Eigenlijk alleen kinderen kiil Ken serieus naar STER RADIO Irritatie bij wasmiddelen en hondenvoer Teveel opdringerige reclamespots Jeugd trouwste kijkersvolkje Apartheid Soort zelfonderzoek Paus komt niet naar Zeeland Extra uitkering studietoelagen De moord aan de Vestadreef CAROLINA YES V. kg-S^-p' i'iiViïlfÉw<bl DINSDAG 15 JULI 1969j TtlJ de VPRO is gisteravond weer eens de apartheid ter sprake ge komen en wel naar aanleiding van het boek dat de professoren Kooy, Albeda en Kwant schreven na een reis door Zuid-Afrika. Zij waren in de studio en prof. Kooy schetste zijn inzicht als „onrecht, bedreven op grond van pigmentsver schil". Prof. Albeda hied zich bij het eco nomisch probleem en noemde het een illusie, te denken dat men de blanke en gekleurde bevolkingsgroe pen territoriaal-nationaal kan schei den" Prof. Kwant onderstreepte dit en zei dat vanwege een onmogelijke toekomst van de Bantoes een te groot offer wordt gevraagd. Prof. Albeda, die de toestand in Zuid-Afrika een gevaar voor de we reld noemde, legde uit dat een min derheid van blanken daar is bezield met apartheidsidealismemaar een meerderheid racisme voedt. De gezamenlijke conclusie was, dat de westelijke landen zeker druk moe ten blijven oefenen op de regering van Zuid-Afrika die de kleurling naar de onderste laag van de samen leving wil duwen en dat daarom een zekere boycot, in elk geval op het gebied van sport, van wapenleveran ties en eventueel ook economie, kan worden aanbevolen, omdat de apart heidsvoorschriften niet stoelen op de christelijke leer. Als inleiding had Miriam Makeba enkele van haar aangrijpende strijd liederen gezongen. De VPRO gaf verder rolprenten vooraf en toe: het is wel een leuk idee om in deze vakantietijd als de kinderen wat later naar bed gaan, te beginnen met tekenfilms: jammer dat dit maar een enkele keer kan voorkomen. De bloemlezing korte Nederlandse films greep ons niet onverdeeld in 't hart: de eerste over de zondags schilder Glasstra van Eric van Zuylen was zeer beeldend. ,Jn thf void" van Ronald Bijlsma hoogst ap\rt en fas cinerend. Het produkt „Drie is dodelijk" van Mat van Hensbergen en Ole Berse- nk daarentegen kwam ons voor als de modernste versie van een oude draak: een slecht gespeeld drama, te opgeblazen om in ernst te worden genomen. De VARA zond intussen een zo veelste maar heel beste versie van de ondergang van Titanic als speel- (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Kijkdicht heid is niet hetzelfde als het aantal in werking zijnde tv-toe- stellen, althans wat de reclame betreft. Daar kan rustig 30 pro cent van worden afgetrokken. Bij deze 30 procent „draait" het toestel wel, maar niemand keurt het een blik waardig. Voorts is gebleken dat 41 procent van de kijkers naar de STER min of meer geïrriteerd wordt. Dat komt met name- voor als teveel dezelfde opdringerige reclame-spots worden gebracht, die dan nog een lengen- element bevatten ook omdat, zo voelt de kijker het tenminste aan. wordt overdreven. Wasmiddelen (de be faamde witmakers) en hondenvoedsel irriteren daarbij bet meest. Dit zijn wel de belangrijkste con clusies van een onderzoek dat het Amsterdamse research centrum Mak- rotest heeft ingesteld naar recla me-irritatie en reclame-kijkgedrag in opdracht van het reclame-advies- en advertentiebureau Prad, eveneens in de hoofdstad. Een soort zelfonderzoek dus, dat representatief voor de Nederlandse bevolking kan worden geacht. Daar toe werden in de eerste week van juni 's avonds na de Ster-reclames BRESKENS Paus Paulus komt niet naar Zeeland. West- zeeuwsvlaamse priesters hadden hem uitgenodigd voor een ongestoorde va kantie incognito in Breskens. De paus heeft bedankt voor het aanbod en de initiatiefnemers vereerd met een her inneringspenning. film uit. Een schitterend stuk massa regie, niet ontkomen aan schoon- heidsfouten zoals statische foto's van het schip op de achtergrond, en wat opgedirkt met snapshots, maar die doorbraken toch niet de beklemming van de historische tragedie. 