Leidse Centrale fataal voor 't hele landschap KOERIERS VERSTOPPING? Tegen demping vijver 1000 handtekeningen Uitvoering mammoet eist meer docenten Depothouder Heuga tapijttegels voor winkelier en particulier. Smits Woninginrichting Personeel A.Z. vraagt meer medezeggenschap bekwame assislenf(e) Burgemeester Smolders van Alkemade: Bezwaar Zwembad Boete voor Leidse handelaar Noord wijk morgen tegen compleet Holland Sport K3S9SES39 Misschien zegt u: ik kan toch E niemand abonnee maken. Maar dat weet u pas als u het enige keren hebt geprobeerd. E Denkt u dat al die mensen die nieuwe abonnees opge- ven zulke tovenaars zijn? van even er aan denken ?ls- u iemand ontmoet. Elke:-dag staat de bon in de krant die u kunt invullen, en die u een leuk presentje thuisbrengt. NIEUWE IEIDSE COURANT DINSDAG 15 JULI 1969 DIRECTE LEVERING VAN ALLE KLEUREN. Mare 98. Tel. 23913 ALKEMADE Gisteravond kwam de raad voor een extra vergade ring by een. Op de agenda stonden twee punten, waarover wel het nodige is gezegd: de bouw van een groot zwembad en een brief van de Leidse Biologenclub. In deze brief wordt gevraagd naar het standpunt inzake het plan van de gemeente Leiden in de naaste omgeving van Alkemade een elektriciteitscentrale te bouwen. Als circuit om het nodige koelwater in temperatuur te laten dalen wil men hiervoor de Kagerplassen gebruiken. De reden voor het schrijven van deze brief is, dat de biologen op 19 augustus een informatieve avond willen beleggen aangaande dit plan van de gemeente Leiden. Het standpunt van B en W en de raad van Alkemade is samengevat in een aan de commissie „informa tie-avond elektriciteitscentrale" ge richt schrijven, maar de raad sprak zich hierover eerst nog uitvoerig uit. Burgemeester Smolders gaf een toe lichting, waaruit bleek, dat het 't plan van de gemeente Leiden is de centrale te bouwen op een terrein aan de provinciale weg bij de zg. Rode Molen, die momenteel in res- teuratie is. De burgemeester noemde dit plan fataal voor het landschap, want al kan men nog zoveel geld uitgeven aan verfraaiing van het landschap en ■an de restauratie van molens, het h allemaal weggegooid, als de plan- Gisteren startte vakantiefeest in Hazerswoude HAZERSWOUDE De Vakantie Activiteiten Hazerswoude (V.A-H-) oder auspiciën van de Oranjevereni ging Jiazerswoude-Rijndijk", de speeltuinvereniging .J)e Rode Wip" rnn de winkeliers, zijn gisteren ge- Hart.toen burgemeester C. G. wan Dabben de Bruyn om half tien de Bftrap verrichtte ivm de voetbal- tvedstrijd. Bei team van Arno de Groot N|öwum als overwinnaar uit de strijd. i dank zij Gerard v.d. Haas en Groen, die beiden drie maal t j net troffen. Om tien uur waren 'dé kleinsten gan de beurt, om uit te maken, wie op de step het snelst was. Dat waren bij de vierjarigen: Mark van Dijk, Huib de Geus en Pi a Vogelaar. Bij de vijfjarigen eiste Kees van Peet de hoogste stepeer wjor zich op; tweede en derde wer den Madelein Wijling en Jeroen van Dijk. In de groep zesjarigen was de uitslag: 1. Martien Kersseboom, 2. Marja Bos, 3. Hennie Karreman. •'s Middags streden drie achttallen *>m de voetbaleer. Kees Oppelaar en zijn teamgenoten trokken aan het langste eind. Tegelijkertijd konden de meisjes van acht tot en met twaalf hun hart ophalen aan hard lopen, touwtrekken en zaklopen. Uitslagen 8- en 9-jarigen: hardlopen: I.' Janet van Ginkel, 2. Mickery Al- bers, 3. Els Pijnacker; touwtrekken: 1. Janet van Ginkel, 2. Mickery Al- bers, 3. Els Pijnacker; zaklopen: 1. Gerd Pijnacker, 2. Janet van Ginkel, 3. Els Pijnacker. Corrie de Jong was haar tienjarigen leeftijdgenoten te