Bestemmingsplannen werden goedgekeurd depost heeft 'n pakje voor u.. als u 'n nieuwe abonné opgeeft II II I1 N.V. SLOTBOOM UIT K WIJK BOUWT NIEUWE FABRIEK RIJNSBURGSE BEJAARDEN GINGEN EEN DAG UIT JONGSTE WERKNEMER SLOEG EERSTE PAAL Koudekerk (polo behoudt kans op kampioenschap Gemeenteraad Noordwijk vergaderde Jean Langlais bespeelde orgel Nieuwe Kerk Brand in Woubrugge door las-vonken f>° j!- NIEUWE LEIDSE COURANT KOUDEKERK De Zwem- en Poloclub Koudekerk heeft dinsdag avond de weg naar het kampioen schap van klas 3B van de Kring Gouwe-Rynstreek open gehouden, door met 30 van Katwijk 2 te win nen. Koudekerk dwong hiermee een beslissingswedstrijd af tegen Woer den 5. Koudekerk wegens vakantie van v. Berkel. voortreffelijk ge- coached door badmeester v. d. Vel de speelde een uitstekende wed strijd. In het eerste deel nam Koude kerk via Nieuwenburg een voor sprong. De tweede helft werd feller ge speeld. hoewel de wedstrijd beslist niet „hard" genoemd kon worden. Uit een ver schot maakte W. Snij der 20. Dezelfde speler scoorde kort daarna via een door-tikbal 3—0. De verdediging van Koude kerk slaagde erin het eigen doel schoon te houden. De beslissingswedstrijd om het kampioenschap wordt vrijdagavond •m half 9 gespeeld in het Torenbad, Mn de Schiedamse Hoge Zeedijk te On6l Academische examens LEIDEN Rijksuniversiteit: geslaagd voor het doet. ex. fiscaal recht; de heer W 't Hart (Alphen a d Rijn)semi-arts- ex.: mej. B A von Bargen Den Haag), mej. G I Lund (Noorwegen) de heren J J D Barendrecht (Lelden). O S Derksen (Lelden), N Kapteijn (Noordwljk), P H Kolkman (Middelburg), F E Zwaan (Rijswijk); artsex.: mej. E Hülser (Den Haag), de heren F Kuipers (Voorschoten). D Levy (Brussel). Sie Swan Hway (Den Heider). J E Wennberg (Noorwegen); doet. ex. N.W. sociologie: de heer J W E Wouters (Den Haag); kand. ex. Franse taal- en letterkunde; de dames M G Kor- tenhorst (Wassenaar), C M J Nauta (Den Haag), EEN Hulsker (Den Haag). M A A Doornebal (Den Haag), I Herweijer (Rotterdam). N E Eigeman (Leiden). F M Schweizer (Den Haag). I G de Zwaan (Wassenaar), C A Wackie Eljsden (Den Haag), mevr. S R Ottevanger-Roest (Mijnsherenlawd) de heren D C v d Oever (Noordwljk), R L H Lops (Rot terdam), H v d Heijden (Eindhoven); faculteit der geneeskunde, doctoraal ex. II: mej. H W Achilles (Den Haag) mej. H M Boon (Rijswijk. ZH), mej. H J C Christmann (Bentveld), mevr. A j Bos man-Laven (Leiden) mevr. D M van Rhijn-Over (Voorburg), mej. W IM Schretlen (Voorburg), mevr. J A v d Koolj-Voogt (Leiden), mevr. A van Wa ning (Rotterdam), J van Aken (Den Haag), W A Blaas (Leiden). D M v d Boom gaard (Voorschoten), J H B Boosma (Den Haag). N H van Boxel (Alphen a d Rijn). F J M van Breukelen (Den Haag) C A Brouwer (Den Haag) M F Cox (Veghel), J Th P M Drös (Amsterdam). W J H M Elshof ..