J. Maathuis op weg kampioenschap naar VLEET Ie post leeft 'n pakje voor u.. als u 'n nieuwe abonné opgeeft Verbouwing raadhuis Lisse weer duurder Veel activiteiten in het afgelopen jaar Variatie troef bij galerie V. d. Vlist Concours-hippique in Hoofddorp Opnieuw twee overwinningen voor de Merckx van Lisse BEKENDMAKING Man draaide zi jn baas de nek om LISSE EEN WIJK VRIJ in LISSE-DORP Schietvereniging in Noordwijk RIJNSBURG EEN BEZORGER te RIJNSBURG Vier vluchten van Steeds Sneller VERWARMINGSSHOW Visserij nieuws bij de tf ii NIEUWE IEIDSE COURANT - 4 DONDERDAG 10 JUll 196) HOOFDDORP Woensdag was het de eerste dag van het twee dagen durende jubileumconcours georganiseerd door de Vereniging „Vooruit", die al zestig jaar lang jaarlijks de organisatie van het concours-hippique in Hoofddorp in handen heeft. Vanwege het jubileum is het dit keer een extra feestelijke ge beurtenis, ook al omdat enkele nationale kampioenschappen ge reden worden. De belangstelling op de eerste dag was goedon danks dat tijdens de ochtenduren menige regenbui viel. Om 8 uur begon de dressuurproef in veler lei klassen. Aantrekkelijk was het springconcours voor pony ruiters dat eveneens tijdens de ochtend uren plaatsvond. 's Middags klaarde het weer ge lukkig op, zodat het middagpro gramma een waar feest werd. Het liep echter nogal uit de hand van wege de vele prijsuitreikingen. Eerst omstreeks 8 uur was het allemaal afgelopen. Een hoogtepunt was het nationaal kampioenschap, waarvoor vandaag het laatste onderdeel wordt gereden. J. Maathuis lijkt een goede kans te hebben. Of het door de ze nuwen kwam. maar op deze eerste middag werd slechts sporadisch feilloos gesprongen. Er ontstond menige valpartij, die evenwel goed afliepen. Grote hilariteit was er toen Johnny zijn berijder J. Mül- ler uit Holten vlak voor een hin dernis afwierp, waardoor Müller schrijlings op de bovenste lat kwam te zitten. Uitslagen op deze eerste con- coursdag: Eenspannen hackneys kleine maat: 1 Harden Moonbeam (B. A. v. d. Touw), 2 Ashley Gal lant Knight (B. A. Andeweg), 3 Oakland Discorvery (B. A. v. d. Touw), 4 Hurstwood Rich Nick (L. J. van Adrighem), 5 Marden Sir Richmond (P. J. de Wit); Jacht- springconcours eerste onderdeel van het Nederlands kampioenschap springen 1969): 1 The Saint (J. G. M. Maathuis), 2 Sky High (H. Brugman), 3 Netoria (J. A. M. ter Halle), 4 Pluto (B. Heyman), 5 Pasquino (P. Bakker); eenspan nen hackneys grote maat: 1 Double Spotlight (L. J. van Adrighem), 2 Holypark Sky High (B. A. v. d. Touw), 3 Arthur's Baring Clamou- rette (C. Schalkers), 4 Hurstwood Chieftain (A. Hak), Marfleet Temp tation (B. Andeweg); Klavertje drie voor landelijke ruiters en pony- ruiters: 1 Elsterrijvereniging, 2 L. R. Vrijheid, 3 Venneper Ruiters, 4 Kapt. v. d. Wal (Hoofddorp), po ny's 1 Kapt. v. d. Wal, 2 idem, 3 Poeleway; Concours tweespannen hackneys: 1 Hurstwood Chieftain (J. J. Smits), 2 Magic Fairy en Dannelies (G. van Delden), 3 Mar fleet Temptation en Marfleet Men- kato (B. Andeweg); springconcours landelijke ruiters klasse M: 1 H. Looyestein wint tijdrit en etappe LISSE Ook gisteravond in de 4e etappe van de Tour de Lisse was Gerard Looyestein ongrijp baar voor zijn naaste concurren ten. In de individuele tijdrit over 2 km. arriveerde hij met een ge middelde snelheid van ongeveer 45 km per uur in een tijd van 2 min. 55 aan de finish. En