Protestanten in Spanje willen evangeliseren Geef Apeldoorn promotie recht Perzische soldaten hielden toeristen schietend tegen Anglicanen willen tweede huwelijk accepteren Lutherse oud-zendeling ds. Solinger overleden Een woord voor vandaag Baptisten denken over registratie Uw probleem is het onze... CHR. GEREF. HOGESCHOOE Erasmus- postzegel BEROEPINGSWERK Gereformeerde Kerk Formosa Toestemming voor grote samenkomsten Ds.W. Kalkman overleden Elisabeth nog geen Isabel Paus wist het niet van Defregger De veilige manier van sparen Rijkspostspaarbank altijd safe! Relaas van Amsterdamse onderwijzer WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1969 Paulus heeft in het begin van het derde hoofdstuk van de brief aan de Philippenzen het woord „versnijdenis" laten val len. Hij vervolgt dan: „Want wij zijn de besnijdenis, die door de Geest Gods Hem dienen, die in Christus Jezus roemen en niet op vlees vertrouwen. Het Oude Verbond was gesloten met de Joden, die als teken de besnijdenis kregen. Door Christus w er echter een Nieuw Verbond gekomen. Wat is nu daarvan het teken? Paulus noemt een drievoudig teken. In de eerste plaats dienen we Hem, dat is de hemelse God. Een christen staat altijd in een dienende verhouding tot zijn God. Opmerkelijk is dat Paulus daarmee begint. Wij zouden voorop stellen dat bijvoorbeeld onze zonden vergeven zijn, dat we een nieuwe toekomst hebben ontvangen, dat we het heil deelachtig zijn geworden. Dat laat zien hoe de zelfzucht ook het evangelie kan binnen dringen. Een christen is iemand die voor alles zijn Heer dient in deze wereld. Het tweede teken van echt christen zijn is het feit dat we roemen in Jezus Christus. We zijn niet trots op ons werk. We pronken niet met onze gaven. We pronken maar met één ding: met Jezus Christus. Hij is onze eer. Wat zien de men sen als ze u ontmoeten? Zeggen ze dan: Wat een aardige ke rel? Of zeggen ze: Wat heeft Hij zijn Heer lief? Dat laatste is het teken van hei Nieuwe Verbond. Het derde is dat we niet op vlees vertrouwen. Vaak moest Israël verweten worden dat het vertrouwde op de macht van de geallieerde troepen in plaats van op God. Geldt dat ook niet voor ons. Beseffen de mensen die ons ontmoeten dat we op Hem vertrouwen? Dat is ook een teken van het Nieuwe Ver bond. We lezen vandaag: Romeinen 13 1-7. (Van onze correspondent) MADRID De Spaanse pro testanten die indertijd het we reldevangelisatiecongres te Berlin bewoonden, gaan een eigen nationaal evangelisatie congres organiseren. Het wordt gehouden in de eerste volle week van november in Barce lona. Ongeveer 150 predikanten, zendelingen, en gemeenteleden zullen het congres bywonen. Het wordt georganiseerd door „Evangelisatie in actie" een beweging opgericht door leden uit tal van pro testantse kerken. Deze beweging plaatst advertenties in kranten waar in gratis bijbelcursussen worden aan geboden, organiseert massale evange lisatiebijeenkomsten en verzorgt ra dio-programma's. Het congres is georganiseerd, opdat het Spaanse protestantisme zich kan bezinnen op de nieuwe situatie, die is ontstaan, sedert de Spaanse regering de godsdienstvrijheid in haar wetge ving heeft omschreven. Dit laatste jaar heeft het pro testantisme veel grote officiële verga deringen kunnen beleggen, wat vroe ger niet mogelijk was. In maart van Drie ven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet