DE VLIET MAG NOG MEER RECREATIE-OORD WORDEN WEEKAGENDA Commentaar i Er is geen afleiding voor de W aardgracht-heai ing zonder B. en W. alkenburg gaat in beroep Karei Caron (26), bedrijfsleider van de Leidse baden: 'jeugd Ontsluitingsweg Ter Aar wordt realiteit Ons Buiten houdt kindercorso Avifauna-directeur Van der Valk overleden Hearing Parochieraad Herensingel solidair niet actie Waardgracht Vrachtwagen verloor aanhanger met stro IfUWf lEtOSE COURANT WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1969 b t LEIDEN - Nog nooit in hun bestaan hebben de wem baden in Leiden en omgeving met zo n verstelpende drukte te maken gehad als dit izoen. Dagelijks passeren duizenden en dui mden de kassa's van De Vliet. De Zijl, Poel- ïÜeer en De Does. In het water kan men geen ee slagen doen of men zwemt tegen iemand i. op de terrassen kan men vaak nauwelijks een cojlaatsje vinden. Het badpersoneel probeert de room op te vangen. Van *s morgens vroeg lot "ik) avonds laat loopt men het vuur uit de sloffen ti 1 m de zaken op rolletjes te doen verlopen. et I Bedrijfsleider van de Leidse den is de heer K. W. Caron. On- pks de vele drukte die het Irme weer meebrengt is hij juist ■e dagen erg in zijn schik. „Wat je", zegt hij „dat hebben we jg nooit beleefd. Weken achter- n hebben we dag in dag uit zon. ioier kan je het voor een zwem- ld toch niet hebben". och heeft de drukte ook minder wettige punten- De machines moe- constant op volle toeren draai- Geen moment kunnen ze even (aap gezet worden. In de Vliet incèeft dat tot resultaat gekregen, kt het filter minder goed is gaan en het water enigszins dof geworden. ,rdi Glaszuiver me el Caron (26),.De leek zeg', n al gauw: dat water is vies aar ik kan de verzekering geven t het water glaszuiver is- Door paalde chemische oorzaken is het ater niet zo doorzichtig meer. aar dat heeft absoluut geen kwa- ke gevolgen voor het lichaam. e hebben wat moeilijkheden met filter. Voor zo'n ding staat vijf ar en zo lang is het nu hier ir. Vliet in gebruik. We geven het het ogenblik wat extra controle- urten en hopen dan ook. dat de restie binnen een paar dagen is gelost. Van de week had iemand t daar ook toevallig over en ik i tegen henn: laten we allebei een is zwemwater opdrinken en over n jaar kunnen we er dan noe ns over praten. Er ligt ook wat s^nd en zand op de bodem. Dat |am omdat er een grondplaat heeft gezeten. maaT ook dat is i'eer verholpen". Avonduren el Caron is pas sinds april be- (jfsleider van de Leidse baden. eh zijn in die korte tijd al een ar plannetjes bij hem opgeko- ;n. die hij graag zo spoedig mo- [ijk gerealiseerd zou zien. De et gaat 's avonds om ongeveer ren uur dicht. Caron: „Dat is u net. het kardinale punt. Het volop zomer, het is prachtig er. het is lang licht, maar nou B l 's avonds als ouderen van hun rk komen, dan kunnen ze niet in zwemmen. n Poelmeer, dal iis tot half m [en, negen uur geopend Daar men na etenstijd 's avonds nog paar duizend man zwemmen ons kan dat niet. want dan )ben de zwemverenigingen uren luurd. In april, mei en juni als l nog niet zo licht is. en over l algemeen niet zo'n best weer. worden die cluburen redelijk 2jed bezocht, maar nou net in de weken van het seizoen komen bjjzonder weinig zwemmen op uren. De waterpolocompetitie in begin juli zo goed als afge- Ir. J. Tolenaar 6 mat jubileren SIDEN Op 5 september viert J. Tolenaar zijn zilveren jubi- rj i als internist bij het St. Eüsa- ziekenhuis. Oud-patiënten heb- een comité gevormd om hun voor de prettige manier, waar- jubilaris ziin werk verrichtte. 