RUSLAND OVERDEKT MET TV-SATELLIETEN Kranig De moord aan de Vestadreef CAROLINA YES DINSDAG 5 AUGUSTUS 1969 Finland schenkt Lappen ook tv Noren zien het liefst journaal Het zag er bijzonder kranig uit, die show van de Trommelaeren van Roesendaele onder de toren van Geertruidenberg, die op zichzelf al geschiedenis heeft gemaakt. Het korps speelde en roffelde niet alleen voortreffelijk, het gaf op het ruime marktplein ook een parade te zien, zo keurig, dat men een lineaal langs de rijen had kunnne leggen. De NCRV heeft er goed aan gedaan, de kundigheden van dit vaderlandse korps eens speciaal te vertonen. Na de gebruikelijke politiefilm was ook de Belgische reportage over de imposante bouw van de Scheldetun- nel zeer interessant. Op Nederland 2 vulde de AVRO haar hele zendavond met de grootse oorlogsfilm „Bommen op de Roer- dam", een geweldig wapenfeit, waar voor vliegtuigontwerper dr. Barnes N. Wallis zijn opzienbarende uitvin ding deed: de over het water dansen de bom. Er zijn diverse boeken geschreven over dit fantastisch ge beuren in de Tweede Wereldoorlog, waarbij in 1943 door het wegvagen van de beroemde dammen in de Roer vallei de Duitse oorlogsindustrie voor een half jaar vrijwel werd lamge legd. Maar het was de roman van R. C. Sheriff, waarnaar Michael An derson deze film maakte. Zeer veel had hij daarbij aan het ooggetuügeverslag van de vlieger Gibson, die de operatie leidde. Daar door heeft deze film een zekere historische waarde gekregen. Gouden munten gevonden bij graven put (Van onze correspondent) OYEN Bij het metselen van twee sierputten in de fundamenten van een eeuwenoude schuur van landbouwer G. L. Bouwens aan de Parallelstraat in het Oostbrabantse Oyen zijn vier gouden munten uit de 16de eeuw en een koperen munt gevonden. De vondst wei-d gedaan door metselaar Hoefnagels. Volgens deskundigen heeft een van de goudstukken een halve gouden nobel, die in 1582 in Gent werd geslagen een marktwaarde van 1500 gulden. Voorts werden een Portugese gouden munt en twee Spaanse dub bele dukaten met de beeltenis van Ferdinand en Isabella gevonden. Archeologen nemen aan, dat de terp, waarop de boerderij staat, al sedert eeuwen is bewoond geweest. Zij achten het niet uitgesloten, dat nog meer munten zullen worden opgegraven temeer omdat men ook vele eeuwenoude scherven heeft ge vonden. Voorlopig heeft landbouwer Bou wens de bij het graven van de put vrijgekomen grond opzij gelegd om deze in het najaar, als hij meer tijd heeft, uit te zeven. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Uit allerlei Europese landen komen opge wekte televisieberichten naar ons toe: elk is op eigen wijze be zig met dit onstuimig-groeiende medium de ruimte te geven. Een van de ijverigste landen is de Sowjetunie, die gestaag door werkt aan het gigantische plan om het gehele onmetelijke land met de staten van het commu- nustische blok samen, te over dekken met eigen satellieten en bodemstations opdat de stem van Moskou overal direct kan worden gehoord. Voor Rusland is het volstrekt on mogelijk, tv te verspreiden via zen ders en steunzenders zonder meer: men kan geen relais onderhouden van de Chinese grens en Siberië tot aan de uiterste rand van de Balkan en dan nog eens over de gehele breedte van het land, een breedte die tegenwoordig aan de Westduitse grens begint. iHet satellietenplan van de Sowjet unie maakt grote vooruitgang in uit voering. Op het ogenblik telt Rusland in totaal 200 tv- stations waarvan er 121 over eigen studio's