In behandeling worden genomen. Ge heimhouding Is verzekerd. Vragen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten In afzonder lijke blieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden Ingesloten. Vraag: Iemand is ons drie bedra gen vaa ramen enige duizenden gul dens schuldig wegens werkzaamhe den. Hij beweert het geld gestort te hebben op onze bankrekening, maar het geld is niet op onze rekening gestort. Wat moeten wij doen? Antwoord: De schuldenaar moet bewijzen dat hij het geld op uw rekening heeft gestort. Voor eventu ele fouten is hij zelf verantwoorde lijk. Bewijst hij dat het geld gestort is, dan moet de bank het uitzoeken, maar dit zal zeker niet het geval zijn. Hij zal dus moeten betalen en kan daartoe in een proces gedwon gen worden. Vraag: Hoe kan ik remolie uit een buitentent verwijderen en deze weer waterafstotend maken? Antwoord: Olie verwijderen met een vetoplossend middel, zoals tri, tetra of vlekkenwater Daarna kan u de buitentent een normale wasbeurt geven. Voor het waterdicht maken zijn spuitbussen in de handel, hy- droline. Er zijn ook bussen waarin een vloeistof zit, die verdund moet worden, zodat u zelf een bad kan maken waarin u de tent dompelt. Vraag: Iemand is 28 jaar in loon dienst geweest bij een NV. Hij heeft nooit een renteboekje of kaart ge had. V<>or die 28 jaar was hij in dienst bij een firma, die niet meer bestaat. In die tijd begon de zegel- tjes-plakkerij. Hem werd toen ge zegd dat hij er niet voor in aanmer king kwam, daar zijn loon te hoog was. Bij de NV was het loon veel lager, maar ook toen kreeg hij geen kaart. Bij de raad van arbeid zei men dat er niets aan te doen was, daar er van hem geen gegevens aan wezig waren. Is dit zo? Antwoord: Jammer genoeg is er op net ogenblik niets aan te doen. Hij nad zelf de kaart moeten aan vragen bij de raad van arbeid en deze aan de werkgever moeten aan bieden. Nu is de wet afgeschaft, evenals de routekaarten. Er wordt geen navordering meer gedaan. Vraag: Mijn moeder heeft een on geval P-had doordat een hond onder haar fiets terecht kwam. Zij viel en moest C/s week in het ziekenhuis liggen. Hiervan werd door de politie proces-verbaal opgemaakt en de ei genaar van de hond werd aanspra kelijk gesteld voor de kosten. Na onderzoek van de politie bleek de hond eigendom te zijn van een aso ciaal g -zin, dat niet één verzekering heeft lopen. Ik neb al geprobeerd voor mijn ouders de schadevergoeding te vra gen bij het waarborgfonds in Den Haag. doch daar vertelde men dat dit geval niet in aanmerking kwam omdat er bij het ongeluk geen mo torvoertuig was betrokken. Inmid dels hebben de specialisten mijn moeder minder-valide verklaard. Waar kan zij nu smartegeld en kosten vergoed krijgen? Antwoord: Inderdaad is generlei beroep op het waarborgfonds of eni ge andere instelling mogelijk. Uw moeder kan wel een bewijs van on vermogen aanvragen en het asociale gezin aanpakken, maar veel is daar van niet te hopen. Als uw moeder zelf de kosten van het ziekenhuis, specialisten en van minder-validiteit niet kan betalen, heeft zij recht op hulp krachtens de Algemene Bijstandswet. Vraag: Twintig jaar geleden had u in uw zondagsblad de rubriek „Hersenkrakertjes" onder redactie van Anton van der Meeden. Kent u soms een uitgave waarin dergelijke puzzels zijn verzameld? Antwoord: Er zijn de laatste tijd zeer