BRITTEN NOG DIT JAAR ONTBIJT-TELEVISIE F so RADIO Filmregen Eten wij de natuur en daardoor onszelf op? De moord aan de Vestadreef was?' CAROLINA YES WOENSDAG 30 JULI 1969 Nederland blijft bescheiden Duitsers hebben 'f nakijken WË De NOS trok er een extra kwartier voor uit om ons rustig en omstandig foto's en vertraagde filmopnamen van de maan te laten zien. Deze wa ren gemaakt door astronaut Aldrin uit de capsule en overgenomen van verse satelliet-uitzending uit Amerika. Wat went een mens gauw buitengewone zaken: de foto's wekten na de echte maanlanding maar weinig sensatie, 't Is wel erg. Bij de VPRO was weer eens duide lijk het verschil te zien tussen op het beeldscherm vertoonde bioscoopfilms waarop Simon van Collem ons trakteerde en speciaal voor tv ge maakte films, waarvan „Het dreigen de oog" een specimen was. De totaal andere camera-instelling maakte de echte tv-film veel gemakkelijker om te bekijken. Was overigens een wel geraffi neerd gespeeld, maar al te roman tisch geval over een gewetenloze jon- pe misdadigster, die keurig volgens tijdschema te werk ging en er, veilig op het politiebureau, tenslotte feilloos inliep terwijl haar voornaamste slachtoffer een leven van rozen en fluweel kon binnentreden. De VPRO zal bij deze keuze wel in de eerste plaats naar het uitstekende spel en de fraaie technische afwerking van de film hebben gekeken. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Nog dit jaar zul- len de Britten televisie aan het ont bijt krijgen, d.w.z. dat de uitzendin- I gen al om 8 uur in de ochtend mogen J beginnen. Waarschijnlijk van 1 okto ber af, het is ook mogelijk dat de zendtijduitbreiding pas op 1 decem- I ber ingaat. De Duitse televisie heeft hierbij het nakijken (om van de Nederlandse maar niet te spreken), want naar de I jongste mededelingen zal de Bondsrepubliek pas in 1972 zover I zijn. Televisie bij het ontbijt.... de Ame rikanen draaien er hun hand niet voor om, zij weten al tientallen jaren niet beter. Televisie is er daar altijd. Een jaar of 5 geleden is er het ver bod van 24 uur aaneengesloten uit zending afgekomen: de tv moet nu Het geheel was. met tekenfilms j vooraf en een herhaling van een film I over Jaak Frenken toe, inderdaad een compleet programma voor de i huisbioscoop met voldoende ontspan nmg op een heerlijke zomeravond. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM „Eten wij de na tuur op, ook al door onze technische Ingrepen en graven wij daardoor ons eigen graf?" is de lugubere vraag, die vanavond wordt gesteld in een nieu we aflevering van „De 21ste eeuw", de Amerikaanse serie die zoveel po pulaire bangmakerij in zijn program ma doet. Walter Conkrite is er pre cies de man voor, om deze toe komst-veronderstellingen fascinerend te presenteren. De NOS heeft nog een paar delen van de ssrie aangekocht en vult er zomerse woensdagavond mee op. pe verstandige kijker en wie is dat niet? heeft allang begrepen, dat in deze verhalen een goede mixe van realiteit en sensatie wordt opge diend. ook in dit relaas over de trstoorde regelmaat van het plan- n- en dierenleven onderling en ten pzichte van de omgeving, waarvoor al te vooruitstrevende mens heeft :zorgd. Vorige week is de serie iermee begonnen, vanavond komt et tot de conclusie, dat de mens met eze over-exploitatie bezig is zijn ei- en graf te graven door de natuur mverantwoordelijk uit te putten. „De rijkdom, grootsheid en mach tigheid van de natuur", aldus zal Conkrite U vanavond glimla chend-dreigend vertellen, „is de gastheer van de mens en leek altijd onaantastbaar. Maar met ons gewel dige aantal van 3,5 miljard en