Commentaar Geen show voor de 500 miljoen Maanpraat Hard werken op de maan Paar woorden over Trino Flothuis Helder Camara mond gesnoerd J De moord aan de Vestadreef CAROLINA YES 9 WOENSDAG 23 JULI 1969 I! *05?* Er zal in de naaste toekomst nog el wat maanpraat worden gehou- Zondagavond begon dat al bij is voor radio en televisie, in andere den is het ook bezg. Wij kregen gisteravond van de OS een Amerikaanse discussie te oren, t vaarin een theoloog, een imtedeskundige-zakenman, een nge hoogleraar en een beeldhouwer degens kruisten. Vier mannen met gesproken eigen meningen, die ik voor stuk wel iets hadden te ggen en dat frank en vrij deden, nder elkaar een stap nader te ko- n. Zeer opgewekt, nergens vinnig uitermate levendig was dit debat. Kh werd evengoed als dat gewoon- bij ons gebeurd, vrij veel om de ncrete vragen heengepraat. waarbij n zich dan in algemene flosofieën rloor. )e theoloog zei wel te kunnen ant iorden op de vraag of het betreden de maan godsdienstige proble- teweeg zal brengen, maar hij veerde niets en lifft het over aan beeldhouwwer om nuchtere spiegelingen te, houden. ruimtedeskundige-industrieél is van mening, dat de mens door maancontact zchzelf anders zal m zien, zo ook ethisch zijn blik rruimen en daardoor de wreld ver eren. )e jonge professor beantwoordde lustig met „onzin, de mens heeft zoveel nieuwe ontdekkingen ge en daarvan is hij nog nooit anderd". Het gesprek was vooral het begin interessant om aan te en. mdere discussies hoorden wij in Kenmerk-reportage van de tsche Kirchentag. die werd tempeld als geestelijk carnaval". Ie jongerendebatten op zuiver po- ek terrein werden voor de be- gstellende kijker uit de bijeen- nsten gelicht. liermee werd aangetoond, dat ook toogdagen sterk onder de in- y d van het eigentijds gebeuren in en daardoor met de jaren van akter veranderen. aat op de avond hield de NOS ons r toegewijd op de hoogte van de illoreis en tussen alles door was log ruimschoots gelegenheid voor luertonen van allerlei amusement, rvan.wij alleen een zwakke afle- lig van Dubbelspion tegenkwa- (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM „Begrijp je dat nou, ze groetten niet eens, ze gingen zonder meer de Eagle weer in", dat is de verbaasde op merking, die we overal hoorden na de roemruchte maannacht. I Een klein verwijt aan de moedi- I ge astronauten, uit teleurstelling I geboren, omdat er zo weinig show was na al die uren geduldig en dikwijls met slaap-ogen wach- j ten aan de beeldbuis. Je mag zo'n opmerking niet kwa- I lijk nemen, want tallozen in vele lan den denken nog altijd, dat televisie toch in de eerste plaats amusement (Van onze radio- en tv-omroepster) j HILVERSUM „Onze omroepster zal vanavond een paar woorden zeg gen over Trino Flothuis, omdat we toevallig een herhaling van zijn inter view met Ben Pon draaien. Meer doen we niet. we laten die tragiek liever rusten. Nee. de film stellen we niet uit. die is nu eenmaal gepro grammeerd.". zegt een woordvoerder van de VPRO tegen ons. Op Ned. 2 om 8.20 dus een korte herinnering in woorden en een meer intense in de half uurs-film aan de 29-jarige Trino Flothuis, die het le ven niet meer aan kon. Zijn heengaan veroorzaakte een schok in de omroepwereld, waar hij zoveel beroering heeft gebracht met zijn hoepla-ipterviews: hij was de man van het befaamde „harde inter view" en voegde daarmee een opval lende dimensie toe aan de tv-reporta- ge. Trino Flothuis was niet in vaste dienst bij de VPRO. maar maakte zioh wel druk over de bestaans- kwestie van deze omroep: op de be ruchte juni-vergadering 