beschikken: de overige zorgen voor doorzending en versterking van beeld en geluid. Daarbij bestaan er nog 79 grote en 550 kleine relaiszenders, alle ook in gebruik bij het Intervisienet Voor het einde van 1970 wil de Sowjetunie echter vaste satelliet- ver bindingen hebben met twintig steden in Siberië en Midden-Azië, waar voor bodemstations worden ge bouwd. Het werk hiervoor vordert goed. Aan het einde van het volgend jaar zullen volgens plan over het ge hele land 6 tv- programma's met een dagelijkse omvang van 50 zenduren zijn te zien. Aalanil-eilanden Ook Finland is druk bezig met uit bouw van het zendernet, en wel met het oog vastgericht op Lapland. Dit jaar nog worden vier nieuwe zenders in gebruik genomen, waarvan in de eerste plaats de Aaland- eilanden zul len profiteren. Deze eilandengroep voor de Zweedse kust krijgt 'hiermee „eigen televisie", d.w.z. dat de zen ders het eerste en het tweede Finse programma zullen relayeren. Tot nu toe kon de eilandenbevolking, die voornamelijk Zweeds spreekt, alleen de Zweedse programma's ontvangen. Voor Lapland, dat een slechte tv- ontvangst uit Noorwegen heeft, zul len de nieuwe Finse zenders van groot belang zijn: zij schenken het hoge noorden goede kijkmogelijk- heden, voor zover de taal geen con flicten schept. Blijven we nog even in Scandina vië, dan moeten we vermelden dat in Zweden de belangstelling voor het kleurenkijken iets toeneemt na een zeer aarzelende start. Zweden telt op 8 miljoen inwoners een dikke 3 mil joen tv-toestellen, waarmee net zgn. „verzadigingspunt" is bereikt. Op het ogenblik zijn er 75.000 kleurenappara- ten in gebruik en al is het een luttel begin, vooral in een zo welgesteld land, er komt nu toch een beetje schot in. Eindelijk miljoen Ook in Zwitserland valt vooruit gang te melden, en wel in het aantal kijkers. Dit land tobt wat de tv be treft met uitzonderlijke moeilijkhe den: ten eerste de hoge bergen die de ontvangst op talloze plaatsen zeer moeilijk maakt en daarom noopt tot het optrekken van massa's centrale antennes op bergtoppen om de dalen te bedienen, en ten tweede de drieta ligheid van het land, die ook drie programma's eist. Ten langen leste is Zwitserland nu het miljoen kijkers gepasseerd. Van dat nu dikke miljoen volgen rond 763.000 kijkers het Duitse, ruim 226.000 het Franse en iets meer dan 50.000 het Italiaanse programma. Toch telt het land ook al 21.000 kleurentoestellen, waarvan verreweg de meeste 19.000 in het Duits sprekende gebied staan: hier kan men ook de Duitse programma's op vangen. Britse kleur Heel kalm aan ontwikkelt zich de belangstelling voor het kleurenkijken in Engeland. Hier zendt uitsluitend BBC-II kleuren uit en juist dat tweede programma verheugt zich niet in al te grote kijkdichtheid. Dat heeft redenen: in de eerste plaats heeft dit progressieve programma de behoudende Britten van het hoopvol le begin af niet erg gepakt en in de tweede zendt BBC-II uit op de 625 lijnen van het vaste land, een sys teem dat op oudere toestellen niet is te ontvangen. Wie dus een kleurentoestel koopt moet een grote uitgave doen: het moet een apparaat zijn, dat twee zendsystemen kan ontvangen plus kleuren. De industrie heeft dit bezwaar ech ter voor een deel ondervangen, door op ruime schaal kleurenontvangcrs in huur aan te bieden. Hiervan wordt druk gebruik gemaakt, maar toch telt het land op 15 miljoen zwart-wit-ap- paraten niet meer dan 105.276 kleu rentoestellen. Niettemin is de be langstelling groeiende, want volgens de