590 gezinnen bezocht en uitvoerig on dervraagd. Prijsstijgingen Wat de irritatie betreft, er zijn on derwerpen waar ons volk zich hevi ger aan ergert dan aan sommige tv-reclamefilmpjes. Bovenaan staan de prijsstijgingen (13 procent), dan komt de belastingdruk (11), vervol gens de BTW-soesah (9), dan de stu dentenrellen (8) en tenslotte verder aflopend, tv-programma's, lawaai en tv-reclame. Overigens, zo verklaar den de onderzoekers gistermiddag bij de presentatie van het rapport, heeft de tv-reclame-ergernis geen invloed gehad op het kooDgedrag, want geërgerde èn niet-geërgerde huisvrou wen bleken over dezelfde merken in dezelfde hoeveelheden te beschikken. Geen enkel effect? Waaruit men bijvoorbeeld de consiusie zou kunnen trekken, dat tv-reclame misschien geen enkel ef fect sorteert? De onderzoekers: daar naar hebben wij geen onderzoek in gesteld, maar dit gegeven kan wcl- 1 licht aanleiding zijn he' op korte ter- i mijn te doen. Het resultaat zou wei eens zeer interessant kunnen zijn. Ergernis kwam het meeste voor in de randstad, bij welgestelden, in de leeftijdscategorie van 39 tot 55 j-aar en... bij mannen. Daarbij ergerden de mensen 't meest: folders in de brie venbus (43 pet.), dan de STER-recla- me (41), vervolgens de radio-reclame (26) en tenslotte een keurige score voor dit medium de kranten- en tijdschriftenadvertenties (22). De drie belangrijkste eigenschap pen waaraan een reclamefilmpje moet voldoen bleken bij de meerder heid te zijn: goede voorlichting, dui delijkheid. originaliteit. En de ei genschappen die zo'n filmpje per se niet mag hebben: valse voorlichting, overdreven beweringen, opdringerig heid. Met half oog Het tweede onderzoek richtte zich op het kijkgedrag. Als men weet dat 30 procent van de mensen, die het toestel wel aan heeft staan niet kijkt, dan is men er nog niet. Want de overige 70 procent kijkt voor een groot deel met een half oog, of zelfs maar met een kwart oog. In cijfers uitgedrukt: een vijfde van de mannen heeft er echt aandacht voor en een kwart van de vrouwen. Nog anders gezegd: echte recla me-communicatie via t.v. doet zich slechts voor bij 1 op de 10 toestellen die aanstaan! In dat geval herinnert men zich later nog de meeste recla mefilmpjes (de helft). Kinderen Er is ook nagegaan hoe de kinde ren kijken. Zij zijn maar dat ver moedden velen al het trouwste kijkersvolkje van de Ster. Men mag op grond van het onderzoek zeggen, dat alle kinderen van gezinnen waar tv-toestellen aanstaan, naar de STER kijken. Tachtig procent van al die kinde ren vinden de reclame-boodschappen „hardsti'kke leuk" (tenminste, dat zeggen hun moeders). Worden ze ou der (dan 12 jaar) dan begint de be langstelling te tanen: „ze worden dan te oud om het nog leuk te vinden", merkte een der onderzoekers op. Driekwart van alle kinderen zingt of zegt sommige melodietjes of teksten wel eens na. De helft van het jonge kijkersvolk zeurt bij mamma om de aangeprezen artikelen, dat wil zeggen: die zij ook graag willen, heb ben zoals snoep, chips en frisdran ken. En laat moeder zich ertoe verleiden aan de kinderwensen