1968 was hij een van de vurige aanhangers van opposant Frans de Smit. nu bestuurslid. In het Hoepla-team viel hij op als de „gewone" verschijning: voor hem geen baard of lange haren of exclusieve kleding. Was hij daarin een uitzondering onder zijn voortva rende collega's, hij was het obk in zijn originele (door de een wél en door de ander niet gewaardeerde) werk en in zijn teruggetrokkenheid. De VPRO schatte zijn wérk hoog en had hem graag in los-vaste dienst gehouden. Vandaar vanavond een paar afscheidswoorden door de om roepster uit te spreken. is. Zij hebben het niet begrepen, dat zij alleen maar toekeken bij hard werken, in Houston, in dé capsule en... op de maan. Neen, Armstrong en Aldrin hebben hun vrouwen en kinderen niet ge groet van de maan af, en geen be leefdheid bewezen aan 500 miljoen kijkers, die bijna allemaal hele of halve nachtrusten opofferden om het ongehoorde te kunnen zien. Wij, met ons 500 miljoenen, hebben nl. helemaal niet naar een voor. ons bedoelde tv-show gekeken: de came ra op de maan werkte niet eens voor ons genoegen, maar voor het docu menteren van de wetenschap. De sprongen, die de twee maanbe- treders uitvoerden, waren niet be doeld om ons te amuseren of zelfs maar iets te vertonen: het waren snelle oefeningen om te onderzoeken hoe zij bij het vele en precies-geti mede werk dat moest worden verzet, overweg konden met de geringe aan trekkingskracht van de bodem, en in welk tempo zij zich zonder risico te nemen konden voortbewegen. Daarna zijn zijn aan de arbeid ge gaan met verwaarlozing van al die vele miljoenen kijkgrage ogen en toen ze klaar waren, zijn ze weer ingestapt, precies volgens opdracht. Zij hebben geen overbodige exclama ties gedaan en geen babbeltjes ge houden. zij beperkten zich tot de ge wenste en zakelijke mededelingen. Armstrong heeft ervoor gezorgd dat hij een bepaalde „eerste zin op de maan" zei en dat was voldoende voor de geschiedschrijving. In feite treft de astronauten dus geen enkel, ook niet een klein, ver wijt. Het was helaas geen toeristisch evenement maar een keihard „werk bezoek aan de maan", waarbij wij mochten toekijken. In dit geval was het niet de kijker, die werd bediend, maar de wetenschap. En toch was dit de allergrootste „show" ooit op de wereld gegeven, voor zoveel mensen tegelijk. Vijfhon derd miljoen paar ogen keken naar één buitenwereldlijk gebeuren... je moet het je niet voorstellen, want dat gaat toch niet. Denemarken: self Dossier XY (Van onze radio- en tv-redaetie) HILVERSUM De Deense omroep heeft besloten, het voorbeeld van hel Duitse tweede programma ZDF te volgen en zelfstandig een regelmatige uitzending „Dossier XY" te verzor gen. Ook hierin zullen aan de hand van ongesloten politiedossiers de kij kers worden gevraagd, de recherche te helpen. Er wordt van tevoren niet experi menteel aan de Duitse uitzending deelgenomen. RECIFE Dom Helder Ca mara, de progressieve aartsbis schop van Recife in Noord-Bra- zilië, moet voortaan al ztfn toe spraken en verklaringen eerst aan Rome voorleggen. Wat is er gebeurd met de arbeider, die in de vroege morgen dood in de Parijse Hallen is gevonden. En hoe zit dat met die brief, geschreven door ene Paul Besson? Commissaris Bourrel blijft twijfelen aan allerlei „be wijsstukken" en hoe goed hij daaraan doet, kunt U vanavond op Ned. 1 zien, in een nieuwe aflevering van ,De laatste vijf minuten". VANAVOND TE ZIEN RADIO GIna. my love. Whims of chamb€iiand. Blue series. Runny. What's the rush, 18 Carrots for rabbit. (Hilversum I. 402 m. NCRV: .30 Nieuws. 