snel af bij het hardlopen; José Meyer en Petra de Roo legden be slag op de tweede en derde plaats. Bij de elf- en twaalfjarigen won Rickey Schellingerhout, voor Joke Pijnacker en Marion de Groot. Het touwtrekken in de categorie van de tienjarigen werd gewonnen door Sally Bubbers, voor Monique Vertegaal en Margaret van der Voort. Bij de ouderen won Joke Ver heul; tweede en derde werden Ton- neke de Groot en Marion de Groot. Het lopen in de juten zak leverde bij de tienjarigen een overwinning op voor Petra de Roo; Monique Ver tegaal en Corrie de Jong eindigden op de andere ereplaatsen. Bij de elf en twaalfjarigen eindigde Janneke Schouw bij het zaklopen op de eerste plaats, met achter haar Joke Pijn acker en Ellis Belt. Alles verliep zeer vlot deze eerste dag. Woensdag staat op het pro gramma: 7 viswedstrijd Da Costa- singel: 10.30 dierenshow schoolplein Da Costasingel; 14.30 boegsprietlo pen in de speeltuin- ncn van Leiden doorgaan. Wc zul len al onze kanonnen moeten gebrui ken. aldus de heer Smolders, om stelling te nemen tegen deze voor Alkemade zo fatale Leidse plannen. Mocht er totaal geen uitweg zijn, dat zou uit planologisch oogpunt ge zocht moeten worden naar een bouw met het silhouet van de stad Leiden als achtergrond. Hij dacht aan een terrein nabij de Driegatenbrug. En dan nog zal de bouw van deze cen trale met een lengte van 110, een breedte van 50 en een hoogte van 40 m grove afbreuk doen aan het land schappelijk schoon. De heer P. van der Meer opende de discussie,, gevolgd door de andere raadsleden, die allen hun stem lieten horen om te ageren tegen de plan nen van Leiden. Een ernstig be zwaar achtte men bovendien nog het nodige water voor inlaat in de aan grenzende polders, wat van zeer na delige invloed kan zyn op de vee houderij en de kwekersbedryven. De raad ging akkoord met het in een schrijven aan de Leidse Bio logenclub samengevatte standpunt van Alkemade, waarin bezwaren worden geuit tegen de bouw uit landschappelijke overwegingen, ter wijl verder de noodzakelijke infor matie ontbreekt van onafhankelijke deskundigen aangaande de lozing van het koelwater. Bovendien kun nen de koeltorens een sterke mist- vorming ten gevolge hebben, waar door in de buitenlucht aanwezige verontreinigende stoffe neerslaan. Van de zijde van Alkemade hoeft men op het ogenblik niet op mede werking te rekenen bij de bouw van een dergelijke centrale. Alles zal worden gedaan om een vestiging te voorkomen. Hierna kwam hel plan voor de bouw van een zwembad in behande ling. Enkele vertegenwoordigers van de Heidcmy. gaven een toelichting. Ilct zwembad komt ten noorden van het sportcomplex van DOSR te lig gen en ten zuiden van de Midden weg. Er is een groot open bad met springplanken en een middenbad, terwijl er verder een kinderbadje met een speelweide is. Bij het zwem bad komt parkeergelegenheid voor 55 auto's en 350 fietsen. Volgend jaar mei moet in dit bad kunnen worden gezwommen te meer daar het oude bad al is ver kocht. Op korte termijn zullen be slissingen moeten worden genomen. Hiervoor ging de raad in geheime zitting. Na heropening werd beslo ten de kredieten beschikbaar te stel len. Burgemeester Smolders kanonnen DEN HAAG Voorafgaande aan de strafzaak tegen twee broers uit Katwijk, die zich voor de Haagse rechtbank hadden te verantwoorden voor diefstal van 46 auto's in Ant werpen, stond een 56-jarige auto handelaar uit Leiden terecht. Hij had voor 1600 gulden van het tweetal een auto gekocht, die in Antwerpen was gestolen. Ik ben erin gelopen, gaf de auto handelaar te kennen, maar de presi dent van de rechtbank