Meer eetgelegenheden, ook meer eten WEEKAGENDA Route en tijden Corso 'Ze zoeken vertier; ze kunnen krijgen wat ze willen Bezoek aan bloemen valt wat tegen U V - Informatie en discussie over Leidse Centrale Expogé herkoos bestuursleden Voor BRILJANT v. d. WATER Nu we met dat sociale toerisme zitten, draait het ook voor mij stukken beter zegt de Noordwijkse haringman machine bank werkers HOOGOVENS IJMUIDEN Teen afgerukt NIEUWE leidse courani 3 DONDERDAG 31 JULI 1969 LEIDEN Gisteravond is op de bloemententoonstelling in de Burgerzaal van het stadhuis de 2000ste bezoeker ontvan gen. Het was het echtpaar Galjaard uit de Drie-Oktober- straat te Leiden, dat van de heer Leeuwenburg van Flora een prachtig boeket ontving (zie foto). Ilct bezoek aan de tentoonstelling valt wat tegen. Men is gewend in totaal 7000 a 8000 bezoekers te ontvan gen. De tentoonstelling is tot en met zondag geopend. Dat lage cijfer wordt toege schreven aan het mooie weer, dat de mensen eerder naar bad en strand lokt dan naar een tentoonstelling in een stadhuis. Maar het comité verwacht, dat het bezoek in de komende dagen nog sterk zal toenemen. Zaterdag is het corso, dat vele 'duizenden mensen naar Leiden trekt. Uit de contacten met reisbu reaus kan worden afgeleid, dat nog op veel bezoekers mag worden gerekend. Morgen zal dc tentoonstelling door regelmatige verversing weer als nieuw zijn. Het war me weer heeft het noodzake lijk gemaakt, de bloemen meer te verversen dan de be doeling was. De bezoeker zal geen invloed van de hoge tem peraturen kunnen bespeuren. Foto N. van der Horst. LEIDEN De heer J. T. Witte is herkozen als voorzitter van de afde ling Leiden van de Nederlandse Ver eniging van Ex-Politieke Gevange nen (Expogé) tijdens de dezer dagen gehouden jaarvergadering. Ook de pndere bestuursleden, die aan de beurt van aftreden waren, de heren J. F. Beekman, Sj. Mazurel en A. Plekkringa (penningmeester) werden herkozen, nadat daartoe door ere voorzitter mr. G. C. van der Willigen het voorstel was gedaan. Expogé viert volgend jaar het 25-jarig bestaan. Medegedeeld werd, dat er al een jubileumfonds gevormd is. TER AAR De heer Corn. Heij- boer bracht woensdag de eerste appelen van dit seizoen aan de groenteveiling, Yellow Transparant. Voor 13-24 per kilo ging groente handelaar A. v. d. Bosch uit Alphen ermee naar zijn winkel. Gisteravond de 2000ste JUWELIER HORLOGER Haarlemmemtraat 181 Donderdag 31 Juli Holiday Inn. 3.30 tot 6 uur: afscheid J. RIJNSBURG LEIDEN Het corso volgt zaterdag de volgende route. 1 uur vertrek uit RIJNSBURG: Rijnsburgerweg, Oegstgeesterweg, Brouwerstr.. Noordeinde, Petr. v. Saxenstr., Evertsenstr., Trompstr., De Ruyterstr., Kanaalstr., Katwij- kerweg. Langevaart, Sandtlaan. He renweg. Kerkstr.. Vliet N.Z., Koestraatbrug, Vliet Z.Z., Smidstr., Oegstgeesterweg, Rijnsburgerweg. Omstreeks kwart voor 2 in OEGSTGEEST: 13.55 uur Oegstgeest, Rijnsburgerweg, Rijnzichtweg. Leidse Buurt, Geversstr., Leid- sestraatweg. Omstreeks half 3kwart voor 3 aankomst station LEIDEN: Rijnsburgerweg. Stationsplein. Sta tionsweg. Stéenstr-, Blauw poortsburg. Haarlemmerstr., Peli- kaanstr.. Hooigracht Hogewoerd, Breestr.. Noordeinde. Rembrandtstr., Wittesingel. Zoeterwoudse Singel. Hoge Rijndijk. Utrechtse Veer. Zijlsingel. Herensingel. Medu sastraat, Kooilaan, Willem de Zwij gerlaan. Oegstgeesterweg. Zweiland, Kagerstr., Dieperpoellaan. Hout laan, Anthonie Duycklaan. Van Beu- ningenlaan. Van Sllngelandtlaan. W a rmonderwez. Pauze in DÖELENKAZERNE van 4-5 uur. Omstreeks kwart over 6 terug in OEGSTGEEST: Warmonderweg. Langevoort, Wijttenbachweg. Dorps straat Almondeweg Omstreeks kwart voor 7 terug in RIJNSBURG: Oegstgeesterweg, Kor te Brouwerstr.. Vliet NZ.. Dubbele Buurt. Langevaart Sandtlaan. He renweg, Kerkstr.. Anjelierenstr.. al waar de stoet ontbonden zal worden. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren; Gijsbert Teunis, zn v J Foks en G Kiep; Eugene Khing Lee. zn v H S Tjoa en I N Tan; Petra, dr v A Hoogenraad en L Lugthart; Wilhelmina. dr v C P Nagtegaal en W Otgaar; Marijke, dr v H Kramer en M Bakker: Henri, zn v H Dreef en E van der Luit: Martinus Hendrikus. zn v J M van der Linden en E J M ter Stege; An na Elizabeth Maria, dr v C A van der Valk en A M Devilee; André Gijsbertus Cornelis. zn v H van Rhec en T C Remmelzwaal: Mieke Ri- chardina. dr v A Hartman en M E van den Berg: Jan Andries. zn v C Baalbergen en A C Andriessen; Eric Alexander, zn v A Brunt en P H Nagtegaal. Overleden: A F C S Broers. 75 jaar. wed. van F A E Kleering van Beerenbergh: C Gans, 81 jaar. vrouw W van der Werf. 83 jaar, man; M M Boendermaker. 6 jaar. dochter; F E de Jong. 56 jaar. man; D M Ouwehand. 64 jaar. echtgenote van J W Nieuwenhuizen Segaar. Als l klokje klingelt KATWIJK AAN ZEE Op zater dag 2 augustus des avonds van 8-9 uur zal het carillon worden bespeeld door de heer Hessel H. de Harder. Het programma luidt: 1. Lass mich mit Tranen uit de opera Rinaldo van G. F. Handel; 2. 4 provincieliederen: a) Lied van Zuid-Holland, b) Ons Gelderland, c) Limburg, mijn vader land. d) Twents volkslied; 3. Gavotte van Telemann; La Commère van Cou- perin; 5. 4 volksliederen: a) De oude boer en zijn zoon. b) Een mid dagslaapje. c) Als t klokje klingelt, d) Vaderlands lied; 6. Nocturne van W. Paap; 7. Wiegeliedjes; 8. Ierse. Engelse en Duitse volksliederen. K. H van Dam, dir. De Fransche Kroon. Stadhuis. 10 tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Antonlus-clubhuts. Mare. 2 en 4 uur: Jeugd-vakantlebezlgheden. Jeugdva- riéte met Conny Vink. Gerard Lambermon en Maurice Delmonte Rijksmus. Volkenkunde. Steenstr., 3 uur: vakantiefilms voor de Jeugd. KATWIJK AAN ZEE - Trtumfatorkerk 8 u. orgelconcert Bert Matter, Zutphen. Vrijdag I augustus NIEUW-VENNEP: Geref Kerk. F uur Orgelconcert Amerikaanse prof. Lester W Berenbroick. Pieterskerk. 8.15 uur: orgelconcert Jan Valach (Antwrpen). Stadhuis. 10 tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Flora Rijnsburg. 4.30 uur: opening corso door commissaris koningin, van 18 tot 23 uur gelegenheid tot bezichtiging wagens corso. Zaterdag 2 augustus Stadhuis, 10 tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Rijnsburg, Oegstgeest en Lelden: bloe mencorso. bezichtiging in Flora Rijnsburg van 9 tot 12 uur, vertrek 1 uur. aankomst station Lelden omstr. 3 uur, défilé voor stadhuis Lelden omstr. 3.30 uur, pauze Doelenkazerne tot 5.30 uur, vervolgens vna singels en Lelden-Noord naar Lange Voort Oegstgeest en Rijnsburg. 8.30 uur nam. tn Rijnsburg muzikale taptoe op Raadhuisplein. OUDE WETERING: 31 uur grote Gon delvaart (Ringvaart). Zondag 3 augustus Stadhuis. 