jongste industriële opgaven wer den er in april ruim 10.000 zwart-wit en bijna 6000 kleurenontvangers ge kocht. Nog 'een kort bericht uit Oost-Duitsland: dit land houdt zich sterk bezig met de ontwikkeling van radio en televisie in het Oosten. Op het ogenblik wordt alle technische hulp gegeven voor uitbreiding van het radionet en oprichting van een televisiestation met zenders in Je men. De crimi's En tenslotte nieuws uit Noorwegen, waar een opinie-onderzoek werd ge- KAIMO VAN4VOVD Hilversum I, 402 m. KRO 18.30 Nieuws. 18.41 Actualitei ten. 19.00 Stereo: Luc Lutz. 20.00 verslag wereldkampi oenschap wielrennen voor prots op de baan ln Antwer pen. 20.05 Stereo: Operamuziek (opn.) 21.15 Triangel, hoorspel. 21.50 Stereo: Moderne kamer muziek (gr). 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelin gen. 22.45 Grammofoonmuzlek. 22.50 verslag wereldkampi oenschap wielrennen voor profs op de baan In Antwer pen. 23.00 Horizonten: toe ristisch magazine. 23.30 Stereo: Lichte grammofoonmuzlek. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. AVRO 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojour naal. 18.25 Stereo: Promenade orkest. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Trefpunt: discussieru briek voor actuele zaken. 19.30 Nieuws. 19.35 Vergeet 't maar: gevarieerd programma. 21.00 Planorecital. 21.30 Hierin? jeugdprogramma. 22.05 Caba retprogramma van jonge ar tiesten. 22 30 Nieuws. 22.40 Ra diojournaal. N.O.S.: 22.55 Mu ziek van deze eeuw (opn.). 23.55-24.00 Nieuws. Nederland I. 18.50 Kleur: Pluimpje. STER: 18.56 Recla me. NOS: 19.00 Journaal. STER: 19.03 Reclame. CVK/I- KOR/RKK: 19.07 Kenmerk: in formatierubriek over kerk en samenleving. TROS: 19.32 Co- hen Kelly: Kleren maken de man. TV-feuilleton. STER: 19.56 Reclame. NOS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. TROS: 20.20 Een zomer ln Hi- rosjima, documentaire film (herh.) 21.10 Heintje in Ham burg. film (herh.) 21.30 Mr. Rose: Mr. Rose in het nauw. TV-feuilleton. NOS: 22.15-22.20 Journaal. Nederland II. NOS: 18.50 Kleur: Pluimpje. STER: 18.56 Reclame. NOS: 19.00 Journaal. 19.03 Kleur: Wooblnda, TV-se- rie voor de jeugd. 19.28 Scala: informatief programma. STER:19.5 6 Reclame. NOS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Re clame. NOS: 20.20 Kleur: Dub belspion. T V-film. 21.10 Ik vind dat...: Interviews. 21.45 Verbinding met... Belgie: Sa menvattend verslag van de wielrennen op de baan voor profs, te Antwerpen. 22.25-22. profs te Antwerpen. 22.25-32.30 journaal. BELGIE Kanalen Nederlands: 2 en 10: 18.55 Zandmannetje. 19.00 Do cumentaire: Hoe ontstaat een film (1) (herhaling). 19.25 Tie nerklanken. 19.55 Mededelin gen. 20.00 Nieuws. 20.25 Folkio- refestival van Mlddelkerke 1969. 21.00 Karei: Eenakter van Slawomir Mrozek. 21.40 vero ver de aarde: Kent u de melkweg? (herh.). 22.35 We reldkampioenschappen wiel rennen op de baan te Antwer pen. Samenvattende reporta ges. 23.05 Nieuws. Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Lichte grammo foonmuzlek met nieuws en ac tualiteiten. TROS: 8.00 Nieuws. (8.30-8.32 Nieuws). 9.00 Gym nastiek voor de huisvrouw. 9.10 De Toerist, klankbeeld. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de kleuters. 9.55 Stereo: Ver- zoekprogramma van klassieke muziek. 11.00 Nieuws. 11.02 Op sleeptros: voor automobilisten. 11.45 Actualiteiten. Ca. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Ge varieerd programma. (12.22 Wij van het land: 12.26 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws: 12.4! Actualitei ten: 13.00 Raden maar...). NCRV: 14.00 Stereo: Radio Ka merorkest (opn). 