TE VAKANTIES ^EER KALM BEGONNEN ANNEMARIE GROEN VIEL WAT TEGEN Poëtisch muziekballet van Hans van Manen Portiscli remise met concurrent Liberson Rik van Löoy naar Zolder Zeezeiler was Den Haag verliest bekend bariton Eenzame zeilster vrijdagnacht al in Nederland Willem Rosa Ravelli naar Spier Huis legt 6.000 mijl af :r Astronauten gaan IS- naar O.S. München Ontzettinguit kiesrecht geen juiste straf Labourleden eisen vertrek Griekse attaché Nederlanders in Frankrijk verongelukt Voorpremière in Parijs Weer actie van Israël boven het Suez-kanaal Michelle Leclerc in Maassluis Franse orgelkunst kreeg gul onthaal KVP en D '66 samen in Veenendaal LAATSTE VLUCHT OP 30 JULI ^Tylucht van 15 min. A •£«.)—»-■Eu'°p00?. ir w» wiucht van Vi uur. uur: j 15. - JJ-Z& f 50. - ZATERDAG 26 JULI 1969 i I (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Zeezeiler Ber- eetti» Zijdenbos (63) heeft de vrijdag- nacht in Nede.rland doorgebracht. Met het zeilschip de Santa Maria, (Van onze kunstredactie) LAREN Het wordt een feeste- het Spier Huis voor ouder worden- omzwervingen ligplaats in een stille «je kunstenaars, wanneer minister dr. waarmee hij een reis om de wereld ujke dag voor de inwoners van maakte, koos hij gisteren na drie jaar Rosa Spjcr Huis voor ouder won aé haven in het uitgestrekte Europoort- gebied. Met man en macht is gewerkt om de motor van het jacht, die defect was geraakt, weer tijdig op gang te krijgen. Dit om de Vlaardingse kaste lein in staat te stellen zijn zegetocht naar de thuishaven te maken, waar hem vandaag een grootse ontvangst huldiging wachtte. De zeezeiler had zih. vergeeld van zonen Louis en Bert, in Euro poort verscholen om vanmorgen om uur op tijd in Hoek van Holland te kunnen aankomen. Geweerd I Fotografen en journalisten, die ■hem in zijn schuilplaats hadde nnt- erldekt, werden door de zoons van het schip geweerd met de opmerking, dat men vandaag volledig in de gelegen- was de zeezeiler na zijn aan- m-|komst in Vlaardingen te interviewen. Zijdenbos moest een rustige nacht hebben. De gemeente heeft alleê in het Werk gesteld de Vlaardinger alle eer te bewijzen. De aanlegsteiger bij het »expositiegebouwtje in het centrum van de stad was met bloemen en vlaggen versierd, eveneals de straten naar het stadhuis, waar de officiële huldiging zou volgen. Vanmorgen is zelfs èen speciale mis voor de katholieke zeezeiler op gedragen. DEN HAAG Van zo'n 350.000 •^bouwvakkers en andere werkers lis gisteren de vakantie begonnen. fll^Maar op de Nederlandse wegen en in de treinen was van een extra vakan- jtiedrukte heel weinig te merken. De Rijksverkeerspolitie meldde een (rustige vrijdagavond. De spoorwegen meldden alleen drukte in de D-trei- inen. die het land verlieten of uit het buitenland kwamen. Een grenspost meldde een frequentie van 30 auto's per minuut. Maar verspreid over het iden|hele land was dit niet van grote be ldeken is. MUNCHEN De drie namen van Le_jde eerste personen die als eregast zijn uitgenodigd om de Olympische Spelen van 1972, die te München worden gehouden, bij te wonen zijn vandaag bekend geworden: Aldrin, Armstrong en.Collins. De uitnodiging aan de bemanning |van de Apollo-11 is vandaag door de voorzitter van het Comité Olympische Spelen 1972, de heer Willy Daume, verzonden. M. Klompé op 11 oktober dit complex van in 65 appartementen ondergebrachte