1 Iaden om te zetten. Bijdragen ten worden gestort op giro- fcning 1.55.40.54 ten name van H. Jacobs te Leiden met ver ding: „Jubileumgeschenk dr. lopen en hei komt niet zelden voor dat dan hoogstens 40 zwemmers op die uren zwemmen. Dan zeg ik op mijn beurt: is dat wel redelijk, is dat wel verantwoord. Begrijp me goed, ik ben pur sang sport man. ik ben op en top vereniigings- man, maar ik dacht toch niet dat je de duizenden die ook 's avonds recreatie zoeken buiten mag laten staan. Voor mijn part mogen die vereni gingen blijven, maar ze moeten we! toestaan, dat ook anderen ge bruik maken van het bad. Zeker in de vakantietijd. Er moet een compromis gevonden worden. De gemeente Leiden zit financieel wat moeilijk. Door 's avonds het bad open te gooien scheelt het ook duizenden guldens in de exploita tie. Personeel Over de kritiek, dat er jong perso neel aan het bad loopt, zegt Caron „We werken hier met zes man vol wassen personeel. Normaal kunnen we het daarmee wel af. maar als het zo waanzinnig druk is nemen we jongens en meisjes van de zwemverenigingen als hulpperso neel aan. Dat is altijd verantwoord. Gebeurt er iets. dan springen die onmiddellijk in het water. Het zijn stuk voor stuk uitstekende zwem mers. die er desnoods twee tegelijk uit kunnen halen". Midden op het gazon van de Vliet, vlak bij het kinderbadje, staan toiletten, die om de zoveel tijd verstopt zitten. Caron: „Het is meer dan erg. wat daar allemaal ingegooid wordt- Alles vind je er in terug: damesverband, ba by lui ers. De toiletten worden gewoon TF.R AAR Waar vele Ter Aarse kwekers jarenlang voor hebben ge vochten zal zeer binnenkort realiteit worden. Gedeputeerde Staten heb ben namelijk het raadsbesluit om een krediet voor de ontsluitings weg Kerkpad-Geerweg beschikbaar te stellen, goedgekeurd. Het gemeentebestuur is druk in de weer om de werkzaamheden zo snel mogelijk te laten beginnen. Nog vóór de komende winter zal men de weg kunnen gaan gebruiken. Vooral dit laatste zal de al zolang wachtende kwekers in dit gebied als muziek in de oren klinken, want het betekent, dat zii op een wat ge rieflijker manier bij hun bedrijf kunnen komen, dat de aanvoer van kolen en stookolie per auto kan ge schieden en dat men in de toekomst een aansluiting op het elektrische net zal kunnen krijgen. In 1964 is een ander deel van het plassengebied ontsloten door de aanleg van de Paradijsweg. De kwekers hadden toen al een groot bord neergezet, waarop zij hun verlangen om ook het laatste deel LEIDEN Zaterdagmiddag houdt de volkstuindersvereniging Ons Bui ten in Leiden-Noord voor het eerst een kindercorso. Het vertrek is vast- steld op 2 uur en de kinderen wan delen met hun versierde fietsen en dergelijke via de wandeldreef over de ventweg van de Willem de Zwij gerlaan naar de Albrecht Crijnssen- straat om daar weer op het com plex te komen. Er wordt hier ge keerd en via dezelfde weg keren de kinderen terug naar de kantine. als vuilnisbak gebruikt. Geen won der, dat de boel dan verstopt raakt. Maar. er wordt aan gewerkt en ik hoop, dat het 't volgend jaar afgelopen zal zijn". Karei Caron heeft meer plannen. Over de meeste wil hij zich niet uitlaten. „Dan zeggen ze bij de Sportstichting: had je niet beter eerst bij ons kunnen komen Trampolines Een ding is voor Caron zeker: de Vliet moet nog meer een recrea tie-oord worden. „Wat kunnen wij de mensen nu bieden? Akkoord: ze zonnen 'natuurlijk, 't zwemwa ter en een aardig terrasje, maar meer toch niet. Dat zou ik graag veranderd zien. Ik heb een beetje ervaring opgedaan in Duitsland en Oostenrijk. Daar loopt in de zwem baden hoogstens 1 badmeester rond. die alles doet. Die verhuurt tafeltennistafels en trampolines en houdt toezicht op het bad. Dat moet hier ook kunnen, al besef ik wel, dat in Duitsland en Oosten rijk het publiek meer discipline heeft. Maar toch. er moet meer af leiding komen. Anders gaan ze zich vervelen. Uren lang in het water houden ze het toch niet uit. Is er geen afleiding voor de jeugd. Je krijgt vrijages, pesterijen en ver nielingen. Vergeet niet. dat hele gezinnen hier de dag doorbrengen. Over het toezicht nog eens- „De mensen denken dat het zo makke lijk is, maar denk eraan, dat het badpersoneel na zo'n drukke dag bekaf is. Voortdurend die druk van: als er maar niets gebeurt. De hele dag lopen ze gespannen rond. Daar moet, je niet te licht over denken". Er wordt nog wel eens gestolen in de zwembaden. Caron: „Dat ligt aan de mensen zelf. Je staat er van te kijken wat ze alle maal meeslepen naar een zwem- had. Er hangt hier een enorme klok. dus een horloge hoeft men niet mee te nemen. Ook sieraden heb'je hier niet nodig. Toch ge beurt'het, dat mensen voor honder den guldens in hun zakken laten zitten- Onbegrijpelijk. Nu is er nog toezicht bij de garderobes maar daar willen we eigenlijk van af. Begrijp me goed. we willen de mensen wel service bieden, maar ze moeten zelf ook verantwoorde lijkheid kunnen dragen". LEIDEN Naar ons vanmorgen loco-burgemeester S. Menken heeft meegedeeld, zal het college van B. en W'. niet aanwezig zyn op de mor genavond te houden hearing van het „Comité Waardgracht en omgeving". Het college heeft in een brief aan het comité laten weten dat het tijd stip van de hearing „hoogst onge lukkig" is gekozen in verband met de „WaardgrachC'-interpellatïe tij dens de eerstvolgende raadsvergade ring van maandag 18 augustus. Te vens betreurt het college het dat het comité geen voorafgaand overleg heeft gepleegd met B. en W. en dat het zich slechts heeft gewend tot drie wethouders, te weten me vrouw Den Haan en de heren Harm- sen en Piena. Ook zien de wethou ders geen kans op korte termijn hun agenda te wijzigen om toch op de hearing aanwezig te kunnen zijn. Het comité heeft op dit schrijven nog niet gereageerd. VALKENBURG De gemeente raad van Valkenburg heeft gister avond besloten tot het instellen van een beroep tegen het besluit van Ged. Staten inzake het plan Boon rak. Ged. Staten hebben namelijk hun goedkeuring aan het besluit van de raad onthouden. Het voorstel om medewerking te verlenen aan de uitbreiding van de chr. school met drie lokalen en een gemeenschaps ruimte werd aangenomen evenals het voorstel met betrekking tot het aan te leggen voetbalveld. De Oran jevereniging krijgt meer subsidie. De raad besloot ook tot afkoop van het vaarrecht van de beer C. J. van Weerden. (In verband met ziekte in zijn ge zin kon onze correspondent gister avond niet het volledige verslag van deze raadsvergadering maken. Wij hopen dat morgen te publiceren - red. N.L.C.). Ook over de komst van de fractie voorzitters blijkt nog geen zeker heid te bestaan, omdat op de don derdagavond vóór een raadsverga dering altijd fractievergaderingen worden gehoüden. ALPHEN/LEIDEN In het St. Elisabethzickenhuis overleed op 74- jarige leeftijd de heer M. C. van der Valk, directeur van het vogel park Avifauna en president-direc teur van de Familie-vennootschap Valkenhorst. De heer Van der Valk begon zijn maatschappelijke loopbaan als res taurant-eigenaar in Voorschoten. De Gouden Leeuw was zijn eerste res taurant. Nu telt het door hem op gerichte restaurantbedrijf vijftien zaken, waaronder twee in België. De meesten ervan worden beheerd door zoons en schoonzoons. Vrijdagmiddag heeft de begrafenis plaats. Eerst wordt het stoffelijk overschot naar Alphen vervoerd, waar in de Pius X-kerk een requiem mis wordt opgedragen. Daarna heeft de bijzetting plaats In het familie graf op de begraafplaats Rosenburgh te Voorschoten. GEMEENTE ZOETERWOUDE De burgemeester der gemeente Zoeter- woude maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26. eerste lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend, dat met ingang van 14 augustus 1969 gedurende een maand ter gemeen tesecretarie voor een ieder ter inzage 'ligt het bij besluit van de gemeenteraad van 24 juli 1969. nr 1645. vastgestelde bestemmingsplan „Zonnegaarde" met bij behorende voorschriften en toelichting Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen gedurende bovenvermelde termijn van één maand bij Gedeputeerde Statep be zwaren tegen het vastgestelde p\jtn in dienen. ZoetArwoude. 