van Joop Oomen maakt entree de Groenoordhal Commentaar Bloemen, aquaria, rotsen, vijver, beeld en grasmat WEEKAGENDA Roerdomp in wording 'fl»K Zee Dat ik altijd wel willen doen STREMMING SCHEEPVAART Raad Benthuizen met spoed bijeen Bij vechten in Steenstraat door de ruit van sla Alpl tenaars gen ond VAKANTIEWERK Regelmatig kunnen wij nog enkele flinke jongens gebruiken voor de bezorging van ons blad in LEIDEN. slagerij GEVALLEN FIETSER OVERREDEN fefj FLINKE HULP voor toezicht waterkant IEUWE IEIDSE COURANT MAANDAG 28 JULI 1969 'OU ROELOF ARENDSVEEN Als de Leidato eind augustus de poorten opent van de nieuwe Groen oordhal, zal de entree worden beheerst door een stand met vele bloemen, aguaria, rotswanden, een vijver, een beeld en een grote grasmat. Verant woordelijk voor deze 125 vierkante meter natuur- pracht is Joop Oomen van de veiling Eendracht Maakt Macht uit Roelofarendsveen. In zijn domein verwerkt hij behalve de mooiste bloemen die het seizoen kan geven (waaronder een nieuwe, zwavel ig gele trosanjer) ook nog zo'n 80 vierkante meter gras en 400 kalkzandstenen. Oomen (Joop voor heel Roelofarendsveen en vele kwekers en bloemhandelaren uil het hele land) zit nu alweer bijna 25 jaar bij de veiling. In 1940, hij was toen 13 jaar. moest hij aan het werk; een gezin met 13 kinderen heeft, heel wat nodig. ,.Ik ging toen naar de akker, maar dat was zeker mijn streven niet. Ik had graag zelf iets willen ontwerpen, maar dat kon niet, want we konden thuis die drie gulden lij de veiling werd hij ingeschakeld - voor transporten. Hij trok er da gelijks op uit, hij kwam zo elke dag bij de groenteveiling in Lei den. Naast het chaufferen kon Oomen echter nog meer- Hier kwam men al gauw achter en hij werd ook belast met onderhouds werkzaamheden- Op den duur wa ren deze twee werkzaamheden niet meer met elkaar te verenigen en zei Oomen de auto vaarwel. Be halve het werk dat hij aan het gebouw had, werkte hij echter ook nog in de hal. Tot directeur Meinma kwam. ,,In het begin heb ben we een behoorlijk menings verschil gehad, want ik houd er niet van om een blad voor m'n mond te nemen. En ik zeg nog wel eens wal zonder na te denken. Maar alles werd weer bijgelegd en de directeur haalde me uit de hal. Dat was een hele overgang: ik kon nu bijna m'n hele dag in delen en kreeg ook bepaalde ver- "r_ antwoordelijkheden". Portretten talenten van Oomen bleven niet s-ivoor de buitenwereld verborgen. Hij tekent en schildert graag, en kreeg zodoende veel opdrachten voor het maken van portretten. „Daar ben ik mee gestopt, want het kostte me meer verf dan ik er geld voor durfde te vragen". Een café-bezoeker is Oomen niet, al lust hij op tijd wel een borreltje. In het begin was er eöhter geen geld om dat in de „kroeg" op te maken, later waren er zo veel bezigheden dat hij er geen tijd vojr had als hij al zou willen. Zo heeft hij aan siport gedaan (voetbal, hardlopen en hoogsprin gen) en is ook geruime tijd gri meur geweest. ..Ook dat kostte echter geld. Als ik had geschminkt bleef ik achter het toneel om te kijken. Dat was nog leuker dan in de zaal- Maar na afloop werd hel succes gevierd en dat eiste nog meer geld dan ik kreeg". Uitnodigingen Jraag op de voorgrond treden doet Oomen niet. Bloemwinkeliers uit de zeer wijde omtrek vragen zijn advies voor nieuwbouw en winkel inrichting. terwijl een hem onbe kende architect kwam opdagen met de vraag of hij een maquette wil de bouwen. „Hoe al die mensen aan mijn naam komen weet ik niet!". De eerste tijd dat Oomen alleen met het onderhoud was belast viel niet mee. „Ik miste het gejaagde, de omgang met de mensen in de hal. Nu gaat het beter: ik deel mijn dagtaak in en heb toch de tijd voor speciale karweitjes''. Van die spe ciale karweitjes zijn er heel wat. Oomen is een gewaardeerd mede werker van toparrangeur Berg Smit uit Noordwijkerhout en ging m:t hem mee naar diverse shows in het binnenland en ook naar de Grüne Woche in Berlijn. „Dat was een reusachtige ervaring. Ik