Wallstreet niet onder de indruk van maanexpeditie „Mary Kopeclme had gered kunnen worden" Grosheide: sleehte A voorbereiding FIXAM1EEL WEEKOVERZICHT Vlaardingse Harmonie voor NCRV-radio VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN De moord aan de Vestadreef CAROLINA YES Lappie Loep en de Molboor Smidje Verholen en hef geheim van de Uyfenborgh MAANDAG 28 JULI 1969 Gezakten Frans MO-A DEN HAAG Het percentage af gewezen kandidaten voor het schrif telijk gedeelte van het examen Frans m.o.-A is dit jaar niet uitzonderlijk hoog geweest, zo heeft staatssecreta ris Grosheide meegdeeld in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid Schuijt (KVP). Het percentage geslaagden was in 1963 26.8 en in de jaren daarna: 36,5 36,2 39,6 - 34 en i kregen op Wal] Street, daar an- AMSTERDAM De geslaag de landing van de mens op de maan heeft geen uitwerking ge- 6,2. Dit jaar zijn 36,3 procent van de kandidaten voor het schriftelijk exa men geslaagd. Dat niet meer dan ruim een derde van de kandidaten tot het mondeling gedeelte van het examen kon worden toegelaten, moet volgens de examen commissie verklaard worden uit het feit dat voor deelneming aan het m.o.-A-examen geen enkele voorop leiding vereist is. Ieder jaar blijken zich kandidaten aan te melden die onvoldoende op het examen zijn voorbereid en onder hen zijn er ze ker voor wie de studie te moeilijk is. Dat blijkt ook uit het feit dat sommi gen zelfs na herhaaldelijk examen te hebben gedaan, geen aanvaardbare resultaten weten te bereiken. bewilligen. Nu overweegt de presi dent om wijzigingen aan te brengen in het systeem van belastingheffing om een aantal democraten in het Congres te hewegen in de fiscale ex- tra-10-procent-belasting te berus ten. Het gevolg van een derelijke wijzi ging zou vermoedelijk de olieconcerns financieel in een nadelige positie w brengen. Zij genieten een fiscale af- welke onzekerheid laat zien voor schrijving op de ..produktie' van ruim 27 pet., welke via een wijziging 20 pet. zou worden. Dit streven naar een verandering in de belastinghef- dere factoren meer gewicht in de schaal legden. De zwakke stemming van New York, on danks de triomf van de ruimte vaart, tekent de huidige situatie. de eerste tijd. Ook de andere financiële centra konden weinig geestdrift opbrengen en de stem- ming bleef in Amsterdam aar zelend tot zwak. Nog steeds is het president N'ixon niet gelukt de Amerikaanse Senaat te bewegen om In de verlenging van de tien procent belastingverhoging te Als Kennedy direct had gewaarschuwd EDGARSTOWN Kikvors man John Farrar die het lijk van de verdronken Mary Jo Kopechne uit de wagen haalde, heeft gezegd dat het leven van het meisje gered had kunnen worden als Edward Kennedy onmiddellijk alarm had geslagen. Volgens Farrar was een van de au toraampjes namelijk geopend waar door zich in de cabine een luchtbel moet hebben gevormd. „De situatie waarin wij het lijk in de wagen aan troffen wijst erop dat Mary Kopech ne een zodanige plaats had ingeno men dat ze van het laatste restje lucht kon profiteren." In zijn verklaring wijst Farrar erop dat een mens ongeveer vijf uur in leven kan blijven wanneer hij on der water in een auto is opgesloten. Als men hem gewaarschuwd had zou hij binnen 45 minuten op de plaats van het ongeluk zijn geweest. Sym pat hip Intussen heeft senator Kennedy na zijn bewogen televisietoespraak van zaterdag, veel betuigingen van sym pathie ontvangen, vooral in zijn ei gen staat Massachusetts. In de eerste 24 uur na zijn rede zijn bij het telegraafkantoor in Boston meer dan 100.000 telegram men binnengekomen. Tweederde deel van de afzenders schaarde zich ach ter de 37-jarige senator. Ook in vele s telefoongesprek ken en krantecom- mentoren hadden de sympathie-be