13 augustus 1969 De burgemeester voornoemd, H. W. M. SIES, loco-burg. (~)P de „hearing" over de Waard gracht zal een aantal belangrij ke mensen ontbreken. Er komen geen wet houders en of er wel fractievoor zitters van de partij zullen zjjn, is nog maar de vraag. Het comité Waardgracht moet dit aan zichzelf wijten. Als men het college van B. en W. er bij wil hebben, zal het niet enkele wethouders afzonderlijk moe ten uitnodigen maar het college, dat. eventueel in overleg met het comi té, moet uitmaken wie er heen gaan. Bovendien zal het comité, om de zaak niet op losse schroeven te zet ten, in overleg met het college van B. en W. een datum moeten vast stellen. Het moet toch rekening hou den met de mogelijkheid dat een bepaalde datuni niet schikt. De da tum 14 augustus schikt het college om begrijpelijke redenen al niet omdat maandag in de raad over de Waardgracht wordt gepraat naar aanleiding van de interpellatie van de heer Amptmeyer. Een simpele informatie had het comité ook doen weten dat op de donderdagavond vóór een raadsvergadering fractie- overleg plaats heeft. Al met al een ongelukkige samen loop. waaraan moeilijk de inter pretatie kan worden gegeven dat B. en W. en de fracties geen belang stelling voor de zaak Waardgracht hebben. Als de hearing doorgaat zou het toch niet gek zijn dat B. en W. hun goede wil tonen en bijv. enkele hoofdambtenaren als waarnemer sturen. Die kunnen dan aantekenin gen maken en aan B. en W. door geven. B. en W. mogen formeel ge lijk hebben maar laten zij niet in formalisme vervallen. VRIJDAG 15 AUGUSTUS Pieterskerk 8.15 uur: orgelconcert Al- bert de Klerk. NOOHDW1JK-BINKEN- Grote Kerk. uur: orgelconcert Feike Asma. DIENST APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek. Breestraat 74. telef. 20552. Apotheek A van Breest Smallen- burg te Leiderdorp is de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek ls op zondag 10 augustus gesloten van 8 tot 24 uur. De zaterdag-, zonds^- en nachtdienst van Apotheek Voorschoten wordt waar genomen door de Centraal Apotheek. Films CAMERA Barbarella. 18 Jr., dag 2 3fl. 7 en 9.15 uur; nachtvoorstelllng. Ongerem de driften, 18 Jr.. vr en zat 23.30 uur. LIDO Zoek een plaats om te sterven. 14 Jr., dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. T.TTXOR Sissl. de romance van een prinses, a.l„ dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. REX Sexerella, 18 Jr.. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; nachtvoorstelling. Call-girls van Kopenhagen, vr en zat 23.30 uur. STUDIO Samen uit. samen thuis, a l dag. 2 30. 7 en 915 uur. TRIAXON Sound of music, a l., dag 2 en 8 uur W ASSENAAR - Kusttaal Heuff Hof- laan 7: tentoonstelling van schilderijen van Paul Arntzenius, to: en met 20 aug maand, t.e.m. zat. van 10 tot n u.. dinsd av. 8 tot 10 uur. Mobiel Kantoor ANWB. Alai Brandweei 5 maai 8. Politie 5 maal i Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 i middag tot zondag 24 uur). EHD: 20845. Behandeling r vallen Schoolhoofd De Vries gaal met pensioen LEIDEN De heer A, de Vries, tot 1 augustus j.l. de school werd toen wegens „vergrijzing" van de wijk opgeheven hoofd van de Kooiparkschoo) aan de Drifstraat, gaat met pensioen. Op 1? oktober wordt hij 65 jaar. Sinds september 1955 is hij hoofd geweest van de Kooiparkschool, die ressorteerde on der de Geref. schoolvereniging. Woensdagavond 27 augustus om 8 uur wordt in het gymnastieklokaal van de school Stadhouderslaan lb een afscheidsbijeenkomst gehouden. De poliklinische oahandellng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur. ('s mid dags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuls. Vrijdag 12 uiu tot zaterdag 12 uur door het St. Ellzabeth- ztekenhuis (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en informatiedienst voor Lelden-Zuid-West, secretariaat Jac ques Urlusplantsoen 83 voor hulpverle ning: telef. 24101 bij geen gehoor telef. 20460: voor Informatie: telef. 