woon- en werkka mers officieel open stelt. En dan niet in het minst voor de bekende Haagse bariton Willy Ravelli en zijn vrouw Johanna Ravelli-van Rijswijk, die op 1 augustus de residentie, waar beiden zovele muzikale hoogtepunten heb ben meegemaakt, verlaten om aan de groene rand van Laren aan het laatste gedeelte van hun leven te be ginnen. HET KAN niet anders of ze zul len zich meteen thuis voelen in het gezelschap van onder meer de toneelspeelsters Hetty Beck, Rolien Numan. Minnie van Ollefen, de schil deres Ina Hooft de oudste concerte rende pianiste van Nederland Betsy Dornay-Culp, de weduwe van Her man Heyermans. Annie Heyer- mans-Jurgens. die in een speciale Heyermans-kamer woont, de schrij ver Jef Last, de beeldende kunste naar prof. J. Bronner, de weduwe van dr. Anton v. d. iHorst, de dirigent Willem Lohof en de zangeres Jeanne van de Rosière. Een kleine schaduw zal echter over de dag vallen: de initiatiefneemster de harpiste Rosa Spier, zal het blijde ogenblik niet meer mogen meemaken. ZIJ WAS het die aan de directri ce van de Pauwhof in Wassenaar, mevrouw Musaph-Blijdestein haar nood klaagde. Na lange periodes van I reizen en een harp is nu eenmaal I niet het gemakkelijkste instrument om mee te nemen kwam zij af en 1 toe op verhaal in de Pauwhof. Tij- dens lange gesprekken met mevrouw j Musaph over de sociale moeilijkhe- j den van ouder wordende kunstenaars I werd het idee geboren een eigen huis I te stichten voor deze mensen, waar zij ongestoord zouden kunnen leven en werken. HET HUIS is er gekomen en als Willy Ravelli en zijn vrouw er hun intrek hebben genomen, heeft de residentie een paar Hagenaars in hart-en-nieren verloren. Een ook een kunstenaar, die de stad meerdere glans gaf. Nieuwjaar HEEL muziekminnend Den Haag van het laatste jaar van de eerste wereldoorlog sprak op nieuwjaarsdag 1918 over de 25-jarige bariton die op indrukwekkende wijze aan het nieuwjaarsconcert had meegewerkt. Twee jaar daarvoor had deze leerling van Frans Andreoli al gedebuteerd tijdens een matinée door artiesten .van de ..toenmalige Franse opera. Met Betsy (toen; riog niet de Ridder) Spaan aan de vleugel werkten in de Wittebrug mee de tenor Frans An dreoli, de sopraan Andrine Savelli en de harpiste Rosa Spier, HOE KON Willem Ravelli. die toen onder meer „De eerste Kus" van Brandts Buijs zong. toen ver moeden dat hij na meer dan een hal ve eeuw en na een grote internatio nale carrière als oratoriumzanger en zangpedagoog nog eens in het Rosa Spierhuis zou wonen? Talen VELEN zullen nog terugdenken aan deze eminente Christusver tolker en hoewel in Laren er van een gerichte lespraktijk geen sprake meer zal zijn, zullen toch nog vele vocalisten hun leermeester om raad komen vragen. Een leermeester die zijn eigen kinderen zijn talent en lief de voor de muziek meegaf: het zijn hoboïst Carlo Ravelli van het Amster dams Concertgebouworkest en fagot- tist Willem Ravelli van het Gelders Orkest. SAN DIEGO De 39-jarige Ameri kaanse Sharon Sites Adams is met haar scheepje van negen meter lang in San Diego (Californië) aangeko men. Zij werd hartelijk verwelkomd. Daar was alle reden voor. Want me- I vrouw Adams kwam van Jokohama in Japan en had de 6.000 zeemijlen in j haar eentje afgelegd. Weken ach- tereen had ze geen en'kel contact met j een mens. Bij haar aankomst in de haven van San Diego was