18.41 Actualitcl- N.O.S.: 19.00 Verslag IBM ïaaktoernool te Amsterdam. Stereo: llehle muz. 19.10 Maohtshiërar- leën en medezeggenschap In lanisatles. gastcollege. 20.00 iiophiih. orkest en solisten. pauze: ca. 31.10-21.25 frdenkings.laar Erasmus, le- 21,50 Lichte gramm.muz. Stereo: Scan: populair •gramma over electronlca. 30 Nieuws. 22.40 Mededelin- 22.45 Stereo: X. een j In het duister. >5-24.00 Nieuws, lilversum II. 208 m. VARA' Nieuws. 18.11 Actualitei- 18.20 Stereo: Klink Klaar nder nonsens. 19.30 Nieuws. 35 Stereo: Licht Instrumen- en vocaal ensemble met igsolist. 20.00 Vragenvuur: bekende Nederlander be- vragen van jonge nsen. 20.20 Franse chansons. 35 Nationale Zwemkampl- ïschappen In Breda. 20.40 Itenlands weekoverz. 20.50 lo -f: cabaretprogr. 31.20 ttergrepen: literair progr. O Stereo: Metropole orkest. Nws. 22.39 Actualiteiten. Muziek voor kenners en Ihebbers (gr.). 23.55-24.00 iuws. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA IRAADOMROEP VAN AVOND tl. ..Gasparone". Tu as pu quitter. Caterina. Legon de st. lei l'on pêche. Un pre- tr amour. T'aimerai tou- Cinématographc. Je Scotland twist. Et mdin- ant. Chlqultlna. Alba de Teo. El botellero. Mor- Cada cual. Dulce de le- Orquidca arabe. Minuet '61. Love lumped out TELEVISIE VANAVOM) Nederland I. N.O.S 18.50 Kleur: Pluimpje. STER: 18.56 Reclame N.O.S.19.00 Jour naal. STER: 19.03 Reclame. IKOR: 19.07 Woord voor woord: Bijbelvertelling voor kinderen. CVK/IKOR: 19.12 Kreten van een buitenkerke lijke. N.O.S.19.37 Van gewest tot gewest. STER: 19.56 Recla me. N.O.S.: 20.00 Journaal STER: 20.16 Reclame. N.O.S.: 20,20 Uitzending Stichting So- cutera. een filmpje van het Nederlandse Rode Kruis. VA RA: 20.25 Kleur: De Shadoks en de Glbis. TV-strip. 20.27 De laatste vijf minuten: Een dode In de opslagruimte. TV-fllm. N.O.S.: 22.15-ca. 00.30 Kleur: Apollo-UOverzicht van de laatste gebeurtenissen rond de Apollo-11. In aansluiting hier op om plm. 23.50 uur rechtstreekse beelden vanuit de Apollo-capsulc. Nederland II. N.O.S.. 18.50 Kleur: Pluimpje. STER: 18.56 Reclame. N.O.S.: 19.00 Jour naal. VPRO: 19.03 Kleur: Het Praagse Poppenpantomlmc. 19.26 Jazz in Extase. STER: 19.56 Reclame. N.O.S.: 20.00 Journaal en weeroverzlcht. STER: 20.16 Reclame. VPRO: 20.20 Filmportret van de auto coureur Ben Pon. 20.50 Kort weg klikwerk: korte Neder landse films. 31.20 Kleur: Hel einde van de wereld, liefje., speelfilm. N.O.S.: 22.10-22.15 Journaal. Belde. Kanalen Nederlands 2 en 10. 18.55 Zandmannetje 19.00 Klein, klein kleutertje (herhaling van zondag Jl.) 19.20 Jeugdtelevlsle met Bob Davidsc. 19.55 Dc Weerman •20.00 Nieuws. 20.25 Ann Mar- gret-Show. 21.05 Spel zonder grenzen: internationaal ste- dcntoecnooi. Vandaag te Caserta (Italië), ca. 22.15 Gast- programma: Het vrije woord, ca. 22.45 Nieuws. RADIO I MORGEN Hilversum I. 402 m. KRO: 7.00 Nieuws 7.10 Het levende woord. 7.15 Badineric: klassie ke grammofoonmuziek. <7.30 Nieuws: 7.23 Actualiteiten; 7.50 Overweging). 8 00 Nieuws. 8.11 Vakantie-jeugdprogramma. 8.30 Nieuws. 8.32 Vakantietips. 8.45 Voor de huisvrouw <9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw: 9.35 Waterstan den.1. N.O.S.. 10.00 wat heeft dat kind?, pedagogische ru briek. 10.20 Stereo: Muziek uit de Barok. KRO: 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 Me dedelingen. NCRV: 12.00 Los-vast: gevarieerd program ma. (12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.29 Nieuws: 12.41 Actualiteiten.). 14.00 Stereo: The Kilima Ha- waiians Show. 14.25 Pianoreci tal. 15.00 Gereformeerde mld- dagdlenst. N.O.S.: 15.30 Bezig heden: magazine over liefheb berijen en vrijetijdsbesteding. 