vee' puzzelboekjes verschenen, o.a. Klein arythmetisch puzzelboek van W. van der Hoef, uitgave Persbelangen, postbus 35, Utrecht. Raadpleeg uw boekhandelaar, er is keus genoeg. (Van onze kerkredactie) APELDOORN Geef Apel doorn het promotierecht. Dit balletje wordt in het (christe lijke gereformeerde) Kerkblad voor het Noorden opgeworpen door ds. J. Kruis te Zwaagwest- einde. „Apeldoorn" is de Theologische Hogeschool van de Christelijke Gere formeerde Kerken, die de volgende maand haar 75-jarig bestaan gaat vieren. Ds. Kruis schrijft, dat ook buiten de Christelijke Gereformeerde Ker ken met veel waardering over Apel doorn wordt .gesproken. „Er mogen grote dingen (en ook kleine dingen kunnen groot zijn) van haar worden verwacht, namelijk vanuit het heilig en onfeilbaar Woord van God trach ten leiding te geven in de heden daagse kerkelijke en theologische si tuatie. Niet alleen binnen, maar ook buiten onze kerkelijke grenzen." Hij meent, dat in Apeldoorn nog niet het maximum bereikt is. De in vloed van de hogeschool zou groter kunnen zijn. Het begin is er, rru de hogeschool is opengesteld voor hen, die geen (christelijk gereformeerd) predikant willen worden. Vanaf 30 september tot 1 novem ber, worden bijzondere postzegels van 25 cent uitgegeven ter her denking van het feit dat vijf eeuwen geleden de beroemde humanist Desiderius Erasmus in Rotterdam werd geboren. De zegel is uitgevoerd in zeegroen en purper. De ontwerper is de heer S. L. Hartz te Haarlem. NED. HERV. KERK Beroepen te Ederveen, T. Langerak te Veenendaal; te Kamerik, G. van Estrik te Genemuiden; te Weesp (vac. H. Brons; toez.), T. Tijsma te Sexbie- rum; te Woldendorp, kand. E. van Stuijvenberg te 's-Gravenhage. Bedankt voor Kolderveen en voor Oldemarkt (vac. H. L. Lieve; toez.), kand. M. Schukken te Utrecht, die meedeelt voorlopig geen verdere be roepen in overweging te kunnen nemen. Aangenomen naar Leiden (vac. L. Kievit), G. C. Post te Giessendam, die bedankt voor Ede, Stolwijk (wijk- gem. 2) en voor IJsselmuiden (vac. J. Jongerden). Ma-ar ds. Kruis vindt het niet juist, dat wie zich na een studie in Apel doorn verder wil bekwamen, aange wezen is op andere opleidingsinstitu ten. Niet uit kerkelijke hoogmoed, maar uit verantwoordelijkheidsbesef voor de plaats en de functie van de eigen school dient ook in Apeldoorn het promotierecht te komen. Tijdschrift Hij wil verder een eigen theolo gisch tijdschrift en andere regelmati ge uitgaven vanuit Apeldoorn. „Niet om als strijdschriften te fungeren, maar om positief ons eigen schrif tuurlijke geluid te laten horen." Zending van vijf GOS-kerken (Van onze kerkredactie) TAIPEI Zendelingen van vier verschillende kerken heb ben in een gemeenschappelijke dienst in Taipei, de hoofdstad van Formosa, zes Chinezen be vestigd tot predikant. Deze belangrijke gebeurtenis zal later dit jaar gevolgd worden door de stichting van de Gereformeerd- Presbyteriaanse Kerk op Formosa. Sinds 1950 werkt op Formosa de Orthodoxe Presbyteriaanse Kerk van Amerika. In de loop der jaren heeft deze kerk assistentie gekregen van vier andere kerken, die eveneens lid zijn van de Gereformeerde Oecume nische Synode, te weten de Christian Reformed Church en de Gerefor meerd-Presbyteriaanse Kerk (Evan gelische Synode) beide uit Amerika, de Koreaanse Kosin-Presbyteriaanse Kerk, waarmee de Nederlandse vrij- gemaakten nauw