VOORVERKOOP BONTMANTELS EL Wilden Leidse juwelierszaak helemaal leegroven WEEKAGENDA Sassenheimse jeugd bouwt weer een eigen dorp Na zeven maanden cel gelijk weer „op pacT' Alphense bomen wijken voor het verkeer Flinke straffen geëist na poging tot roof Heeft NSC recht op adressen of niet? de P001V0S Teteion3630367 DC" INBREKERS VOOR RECHTBANK Benoemingen Leidse universiteit GEVAARLIJKE TABLETTEN ZOEKGERAAKT Burgemeesters benoemd Burgerlijke stand Compleet vuurgevecht in woning autohandelaar UNIEK VOOR LEIDEN Echte burgemeester hees vlag Knietje geschaafd. Mama kom gauw. Jij hebt jodium. Zonder au. Kort geding in Amsterdam CROOT ONGERIEF VOOR U HIER UW UNIEKE KANS: 1000 100.tot 200/- beneden de normale winkelprijzen MET SCHRIFTELIJK GARANTIE-BEWIJS IEIDSE COURANT 3 WOENSDAG 9 JULI 1969 LEIDEN De officier van jus titie bij de Haagse rechtbank vond het wel tyd worden, dat over een 20-jarige glazenwasser uit Leiden een nieuw psychiatrisch rapport uit gebracht wordt en hjj achtte dat ook wenselijk, met betrekking tot een 20-jarige betonwerker, nadat hjj te gen hen nog geen straf eiste. Dit tweetal werd door de officier als de kwaadsten beschouwd, van de vier verdachten die terecht stonden ter zake poging tot inbraak in een ju welierszaak van de fa. Plessen te Leiden. Het merkwaardige was, dat de I glazenwasser reeds eerder een po ging tot inbraak in dezelfde zaak had gedaan. Hi] dacht nu een me thode te hebben gevonden om de 8larmschel buiten werking te stel len. Met behulp van een schroeve- draaier maakte hij daartoe 'n raam- lat los, doch toen zijn schroeve- draaier uitschoot, zette hij daar door het alarm in werking. LEIDEN Bij KB is dr. J. A. Szirmai. buitengewoon lector in de fysiologie en morfologie van het bindweefsel aan de Leidse universi teit, benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de histofysiologie van het bindweefsel en van het bewe gingsapparaat aan deze universiteit. Prof. dr. J. F. Holleman, gewoon hoogleraar in de sociologie en de cultuurkunde van Afrika, is aan de Leidse universiteit, benoemd tot ge woon hoogleraar in het volksrecht en de rechtsontwikkeling in de niet-westerse samenlevingen aan deze universiteit. Met deze benoe ming op de leerstoel, die tot 1965 werd bezet door wijlen prof. dr. J. Keuning, en die deel zal uitmaken van zowel de faculteit der sociale wetenschappen als de faculteit der rechtsgeleerdheid, is het ordinariaat in de sociologie en de cultuurkunde van Afrika vacant gekomen. Mr. P. L. Wery. tot dusverre we tenschappelijk hoofdmedewerker bij de juridische faculteit van de Leidse Universiteit, benoemd tot gewoon \ector in het handelsrecht aan deze universiteit. „Ik schrok me halfdood", zo ver klaarde de betonwerker, die met de twee anderen op de uitkijk had ge staan. Ze waren er allemaal snel vandoor gegaan. Maar de politie had het viertal opgespoord, waarbij waar schijnlijk de reputatie van de gla zenwasser een aanwijziging had ge geven. Hij bekende ook voor de rechtbank vlot zich aan de poging tot inbraak te hebben schuldig ge maakt. Vier maanden Het plan was geweest om dc hele winkel leeg te halen, met uitzonde ring van de zware klokken. „Een flinke fantasie" zo constateerde de president van de rechtbank, mr. S. F. Kootte. „En dat 's avonds om 11 uur en voor de ingang van een flat gebouw waar de winkel is gevestigd. Je vertelt het allemaal met een op gewekt gezicht, alsof je het zo bar gezellig vindt in de gevangenis". De reclassering vond dat het met deze verdachte al een aardig poosje goed was gegaan. „Die is dan al gauw tevreden", merkte de presi dent op. De glazenwasser had nog