ook in de etappe over 9,4 km na de tijdrit toonde de Noordwijkerhouter zijn meesterschap. Nadat hij zich uit een groep van 15 renners had los gerukt ging hij onbedreigd met ruime voorsprong op de finish af. In de individuele tijdrit kregen de renners de kans de opgelopen achter stand weg te werken. Tour-renners als Frank Streppel en Martien Op dam, die in het begin van de Tour tot de eerste vijf behoorden, hadden in de volgende etappes veel prijs moeten geven. Zij vochten nu dan ook tot het uiterste tegen de klok. Maar zij haalden het niet; daarvoor waren Sjaak van Ruiten. Paul Ro- mijn en Jan Vrijburg hen te vlug af. Zij lieten een tijd van 3 min. 6 sec. noteren. Het grote spektakelstuk be gon, toen Gerard Looyestein van de hoek bij De Engel vertrok. Fier met zijn handen aan het stuur liet hij de 2 km onder zich vandaan schieten. Daarbij bereikte hij snelheden van 45 km per uur. Zijn energie leek on uitputtelijk. Met een ijzingwekkende snelheid flitste hij even later onder luid gejuich van het publiek over de witte streep. Zijn tijd, 2 min. 55, was ruim voldoende voor een eerste plaats in de tijdrit. Tourmiss Marian Boe kei uit De Engel beloonde hem voor deze prachtige prestatie met bloe men en een kus. Hierna ging de etappe of 9,4 km van start De eerste doorkomst was voor 15 renners, die tesamen in ge sloten formatie de kopgroep vorm den. Gerard Looyestein lag aan de spits, op de hielen gezeten door Jan Vrijburg en Willy Stroombergen. Paul Romijn was door een valpartij teruggevallen, maar kwam later ver rassend snel bij. Voortdurend keek Gerard Looyestein achterom, bang, dat er plotseling een renner zou gaan demarreren. Dat gebeurde niet en Looyestein deed het toen zelf maar. Bij het laantje van boer Van Noort ging hij ertussen uit. Niemand trok met hem mee. Zo kreeg de Noord wijkerhouter gelegenheid een voor sprong op te bouwen, die bij de fi nish 22 seconden bedroeg. Na hem spurtte men in de kopgroep om de plaatsen in het klassement. Ondanks zijn valpartij won Paul Romijn deze sprint, waardoor hij opnieuw tweede werd. Jan Vrijburg reed zeer sterk en werd derde. De gele trui bleef in het bezit van de inmiddels tot Tour- Burperlijke stand gemeente Noordwijk NOORDWIJK Geboren: Roelof. W. zv Emmen, F en von Mansfeldt; Paulus Nic, M, zv Peschier, L Q M en van den Berg, Joh M; Anth Joh B, zv. ter Laak A J en Duivenvoor den, T; M J zv Schot, S L en Zuid hoek. W M Overleden: Klaverwijden. Wilhel mus, Th G. ev H T Verheugd, 8 dec '07; van Dam. C, ev P M F Boting 2 apr 89; van Hoeven. G W, wv J J Rutte, 29 otk 78. Ondertrouwd: de Vink. Joh H. 19 jun 44 en van Duin, Jac H. 17 aug 47; van der Ploeg, B G A P, 30 okt. 41 en van der Veer, B T, 3 dec 45; Verheij, R, 3 okL 46 en Scholte, Olga A. 11 febr. 51, Arnhem; Jaarsma. Kerst. 22 okt 47 en van Eeuwijk. M G J, 29 dec 47. Getrouwd: Te Voorhout, van der Weijden, G A en Diemei. H M J; Velthuijsen, E. Amersfoort en van Reijzen. C C M; Wijnands, L en Plug, J; Schumaaher. K J en Haze- noot, J; Koot, G C H en Ravensber- gm, W B. ster uitgegroeide Gerard Looyestein. Hij heeft bijna 3 minuten voorsprong op zijn naaste concurrent, Paul Ro mijn. Tourmiss Henny van Eyk uit De Engel zorgde voor de bloemen en de zoen. Vanavond de 5e etappe over 18,8 km om half acht Uitslag 4e etappe: 1 Gerard Looye stein, 2 Paul Romijn, 3 Jan Vrijburg, 4 Sjaak van Ruiten, 5 Willy Stroom bergen, 6 Frank Streppel, 7 Jos v. d. Zijden, R Wietse Tjoelker. 