onze technologische vorderingen zijn we bezig die gastheer te verstikken en op te eten. Dan moeten we oo den duur wel verkommeren, tenzij er iets wordt gedaan om ons welzijn te ga randeren". Dat wordt al gedaan en daarvan weten we wel een en ander, maar Amerika's geleerden hebben er nog veel meer over te vertellen. Om U een voorproefje van de trant waarin dit geschiedt, te geven, de volgende zinsnede: „Gesteld dat er in Amerikaanse winkels mensenvlees te koop zou zijn en originele moedermelk, dan zou de keuringsdienst voor waren er snel een stokje voor steken, aangezien mensenvlees evenals de melk van Amerikaanse moeders een zo hoog ge halte aan DDT bezit, dat beide on geschikt voor menselijke consumptie zouden worden bevonden". Nu U weer. Zoiets moet je bepaald eens van een ander horen. Dat kan, vanavond nog. tenminste tussen 4 en 6 uur in de vroege morgen donker zijn. Het continu-draaien is daar ontstaan door de vele nacht- en ploe gendiensten. reden waarom de radio er nooit zwijgt. Deze ploegen diensten komen niet alleen voor in de handwerksceroepen, ook hoofdarbeid wordt in de V.S. in nachtelijke of avondlijke uren verricht en wie thuiskomt gaat eerst eens eten en wil zich daarbij wel met beeld-amuse ment vermaken. Om 7 uur in de ochtend, soms wel eerder, beginnen er de veelbekeken kinderprogramma's, geleid door grote favorieten, en zo maalt de kijkmolen maar door. Hier niet In Europa kent men dit conti- nu-kijken gelukkig nog niet. Wel zijn er bij de middagprogramma's al och tenduitzendingen gekomen. Duitsland begint om 10 uur met het enige geza menlijke programma van de dag: hierin vinden dè deelstaat-omroepen en ZDF elkaar. Er wordt tot half twee uitgezonden en dan is er rust tot 4.30 uur. Engeland heeft evenzeer zijn och tendprogramma's en is ook 's mid dags present. In Frankrijk krijgt men in het lunchuur, zo tussen half één en twee, nieuws en wat amusement. België en Nederland weten, uitgeno men de schooluitzendingen en een spaarzaam kinderuurtje als regel niet van tv-overdag, alleen bij extra reportages. 't Is bepaald niet zo, dat Nederland niet wil. NOS-voorzitter Schütten- helm laat geen gelegenheid voorbij gaan om te knorren op „te weinig zendtijd^', waarbij hij dan niet in de eerste plaats de vette hap voor de NOS zelf op het oog heeft, maar zich druk maakt over de verschij ningspositie van de A-omroepen, die relatief veel te gering is. In oktober zullen er wel weer een paar uren per week bij komen, maar die worden dan opgedeeld aan de vier grote omroepen en dat zet geen zoden aan de dijk om eens te gaan puzzelen over middag-, laat staan ochtendtelevisie. Toch vooraan De spaarzaam toegepaste tv-zend- tijd noch het al jarenlang vergeefs roepen om nacht-radio mogen echter de indruk wekken, alsof Nederland op het gebied van beide ether-media in de achterhoede verkeert. Integendeel, wij staan in de voorste gelederen wat bijv. stere o-uitzendingen betreft en onze kleu- ren-televisie mag er, wat omvang aangaat, ook heel best zijn. Op deze punten zijn wij bepaald vooruitstre vend. Anders is het helaas met de tele visiezendtijd. die ontwikkeling gaat hier uiterst langzaam Toch... moeten wij Duitsland en radio Vanavond Hilversum I. 402 m. NCRV: 18.30 NWS. 18.41 Act. N.O.S 19.00 Verslag IBM Schaaktoer nooi te Amsterdam. 19.05 Omr. Dubbelkwart. cn Blaastrio. 20.15 Verslag atletiekwedstrijd Europa Verenigde Staten, in Stuttgart. 20.30 Stereo: Om- roep-ork. en Groot Omr. Man nenkoor. (In de pauze: 21.05 Herdenkingsjaar Erasmus. 21 20-21.30 Verslag atletiek- wedstr. Europa Verenigde Staten, in Stuttgart). 