tuigingen de overhand. Van de steun van zijn partijvrienden kan Kennedy zich verzekerd achten. Fractieleider Mike Mansfield van de democraten verdedigde zijn plaatsvervanger met de woorden: „Kennedy heeft mijn volle vertrouwen". Vroegere medewerkers aan de ver kiezingscampagne van zijn broer, Ro bert, hebben een comité opgericht met de 'bedoeling druk op Edward Kennedy uit te oefenen zijn se naatszetel niet op te geven. Zoals be kend heeft de senator in zijn toespraak het volk om advies ge vraagd of hij door deze affaire zijn senaatszetel moest opgeven. Meer vragen Niet alle mensen in Amerika zijn echter met zijn verklaring tevreden- I gesteld. Zo schrijft de New York Ti mes in een hoofdartikel onder meer dat de verklaring onbevredigend was „omdat ze meer vragen oproept dan ze beantwoordt'. Het blad is er meer dan ooit van overtuigd dat de autori teiten van Massachusetts hebben ver zaakt aan hun plicht het geval gron dig te laten onderzoeken omdat er een politieke persoonlijkheid bij be trokken was". Zelfde tactiek De tactiek die Kennedy toepaste hanteerde president Nixon 17 jaar geleden ook. Ook toen vroeg Nixon om een openbare uitspraak van ver trouwen. Hij was toen republikeins senator voor Californië en republi keins kandidaat voor het vice-presi- dentsohap. In een tv-rede zette Nixon toen uiteen wat hij met de fondsen had gedaan, die door zijn aanhangers j in California waren geschonken. De steun was overweldigend en Nixon bleef. Hoewel de tactiek hetzelfde j was. zijn de omstandigheden voor j Kennedy heel anders. Het besluit om in de senaat te blijven of er uit te gaan moet Kennedy zelf nemen. fing maakt de beurs maar zenuwach tig en oliewaarden hebben daarvan de gevolgen de laatste weken onder vonden. Verder spelen de oorlogshan delingen rond het Suez-kanaai een rol. daar de oliebelangen der interna tionale concerns in de Arabische pro- duktielanden kwetsbaar zijn. Verder wijzen wij op de gedaalde winst der Shell Oil. de Amerikaanse dochterinstelling van de Koninklij ke Shell. In de eerste helft van 1969 was de nettowinst vier procent lagér dan in dezelfde periode van het vo rig jaar, ondanks hogere omzetten. Wij wijzen ook op de met 17 pro cent gedaalde winst over het tweede kwartaal der General Motors, terwijl Chrysler een winstdaling van 51 pet. over dezelfde periode moest publice ren. Het is duidelijk, dat dergelijke berichten het klimaat op de Newyork- se beurs niet ten goede komen. De strijd tegen de inflatie woedt voort en zolang hierin niet meer tekening is gekomen, kan men de e.v. weken niet veel van de beurs verwachtèn. Komkom mertijd In ons land is het volop „komkom mertijd^'. nu zovelen op vakantie zijn. Het bericht, dat geen verzach ting van de drukkende prijsstop is te verwachten voor half september, doet de beursstemming geen goed. Ieder weet, hoe moeilijk sommige in dustrieën het krijgen onder het re giem van de ministeriële prijsstop. C.rondstoffenprijzen zijn gestegen, zo ook de andere kosten, terw'il men strak aan het lijntje wordt gehouden door het departement. De cijfers van Kon. Olie over het tweede kwartaal zullen op 7 augustus a.s. verschijnen. Mogelijk, dat de resultaten zodanig zijn. dat voor het hoofdfonds daaruit weer een betere tijd aanbreekt. De koers van Olies is deze week tot 163 ge daald. zodat er in betrekkelijk korte tijd. onder invloed van Amerikaans aanbod, flink wat van de koers af gegaan is. Philips zal op 21 augustus haar I licht laten schijnen over de resulta- j ten, welke in het 2e kwartaal be- I haald zijn. Men is ter beurze niet somber gestemd over de komende I kwartaalsstaat, maar op het ogenblik hebben goede berichten weihig uit- j werking, terwijl men zwaar tilt aan j minder gunstige zaken. De koers