16.00 Nieuws. 16.02 Meer over minder: meer informatie over mensen en dingen die minder op de voorgrond treden. 17.30 Toeristische informatie uit binnen- en buitenland. NCRV: 17.45 Stereo: Metropole orkest <gr.). 18.00 Tijd vrij voor mu ziek In vrije tijd: 'A. Chr Zangvereniging; B. Stereo: Chr Fanfarekorps. Hilversum II. 2.98 m. AVRO 7 00 Nieuws en ochtendgym nastiek 7.20 Stereo: Lichte grammofoonmuz. 8.00 Nieuws 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichte grammofoonmuz (8.30-8.33 De groenteman.) 8.50 Morgenwijding. 9 00 Stereo Klass. orkestmuz. (gr.). 9.(0 Kinderkoor (gr.) 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitami nen. (11.00-11.1)2 Nieuws). 11.30 Voor de vrouw. (11.55 Beursbe richten.) 12.30 Modern platte land. 12.35 Toppers van toen (gr.). 13.00 Nieuws. 13.11 Radio journaal met o.a. Nationale Zwemkampioenschappen In Breda. 13.30 't Muzlkantenuur: I. Kerkorgelconcert: II. He dendaagse Nederlandse Vocali ses: lil. Planotrio. 14 30 Log boek 1938. documentair pro gramma. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nieuws. 16.02 Schakerin gen: cultureel programma in wobrd en muz. 17.00 Lichte gramm.muz voor de tieners. N.O.S.: 17.30 Apollo 11: rechtstreekse reportage van de landing. Hilversum Hl. 240 m. en F.M-kanalen. NORV: 9.00 Nieuws. 9.02 Muziek van toen voor luisteraars van nu. 9.30 Instrumentaal programma. 10.00 Nieuws. 10.03 Muziek bij de koffie. (11.00 Nieuws) N.O.S. 12.00 Nieuws. 12.03 Mi cro-notities. KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Actualiteiten. 13.08 Muziek van één tot twee 14.00 Nieuws. 14.03 Pop-In: ge zellig aanplaten. 15.00 Nieuws. 15.03 Pop-en courvtrymuz. 16.00 Nieuws. 16.03 HltpaDade. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.07-18.00 Verzoekplatenpro- aramma. Nederland I. N.O.S.: 8.45-9.30 Kleur: Apollo-ll: Laatste nieuws uit vluchtverloop van de Apollo-11. 16.45 Kleur: A- pollo-11: Inleiding en rechtstreekse reportage van de landing van de Apollo-capsule n de Stille Oceaan. België: Nederlands progr kan. 2 en 10. 17.30-18.30 Apollo 11: rechtstreekse reportagf van de berging van de ruimte capsule. Verder mag hij buiten zijn eigen diocees alleen nog maar spreken, als hij daartoe van dc plaatselijke bisschop toestemming heeft gekre gen. Dit ingrijpen van hel V'aticaan komt er op neer, dat Camara de mond gesnoerd is. Hij heeft een brief ontvangen van mgr. Benelli, waarin gezegd wordt, dat het Vaticaan zeer ontevreden is over de recente verkla- ringen en uitspraken van de aartsbis schop. Camara heeft de paus schriftelijk gevraagd, of het om een bevel gaat. Slechts in dat geval wil hij zich er bij neerleggen. Men vraagt zich in Brazilië af, hoe de publieke opinie op deze censuur zal reageren. Camara is zeer populair om zijn strijd tegen onrecht en ar moede. De censuur zou gemakkelijk uitgelegd kunnen worden als een openlijke adhesiebetuiging van de paus aan het militaire bewind. De priestergroep Septuagint Neder land heeft in een telegram aan de paus geprotesteerd. „Dit scheen na Vaticanum-2 onmogelijk en maakl de kerk medeplichtig aan de ellende van het Braziliaanse volk" aldus de ze Nederlandse reactie. Ned. 1 VARA 7.07 uur (kerkelijke zendgemachtigden) Woord voor Woord: Het landje. Daarna portret van Gijs Stappershoef. 20.07 uur film uit de serie „De laatste vijf minuten": „Een dode in de opslagruimte". ,10.15 uur (NOS) Apollo-11. met beelden uit de capsule. Ned. 2 VPRO 7.03 uur Praags Poppenpantomime. daarna jazzconcert. 1 8.20 uur filmportret van de autocoureur Ben Pon. 8.50 uur korte Nederlandse films. 