maar net zeven maanden gevangenisstraf on dergaan voor andere inbraken. Op de avond van de dag waarop hij op vrije voeten kwam, ging hij weer uit inbreken. Een 22-jarige opperman en diens 19-jarige broer, beiden uit Leider dorp, fungeerden als uitkijk. „Ze willen voor elkaar niet onder doen", constateerde de officier van justitie. Deze beide verdachten heb ben nog geen gevangenisstraf on dergaan doch de officier vond het goed, dat zij beiden ook eens met de gevangenis kennis maken en eiste tegen hen vier maanden gevange nisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk. De rechtbank zal op 22 juli uit spraak doen. LEIDEN Een Leidenaar uit de Verwerstraat heeft zaterdagmiddag in de Havenapotheek een doosje met 100 luminal-tabletten afgehaald. Toen hy via de binnenstad naar huis liep heeft hij dc tabletten verloren. De zware kalmeringstabletten zjjn erg schadelijk voor de gezondheid van kinderen. HAARLEMMERMEER De heer H. Boschma uit Badhoevedorp (Haar lemmermeer) is by koninklijk besluit met ingang van 1 augustus benoemd tot burgemeester van de gemeente Leeuwarderadeel. De heer Boschma (41 jaar) is di recteur van de AMRO-banken in Badhoevedorp en Osdorp (Amster dam). Hij is Hervormd en lid van de Partij van de Arbeid. ALPHEN Langs de Oostzijde van de Oostkanaalweg. tussen de Rijnbrug en de driesprong naar Aar- landerveen heeft men een 21 jaar oude bomenrij gerooid. De bomen moeten plaats maken voor een rij wielpad en uitbreiding van de rij weg. Voor haastige hardrijders is LEIDEN Geboren: Jerry z v J J de Jager en A Eekhof; Jansje M C d v M de Kleijn en M C van Eijgen; Hendrik C z v H C Blan- kenspoor en C C van der Burg; Je roen 7. v J S Oldenburg en C J We- melsfelder; Frank S z v H Altink en J C M C Gerritsen; Peter z v P Marks en C Meijer; Maurice M A z v A G Hilgersom en M T van der Post: Raymond z v F D Jansen en G Schreuder; Edwin N z v A A J Weers en M H Juffermans; Pi eter H z v P H Binnendijk en C Kroon; Johan P 7. v N van Leeuwen en S de Haan; Hendrika M d v J P M van den Berg en C M van Kampen- DEN HAAG „Men spreekt maar 7-o gemakkelijk over bedreiging met 'n pistool maar het betekent dat het kan gaan om een mensenleven", stelde de officier van justitie bij de Haagse rechtbank vast en daarom luidde zijn eis tegen twee verdach ten die betrokken waren bij een compleet vuurwapengevecht na een mislukte nachtelijke poging tot een roofoverval op een bekend auto handelaar te Oegstgeest, twee jaar en drie maanden gevangenisstraf en tegen een derde verdachte een jaar gevangenisstraf met aftrek van de tijd in voorarrest doorgebracht. De politie, die kennis kreeg van de beraamde overval, had zich in de villa verscholen en overviel het drietal toen dat was binnengedrongen. Toen de mannen desondanks wisten te ontsnap pen, loste de politio'23 schoten op de vluchtelingen, waarvan er twee vrij wel ogenblikkelijk konden worden ge arresteerd. De gebeurtenis speelde zich af in de nacht van 13 op 14 april van dit jaar Een 22-jarige zeeman had enkele dagen tevoren uit het dashboardkastje in de auto van de autohandelaar A. v. d. Ma- rel een bos sleutels gestolen, waarbij de sleutel van de voordeur zat. Hij toog dezelfde avond naar de wo ning en doorzocht die alleen Toen hij later in zijn woonplaats Leiden een 23-jarige barkeeper ont- I moette en over het bezit van de sleu tels vertelde, werd een nieuw plan ontworpen. De zeeman had nl. bij zi.in eerste bezoek ontdekt, dat de brand- kast in de slaapkamer van de villa stond. PATRONEM Toen werd het plan gemaakt om i 's nachts de slaapkamer binnen te dringen en met geweld de bewoner geld afhandig