korte-Vlietkanaal. Er behoefde voor dit kunstwerk niet te worden geheid omdat de onderliggende zandlaag een stevige basis bleek te zijn. Rechts boven de spoorwegovergang De Vinkvanwaar komend jaar de weg met een bocht over de nieuwe brug wordt geleid. Links achter de bomen van Ter Wadding. llllllllllllllllllllllllL...ilin, Illllllllllllllllllllllllll Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Donder dag 14 augustus, hoog water om 3.58 en 16.21 uur, laag water om 0.00 en 12.16 uur. KATWIJK AAN ZEE De Rijn- monders deed mee aan een wed vlucht van Noyon af. Afstand 308 km. In concours waren 148 duiven die werden gelost om 6.20 uur. De eerste duif werd geklokt om 11 uur 17 minuten en 9 seconden. Snelheid 1045.21 m per minuut. De uitslag is als volgt: C van Dijk 1 2 5 24 en 25; T Houwer 3 en 27; W van der Niet 4 10 en 30: W Berk- heij 6 en 15; Gebr. Kuijf 7. 11 en 34; H M Tjebbes 8 en 16; A Verhoef 9 12 13 17 35 en 36: Gebr. Geijte- man 14; P Schaap 19 en 31; D Hou wer 19 31; H Krijgsman 20 en 37; J Zuyderduyn 21 32 en 33; K Haas noot 22; A L de Vreugd 23; K Schaap 26; R Grimbergen 28; D Parlevliet 29. KATWIJK AAN DEN RIJN Donderdagavond om half zeven is er in het verpleeghuis „De Wilbert" een protestantse kerkdienst, waarin ds W. Bakker zal spreken. Familie leden van de bewoners zijn ook welkom. TER AAR De Luchtsport hield een wedvlucht met jonge duiven vanaf St. Dizier, afstand 394 km. De duiven werden gelost om 6.30 uur. aankomst eerste duif om 12.35,24 uur, snelheid 1078 meter per mi nuut. Uitslag: 1 4 5 B Kroon. 2 10 12 B Wassenburg. 3 7 J v d Meer. 8 E Schuit. 9 D Mank. 11 G Wildenburg. LEIDERDORP Getrouwd: P J A. Sieben 29 jaar Amsterdam en P de Munnik 26 jaar Noordwijkerhout. Toekomstig adres: Zaandam Hogen- dijk 72. Nog één week .Een vlo in *t oor" 55 DEN HAAG De Haagse Come die begint naar nieuwe toneelsei zoen vrijdagavond 22 augustus met een serie voorstellingen van „Een vlo in 't oor", het blijspel van Geor ges Feydeau dat in december vorig .jaar bij de première met zoveel suc ces is ontvangen. Dit stuk wordt tot en met 27 augustus op de planken gebracht. Op vrijdag 29 augustus gaat het blij spel ,.4 x anders" (Quatre pièces sur Ie jardin) van Barillet en Grédy van start. Dit nieuwste blijspel van de auteurs van „Veertik Karaat" en „Cac- iusbloem" wordt geregisseerd door Ko van Dijk. Medewerkenden zijn: Myra Ward. Paul Steenbergen, Daria Mohr, Wiebe Brandsma en Roelof den Ambtman. Zaterdag 6 september valt de pre mière van ..The boys in the band" van Mart Crowley. De regie is in handen van Wim van Rooij. De derde première van het nieuwe seizoen wordt zaterdag 13 september gebracht met ,.De vrouwen van Sjanghai" van Tore Zetterholm in de regie van Joris Diels. Bij de vier overige produkties die door de Haagse Comedie later in het seizoen worden uitgebracht bevindt zich een programma van twee vro lijke Britse eenakters „The audition" van Sean Vincent en „The repl in spector hound", een satirische afre kening met het genre van thrillers, door Tom Stoppard. ..Play Strindberg" is de zowel naar Engeland als Zwe den verwijzende titel van een te spe len stuk van de geestig-spitsvondige Zwitserse moralist Friedrich Dürren- maitt. „De bakker, de bakkersvrouw en het bakkersjong", het jongste stuk van de grote Fransman Jean Anouilh. was het afgelopen seizoen al in stu die genomen, maar moest worden uit gesteld Dit grimmig blijspel wordt in 1969-1970 gespeeld. De enige niet- eigenöjdse auteur uit het repertoire van de Haagse Comedie voor het vol gend seizoen is de Engelsman Thomas Otway (1652-1685) wiens pittige res- lauration-comedy „The soldier's for tune" in een Nederlandse tekstbewer king van Bert Voeten door de Haag se Comedie onder de titel ..De sol daten van fortuin" zal worden uit gebracht. Op dinsdag 19 augustus opent de Koninklijke Schouwburg de verkoop van couponboekjes voor het nieuwe seizoen. AMSTERDAM De Amro-bank zal volgende week dinsdag de inschrij ving openstellen op de uitgifte van f 40 miljoen. De rente bedraagt acht procent. De lening heeft een looptijd van zeven jaar. De bank wil