9 Kees v. d. Akker, 10 Martien Opdam. Algemeen klassement: 1 Gerard Looyestein, 2 Paul Romijn, 3 Wietse Tjoelker, 4 Jan Vrijburg, 5 Sjaak van Ruiten, 6 Kees v. d.. Akker, 7 Jos v. d. Zijden, 8 Willy Stroombergen, 9 Ed Rietbroek, 10 Martien Opdam. Burgemeester en wethouders van Katwijk maken met verwijzing naar het bepaalde in de artikelen 8 en 10 van de wegen- wet bekend dat met ingang van 11 juli 1969 gedurende 30 dagen ter gemeente secretarie (kamer 121 ter inzage liggen een ontwerp-besluit van provinciale staten van Zuid-Holland tot onttrekking aan het openbaar verkeer van het Ka naalpad en een gedeelte van de Kanaal dijk gelegen in het uitbreidingsplan "t Heen binnen de gemeente Katwijk, alsmede de over de Noordwijkse vaart gelegen brug. behorende tot de Noor delijke Kanaalweg binnen de gemeente Rijnsburg. m'ftt toelichting en een daarbij behorend kaartje. Eventuele bezwaren kunnen gedurende de termijn van ter visielegging en nog twee dagen daarna schriftelijk bij pro vinciale staten van Zuid-Holland wor den ingediend. Katwijk. 10 juli 1969 Burgemeester en wethouders van Katwijk, de burgemeester A, G. VERMEULEN de secretaris, J C. TIELEMAN Films in jeugddorp SASSEN'HEIM Regen heeft gisteren de eerste dag van het in „Krotheim" omgedoopte jeugddorp De Kleine Wereld danig parten gespeeld. De voor de ochtenduren geplande activiteiten moesten naar de middaguren, toen het eenmaal droog was geworden, worden ver plaatst, waardoor het programma ernstig in de war werd gegooid. De regen bedierf de pret toch niet geheel. Een extra filmvoorstelling in het Trefpunt ingelast tussen de normale, drie drukbezochte voorstel lingen van de eerste filmdag door met voor de jeugd tot en met elf jaar Bonzo de Beer en voor de oude ren De geest van Zorbo maakte veel goed. Uitslag gekostumeerde optocht groepen: 1. „Adest Musica" (Jos Wit- teman. Theo van der Lans. Frank Spruit, Paul Spruit en Jan Hoge- vorst), 2. De Markt; individueel: 1. Takkevrouw (Annemarie Marsman), 2. Clowh (Anton Jan Zonneveld). 3. Negerinnetje. Auto in brand LEIDEN In de Sumatrastraat vloog gistermorgen om tien uur een personenauto in brand, vermoedelijk ten gevolge van kortsluiting. De 29- jarige Leidse bestuurder sprong ter stond uit zijn wagen en alarmeerde de politie die evenwel niet kon ver hinderen dat de wagen geheel uit brandde. v. d.'Grift met Versailles, 2 G. W. van Vulpen met Heste, 3 mej. L. Lisman met Elly; concours een spannen hackney's door dames: 1 Oakland Discovery (mevr. v. d. Touw-de Nies), 2 Arthurs Basing Glamourette (mevr. Schalkers-van Dijk), 3 Dannelies (mevr. Kemp- Smits); springconcours landelijke ruiters klasse Z: - W. Gehrels met Rémon, 2 B. Doornebal met Jonas, 3 J. v. d. Schans met Eminent; con cours tandems hackneys: 1 J. J. Smits, 2 G. van Delden sr en 3 A. Verwey; springconcours, puissance (tweede onderdeel voor het Neder lands kampioenschap springen 1969) 1 The Saint (J. G. M. Maathuis), 2 Sky High (H. Brugman). DEN HAAG Voor de Haagse politierechter, mr. De Grooth, stond een 32-jarige Leidse chauffeur te recht omdat hij zijn baas had mishandeld. Hij had de man letter lijk de nek omgedraaid. Als onder deel van de mishandeling, want de chauffeur had er eerst nog flink op los geslagen, alvorens het hoofd van de baas zo hardhandig