te maken. Omdat de barkeeper wel in het bezit was van een pistool, doch niet van patronen, werd een bezoek gebracht aan de on derwereldstraat in Dèn Haag, de Poel- dijksestraat, waar contact werd ver kregen mei een 23-jarige classificeer der, die in het bezit was van een pistool en twee patronen leverde. Intussen hadden de zeeman en bar keeper in café's over hun plan gespro ken, hetgeen de politie te Leiden ter ore was gekomen. Zij waarschuwde haar collega's in Oegstgeest en scha duwde beide verdachten. Op de avond van 13 april gaven zij het seintje, dat de mannen in de richting Oegstgeesi waren vertrokken. Enkele politieman nen verscholen zich in de woonkamer op de benedenverdieping van de villa. De zeeman en barkeeper kwamen in derdaad de villa binnen, de classifi ceerder betrok in de hal de wacht. Beide mannen gingen naar de slaap kamer. waarvan de deur echter op slot was gedaan. OWTKOME1S Daarop begaven zij zich naar de wponkamer en gingen die binnen. Op dat moment trad de politie op, doch de barkeeper schoot de twee kogels uit zijn pistool en het drietal nam de vlucht, achtervolgd door de schie tende politie. De zeeman wist te ont komen. doch de beide andere mannen werden gearesteerd toen zij in een auto wilden stappen. Twee dagen later volgde de arresta tie van de zeeman. De zeeman had tevoren samen met de barkeeper een auto van V d Ma- rel gestolen waarna zij deze opbel den onder mededeling, dat aan hen bekend was waar de auto stond en dat voor duizend gulden wilden mee delen. De classificeerder die ruim twee jaar geleden uit Suriname met een groot deel van zijn familie naar ons land was gekomen had het pistool na een schietpartij waarbij ook een zuster .van hem was betroken in de Poeldijksestraat gevonden. Volgens verdachte werkte hij wel als classificeerder „Maar ook wel een beetje als souteneur", merkte de pre sident van de rechtbank op. Toen hij in de hal van de villa stond, had hij uit de jas van een po litieman een bos sleutels gestolen. Deze. zowel als de pistolen en een gummistok welke de zeeman bij zich droeg hadden zij tijdens de vlucht weggeworpen De officier van justitie wilde er re kening mee houden, dat het plan voor de overval niet is uitgegaan van de classificeerder en hij ook nog niet eerder is veroordeeld in tegenstelling met beide andere verdachten, die her haaldelijk zijn veroordeeld (de bar keeper reeds zeven maal). De presi dent van de rechtbank sprak er zijn verwondering over uit, dat de politie niet de buitendeur had bewaakt, doch de officier deelde mee, dat het aan vankelijk niet bekend was dat de huissleutel was gestolen en men ver wacht had dat de inbrekers via een andere weg de villa zouden binnen dringen. De verdedigers in de drie zaken, mevrouw mr. J. F. M. van Opstal— Charbo, mr. A. E. Kaag en mr. \V. Taekema meenden dat er toch wel perspectieven zijn om verdachten op een beter pad brengen en vroe gen een korter onvoorwaardelijke ge vangenisstraf en een deel voorwaarde lijk. deze verbreding wel prettig, voor natuurliefhebbers minder want de weg heeft door het omhakken van de bomen veel aan natuurschoon ver loren. He ro pen ing juwelierszaak LEIDEN Vandaag heropende het juweliersbedrijf Feije Brinks. Breestraat 114 c. de verbouwde en gemoderniseerde zaak. Hiertoe werd vanmiddag een receptie gehouden. DE KASTEN-SPECIALIST Hooglandse Kerkgracht 47-49 hoek Nieuwstraat, LEIDEN tel. 01710-33078 600 modellen - uniek in de kastenwereld Haarlem Den Haag Leiden Donderdag 10 Juli Rijksmuseum Volkenkunde. 