van Philips was gisteren ƒ61.40 tegen ƒ63 vorige week. Van de andere internationals was vooral AKU flauw gestemd en gisteren kwam dit fonds op 120 tegen 126 vorige week. Zout-Organon moest ook nog een stapje terug en wel van 141.80 tot 137, slot 138. iHet wachten is hier op nadere be richten over de voorgenomen fusie. Unilever hield zich goed, mogelijk wegens de hausse op het gebied van consumptie- ijs, dat in grote hoe veelheden de afgelopen weken ge bruikt is vanwege de hitte. Ook de frisdranken en het bier kregen ruim hun deel van de consumenten. Heine- kens hield zich deze week ook goed. en sloot gisteren op 168. Pas gelanceerde Intelsat verloren KAAP KENNEDY De nieuwe Amerikaanse communicatiekunst maan Intelsat-3, die vrijdagavond is gelanceerd, moet als verloren worden beschouwd. Dit heeft het Ameri kaanse ruimtevaartcentrum bekend gemaakt. Men heeft nog steeds geen signalen van de Intelsat ontvangen en het is ook niet bekend of hij in de voorgeschreven baan rond de aarde is gekomen. Men vermoedt dat de laatste trap van de Delta-raket niet heeft gewerkt. Landingsrechten niet betalen LONDEN De Britse caféhouder Charlez Hertz zal van de twee Ame rikaanse maanvaarders Armstrong en Aldrin geen landingsrecht eisen, hoe wel zij met hun maanspin volgens hem op zijn grondgebied zijn geland. Hij zal ook geen aanklacht tegen hen indienen wegens het feit dat zij zon der zijn toestemming 167 minuten lang op zijn gebied hebben gelopen en daar ^stenen hebben verzameld. Mertz heeft twaalf jaar geleden het maangebied A 08454 voor één dollar gekocht van de „Interplanetaire ont wikkelingsvereniging" in New York. Volgens de oorkonde zijn hem het recht op grondboringen en 'net vis recht verleend in de Zee van Rust en mag hij „ongehinderd" op het „strand" van deze „zee" lopen. Bovendien heeft hij voor een dollar het recht verkregen om te skiën in De christelijke harmonievereniging i de maanalpen. Hertz weet precies hoe De eerste helft van de maan- monsters is in het maanopvang- laboratorium in Houston aan gekomen. Eerst morgen zal de ko//er, na te zijn ontsmet, wor den geopend. Hier plaatsen technici de koffer in een ont smettingskamer. Ned. 1 TROS 7.10 uur aflevering detectiveserie Mr. Rose. 8.20 uur herhaling optreden Marcel Amont. 9.15 uur detectivefilm „De moord in het circus". Ned. 2 KRO 7.30 uur Dans uit Argentinië. 8.20 uur politieserie New York: Chantage. 8.45 uur Franse speelfilm uit 1939 „La fin du jour". Hilversum I NCRV 7.35 uur amusementsmuziek op de plaat. 8.30 uur improvisatiewedstrijd Orgelmaand. 9.35 uur lichte Franse muziek. 10.45 uur Blaasmuziek vroeger en nu. 11.15 uur Mozart, schrijver van muziek en brieven. Hilversum II NOS 8.05 uur discussie over „Vrouw, man en maatschappij". 8.30 uur openingsconcert Haarlemse Orgelmaand door het Kings College Chapel Choir en het Leon hardt Consort. 9.20 uur Gamma, vorderingen in de wetenschap. 10.55 uur Radiorama, daarna jazz uit het historisch archief. „Sursum Corda" uit Vlaardingen is donderdag te horen voor de NCRV-radio. Het corps, gedirigeerd door de heer B. Boerman, treedt even na 6 uur op in de rubriek „Tijd vrij voor muziek in vrije tijd". het op zijn grondgebied is: zeer droog en stoffig, de juiste plek om een cafe te openen.. O MANILLA Het noorden van het Philippijnse eiland Luzon is door een wervelstorm geteisterd. Elf mensen zijn om het leven gekomen, veertien worden nog vermist. Op Taiwan zijn veertien huizen door een orkaan verwoest. Een man wordt vermist en zes mensen liepen ver wondingen op. POLITIEVERHAAL N. A. M. WIJCHGEL 27 „Is hij binnen, weet je dat?" „Ik geloof van wel. Zal ik hem laten komen?" „Och ja, doe maar, het zal wel moeten." Even later kwam Piet Korter zich melden. Hij groet eerbiedig en