merkte op: u bent erin gestapt, want u wist wat voor vlees u in de kuip had. Ver dachte gaf toe, dat hij later wan trouwen was gaan koesteren, maar toen was de politie al in de zaak ge mengd. De officier wilde in sterke mate rekening houden met het feit, dat de man nog nooit met politie of justitie in aanraking was geweest. Bovendien had hij vrijwillig af stand gedaan van de auto, die aan de eigenaar is teruggegeven, wat een schade van 1600 gulden betekent. De eis luidde 300 gulden boete en twee maanden gevangenisstraf voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. Uitspraak over 14 dagen. Nieuwe pastoor in Roelof.veen ROELOFARENDSVEEN De opvolger van pastoor Tweehuysen, pastoor G. A. van Leeuwen, is in Roelof arendsveen verwelkomd door mevrouw Smolders het kerkbe stuur, de parochiële Charitatieve Instelling, deken Th. van Niekerk en de jeugd. De muziekvereniging Door Gunst Verkregen uit Nieuwe Wetering bracht een serenade. Loco burgemeester J. S. Wagenaar sprak een welkomstwoord tot de zesde pastoor in de nu 17 jaar bestaande parochie. VOORHOUT Velen, vooral uit de kom van Voorhout, hebben uiting gegeven aan hun misnoegen over de voorgenomen demping van de vijver aan de Herenstraat. Zy zijn het on eens met het raadsbesluit van don derdag 10 juli, waarby met acht stemmen voor en twee tegen het be stemmingsplan „Dorpsplein" werd aangenomen. Ondanks een warm be toog kregen de tegenstemmers, de party gemeentebelangen, by hun mc- deraadsleden geen gehoor. Vanaf dat ogenblik heeft de tele foon van de partij niet stil gestaan voor de blijken van medeleven en sympathiebetuigingen; orh alsnog de vijver te behouden boden verschei dene mensen aan een handtekenin genactie te voeren. Dit is vrijdag en zaterdag gebeurd, met als resultaat BURGERLIJKE STAND GEMEENTE RIJNSBURG RIJNSBURG Geboren: Abram zn v J van den Eijkel en M de Mooij; Cornelis zn v C van der Vijver en C de Koning; Willem J zn v J Zandbergen en E C W beek man; Jannetje C dr v G Heems kerk en C J Glasbergen. Te Leiden geboren: Henk J zn v P Damstra en T Schoelier: Johanna T dr v G de Mare en J Noort; Martin F zn v A van Delft en P v d Gug- ten. Overleden: J Nagtegaal, 69 jr. Ondertrouwd: H van den Berg, Rotterdam en M A van der Gugten. LEIDEN De personeelsraad van het 1900 man sterke personeclskorps van het Academisch Ziekenhuis Lei den (AZL) verzoekt in een brief aan het College van Curatoren van de universiteit om evenveel medezeg genschap als de leden van de tech- nisch-administratieve staf van de universiteit hebben. Dit met het oog op de democratisering van de uni versiteit. In de brief wijst het zieken huispersoneel erop, dat het zieken huis nog steeds onder curatoren res sorteert. Men betreurt daarom, nooit een uitnodiging te hebben ontvangen LEIDEN Een commissie van dc Faculteit der Letteren van de Leidse universiteit heeft dc gevolgen van de nota-Dalmulder (over prognoses van studentenaantallen) voor eigen kring bestudeerd. Men komt tot dc conclusie, dat ook na 1980 naar alle waarschijnlijkheid nog een tekort aan leraren zal bestaan. De commissie, bestaande uit de hoogleraren Bastet en Nauta, de lec tor Smeets en de heer Van Heijsl. lid van de wetenschappilijke staf, voorziet bij handhaving van het bestaande onderwijssysteem (dus geen invoering van de Mammoetwet) in 1975 een evenwicht tussen vraag en aanbod voor docenten Neder lands, geschiedenis en Duits en in 1980 voor docenten Engels, terwijl bet aanbod van leraren Frans krap gal blijven. Tolgens alle deskundigen zullen •eor de uitvoering van de Mam- t echter meer docenten nodig