ging m 3 voor het decoratiewerk en heb er ook nog een bollenveld na gemaakt. De arrangeur zet op pa pier wat hij wil en dan ga ik aan h t werk: timmeren, lassen, met gips". Televisie Ook al zo'n zes jaar werkt hij nu samen met de heer Porttenger aan corsowagens. „Wat die man kan is enorm. Hij is de enige die 600 rozen in een vaas kon opmaken en dan is het nog mooi ook. Ver leden jaar was er een wagen waar niemand kon uitkomen. Op papier stond het er mooi bij. maar de praktijk viel niet mee. Toen scho- v«n ze mij dat karweitje in de schoenen en ik heb er hard aan gewerkt om een goede wagen te krijgen- We hadden er veel succes mee. De televisie heeft er nog op- na en van gemaakt, maar ik wil de er niet bij gaan staan zoals ze zeiden. Op deze wagen had ik een mager, klauwend dier gemaakt van gaps met bewapening. Het was wel sterk: in Noord wijkerhout heeft de raad van elf er nog opge zeten in de carnavalsoptocht en nu ligt het beest op zijn rug op de vuilnisbelt: het is niet kapot te krijgen". N'og niet zo lang geleden verhuis de de veiling EMM naar een nieuw in de week goed gebruiken. Nu gaan mijn eigen kinderen wel op school en ik hoop dat ze erin slagen te bereiken wat ik graag wilde". Het was in de oorlogsjaren aanpoten voor Oomen: de werktijd werd naar de zon geregeld: zonsopgang beginnen, sis het donker werd uitscheiden. Alleen zaterdag was het wat vroeger. „Dan mochten we om 9 uur al ophouden met werken, maar we moesten wel eerst nog even de melkboot schoonmaken. Ik zei dan ook tegen mijn baas. dat ik weg zou lopen als het bevrijding was". Joop Oomens hield woord. Op 5 mei 1945 zei hij z'n baas gedag en ging eens kijken bij zijn vader. Deze werkte in de veiling, waar toen naast de bloemen ook nog veel groente was. „Ik ging m'n vader helpen en op een gegeven ogenblik komt direkteur Turk vragen wat ik aan het doen was. Ik vertelde hem hoe de vork in de steel zat, waarop hij zei dat ik morgen ook maar moest komen. Zo ben ik bij de veiling terechtgekomen". te hebben, maar ik haalde de fruit mand toch weer weg. Het was geen gezicht zo midden op het toneel Na een aantal sprekers kwam ook directeur IVIeinma naar voren. Hij vroeg of ik naar voren wilde ko men en zei dat de fruitmand voor mij was- Ik kreeg nog applaus ook. maar ik voelde me wel opgelaten zo voor al die mensen". Ook over het leven zelf heeft Oomen zo zijn eigen mening. „Je blijft altijd alleen, ieder mens leeft voor zichzelf. Als je getrouivd bent kan je het heel goed hebben met elkaar maar je hebt toch altijd je eigen ge dachten. je moet toch zelf weten hoe je moet leven". Hierna gaat Joop Oomen weer de zon in. Voor het veilinggebouw is hij bezig met het geschenk van gemeente en veilingbezoekers: een fontein met tegel- en bloem- partijen. Ook dit maakt hij naar zijn eigen ontwerp Schaken en dammen op Rijnsburgs leest RIJNSBURG Morgenavond (dinsdag) kunnen allen die hetzij in clubverband hetzij als gelegenheids speler de scnaaK- en -i.\.isprt beoe fenen. in het kader van de oranje feesten in een simultaanwedstrijd blijk van hun kunnen geven. De schakers krijgen als tegenspeler de winnaar van het drie-dorpentoernooi Katwijk-Noordwijk-Rijnsburg. de heer J. G. Turk uit X'oordwijk. tegen over zich. De dammers zullen het moeten opnemen tegen de Europese kampioen, de heer Ton Sijbrands. Deze westrijden worden gehouden in de zaal Vliethof en beginnen om 8 uur. Voor de deelnemers zijn er geen kosten aan verbonden: iedereen, ook de jeugd vanaf 12 jaar, kan hieraan mee doen. Concert Jubilate RIJNSBURG In het kader van de Rijnsburgse feestweek zal het Kat- wijks chr. mannenkoor Jubilate weer een concert geven in de Mara- natha-kerk. Het vindt plaats in sa menwerking met de organist van de Maranatha kerk. Dirk Schoneverld. Als soliste zal mevr. Nel Biersteker, alt, optreden. Het mannenkoor zal voor de laatste keer worden gedriri- geerd door Leen Manneke. Er staan weer mooie en bekende werken op het repertoire, o.a. de Altrhapsodie. Het Concert is mor genavond om 8 uur. ZOETERWOUDE Kinderen tot 19 jaar die nog niet of niet volledig zijn ingeënt tegen polio kunnen dit donderdag 19 juli om 19.30 uur la ten doen bij dokter W. Kortmann aan de Miening. Dit geldt zowel voor Zoeterwoude-dorp als voor de Hoge Rijndijk. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland maken bekend dat het voornemen bestaat over de Noordbuurtsevaart te Zoeterwoude. tegenover de Burgemeester Smeetsweg een vaste brug te bouwen met een doorvaartwijdte van 10 m en een doorvaarthoogte van 0.50 m bij normaal peil. Bezwaren hiertegen kunnen tot 14 dagen rfa de datum van dit nummer schriftelijk worden ingediend bij Gedeputeerde Staten voornoemd Koningskade no. 1 te 's-Gravenhage. ..A. .i:. 'P gebouw. Toen Oomen hoorde van de bouwplannen zette hij zich ach ter de tafel en ontwierp, met de gegevens uit de praktijk, het ge hele gebouw. „De architect kreeg dit in handen en gebruikte het als basis voor zijn eigen plannen. Zo'n man borduurt door en werkt zijn vaktechnische kant uit. Daar moet je wel heel wat voor in je mars hebben". Op de nieuwe veiling zijn de activiteiten op diverse plaatsen te zien. Een aantal muurschilde ringen is van zijn hand, terwijl hij OQk een kantine voor het perso neel inrichtte. Op de muur van dit vertrek schilderde hij in een dag een afbeelding van de gang die het personeel moest doormaken voor het zover was met de eigen kanti ne. In de rechterkant, is een druk tafereel. wa:.r een aantal jagers vogels opjaagt. De jagers zijn de kwekers en de handelaren, de vogels de perso neelsleden die werden verjaagd. „Voor ons was er niet zo veel ruim te: we schaftten eerst in een rom melkamer. U ziet de vogels dan ook naar links wegvliegen, waar nog veel ruimte is". Die ruimte heeft Oomen fraai ingericht, ter wijl een stilleven van zijn hand een andere muur siert. Motieven De vraag wat hij het liefst doet stelt hij niet zo erg op prijs. „Dat is een rot-vraag. ik zou het zelf niet weten. Als ik aan een bloe mencorso bezig ben, denk ik: Dat zou ik altijd wel willen doen. Maar als ze dan komen voor een ma quette doe ik het ook graag en voor de Leidato maak ik een beeld. Ook heel fijn werk. Ik beeld graag iets uit. Als iemand wat vraagt, het eerst voor jezelf helemaal door- denken. Dan komt er wat uit de bus dat misschien heel anders is, maar tooh met hetzelfde motief, vanuit een ander oogpunt gezien. Vaak vinden de mensen het dan toch mooi". Plezier heeft Oomen veel gehad in zijn leven. Zo schilderde hij in 'n schaftlokaal van het oude gebouw eens een openstaande deur. Op een dag kwam een kweker binnen lopen die vroeg of hij zo bij de kis ten kon komen. Oomen zei direct ja en de kweker liep met een plof tegen de muur. „Maar de ech te leuke dingen laten zich niet op schrijven. Hier onder elkaar heb ben we heel wat lol. maar dat moet je echt meemaken" Op gein ten Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan was er kort geleden groot feest. Oomen moest uiteraard voor de versiering zorgen. Op een gegeven moment kwam er een reusachtige fruitmand. „Ik wilde die opzij hebben, maar de direc teur zei dat hij midden op het to neel moest. Ik haalde de mand er af, even later stond hij toch weer op 't toneel. De heer Meinma ver telde er een speciale bedoeling mee BENTHUIZEN Op verzoek van de raadsleden Jos. v. d. Eijk. A. Voorwinden, P. de Vrij en R. Zon neveld (het raadslid J. TV. Gom- merse is met vakantie in Canada) komt de raad morgenmiddag om 2 uur in spoedeisende openbare ver gadering bijeen. Punt van de agen da is bespreking van de „gebeurte nissen rondom de architect Renno Stegeman uit Rotterdam, die ont slagen is als stedebouwkundige van de gemeente". Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 29 juli: hoog water om 2.51 en 15.26 uur. laag water om 11.12 en 23.42 uur. LEIDEN Vyf vechtenden in de Steenstraat werden zondagnacht om kwart over twee met enige moeite door de politie gescheiden en voor het verbinden van hun snijwonden naar het Academisch Ziekenhuis ge bracht. Daarna konden ze op het bu reau verklaren, waarom ze door de ruit van slagerij Teckens in de Sleenstraat waren gegaan. De drie Leidenaars. 