contact onderhou den, en de Gereformeerde Kerken van Nieuw-Zeeland. Deze vijf kerken werken samen in de presbyteriaanse en gereformeerde zendingsraad op Formosa. (Van onze kerkredactie) SALISBURY De Anglicaanse Kerk van Centraal - Afrika over weegt een radikale wijziging in haar opvatting omtrent echtscheiding. Als de synode, die deze maand bijeen komt, de voorstellen die gedaan zijn aanvaardt, dan zal voortaan kerkelij ke bevestiging van een tweede hu welijk mogelijk zijn. De kerk moet zich dan van drie zaken overtuigd hebben. 1. Er is geen hoop op herstel van het eerste huwelijk. 2. De partner, die wil hertrouwen, heeft alles gedaan, wat redelijk mo gelijk was, om een verzoening te be werkstelligen en toonde zich oprecht bereid tot vergeving en berouw. 3. Zij, die het tweede huwelijk wil len aangaan, hebben het belang van de eventuele kinderen op het oog en zijn oprecht van plan om een blijven de vereniging aan te gaan. De Anglicaanse kerk van Centraal- Afrika is te vinden in Botswana, Ma lawi, Rhodesië en Zambia, dit jaar belegde het Spaanse bijbelge nootschap een congres in het theater van het Sociale Nationale Instituut. In een motel bij Madrid organiseerde de Billy Graham organisatie een con ferentie waar zelfs ministers kwa men. En de Zuidamerikaanse evange list F. Vangioni, preekte in een thea ter in Barcelona tot meer dan 7000 mensen. Inmiddels heeft het ministerie van justitie de eerste lijst gepubliceerd van kerken die zich volgens de eisen van de nieuwe wet op godsdienstvrij heid hebben laten registreren. De lijst bevat de namen van 105 plaatse lijke gemeenten die in 180 gebouwen kerkdiensten beleggen 166 predikan ten of lerende ouderlingen tellen. Het verzet tegen deze registratie blijft voortduren. De Spaanse Evenge- lische 'Kerk de Unit van Baptistenge- (Van onze kerkredactie) RENKUM Op 81-jarige leeftijd is zondag overleden de hervormde emeritus-predikant ds. W. M. A. Kalkman. Ds. Kalkman werd in 1888 in een onderwijzersgezin te Bolnes geboren. Hij studeerde in Utrecht en werd in 1915 predi kant in Nieuwerkerk aan den IJssel. Van 1921 tot 1927 stond hij in Werkendam; vervolgens in Katwijk aan Zee. In 1935 ging hij naar Amsterdam, waar hij ruim achttien jaar, tot zijn emeritaat in 1954, gewerkt heeft. Eerst was zijn wijk daar in Noord (Bloemenkwartier en Tuindorp Oost- zaan), later de Muiderkerkgemeen- te-B. Na zijn emeritaat was hij nog enige tijd geestelijk verzorger van de sanatoria in het Gooi. Het meest is ds. Kalkman bekend geworden door zijn pionierswerk voor de christelijke padvinderij. Sinds 1930 was hij voorzitter van de Nederlandse christelijke vereniging van padvinders. Na de oorlog is deze vereniging opgegaan in het NPV als de „X-groepen". Drie van zijn negen zoons werden predikant (in Uithoorn, Amersfoort en Eibergen). Hij was ridder, in de- Orde van Oranje-Nassau. Morgen om twaalf uur is de begra fenis op de nieuwe algemene be graafplaats te Hilversum na een rouwdienst in de Grote Kerk om elf uur. (Van onze correspondent) MADRID De Spaanse ouders die hun dochtertje niet Elisabeth moóh- ten noemen, hebben van het kanton gerecht te horen gekregen dat het verbod terecht was opgelegd. De - ambtenaar van de burgerlijke stand weigerde het kind als Elisabeth in te schrijven omdat die naam in de lijst van Spaanse heiligen niet voorkomt. Ze moesten het kind Isabel