33921. Bezoekuren Ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënten in klasse la lb en 2e dagelijks 10.3»—11.30, 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten In klasse 3 maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19 dinsdag 13—14 zaterdag 15—16. zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t/ro vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. in het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Elisabethzlekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwari voor 7 tot half acht. kraamaldellng dagelijks van 3 tot 4 en "s avonds van kwart voor 7 tot half acht: tweede klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8 Annaklinlek Leiden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dags tl tot 12 en 2 tot 3. Diaconessenhuls. dagelijks eerste ki. n tot 12. 1:15 tot 2 en 7 tot 8 u tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.. derde kl. 1.15 tot J en 7 tot 8 u.: kinderafdeling dagelllks van 2.15—3 en 8.30—7 15 uur. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 lot half 8. op zondag van tot 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. NOORDWIJK - Sole Mtio klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en des avonds van 7 tot 8 zaal patiënten zon. dgs van 1 tot 3. dinsdag van I tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, longkllntek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- ling dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half S. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllntek en tbcéafdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half Musea en Horrus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot S u.. ook zaterdag, zondag van l tot 5 uur. Museuro Oudheden. Rapenburg op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 uur. zon dag van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg). op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags gesloten ten. Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot s u., zondag van 1 tot 6 uur, maandag gesloten. LEIDEN Wij ontvingen een afschrift van het volgende schrij ven aan de gemeenteraad: „De parochieraad en de priesters van de Herensingelkerk te Leiden zijn het na overleg met het Katho liek Bureau voor Maatschappelijk Werk van harte eens met alles mat kan worden gedaan om een eirid te maken aan de onmogelijke woon situatie in de omgeving van de Waardgracht. Zij laten de vraag naar het ont staan van deze toestand terzijde, maar achten het een taak voor heel de Leidse gemeenschap en bijzon der voor de stedelijke overheid stappen te doen tot opheffing van deze noodtoestand. Daarom verklaren zij zich soli dair met de actie van het Waard- grachtcomité en vragen, dat de voorgestelde interpellatie van het raadslid Amptmeijer in de verga dering van de gemeenteraad op 18 augustus doorgang zal vinden. Met de bedoeling van deze inter pellatie kunnen zij het volkomen eens zijn. Wat betreft de inhoud ervan maken zij een uitzondering aangaande de eis tot toelating van illegale huisbezetting in deze wijk." MARKTKRAMEN OP 3 OKTOBER MET UT BINNENSTAD LEIDEN Zoals wij onlangs schreven, worden dit jaar op 3 oktober ook marktkramen langs de Haarlemmerweg ge plaatst om voor het publiek de weg naar de Groenoordhal aan trekkelijker te maken. Dit be tekent echter niet, dat de tra ditionele drukte op de Stations weg, de Steenstraat en de Beestenmarkt nu tot het ver leden behoort. Er is namelijk besloten ook hier gelegenheid te geven tot het plaatsen van kraampjes om te voorkomen, dat de druk bezochte binnen stad een deel van haar aan trekkelijkheid zou verliezen. te ontsluiten, kenbaar maakten. Er gaan 36 kwekers gebruik maken van de nieuwe weg. De weg wordt aangesloten op de Paradijsweg. Met deze nieuwe weg zal het hele plas sengebied voor verkeer open zijn. Orgelconcert De Klerk in Pieterskerk LEIDEN Op vrijdag 15 augus tus om 8.15 uur zal Albert de Klerk in de Pieterskerk een orgelconcert geven. Hij zal dan werken spelen van Corette, J. S. Bach, Scarlatti, Milhaud, Dupré en Franck. Albert de Klerk, één van de meest vooraanstaande organisten, werd in 1917 in Haarlem geboren. Reeds op 16-jarige leeftijd werd hij organist van de St. Jozefkerk in Haarlem als opvolger van Hendrik Andriessen. Tegelijkertijd