22.10 stereo: Scan: een populair vogr. over elektronika. 22.30 Nws. 22.40 Medcd 22.45 Stereo: X. een sprong In het duister. 23,55-24.00 NWS. Hilversum II 298 m. VARA: 18.00 Nws. 18.11 Act. 18.20 Ste reo: Klink Klaar zonder nonsens. 19.30 Nws. 19.35 Ste reo: Tango rumba ork. met zangsol. 20.00 Gevar. platen- progr. 20.20 Country en Western muz. 20.40 Buiten lands weekoverz. 20.50 Stereo: Strijkork. 21.20 Stereo: Muz. showprogr. m. soulmusic. 21.50 Interview m. Conny Stuart- Oierhaling van 21 augustus 1968). 22.30 Nws. 22.38 Act. 22.55 Stereo: Mod. orkestmuz. (gr.). 23.20 Radio Jazz Magazine. 23.55-24 00 Nws. Nederland 1. N.O.S. 18.50 Kleur: Pluimpje. STER: 18.56 Reclame. N.O.S.: 19.00 Journ. STER. 19.03 Reclame. N.O.S 19.07 Scala: informatief progr STER: 19.56 Reclame. N.O.S.: 20.00 Journ. STER: 20.16 Recla me. 20.20 Uitz. Stichting Socu- tera. N.O.S.: 20.25 Kleur: De 2ie eeuw: Ons eigen graf.... docum. progr. 20.50 Jerry als ruimtevaarder. speelfilm. (Rijkskeuring: alle leeftijden). 22.10 Eigentijds: Bewegingsthe ater BEWTH, ballelprogr. 22.35 Kleur: Samenvatting Atle- •tlek-ontmoeting: Europa Verenigde Staten te Stuttgart. 23.05-23.10 Journ. NEDERLAND II N.O.S 18.50 Kleur: Pluimp je STER: 18.56 Reclame N.O.S.: 19.00 Journ. VARA: .9.03 Coronation Street. TV-feullleton. STER: 19.56 Re clame. N.O.S. i 20.00 Journ. STER: 20.16 Réclame. VARA: 20.20 Kleur: De Shadoks en de Glbis. televisiestrip. 20.22 Dag je Dulndigt. rep 20.55 Rep over een gevangenis in Indo nesië. (Achter het Nieuws-spe- ciaal). 21.35 TOneel-lmprovisa- ttes. N.O.S.: 22.15-22.20 Journ. België. Kanalen Nederlands: 2 en 10. 18.55 Zandmannetje. i9.oo Voor de kleuters. 19.20 Tlp-top. jeugdtelevisie. 19.35 Weerbericht. 20.00 Journ. 20.25 Jerry Lewis-Festival. 22.00 Gastprogramma- Het vrije woord. 22.30 Nws. met om.: Eurovisie: Atletiek. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA VANAVOND VAN 18—20 uur Muziek uit de film „Traum- land der Sehnsucht". Der Mond hfilt seine Wacht. Ich .nöcht' gern dein Herz klopfen hör'n. Kaiserwald Polka. Uber den Wellen. Nur aus Liebe Muss i denn zum Stfidtele hin- aus. Dolor gltano. Sentimien- to Puerto Santa Maria. Llanto minero. Apregonao me tiens Ay, ay. ay. Camlnlto. Noche de ronda. Maria Dolores. Quiereme mucho. Tipitin. Pie eye's blues. C jam blues. In a mellow tone. Blues in blue print, The swingers get the blues too. Villes ville is the place, man. Battle royal. To you. Take the ..A" train. BDB Jumpin' at the woodsl- Hilversum I. 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.19 Het levende woord. 7.15 Badinerle: klass muz. (gr). (7.30 Nws: 7.32 Act; 7.50 Overweging) 8.00 Nws. 8.11 Vakanttejeugdprogr. 8.30 Nws. 8.32 Vakantietips 8.45 Voor de huisvr. (9.00-9 10 Gymnastiek v. d. huisvr.; 9.35 Waterstanden) N.O.S.10.00 Wat heeft dat kind?. pedagogische lezing. 10.20 Stereo: Muz. uit de Ba rok (opn). KRO- 11.00 Nws. 11,02 Voor de zieken. 11.55 Me- ded. NCRV: 12.00 Los.Vast: ge- var. progr. (12.26 Meded. t.b.v land- en tuinb.: 12.30 Nws: 12.41 Act; 12.50 Middagpauze- dienst). 14.00 Sterreo: the Kili- ma Hawaiians Show. 14.30 Ste reo: Bariton en plano. 15.00 Christelijk gereformeerde mid- dagdienst. N.O.S.: 15.30 Bezig heden: magazine over liefheb berijen en vrijetijdsbesteding. 16.00 Nws. 16.0? Meer over minder, over mensen en din gen die mindet op de voor grond treden. 17.30 Toe ristische informatie uit bin nen- en buitenland. NCRV 17.45 Stereo: Lichte orkestmuz (gr). 18.00 Tijd vrij voor muz in vrije tijd. A. Stereo: Amsterdams Vrouwenkoor met piano: B. Harmonieork Stereo: Lichte gramm.muz. 8.00 Nws. 8.11 Radiojourn. 