13 tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). WELKE APOTHEEK Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tot Hulp der Menscheld, Hooi gracht 48. tel. 21060. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door Apotheek Tot Hulp der Mensch- heid. De Oegstgeestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. ZONDAGSDIENST Tot zondagnacht 24 uur de dokterstele foon bellen. 5x2. Films CAMERA Jeugdmatinee. 2 3o uur Half a sixpence, a.l. zo: 2 en 4 uur; 7 en 9.15 uur: Wet van het Westen, 14 Jaar nachtvoorstelllng: vr en zat avond 23.30 uur: De l'amour. 18 Jaar LIDO Mammie, wat deed JIJ nou ln de oorlog. 14 Jaar( dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR Ga Je weg of lk neem Je weg, a.l., dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. REX Topfotomodel. 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur: vr en zat nacht 23.30 uur: Strijd tegen de ontucht. 18 Jaar. STUDIO Samen uit, samen thuis, a l dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON - Sound of music, a l., dag 2 en 8 uur. ook zo. Behandeling ua ongevallen De poliklinische bahandeltng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur. Cs mid dags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth- /.tekenhuls (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en Informatiedienst voor Lelden-Zuld-West. secretariaat Jac ques Urlusplantsoen 83' voor hulpverle ning: telef. 24101 bij geen gehoor telef. 20460; voor Informatie; telef. 33921. Bezoekuren Ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënten in klasse la lb en 2e dagelijks 10.30—11.30. 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten ln klasse 3 maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19. dinsdag 13—14 zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 18.45—19.30 uur. zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30, 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Ellsabethztekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht: tweede klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en dagelijks v3n hall 7 tot half 8. Annakhnlek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dags U tot 12 en 2 tot 3. Dlaconessenhuis. dagelijks eerste kl. 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.: derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.: kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 8.30—7.15 uur. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van 8 tot half 7 .NOORDWIJ K Sole Mlto klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en des avonds van 7 tot 8 zaalpatiënten zon. dgs. van I tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3. KATWIJK - Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- llng dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbcéafdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van l tot 5 uur Sted Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 uur. zon dag van I tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg). op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags gesloten, ten. Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 5 u.. zondag van l tot 5 uur. maandag gesloten. Tentoonstellingen Lakenhal, tot 31 augustus. Pennlngoara- de. dagel v. 10—17 u.. zond. 13—17 u. Heempark Oegstgeesterweg (Kikkerpol der) Flora van eigen bodem, dagelijks van 8—5 uur van mei tot en met oktober op zat en zon 2—5 uur Galerie Van dei Vllst, Botermarkt 3. S lull tot 28 augustus zomerexposltte schil - dertjen. grafiek, mozaïeken en plastieken van Grans de Haas. lyd de Jonge van Zwljnsbergen en Gerrlt Polder, dinsdag t.m. zaterdag van 9 tot 8 uur 's avonds na telef. afspraak. Mobiel Kantoor ANWB Elke donderdag van 10 tot 4 u. op Lam mermarkt bij molen De valk. Alarmnummers Brandweer 5 maal 3. Politie 5 maal 4. Doktersdtenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645. deur en als je dichf gaaf ook. Daar kun je geen rekening mee hou den'. Een mannetje van een wasserij komt er even tussen en wij vertrekken weer. Kopen of wegwezen In een ijsbar werden we „vriende lijk" weggewerkt. „Nu geen tijd. nu moet er verdiend worden. Ko pen of wegwezen". Jan Duindam staat met zijn harings karretje vlak bij de automatieken. ..Ja meneer, hoe meer eetgelegen heden er zijn. hoe meer er gege ten wordt. Vooral Duitsers zijn daar goed in. Ik ben een welkome afwisseling. In die tent nemen ze een ivorst en daar een bal. Ze eten wel door. Hoe ze met dit warme weer haring kunnen eten? Nou. dat is toch begrijpelijk, meneer. Ze zweten zich de hele dag een ongeluk. En dan wil zo'n zout ha rinkje er wel in. Hoe groener hoe beter. Vroeger was dat er niet bij. Maar ja, hé. nu we met dat sociale toerisme zitten, draait het ook voor mij stukken beter. Een kantje per dag draait èr wel door mijn handen". Hij haalt de zoveelste haring uit de ton. Kop eraf, darmen eruit, uitje erop en het is voor de consumptie. Vijfenzeventig cent. Het echt fijne We stappen een eethuis binnen Leen heeft pareltjes op zijn voor hoofd. Hij staat af te wassen. Zijn vrouw droogt. Een jongen mei kort haar bedient. Leendert zegt: „Wij geven meer hel echte fijne hè. Je moet het proeven. Het moei voor op de tong liggen. Dat is hel Je kan wel zeggen, dat ik het crème van het crème heb. Ik ben hofleverancier." Zijn vrouw laat ons 'n mooie medaille zien. Van 't huwelijk. „Van de kroonprinses en haar man. Uit dankbaarheid voor het bruiloftsmaal". En dan over zijn zaak: „Langharigen komen hier niet binnen. Dat moet ik niet. Als u hier rustig met uw meisje wil zitten dan moet dat kunnen. Bij mij komt de betere middenklasse en het beste van het beste. Na één uur komt het slech tere publiek. Uit de dancings weet-je-wel En die eten zo slecht. Plop; en het gehakt is weg. Plop en het slaatje is weg. Kijk. daar voor doe ik het niet. Ik wil dat de mensen ervan genieten. Boven dien vind ik die lui altijd zo la waaierig". Lans hadr O En over het bedienend personeel: „Meneer, vanmorgen kwam er een jongeman met lang haar, die hier wilde komen werken. Ik zeg: dat is goed jongen maar dan moet dat lange haar eraf. „Hij", en hij wijst op zijn kortharige bediende, „hij heeft ook al een standje gehad" En terugkomend op de sollicitant- Die zegt: dat moet ik dan eerst aan mijn moeder vragen. Ik weet niet of dat goed is voor mijn image. En Leendert stoot ons aan. „Om zijn image, meneer, om je kapot te lachen". We lopen over de boulevard. De terrassen zitten vol. Ook dat van de hipste tent van Noordwijk: Boule 7. Eigenaar zegt ook al. te langharigen te weigeren. ..Die ech te pleinfiguren moet ik niet. Lang haar vind ik niet erg. maar het moet niet te gek worden. Ik ben beslist niet kinderachtig Veel humbug Hij laat een paar pilsjes aanrukken Vier tegelijk. „Toen ik begon, zei ik tegen mijn ouwe heer, die ei genlijk van plan was een sjieke tent op te zetten: „Ik ga mijn ei gen gang. Ik had de kunst afge keken in Spanje. Daar heb ik na in Zwitserland op de hotelschool te hebben gezeten, vier jaar rond gekeken. Het loopt prima zo." „Natuurlijk er komen voornamelijk jongeren, maar onder de achttien komen ze er niet in. Dat doe ik expres, want aan iemands neus kan ik niet zien of hij 16. 