zijn (naar schatting ongeveer 20 pet. meer). Dat impliceert volgens de commissieleden, dat in 1980 de be hoefte aan leraren niet door het aanbod wordt gedekt. Men pleit dan ook voor een snelle uitbreiding van de capaciteit. Alleen geschiedenis krijgt de laatste jaren te veel eerste jaars, Frans echter stagneert in Lei den. Als deze vakken op de scholen worden ingevoerd, zullen meer af gestudeerden in de Spaanse, Itali aanse en de Slavische talen nodig zijn. In een brief aan het Senatus Praesidium zeggen de hoogleraren Cohen en Zürcher, verbonden aan de Literaire Faculteit, te betreuren dat in de nota-Posthumus (verkorting van de studieduur en stroomlijning van het studieprogramma) niets wordt gezegd over de zgn. M.O.-op- leiding, alsmede over de leraarsbe voegdheid, die nu na een bijvakstu die in de puberteitspsychologie wordt verleend. voor enig overleg. Men twijfelt aan het standpunt van curatoren, als ge formuleerd op 16 mei jl., dat men geen groepering vantevoren wil uitsluiten van medebeslissingsrecht. De personeelsraad zal binnenkort een openbare vergadering beleggen. Vierde kleuterschool in Zoetërwoude openhaar ZOETERWOUDE Naast de drie bestaande rk kleuterscholen krijgt Zoeterwoude nu ook een openbare kleuterschool. Deze zal worden on dergebracht in een lokaliteit van hel jeugdcentrum „Ons Huis". Streefda tum voor de opening is 1 september. De benoeming van een hoofdleidster zal vermoedelijk in de raadsverga dering op 24 juli aan de orde komen. Tot 15 augustus is de gelegenheid open tot inschrijving van kleuters, bij het hoofd van de openbare school aan de Dorpsstraat of aan het ge meentehuis, die bij het begin van het onderwijs de leeftijd van vier jaar hebben bereikt Ds. Kooreman bedankt voor Nieuw-Vennep NIEUW-VENNEP'ABBENES De hervormde predikant ds N. Koore man te Rhenen heeft bedankt voor een beroep dat op hem was uitge bracht door de hervormde gemeente Nieuw-Vennep! Abb enes, ter voor ziening in de vakature van ds. J. C. J. Bronsgeest. 1000 handtekeningen die een schrij ven van de partij gemeentebelangen aan Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland zullen vergezellen. Fotoeo- pieën worden aan gemeentebestuur en raad toegestuurd. In de brief wordt onder meer aan dacht gevraagd voor het vertrouwde beeld kerk-vijver-pastorie, dat bij demping van de vijver verstoord zou worden; de rustige sfeer zou onver mijdelijk verdwijnen. De reconstruc tie van de Herenstraat houdt, zo zeg gen de briefschrijvers, in dat aan de overzijde van de vijver een parkeer ruimte is ontworpen; doorstroming van het verkeer is gewaarborgd en de toegang naar deze parkeergele genheid is geenszins belemmerd. Behalve tot het zetten van hun handtekening, waren sommige Voor- houters zelfs bereid ook geld ter be schikking te stellen voor een even tueel opknappen van de vijver. En kele honderden guldens werden toe gezegd. „Koudekerk" won met 3-0 van Woerden KOUDEKERK Het poloteam van de Zwem- en Poloclub „Koude kerk" is dit jaar voor het eerst uil- gekomen in de waterpolocompetitie van de kring Gouwc-Rijnstreek (3de klas). Het bewijs dat de poloclub „Kou dekerk" meetelt is vrijdagavond ge leverd. Vergezeld van een 50-tal supporters werd in het Torenbad te Gouda de beslissingswedstrijd ge speeld tegen Woerden 5. Met 30 werd gewonnen. Hoewel de wed- trijd niet altijd even vlot verliep een speler van Woerden werd vlak voor het eind het water uitgestuurd was Koudekerk duidelijk sterker. In de eerste helft opende Alfred Bolte met een fraai schot dé score. In de tweede helft kwam Woer den fors opzetten, iets te fors