WEEKAGENDA We konden het hele strand trakteren op bruidsuikers pop-concert in park veel belangstelling Gratis trok Zeer kleine aanvoer op Leidse veemarkt Echtpaar Icke uit Bilthoven al 50 jaar in Katwijk met vakantie Visserijnieuws Kali Telepak naar Den Haag bezorger te Noordwijk Binnen bezorger te Noordwijk aan Zee VERWARMINGSSHOW van de nieuwste modellen Jan Meijvogel De Katwijkse Muziekschool IJMUIDEN De tweede helft van de week heeft een duidelijke verbetering gebracht in de visserij op schol en tong onder de kust. De eerste resultaten daarvan waren aan de vrijdagmarkt reeds te merken. Maar de meeste schepen komen voor de maandagmarkt. De kotters IJM 207 en IJM 209 hebben voor 1969 de primeur van de spanvisserij op verse haring. Zij waren vrijdag op weg naar IJmuiden met 200 kisten voor de maandagmarkt. Gezien de geringe aanvoer van verse haring tot nu toe en de berichten, dat de haring van zeer goede kwaliteit is, zal er zeker grote belangstelling voor bestaan. Wat er was In IJmuiden zorgden 42 schepen voor 830 kisten schelvis, 260 kisten wijting, 320 kisten gul en kabeljauw, 320 kisten makreel, 1.030 kisten schol, 20 kisten tarbot, 120 kisten varia, 25.000 kilo tong, 1.850 kl. kistjes schelvis en wijting, 155 kl. kistjes ha ring en 122 kl. kistjes makreel. To taal 3.400 kisten en 2.127 kl. kistjes vis. Bovendien waren en 720 stuks stijve kabeljauw. De aanvoer in Scheveningen be stond vrijdag uit 200 kisten schelvis, 150 kisten wijting, 150 kisten gul en kabeljauw, 75 kisten toters, 650 kisten schol, 8.500 kilo tong, 200 kl. kistjes schelvis, 100 kl. kistjes wij ting, 238 kl. kistjes haring en 14 kl. kistjes makreel. Totaal 1.395 kisten en 552 kl. kistjes vis. In IJmuiden werden de tongen een stuk goedkoper. Zij varieerden van f 6,41 tot f 3,77 per kg, tarbot van f 5,20 tot f 4,70 per kg en tarbot II van f 190,- tot f 102,- per kist. Schol bracht het tot f 54,-, schard tot f 17,- per kist. Schelvis noteerde f 38,- per kist, wijting tot f 22,-, gul tot f 71,- per kist. Kabeljauw liet tot f 92,- per regel van tien stuks en tot f 150,- per 125 kg afdrukken, terwijl zo wel gr. als gr. wittte koolvis tot f 68,- per kist maakte. Verse haring bracht slechts f 18,80 per kist op, terwijl makreel tot f 46,- kwam. AMSTERDAM Kali Telepak Handel en Landbouwmij N.V. ver plaatst het kantoor binnenkort naar Den Haag. Dit is meegedeeld op de jaarvergadering. Op de vraag van een aandeelhouder over de grootte van de bij Indonesië ingediende schadeclaim antwoordde de voorzitter, dat dit be drag voorlopig niet bekend zal wor den gemaakt. Tot opvolger van de afgetreden di recteur dr. ir. Ph. Levert werd be noemd de heer Ole J. Bertel te Oslo. De vergadering benoemde drie nieuwe commissarissen t.w. mevr. Hesstvedt, mevrouw Bertel en de heer P. J. Vink. Zaterdag 3 augustus Stadhuis, 10 tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Rijnsburg, Oegstgeest en Lelden: bloe mencorso, bezichtiging in Flora Rijnsburg van 9 tot 12 uur, vertrek 1 uur, aankomst station Lelden omstr. 3 uur, défilé voor stadhuis Lelden omstr. 3.30 uur, pauze Doelenkazerne tot 5.30 uur, vervolgens vla singels en Lelden-Noord naar Lange Voort Oegstgeest en Rijnsburg. 8.30 uur nam. in Rijnsburg muzikale taptoe op Raadhuisplein. OUDE WETERING: M uur grote Gon delvaart (Ringvaart). Zondag 3 augustus Stadhuis. 13 tot 33 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). IHaandag 4 augustus Sohuttersveld: circus HEROS. Luxor, Stationsweg 19, 10 u.: Vakantiebe zlgheden, „De avonturen van de tover- knikker". NOORDWIJK-BINNEN Grote Kerk, 8 uur: orgelconcert Fetke Asma (Bachpro- gramma). Dinsdag S augustus Schuttersveld: circus HEROS. Stadhuis, 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw fonds. Breestr. 