hiermee de ter beschikking staande langere middelen versterken. De ontwikkeling van de nationale en internationale economie brengt tevens mee dat ook in de nabije toekomst een levendige kredietaanvraag moet worden ver wacht, aldus het communique. De bedrijfsresultaten over het eerste halfjaar 1969 worden bevredigend ge noemd. De belangstelling was 23 pro cent hoger. De brutowinst steeg van f 60 miljoen in het eerste halfjaar van 1968 tot f67 miljoen in de eerste zes maanden van dit jaar (11,3 procent). Burgemeester Van der Lindi het gaat nu veel vlugger in overleg met het bestuur van speeltuinvereniging werd besloten enig speelmateriaal zal worden geslagen op het terrein nabij de i veringsinstallatie. Ook de straalja zal worden overgebracht. Er is overeenstemming met de betrok militaire autoriteiten inzake transport naar dit terrein. In de I komst zal men ergens anders de sp tuin gaan opzetten. De scholen ge B. en W. de nodige zorgen, beke de voorzitter; hij beloofde een du: lijke beslissing in het najaar. \i één jaar heeft men de situatie noi de hand. Ook ging de raad akkoord met extra krediet van f 75.000 om de hoger uitgevallen kosten die de on geningsprocedure tegen de heer J Reijneveld i.v.m. de uitbreiding het sportcomplex met zich brach dekken. De Arrondissementsrechl stelde de pachtschade f 48.000 h< dan de oorspronkelijke taxatie vai gemeentelijke deskundige. Deze de pachtschade berekend f 66.248,10. De proceskosten die de meente moet betalen bedragen f II De muziekvereniging „Kunst na beid" krijgt een verhoging van sul die van f 750 tot f 1500. De voorbe ddngsbesluiten betreffende een i zoek van de kerkeraad van de Gf Kerk voor het bouwen van vergat ruimte achter het kerkgebouw D( straat en een verzoek van de heei C. Reijneveld voor het bouwen een bedrijfswoning nabij Lagewa 21-22 ontmoetten geen bezwa evenals het bouwen van een kam voor de Betoncentrale. LEERDAM De 49-jarige H uit Asperen heeft bekend vrouw, de 48-jarige mevr. Co v. Rees. te hebben vermoord. V middag tussen drie uur en half zou in de raadszaal van het meentehuis te Leerdam een pi conferentie worden gehoui waarin de Officier van justitie, F. H. van Meijenfeldt uit E drecht, nadere mededelingen o deze zaak zou doen. DEN HAAG Ir. J. D. Zijp. heerder van het radiostation Kooti is per 1 september a.s. aangewezer hoofd van de afdeling omroep en I visie van PTT. Tr. Zijp, die 54 jaar is. werd geto in Sliedrecht. In 1942, na het beh van het ingenieursdiploma in E kwam hij in dienst van PTT. aan' kelijk bij het toenmalig hoofdbesl en later als sectiechef bij het tel ft district Breda. Na de oorlog ging ir. Zijp in particuliere bedrijfsleven en wel bedrijfsleider van een ondernemini Tilburg. Een bijzonder hoofdstuk zijn carrière was daarna het di teurschap van de Volkshogeschool Rockanje. Hij werkte daar tot I toen hij werd benoemd tot leraar de MTS te Dordrecht. In 1950 keerde ir Zijp weer t( naar PTT. hij werd docent op opleidingscentum ..Voorlinden" Wassenaar. Bij Kootwijk-Radio heeft ir. I sinds 1957 gewerkt, waarvan de lai acht jaar als beheerder. LISSE De Luchtklievers hield wedvlucht vanaf St. Dizier. 405 km., 125 duiven. Gelost werd om 6.30 1 eerste prijsduif 12.20 uur met een I held van 1051 meter per minuut: la) Drijsduif 13.32 met 958 meter per Uitslag A de Borst 1 2 13 18, H en Zn 3 5 16 17. H "t Hort 4 9 10. H Kesteren 6. Aad van Diest 7 8 2* Joop van Diest 11 15 20. G Paardekc 19 22 24. J van Diest 21. J Duivel 25. De Oude Blauwband hield een vl vanaf Nuyon, 318 km met 140 vogels lost om 6.20 uur, eerste prijsduif 11J met een snelheid van 1045 meter per nuut; laatste duif 13.17 uur met 752 ter per min. De uitslag: G Doeswijl 5 15 17 21. M de Vreugd 2 11 20 22: Balkenende 3 28. N de Kuijper 7 Langeveld 8 9 13. B Roodcnburg van Dijk 16 18 19, C Oppekaar 23, Leeuw 24 26. Voor het schoonhouden van de Kon. Wilhelmina school worden, wegens ziekte van de tegenwooi dige kracht, sollicitanten opgeroepen voor tijde lijke dienst. Aanmelden Oegstgeesterweg 20, gaarne na 7.00 uur n.rr

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4