(Schiedam), A Esch (Rotterdam), F H de Graaf (Beverwijk), F A J J Groot (Den Haag), J M J Hage- raats (Den Haag) A M Halghton (Brus sel), P E Hansen (Noorwegen). B L Ho- gewlnd. cum laude (Scheveningen) H G Jansen (Voorschoten), j A Jenner (Dor drecht), E D Keizer (Monster), J W van Kleef (Rijswijk, ZH). C P de Kraker (Oostburg), Ch F M Langezaal (Leiden). W F van Leeuwen (Rotterdam). M van Lent, cum laude (Leiden). E Lo Sin k joe (Den Haag), WM C Mallens (Den Huag). K J de Neef (Pijnacker), J C van Nlerop (Rotterdam), J P van Ross- m (Middel- harnis). D J Ruiter (Oegs :st) N H W de Ruyter (Noordwijk), G de Ruy- ter de Wildt (Nijmegen). K Schaapveld (Rotterdam), H J Schneider (Santpoort). M M Schoemacher (Rijswijk. ZH). A H Thoden van Velzen (Rotterdam), WAM Walenkamp (Leiden).R w H v d Wey- den (Den Haag). JAM Ypma (Schaes- berg) Hazerswoudse Boys HAZERSWOUDE Voordat op 30 augustus de competitie weer be gint voor Hazerswoudse Boys, wor den nog enkele oefenwedstrijden ge speeld. Op zaterdag 2 augustus komt Lisser Boys naar Hazerswoude, de week erna Semper Altius üit Den Haag. De plaatselijke wedstrijd tus- sen St.. Bernardüs en Hazerswoudse Boys, met als inzet de Timmerman Cup, wordt op 16 augustus gehouden op het terrein van de Rijndijkers. In het komend seizoen krijgt Ha zerswoudse Boys versterking van J. J. Endlich, die in Den Haag zijn sporen heeft verdiend bij ADO, Laakkwartier en KTB. Endlich heeft gespeeld in het Haags afdelingself tal. De jeugdige, talentvolle voet baller Dinant de Gelder heeft be sloten om de voetbalschoenen aan de wilgen te hangen- Het ziet er boven dien naar uit, dat Peet van Ark het komend seizoen niet langer het doel van Hazerswoudse Boys 1 zal verde digen- Hij zal niet meer worden op genomen in de selectiegroep. Burgerlijke stand Nieuwkoop NIEUWKOOP Geboren: Mirjam Angela Esther, d v J P M v d Vlist en A M J G L van den Hondel; Pe trus Johannes Roelandus z v R J "W Kn^ap feft W H A OkkériSén/''" Ondertrouwd: J van Otterloo, 23 jaar en G Verdel 23 jaar. Gehuwd: W C den Beer 23 jaar en J M van Capel 21 jaar. WOENSDAG 9 JULI m KATWIJK Bram SchuiUng (15 Jaar) mocht als jongste werknemer van de nv Plaatwerkerij D. W. Slot boom de eerste paal in de grond slaan voor het nieuwbouw-projekt van de onderneming. Dat gebeurde ondermeer onder toezicht van bur gemeester A. G. Vermeulen, gemeen tesecretaris J. C. Tieleman en de wethouders Van der Plas en Van DUk. Als aandenken aan deze gebeur tenis ontving Bram Schuiling uit handen van de directie een horloge. Het complex zal binnen 11.500 m2 een fabriekshal, kantoor en kantine omvatten De oplevering van het vier min gulden kostende nieuwe bedrijf zal in de zomer van 1970 plaatsvinden. Door de nieuwbouw zal tot het aantal arbeidsplaatsen verdubbelen en wel van honderd tto tweehonderd werknemers. Het ontwerp van het nieuw te bouwen projekt is van de archi- tekt D. T. van Manen uit Voorscho- Alphense chauffeur botste en reed door f DEN HAAG Een 26-jarige chauffeur reed in het nachtelijk uur te Alphen aan den Rijn in de Sta tionsstraat tegen een hek. Dat zou het gevolg zijn geweest van dikke mist, zoals de chauffeur meedeelde en de Haagse politierechter voor wie de chauffeur moest verschijnen, had op de aanryding zelf niet zoveel aan te merken. Maar wèl op de omstan digheid, dat na de aanrijding ver dachte er vandoor was gegaan. Iemand, die de botsing had gezien, had de chauffeur nog gewaar schuwd zich bij de politie te melden, waarop hij reageerde met: „Dat doe ik wel als ik thuis ben". Maar van die reactie was niets gekomen. De officier van justitie opperde, dat behalve de mist, ook de drank een