om te draai en, dat het slachtoffer enkele dagen met een stijve nek liep. De chauffeur stond met zijn auto Ln de smalle straat waar de garage van zijn baas zich bevindt. Toen de petroleumman in de straat verscheen had verdachte zijn auto de garage binnengereden. Maar het kwam de baas slecht uit omdat hij een vrachtauto stond te laden. Dus verzocht hij de chauffeur zijn auto de garage weer uit te rijden. Verdachte werd daarop zo boos dat hij erop los sloeg. De officier eiste 150 gulden boete voor de mishandeling, de rechter veroordeelde tot 100 gulden boete. Burgerlijke stand Sassenheim SASSENHEIM Geboren: Edith A Ch. d.v. Homan, en van: Duijn- dam, Vijfmeiweg 22; Johanna M Ch d.v. Jorna, Th Tj en van: van Munsteren, Tijloosstraat 19; Thomas H F z.v. Jorna, Th T M en van: van Munsteren, Tijloosstraat 19; Fran- ciscus Th z.v. Postma, Th G en van: van der Meer, H M Menneweg 32: Dirk, z.v. van Biezen, Dirk, en van: •van Asselt, H H C, Parklaan 116. Gehuwd: Zandbergen, F 23 jaar. Hoofdstraat 58 en: den Bak, E 21 jaar, van Pallandtlaan 10. Toek. adres: Hoofdstraat 30; Vogelezang, J 24 jaar Amsterdam, en: Stoute, E M. 23 jaar, Menneweg 5. Toek. adres: voorlopig ongewijzigd; Goddijn, F B J, 24 jaar, Leiden, en: Wiering, J M, 22 jaar, Vrouwenpolderstraat 2. Toek. adres: voorlopig ongewijzigd. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag 11 juli: Hoogwater 0.50-13.25; laag water 8.52-21.27. Stafconvent achter overleg Aardenburg LEIDEN De wetenschappelijke staf van de Leidse universiteit (het zgn. stafconvent) heeft zich achter de resultaten gesteld, die het overleg in Aardenburg heeft opgeleverd. In dit Zceuws-Vlaamse plaatsje werd eind juni 4 dagen lang gesproken over hervormingen van de bestuurs structuur van de universiteit. Ten aanzien van die punten, waar over nog verschil van mening bestaat, ligjt de mening van de staf dicht bij die van de studenten: men wenst ook medebeslissingsrecht voor alle geledingen op alle niveaus ten aanzien van alle onderdelen van be leid en bestuur. De Senaat (hoogle raren) had hier enige beperkingen voorgesteld. Verder heeft de staf zich- uit gesproken voor een paritaire sa menstelling van de universiteitsraad, terwijl de hoogleraren meer invloed willen dan ze in dit systeem krijgen. Tenslotte werd besloten het dage lijks bestuur van Curatoren te ver zoeken bij zijn vergaderingen waar nemers van de verschillende gele dingen toe te staan. Bij de vergader ingen van het voltallig college van Curatoren zijn al waarnemers toege laten. De Nieuwe Leidse Courant heeft begin augustus Voor oudere scholier een leuke bijverdienste. Nadere inlichtingen afdeling inspectie, Nieuwe Leidse Courant Steenstraat 37 Leiden Telefoon 01710—31441 LISSE Er waren maar acht leden aanwezig bij de raadsvergade ring gisteravond. Wethouder Mesman deelde bij'de bespreking van de verbouw van het raadhuis mee, dat deze verbouwing aanvankelijk was begroot op f 73.000, maar gezien «Ic kostenstijging is dit bedrag f 86.000 geworden. De heer De Vos vroeg of dit nu het eindbedrag was of dat er nog meer bijkwam. Het college hoopte dit. Het gaat om een totaal bedrag van f 146,000. Dit is nu verhoogd tot f 161.000. De heer Hollander toonde zich verheugd, da^ de verbouwing nu is aanbesteed. Wethouder Mesman zei, dat er geen tijdslimiet is ge- NOORDWIJK In het clublokaal hield de Noordwijkse