scheen zich van geen kwaad bewust. „Heeft u mij laten roepen, hoofdinspecteur?" vroeg 1 rustig. „Ja. zei Verster en lichtte hem in over de vondst van L< Rouwhorst. „Hoe komt het dat jou dat ontgaan is?" „Ik... ik heb het n. niet gezien, meneer." antwoordde e< verbleekte Korter stotterend. „Maar dat had je moeten zien", zei Verster streng. „Ja meneer, het spijt me, meneer," verontschuldigde nog zeer jonge man zich zenuwachtig. „Je wou toch zo graag bij de politie, is het niet?" „Ja, meneer." „Maar bij de politie kunnen ze geen mensen gebruiken d onattent zijn en de dingen over het hoofd zien." „Nee, meneer. Het zal niet weer gebeuren, meneer," verz kerde Korter hem terneergeslagen. „Dat is je ook aangeraden, als je tenminste bij de polit wilt blijven," waarschuwde Verster hem ernstig. „Ja. meneer. Dank u wel, meneer," antwoordde Kort verward. „Dan kun je nu wel gaan, en de ogen open in 't vervolg. „Ja, meneer, dank u wel, meneer," herhaalde de jonge waarna hij salueerde en maakte dat hij wegkwam. Verst onderdrukte met moeite een glimlach bij deze haastij aftocht. „Daar zullen we het dan maar bij laten. Zijn wil is goe maar het buskruit heeft hij niet uitgevonden,' 'zei hij, to< Korter weg was. „Och, hij is nog jong, hij kan nog heel w leren," vergoelijkte Timmermans glimlachend. „Zo is het," stemde Verster toe. „Maar om op die Rudc terug te komen," ging hij door, „ik kan me die jongen als de dader voorstellen. Je gaat zo maar niet tot een mooi over. tenzij je er een dringende reden toe hebt. Kunt jij zo reden bedenken?" „Om je de waarheid te zeggen, nee. Maar hij heeft iets zijn kerfstok, al weet ik niet wat en daar wil ik acht< komen." „Hij is toch niet uit de buurt van Meerssen afkomsti; vroeg Verster. „Dat weet ik niet. Stel je voor dat dat zo was," antwoon de Timmermans verrast. „Ja, stel je voor. En dat hij met de toestand op de hoog was én dat hij chantage had willen plegen en dat hij moordenaar was. Alles keurig op een presenteerblaadje oj gediend," zei Verster spottend. „Nou ja, per slot is niets onmogelijk, behalve je eigen nei afbuiten. En zelfs dat is mogelijk," ging Timmermans li chend door. „Ik heb een nicht die verpleegster is. Toen eens toezicht hield bij een maaltijd van zwakzinnige oudj vroeg ze: „En. hoe smaakt het, dames?" Aan het eind v; de tafel riep een van hen enthousiast: „O, heerlijk zuster En weet je wat mijn nicht zag? Het oude mensje had ha, gebit uit de mond genomen, het bovengebït in de ene en h ondergebit in de andere hand en daarmee zat ze heel g! noeglijk bijtbewegingen in het eten op haar bord te make Ik wil maar zeggen, dat die dus toen haar eigen neus hi kunnen afbijten," besloot Timmermans. „Hoe volkomen zot," zei Verster lachend. „Maar ze waren ook zot," herinnerde Timmermans he grinnikend. Ze lachten nog even en bepaalden hun gedacl ten toen weer op het werk dat zij onderhanden hadden. „Jij neemt dus die Rudolf en Wim Oldenhoeve voor jou1 rekening?" vroeg Verster. „Ja, mij best. Jij wilt zeker zo gauw mogelijk weg?" „Ja, nu direct." „Waar kan ik je bereiken als dat nodig mocht zijn?" „Ik bel je wel vanuit Meerssen. Mocht je er niet zijn, da zal ik mijn adres opgeven." „Prima. Enig idee wanneer je terugkomt?1' „Absoluut niet. Dat hangt van de omstandigheden af." „Ik hoop dat je vindt wat je zoekt." „Bedankt. So long." „Tot ziens", antwoordde Timmermans. (Wordt vervolgd! RADIO /A.VAVOM» Hilversum I 402 m. NCRV 18.30 Nieuws. 1841 Ac tualiteiten. 19.00 Verslag IBM-Schaaktoernooi te Amsterdam 19.03 Llterama: O- ver boeken, schrijvers en to neel. 19.20 Kerkorgelconcert. 19 33 Stereo: Licht gevarieerd muziekprogramma (opni. 20.30 Noord-Hollands Philharmo- nlsch Orkest en solisten <opn>. 21.35 Stereo: Lichte grammo- Xoonmuzlek. 