zij ruim I zeven 'kilo afgevallen. Het laatste I stukje van de reis had ze gezelschap van een ander vaartuig met haar i eigen man aan het roer. BREDA Met al zijn tekortko mingen blijft Bob Sehoutsen toch op een volstrekt apart niveau in het Ne derlandse zwemwereldjc. Wat de an deren presteerden in de 41e tot en met 50e finales, die vrijdag werden gezwommen, was ronduit matig. An- nemarie Groen, die het Wil Bunscho ten-motto „strijd maakt sterk" aan den lijve heeft ondervonden en ach tereenvolgens in het water werd gestuurd om de 1500 en 800 meter vrije slag op de rug af te leggen, verscheen uitgeblust aan de start voor weer twee finales: de 200 meter rugslag voor meisjes onder zestien en het seniorennummer. Bij de meisjes werd ze met gering verschil geklopt door Harma Pomp (Jonas), bij de dames eindigde ze in de achterhoede. Ireen Arens, het op komende HPC-sterretje van vroig jaar. plaatste zich moeizaam voor de eindstrijd, maar liet daarin verstek gaan wegens een opgezette knie. kampioene werd ZAR-zwemster Mia Plantinga, die de naar opzij kijkende Gerda Lassooy op de laatste meters achterhaalde. Tijden: 2.36.2 en 2.36.3. Cobie Sikkens. Cobie Buter (nu der de) en Bep Weeteling waren vorig jaar aanzienlijk sneller. De dertienjarige Wilm avan Beek, een ander talent dat het vorig jaar met vreugde werd begroet, zwom de 200 meter schoolslag onder veertien jaar in de uitzichtloze tijd van 3.00.5. De kleine Zian-zwemster, die op de schoolslag „dood" zit, heeft haar aan dacht de laatste tijd gericht op ande re zwemslagen. Met als resultaat een eerste plaats op de vlinderslag en de beste serietijd op de 400 meter wis selslag onder zestien jaar (5.47.2). In de series van de 100 meter vrije slag was niet Anke Rijnders het snelste maar Woudi de Ruiter van Die Haghe. die het vorig jaar bij de onder twaalfjarigen een geduchte concurrente voor het Amersfoortse meisje was. De tijden (1.05.5 en 1.05.6) geven hoop dat Nederland binnen niet al te lange tijd weer over vrije slagsprintster van formaat kan beschikken. Vrijdag werd slechts één record ge broken, dat op de 4 x 100 meter wis selslag estafette voor jongens onder zestien jaar. Ruud Beele. Roel Pieter- Roger van Hamburg en Sjaak LONDEN De militaire attaché van Griekenland in Londen heeft van zijn regering „een geheime instruc tie" gekregen, waarin staat dat hij de gangen moet nagaan van Britten, die het kolonelsbewind in Griekenland vijandig gezind zijn. Dit wordt gezegd in een gisteren door 32 socialistische leden van het Britse Lagerhuis ingediende motie. Hierin eisen de ondertekenaars van de regering, dat zij de attaché een verder verblijf in het land ontzegt. Volgens de parlementsleden hebben de Griekse militaire attaché's in Bonn. Parijs, Rome en Wenen een soortgelijke instructie ontvangen. Ook reisbureaus die reizen naar Griekenland organiseren zouden de belangstelling van Athene hebben. Een Labour-afgevaardigde zei dat men inlichtingen uit betrouwbare bron had. De Griekse ambassade heeft de beschuldiging echter met klem van de hand gewezen. Men had daar geen enkele instructie van deze aard ontvangen. AMSTERDAM De procureur-gé neraal bij het Amsterdamse Ge rechtshof is niet gelukkig met de bij komende straf, die de politierechter in Amsterdam, mr. G. H. Nomes, 0 WJ heeft opgelegd aan de secretaris van Bot 'wonnen in 4.36.3 en