tegemoet te ko men? Inderdaad: in 70 procent van de gevallen... DEN HAAG Alle uitwonende studenten bij het wetenschappelijk onderwijs en bij het hoger be roepsonderwijs zullen, voor zover zij dit studiejaar een rijksstudietoelage ontvingen een extra uitkering krijgen van 140. Aan de thuiswonende stu denten wordt een extra uitkering van 100 verstrekt. Deze extra bedragen worden in de loop van augustus uitgekeerd. Zij dragen het karakter van een beurs en behoeven daarom niet te worden terugbetaald. Tot deze verhogingen is besloten teneinde het bedrag van de studietoelage in overeenstemming te brengen met de stijging van de kosten van levensonderhoud. POLITIEVERHAAL VAN N. A. M. WIJCHGI Verschrikkelijk moment uit het tweede deel van „De zaak Lindbergh": de beschuldigde Bruno Hauptmann, een Duitse immigrant, ondergaat zijn vonnis op de elektrische stoel. Hier wordt de rol van Hauptmann gespeeld door Norbert Kappen. Tot het laatste toe bleef Hauptmann ontkennen, maar de bewijzen tegen hem werden door de jury overstelpend geacht. Hiermee werd de tragische ontvoeringszaak besloten, maar na het weerzinwekkende proces bleef Lindbergh zelf met zijn vrouw diep-teleurgesteld achter. Wrokkend verliet hij een jaar later de States voorgoed. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NCRV 7.07 uur (CVK/IKOR) Kenmerk. 7.32 uur quiz Haal je kijkgeld terug. 8.20 uur actualiteiten. 8.45 uur tweede deel „De zaak Lindbergh". 10.45 uur (NOS) Apollo 11. Ned. 2 NOS 7.03 uur jeugdfeuilleton Woobinda, daarna Scala. 8.20 uur Dubbelspion: „Het microfilm-mysterie". 9.10 uur voorbeschouwing op de komende reis van de Apollo 11. 10.00 uur aflevering Britse show „The good old days". VANAVOND TE HOREN Hilversum 8.00 uur 9.00 uur 9.30 uur 11.00 uur Hilversum 9.35 uur 9.00 uur 9.30 uur 10.05 uur 11.02 uur KRO Bei-Canto. kamei'muziek op de plaat. Radio Filharmonisch orkest en het Omroep- vrouwenkoor in werken van Beethoven. Mendelssohn en Berlioz. toeristische magazine Horizonten: Garda- meer. II AVRO licht platenprogramma. muzikale herinneringen aan Pierre Palla. Hearing over politiek en kunst in het Wagenings Lyceum. Muziek zonder make-up. eigentijdse muziek. Hilversum I. 402 m. KRO: 18.30 Nieuws. 18.41 Aktualltel- ten. 19.00 Verslag IBM-Schaak- tournooi te Amsterdam. 19.03 Stereo: Luc Lutz. 20.00 Stereo: Bel Canto: Opera aria's (gr). 21.00 Kamermuziek (opn.). 21.30 Stereo: Radlophllharmonisch orkest en Omroep Vrouwen koor. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. W2.45 De zingende kerk (opn.). 23.00 Horizonten: toeristisch magazine. 23.30 Stereo: Lichte grammofoonmuz. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojour naal. 18.25 Stereo: Lichte grammofoonmuz. 18.32 stereo: Metropole orkest. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Amateurs musiceren. 19.30 Nieuws. 19.35 Vergeet 't maar. gevar. progr. 21.00 Amus.muz. (opn). 21-30 Hlerlng: voor de Jeugd. 22.05 Cabaretprogr. van Jonge ar tiesten. 22.30 Nieuws. 22-40 Ra diojournaal. 22.55 Nabeschou wing van de Ronde van Frankrijk. N.O.S.: 23.02 Stereo: Muziek van deze eeuw (opn.). 23.56-24.00 Nieuws. iTELEVÏSIEl VANAVOND Nederland I. 18.15 Tour de France: samenvatting van de vandaag verreden etappe. 18.50 Kleur: Pluimpje. STER: 18.38 Reclame, N.O.S.: 19.00 Jour naal. STER: 19.03 Reclame. CVK/ IKOR/ RKK: 19.07 Ken merk: Informatierubriek over kerk en samenleving. NCRV: 19J2 Haal Je kijkgeld terug, quiz. STER: 19.56 Reclame. N.O.S.: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. NCRV: 20.20 Aet.rubr. 20.45 De zaak Lind bergh. TV-spel. 22.05 Koorzang: geest, liederen. N.O.S.: 22.15- 23.30 Journaal. Nederland II. N.O.S.: 18.50 Kleur: Pluimpje. STER: Recla me. N.O.S. 19 00 Journaal. 