noemen. De ouders hebben de strijd echter niet opgegeven. Het kind is nog steeds niet ingeschreven. Ze zijn nu in hoger beroep gegaan en zullen de kwestie zo nodig aanhangig maken bij de Hoge raad van Spanje. meenten en de Episcopaalse Kerk blij ven de registratie weigeren. Toch begint dit verzet wat te bre ken. Reeds heeft één baptistenge meente zich laten registreren en ook in andere gemeenten wordt er ernstig over gedacht. Men begint te beseffen dat registratie bepaalde voordelen biedt, die men anders nimmer zal krijgen. Zo zei één vooraanstaande bap tist: Kerken die hun kracht niet zoeken in het evangelisatiewerk, kunnen die registratie blijven weige ren, maar niet wij baptisten. We kunnen zo maar niet de geweldige evangelisatiekansen laten schieten door ons niet te registreren." Wel wordt met nadruk gezegd dat men niet van mening veranderd is, omdat de wet toch goed blijkt te zijn, maar omdat men wil evangeliseren. ROME Toen paus Paulus De fregger lot hulpbisschop van München benoemde, wist het Vaticaan niet, dat hij betrokken was bij de executie van zeventien Italianen tijdens de Tweede Wereldoorlog. Als het Vati caan het wel had geweten, dan zou tenminste een speciale pauselijke dispensatie voor Defregger nodig zijn geweest om bisschop te worden. Dit heeft het Italiaanse rooms-ka- tholieke persbureau ASCA van „goed ingelichte woordvoerders" verno men. SPAARBANK! SÏKIJj- tN VOLGN 999-123 IV spaarrekening ir bcktmJ om bneven, Jie u aan <Jo Cenlrale A vlc SjubpOttSPMll»!* Mndv f SU,if aarbnrgl de rttlcc dour dt ra Ifoltntoa, J.Hiro/tmhteudr Er zijn 2300 vestigingen. Op de postkantoren kunt u de hele dag terecht. Een aantal daarvan is zelfs ook op vrijdagavond of de plaatselijke koopavond geopend. Voor de postagentschappen gelden aparte openingstijden. (Vervolg van pag. 1) Op 28 juni vertrok de onder wijzer naar Iran. Op de terug weg naar dat land op 24 juli heet hij zijn visum aan de grens van Afghanistan af laten stem pelen waarna hij in de strook niemandsland kwam, dat hij be titelt als „dor en kaal". „Blijkbaar was de grens naar Iran dicht, want wc werden tegengehou den door zes soldaten die beduidden dat we niet verder moesten lopen. We waren stomverbaasd, omdat even verder op een bord te lezen was „Welcome to Iran". De meesten van ons waren met personenauto's en busjes. De reacties waren aanvankelijk lakoniek. We hoorden dat de grens de dag tevoren nog open was geweest, maar om re denen van medische aard zou de grens deze dag gesloten zijn. Waarschijnlijk waren autoriteiten in Iran bang voor een evt. cholera-epi- demie die in Afghanistan zou bestaan en die enkele jaren geleden tiendui zenden slachtoffers heeft geëist". De onderwijzer zegt dat hij zich eerst zorgen begon te maken met be trekking tot de voedsel- en drank voorziening in dit uiterst droge ge bied. Provoceren Na aandrang van de groep toe risten kwam er iemand opdagen die blijkbaar iets met de grensaffaire te maken had. Deze man echter hij was niet in militair kostuum gekleed bleek niet van het verbod af te weten. Hij beloofde voor voedsel en drank te zorgen, wat inderdaad ge beurde de volgende dag. Stretchers werden ter beschikking gesteld waar- (Van onze kerkredactie) AMSTERDAM Gisteren is in de vroege morgen de lutherse predikant van Amsterdam, ds. D. Solinger overleden. H(j werd 56 jaar oud. Ds. Solinger werd pas