rol in het gebeurde kan hebben gespeeld, doch dat valt niet te be wijzen. De eis voor de aanrijding luidde f 60 boete en voor het door rijden f 250 boete. De rechter veroordeelde tot resp. f 60 en f 150 boete. Alphenaar bestuurslid grafische boud (NCGB ALPHEN Onze plaatsgenoot de heer R. E. van 'Kesteren is benoemd tot gesalarieerd bestuurder van de Nederlandse Christelijke Grafische Bedrijfsbond (NCGB) inde vacatu re Pinxteren. Laatstgenoemde werd districtsbestuurder bij het CNV. De nieuwe bondsbestuurder, die in het najaar zal beginnen, is 27 jaar en sedert 1963 bij Samson N.V. in dienst op het bedrijfskantoor, af deling werkvoorbereiding. De heer Van Kesteren woont hier nog maar enkele jaren en is Amsterdammer van geboorte. Met name het jeugd werk van de NCGB zal zijn speciale zorg krijgen. ten, terwijl de bouw is opgedra gen aan het Aannemingsbedrijf Van Rhijn uit Katwijk aan den Rijn. De in 1916 opgerichte nv Plaat werkerij D. W. Slotboom is uitgerust met slag-, rondsnij- en knabbelscha- ren, trekrandensnij-, pons- en knip- machines, hydraulische trek-, fric tie-, afkant- en excenterpersen, rol- naadlas- en puntlasmachines, wal sen en langsnaadvlakmachines. Het elektrisch lassen en de oppervlakte behandeling van metalen behoren tot de „slagaders" vari het bedrijf. Op het terrein van het lassen be schikt nv Slotboom over een vol ledige lasafdeling. Alle oppervlak tebehandelingen worden vrijwel automatisch uitgevoerd. De leiding van de onderneming voorziet na het gereedkomen van de nieuwe bedrijfsruimten mogelykhe- heden voor het uitbreiden van de aktiviteiten. KATWIJK AAN ZEE De or ganist van de Parijse St. Clotilde, Jean Langlais, concerteerde gis teravond op het orgel van de Nieuwe Kerk. Vooraf werd de (blinde) grootmeester binnenge leid en voorgesteld, waarna zijn le,rling Wim van der Panne het programma verklaarde. Jean Langlais. Na te hebben geconstateerd, dat Langlais' techniek feilloos is, dat hij alle mogelijkheden van het orgel kent en benut, komt men er al spoedig toe, zijn speeltrant, intenties en geestelijke gerichtheid op te mer ken en te overwegen. Dit te meer, omdat dit smetteloze spel zélf geen op- of aanmerkingen vraagt. Jean Langlais toont zich in zijn spel een typisch introvert kunste naar. Het mist elk spoor van uiter lijkheid, het is bijzonder correct, helder, lucide, door de kunstige toe passing van de vele registers, kleu rig, maar toch zeker niet opvallend. Door de strenge beheersing, het ner gens uitschieten of zich even laten gaan, de onweersprekelijke logica, kortom het ontbreken van het ont spannende of opschrikkende verras- sings element, wordt de voordracht niet zelden wat droog, hier en daar ook weinig aansprekend. Het programma, was, afgezien van de beide Bachs, van Franse herkomst „Deux dialogues" van Nic. de Grigny 1700, Reims) klonken al dadelijk fraai en latijns helder, maar tevens gedistanciëerd. Langlais hield trouwens bijna doorlopend af stand. Oók en zélfs in Daquins leuti ge variaties op het „Noël Suisse", het leuke, eenvoudige Zwitserse kerstliedje. „Pièce d'orgue" van de indertijd beroemde Nötre Dame-or ganist Antoine Calvière (1700-1755' bleek een behoorlijk stukje met een fraaie solo-melodie. Van twee