19.03 Kleur: Woobinda. T V-serie voor de Jeugd. 19.28 Scala: in. formatlef programma. STER: 19.56 Reclame. N.O.S.20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. N.O.S.: 20.20 Kleur: Dubbelspi on. TV-film. 21.10 Kleur: Apol- lo-ll, voorbeschouwing op de komende historische reis. 22.00 Verbinding met... Engeland: The good old days: va- rtétéprogr. N.O.S.: 22.30-23.35 Journaal. België. Kanalen Nederlands: 2 en 10. 18.55 Zandmannetje. 19.00 Mossels, documentaire (herh.). 19.30 De Semois, toeristische Olm van Marcel Thonon. 19.38 Mededelingen. 20.00 Nieuws. 20.30 Eurovisie: Film verslag van de vandaag verreden etappe In de Ronde van Frankrijk. 20.40 29 graden in de schaduw, blijspel. 21.30 XIe Europese Beker voor Zang voordracht te Knokke. Rechtstreekse uitzending. 22 45 Auteurs te gast In de studio 23.10 Nieuws. Hilversum I. 402 m. NCRV: TOO Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7j15 lichte grammo- foonmuzlek met nieuws en ac- litelten. TROS: 8.00 Nieuws. 8.11 Verzoekplaten programma voor de militairen. (8.30-8.32 Nieuws). 9.00 Gymnastiek voor de hulsvrouw. 9.10 Cabaretpro gramma. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de kleuters. 9.55 Ver- zoekprogramma van amuse mentsmuziek. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor automobilisten. 11.45 Actualiteiten. pl.m. 11.55 Me dedelingen. KRO: 12.00 Geva rieerd programma. (12.22 WIJ van het land; 12.26 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws; 12.Hl AJctualltel- ten, 13.00 Raden maar.) NCRV: 14.00 Moderne orkest werken (gr). 15.00 Lichte grammofoonmuzlek. 16.00 Nieuws. 16.02 Voor de jeugd. 17.00 Lichte grammofoonmu zlek voor de tieners. 17.50 O- verheldsvoorllchting. NCRV: 18.00 Veel gevraagde gewijde muziek (opn). Hilversum II. 29* m. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7 23 Stereo: lichte grammofoonmuzlek f7.30-~.3S d» vooroagln-i VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten, 8.20 Lichte grammofoonmuziek (8.30-8.35 Van alle markten thuis.) 9.00 Stereo: Opnamen van diverse VARA.orkesten en ensembles. 9 40 Jeugdprogram ma -noo i vhte grammofoon muziek. 10.30 Voor de huisvrouw. ïi.oo Nieuws. 11.02 R.v.u.: Dagboek van Europa. 11.32 Oude claveclmbelmuziek (er.). 12.00 Stereo: Promenade orkest. 12.30 Stereo: Klassieke pianomuziek (gr.). 12,54 Voor het platteland. 13.00 Nieuws. 13.H Actualiteiten. 13.23 Stere- o: Lichte grammofoonmuzlek. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Lichte grammofoonmuziek. 14.15 Apollo tl. 14.45 Lichte grammofoonmuzlek. 13.00 Vi oolrecital. 15.20 Stereo: So praan en piano. 16.00 Nieuws. 16.02 Muziek en brieven: muzi kale lezing. 17.00 Lichte gram mofoonmuzlek. 17.10 Apollo 11. 17.20 Voor de jeugd. pl.m. 17.35 Hilversum III. 240 m. en FM-kanalen. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Lichte vokale mu- «lekjes. 10.00 Nieuws. 10.03 kritisch commentaar. N.O.S.: 11.00 Nieuws. 11.03 Muziek - lezen. (12.00 Nieuws.) AVRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Radiojour naal met reportages van de Ronde van Frankrijk. 13.11 Nieuws. 14.03-14.08 De Ronde van Frankrijk). 15.00 Nieuws, nieuws. 14.03-14.08 De Ronde van Frankrijk). 15.00 Nieuws. 15.03 De Ronde van Frankrijk 13.08 Arbeidsvitaminen. 16.00 Nieuws. 16.03 Licht platenpro gramma. (Dit programma wordt onderbroken voor de Ronde van Frankrijk.) 