predikant, nadat hij jaren in Indonesië als zendeling had ge werkt. Hij zal vrijdagmorgen be graven worden. Ds. Solinger werd in 1913 in Schie dam geboren. Hij ging niet meteen theologie studeren, maar werkte eerst een aantal jaren op het kantoor van de Nationale Levensverzeke ringsbank. Pas daarna liet hij zich inschrijven aan de zendingsho geschool te Oegstgeest, om als zende ling te worden uitgezonden. Op 6 juni 1939 werd hij bevestigd tot zendeiing-leraar in een dienst in de Utrechtse Domkerk. Hij werd uit gezonden door de toenmalige Utrechtse Zendingsvereniging naar Oost-Java. Na het uitbreken van de oorlog werd ds. Solinger door hét toenmali ge zendingsnoodbestuur overgeplaatst naar de Bataklanden. Na de bevrij ding uit Japanse gevangenschap keerde hij naar Nederland terug. Van 1946 tot 1548 was hij hulpprediker van de lutherse gemeente van Bode graven. In dat laatste jaar vertrok hij ech ter opnieuw naar het Batakland en werd docent aan de opleidingsschool te Kabandjahé in de Karo-Bataklan- den. Ook is hij nog enige tijd predi kant geweest van de protestantse kerk van Medan. In 1954 keerde hij voorgoed naar Nederland terug en werd hij volledig predikant van de lutherse streekge- meente die Purmerend. Medemblik en Hoorn omvat. Daarna stond hij nog vier jaar te Haarlem. In 1961 werd ds. Solinger bevestigd tot pre dikant van Amsterdam. Ds. Solinger was lid van de Lu therse Zendingsraad en tevens de lu therse redacteur van het evangelisa tieblad De Open Deur. De begrafenis is vastgesteld op vrijdagmorgen om half twaalf op de Nieuwe Oosterbegraafplaats te Amsterdam. Maar vooraf is er om tien uur een rouwdienst in de Roga- te-kapel, waarin ds. C. Pel zal voor gaan. op men kon slapen in dit gebied vol slangen en schorpioenen. De man beloofde ook contact op te nemen met de autoriteiten in Te heran (hoofdstad), maar hij kwam te rug om te vertellen dat het niet was gelukt. De Amsterdammer vertelt dat de groep het lange wachten beu werd en overging tot het provoceren van de militairen. Er werd gefotogra feerd, hetgeen blijkbaar niet mocht. Camera's werden in beslag geno men. Bij het pogen van een toerist zijn camera terug te pakken uit de handen van een soldaat kreeg hij met een geweerkolf slagen op zijn benen. Voetje voor voetje zette men stap pen in de richting van de Iraanse grens, waarbij de soldaten probeer den de toeristen tegen te houden. „Wij wilden naar het quarantaine kamp dat bij de grens zou liggen. Daar zouden wij kunnen worden on derzocht", aldus de onderwijzer. „Niet van dat alles. Op onze vragen en verzoeken werd eenvoudigweg niet geantwoord. Toeristen die uit de andere richting kwamen, gaven wij verzoeken mee onze consuls te waarschuwen. Wij hebben daar echter nooit iets van gehoord". Hongerstaking In de verte konden wij het quaran tainegebouw zien liggen. Een Ameri kaanse vrouw kreeg het voor elkaar een onder-officier van het leger te bewegen ons een choleratesl af te nemen. Op 26 juli zouden wij einde lijk de uitslag van een bespreking horen met Teheran. Tegen het mid daguur nog niets. De Amerikaanse ging in hongerstaking. Enkelen van ons liepen door en de soldaten kre gen het benauwd. Op het telegram naar Teheran was niets vernomen. Inmiddels waren enkele leden van de groep zo ver doorgedrongen dat de situatie gespannen werd. Een licht handgemeen ontstond waarbij een toerist