19, 23 en 25 jaar oud. en de twee Rynsburgers, 33 en 35 jaar oud. wisten het antwoord niet. Waarschijnlijk waren nog meer Door koffer uit het evenwicht gebracht LEI DEN Op de Voorschoterweg raakte zaterdagmiddag om 1 uur een bromfietser bij het inhalen met zijn achterop gebonden koffer het stuur yan een andere bromfiets. De berij der van deze bromfiets, een 21-jarige inwoner van Gorinchem, viel. Met schaafwonden aan gezicht, armen, handen en benen werd hij naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Burgerli jke stand van Leiden LEIDEN Overleden: J. B. Dirk- se. 81 j. man: W. de Mooij, 69 j. man: A. J. Lim, 1 j. zoon; M. J Jacobs. 90 j vrouw; S. v. Weeren, 86 j man; C. P. Baan. 79 j. man; P. J. Schrij ver. 38 j. man; P. v. Heeringen, 69 j. man; C. Bakker. 69 j. man: W. A. F. Marijk 68 j. man. Gehuwd: M. Wprkala en E. M. H. Pattikawa; J. Karstens en R. Tege laar. Geboren: Johnnie Richard Pachal zn v F. v. Kasterop en L. Boehlee; Margaretha, dr v J. M. Rosenbrand en A. J. M. Geuke; Ronald, zn v C. v d. Meer en J. Valkenburg: Nico- laas Willem Cornelis. zn v A. de Vreugd en A. Dijkhuizen: David Martin Khong Ham. zn v T. L. Oei en A. E. Zube: Julius Antonius. zn v G. A. Koets en E. H. M. G. van der Waart: Carelina Adriana. dr v C. v. Delft en A. D. v. Duivenvoorde; André. zn v A. v. d. Plas en P. v. Duij venbode: Marco, zn v. M. Broers en H. Sjardijn: Hendricus. zn v P M J v. d Holst en T Ko- vacs: Gerrit. zn v J. Hogewoning en G. v. Egmond: Raymond Marcel Francis, zn v C. G. Röling en J. W. J. Schuster. HAZERSWOUDE Zaterdagmid dag omstreeks kwart voor zes. is de Alphense heer Koning gewond ge raakt bij een verkeersongeval op de Rijndijk ter hoogte van de slagerij Chr. de Keijzer. Met zijn scooter reed de Alphenaar met zijn verloof de als medepassagiere in de richting Leiden. Een koudekerkse bakker heeft hen bepaald niet zien naderen, toen hij met zijn bestelwagen plots de weg versperde. Gevolg was een botsing. De heer Koning brak zijn rechter dijbeen en liep verwondin gen aan zijn rechterbeen, en linker knie en hoofd op. Zijn verloofde liep schaaf- en snijwonden op. De EHBO zorgde voor vervoer naar een der Leidse ziekenhuizen. Inlichtingen en of aanmeldingen aan ons kantoor Nieuwe Leidse Courant, Steenstraat 37. Leiden. Telefoon 31441. personen b(j de vechtpartij betrokken, maar een grote oploop van ongeveer honderd nieuwsgierigen belemmerde het recherchewerk van de politie ernstig. De ruit van de slagerij werd volledig vernield. HOOFDDORP Od de Leimui- derdijk in Hoofddorp is in d'e nacht van zaterdag op zondag de 42-ja- rige kwekersknechl A. C. Tol uit Purmerend, die met zijn fiets op de rijweg was gevallen, door een per sonenauto overreden. Hij werd zwaar gewond naar het Elisabeth gasthuis in Haarlem overgebracht, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. Maandag 28 juli Stadhuis. 10 tot 23 uuibloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Luxor. Stationsweg 19, 10 uur: Jeugdva- kantiebezigheden. film „Eerlijk duurt het langst". Mensa Levendaal 14. 8 uur: jaarverga dering afd. Leiden e.o. Expogé. Dinsdag 29 juli Stadhuis. 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw fonds. Rijksmus. Volkenkunde. Steenstr., 3 uur: vakantiefilms voor de Jeugd Stadhuis. 10 tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemem. Breestraat. 19. 7 tot 8 u.: spreekuur Chi. Emigratiecentrale Luxor. Stationsweg 19. 10 uur: Jeugdva- kamtiebezlghcden. film „Eerlijk duurt hei langsi". KATWIJK AAN ZEE - Nieuwe Kerk. 8 uur. orgelconcert Wim van der Panne. Woensdag 30 juli Stadhuis. 4 tot 6 u.: spreekuur soc. raadsvrouw. Stadhuis. 10 tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemem. Luxor. Stationsweg 19. 