19, 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emlgratlecentrale. Luxor, 10 uur: vakantiebezigheden, „De avonturon van de toverkntkker". Mus. Volkenkunde. 3 u.: vakantiefilms voor Jeugd. KATWIJK AAN ZEE Nieuwe Kerk. 8 uur: orgelconcert Felke Asma. Woensdag 6 augustus Schuttersveld: circus HEROS. Trouwzaal stadhuis. 4 tot 6 u.; spreek uur soc. raadsvrouw. Luxor, 10 uur: vakantiebezigheden, „De avonturen van de toverknlkker". Mus. Volkenkunde. 3 u.: Vakantiefilms voor jeugd. Donderdag 7 augustus Schuttersveld circus HEROS. Antonlus-clubhuls, 2 uur: Vakantiebe zigheden, „Zet 'm op - Ozo". Mus. Volkenkunde, J uur: Vakantiefilms voor Jeugd. KATWIJK AAN ZEE Triomfator- kerk, 8 uur: corgelconcert Gerard Akker huls. Dienst spotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Zulder Apotheek, Lammenschansweg 7, tie. 23553. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp en van Apotheek Voorschoten wordt waargenomen door de Zulder Apotheek. De Oegstgeestse Apo theek ls geopend. Doktersdlenst Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna, tot zondag 24 uur, de dokterstelefoon bellen 5 maal 2. Films CAMERA Jeugdmatlnee, 2,30 uur: Half a sixpence, a.l. zo: 2 en 4 uur; 7 en 9.15 uur: Wet van het Westen, 14 Jaar: nachtvoorstelling: vr en zat avond 23.30 uur: De l'amour, 18 jaar. LIDO Mammie, wat deed jij nou in de oorlog, 14 jaar( dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR Ga je weg of lk neem je weg, a 1., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. REX Topfotomodel, 18 Jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; vr en zat nacht 23.30 uur: Strijd tegen de ontucht, 18 jaar. STUDIO Samen uit, samen thuis, a.l, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON Sound of music, a.l.. dag 2 en 8 uur, ook zo. Behandeling na ongevallen De poliklinische bahandeling na onge- AUTO FINANCIERING W OUWEHAND'S en AUTOVERZEKERING ASS. KANTOOR PRINSES MARIJKELAAN XI. KATWIJK AAN ZEE. Telefoon 6500 .g- Een vlotte afwikkeling van uw schadeverzekeringen gegarandeerd ■tf- Lage auto-premies Hoge no-claimkortingen. vallen wordt van dinsdag 12 uur. ('s mid dags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth- zlekenhuls (Hooigracht). Op andera werkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlentngs- en informatiedienst voor Leiden-Zuld-West. secretariaat Jac ques Urlusplantsoen 83: voor hulpverle ning: telef. 24101 bij geen gehoor telef. 20460: voor Informatie: telef. 33921. Bezoekuren Ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënten In klasse la lb en 2e dagelijks 10.30—11.30. 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten ln klasse 3 maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19. dinsdag 13—14 zaterdag 1516, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.90—16.30 uur, zondag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30-11.30, 16-16.30 en uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk btj een patiënt worden toegelaten. Ellsabethzlekenhuls Lelden derde Um dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot 8 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllnlek Lelden dagelijks van batt twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeeat. dinsdag en vrijdag 13 tot 14.80 uur, zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. Dlaconessenhuls, dagelijks eerste kl. M tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.: tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.18 tot en 7 tot 8 u.: kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 8.30—7.15 uur. ALPHEN RIJ noord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8, op zondag van 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van tot half 7. NOORDWIJK Sole Mlto klawe-pa- tlënten dagelijks van 3 tot half 5 en des avonds van 7 tot 8. zaalpatiënten zon. dgs. van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- llng dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbcéafdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 uur, zon dag van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg), op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags gesloten, ten. Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 5 u., zondag van 1 tot 5 uur. maandag gesloten. WASSENAAR Kustzaal Heuff. Hof- laan 7: tentoonstelling van schilderijen van Paul Arntzenlus. tot en met 20 aug., maand, t.e.m. zat. van 10 tot 17 u.. dlnsd. av. 8 tot 10 uur. Mobiel Kantoor ANWB Elke donderdag van 10 tot 4 u. op Lam mermarkt bij molen De Valk. Alarmnummers Brandweer 5 maal 3. Politie; 5 maal 4. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645. IBDSe COURANT ZATERDAG 2 AUGUSTUS TW9 op under gr oundmusic ten gehore werd gebracht, was begonnen. Tweeduizend jongeren en niet alleen jongeren laten de sound op zich inwerken. Wiebelen is er vooralsnog niet bij. Toch staat nie mand stil. Of het moet Van der Werf zijn, die zich als een echt stand beeld roerloos houdt. Julien zong door en de massa keek gereserveerd toe. De sfeer was er nog niet. Van der Werf werd beklommen en een meisje in groene lakjas nestelde zich in de knieholte. Politie was nergens te bekennen. Hoofdinspecteur Cornelisse is in burger. Hoe windt hij het? „Om eer lijk de waarheid te zeggen, heb ik een beetje hoofdpijn. Dat niet hier- van hoor. Dat had ik al". En over het concert: „Wel aardig. Mijn zoon klungelt hier ook ergens rond. Hij zegt, dat het erg goed is. Nou, dan zal het wel zo zijn". Over het park als concertruimte: „Ze hebben leuk de ruimte nu. Het Van der Werf- park is er uitermate geschikt voor. Ik zou niet weten, waar een betere plaats is. De decibels krijgen hier tenminste de vrije ruimte". Organisator Bernard Stöxen is in z n sas. „Het loopt geweldig. Het moet toch mogelijk zijn dit meer te gaan doen. Hoe het dan met de fi nanciën zal moeten gaan, weet ik nog niet, maar dat zullen we dan wel zien. K. en O. staat helemaal achter onze ideëen en plannen. Nee, kosten hebben we vrijwel niet aan dit concert gehad. Page 14 en Blue Planet komen gratis. De jongens hadden toch een vrije avond en wil den hier graag de under gr oundge- dachte komen promoten". Meer ouderen vragen we om hun mening. Vrijwel allemaal zijn ze er sterk voor, dij soort concerten regelmatig in de zomermaanden te laten plaatsvinden. Hel houdt de jeugd bezig en verlevendigt de stad, is het algemene standpunt. Tegen half elf stijgen de laatste klanken op. Blue Planet-zanger Ron Bausch en sologitarist Aadje Kreeft zijn er lekker tegenaan gegaan. „Heel goed tegen aangegaan", zegt Bernard Stöxen. Hij zal wel gelijk hebben. KATWIJK Momenteel verblijft in Katwijk een zeer bijzondere badgast. Het is de heer F. J. C. Icke (82) uit Bilthovendie met zijn vrouw en de beide zoons J. en C. Icke al meer dan 50 jaar onafge broken zijn vakantie in Kat wijk doorbrengt. De heer Icke is een zeer geanimeerd vertel ler, die als hij begint te praten al gauw terugvalt op de tijd voor de oorlog. Hieraan heeft hij zeer prettige herinneringen. Toen we hier tn 1920 voor 't eerst kwamen, had Katwijk eigenlijk nog helemaal geen naam als badplaats. Voor de midden stand was een dergelijke vakantie een onbereikbaar iets. Mede door de hoge kosten van het verblijf in een hotel en het huren van bad koetsjes. Toen men echter begon met het verhuren van kamers kwamen er steeds meer mensen. Noordwijk Binnen - Noordwijk aan Zee De NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt voor zo spoedig mogelijk een en een Voor scholier leuke bijverdienste. Nadere Inlichtingen afdeling inspectie Nieuwe Leidse Courant, Steenstraat 37 Leiden, telefoon 01710-31441. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag 3 augustus hoog water om 6.44 en 19.09 uur, laag water om 2.43 en 14.58; maandag 4 augustus, hoog water om 7.26 en 19.51 uur, laag water om 3.23 en 15.39 uur. Contante wisselkoersen AMSTERDAM. 1 augustus Londen 8.66"/. -8.67»/». New York 3.62n,—3.82A, Montreal 3.36,»,—3.36A. Parijs 72.93—72.98. Brussel 7.22'/i7-22'/i, Frankfort 90.58 >2—90,63'/.. Stockholm 70.28'/70-32'/., Zürlch 84.20^— 84.25»/:. Milaan SIMM—57 73»/., Kopenha gen 48 J5»/i18.20'AOslo 50.77»/.—50.82 Ml. Wenen 14.07—14.W, Lissabon 12.74 12.76»/.. LEIDEN „Opoe, opoe, kom nou een eindje deze kant op. dan hoor je het straks veel beter". Een blootvoets, kortgerokte hippie, die kennelijk van thuis alleen onder begeleiding de paden van het Van der Werfpark had mogen betreden, sjorde aan de mouw van haar zwart gejaste chaperonne. Zij werd mee getrokken in de richting van de versterkers. Ze liet het gelaten toe. Wist zij veel wat haar te wachten stond. Een ogenblik later uiist ze het. De grond onder haar trilde. George Ju lien, de zanger van Page 14 kermde zijr Sugar Mama de zwoele zomer avond in. Het eerste openluchtcon cert in het Van der Werfpark, waar- OP 14 - 15 - 16 AUGUSTUS in de showroom van het gem. gasbedrijf. MEIDOORNSTRAAT 1 TELEFOON 5445 Al gauw verhuisden we naar het „stille strand", waar we van t*ier latten en een stuk zeildoek een tent maakten. Dart het steeds drukker werd, blijkt wel uit het volgende. In 1922, toen we 10 ja ren getrouwd waren, konden we nog het hele „stille strand" trak teren met. een half pond bruid suikers. Een jaar later was dit met. een schelpenkar vol bruid suikers niet meer mogelijk. De gezinnen daar op het strand groeiden samen tot één grote familie. Zandkorreltje We hadden altijd bewondering voor een visser (de heer Van der Plas) in die tijd, die met zijn mandje op het strand vis ver kocht, maar dit zo handig deed. er nooit één zandkorreltje ètotsen de ris kwam. Ook de af slag was altijd een belevenis. Als de afslager „geld" riep, wist men meteen, dat een badgast de vis had gekocht en er contant werd betaald. Het kwam nogal eens voor, dat mensen, die voor een dag naar het strand kwamen de bewoners van tenten lastig vielen. Om zich hiertegen te beschermen werd de JCatwijkse stille-srtrandvereni- gvng" opgericht. Het lidmaatschap bedroeg vijftig cent per jaar. We hadden een verbandtrommel, reddingstokken en na aanvraag kregen we zelfs toestemming een (Advertentie) Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 - Rijnsburg EEN GOED STUKJE KAAS in huis met de feestdagen? „De Landbouwer" levert U kaas die door een bepaald rijpings-proces een bijzondere inte ressante smaak heeft gekregen! VOORSTRAAT 36 TEL. 2136 hervat maandag 4 augustus weer alle lessen. Katwijk is een prachtige badplaats gebleven. waterpomp te slaan. Als het slecht weer was trokken we de duinen m en deden daar spel letjes. Katwijk forever Zelfs '»n de oorlog bezochten we Katwijk nog. Ondanks dat we de zee niet mochten zien, lukte het ons toch onder aanvoering van de fotograaf D. Kruyt van de fotohandel een gaatje te vinden om naar de zee te kijken. Na de oorlog is de originele naam Fa milieeruit gegaan, hoewel Kat wijk toch een prachtige badplaats is gebleven met z'n mooie boule vard en z'n joviale bevolking, al dus de heer Icke. Zoon C. Icke heeft zelfs onder de titel Katwijk forever" een film over de badplaats gemaakt. De documentaire, die ik van Kat wijk heb gemaakt, is voor mij eigenlijk de stimulans geweest om filmer te worden, zo zegt hij. De andere zoon, de heer J. Icke. zit op de camping. Jk heb hier erg veel vrienden, onder