koraalvoorspelen (Bach) boeide vooral „Herr Gott, nun schliesz den Himmel aufal was er in het spel geen woord Duits „An Wasserflüssen Babyion" leek een mystificatie. De melodie liet zich al leen maar raden en het solo-register (kromhoorn) deed in de begeleidings stemmen mee. Carl Philipp Emanuel Bach's So nata I klonk heel goed, maar zonder vreugde4 oï 'overtuigihgskracht. Mis schien beroofde Langlais' serieuze behandeling het oppervlakkige geval wel van de uiterlijke schijn. Francks Pastorale daarentegen werd ons in alle glorie getoond; met met duidelijke accenten op de kleu ren en het improvisatie-karakter. Van Langlais' voorganger Charles Tournemire hoorden we uit „De ze ven kruiswoorden" een treffend „Het is volbracht". Die eenzame stem, het gebroken, stotterende pedaal zijn werkelijk schokkend. Uit het „Livre oecuménique" van Langlais zelf trof mij, veel méér dan twee Duitse koralen en Ave Maris Stella, het „Allein Gott in der Höh, sei Ehr". Dit was meer open, had iets te zeggen. Ook Langlais' Te Deum sloeg aan; hier trad de con certgever eigenlijk voor 't eerst wer kelijk naar buiten. Bewonderenswaardig ten slotte was de improvisatie op een, door Wim van der Panne opgegeven, the ma: de eerste acht maten van „Merck toch hoe sterok". Langlais hield zich nauwkeurig aan het materiaal, bouwde het in een gestadige climax zeer virtuoos uit en trof de melodie tot in de kern. Een unieke prestatie, die een spontaan applaus verwierf. Wim van der Panne had, met recht, dit slot als de grote verrassing van het concert voorspeld. JOH. VAN WOLFSWINKEL. Hoog en laag water Katwijk aan Zee - KATWIJK AAN ZEE Donder dag 10 juli: hoog water - 12.24; laag water 7.51-20.30. van he( plan als belanghebbenden zijn aan te merken. De heren Van Duin (prot. clir.) en Alkemade bleken van mening, dat b. en w. in een nauw stramien zouden moeten werken. PARKEREN Bij de behandeling van het be stemmingsplan „Duinpark" merkte de heer K. Passchietr (PvdA) op, dat hij bejaardenwoningen miste. „Deze kunnen er alsnog komen", deelde burgemeester Bonnike mee, „en bovendien zijn er al bejaarden- woningen gepland bij het te bou wen prot. chr. bejaardencentrum." De heer Van Riemsdijk was blij dat de aanvankelijk geplande hoog bouw in „Duinpark" niet door gaat. Hij vroeg de aandacht voor een verbreding van het tweede ge deelte van de Hoogwakerbosch- straat. Verder bepleitte hij de be woners van de Oranje Nassaustraat te horen over hun bezwaren tegen de bebouwing van Duinpark. Uitvoerig ging de .heer Van Riemsdijk in op de parkeerproble men in straiten ten noorden van de Quarles van Uffordstraat. Burgemeester Bonnike zegde toe de bedoelde verbreding te zullen bezien. Het parkeren in de noord baart het college ook zorgen. Wethouder De Geus ging in op bezwaarschriften. Het bestemmings plan zelf levert geen schade op. Later gaat de gemeenteraad bej oordelen of door de bebouwing van het Duinpark voor de bewoners van de Oranje Nassaustraat schade is ontstaan. Het college kan moeilijk zelf met een voorstel komen om gratis te laten parkeren, want dit heeft fi nanciële consequenties. De wethou der vroeg zich af of het wel waar is, dat het parkeerprobleem in de noord wordt opgelost, als gratis op het terrein aan