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojournaal. 17.03-18.00 Pop- en countrymu- zlek. iTHJEVlilil MORGEN Nederland I. N.O.S 13.15 - pl.m. 15.30 Kleur: Apollo 11 KRO: 16.35 Kleur: De FUntsto- nes. tekenfilm. N.O.S.: 17.00 Kleur: Apollo -11. België: Nederlands progr. kan. 2 en 10 14.00 - 15.00 Mun- dovisle: Rechtstreekse rep. van de lancering van de Apol lo XI. 16.30 - 17.30 Eurovisie: Ronde van Frankrijk. 18e etappe Lappie Loep en de Molboor 55. De man in toga zuchtte diep, nam een groot vel papier ter hand en begon te lezen: „Edelachtbare voor U zitten drie misdadigers, die er - t voor terugdeinzen verschillende wetten tegelijk te reden! Deze lieden zijn gevaarlijkDe man, die cie officier van justitie wordt genoemd en als aanklager optreedt, zweeg een ogen blik om zijn woorden door te laten dringen. „Die man klaagt ons aan in naam van het land", fluisterde Weetal. „Stilte!" riep de rechter. De aanklager ging voort: „Deze mensen zijn een gevaar voor het verkeer!" zei hij nadrukkelijk. „Ze hebben de staat schade toegebracht door met een vreemd toestel uit de grond te komen en daarbij de bestrating van een van onze hoofdwegen te vernielen. Aanrijdingen, met vernieling van lantaarnpalen, puien en zovoort enzovoort, waren van dat plotselinge verschijnen het gevolg De aanklager keek met een nijdig gezicht naar de drie vrienden. „Enfin, vervolgde hij met een lachje: „Edelachtbare, de details staan in de stukken. Ik eis de hoogste straf!" Daarna ging de aanklager zitten en nam de rechter een groot boek voor zich, waar hij nerveus j in begon te bladeren MADRID Spanje heeft gister middag consulaire betrekkingen met Polen aangeknoopt. De overeenkomst hierover tussen beide landen is voor afgegaan door langdurige onderhan delingen In Madrid. Spanje onder houdt al consulaire betrekkingen met Roemenië. De nieuwe stap van de regering-Franco moet gezien worden als een onderdeel van het streven van Spanje om tot volledige diploma tieke betrekkingen met de landen van Oost-Europa te komen. 16 ,Zij kwamen geregeld elke week een avond, maar a lopen week belde Berger op, dat zij verhinderd wa juffrouw Hermine voelde zich niet goed. Waarom vraai dat?" Haar stem klonk nerveus. „Wij gaan na waar zij de alatste tijd geweest zijn en zij gedaan hebben", stelde Verster haar gerust. „Rout werk, mevrouw. Bedankt voor uw inlichting. Goedemid mevrouw Ten Bos." Hij legde de hoorn weg voordat zij u vragen kon stellen. ,Ik vraag me af of zij werkelijk niet lekker was. even aan Berger vragen", wendde Verster zich tot Timn mans die juist triomfantelijk een blad papier omhoog hi „Kijk 'ns, hier heb je de schuldbekentenis en het is tien mille, maar twintig. Ruim drie maanden geleden h hij de eerste tien mille geleend en een paar weken later eens dezelfde som. Een zeer onofficieel behandeld, zo: notaris of getuigen." „Een vriendschappelijke hulpverlening dus, door toe van juffrouw Hendrika waarschijnlijk. En van die tw tien mille weet zelfs mevrouw Ten Bos niets, denk ik" Verster peinzend. Het rinkelen van de telefoon onderbrak hun gesp Verster keerde naar het juist verlaten toestel terug en de hoorn weer op. ,Met Verster. met wie?" Het bleek het bureau te zijn. „Met Van Haar, hoofdinspecteur. Hier is een jongen beweert dat hij u iets te zeggen heeft betreffende de mi aan de Vestadreef. Hij wil tegen mij niets loslaten, wat ik met hem doen?" ,Laat hem zelf even aan het toestel komen." .Spreek ik met meneer Verster?" vroeg een jongens even later. „Ja, daar spreek je mee. Wat had je me te zeggen?" „Mag