14.40 Stereo: Omroep Dubhelkwartet. 15.00 In 't Zilver: voor oudere luisteraars. 16.00 Nieuws. 16.02 Vakantieprogramma voor de jeugd. 17.00 Lichte grammo foon muziek voor de tieners. 18.00 Veel gevraagde gewijde muziek. Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.23 Stereo: Lichte grammofoonmuz. <7.30 - 7.35 Van de voorpagina.) VPRO: 7.54 Deze dag, lezing. VARA: 8.00 Nieuws en actualiteiten. 8.20 Lichte grammofoonmuzlek (pl.m. 8.30 Van alle markten thuis.) 9.00 Stereo: Opnamen van diverse VARA-orkesten en ensembles, 9.40 voor de jeugd. 10.00 Lichte grammofoonmu zlek. 10.30 Voor de hulsvrouw. 11.00 Nieuws. U.02 R.V.U.: Bal letevenementen, lezing. 11.32 Stereo: klassieke pianomuziek (gr.) 12.00 Stereo: Lakmé, ope ra van Delibes (le acte - gr.) 12.54 Voor het platteland. 13.00 Nieuws. 13.11 Actualiteiten. 13.25 Licht orgelspel. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Hon gaars Zigeuner Orkest (gr.) 14.20 Met de beer op stap. hoorspel. 15.00 Stereo: Radio Kamerorkest. 15.40 Stereo: Or gelconcert. 16.00 Nieuws. 16.02 Voor boven de zestig. NOS: 17.02 Oude liedjes. VARA: 17.20 Voor de jeugd. Pl.m. 17.55 Me dedelingen. Hilversum III. 240 m en FM-kanalen. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Lichte vocale mu ziekjes. 10.00 Nieuws. 10.03 Nieuwe langspeelplaten met kritische commentaar. NOS: 11.00 Nieuws. 11.03 Muzlek-le- zen. (12.00 Nieuws.) AVRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Radiojour naal. 13.08 Platenprogramma. <14.00 Nieuws.) 15.00 Nieuws. 15.03 Arbeidsvitaminen. 16.00 Nieuws. 16.03 Gimmick: licht platenprogramma. 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojournaal. 17.05-18.00 Pop- en countrymu- ziek. TELEVISIE MORGEN Nederland I. NCRV: 17.00-17.35 Voor de kinderen. houden naar voorliefde voor tv-pro- gramma's. Het dagelijks journaal bleek het geliefdste programma te zijn: 64 pet. van de kijkers sprak zich hiervoor uit. Het journaal wordt op de voet gevolgd door actuele discussies (59 pet.) en sportuitzendin- gen (57 pet Informatieve en educatieve uitzen dingen staan ook hoog in de be langstelling, maar (en waar hebben wij dat meer gehoord...?) aan de top staan de detectivespclen en de poli tieseries van buitenlandse makelij. Ze hebben dc voorliefde van 62 pet. van de kijkers en genieten evenveel kijkdichtheid als bet journaal. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 TROS 7.07 uur (kerkelijke zendgemachtigden) Ken-merk. 7.32 uur aflevering „Cohen en Kelly". 8.20 uur herhaling film „Een zomer in Hirosjima". 9.10 uur Heintje in Hamburg. 9.30 uur aflevering serie Mr Rose. Ned. 2 NOS 7.03 uur jeugdfeuilleton Woobinda, daarna Scala. 8.20 uur aflevering Dubbelspion: „Een moeilijk grens geval". 9.10 uur „Ik vind dat.uit Sluis. 9.45 uur wereldkampioenschappen wielrennen profs. VANAVOND TE HOREN Hilversum I KRO 8.05 uur Bel Canto. 9.15 uur hoorspel „Triangel" van André Kuyten. 9.50 uur Phiiharmonisch Octet Berlijn concerteert. 11.00 uur toeristisch magazine Horizonten: Tunesië. Hilversum II AFRO 7.35 uur amusementsprogramma „Vergeet 't maar 9.30 uur Hiering: leerlingen van het Delftse Grotius- lyceum discussiëren met dr. D. van Ooijen. 10.05 uur jonge protesterende artiesten in „Muze zon der make up". 