het Want veld geparkeerd kan worden. Omtrent de bebouwing van het Duinpark deelde wethouder De Geus mee, dat tegenover de Oran je Nassaustraat woningen van hoge kwaliteit gebouwd zullen worden, zoals bungalows, drive-in woningen en dergelijke. De sociale woning bouw is in Duinpark-laag gepland. Bewoners van de Piet Heinstraat hadden bezwaren ingediend tegen gemaakte parkeerhavens. In de raad vond men het enerzijds een enorme verbetering en anderzijds een bittere ingreep in het alge meen belang van de badplaats. De heren Schelvis en Duindam (psp) opponeerden tegen het feit, dat de parkeerhavens waren aangebracht zonder dat de raad daarin was ge kend. SPEELPLAATSEN Wederom werden gronden aange kocht voor de reconstructie van de Duinweg. De heren Oostdam (kvp) en Faase (kvp) informeer den of het de bedoeling was in het najaar door te gaan met de werk zaamheden aan genoemde weg. Dit bleek af te hangen van de mede werking van de eigenaars om grond af te staan. Met de reconstructie NOORDWIJK De Noordwijkse raad verkeerde gisteravond niet in vakantiestemming. Er werd uit gebreid gediscussieerd, speciaal over de bestemmingsplannen „Noorddui nen" en „Duinpark". Tenslotte was er een boze heer Vogelaar, die als voorzitter van de, door de afwezig heid van de heren Benschop en De Witt toch al gedecimeerde prot. chr.-fractie, tot drie maal toe het woord bleek te hebben gevraagd, hetgeen door burgemeester mr. Bonnike blijkbaar over het hoofd was gezien. Over en weer gaf dit aanleiding tot wat bitse opmerkin gen. Tegen het bestemmingsplan ..Noordduinen" had de raad geen aanmerkingen. De heer Vogelaar had ten aanzien van bepaalde pun ten bedenkingen. Met alle waar dering voor de functionarissen, had het Staatsbosbeheer naar zijn me ning toch wel een heel grote vin ger in de pap. Zijn voornaamste be zwaar was dat bij de thans gevolg de procedure de gemeenteraad als hoogste bestuursorgaan der ge meente, teveel werd uitgeschakeld. De heer Van Riemsdijk (gem. bel.) had opmerkingen over de toekomst van het terrein. Als voor beelden van recreatieve bebouwing waren een manége, een zwembad, maar ook hotelbouw genoemd. Na mens zijn fractie maande de heer Van Riemsdijk tot uiterste voor zichtigheid bij hotelbouw aan het begin van de open noordduinen. Ook wilde hij weten of het de be doeling was in het resterende duin gebied wandelpaden aan te leggen. De heer Burger (Boerenpartij) at tendeerde op de reeds elders ge uite wens het strand door nieuwe slagen te ontsluiten en bepleitte in dit verband een spoedige aanleg van een nieuwe slag naar zee. Wethouder van openbare werken J. de Geus (prot. chr.) en burge meester Bonnike antwoordden uit voerig. Het gaat hier om ongeveer 4500 m2, dat bestemd is voor re creatieve bebouwing. Slechts een zeer beperkt percentage is bestemd voor hotelbouw. De raad zal steeds weer moeten beslissen over de uit gifte van grond, het verstrekken van kredieten etc. Ook bij de be handeling van bezwaarschriften zullen b. en w. binnen de door de raad vastgestelde spelregels moe ten blijven. Er wordt inderdaad gestreefd het strand door meer slagen te ont sluiten, verklaarde de voorzitter verder. Een heel mooie slag komt in het noorden van het betrokken gebied. De