9.20 uur speelfilm (Amerikaans) „Het einde van de we reld, liefje". VANAVOND TE HOREN Hilversum I NOS 8.00 uur concert door het Radio Filharmonisch orkest en solisten. 10.10 uur electronica populair. 10.45 uur Iks, actueel magazine. Hilversum JI VARA 8.00 uur Vragenvuur. 8.20 uur Franse chansons. 8.50 uur Trio Louis van Dijk en Anneiies Bourr.a 9.20 uur Letter-grepen. 9.50 uur Metropoleorkest speelt. 10.55 uur Contrasten, muziek voor kenners en liefhebbers. POLITIEVERHAAL VAN N. A. M. WIJCHGEL 23 „Och. Here mensen, moet u dat nou allemaal weer oprake len? Die "mensen kan u d'r toch wel buiten laten? Ze hebben d'r toen al narigheid genoeg mee gehad. De jongen is trou wens naar Amerika gegaan toen ze de verhouding verbrak," vertelde zij hem stug. „Toch zal ik zijn naam moeten weten," hield Verster aan. „Wat doet u met me as ik het niet zeggen wil?" vroeg ze met bevende stem. „Niets Annichje," stelde hij haar glimlachtend gerust. „Dan zal ik ergens anders navraag moeten doen. Er zullen altijd nog wel mensen zijn die zich het geval herinneren. Dat zou heel wat geklets opleveren, ben ik bang. Is het dan niet beter dat jij mij zijn naam zegt?" Zij had een te gezond verstand om dit niet te begrijpen en gaf toe. „Sieberts vadér, Albert van der Burg, was stalmeester bij de Huvtema's van Ommeren, toen die nog op het „Witte Huus" woonden," deelde zij hem met zichtbare tegenzin mee. „Was Siebert een oppassende jongen. Annichje?" „Dat zou ik denken, meneer. Hij heb de Hogere bur gerschool doorlopen en had daarna avondlessen. As ie z'n vader niet hielp zat ie altijd te studeren. Maar toen juffrouw Hendrika hem de bons gaf, gaf hij aan alles de brui en ging als stoker op 'n schip naar Amerika." „Hoe is het hem daar gegaan?" vroeg Verster geïnteres seerd. „Het laatste wat ik van hem gehoord heb was dat hij in een hotel werkte als chef van het personeel, meen ik en dat hij weer is gaan studeren. Maar March je, Alberts vrouw is in de winter van '54 gestorven en sindsdien heb ik niets meer van hen gehoord. Albert schrijft nooit." „Weet u ook in welke plaats en in welk hotel Siebert werkt?" „Hij was toen in Montreal, dat herinner ik me nog omdat m'n schoonzoon het me op de atlas heb gewezen, maar welk hotel dat weet ik niet." „En Albert van der Burg, waar woont die?" „Moet u dat nou echt ook weten, meneer?" „Anders zou ik het niet vragen." „Albert is na Marchjes dood verhuisd. Hij woont nu in Soest in die nieuwe buurt, in de och, hoe heet die straat nou ook weer... ik weet het al, de Menkolaan. Hij heb daar 'n kamer bij een familie Huygens. Het nummer zal mén dochter wel weten, die heb het adres opgeschreven." „Dat vind ik wel, Annichje Wil je nu nog eens nadenken of je je soms nog andere bijzonderheden herinnert? Weet je bijvoorbeeld iemand die een hekel aan de dames had?" „Er zullen wel mensen wezen die juffrouw Hermine niet mochten, denk ik, want zij was niet op d'r mondje gevallen en niet bang,ook. Ze zei altijd ronduit hoe ze erover dacht en dat verdraagt lang niet iedereen, dat zet wel 'ns kwaad bloed. Maar van een of andere herrie die zij ooit gehad heb weet ik toch niks. En zij was een best mens. Zij heb d'r zuster geholpen alsof zij d'r moeder was." „Dan is er nog iets. Annigje. Ik heb ook een brif gevon den van je zuster Geertje waaruit blijkt dat haar man iets voor juffrouw Hendrika gedaan heeft waarover hij later spijt had. Wat was dat?" Terwijl hij sprak was zij spierwit geworden en toen hij zweeg zat zij als versteend van schrik, zodat Verster zich bezorgd