10.55 uur Muziek van deze eeuw. De avonturen van de zeer Britse ex-politieman mr. Rose worden misschien vanavond wat spannender, nu hij zelf van moord wordt verdacht als er een dode me neer op zijn stoep ligt. Natuurlijk weet hij zijn eigen straatje perfect schoon te vegen en, zuuls de foto laat zien, niet hij, maar de hoge politie-autoriteit die hem verhoort, raakt daarbij in opwinding. POLITIEVERHAAL VAN N. A. M. WIJCHGEL 34 „Is het de bedoeling dat u meneer Van Hoogstraten onder vier ogen spreekt?" vroeg Daan Liefkens. „Volstrekt niet Wat ik graag wil weten betreft feitelijk beiden. Zou u mij willen zeggen of u woensdagavond samen met de heer Oldenhoeve uit bent geweest?" „We zijn die avond met z'n drieën naar Den Haag ge weest," antwoordde Van Hoogstraten. „Maar mag ik vragen waarom u daar belang in stelt?" „O zeker. Mijn belangstelling betreft meneer Oldenhoeve. Ik wil nagaan of hij de héle avond in uw gezelschap is ge weest' „En waarom dat, inspecteur? Van welke overtreding ver denkt u hem?" wedervroeg Van Hoogstraten glimlachend. „Nog van geen enkele. Maar om daar zeker van te zijn dien ik te weten waar hij die avond geweest is," antwoordde Timmermans rustig. „Dat heb ik u al gezegd, nietwaar?" „U zei mij dat u gezamenlijk naar Den Haag bent geweestj maar dat houdt nog niet in dat u ook hele avond in eikaars gezelschap bent gebleven en daar is het mij om te doen." „Lijkt het u niet geschikt, inspecteur, wanneer u ons eerst eens vertelde wat er eigenlijk aan de hand is?" op perde Van Hoogstraten. „Mijn onderzoek betreft de dames Huytema van Omme ren. Meneer Oldenhoeve zal u die naam wel eens genoemd hebben veronderstel ik?" „Zijn dat niet die twee oude dames waar hij nogal eens op bezoek ging en die hij tot tantes bevorderde, hoewel zij feitelijk achternichten van hem waren?" „Dus dat vertelde hij u. Die bedoel ik inderdaad. De beide dames zijn van woensdag op donderdagnacht vermoord. Dat heeft hij u toch zeker ook wel gezegd?" „Wij hebben hem na onze tocht naar Den Haag nog niet weer gezien." irEn heeft hij u hierover ook niet per telefoon ingelicht?" „Mijn hemel, inspecteur, moet ik hieruit opmaken dat u meneer Oldenhoeve tot een van de verdachten rekent?" vroeg Van Hoogstraten verontwaardigd. Iedereen en niemand is onder verdenking tot wij de moor denaar gevonden hebben," orakelde Timmermans. „Wij die nen na te gaan waar ieder van tun vrienden en kenisse zich bevonden op het tijdstip van de moord." „En vooral erfgenamen zijn zeker verdacht?" vroeg Van Hoogstraten spottend. Timmermans spitste zijn oren. „Hoe weet u dat meneer Oldenhoeve erfgenaam is?" De onwillekeurige kleine beweging van schrik, alsof hij merkte zich versproken te hebben, ontging Timmermans niet. „U wist het dus", constateerde hij. „Pardon inspecteur, het was slechts een veronderstelling." „En waarop berust die veronderstelling dan als ik vragen mag?" Itïtie... mensenkennis, wat u maar wilt. Waarom zou een vrolijke Frans als Wim Oldenhoeve twee oude vrij... pardon, oude dames zo vaak bezoeken als zij geen erftantes waren?" „Dat heeft meneer Oldenhoeve dan zeker ook wel eens laten doorschemeren, nietwaar?" „Nou, nee, dat nu niet bepaald, dat kan ik niet zeggen." „Laat maar. Dan even iets anders. Ik zou graag willen. weten waar u die avond in Den Haag geweest bent." Van Hoogstraten toonde verbazing. „Bewaar me inspec teur, wat verlangt u van mij? Dacht u werkelijk dat ik me dat nog herinnerde? Jij nog enige Ahnung, Daan?" wendde hij zich tot zijn vriend. Daan Liefkens trok een nadenkend gezicht. „Zijn we niet eerst naar Scheveningen gegaan, naar het Kurhaus? En