schietvereni ging „Blijf voor 't Land" een goed bezochte jaarvergadering. Voorzitter J. P. Goudriaan constateerde dat slechts weinig verenigingen zoveel activiteit weten op te brengen als die van de Noordwijkse schutters. Bijzonder trots was hij op fiet feit, dat meerdere dames actief aan de schietoefeningen deelnemen en wat de resultaten betreft, niet voor de heren onderdoen. Uit het jaaroverzicht van secreta ris K. Godé bleek, dat de schiet- avonden trouw waren bezocht. Vol gend jaar, op 31 oktober bestaat de vereniging 25 jaar, wat feestelijk zal worden gevierd. Penningmeester C. Tissing gaf een uitvoerig overzicht van de stand der financiën. Er restte een klein batig saldo. De indeling van de schutters en schutteressen voor het volgend seizoen buks le klasse: de heren A van Beelen, N W Caspers, W Caspers, J Caspers, J Idema, B ter Laak, J Luyckx, J Plug, P Slingerland, J J Schneyder, J van Went en J van der Wiel. Voor de KSO-competitie: N W Caspers, J P Goudriaan, B ter Laak, L ter BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Kat wijk maken bekend dat zij voornemens zijn krachtens artikel 20 ddr Wederop- bouwwet vergunning te verlenen tot: het bouwen van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Wasse- naarseweg te Katwijk op het perceel kadastraal bekend gemeente Katwijk, sectie A nr 13743. Het bouwplan met de daarbij behorende bescheiden ligt vanaf heden tot 19 juli a.s. op de gemeentesecretarie (kamer 12) voor een ieder ter inzage. De eigenaren van de aangrenzende en nabijgelegen gronden worden gedurende deze termijn :n de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bij hen in te dienen. LEIDEN Een schilder met pen merkwaardige opvatting van zijn onderwerpen is de Hagenaar Frans de Haas, een der exposanten op de zomertentoonstelling in Ga lerie V. d. Vlist aan de Leidse Botermarkt. Minutieus geschil derd op kleine houten paneeltjes, brengt hij zijn onderwerpen op fantastisch - geheimzinnige wijze tot de kijker. Niet om le zeggen surrealistisch, maar toch met sterke tendensen in die richting Dat ziet men ook in de litho's, die echter groter van formaat zijn en daarom niet le pietepeuterig. De Haas geeft zijn werken titels mee, die meestal slechts een onder deel van zijn schilderij of litho vor men. Dat onderdeel is echter om ringd met velerlei symbolen en fan- tasiën, die op het eerste gezicht met het hoofdmotief weinig van doen hebben, dóch' bij nader inzien hoewel niet in alle gevallen toch een wel verantwoorde functie blij ken te hebben. Behalve voor allerlei figuren en voorwerpen heeft deze fijnschilder schijnbaar een voorliefde voor het verbergen van zijn totale bedoelin gen achter (geschilderd! gescheurd behang of doorbroken muren. Daar door krijgt zijn werk, ondanks de veelheid van details, die dikwijls nog in los verband tot elkaar staan, een zekere eenheid. Hoofd- en bijmotie ven vloeien daardoor min of meer ineen tot zeker qua kleur en compo sitie niet onaantrekkelijke tableau- tjes. Om enkele titels te noemen: „Hon- De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor begin augustus Leuke bijverdienste voor scholier Leeftijd niet beneden 15 jaar Nadere inlichtingen Afd. Inspectie Nieuwe Leidse Courant. Steenstraat 37, Leiden. Telefoon 01710-31441. gerige grammofoon, die een peper- strooier verzwelgt", „Balkonscène een meisje, dat naar een