zelfs. Tweemaal schoot Wim Snijder feil loos in (30). Een fraai resultaat (kampioen!) voor deze nog zo kort bestaande vereniging. Ds. Oostinga (Lisse) bedankt voor beroep LISSE De hervormde predi kant ds. H. G. Oostinga heeft be dankt voor een beroep dat de her vormde gemeente te Groningen op hém had uitgebracht. (Van onze sportredactie) NOORDWIJK Morgenavonc" spelen Noordwijk en de eredi visie-vereniging Holland Sport eer vriendschappelijke wedstrijd op he terrein van Noordwijk. De wedstrijc begint om 7.00 uur. Holland Spor' verschijnt in de volgende opstelling d: Van Vianen; a: Teske Kronshorst, Verlangen en Dorjée: m Janotka en Boskamp; v: v/d Heide v. Maurik, Roggeveen en Roodnat Wist u dot daar hele kleine pilletjes tegen |Ü/\||D|| Jl Y bestaan? Nourypharna In Óss maakt ze: PlvUllll-MA Personeel gevraagd Gevraagd assistente voor showroom, administratie en telefoon, kunnende typen. G. A. A. Nouwens. Geversstraat 63b, Oegstgeest. Tel. 51434. Verpleegster worden? Liefst in een nieuw zieken huis en in een moderne ge zellige stad? Onze eerstvol gende opleiding start op 1 september 1969. Inl. directri ce Diaconessenhuis Eindho ven. Nieuwe autobanden. Be kend merk, 25 pet. korting. Remould-banden voor de helft van de nieuwprijs. H. Hövig, Hoge Rijndijk 300 te Leiden (bij de Leiderdorpse brug), telefoon 25517. Trouwjapon met toebeho ren modern model, maat 38 van f 435 voor f 175 in het Westland gedragen Troel- strastraat 30, Katwijk aan Zee. Te koop aangeboden 4 pers. bungalowtent en brom fiets merk Solex. Te bevr.N Verhoef, Duivenvoordestraat 34, Oegstgeest. Tel. 51823. t Te koop: motor-roeiboot -320 x 110. Iepenstraat 16. Roelofarendsveen. Te koop aangeboden 5 Rijnlandse roede boerenkool- planten. M. van Delft, Burg. Meyboomstraat 9, Rijnsburg. Te koop gevraagd Te koop gevr. Marklin rails, wissels bovenleiding enz. Tel. 23662. Glas-1304 bouwjaar 1967 eerste eigenaar, km-stand: 39.000, kleur groen. Bensine verbruik 1 op 13. Snelle en sportieve auto. Gaarne ANWB-keuring. Inruil en fi nanciering mogelijk. Off. Glas-dealer Calex Autobe drijf N.V., Kort Galgewater 14-16, Leiden 33355. Ford Cortina 1500 met schuifdak, spoorverbreders, radiaalbanden, sportuilaat. Voor de Lotus-liefhebbers. Prijsje f 1450. Inruil en fi nanciering mogelijk. Calex Autobedrijf N.V., Kort Gal gewater 14-16, Leiden. Tel. 01710 - 33355. 9 Peugeot 404 m. schuifdak radio, kleur goud met zwart dak, bouwjaar 1963, leuke auto. Prijsje f 1350. Inruil mogelijk. Calex Autobedrijf N.V., Kort Galgewater 14-16. Leiden 01710 - 33355. 9 Fiat 124, bouwjaar 1967, kleur groen km-stand: 41.000. Eerste eigenaar. Gaarne ANWB-rapport. In ruil en financiering moge lijk. Calex Autobedrijf N.V., Kort Galgewater 14-16, Lei den. Tel. 01710 - 33355. 9 Audi 70, bouwjaar 1967, kleur blauw. Gaarne ANWB rapport. Inruil en financie ring mogelijk. Calex Auto bedrijf N.V. Kort Galgewa ter 14-16, Leiden. Tel. 01710 33355. 9 2 x Fiat 850. Bouwjaar 1965. Kleur: blauw-grijs. Prijs f2700. Inruil en finan ciering mogelijk. Calex Au tobedrijf N.V.. Kort Galge water 14-16, Leiden. Tel. 01710 - 33355. 9 Citroën 2CV. Bouwjaar 1965, eerste eigenaar km-stand: 29.000 kleur wit. Prijs f 2450. Goede auto, gaarne AN WB-rapport. Tel. 01710 - 33355. Inruil en fi nanciering mogelijk. Calex Autobedrijf N.V., Kort Gal gewater 14-16, Leiden. 9 VW Cabriolet met radio, juist opnieuw gespoten, kleür wit, mooie auto. Kom eerst kijken naar deze leuke zomerse auto. Calex Autobe drijf N.V., Kort Galgewater 14-16, Leiden. Tel. 01710 - 33355. Inruil mogelijk. 