veroverden het district Amsterdam van de Socia- daarmee de 29e medaille voor VZC. listische Jeugd. De 20-jarige ïllustra- ajs men tenminste de nummers voor tor Jan H. van der M. werd wegens onder twaalfjarigen niet meetelt, opzettelijke belediging van enkele le- j Daarvan heeft Roger van Hamburg den van het koninklijk huis veroor- I er aCht binnengebracht: zes eerste en deeld tot een gevangenisstraf van l twee derde plaatsen. Roger werd drie maanden met aftrek en voorar- vrijdag derde op de 200 meter 1 rest. De bijkomende straf was ontzet ting van het recht bij de gewapende macht te dienen en de ontneming van hert actief en passief kiesrecht gedurende vijf jaar. De procureur-generaal vond het niet. in het belang van de democratie de SJ-secretaris het kiesrecht te ont nemen. Dit zou hem immers beletten via de normale en wettelijke weg te strijden voor zijn politieke overtui ging. De ontzetting van het recht om in het leger te dienen zou volgens de procureur-generaal voor anderen, die de militaire dienst willen ontlopen, aanleiding kunnen zijn dergelijke de licten te begaan. De belediging van een lid van het koninklijk huis achtte de procu reur-generaal bewezen. Hij vroeg de gevangenisstraf van drie maanden met aftrek te handhaven. Het iHof doet donderdag 7 augustus uitspraak. Hel echtpaar Ravelli tin£ AMSTERDAM In het kader van het Amsterdams Ballet-Festival ^Icwam het Nederlands Dans-Tlicater vrijdagavond in de Amsterdamse Stadsschouwburg met een première van „Squares" van Hans van Manen. 0ei» Deze première heeft een nogal merk waardige geschiedenis. Zij gold Nederland: uiteindelijk is m dit ballet voor de eerste maal op een podium gebracht op 24 juni en wel in k het Théatre de la Ville in Parijs. Dat was gedurende de grote Europese tournee van het Nederlans Dans-The- ate-r vanwaar het nog geen week ge leden in ons land terugkeerde. Met „Squares" begon Hans van in mei. vlak voor het Neder- lands Dans-Theater op tournee ging. In Parijs kreeg hij gelegenheid het af maken. Het is in Parijs bijzonder goed ontvangen en vrijdagavond kre- agt gen Hans van Manen en zijn dansers er een ovatie vooi De muziek is Erik Satie's „Gym- hopédies' I, II en III met Thom Bol- len als piano-solist. Dit wat weke stuk was reeds voor de oorlog een geliefde begeleiding bij hetgeen toen modern ballet was. De choreografie van Van Manen is heel poëtisch, maar verre van week. Wel dromerig, met glij dende en vloeiende bewegingen. Ook ^^^ïeel muzikaal. Van Manen heeft er een muziekballet van gemaakt. 1 In het decor van de beeldhouwer iBonies. in de lichteffecten en ook in het choreografische lijnenspel is. zo als de naam van dit ballet reeds aan- duidt, het vierkant een grondplan. „Squares", is al is het geheel een muziekballet, niet in alle opzichten I als abstract te bes houwen. Zoals Van I Manen vaker doet. heeft hij de muzi kale ontroering overgebracht naar menselijke verhoudingen: de dansers 1 blijven in zijn balletten mensen, die gevoelens uitdrukken en via die ge voelens spanningen opwekken. Mutaties TEL AVIV De Israëlische lucht macht is gisteren voor de vierde maal in zes dagen tijds boven het Suez-kanaal in actie gekomen, terwijl ook een luchtaanval op Jordanië werd gedaan. Anderhalf uur lang bestookten Israëlische vliegtuigen Egyptische ar tillerie-stellingen langs het kanaal, nadat geruime tijd