3 uur: va kantiefilms voor de jeugd. Zaterdag 12 juli LISSE St. Agathakerk 8.15 uur orgel concert Charles J. de Wolff. APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen Doeza ApoUieek. Doezastraat 31. tel. 21313. Apotheek Voorschoten is op zondag 6 juli gesloten van 8 tot 22 uur Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en de Oegstgeestse Apotheek zijn de gehele week geopend. Museum t i De Valk Films CAMERA Jerry Lee Lewis. a.l.. dog.. 2.30. 7 en 9.15 uur. zon 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. vr. en zat.nacht 23 30 uur De amoureuze avonturen van Moll Flanders. 18 jaar. LIDO: Commando's. 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zon. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur LUXOR: Bullitt. 18 jaar. dag. 2 30. 7. en 9.15 uur. zon. 2.30. 4.45 7 en 9 15 uur. STUDIO Terzake schatje. 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zon. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANONOliver, a l. dag. 2 en 8 uur. zon 3. 5 en 8 uur. REX: Lijken plaveien zijn weg. 18 jr.. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2 30, 4.45. 7 en 9.15 uur; vrij- en zat-nacht 23.30 uur De naakte wereld. 18 jaar. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 u. ('s mid dags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Ellzabe- thztekenhuis (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis. GEMEENSCHAP ZUID-WEST Hulpverlentngs- en Informatiedienst voor Leiden-Zuid-West. secretariaat Jacques Urlusplantsoen 83: voor hulp verlening; telef. 24101 bij geen gehoor telef. 20460voor informatie; telef 33921. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch ziekenhuis voor patiënten In klasse la. lb en 2e dagelijks 10.30-11.30. 14.30 16 en 19-20 uur. Voor patiënten in klasse I maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15-19, dinsdag 13-14, zaterdag 15-16, zondag alge- meen christelijke en nationale feestdagen 14.30-16 uui Vrouwenkliniek: maandag l/m vrijdag 18.45-19.30 uur. zaterdag 15.30-1630 uur. zondag 15.30-17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30-11.30, 14-16.30 en 19-20 uur. Op de afdelingen verloskunde en Kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten EUsabethziekenhuis Leiden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafdeling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwam voor 7 tol half acht. tweede klas dagelijks van hall 12 tot 12. 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annaklinick Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. t Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dags 11 tot 12 en 2 tol 3. Dlaconessenhuls. dagelijks eerste kl. 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling (jagelljks ,van 1.15 tot 2 en van 6.30 tot 7 u. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van 6 tot halv 7. NOORDWIJ K - Sole Mtlo klasse-pa- tlënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8. zaalpatiënten zon dgs. van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3. KATWIJK - Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- ling dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tol 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg op werdkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u., zondag van 1 tot 4 uur. SASSENHEIM Sassenheims echte burgemeester J. baron van Knobelsdorff hees gisteravond rond zeven uur de vlag van het jeugd dorp De Kleine Wereld ten teken, dat het dorp voor de tweede maal was geopend. Na het doorslaande succes van het vorige jaar, toen dit onderdeel voor de eerste maal was ondergebracht bij de activiteiten van de Stichting Jcugdrecreatie Sassenheim, heeft hei dorp opnieuw een (vaste) plaats gekregen. Tweehonderd