probeerde het geweer af te pakken van een soldaat. „Ik weet niet precies hoe het gebeurd is, maar opeens werd er geschoten. Verwar ring ontstond. Een Duitser werd ge dood cn een andere toerist kreeg splinters van een kogel in zijn rug. „Op dat ogenblik werd men wild van woede. De stretchers wer den kapotgeslagen. Enkele se- mi-artsen onder de vijftien Nederlan ders constateerden de dood van de Duitser en achtten het dringend ge wenst dat de gewonde naar een zie kenhuis zou worden gebracht. Dat mocht. Na enige tijd keerde de man terug. Inmiddels was het aantal mili tairen versterkt met een groep van 60-100, soldaten die de bajonet op het geweer had gestoken. de na 'het ééndaagse verblijf mede dat alle toeristen goed gezond waren en ieder ging zijns weegs na de afspraak dat de buitenlandse ambassades in Teheran een rapport over de affaire zou worden toegezonden. Inlichtingen De moeder van de onderwijzer had na het uitblijven van post van haar zoon inlichtingen ingewonnen op de ambassade van Iran in Wassenaar. Daar bleek men aanvankelijk niets van de in quarantainestelling af te weten. Een functionaris van het mi nisterie vaai buitenlandse zaïken ver zocht de regering van Iran mede te delen hoeveel Nederlanders zich in quarantaine bevonden als gevolg van de gezondheidsmaatregel. De groep toeristen heeft in elk geval geen con tact kunpen krijgen met ambassades of consulaten. De onderwijzer merkt tenslotte op te hopen dat de regering in Iran van dit trieste voorval zo geschrokken is dat in het vervolg een sluiting van de grens wordt aangekondigd. „In ande re gevallen is de toerist de dupe, met alle nare gevolgen van dien". 1 2 3 4 2 3 5 6 7 5 6 1 8 9 10 e 9 10 In orde Eerst de volgende dag vertrokken wij naar het quarantainestation in het grensstadje Taybad, waar onze papieren na een dag in orde werden bevonden". De onderwijzer vertelt dat dit cen trum luxueus was ingericht. Over nacht werd in tenten, die bij aan komst totaal leeg waren. Volgens hem probeerden afgezanten van de Iraanse regering tegenstrijdige ver klaringen te krijgen over de dood van de Duitser die een „ongeluk" zou zijn geweest. De verklaring werd slechts door een Indische toerist waarschijnlijk uit politieke redenen getekend. De quarantainearts deel- TNVUL-PUZZEL Hor. woorden invullen die verticaal dezelfde cetekenis hebben 1. werk van Ibsen, 2. sultanaat aan de Per zische golf, 3. stand, 4. dorp in Gel derland onder Bemmel, 5. verstand, 6. rivier in Duitsland, 7. op geen plaats. 8. profeet, 9. inwendig li chaamsdeel, 10. vrouw van Abraham. Oplossing vorige puzzel. Hor. 1 Portugees, 2. Ariël-oost, 3. ster-moede, 4. Setter-den, 5. edele - demi, 6. re - va. - nu - leg, 7. plan - koers, 8. oer - hop - era, 9. snaak - Ares. Vert. 1. oasser - pos, 2. Ort - ede len, 3. riet - eva - ra, 4 ter - Tl - Anna, 5. Ulm - een - kok, 6. Goor - duo - pa, 7. eo. - edeleer, 8. es - Demer - re, 9. stenig - sas. Het weer in Europa weer max L gist. O.sl. Amsterdam zw. bew. 28 29 0 Brussel mist 0 Frankfort 1. bew. 31 0 Genève h. bew. 29 0 Innsbruck 1. bew. 27 0 Kopenhagen 1. bew. 21 0 Locarno onbew. 30 0 Londen zw. bew. 23 1 Luxemburg h. bew. 30 0 Madrid onbew. 36 0 Majorca 32 0 München onbew. 27 0 Nice 1. bew. 28 0 Parijs onbew. 30 0 Rome onbew. 30 0 Wenen onbew. 27 0 ZUricb onbew. 28 0

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 2