een artillerie-duel had gewoed. Volgens Israël werd in de lucht geen tegenstand ontmoet en keerden alle toestellen behouden te rug. ma-ar Egypte zegt dat drie Israëlische vliegtuigen door luchtaf weergeschut zijn neergehaald. De actie boven Jordaans gebied duurde slechts enkele minuten en was gericht tegen een geschutstelling in het noordelijke deel van het Jor- daan-dal. Donderdag hadden zich aan het Suez-kanaal de hevigste gevechten afgespeeld sinds de juni-oorlog van 1967. Israël zei minstens zeven Egyp tische vliegtuigen te hebben neer geschoten. In Tel Aviv hebben de Israëliërs een Egyptische piloot getoond, wiens bommenwerper donderdag werd neergeschoten. De piloot zei zijn op leiding in Moskou te hebben gekre gen. Hij verteld voorts dat hij bom men in zijn toestel had maar die niet kon lossen omdat hij daar geen tijd voor had. De chef-staf van de Israëlische strijdkrachten. generaal Bar-Lev. meent, dat uit de afgelopen dagen is gebleken, dat Egypte 'nog niet in staat is een oorlog tegen Israël te j beginnen.' AMSTERDAM Er valt (nog) weinig te zeggen over de resultaten van de 9e ronde van het IBM-toer- nooi. Er werden namelijk niet min der dan 5 partijen afgebroken. De belangrijkste beslissing was wel de remise tussen Liberson en Por- tisch. De zwartspeler, die fier op kop gaat, hield door deze puntendeling een sterke concurrent op afstand. In hoeverre dat ook zo zal blijken te zijn ten aanzien van Wasjoekow is een open vraag. De Rus heeft zwart tegen Hartoch: hij staat op zijn minst comfortabel. Stein -- de gedoodverfde kansheb ber miste weer een prachtkans op finst. Nu ontsnapte Byrne uit pre caire positie (remise). Ten slotte moest landskampioen Ree het onderspit delven tegen groot meester Darga. In de meestergroep heeft leider Csom, Hongarije, weer gewonnen. De enige Nederlander die in deze afde ling nog een kans op een meester- resultaat heeft (7 punt) is Zuidema. Hij brak tegen De Rooi in prettige stand af. Van Scheltinga werd door de Zuidslaviër Ostojic verslagen. Grootmeestergroep (negende ronde): Hartoch Wasjoekow afgebr.: Tatai Rnrendregt atgebr.; Donner Ivkow af gebr.: Liberson Portlsch Lange- weg Gheorghlu afgebr.: Ree Darga 0—1: Stein Byrne Kavalek Damjanovic afgebr Stand na 9 ronden: 1. L. Portisch (Hong.) 7' 2. w. Liberson (Rus) 6: 3. E. Wasjoe kow (Rus) S'/j 1 afgebr.; 4. B. Ivkow (Zsl) 5 4- 1 afgebr.: 3/7: Burne (VS). K Darga (WDlö). L Stein (Rus) 5: 8/9: M. Damjanovic (Zsl). L Kavalek (Tsj sl) 4": 1 afeebr.: 10. F Gheorghiu (Roem.) 4 4-1 Beweging De terugkeer van het Nederlands Dans-Theater van zijn tournee is de inleiding van een aantal gebeurtenis sen. waarvan de belangrijkste is. dat Bejamin Harkarvy het ensemble ver laat om naar zijn vaderland, de Vere nigde Staten terug te keren. Dat is jammer, want Harkarvy heeft heel grote betekenis voor het Nederlands Dans-Theater en hij heeft het pu bliek met zijn altijd in hoge mate muzikale choreografieën veel te zeg gen. Een andere belangrijke gebeurtenis is. dat de Amerikaan Glen Tetlev in de leiding van het ensemble wordt opgenomen. Het Nederlands Dans-Theater heeft herhaaldelijk werken van Tetley uitgevoerd. Een interessant werk van de laatste tijd is „Mvthical Hunters", dat Tetley maakte voor The Batsheva Dance Company en dat wij zowel van deze Israëlische groep als van het Neder lands Dans-Theater