9 Daf-bestelwagen 1964, km-stand 40.000 kleur groen. Eerste eigenaar. Zui nige, goede en handige bestelwagen. ANWB-rapport wordt gaarne verzorgd. In ruil en financiering moge lijk. Calex Autobedrijf N.V., Kort Galgewater 14-16, Lei den. Tel. 33355. 9 Ford Taunus 12M Bestel wagen 1965, km-stand: 50.000. Eerste eigenaar. Kleur blauw. ANWB-rapport wordt gaarne verzorgd. In ruil en financiering moge lijk. Calex Autobedrijf N.V., Kort Galgewater 14-16, Lei den. Tel. 01710 - 33355. 9 Calex geeft maximum ze kerheid in de vorm van een ANWB-rapport. Calex geeft maximum zekerheid in de vorm van ANWB-rapport. Calex heeft keuze uit 120 stuks. In alle prijsklassen kunt u bij ons terecht. Off. Mazda-dealcr Calex Autobe drijf N.V., Kort Galgewater 14-16, Leiden. 01710 - 33355. 9 Calex is dagelijks opend van 09.00 uur tot 22.00 uur. Hierdoor bent u in de gelegenheid om op uw ge mak rond te neuzen in onze voorraad automobielen, stuks. Zaterdags en zondags zijn de openingstijden 09.00 tot 19.00 uur. ANWB-rapport/ANWB-rap port. Calex Autobedrijf N.V Kort Galgewater 14-16, Lei den, teL 01710 -33355. 9 Te koop motor BMW, ty pe R 60 van 1966. Pioenhof 14, Leiden, 's Avonds na 8.30 uur. O Wegens aanschaf grotere een in staat van nieuw ver kerende V.W. 1200 1967 een uitzonderlijke goed onder houden garage die zowel in- als uitwendig in le klas ge garandeerde conditie ver keert. Joost van Geelstraat 8a, R'dam. tel. 010-230913, b.g.g. 124251. 9 Een Kamsteeg rijlesuur bestaat uit 60 werkelijke rij minuten. Per uur legt u ge middeld zo'n 30 km af. Kam- steegrijlessen zijn géén stop licht alweer op rood lessen", Auto rijschool Kamsteeg, Ge- versstr. 30, Oegstgeest, tel. 01710-51940. 's Avonds voor Leiden e.o. 01710-43428. 9 Autorijschool B-B. lest in nieuwe V.W.'s. Prettig en niet duur, f 10 per vol uur. Eerste les gratis. Van Bra- kelstraat 17 of tel. 5872 Kat wijk aan Zeé. 9 Wegens vertrek te koop Citroën Ami 6 Break, 12.800 km, dec. '68, nieuw model. nieuwprijs f 6050, vraagprijs f 4700. 's Avonds 02532-8927 (Voorhout), over dag 070-614121 tst. 14 (Den Haag). 9 10 autorijlessen voor f 47,50. Vervolg en losse les sen f 7,50. Fonkelnieuwe V.W.'s, voor geslaagde leer lingen anti-slipcursus tegen speciaal tarief. Autorij schoolcombinatie „De Cen trale". Aanmeldingsadressen: Alphen a/d Rijn: Hooftstr. 257, tel. 3752 b.g.g. 5599; Lei den: Morsstr. 23, tel. 31909: Voorschoten: Prof. Cam. On- nesplantsoen 13. tel. 5834: Warmond: Laan van Ooster geest 3. tel. 2678. Woningruil 9 Aangeboden bovenwoning bevattende 4 kamers in ruil voor 3 kamerflat (begane grond),, liefst Dr. Lely- laan/Diamantlaan. Brieven onder no. 2934 van dit blad of telefoon no. 34465. 9 Wie is genegen mijn to renflat 11-hoog in de Hoor- nes te ruilen voor goedkope- woning in Katwijk. Br. onder nr. 2933 bur. v/d blad. 1 TOT 20 WOORDEN f 1,75. ELK WOORD MEER f 0,12. Voor Koeriers onder nummer wordt 35 cent extra in rekening gebracht Te Kuur aangeboden 9 Verhuur van porseleinen serviezen - Leerdam glas werk - bestek - koffiemachi nes, verchroomde gestoff. klapstoelen, formica tafels - kapstokken - barkrukken, enz. Leiden's grootste ver huurder „De Gouden Sleu tels" (sinds 1898). Haarlem- merstr. 220, Leiden, tel. 21691. 0 Aangeboden grote vrije gemeubileerde kamer met vaste wastafel voor 100.- p. m. In centrum van Wage- ningen voor Heer liefst ger gezindte. Inl. tel. 01874-363. L. v. d. Sluys. Stations- eg 7. Oude Tonge. 9 Verhuur van tenten, luchtbedden, slaapzakken, butagastoestellen, imperiaals, enz. Fa. Troost, Haven 14, Leiden, tel. 01719-42945. p Voor klein gezin vakan- tiegelegcnheid vrij van 19 juli tot 2 aug. enna 16 aug. Polleveenseweg 7, Voort huizen, tel. 03429-147. 