8.20 Stereo: Lichte gramm.muz. (8.30-8.33 De groenteman.) 8.50 Morgenwijding. 9.00 Stereo: Klass. en mod orkestmuz. (gr.). 9.40 Kinderliedjes (gr.) 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.). (11.00-01.03 Nws.) 1130 v. d. vrouw, (om 11.55 Beursber.) (2.30 Toppers van toen (gr.). 13.00 Nws. 13.11 Radiojourn. 13.30 Stereo: Mod. kamermuz. 14.30 't Is historisch, over geschiedenis en archeologie. 15.00 Palet: voor de zieken. 18.00 Nws. 16 02 Stereo: Scala: I. Viool en piano: II. Licht instrumentaal ensemble. 17.00 Lichte gramm.muz. voor de jeugd. 17.30 Voor de jeugd. 17.55 Meded. Hilversum III 240 m. en FM-kanalen. NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Muz. van toen voor luiste raars van nu. 9.30 Instrumen taal progr. 10.00 Nws. 10.03 Muz. bij de koffie. (11.00 Nws.) N.O.S.: 12.00 Nws. 12.03 Mi- cro-notlties. KRO: 13.00 Nws .3.03 Act. 13.08 Muz. van één tot twee. 14.00 Nws. 14.03 Pop-in: gezellig aanplaten. 15.00 Nws. 15.03 Pop en coun- irymuz 16.00 Nws 16.03 Hitpa rade 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.07-18.00 Vcrzoekplatenprogr. Engeland benijden om hun ontbijtte- levisie nu en straks? Nauwelijks. Zo'n dringende behoefte voelt Neder land nog niet aan ochtend-kijk-a- musement. Wij zijn nog niet eens toe aan het 's middags kijken en daarin mocht langzamerhand wel eens ver andering komen, vooral met het oog op de jeugdprogramma's die bij ons het kind van de rekening blijven. Ontbijten kunnen we nog wel bij de radio of bij helemaal niks, maar de kinderen hebben eindelijk wel eens recht op een eigen dagelijks uur. bijv. tussen half 5 en half 6, we hebben er al eerder op gehamerd, 't Zou ook niet gek zijn, indien het journaal eens eerder dan 8 uur kon komen met ruime beeldillustratie van het nieuws dat de kranten hebben gebracht. BRT-REPÖRTAGE HILVERSUM De NCRV laat maandagavond a.s. (4 augustus) op Ned. 1 een reportage zien over bouw en opening van de Antwerpse Schel- detunnel. Het is een compilatie uit films, die cineast Tony Hermans tijdens de bouw van de tunnel, die vijf jaar duurde, voor de Vlaamse omroep BRT heeft gemaakt. Om nog even 't geheugen op te frissen: twee maanden geleden waren koning en koningin bij de opening van de tun nel aanwezig en de Belgen maakten een enorm feest. De tunnel kostte bijna 350 miljoen en heeft vier kokers. VANAVOND TE ZIEN Verf. 1 NOS 7.07 uur Scala. 8.25 uur serie „De 21ste eeuw": Ons eigen graf. 8.50 uur komische speelfilm „Jerry als ruimtevaarder". 10.10 uur Eigentijds: Bewegingstheater Bewth. 10.40 uur reportage atletiek in Stuttgart. Verf. 2 VARA 7.03 uur Coronation Street. 8.22 uur reportage draven en rennen in Wassenaar op Duindigt. 8.55 uur „Blok aan het been", reportage gevangenis in Indonesië. 9.35 uur Improvisatie: acteurs spelen onvoorbereid op gegeven scènes. VANAVOND TE HOREN Uil ver sum I NOS 7.05 uur Kasteelconcert in het Prinsenhof, i 8.30 uur concert door het Omroeporkest o.l.v. Henk Spruit; in de pauze herdenking Erasmus en atletiek. 10.10 uur Scan, populair programma over elektronica. ,10.45 uur Iks. actueel radiomagazine. Hilversum II VARA 7.35 uur Malando en zijn orkest. 8.20 uur Country en western-muziek. 9.20 uur soulmusic. 9.50 uur gesprek met Conny Stuart. 10.55 uur Beiers Radio-symfonieorkest: 8e symfonie van Hartmann. 