hebben gezien. HANS W. LEDEBOER. Hef weer in Enrnpa I Uit dit mathematische stramien igroeit de beweging, zoals een kristal- llijne structuur groeit uit een eenvou- 'dige stereometrische figuur. Die groei gaat niet alleen in hori zontale en verticale richting. Het décor beweegt met de dans mee. geeft niet alleen de dansers verschillende niveaus maar brengt ook de dans op schuine lijnen en vlakken. Geraffineerd belichtingsspel versterkt dit effect. De costuums zijn van een uiterste eenvoud: koel-witte maillots. weer max.t. n.sl. gist. Amsterdam zw. bew. 23 0.2 Brussel geh. bew. 20 0.6 Frankfort regenbui 31 0.1 Genève 1. bew. 28 0 Innsbruck 28 23 Kopenhagen zw. bew. 20 0 Locarno 1. bew. 30 Londen onbew. 26 0 Luxemburg onweer 28 5 Madrid onbew. 35 0 Majorca regenbui 29 0.1 München h. bew. 28 0 Nice 1. bew. 29 0 Parijs geh. bew. 21 0 Rome h. bew. 30 0 Wenen 1. bew. 30 0 ZUrlch mist 38 3 MAASLUIS Het muzikale be zoek. dat de jeugdige Franse organistc Slichellc Leclerc aan de goed bezette Immanuelkerk in Maassluis bracht, is gisteravond zeer prettig verlopen. Deze organLste (29) komt thans voor de zesde maal naar Nederland. Ze is verbonden aan de Grande Cathédral van haar geboorteplaats Sens en leerlinge van Jean Langlais, van wie zij La Nativeté speelde. Heel goed uiteraard, zoals alle Franse orgelwerken. Bachs tijdgenoot Clérembault, bij wie de chromatische gevoeligheid leidde tot miniaturistische versierin gen. werd onder de vaardige handen en voeten van de concertgeefster oen treffend staaltje van Franse barok. Helder Maurice Duruflé de jaartallen waren op het programma helaas bij alle componistennamen vergeten is van onze eeuw, maar ook hij is 't best gediend bij heldere vormschoonheid en klare dictie. Michelle Leclerc ver tolkte zijn Choral varié over het thema Veni Creator. Graag hadden wij ook de beide voorafgaande delen van dit werk, het Preludium en het Adagio gehoord. Eventueel had dan Messiaens Dieu parmi nous het slotdeel van zijn La Nativité du Seigneur achterwege kunn«n blijven, maar aan de andere kant laat Messiaen hier een dergelijk spectrum van samenklanken en rit men horen, zoals vóór hem op het orgel nog niet werd gerealiseerd. Mogelijk geen werkelijke renais sance van de liturgische orgelmuziek, maar toch in elk geval een boeiend en beeldend experiment. Een soort programmamuziek van hogere orde, die we toch eigenlijk ook weer niet hadden willen missen. De Duitse orgelkunst was vertegenwoordigd met één van de zes Canons van Schu mann, die deze voor pedaalvleugel schreef en bescheidelijk Etude noem de. Toch plezierige en constructief knappe muziek. In een drietal koraal- voorspelen van Bach streefde Mi- chelle Leclerc met succes naar de sfeer van de tekst, maar in de grote I Toccata. Adagio en Fuga in C met de vermaarde pedaalpassage bleef j zij wat onder de maat van monumen- taliteit. die aan dit notenbeeld ten grondslag ligt. Veal en herhaald ap plaus en fraaie bloemen. Welverdiend.! v. P. afeebr 11. R. Hairtoch (Ned) S'/i 4- 1 af gebr.: 12. H. Ree (Ned) 313. S. Tatai (Italië) 3 4- l afgebr.: 14. J. T. Barendrcgt (Ned) 2 4- 1 afgebr.; 15/16: J. H. Donner (Ned). K. Langeweg (Ned) l'/i 4- 1 afgebr. Uitslagen meestergroep 9de ronde: Van Baarle Johannessen afgebr.: Osrtojlc Van Scheltinga 10: Ujtelky Mader af gebr.; Csom Gerusel 1—0; Dlez del Cor ral Scholl afgebr.; Zuidema De Rooi afgebr. Stand na 9 ronden. 