17 of 18 is. maar wel of hij of zij 14 of 15 is En die moet ik niet hebben, want dat zijn kinderen. Boule 7 is beslist geen Fantasie of zo. Er wordt bij ons beslist niet gerookt. We vinden het zelfs prachtig als ouders komen kijken. Ze mogen van mij best weten wat hun kin deren uitvoeren. Nee. van de vrjj- hoek wordt praktisch geen ge bruik gemaakt. Sommige jongens en meisjes hebben hun mondvol over versieren en zo, maar dat valt in de praktijk wel mee. Enorm veel humbug zit daar bij." Boule 7 bestaat drie jaar. Elk jaar is er wat bijgekomen. Maakt Lam- bertus er misschien nog eens een jeugdhotel van? Lamberius lachend: ..Daar laat ik me niet over uit." Ook over klagende buren laat hij zich niet uit. „Je bent badplaats of niet," is alles wat hij zeggen wil. „De jeugd komt zich bij ons plezieren. Ze zoeken vertier. Bij ons kunnen ze het krijgen. Zo veel als ze hebben willen." De badgasten, de dagjesmensen en de toeristen zoeken vertier in Noordwijk. Vermaak en verveling Liggen dicht bij elkaar of zijn vaak synoniem. In de verte horen wij roepen: „Badman, ben ik al bruin?" Het antwoord gaat ver loren in de golven. Hoogovens IJmuiden vraagt voor onderhoud8- en reparatiewerkzaamheden aan zeer uiteenlopende werktuigkundige apparatuur en installaties. Goede theoretische opleiding en ruime ervaring Leeftijd 25 tot 45 jaar Plaatsing is zowel in dagdienst als In ploegendienst mogelijk. Aanvangssalaris f 11.012,- per jaar, overeenkomend met bruto ca. ƒ211,- per week in dagdienst, en bruto ca. 250.- per week in ploegendienst. Voor gehuwden komen woningen beschikbaar. Schriftelijke sollicitaties onder nr. NS 736 te richten aan Hoogovens llmuiden. Personeelsvoorziening, Hoofdkantoor 2. NOORDWIJK - Voor ons staat een stelletje, hand in hand. Hij heeft langer haar dan zij en ze zijn even be zweet. Mismoedig kijkt hij naar de vijf kwartjes in zijn handpalm. Voor hem in de automaat liggen de vettige slaatjes. De mayonaise is eraf gesmolten. Drie kwart jes per stuk. „Dan maar een bal, hè", zegt hij. ..Ja", zegt zij gretig. We staan in een automa tiek. Overal staan etende badgasten, toeristen, dag jesmensen. Elke automatiek is op welk uur van de dag je ook komt vol. Wie kans ons meer over deze ge woonte het uit de muur eten vertellen dan de eigenaar van zo'n inrichting. We slippen tussen de mensen door naar de eigenaar van de snackhar aan de Hoofd straat Het meisje lacht wat on gelovig als het woordje pers valt. Ze laat de kassa de kassa en gaat naar achteren. Na een hele poos kom; J. v d. B. („geen namen") in een bijna smetteloze jas. Hij wil niks zeggen en moppert wat ..Ei is al genoeg geschreven over Noordwijk. De pers begrijpt het toch allemaal maar verkeerd. Jul lie verdraaien de waarheid toch" Hij sleept de roemruchte kansel- brief erbij en meer negatieve kri tieken op Noordwijk. .,Wat moet ik nou zeggen, wat wil je nou eigenlijk weten?" vraagt hij. „Iedereen eet toch." Langzamerhand komt hij