wethouder zette vervol gens nog uiteen wie in de verschil lende stadia van de ontwikkeling RIJNSBURG De achtergrond van liet comité dat nu veertig jaar geleden voor het eerst de Rijnbur gers van 65 jaar en ouder een pret tige uitgaansdag bezorgde moge dan gewijzigd zijn, vast staat dat deze dag aan populariteit steeds meer in betekenis toeneemt. Het gaat nu niet meer in de eerste plaats om hen die financieel minder draagkrachtig zijn, maar om ieder die gezien de leeftijd het wat kalmer aan mag doen. Bovendien heeft het corrfljté aan wat zij als haar taak beschoitvt, uit breiding gegeven door er de laatste jaren de minder validen bij te be trekken en met hen' ook een dagje uiit te gaan. Dat zij daarbij steeds de steun en de medewerking van de Rijnsburgse bevolking nodig heeft zal zonder meer duidelijk zijn en ge zien het resultaat heeft men die ook ontvangen. In totaal waren er honderd en vijf Rijnsburgers die dinsdag hun auto (met chauffeur) beschikbaar stelden en voeg daarbij dan nog een opge haald bedrag van rond f 8.000, dan blijkt wel dat het comité zich de sympathie van de burgerij heeft verworven. Uiteraard hebben zich enkele mu taties in het comité voorgedaan. Voor mensen zoals P. v. Delft. Jac. Krom hout, P. Oudshoorn en dokter Jon ker moesten anderen gevonden wor den, maar nog steeds zijn er leden die vanaf het begin hun steentje bijdragen, zoals mevr. Van der Vij- ver-v.d. Voet, mevr. Den Haan-van der Vijver en de heer Alb. D. den Haan. Laatstgenoemde heeft met de heer P. de Koning zelfs alle ritten als chauffeur aan de tochten deel genomen, waarvoor zij behalve dank woorden gisteren ook een 'attentie ontvingen. Ook mevr. V.d. Vijver en mevr. Den Haan werden niet ver geten. De rit die gisteren werd gehouden, voerde het gezelschap langs Schip hol over Muiden naar Oud-Valken veen. Ondanks een pittig regenbui tje werd daar in een prima stem ming van koffie en pannekpeken genoten, waarna de terugreis via paleis Soestdijk, de Bilt en Utrecht om 4 uur ongeveer in Avifauna werd onderbroken. De heer Westgeest uit Noordwijk wist de aanwezigen tot aan het diner te vermaken. Ds. V.d. Linde en de heren C. Hogewoning en Nauto von den tijdens de maaltijd gelegenheid een korte speech te houden en om kwart over negen verkondigde een luid getoeter, afgewisseld met mu ziek van „Wilhelmina", dat vaders, moeders, omas en opa's weer thuis waren. zijn ook de grondeigenaren pachters gebaat. Dr J. van (gem. bel.) wees er op. dat de g meente steeds een goede en royjj onderhandelingspartner is, die eel voor de dag komt. Bij een voorstel tot de aanleg; een speelgelegenheid voor de' jéüg vroeg de heer Mesker (kvp) .oólfj het Beeklaankwartier speelplaat in te richten. Hij zag dqarvoor go de mogelijkheden op de groenstoi ken tussen de flats aan dé Here: weg-Hyacintstraat. Bürgèmeest* Bonnike, die meende, dat er m«; behoefte was aan een trapveldje voor grotere kinderen, zegde to een en ander te zullen bekijkt Op een vraag van de heer Al kemade deelde de voorzitter mei dat in „Boerenburg" bepaald tv ruimte is voor het spel- van jeugd. V Tl Op verzoek van de SticEtE Dienstencentrum Noordwijk stele de raad grond beschikbaar in „Ba; renburg" voor de vestiging vi een dienstencentrum