afvroeg of dit haar oude hart niet te veel aangreep, Tot zijn grote oplichting zag hij na een poosje de kleur in haar gezicht terugkeren. „D... daar weet ik niks van", bracht zij er eindelijk haperend uit. Hoewel overtuigd dat dit niet waar was zei hij er niets van maar bleef zwijgend wachten. Bij ondervinding wist hij dat dit de meeste mensen vaak meer prikkelt om te spreken dan welke vraag ook. Onder zijn starende, maar niet on vriendelijke blik vertoonde ze al gauw tekenen van onrust. Ze ging een paar maal verzitten en haar vingers schoven nerveus over de leuningen van haar stoel heen en weer. Haar lippen bewogen alsof zij op iets kauwde en haar oogleden trilden. „Het is immers al meer dan veertig jaar geleden", zei ze zuchtend toen zij de drukkende stilte niet meer verdragen kon. (Wordl vervo w> Kennedy airport in new yorr. 7 OR£OUET£ W, CAROLINAWIKLÉR heeft eew HÊK61- V AAN WACHTfN ippie Loep en de Molboor - - mhr Smidje Verholen en het geheim van de Uylenborgh 1273: Smidje Verholen was intussen weggevluchl van kapitein Draed- naeghel's wrakke Oostinje- vaarder. „Nu zal ik toch écht op weg moeten gaan naar heer Jacob van Uylen," mompelde hij, zich voortreppend door de stra ten en stegen van het oude havenkwartier. Het bleei maar sneeuwen en sneeu wen en de smid had eigen lijk een beetje de pée in „Ik had geen koffie moe ten gaan drinken in dal smerige havenkroegje, mopperde hij. „Misschien denkt de heer Jacob wel. dat ik helemaal niet meer terugkom. En dit bleek een juiste gedachte te zyn. want toen hij eindelijk aankwam op het af gesproken adres. Oude Haven 5. trof hij daar slechts de bejaarde boekhouder aan. Vertwijfeld ijsbeerde deze heen en weer voor de kantoren en pakhuizen van de firma J. van Uylen Zn. „Wat hamer, zijt ge daar einde lijk!?'' riep deze arbeidzame bediende smidje Verholen toe. „Gij zijt foch seigneur Verholen, nietwaar? Uw zwarte jas en hoed wijst er tenminste op! Treedt gauw binnen, seigneur, opdat ik U een brief van heer Jacob over- handige „Is heer Jacob dan weg?" vroeg smidje Verholen pijnlijk getroffen. „Goeie help. zal ik hem óóit nog levend weerzien?" „Ik hoop het. seigneur Verholen, ik hoop het," zuchtte de oude boekhouder, en hij sloeg de klep van zijn schrijfbureau open. „Maar ik heb een angstig voorge voel. Héél angstig ja ja In elk geval hier is dc brief, seigneur Verholen. Heer Jacob heeft zich reeds op weg begeven naar de Uvlenborgh appie, zich niet bewust van de onrust in het clubge- na het ontdekken van zijn verdwijning, liep met rolijk gezicht naar een telefooncel, die een eindje in de straat stond. sschien staat hij wel in het telefoonboek", mompelde )ie behoefde niet lang te zoeken. Bij de O wa smaar emaatschappij. Hij draaide het telefoonnummer, lo!" klonk een vriendelijke stem na wat gekraak - ehe...", begon Lappie hakkelend. „Ja, mag ik de iur spreken? Ik heb een uitvinding..." i ogenblikje", onderbrak de vriendelijke stem. Het til. Toen klonk een bas: „Ja!" Lappie haalde diep adem. „Spreek ik nu met de direc teur?" „Ja." „Nu. ik heb U iets bijzonders te vertellen, ziet U... U hebt toch het verhaal van de molboor in de kranten gelezen...?" De stem aan de andere kant viel Lappie in de rede: j „Maak het kort!" „Nou, met die molboor kunt U olie vinden zonder boor- grens Lappie behoefde niet lang te zoeken. Bij de O was maarj want er schalde een helle schaterlach uit de hoorn. Zo; hard, dat Lappie de telefoon vér van zijn oor moest houden van het lawaai... „Hihihihi, hrihahaha, ha ha ha!" ERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 9