wie de heer Jan van Rijn, met wie ik een gezellige tijd heb doorge maakt. Vroeger kregen we een gulden per dag en een tentje voor twee personen. Je at voor drie kwartjes en voor het geld, wat je over had, gingen we 's avonds dansen in 't Zwaantje (het tegen woordige Riche). Je kreeg dan nog een glaasje Ranja toe, aldus de heer J. Icke. Bijzonder trots Burgemeester Vermeulen en gemeentesecretaris Tieleman kwamen namens de gemeente de familie feliciteren. De burgemees ter overhandigde de heer Icke het boek „Een kabinet van Rijnlandse gezichten" van T. H. Laurentius. Voor de beide zoons was er het boek „Vissen voor de kerk". De heer Vermeulen zei, dat hij er bijzonder trots op was. dat een echtpaar al zolang z'n vakantie doorbrengt in Katwijk. De heer Chr. Verplancke bood namens de VVV een asbak met een Delfts blauwe tegel als inleg aan. LEIDEN De krantenberichten van deze week meldden dat er veel vraag is naar ysprodukten. Door de warmte worden ook veel fris dranken en bier verbruikt. En aangezien men maar één keer zyn geld kan uitgeven, schijnt dit het meest te drukken op het vleesverbruik. De omzetten by de slagers lyden onder het warme weer en dit heeft gevolg voor heel de vee- en vleeshandel. Reeds de vorige week kwam dit tot uiting met name by het wolvee. De pryzen daalden en nu zyn de aanvoerders dusdanig voorzichtig geworden, dat er op al de markten deze week en ook op de veemarkt in Leiden een abnormale kleine aan voer was. Het is dit jaar een zomer, zoals ze hier in Nederland maar zelden zyn. Dat brengt nogal wat verandering in het handelsgebeuren met zich mee. Wol vee: zelden zo meegemaakt. Mogelijk dank zij de hitte (in Parijs moet het erg warm zijn) en de invoer van schapen uit Engeland daalde vo rige week de prijzen en dit ging de hele week op de markten door. Dank zij de zeer kleine aanvoer kan nog off. worden geschreven: vette lam meren vlug weide lammeren iets williger. Er zijn ondertussen nog schapen genoeg in de weide. Vroeg of laat zullen ze op de markt moeten komen. De prijzen zijn toch nog hoog. Varkens, slachtvarkens, beurs. De grossiers wilden lagere prijzen ge ven. maar de mesters bleken niet bereid de dieren voor lagere prijzen te verkopen. Lichte Varkens en biggen: goede aanvoer van biggen, hoewel de han del terughoudend was bleven deze dieren inderdaad duur. Zo ook de zeugen. Geiten: grotere aanvoer. De han del was levendig. De gebrul ksvee-afdeling lijdt ook onder de hitte. De voorspelde (be loofde) zegenrijke regen bleef op een enkele plaatselijke uitzondering na) weg. Het is te droog en de weide wordt dor. Alleen de akkerbouwers hebben hiervan voordeel en kunnen ongestoord oogsten. Alleen: als er nu maar niet te veel wordt geoogst. De boteroverschotten spreken in deze boekdelen. De aanvoer van melk- en vare koeien was vrijwel gelijk. Toch was de handel voor wat betreft de le diersoort zeer rustig, de vare koeien deden het iets williger. Lusteloos dat was de definitie van de handela ren, uiteraard vanwege de droogte, die de grasgroei tegenhoudt. Ook het jongvee bracht geen leven in de brouwerij. Slachtvee, Runderen: iets minder. Daarentegen meer vette kalveren. Wonder boven wonder deden de runderen het wat beter dan de vori ge week, maar om te spreken van een opleving zou te ver gaan. De invoer van slachtvee was de afgelo pen week ook niet groot nl. 429 stuks, waarvan 204 uit Engeland. Wel is er een ruime invoer van be vroren vlees en dat stimuleert de marktprijs van ons land. Vette kalveren: een grote aanvoer. De handel deed het goed. Weliswaar is ondanks het toeristisch hoogsei zoen de export naar Italië niet zo groot, maar toch ging gisteren alles vlot van de hand tegen goede prijzen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4