los. Hij wil niets over zijn omzet zeggen, maar hij zegt wel. dat veel mensen uit pensions en van de campings zijn zaak bezoeken. Krappe beurs «Wat toil je?" vraagt hij. De mensen sen hebben vaak alleen maar lo gies met ontbijt. De rest is ge woon te duur. Het sociale toerisme is ook in Noordwijk de laatste ja ren enorm toegenomen. Mensen met een krappe beurs duiken 's morgens, 's middags en 's avonds een eettentje in. Schrikken van de prijzen is er niet bij. Sommigen zien wel. dat de prijzen iets hoger liggen dan voorgaande jaren. Dal komt door de bétéwé. Maar ze vergeten, dal ze nu alles in een keer betalen. Fooien zijn er niet meer bij. Een menuutje, dat verleden jaar zes piek kostte is nu zeveneneenhalve gulden gewor den. Vroeger betaalden ze het be- dieningsgeld apart, dat zit er nu ook bij. Er komt hier van alles, maar de Duitsers overheersen toch wel." Waarom is deze zaak de laatste ja ren zo groot geworden? J. v. d. B.: „We zitten op een vrij gunstig punt, maar we doen alle maal erg goeie zaken. Als de kwa liteit goed is, de service niet slecht en de prijs redelijk, dan loopt het altijd". Over het personeel: „We streven er in principe naar onze mensen een vijfdaagse werkweek aan te bie den. Maar als ze willen overwer ken is het mij best. We maken veel gebruik van parttimers, scho lieren en die willen voor zé zelf op vakantie gaan zo veel moge lijk verdienen." Op zondag Enige jaren terug was hij altijd ge sloten op zondag. Waarom? J. v. d. B.: „Mijn vroegere baas was van oorsprong bakker en die voelde er niets voor om op zon dag open te zijn. Maar we kunnen niet achterblijven. Ik zit er nu een paar jaar in en dan kun je je niet permitteren om op een drukke dag dicht te zijn. Door de week 's avonds gaan we om 11 uur dicht en zondags om 10 uur. Waarom? Nou, je kan niet aan de gang blijven. De rommel moet ook nog opgeruimd worden. Als je om elf uur de boel sluit, dan ben je voorlopig nog niet klaar. Als je 's morgens open gaat. dan staan er rijen voor de LEIDEN Dinsdagavond 19 augustus zal in de collegezaal Stationsweg 12 te Leiden een in formatiediscussie-avond worden ge houden over een mogelijk bij de Kagerplassen te bouwen elektrici teitscentrale. Aanvang 19.30 uur. De avond wordt georganiseerd door de Leidse Biologen Club (de orga nisatie van de studenten in de biologie aan de Leidse Universiteit). Als sprekers zijn uitgenodigd: ir. Y. Ykema. directeur Stedelijke Liohtfabrieken: ir. J. H. Bakker, directeur SE.P.-K.E.M.A.. Arnhem; ir. M. P. Oosterkamp. adj. directeur Prov. Planologische Dienst Z.-H.. Don Haag: dr. C. den Hartog. hydrobioloog, Leiden; ir. J. L. Kooien, staflid Rijksinstituut Zui vering en Afvalwater (RIZA), Voor burg; ir. H. de Groot, directeur Hoogheemraadschap Rijnland; ir. K. Keiler, staflid S EP -K.E.M.A., Arnhem; prof. dr. D. J. Kuenen, hoogleraar in de algemene dier kunde. Leiden. Voorzitter en discussieleider: prof. dr. J. W. Tesch, voorzitter Gezond heidsorganisatie T.N.O. TER AAR Dinsdagmorgen was de heer L. H. van Emmerik op zijn bedrijf met de freesmachine bezig. Bij een harde plek in het pad kwam de frees scheef de grond uit en pakte de rechtervoet van de heer Van Emmerik, waarbij een teen vrijwel werd afgerukt en een tweede ernstig beschadigd. Het slachtoffer is in een ziekenhuis opgenomen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3