11.201 uur jazzmagazine. Hier een scène uit improvisatieAnn Hasekamp en Paul Brandenburg zijn aan de beurt om een komische eenakter te spelen tot groot vermaak van collega's en gasten op de tribune U kunt er van meegenieten als U vanavond om 9.35 uur bij de VARA op Ned. 2 kijkt. POLITIEVERHAAL VAN N. A. M. WIJCHGEL 29 „Waar is zij in betrekking?" vroeg hij. „Zij is leidster aan een Christelijke kleuterschool." „En van zo iemand wordt niet verwacht dat zij de nacht bij een jongeman doorbrengt en dat is gebeurd, nietwaar?" Rudolf Hart knikte toestemmend terwijl zijn handen zich tot vuisten balden en het bloed naar zijn gezicht steeg. „Zij zou dus kunnen bevestigen dat jij die nacht thuia „Ja, maar ik heb liever dat u mij hier vasthoudt dan dat zij hierin gemengd wordt."' Het klonk als een verzoek en Timmermans voelde een plotselinge sympathie voor de jon gen in zich opkomen. „Hoe lang ken je dat meisje al?" vroeg hij geïnteresseerd. „Al vanaf de lagere school. Wij houden van elkaar en willen samen trouwen. Maar we hebben nog niet genoeg gespaard voor meubels en zo. En ik moet ook eerst een betere betrekking vinden waar ik meer verdien en..." „Ja, ga 'ns door", verzocht Timmermans vriendelijk toen de jongen bleef steken. „Heb je een vak geleerd?" „Ja, meneer. Ik ben monteur en ik heb een jaar bij Roemers in de garage gewerkt. Maar daar moesten ze bezui nigen en de twee jongste monteurs werden ontslagen en daar was ik een van. Maar ik vind wel weer wat", voegde hij er overtuigd aan toe. „Het was verstandig van je dat je me hierover ingelicht hebt. Je kunt nu wel gaan. Als ik je nog iets te vragen heb zal ik je dat wel laten weten", zei Timmermans. Maar Rudolf Hart maakte geen aanstalten om te verdwijnen. Hij keek vragend naar de inspecteur. „En Marchje dan? Houdt u haar erbuiten?" wilde hij weten. „Waar wonen haar ouders?" „In Maartensdijk. Ze hebben daar een boekwinkel. Maar daar gaat u toch niet heen?" „Om hen in te lichten over jullie verhouding?" vroeg Timmermans spottend. „Daar zou ik me maar niet bezorgd over maken. Ga nu maar en laat hel verder aan mij over." De jongen stond aarzelend op, blijkbaar nog niet geheel voldaan. „Als ik het nodig mocht vinden je meisje te ondervragen zal ik het je van tevoren laten weten, maar waarschijnlijk gebeurt het niet", zei Timmermans. Dat was natuurlijk nonsens, wist hij, maar hij kon de neiging de jongen gerust te stellen niet weerstaan. Tot zijn voldoening zag hij het jonge gezicht tegenover hem plotseling opklaren en een blik van blijde verrassing in de ogen komen. „Dat vind ik reuze van u", zei Rudolf spontaan. „Mooi zo, verdwijn dan nu maar..." „Goedemorgen meneer en bedankt." Dat is tijdverspilling geweest, dacht Timmermans nadat de jongen goed en wel verdwenen was. Hij zou nog even onopvallend laten informeren of zijn verhaal klopte ^n er werkelijk een Marchje Buskens leidster van een kleu terschool was en zo ja, dan kon er een streep door Rudolfs naam. Hij richtte zijn blik weer op de rapporten, allemaal kleine overtredingen die hem geen steek interesseerden en zette zich ertoe de paar laatste nog door te nemen en te ondertekenen. Hij zuchtte opgelucht toen hij er klaar mee was. Toen vroeg hij zich af of het nodig zou zijn een valies mee te nemen voor geval hij 's nachts in Amsterdam zou moeten blijven. Hel zekere voor het onzekere nemend begaf hij zich naar zijn pension waar hij het eventueel nodige niet in een valies, maar in zijn aktentas stopte. Daarna begaf hij zich naar het station en dronk daar een kop koffie terwijl hij op zijn trein wachtte. Gedurende de rit naar Amsterdam peinsde hij over de zaak, waar tot dusverre nog zo weinig schot in kwam. Waar moesten ze zoeken als het bleek dat ook Wim Oldenhoeve en Ten Bos niets met de moord le maken hadden? Er was niets, maar dan letterlijk niets dat in de een of andere richting wees. Het was te hopen dat Roelf in Meerssen iets ontdekte dat een aanwijzing