22.00 Stereo: Lich te orkestmuziek (gr). 22.20 A- vondoverdenklng. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Blaasmuziek - vroeger en nu lezing. 23.15 Mozart, schrijver van muziek en brieven, lezing. 23.5624.00 Nieuws Hlivei l II 298 li AVRO 18.00 Nieuws. 18.11 Ra diojournaal. 18.30 Stereo: Ta- felmuzlek. 19.30 Nieuws. 19.35 R.V.U.: De communicatiesa telliet als middel voor radiote lefonie en T.V.-overdracht over grote afstanden. N.O.S.: 20.05 Vrouw. man en maatschappij, discussie. 20.30 King's College Chapel Choir. 21.20 Gamma van alpoa en bèta: over recente vorderingen In de wetenschap. BOND ZONDER NAAM: 22.20 Bak (ze) niet te bruin!, lezing. 22.30 N.O.S.: Nieuws. 22.40 AVRO's Radiojournaal N.O.S22.55 Radiorama. 23.25 Jazz uit het historisch archief. 23.5524.00 Nieuws. Il.l FA IS 11. V\NAYOYD NEDERLAND I N.O.S.18.50 Kleur: Pluim pje. STER: 18.56 Reclame. N.O.S.: 19.00 Journaal. STER: 19.03 Reclame TROS: 19.07 Vrogramma overzicht. 19.10 Mr. Rose - The one woman. TV-feuilleton. STER: 19.56 Re clame. N.O.S.: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. TROS: 20 20 Muzikale show met Mar cel Amont. (herhaling van 22.11.1968) 21.15 De dader op het spoor. TV-detective-serie. I. De moord In het circus. N.O.S.: 22.3522.40 Journaal. NEDERLAND II N.O.S.: 18.50 Kleur: Pluimpe. STER: 18.56 Reclame. N.O.S.: 19.00 Journaal. 19.03 Scala: in- ."ormatief programma. KRO: 19.30 Kleur: Rond de wereld ln zang en dans: Argentinië STER: 19.56 Reclame. N.O.S.: 20.00 Journaal STER: 20.16 Re clame. KRO: 20.20 Kleur: Poli tie New-Vork: Chantage, TV-serie. 20.45 Bioscoopsucces sen van weleer. N.O.S.: 22.25—22.30 Journaal. BELGIë KANALEN NEDERLANDS 2 EN 10 18.55 Zandmannetje. 19.00 Filmmuseum var. de schater lach. 19.30 Atelier. 19.55 Weer bericht. 20.00 Journaal. 20.30 De indringers, feuilleton. 21.20 Er tussendoor: een bloemlezing uit de uitzlendlng Ten huize van. 22.10 Middelhelm 1969. re portage over de 10e Biënnale voor beeldhouwkunst ln het Middelheimpark te Antwerpen 22.40 Nieuws. RAMMOFOONPLATENPROGA AMMA DRAADOMROEP VANAVOND VAN 18 20 uur I. Robert Schumann: 1. Fan tasie ln C gr.t. op. 17, 2. Dich- terliebe op. 48: II. Johannes Brahms: 1 Variaties over «en thema van Robert Schumann op 9. 2. Liebeslleder op. 52. 3. Drie Intermezzi op. 117. Hilversum I. 402 m. NCRV: 7.po Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7 15 Lichte grammo- foonmuzick met nieuws en ac tualiteiten. 8.00 Nieuws. 8,11 Stereo: Gewijde muziek (gr.). 8.30 Nieuws. 8.32 Vakantletips. 8.45 Voor de hulsvrouw. (9,00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw.) 9.35 Waterstanden. 9.40 Stereo: Weense amuse mentsmuziek (gr.). 10.00 Taal en symbool, lezing over de bijbel. 10.15 Hoogtepunten uit de opera La Somnabula, van Vincenzo Bellini (gr.). 11.00 Nieuws. 11.02 Stereo: Operette muziek (gr.). 11.15 Voor de zie ken. plm. 11.55. Mededelingen. KRO: 12.00 Gevarieerd pro gramma. (12.22 Wij van het land: 12.26 Mededelingen t b v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws: 12.41 Actualiteiten. 13.00 Raden maar...) 14.00 Ste reo: Promenade-orkest. 14.30 Muzikaal middagmagazine. (16.00-16.02 Nieuws.) 17.00 Over heidsvoorlichting KRO: 17.10 Voor de kinderen. 18 00 Stereo: Mctropole-orkest. Hilversum II. 298 m. AVRO. 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.20 Stereo: lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: lichte grammofoonmu ziek. (8.30-8.33 De groenteman.) 8.50 Morgenwijding. NOS: 9 00 Uitgebreide reportage of her haling NOS-programma. 9.40 Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance. AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Ar beidsvitaminen. (11,00-11.02 Nieuws.) 11.30 Voor de vrouw. (Om 11.55 Beursberichten.) 12.30 Voor de landbouw. 