voor bejaa den. ;j De burgemeester toonde zich ,geej voorstander van een openbare..!) bliotheek annex leeszaal in eej dorpshuis of dergelijke. De voorzitter van de kvp-fracti! had lof over de uitvoering van hei zgn. blauwe boekje, waarin dé -Tm volking werd voorgelicht over f,dj toekomst van Noordwijk. Hij maat] te echter bezwaar, dat de indrui werd gewekt, dat de gemeenteraaj geheel achter de inhoud stond. Wethouder De Geus verklaarde dat uit de aanhef van het boekj] duidelijk blijkt, dat het slechts hs standpunt van deskundigen is. De heer Burger (Boerenpartij! vroeg hoe het stond met het plai Beugelsdijk voor de bouw van 12j huizen. Burgemeester Bonnike deel de mede, dat deze zaak in hei laatste stadium verkeert. Op de kruispunten van de Var de Mortelstraat is het voor kindej ren en bejaarden levensgevaarlijk! deelde de heer Vogelaar mede. Hij verzocht om politietoezicht bij hei aangaan en uitkomen van de scho; len of anders het plaatsen van ver] keerslichten. Burgemeester Bonnik( zei dat over één en ander in hei college reeds gesproken was en dai de hoofdinspecteur van politie deze aangelegenheid in studie heeft, i HAZERSWOUDE In de week van 26 juni tot 5 juli hebben de leer lingen van de protestants-Christelijfe school „De Rhynenburch" een kam a gehoudèn te Ommen. De leiding hel rustte bij de echtparen Treep (oom Joop en tante An) en Verweij (oomi Leen en tante Anneke). De jongelui bivakeerden in tenten,, maar brach-| ten hun tijd méér in de openlucht door. Diverse wedstrijden „vochten' de bewoners van de tenten uit en de uitslag was uiteindelijk: 1. De Vijf V's, 2. De Korenbloemen, 3. Liese lotje, 4. Fias Carino, 5. Het Behouden Huis en Het Vossehol. De jongens en meisjes die aan het kamp deelna men bewaren een fijne herinnering aan de „fantastische" week in Om men, omdat alle belevenissen in 'een| kampkrant zijn vastgelegd.- Een gezellige verrassing tussen alledaagse rekla me en onverwachte be lastingaansiagen.. Ik geef op als nieuwe abonnee n«»m: - nfaitc nd«n» Regel ortittieke honddruk dekservet betaalt: per kwartaal per maand ds beloning voor snïfn akHviteif kies ik L 1 OM3ER^TTEGE^DU)EKSERVET Nieuwe Leidse Courant Antwoordnummer 267 Leiden Postzegel is niet nodig als u op de envelop schrijft: WOUBRUGGE Dinsdagmorgen omstreeks half elf brak brand uit by de Fa. Westmaas, hoek Vierambachts- weg/Raadhuisstraat. In het pand is een stoffeerdery en woninginrichting gevestigd. Tijdens werkzaamheden in verband met verbouwing kwamen by laswerk in de kelder vonken in de daar opgeslagen voorraad polyester terecht, die dadelijk vlam vatte. De VVoubrugsc brandweer was spoedig ter plaatse en bestreed de vuurhaard met twee stralen. Ook een brandspuit uit Alphen a. d. Rijn Was uitgerukt, maar behoefde gelukkig geen water te geven. Wel maakten de spuitgas ten dankbaar gebruik van de zuur stofmaskers, tegen de zware rookont wikkeling. De voorraad in de kelder brandde geheel uit; de vloer en de magazijngoederen leden veel schade. De eigenaar is verzekerd. Burgemees ter J. C. van Wageningen en gemeen tesecretaris de heer H. J. Hogenboom bevonden zich onder de belangstel lenden. EerSt om 2 uur 's middags

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4