1. 1. Csom (Hong) V/,: 2. P. Ostojic (Zsl) B'/s3. K. Mader (Wdl) 6 4- 1 afgebr.: 4. J. Dlez del Corral (Sp) Vit 4- 1 afgebr., 5/6: S. Johannesen (Noorw), C. Zuidema (Ned) 4 1 afgebr.: 7. T. D. van Scheltinga (Ned) 4; 8. 'M. Gerusel (Wdl) 3'/«: 9/ll: J. van Baarle (Ned): E. Sclioll (Ned). M. Ujtelky (Tsj. sl.) 3 1 afgebr.; 12. P. de Rooi (Ned) 1 1 afgebr. BRUSSEL De Belgische ploeg wielrenners die mee zal doen aan de wereldkampioenschappen op de weg voor beroepsrenners, welke op 10 au gustus te Zolder (België) worden ge houden. is als volgt samengesteld: Eddy Mercfex, Julien Stevens, Jos Swerts. Jos Spruyt, Guido Reybroeck, Roger de Vlaminck. Eric Leman, Wa ter Godefroot, Herman van Springe! en Rik van Looy. Reserves zijn Frans Verbeeck en i Willy Vekemans. Uit Luik wordt vernomen, dat Pa trick Sercu vrijdagavond daar Bel gisch kampioen op de weg is gewor- den. De achtervolging werd gewon- 1 nen door Norbert Seeuws en de rit achter gangmakers door Theo Verschueren. Allen zijn beroepsren- j ners. TV NON UIT ORDE GEZET WENEN In Oostenrijk >s opwin- i ding over een non, Irmgardis Strauss, die uit haar orde is gezet. Zuster Irmgardis is in Oostenrijk i vooral bekend door haar optreden in het tv-programma „Christ und Welt". Dit optreden en haar moderne metho- de van lesgeven gaven moeilijkheden I met de leiding van haar congregatie, de Dochters van de goddelijke Verlos- i ser. Kardinaal König heeft gezegd, dat i als het waar is, dat zij zich niet heeft kunnen verweren tegen de beschuldi gingen, dit een ernstige fout is. Hij hoopt, dat er alsnog een positieve op- i lossing wordt gevonden. Korte felle brand in drie hallen in Utreeht UTRECHT In Utrecht heeft gis- teren een korte maar hevige brand i gewoed in drie hallen grenzend aan het nieuwe Beatrix- gebouw van de j Jaarbeurs aan de Croeselaan. De brandweer kon na een half uur al de brand bedwingen. Het Beatrix gebouw bleef onaangetast. De brand ontstond toen bij het lassen van sta len balken een vonk oversprong op een geteerd dakgedeelte. De omvang van de schade is niet bekend. De hallen behoren aan de Spoorwegen, maar ze moeten worden afgebroken omdat er een cash en car- rybedrijf wordt gevestigd. rugslag onder de zestien in de nieu we persoonlijke recordtijd van 2.24.6. VEENENDAAL 25 juli De afde lingen van KVP en D'66 in Veenen daal willen met de gemeente raadsverkiezingen in 1970 gaan sa menwerken. De besturen van beide groeperingen zijn van mening dat de huidige actuele politieke programma's veel essentiële punten van overeen komst vertonen. De leden zal een gezamenlijk mini mumprogram ter goedkeuring woe den aangeboden. De KVP en D'66 in Veenendaal komen wel met afzonder lijke verkiezingslijsten uit. In de Veenendaalse gemeenteraad heeft de KVP thans een zetel; de plaatselijke afdeling van D'66 werd een maand geleden opgericht. De besturen van beide politieke groepe ringen verwachtèn met de komende verkiezingen gezamenlijk 3 zetels te zullen bemachtigen. Starfigliters botsen in de lucht: dode STUTTGART Twee Canadese starfighters zijn gisteren na een bot sing in de lucht bij Illingen (Baden - Württemberg) neergestort. Een piloot werd gedood, de ander wist met de schietstoel zijn leven te redden. Twee mensen werden zwaar ge wond door een ontploffing, toen zij vergeefs probeerden