9 Ruim pakhuis met aparte bovenwoning te koop. Alles leeg te aanvaarden. Staande Zuidsingel 10. Te bevr. tel. 01717 - 2766. Speciale aanbieding 9 Omega chrono-stop horlo ges, werden gebruikt bij de Olympische Spelen in Mexi co. Omega dealer W. Brou wer. Haarlemmerstraat 23. Leiden, telefoon 22076. 9 Heugafelttegels. Alle kleuren, direct uit voorraad leverbaar, 5 jaar fabrieksga rantie. Gemakkelijk zelf te leggen. Tijdelijk Stanley- mes cadeau bij aankoop min. 20 tegels. Smits' Woningin richting, Mare 93 Vrou- wensteeg 9, telefoon 23913. 9 Plot vrije-benzine-diesel- olie wordt nu ook in Leiden verkocht bij het vrije merk- benzinestation De Potgieter, Potgieterlaan, 200 m. vanaf Churchilllaan/Haagweg. 9 Zelfsleutelen. gebruik hefbrug, onderdelen, uitlaat vernieuwen, doorsmeren en olie verversen, banden (hoge korting). Kom eens kijken bij het Plot vrije benzinesta tion, Potgieterlaan. 9 Bergschoenen, laag model, met echte noppen profiel zo len, ideaal voor uw va kantie. Schoenhandel Meijer, de Kempenaerstraat 32 (hoek Terweeweg) Oegst geest. Tel. 50956. 9 Zweedse klompen met uitgesneden voetbed voor dames, heren en kinderen. Scholl's Britta en Kitty ge zondheidssandalen. Schoen- handel Meijer, de Kempe naerstraat 32 (hoek Terwee weg), Oegstgeest. Tel. 50956. 9 Steunzoolschoencn en schoenen met ruimte voor zes tenen voor dames en he ren. Schoenhandel Meijer, de Kempenaerstraat 32 (hoek Terweeweg). Oegst geest. Tel. 50956. 9 Fenomenaal orgel met verrassend écht pijporgel- toon, 2 klavieren. 30-tonig pedaal, merk „Heyligers" v.a. f 12.200. Zeer geschikt voor de huiskamer, kleine zalen en kerken. Demonstra tie en inl.: R. v. d. Burg N.V., Piano- en orgelhandel, Arnhemsestraat 8, A- mersfoort. Tel. 03490 - 13877. 9 Een kunststofkeuken met Ocron-aanrechtblad vanaf f 364. 4 pet .korting gedu rende de maand juli. Hans Bonte. Keukenshowroom, Morsstraat 56, tel. 26314. Lei den. 9 Sleutels bijmaken! Lips. Yale, auto-contact en voor deursleutels. Klaar terwijl u wacht! Golfplaten div. soor ten. P.V.C. goten en afvoe ren. W. P. Hartwijk. Nwe Beestenmarkt 7-11. Leiden. Tel. 26627. 9 Plastic letters, zelfkleven de fixaletters, overdruklet- ters. Fixaterspecialist „De Schilder", N. van Groenin gen, Morsstr. 31. 9 „De Zon", lakenpak- ketservice f 2,95. Fa. H. J Dieben, Zoeterwoudsesingel 23, telefoon 21839. Ook Co- betstr. 81. 9 Voor uw stoomgoed was serij „De Zon". Fa. H. J. Dieben, Zoeterwoudsesingel 23, tel. 21839. Ook Cobetstr. 81. 9 Luxaflex, Suntcmpcr, Perma. Aluminium jaloe zieën, compleet geplaatst, betaling vanaf f 2.50 p.w. Bel tussen 7-9 uur voor vrijblij vend prijsopgave. Nu nog 20 pet. winterkorting. Telefoon 01710-42177. 9 Wandklokken, mooi goed! Zaanse klokken met 2 koperen peergewichten. Ver gelijk onze prijzen f 110. f125, f179. f199. Ophangen gratis. Prettige bediening, 100 pet. garantie. Uurwerk kliniek Gorthuis, alléén La ge Rijndijk 8. 9 Exclusieve schoorsteen- klokken met opwind (8-daags) of elektrisch uur werk, keuze uit 75 aparte modellen. Ziet onze etalages! U slaagt beslist. Uurwerkkli niek „Gorthuis", alléén Lage Rijndijk 8. 9 'n Horloge kopen? Kijk eerst bij ons. Reeds vanaf £34,75 een 17-steens- ancre horloge (schokvrij en water werend). Ruime keuze ook in gouden horloges. Kopen bij vakmensen is altijd voor delig! Uurwerkkliniek „Gorthuis", alléén Lage Rijndijk 8. 9 Goud. Goedkoper bij Gorthuis. Gouden damesrin- gen met parel f 17, ruime keuze gouden dames, heren steenringen, saffierringen. monogramringen, enz. Gou den horloges vanaf f 188. Uurwerkkliniek „Gorthuis", alléén Lage Rijndijk 8. 