tot een spoor zou blijken te zijn. Timmermans zuchtte, hij verwachtte er niet veel van. Hij dacht ook even aan het kleine stukje uitgescheurde stof dat de jongen gevonden had. Maar waar de broek te vinden waar dat in paste...? Zijn gedachten keerden terug naar Wim Oldenhoeve. Die was nu natuurlijk al lang door de notaris over de moord ingelicht. Roelf zou het wel met hem eens zijn dat er nu geen enkel bezwaar meer was om zich in zijn functie als inspecteur bij dit jongmens te melden om inlichtingen over de dames Huytema van Ommeren in te winnen. (Wordt vervolgd) W££<> VOOXZ/CHT/&. CAÉOIMA' tAATSTf PML O/JTiAAPTetJ OP Her MPP£RTJt NDURA5 Nedrland I. NOS 16.00-17.10 Ged. kleur. Vakantiepr. v. d. Jeugd. België: Nederlands progr kan. 2 en 10. 16.00-17 30 Euro visie/Italiaanse TV: Rechtstreekse rep bezoek Paus Paulus VI aan Oeganda. .appie Loep en de Molboor |j ^1"! Smidje Verholen en het geheim van de Uylenborg!. 1281: De plichtsgetrouwe diender Eelco Eelkema liep krijgshaftig door het Rijk- huyzer Bos. klaarblijkelijk op alles voorbër^id. In zijn ene hand voerde hij zijn onafscheidelijke gummi knuppel mee. doch in zijn andere hand droeg hij een vergrootglas. „De burge meester heeft gezegd, da'k moest gaan rondneuz'n in het bos." mompelde hij. L.Bdh zo'n burgemees ter heb makkelijk praat'n. 1 wanl hij kent cfe fijne kneep'n van het speurders- vak niet. In elk geval hê'k het kiekglas meegehoom'n. en da's een slpwe daad. want met zo'n ding lost Sjerlok Hommeles ook alle zaak'n op. Dat kan je gereeg'ld op de telefietsie zien. En nou wat zeg ik! Daar ligt-ie! Dank zij mien vergrootglas hê'k die malle Verhool'n al gevond'n óók!" Eelco bukte zich over de liggende fi guur. die lag te slapen tegen een dikke boomstam, en bekeek deze schone sla per nog eens door zijn vergrootglas. „Ja da's Verhool'n," mompelde hij toen overtuigd. Vervolgens riep hij: „Hé, Verhool'n! Word 'es wakker, mien jong'" Onthutst krabbelde smidje Verholen overeind en hij stamelde: „Eelco jij!' Waar is al die sneeuw gebleven?" „Sneeuw op een warme septemberdag zeker! Man.... je hebt mooi ligg'n droom'n!" riep de koddebeier. Doch toen barstte hij uit in een daverende lachbui, die op iets dolvermakelijks scheen te wijzen. „Hihihimot je nou 'es kiek'n!" gierde hij. „Verhool'n heb de winterjas van wijl'n z'n overgrootvader anü" 8- „Wat!" kreet de wachtmeester. „Ja!nu je het zegt omt hij me wel bekend voor. Laat zien, die foto!" Hij riste de agent de foto uit de hand en bekeek de plaat. Inderdaad", stelde hij vast. „Dat is hem. Laat onmiddel- jk de volgploeg in actie komen!" Tjonge, jonge, wat werkte de politie hard. Binnen een genblik waren er drie snelle auto's voorgereden en kre- en de bestuurders opdracht om naar de sloperij van lanus van Al te rijden, waar ze dan een klein kereltje, elijkend op de foto, moesten aanhouden en terugbrengen, e kregen de foto mee en Roetsj... daar ging het. Maar Sokkebreier was ook niet mis. Die reed met een geweldige vaart naar de sloperij, van Mans van Al, waar hij een half uurtje later arriveerde. „Zie zo, we zijn er, Lappie" zei hij tevreden. „Nu zullen we de mol-boor van de sloop redden." Hij stapte uit en sprak de eerste de beste werkman, die op het terrein liep. aan: „Heb je de mol-boor vanmorgen ook gezien?" vroeg Sokkebreier haastig. De man knikte. „O ja," zei hij traag, „maar die is hier niet meer. Die is met de baas naar de haven om te kijken of die nog te gebruiken is. Waterdicht of zo... ik geloof dat de baas 'm wil verkopen, omdat er geen sloopwaarde an 1 zit..." j FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 9