daarna...? Ik meen naar Palace. Daar zijn we tenminste wel geweest. En waren we later ook niet nog bij De Boer? Dat staat me nog vaag voor de geest. En hoe heet die kroeg ook weer op dat kleine pleintje...? Nee, inspecteur, ik geef het op. Het is in mijn herinnering een warwinkel van café's en kroegjes. Jammer inspecteur, ik zou het u graag verteld hebben maar ik vrees dat de diverse whisky's er een te grote chaos van gemaakt hebben om er nog uit j wijs te kunnen worden," eindigde hij op spijtige toon. Tim- mermans onderdrukte zijn ergernis en pijnigde zijn hersens hoe hij hen ertoe kon overhalen vrijuit te spreken. (Wordt vervolgd) Lappie Loep en de Molboor Smidje Verholen en hef' geheim van de 1286. Toen burgemees ter van Muizenis Goze- wijn's verhaal gehoord had, keek hij alsof hij het in Keulen hoorde donde ren. „Dus dus U zou eigenaar zijn van een be haald perceel uil onze jossen?" vroeg hij ont redderd. „Zo is het precies, heer burgemees ter," antwoordde Goze- wijn blij. „De stukken bewijzen het. Ietsje meer ,dan driehonderd bunder jam precies te zijn. Zodra ;ik weet waar ze liggen „Ja ja ik jweet het vulde de i burgemeester geslagen aan. „Dan gaat er een hek omheen en komen er bordjes verboden toegang' op. De massa recreatie moet dan weer wijken voor het privé-bezit. Maar U zult me wel niet euvel duiden, dat ik me even telefonisch van de juistheid van uw verhaal vergewis. Tenslotte kan iederéén hier wel binnenlopen en zeggen, dat het Rijkhuyzer Bos van hém is!" Maar deze moeite had de burgemeester zich net zo goed kunnen besparen, want Rijksdiensten voor Notariële Archieven vergissen zich nóóit. Aan de gelaatsuitdrukking van de pijnlijk getroffen burgemeester is dat dan ook duidelijk af te lezen. Het R.N.A. deelde hem mede, dat de heer G. van Uylen zijn rechten op Uylenborgh Pfl 73. Lappie schudde het hoofd. „Dat is het niet, meneer", zei hij, „Ik heb de mol-boor eigenlijk niet uitgevonden Het gezicht van de heer Sokkebreier was een foto waard. Vol verbazing keek hij Lappie aan, alsof hij een geest zag. „Niet uitgevonden stamelde hij, „Heb ik daarvoor al dat geld uitgegeven om hem terug te kopen?" Lappie schud de opnieuw het hoofd. Sokkebreier kalmeerde een beetje. ..Professor Weetal heeft de mol-boor uitgevonden," zei hij, .,en die is met Jonas, mijn baas, in het gebouw van die fantasten Lappie hoefde niet verder te gaan. Club der fantasten was voldoende om de dynamische heer Sokke breier weer naar zijn auto te doen lopen. Even later schoot de snelle wagen weer door de stad, nu naar het clubhuis van de club der fantasten. Ondertussen was Manus op het politiebureau en hij had het zwaar te verduren. „Waar is dat kereltje riep een agent, die achter hem stond. „Je moet het zeggen zei de andere agent. Manus haalde zijn schouders op. „Ik weet het niet, ik weet het nietantwoordde hij telkens. „Ik heb dal ventje alleen ontmoet, toen die dikke de mol-boor van mij kocht zijn gronden onmiddellijk kon uitoefenen „Een sakkerlootse tegen valler, hè burgemeester?" grinnikte Gozewijn met het air van een kers verse grootgrondbezitter. „Nu alléén nog even uitzoeken waar het perceel precies ligt". „Hmmmik mag lijden, dat-ie het nóóit vindt," dacht de burgemeester, die ten zeerste begaan was met het lot van zijn wel varende gemeenteMaar Gozewijn van Uylen had besloten zijn rechten keihard door te zetten en nog diezelfde avond zien we hem op „Het Wapen van Rykhuyzen" afstappen

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 9