de piloot weg te halen uit de brandende wrakstukken. De machine stortte neer op een onbebouwd terrein in de stad Illin- DIJON Op de Franse nationale route 6 bij Chalon sur Saóne zijn drie Nederlandse auto's in botsing gekomen. Mevrouw Benanantoom uit Gulpen kwam om het leven. Vier andere Nederlanders werden ge wond. Het ongeluk ontstond toen een vrachtauto, bestuurd door de 23-ja- rige C. Robbe uit Tilburg een an dere vrachtauto passeerde. Een Ne derlandse personenauto raakte de lin ker achterkant van de Nederlandse vrachtauto, schoof naar links en kwam in botsing met een tegemoetko mende derde Nederlandse auto. In Doornspijk kwam een Duitse motorrijder als gevolg van een ver keerde inhaalmanoevre om het leven. Op de Tuinweg in Drunen vloog de heer J. Wolfs met zijn auto uit de bocht. Hij kwam om het leven. In het Wilhelminagasthuis te Amster dam overleed de Amerikaan H. R. Weisz en in het Julianaziekenhuis te Apeldoorn de 76-jarige R. Klap bei den als gevolg van een verkeersonge luk. CHAGNY Een Nederlandse toerist is gistermiddag omgekomen bij een auto-ongeluk in Bourgone bij Chagny (departement Saone et Loire). Bij het passeren van een vrachtwagen botste een Volkswa gen, bestuurd door de 23-jarige Carnelius Robbe uit Tilburg op een Opel, toebehorend aan de 21-jarige Van Versch uit Gulpen en bestuurd door de 22-jarige LambertusVlug gen. De Opel sloeg naar links en Raakte een Mercedes, bestuürd door de59- jarige H. van Cauveren uit Amster dam, en kwam tegen een boom tot stilstand. Een van de passagiers van de Opel, Anton Benen, is bij aan komst in het ziekenhuis van Chalon sur Saone overleden. De andere inzittenden, Joseph Smuts, Lambertus Vluggen, Van Versch en mevrouw A. C. Hakke, werden ernstig gewond. gen. Een leeg brandstofreservoir van de andere Starfighter die in een ko renveld terecht kwam, boorde zich. door bet dak en twee plafonds van ren huis in Mühlhausen. Hierbij de den zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. R :VlUCD"o9.b^o.wooop.ooH (boven type .vlucht van totoal voo, 3 pOTo f 'J 3 pers: f 150. vlieg®n over Om mo*ilijkh*d«n m«l de indeling le voorkomen i» hel nodig dof u zich met z'n een vluehf opgeeft. Hel ii ook veel gezelliger: U komt oHijd bij eikoor te zitten. .tneluren'en'beuling e«n" 1 voor een rondvlucht, type: (aankruiten wat u wenst) 1naam: 2. noom:_ 3. naam: IAI 'BI ICI I correspondentie-odre»: plaats: telefoon:. Wij hebben reeds aan u betaald: (voor 3 personen totoal) 4 en wel per giro O contant we komen per: outo trein bus bij voorkeur op: voormiddag U kunt kiezen tussen de HOC EN WAT Deze KWARTET-rondvluchten (olleen op woensdogen en zaterdagen) worden georganiseerd vanuil luchthaven Rotterdam en zijn alléén voor KWARTET-abonnees. Er wordt gevlogen met ervaren verkeersvliegers, die geen dolle stunt» uithalen maar u in een j -1 modern, comfortobel vliegtuig laten genieten van deze fascinerende ervpring. Terwijl men op z'n beurt wocht is een gezellig restaurant en een zonnig terra» Ier beschikking, vonwoor men het of- en oonvliegen kon volgen. Alle gewenste inlichtingen ever over leren vliegen zijn ter plootte te krijgen. Aan het eind van de vlucht wordt u als herinnering een Oorkonde eveihondigd. Uiterlijk twee dagen voor u oen de beurt bent krijgt u de instopkoort thui».

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 7