12.40 Sportrevue 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. NOS: 13.30 Klein chanson. 14.30 Muziek en nieuws van onze zuiderburen. AVRO: 15.00 Klassieke muziek. 15.15 Stereo: Voorburgs Jonge renkoor. 15.35 Stereo: klassiek vierhandig pianospel (opn.). 16.0C Nieuws. 16.02 Kunstkro niek. 16.20 Stereo: Kameror kest van de BRT en solist. 17.00 Stereo: Big Band Beat: moderne muziek. 17.25 Stereo: Jazz Spectrum Hilversum III. 240 m en FM-kanalen. VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 Plaatjes voor de pep. <10.00 Nieuws.) 11.00 Nieuws. 11.03 Een opvallend vrolijk gevarieerde visite (12.00 Nieuws13..00 Nieuws. i3.03 Licht platenprogramma. (14 00 Nieuws.) 15.00 Nieuws. 15.03 Drie-draai. 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Licht platenpro gramma. (17.00-17.02 Nieuws.) rt.i L\ isn WOR6i:> Nederland I. NOS: 16.00-17.00 Ged. in kleur: Vakantteprogr. v.d. jeugd. België Nederlands progr kan. 2 en 10. 16.00-17.30 Wiel- Grote Scheldepmjs. 1279 Ja.Sijmen Knoet had zijn zinde trotse Uylenborgh ging in vlam men op. Ten slotte was het allemaal al héél lang ge leden gebeurd en als iets eenmaal gebeurd is, dan I kan zelfs het stuifmeelpoe- der van de pimpelpaarse bostijloos daar niet veel meer aan veranderen. En verder bewijst deze hele j macabere geschiedenis óók, dat het geboefte uit de j vorige eeuw al niet minder doortrapt te werk ging dan het geboefte, dat tegen- woordig zoveel onheil ver oorzaakt. Het begon alle maal met dat bakkerswa gentje van Heintje Haak en Simon Anderhalf. De twee schavuiten sleepten het brutaal tot vlak voor de Uylenborgh, waar Ewout van Uylen met zijn vader Jacob op wacht stond voor een der vensters. „Kijk 'es vader", sprak Ewout. „Die arme bakkertjes. „Zwijg, jongen!" viel Jacob zijn jongste zoon grimmig in de rede. „Dat kon wel eens zo'n sakkerlootse streek zijn van Sijmen Knoet. Als die kerels één verkeerde beweging maken, dan knallen we ze vol lood!" Maar niets wees op snode plannen van de twee brave bakkertjes, want met een vriendelijk ge- 66. Terwijl Lappie en de grote Sokkebreier het restaurant verlieten om zich naar hun auto te begeven, kwamen enkele leden van de club der fantasten, samen met Jonas, uit het politiebureau. „Er zal in de hele stad naar hem gezocht worden. Ik heb hun een foto van Lappie gegeven", deelde Jonas de voorzit ter mee. die met Weetal en de andere leden buiten had gewacht. „Gelukkig", zuchtte Weetal, „ik zou me geen raad weten, als hem iets zou overkomen." De fantasten verwijderden zien. We zullen de plechtigheid uitstellen tot we onze vriend zicht riepen ze: „Hier is de firma Haak en Anderhalf! Warme bakkers te Gral vendrecht! Niks meer nodig vandaag? Dan maar een andere keer, hè?" Toei verdwenen ze met hun karretje achter wat besneeuwde dennetjes en over di rest kunnen we kort zijn. Met enkele geoefende grepen verwijderden de scha vuiten bliksemsnel de schotten van hun bakkerskarretjes, zodat er een dreil gende kanonsloop blootkwam. En daar dreunde het eerste schot óók al D< totale vernietiging van de trotse Uylenborgh was begonnen. Lappie weer in ons midden hebben", zei de voorzitter. Daar waren alle leden het volkomen mee eens. De wachtmeester van politie gaf de foto van Lappie aan de dienstdoende agent en wilde hem juist opdracht geven het signalement van Lappie door te sturen naar alle posten, toen de deur werd opengegooid en de forse figuur van Sokkebreier het kantoortje betrad. Lappie liep achter hem aan en wachtte op de dingen die komen gingen. „Wij willen een inlichting van U hebben, wacht meester...!" klonk de machtige bas van Sokkebreier, zonder dat hij gewacht had op het: „Wat is er van Uw dienst". FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 6