beer met zotskap en narrentaf kijkt en een spookachtig mannetje, dat over een doorbroken muur kijkt. Merkwaar dig is ook een beschilderd samen stel van kastjes: „Adam en Eva". Deze schilderkunst zal zeker niet iedereen aanspreken, omdat het zoals gezegd zeer moeilijk is al tijd de samenhang van schijn en wezen te ontdekken. Bij de prenten is dat minder moeilijk en door het grotere formaat en daardoor brede re compositie verdienen de litho's naar onze smaak dan ook de voor keur. Mooie prenten vonden wij i.-De prieelengeltjes', „De Blues- breakers" en „Braziliaanse Mus"- De prent „Terugkeer van Colonna" verraadt teveel de invloed van Escher om origineel te zijn. De in Leiden (Cronesteinflat) wo nende Lyd de Jonge van Zwijns- bergen exposeert mozaïeken. Meestal felle en gloedvolle kleuren en dik wijls fraai afgewogen composities. De tekening met het toch altijd wat weerbarstige materiaal van stukjes, steentjes en scherfjes is soms ver rassend lichtvoetig. Ons trof dat b.v. in een prachtige vogel in goede kleurschakering en sierlijke vorm. Vogels schijnen ove rigens de voorkeur van deze kunste nares te genieten. We zagen ten minste ook nog „Twee posterende hanen", het mooie „Blauwe vogel" en nog een haan, geheel in blauwe schakeringen uitgevoerd. Een bloem op geel en zwart is een „plastische tegel'' met mooi effect. Sierlijk is ..Gouden Regen., op blauw fond. Edel varix vorm is een grote groene schaal in mozaïek mei een décor van waterlelies. Teer en innig-vrouwelijk zijn haar plastieken van ongeglazuurde rood- bakkende klei. Het thema „Moeder en kind" is enkele malen vertegen- digd. Slapend kind" is een grappig gevalletje, hetgeen ook ge zegd kan worden van het mooi ge modelleerde Negerjongetje met mo lentje". Mooi is ook „Meisje met Laak, C .Lassooy, J Luyckx, L Pfister, J Plug, P Slingerland, J J Schneyder, J Wassing, J van Went en J van der Wiel. De Godé-plaquette was voor de heer D. van Beelen. De heer L. ter Laak veroverde de trofee. Mevr. C. Wassing legde beslag op de J. P. Goudriaan- wisselbeker, omdat zij op de laatste avond het hoogste aantal punten boven het gemiddelde had geschoten. In de le klasse kwamen de wissel medailles definitief in het bezit van N. W. Caspers en J. Plug, in de 2e klasse bij A. van Beelen en in de 3e klasse bij W. Stafleu en J Plug Nzn. In de KSO-afdeling werden defini tief winnaar van de medaille J. Wassing en J. Luyckx in de le klasse en C. Lassooy in de 2e klasse. Het hoogste gemiddelde werd geschoten door J. Plug. Deze schoot in de le klasse buks ook het hoogste aantal „rozen". In de 2e klasse was dat J. Idema met 27 en in de 3e klasse was het J. van der Wiel, die 16 maal de „roos" raakte. In de KSO-competitie le klasse kwam J. Luyckx op het respectabele aantal van 71 rozen en in de 2e klasse was dat B. ter Laak met 47 rozen. De heer Goudriaan reikte de prijzen uit. De dames kregen een bloemenhulde voor hun goede zorgen. Burgerlijke stand van Voorhout VOORHOUT Geboren: Johan nes A M, zv H A Nendels en J C van Berk el; Arend Jan, zv N van Kempen en N H Lubbers; Antonie C, zv J C van Haastregt en M J J Waasdorp; Marina M E, dv P v/d Bent en E M Bouwmeester; Sophia P C, dv Th v/d Ploeg en J C de Jeu; Maarten, J G, zv G H Steenman en C A A v/d Heuvel; Charlotte, dv T Rieuwers en N C Surïe; Richard W, zv J D Moritz en M C H Neelen; Hendrik N, zv C J W