10 uur: Jeugdva- kantiebezigheden. film „Eerlijk duurt het langst" Rijksmus Volkenkunde. Steenstr., 3 uur: vakantiefilms voor de jeugd. Donderdag 31 Juli Holiday Inn. 3 30 tot 6 uur: afscheid J. K. H van Dam. dir. De Fransche Kroon. Stadhuis. 10 tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Antonlus-clubhuls. M3rc. 2 en 4 uur: Jeugd-vakantiebezighedcn. Jeugdva- rlété met Conny Vink. Gerard Lambermon en Maurice Delmonte. Rijksmus. Volkenkunde. Steenstr.. 3 uur: vakantiefilms voor de jeugd. katwijk AAN ZEE - Triumfatorkerk 8 u. orgelconcert Bert Matter. Zutphen. Vrijdag 1 augustus nieuw-VENNEP: Geref. Kerk. 8 uur Orgelconcert Amerikaanse prof. Lester w Berenbroick. Pieterskerk. 8.15 uur: orgelconcert Jan Valach (AnlwrpeiP. Stadhuis. 10 lot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen) Flora Rijnsburg. 4.30 uur: opening corso door commissaris koningin, van 18 tol 23 uur gelegenheid tot bezichtiging wagens Zaterdag 2 augustus Stadhuis. 10 to; 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol landse bloemen). Rijnsburg. Oegstgeest en Lelden: bloe mencorso. bezichtiging In Flora Rijnsburg van 9 tot 12 uur. vertrek 1 uur. aankomsl station Lelden omsir. 3 uur. défilé voor stadhuis Lelden omstr. 3.30 uur. pauze Doelenknzerne lol 5.30 uur. vervolgens vla singels en Lelden-Noord naar Lange Voort Oegstgeest en Rljnsburg. 8.30 uur nam In Rijnsburg muzikale t.-ptoe op Raadhuisplein. OUDE WETERING: 21 uur grote Gon delvaart (Ringvaart). Zondag 3 augustus Stadhuis. 13 tot 23 uur: bloementen toonstelling (Tsjechische kunst en Hol- 'andse bloemen) WELKE APOTHEEK Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tot HiiId der Menscheid. Hooi gracht 48. tel. 21PG0. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door Apotheek Tol Hulp der Mcnsch- heid. De Oegstgeest.se Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend ZONDAGSDIENST Tot zondagnacht 24 uur de dokterstele- Films CAMERA Jeugdmatince: 2.30 uur: De onvoorstelbare tocht zo 2 en 4 uur; 7 en 9.15 uur Blow-up: naehtvoorstelllng vr en zat 23.30 uur: vrije liefde (Manon 701. 18 Jaar. LIDO Chltty Chltty Bang Bang. a.l. dag. 2.30 en R uur. zondag idem. LUXOR De rimboevechters van Bir ma. 14 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.18 uur, zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. REX Weekend ln topless, 18 Jaar, dag 2.30. 7 en 9 15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur: vr en zat nacht 23.30 uuar: Ver boden Venus 18 jaar. NIEUWKOOP De Haagse beeldhouwer Henk Oostenbrink, die met zijn kajuitjacht ligplaats heeft gekozen langs de Nieuwkoopse camping De Roerdomp, wist vorige week een ruim 200 jaar oude grenenhouten balk te bemachtigen. De balk was vrijgekomen bij een verbouwing aan het Zuideinde. De kunstenaar zag onmiddellijk dat hij wel iets bijzonders van de meterslange balk kon maken. Hij ontdekte dat het hout. nog van uitstekende kwaliteit is. Omdat de camping nog nergens een afbeelding van de Roerdomp, de vogel waar naar hij is genoemd, heeft staan besloot de heer Oostenbrink zijn va kantie in Nieuwkoop te besteden aan het bewerken van de balk. Onder de beitels en gutsen ontstaat op het ogenblik een roerdomp. De heer Oostenbrink hoopt zijn werkstuk aan het eind van dit seizoen gereed te hebben. Hij biedt het dan aan de leider van de kampeerplaats, de heer G. Lok, aan. Foto Wim Dijkman STUDIO Kitre John 18 Jaar. dag 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 TRIANON De Zuidster. 14 Jaar dag 2.30. 7 en 9 15 uur zo 2.30. 415. 7 en 9.15 Behandeling na ongevallen De poliklinische bahandcltng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur. Cs mid dags tot «uensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuis. Vrijdag 12 uur ;ot zaterdag 12 uur door het St. Ellzabeth- ziekenhuls (Hooigracht). Op andere v. erkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlening»- en informatiedienst voor l.eiden-Zutd-Wesi. secretariaat Jac ques Urlusplantsoen 83 voor hulpverle ning: telef. 24101 bij geen gehoor telef. 