fél gekleurde bal lonnetjes gingen direct na de offi ciële opening de lucht in. Als eerste van de grote serie (spel en wed strijd) activiteiten die de volijverige organisatoren J. K. Roodzant (plus eentgenote), J. Graaff en J. I. M. de Bruijn ook nu weer hebben uit gedacht. Het jeugddorp De Kleine Wereld, vorig jaar omgedoopt in Rommel- stad, is er eigenlijk „zo maar" ge komen. De onderwijzers Roodzant en De Bruijn hadden twee jaar ge leden een puzzeltocht voor de Sas senheimse jeugd op touw gezet. Een succes. De gedachte aan een meer- daagsfestijn kwam dii'ect. Mevrouw Roodzant: „Vorig jaar was het niet alleen voor de jeugd een experiment. Ook voor ons eigenlijk. We hebben dit geheel zelfstandig op touw gezet. De Stich ting zegde financiële steun toe in dien nodig en zelf hadden we van diverse andere zijden ook al mede werking los gekregen. Niet in de laatste plaats van officiële instan ties". Verleden jaar trok De Kleine Wereld 158 deelnemertjes, van wie velen nog op de laatste dag. Dit jaar werd het verhoogde maximum van 200 al binnen enkele dagen bereikt. Mevrouw Roodzant: „De organi satie is dit jaar ook meer geperfec tioneerd. We zijn er zelf al een half jaar mee bezig geweest. Van januari af. We bedruipen onszelf nu hele maal uit het inschrijfgeld (een gul den per deelnemer) en de bijdragen van derden". dorp achter de tennisbanen, heeft veel medewerking. Burgemeester Van Knobelsdorff deed bijvoorbeeld meer dan alleen maar de dorpsvlag hijssen. Hij ontving evenals vorig jaar het door de bewoners gekozen dorpsbestuur: burgemeester Liber Bontje en de wethouders voor één dag. Peter Zwetsloot (dinsdag), Paulus Zwetsloot (woensdag) en Hanneke Verdegaal (donderdag). Het jeugddorp benadert de wer kelijkheid zoveel mogelijk. Naast de huizen (zelf in elkaar gespij kerde hutjes), straten en dorps plein telt De Kleine Wereld ook het gemeentehuis, postkantoor, een restaurant, schouwburg, een winkel en een „krant". Met alle daarbij behorende mini-functio narissen. De officiële opening gisteravond gaf ook de ouders de gelegenheid de „bevolking" in eigen omgeving te aanschouwen. Een omgeving overigens, waarin zij de resterende dagen opvallend bezig zullen zijn. Het scala van activiteiten gister avond na de opening reeds gestart met een gekostumeerde optocht en een optreden van de R B Group Progress vermeldt o.a. een sport- Dorpsvlag betadine jodium en spelochtcnd, handvaardigheid, toneel (mevr. Roodzant: „gewoon maar creatief zelf bezig zijn"), schutting schilderen, een toneel voorstelling door de jeugd van de toneelvereniging Pancras, een song festival, een miss hoedverkiezing, een verkeersdoolhof en nog een handjevol bezigheden. „Wanneer ze er geen zin in hebben, hoeven ze het niet te doen". Het slot is een kampvuur aangestoken in het vee- der onbruikbare materiaal. Hout dat ook volgend jaar nog bruikbaar is, blijft bewaard. Mevrouw Roodzant tot slot: „We kunnen dit allemaal doen omdat we dit jaar opmerkelijk veel mede werkers hebben gevonden. Een groepje van twintig mensen assis teert ons alle drie de dagen en een even grote groep heeft zich voor een ochtendje of middag beschik baar gesteld. Verdei- is de organi satie zo opgezet, dat de jeugd het allemaal zelf moet doen. Iedere hut (veertig in totaal) heeft een eigen leider. Alle taken zijn verder ook onder de jeugd ver deeld. Zij hebben het zelf voor het zeggen. En doen dat dan ook. Bij een vluchtige enquête op de achterkant van de verkiezingspa piertjes voor burgemeester en wet houders kwamen vragen en op merkingen over muziekkorpsen, toneelspelen, dansen en of twee hoog gebouwd mocht worden, wor