Warmerdam en A C B Poel. Gehuwd: A G J van den Boogaard van Ter Aar en A M van der Lans; J Vink van Noordwijk en C C T van Werkhoven; J G van der Luit en M W C G van der Klugt te Noordw.hout; G A van der Weijden te Noordwijk en H M J Diemei; P M K Ruigrok van Oegstgeest en J A E v/d Bent. Contante wisselkoersen AMSTERDAM, 9 Juli Contante prij zen. Londen 8.7X^—8.72, New York 3.64ft— 3.6-1!,; Montreal 3.37ft—3.39ft. Parijs 73 Si— 73.36, Brussel 7,24—7.24Vs, Frankfort 91 Ö9V- 91.14'/!. Stockholm 70.44—70.49 Zürich 84.531.'84.58'/!, Milaan 58.02'/:—58.07%, Oslo 51.06%—51.11 if,. Wenen 14.11'/.—14,12'/.. Lis sabon 12.81'/:12.83. eend" en fraai van compositie „Rat tenvanger" in haut-relief. „St. Chris- tofoor" is een samenstel van plastiek en mozaïek, doch het effect daarvan kon ons niet zo bijster bekoren. Een kleine madonna is wel erg lief maar tevens zeer conventioneel. Dat is natuurlijk het goede recht van de kunstaneres, het religieuze beeld voor zover het tegenwoordig nog de huiskamer bereikt mag zeker wel meer eigentijds zijn- De Haagse schilder Gerrit Polder lijkt ons sterk verwant aan de Ber gense school Zijlschildertrant is ruig, de verf is soms geheel met het paletmes opgebracht en hij gebruikt betrekkelijk weinig kleuren- Het werk is nogal verschillend van ge halte, ook in zijn landschappen, die menen wij hem het beste lig gen. Mooi vonden wij „Landschap met boom", alsmede Dolomieten dat een ruige en woeste sfeer ademt. Die ruigheid komt ook effectvol tot uiting in een gaaf duinlandschap. Zeer fraai is in overwegend grijs geschilderd „Haven van Marseille'', sterk van compositie. Deze tentoonstelling is aangevuld met een tweetal keramische objec ten van Gyb Zaalberg, enkele kera mische maskers van een (ongenoem de) leerling van de Vrije Academie en een viertal inkttekeningen van Terry Tarsnane, een in Den Haag studerende jonge Engelsman. Een beetje popachtig van allure. De tentoonstelling blijft tot 28 augustus en is te bezichtigen dins dags tot en met zaterdags van 9 tot 6 uur. 's Avonds ook na telefonische afspraak (Botermarkt 3). WILLEM PRINS. steld. Wel wordt ernaar gestreefpl het werk zo gauw mogelijk klaar te hebben. Het voorstel werd met al gemene stemmen aangenomen. Ook de subsidie voor de muziek school leverde geen moeilijkheden op. De voorstellen tot aankoop van een woonhuis aan de Kanaalstraat en van enkele stukken grond in het villaplan Laan van Rijckevorsel waren hamerstukken. Bij de rondvraag vroeg de heer Van Leeuwen naar het woonwagen kamp in de Rooversbroek. Hier over had hij ook in de vorige ver gadering al vragen gesteld. Er staat maar één wagen op met een be woner. Deze speelt landje pik, want er komen steeds meer autowrak ken in het kamp te staan. Zelfs in de bermen van de Rooversbroek- dijk. De voorzitter zei, dat dit alle maal van lieverlee zo is gegroeid. De bewoner is inmiddels verteld, dat er een eiind aan moet komen. Van gemeentewege is getracht met Haarlemmermeer en Leiden tot een gemeenschappelijke regeling te komen, maar dat is nog niet ge lukt. De burgemeester zei, dat hij dacht aan een stukje weiland en dit aan betrokkene in huur te geven, zodat daar de wrakken kun nen worden geplaatst. NOORDWIJK De Noordwijkse vereniging van postduivenhouders „Steeds Sneller" organiseerde een viertal wedvluchten met oude dui ven. De eerste ging vanaf Orleans. Er waren 