204G0voor Informatie: telef. 33921. Bezoekuren Ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënten In klasse la lb en 2e dagelijks 10-30—11.30. 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten ln klasse 3 maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19. dinsdag 13—14 zaterdag 15—16. zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14 30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 18.4519.30 uur. zaterdag 15.30—16.30 uur, zondag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Eilsabethzlekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht: tweede klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakliniek Leiden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes toi zeven. Klasscpatlënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dags II U>t 12 en 2 tot 3. Dtaconesscnhuls. dagelijks eerste kl. 11 tol 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.: tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.: derde kl. 1.15 tot 2 en 7 lot 8 u.: kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 ,en 8.30—7.15 uur. ALPHEN Rijnoora alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. NOORDWIJK Sole Mllo klasse-pa- tlënten dagelijks van 3 tol half 5 en des avonds van 7 tot 8 zaalpatiënten zon. dgs. van 1 tot 3. dinsdag van I tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van l tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, longkllntek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- llng dagclUks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 lot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf Longkllnlek en tbcéafrleling kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Sled Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 uur. zon dag van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg). op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 6 uur. kassen zaterdags en zondags gesloten, ten. Mik molen De Valk Tentoonstellingen Lakenhal, tot 31 augustus: Pennlngpara- de. dagel. v. to—17 u„ zond. 13—17 u. van fi—5 uur: van mei tot en met oktober op zat. en zon. 2—5 uur. Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3, 5 lull lol 28 augustus zomerexposttie schil - dertien, grafiek, mozaïeken en plastieken van Grans de Haas. tyd de Jonge van Zwljnsbergen en Gerrit Polder, dinsdag t m Z8terdac van 9 tot 6 uur "s avonds na telef. afspraak. Mobiel Kantoor ANWB Elke donderdag van 10 tot 4 u. op Lam mermarkt Dij molen De Valk. Alarmnummers Brandweer 5 maal 3. Politie 5 maal 4. Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tut zondag 24 uur). EHD: 20645. r^UIZENDEN hebben zaterdag in Katwijk gekeken naar de red dingsdemonstraties van de plaat selijke reddingsbrigade cn vele anderen. Er kwamen ditmaal be halve een helicopter zelfs para chutes aan te pas. Zo'n demonstratie moet niet alleen worden gezien als een welkome attractie voor de badgasten maar ook als een noodzakelijk middel om de geoefendheid van de deel nemers op peil te houden. Er komt heel wat voor kijken om een mens in nood te helpen. Het is een geruststelling, te weten dat onze kust wat dat betreft paraat is. Die paraatheid moet niet geheel on nodig op de proef worden gesteld. Dat gebeurt namelijk wanneer baders de schriftelijke en monde linge aanwijzingen op het strand in dc wind slaan. De afloop van dergelijke waaghalzerijen is meest al negatief. Dc bader kan zijn eigen paraatheid verhogen door alle mededelingen op het strand serieus te nemen en strikt op te volgen. Brigades zullen toch altijd nodig zijn. want de zee is behalve ver kwikkend ook verraderlijk. En daarom verdienen allen die deze diensten bemannen, een eresaluut. Strandbedrijf Fok de Best vraagt Boven de 16 jaar. LEIDEN Moedwillig z(jn ln dc nacht van zaterdag op zondag twee van de met geraniums gevulde bloem bakken b(j het stadhuis in dc Bree straat omgekeerd; de bloemen wer den vernield.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3