ik niet even bij u komen? Ik wou u wat laten dat ik aan het prikkeldraad aan de Vestadreef gevoi heb." „Wat is het en waar vond je het?" „Een heel klein stukje van een jas of broek, geloof i! het zat aan het prikkeldraad waarmee de tuin van de bi is afgesloten aan de achterkant.' „Hoe heet je?" vroeg Verster. „Leo Rouwhorst, meneer, en ik woon aan de Then dreef." „Nou, kom dan maar even hierheen. Het duurt zeker lang?" „O nee, meneer, ik ben er zo, want ik ben op de fiets." „Goed, tot straks dan." „Dag meneer." „Wat was dat?" vroeg Timmermans nieuwsgierig. Vei vertelde het hem glimlachend. „Een enthousiaste kl amateurdetective in de dop", besloot hij en begon weer het ledigen van de lade. Hij haalde een reeds vergeelde te voorschijn en wierp er een vluchtige blik in. „Luister, dit zou wel eens iets kunnen zijn, ik zal hei voorlezen." Zeer geachte juffrouw Hermine. Dat had u niet hoev doen. maar ik ben er wel erg blij mee. Honderd guli een hele schat voor een mens als ik en ik bedank u lijk. Maar u weet toch wel asdat ik dat graag voor deed. Zij is daar in goeie handen. Mijn zus Geertje zo^ d'r man benne mensen die d'r mond weten te houwen kan zich altijd op mijn beroepe asdat ik uw aangeradei juffrouw Hendrika daarheen te sturen. Het is misi maar .het beste dat het zo gelopen is, dat bespaart, dunl heel wat moeilijkheden. Wil u uw zus hartelijk van groeten en nog wel bedankt. U dienstwillige Annii Verster legde de brief weg, nam zijn notitieboekje uii' zak en bladerde erin. 'Ja, hier is het, dat meende ik me herinneren. Die Annichje is een vroegere dienstbode, dit bij de ouders van de dames gediend heeft. Zij krijgt legaat van tienduizend. Ik vraag me af walke dienst dames bewezen heeft. Een treffen met de door de afgewezen minnaar misschien? Enfin, dat puzzelen w« uit.' „Het zal wel iets nogal belangrijks zijn geweest. Hoi gulden was vroeger een hele som. Hoe lang geleden brief geschreven?' (Wordt verrol HIJ V6JJ&AT DATÖfc MlSDAA N00CT BÉLOOWl WCRDT.. Smidje Verholen en het geheim van de Uylenborgh 1268: Smidje Verholen baggerde weer door de nog steeds vallende sneeuw en was op weg naar de Oude Haven 5, waar de kantoren gevestigd waren van Jacob van Uylen's handelsonder neming. „Interessant," mompelde hij. „Dit hele warnet van straatjes en steegjes kun je in mijn tijd ook nog terugvinden in het oude havenkwartier van Gravendrecht. Er staan zelfs nog heel wat van die leuke, oude huizen, die bij na in het niet verzinken naast die moderne grote kantoorgebouwen van be ton, staal en glas. Ja dit was vroeger dus een leuk buurtje, maar toch ook wel een beetje griezelig En griezelig was het inderdaad, want de argeloze Verholen merkte helemaal niet, dat hij al geruime tijd gevolgd werd door een gemaskerde spion, die in opdracht van Vieze Pietje allerlei duistere karweitjes opknapte En op een gegeven moment rondde de smid weer een hoekje, toen zyn oog plotseling op een soort uithangbord viel. „BIER EN KOFFY „IN DEN SWARTEN PIRAET" las "U* »»Wel gompeldepip! Een oud zeemanskroegje," mompelde hij verrast. „Ik moest hier maar eens een kop koffie gaan drinken. Ik wil waratjd eens weten hoe zo'n lokaaltje er honderd jaar geleden uitzag Ja? genoeg was er niemand, dy? hem op dat moment kon toeroepen: „F Verholen! Doe dat nou niet!" Daarom duwde hij resoluut de deur op stapte het naargeestige cafeetje binnen, waar het naar verschaald bier, s» drank en aangebrande koffie rook. Broedend op kwaad bekeek de waard onbekende gast

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 6