ging hij naar het con servatorium in Amsterdam, waar hij in 1949 „eum laude" slaagde voor het eindexamen orgel en tevens een onderscheiding voor improvisatie kreeg. Twee jaar later ontving hij de „Prijs voor Uitnemendheid" en de Toonkunstprijs. Voor zijn spel op kleine orgels werd hem in 1962 de Edisonprijs toegekend. Albert de Klerk is hoofdleraar voor orgel aan. het Amsterdamse conservatorium en sinds 1956 stadsorganist te Haarlem. Cursus Erkend Assurantie-agent LEIDEN De Leidse Assurantie Club heeft een B-cursus georgani seerd, die opleidit tot het examen Erkend Assurantie-agent (Register B). De lessen worden gegeven op maandagavond, te beginnen maan dag 22 september 1969. De cursus telt 30 lesavonden (a 1% uur), zo dat het B-examen in mei 1970 kan worden afgelegd. Nadere inlichtingen bij de heer J. P. M. Deen, Rijndijk 130 te Leiden (post Voorschoten). teL 01710 - 20099. W erk van scholieren in Bonaventura-college LEIDEN De heer G. Buschman, leraar aan het Fioretticollege te Lisse, heeft aan het eind van het schooljaar werk van zijn leerlingen tentoongesteld. Op verzoek van enkele Leidse scholen wordt de expositie, die „Woord en Beeld" heet. van maandag 18 tot en met vrijdag 22 augustus in het Bonaven- turacollege. Mariënpoelsrtraat, ge houden. De tentoonstelling is dage lijks na 3 uur 's avonds geopend. NIEUWKOOP Gistermiddag reed een auto met aanhanger, bela den met pakken stro langs de Noor- denseweg ,toen ter hoogte van de Julianalaan de aanhanger, waarop 140 pakken lagen, van de auto los raakte. Een uit de Julianalaan komende vrachtauto van een aannemersbe drijf sloeg ter plaatse juist rechtsaf de Noordenseweg op en kwam plot seling voor de onbestuurde aanhan ger te staan. De bestuurder remde uit alle macht maar kon een botsing niet voorkomen. Het gevolg was. dat de aanhanger zo'n schok kreeg dat de vrachtauto onder de pakken stro werd bedolven. Een groot aantal pakken kwam op de weg en in de bermsloot terecht. Het verkeer moest geruime tijd worden omgeleid langs de Julianalaan. Na een half uur was de rommel, die geen per soonlijk letsei veroorzaakte, weer opgeruimd. Kwart i oor 8 op school NIEUWKOOP Het hoofd van de openbare school, de heer Linnen kamp, deelde ons mee, dat men, warm of niet warm, het tropen rooster in elk geval van donderdag tot en met maandag zal handhaven. Dit houdt in, dat de kinderen om kwart voor acht op school moeten zjjn en dat de lessen tot half een zullen duren. Geslaagde uitgaansdag Z'woudse bejaarden ZOETERWOUDE In totaal 223 bejaarden hebben gisteren de jaar lijkse uitgaansdag beleefd. Met vier touringcars, een busje en acht auto's vertrok het omvangrijke gezelschap om half negen richting Rotterdam. In Hilligersberg, in „Lommerrijk", gelegen aan het water, werd koffie gedronken. Via de Van Briennen- oordbrug werd koers gezet naar Bra bant. In Oisterwijk werd het hoofd doel van de reis, „Groot Speyk" be reikt. Tijdens het diner reikte de heer C. Berg. voorzitter van het comité geschenken uit aan de oudste deel nemers, de 88-jarige mevrouw C. Ruigrok v.d. Werve-Slingerland en de 91-jarige heer J. Jansen. Namens de deelnemers spraken mevrouw Varkevisser-van Tilburg en de heer L. v.d. Geest. In de loop van de middag vertrok het gezelschap, waaronder mevrouw P. Detmers-Berben (de burgemees ter was om dringende redenen ver hinderd de reis mee te maken) via Zaltbommel en Den Bosch naar Oudewater. In „Buitenlust" werd de dag besloten. Om acht uur arriveer de men weer in Zoeterwoude. Man .stapte in afvoerput KATWIJK De 49-jarige Corne lls van Duyn is gistermiddag, om streeks 12 uur, op de achterplaats van slagerij Van der Plas aan de Princestraat in een geopende af voerput gestapt. De man brak zijn linkerbeen en is per ambulance naar het Academisch Ziekenhuis in Lei den vervoerd. WOUBRUGGE Mejuffrouw H. Suik, onderwijzeres aan de openbare basisschool, is benoemd tot vakleer kracht voor gymnastiek te Bleiswijk,

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3