9 De Kasten-Specialist. 600 modellen, hang-legkasten, wandkasten, keuken, keu- kenmeub., bureaus, slaapka mers, enz. Hooglandse Kerk- grachl 49, Leiden, tel. 33078. 9 Opblaasbare boten 1-, 2-, 4- en 5-persoons, van f 33,50 t/m f 998. Wilmi Floet Sport. Haarlemmerstr, 182-184, tel. 24872 - 41830. 9 Verloofd? Stuur ons ook een kaartje. Wij hebben dac een aardige verrassing vooi u klaar liggen. Oudshoorn. Haarlemmerstraat 160-1651, Leiden. 9 Gebroken ruiten, glas-in- lood-reparaties worden doo: mij met spoed hersteld. Ook levering ventilatoren. Glas reparatiebedrijf D. Galjaarö De Sitterlaan 76, tel. 32916. 9 1ste en 2de hypotheek rente vanaf 6 3/4 pet. 5 toi 10 jaar vast, met of zondei aflossing. Boetevrije aflos- sing lö pet. per jaar mog«- lijk. Bur. F, Heijnen, Hoge- woerd 124, Leiden, tel, 20091 9 Financiering voor auto's woonboten en machinesj Snelle afwikkeling. Vraag inlichtingen our. F. Heijnen; Hogewoerd 124, Leiden, tele-i loon 20093. 9 Autoschade en expertise snelle afwerking. Eig. plaat-! werken] en spuitinrichtingl Blonks Autobedrijf, Nieuw] str. 33-41, Leiden, tel. 3060C!: 9 Nieuwe auto'* xondti chauffeur. Nieuwste model ien o.a. Taunus 17M, Ope. Kekora, Volkswagenbusje nj, open dak. Garage Werkho ven, Maredijk 34a, teiefoos 223Ó0 3273a. 9 „Rosine" geeft de hoogst prijs voor goud, zilver en ju weien. Grote keuze in verlo vingsringen, gouden, zilve ren en verzilverde artikelen Het adres voor alle répara ties en uurwerken oieenstraai 16, telelooi Ztföa4. 9 Paraplureparatie (ook opvouwoare;wandelstok ken, invaliaestokken, rub berdoppen. Reparaties wor den alleen aan de zaak aan genomen. Paraplumagaziji Van üerle, Haarlemmersti no. 95. 9 Markiezen. Rolschermen AL jaiouzieën. Grootste sor tering zonwering. Prima ai werking. Vraagt inlichtingen- en prijs bij net verkoopkan toor van Melchers Markie zenfabriek C. E. Jedeloo Juffermansstraat 35, Oegst geest, telefoon 0171053105 9 A.s. bruidsparen Allee: wij verhuren de nieuwste persoons „Chrijsler" Trou wauto's, met chauffeurs ge kleed in fraaie beige livrei en. Keuze uil witivoor zwart. Br.-Coupe. Inl. uitsl Dir. H. G. T. J. de Jon; Zeemanlaan 12a, Leiden. Te 23055 9 Vakkundig reparaties aa kunstgebitten, binnen enkel uren gereed. C. van Berg Henegouwen, Hubrechtstr 2 geen filialen. Bereikbaar m bus 40, 42, 15 Doeskwartier Afwezig van 12 t/m 29 juli 9 Iedereen een krediet te f3000 zonder borg direct t« verkrijgen voor aanscha1 van meubelen, woningtex tiel. Ook zij die gaan trou wen en allen die dringeni meubelen willen kopei Vraagt gratis folder met uit voerige inlichtingen bij post bus 1083, Rotterdam. 9 Kunstgebittenreparatic klaar terwijl u wacht. Dage lijks beh. zat. van 8.30-17.0' uur. Ook maandag- en don derdagavond van 7 tot 8 uui Fa. L. A. van Berge Herie gouwen. Schelpenkade 4! Leiden, tel. 20794. 9 Goed tehuis gezocht voo 1 jong poesje. U krijgt gratis een pak Felb vleesbrokjes bij waar ze z< dol op zijn. Wielewaallaaii 24, Leiderdorp. 9 Voor begrafenissen, ere matie's, transporten, het „Al gemeen Begrafenis Cen trum" bellen. Dir.: R Jong, Garenmarkt 24, tel 23055. Universiteitsboekhandel J. GINSBERG N.V. vraagt voor de boekhouding, leeftijd minstens 21 jaar. Salaris 600,tot 800,per maand. Soil.: Kort Rapenburg 17. Leiden, tel. 01710-24642. aiHiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiE E Denk niet te min over uzelf. E Meestal is het een kwestie Sllllllllllllllllllllllllllllll Mill Mill I Mill I III llllillllll

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 8