den neergeschreven. En dan zeg gen wij. behalve bij dat bouwen, dat is te gevaarlijk, probeer maar of je het rond kunt krijgen. Wij zijn er alleen om de jeugd in de (goede) richting te leiden. Daarom is dit dorp waarschijnlijk ook zo aangeslagen. De jeugd heeft vorig jaar de kat uit de boom ge keken en is er nu direct ingeklom men. Leuk. maar vermoeiend. Vol gende week gaan we dan ook zelf een tijdje op vakantie". De Kleine Wereld, het hutten- Hortus Botanicus (Rapenburg), op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN Heempark. Oegstgeesterweg iKlkkerpol- der); Flora van eigen bodem, dagelijks van 8-5 uur: van mei tot en met oktober op zat. en zon. 2-5 uur. Lakenhal: tentoonstelling Roeland Ko ning (schilder) t.g.v. 70ste verjaardag (schilderijen en tekeningen uit de Jaren 1917-1969). van 7 Junl-13 jult, dagel. van l0-'.7 uur. zondag van 13-17 uur. Galerie Van der Vliet. Botermarkt 3. 5 Juli tot 28 augustus; zomerexposltle schil derijen. grafiek, mozaïeken en pltstleken van Grans de Haas. iyd de Jonge van Zwtjnsbergen en Gerrlt Polder, dinsdag t.m zaterdag van 9 tot 6 uur 's avonds na telef. afspraak WASSENAAR Kunstzaal Heuff 28 juni t.m 23 juli schilderijen en prenten van Els en Frans de Haas. maandag t.m. zaterdag van 10 tot 5 uuur. dinsdagavond van 8—10 uur MOBIEL KANTOOR ANWB - op AMSTERDAM Heeft de Stich ting Nederlandse studenten Com pagnie in Leiden, die namens de al gemene studenten organisaties de economische belangen van studen ten behartigt, recht op de adressen die de verzekeringsmaatschappij Hercules N.V. van de bij haar ver zekerde studenten in bezit heeft of niet? Dit zal de president van de Amsterdamse rechtbank, mr. L' \V. H. Stheeman, volgende week dins dag uitmaken, wanneer hij uit spraak doet inzake het kort geding, dat de NSC tegen de verzekerings maatschappij heeft aangespannen. Is de studentenorganisatie te be- nu vlak voor de begint, de Prins Hendrikstraat opgebroken is wegens rrolerings- werkzaamheden. Gelukkig zijn wij nog bereikbaar (ook per auto) vanaf het Prins Hendrikplein. schouwen als tussenpersoon of heeft zjj slechts de rol van propagandiste van de verzekeringsmaatschappij gespeeld? Bij monde van haar ver dediger. mr. M. G. Rood, liet de vennootschap weten, dat zij con tractueel de verplichting op zich had genomen de studenten, die zich via de NSC melden, te accepteren en voor de administratie te zorgen. De studentenorganisatie, die zelf geen schaduwadministratie hield, zorgde voor de propaganda. erplicht Namens de NSC bracht mr. L. de Roy van Zuydewijn gisteren naar voren, dat nu het contract met de verzekeringsmaatschappij naar aan leiding van geschillen over toezicht en inspraak is beëindigd de studen tenorganisatie contractueel ver plicht is haar verzekerden van nieu we mogelijkheden op de hoogte te stellen en daarvoor de adressen no dig heeft. De Hercules ziet geen enkele aan leiding om de adressen af te geven en probeert intussen nieuwe verze keringen met de studenten af te sluiten, waartoe het bedrijf volgens de N.S.C. contractueel niet het recht had. Weigering Mr. Rood wees er nog op, dat de reden van het opzeggen van het contract niet een geschil was over toezicht en inspraak, maar de wei gering van d maatschappij om het percentage van de omzet (10 pro cent van ongeveer 2 ton), dat d® student A, Stachouwer als lid van de raad van toezicht van de N.S.C. jaarlijks werd toegekend, via het buitenland uit te keren om zo de belasting te ontduiken. De heer Stachouwer beweerde, dat alle gel den terecht kwamen in de kas uatl de Stichting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3