202 duiven in concours, die te 5.40 uur werden gelost. De afstand bedroeg ongeveer 522 km. De eerste duif bereikte haar hok te 14.00.20 en had gevlogen met een gemiddelde snelheid van 1042,28. Uitslag: 1. C. van den Berg, 2. C. Ruigrok, 3. en 4. L Steenvoorden Zn. 5. D Hazenoot Zn, 6. M van der Wiel, 7. C Hazenoot, 8. Haak-Honnaard, 9. M van der Wiel, 10. J Passchier Zn. Tweede wedvlucht vanaf Werbo- mont. Afstand ongeveer 225 km. Er waren 392 duiven in concours. De eerst duif kwam om 12.32.04 uur aan en vloog met een gemiddelde snel heid van 1227.95 meter. Uitslag: 1. C. Kruijer, 2. J Barnhoorn, 3. J Aan- hane, 4. Gebr Peschier, 5. A P Rui grok, 6. J Passchier Zn, 7. Q Caspers, 8. N Steenvoorden, 9. J van der Niet, 10. C Ruigrok. Derde wedvlucht vanaf Pau in de Pyreneeën. Afstand 1060 km. Er wa ren 120 duiven in concours. De - eerste duif arriveerde om 11.43.31 uur en had gevlogen met een gemid delde snelheid van 1312,46 meter. Uitslag: 1. J van der Niet, 2. M van der Wiel, 3. L Steenvoorden Zn, 4. Smit-Hoek, 5 C FJpordermeer, 6 L Glasbergen, 7 C van den Berg, 8 L Glasbergen, 9, en 10. J Plug. Vierde wedvlucht vanaf Bastogne. Afstand 265 km. Er waren 265 dui ven in concours, die te 7 uur bij zuidenwind werden gelost. De eerste duif bereikte haar hok te 10.21.54 uur en had gevlogen met een gemid delde snelheid van 1309,47 meter. Uitslag: 1. Smit-Hoek, 2. J Beu- gelsdijk, 3. Gebr Peschier, 4. J Aan- hane, 5. Th Steenvoorden, 6. Q Caspers, 7. C Ruigrok 8, 9 en 10. J Aanhane. van de nieuwste modellen op 14 - 15 - 16 aug. in da showroom van het gem. gasbedr, JAN MEIJVOGEL Meidoornstraat 1 Telefoon 5445 IJMUIDEN Van zee kwamen geen meldingen van betekenis. De schepen hebben nog steeds hinder van de restanten van de zomerstorm, die daar nog niet geheel is uitgeraasd. In IJmuiden zorgden acht schepen, voor een aanvoer van 270 kisten vis, 200 kl. kisten vis en 200 stuks stijve kabel jauwen. Er waren 105 kisten en 185 kl. kisten schelvis, 20 kisten en 15 kl. kisten wijting, 65 kisten gul en kabel jauw, 40 kisten schol, 2 kisten tarbot, 28 kisten varia en 500 kilo tong. In Scheveningen was woensdag geen aan voer. Voor de verschillende soorten moest de handel woensdag veel neertellen. Makreel spande de kroon met prijzen van f 90 tot f 60 per kist. Schelvis noteerde tot f79 per kist, wijting tot f 52, gul tot f 59 per kist. Voof regels stijve kabeljauwen werd tot f82 per tien stuks betaald, voor een enkele kist middel kabeljauw f 130 per 125 kg. Voor schol kwam he tmaximum op f 81 per kist, voor schar op f 56. Weeg tarbot varieerde van f 5,50 tot f 4,80 per kg, tarbot II van f222 tot f 136 per kist van 50 kg, tong van f8 tot f 4,8f per kg. Vandaag aan de markt De donderdagmarkt beloofde, wat de meldingen betreft, ook niet druk worden. Genoteerd stonden de Tetman Hette KW 74 met een o'nbeqende vangst, de Michiel Jan VL 110 met 90 kisten en 90 kl. kistjes en verder zou van de HD 79 uit Den Helder per auto 4,000 kilo tong naar IJmuiden worden gebracht, Een gezellige verrassing tussen alledaagse rekla me en onverwachte be lastingaansiagen.. r> Ik geef op als nieuwe abonnee: is belaalt: per kwartaal per maand alt beloning voor mffnakfivrteit kies ik Postzegel is niet nodig als u op de envelop schrijft: Nieuwe Leidse Courant Antwoordnummer 267 Leiden

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4