Vrouwen schudden vis zo van 't haakje af .de pier kamsteeg VERSTOPPING? sSS«r* :&2S5Cr Plannen voor bouw van hotel in H'lemmermeer voor de limerick van de week een polaroid land camera (f 129.-) cadeau I Zomer Binnenkort ook Provadya Leiden Leidse Wolspinnerij heeft vertrouwen in toekomst Ingevoerde verkoopmethode voldoet ffoed Geslaagden visserij school UNIEK VOOR LEIDEN Aantrekkelijk programma voor Katwijkse badgasten «UWE LEIDSE COURANT 3 VRIJDAG 4 Wil 1969 (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Het is bepaald niet van de laatste tijd, dat men aan de Leidse Vliet een aantal v"rou- toen kan zien vissen. Toegegeven, het gaat er allemaal wel erg vrou welijk aan toe, maar feit is, dat deze vrouwen meer vis-enthou- siasme plegen op te brengen dan menig man dat doorgaans doet. 's Morgens om 10 uur worden de eerste dtobbertjes im. het troebele water gesmeten en niet eerder dan 's avonds 9 uur worden ze er weer definitief uitgehaald. Tal van wittebroden gaan daarmee gemoeid, maar de vangst mag er wezen. Een typisch vrouwelijk aspect van deze zaak is wel het feit, dat elke gevangen vis ter stond weer zij het met een grijnzende blik in het water wordt teruggeworpen. Mevrouw Koree-Reijsbergen uit de Molensteeg 29 kan O'ns er alles over vertéllen. ..Ik ben er een jaar of twee geleden mee be gonnen en sinds vorig jaar zitten hier vooral 's avonds een stuk of zeven, acht vrouiven te hengelen. En dat gaat iedere dag zo. Het idee is eigenlijk ontstaan op avondjes onder mekaar. Ze voelden er allemaal wel wat voor". Dat er behalve gehengeld ook genoeg ivordt gebabbeld, is dui delijk. „We lachen ons naar. Er is één vrouw bij, die de hele avond bakken zit te vertellen en dan let ze natuurlijk niet op haar dobber. Als ze dan beet heeft, schrikt ze zich een hoedje en dan haalt ze heel erg zenuwachtig op. In negen van de tien gevallen zit ze dan met haar snoer in de knoop". Een eindje verder zit haar moe der (45). Ook zij blijkt enthou siast te zijn. ,,Mijn moeder vist hier meestal 's middags en dan 's avonds nog een uurtje. Dan zijn de kinderen naar bed en is het een beetje rustiger. Ze durft trouwens veel meer dan ik. Ik durf die vieze vissen er niet af te halen. Mijn moeder wel. Ik durf ze niet eens beet te pakken. Oeh Als ik 'n heerlijke vacaonezee boven zee Uitkijk!ore" 46 boren ree Onderwater ZeelienQrt*P°^^ j centrum van vermaak L scheveningen alleen ben, schud ik ze altijd maar zo varn het haakje af. Als mijn moeder erbij is, doet zij het". Ons gesprek wordt onderbro ken, doordat er een halve meter onder water plotseling een vis honger krijgt. Beet Een enorme haal en een klein, miezerig voorntje steekt zijn kopje boven water. Ronald Jansen (7) haalt hem eraf. Ronald: „Het is niet. altijd zo. Vorige week nog had ik zó'n grote". Hij wijst ongeveer 45 cm. aan. „Wat ik er mee doe?", zegt mevrouw Koree. weggooien na tuurlijk". „Hei gaat mij om de sport. Ik heb geen leef net bij me. Bakken doe ik ze ook niet. Het is trou wens toch allemaal maar grut, wat je hier vangt. Ik vang er zo'n stuk of zestien per middag. Als ik hier de hele dag zit, zijn het er natuurlijk meer. Een tijèje ge leden had ik er 44. Allemaal teruggegooid. Dan zit je hier zo'n hele dag. Heerlijk. Om tien uur zit ik er al. Tussen de middag even gauw eten. Man weg. dan weer gauw aan de waterkant. Dan ga ik om een uur of vier eten koken en om half zes zit ik er weer. Meestal tot een uur of half negen". 's Avonds is het er een verruk kelijk visfestijn. Vrouwen uit de buurt beleven er de gekste din gen. „Ze laten nogal eens gauw hun hengels los. Ook zij durven de vissen er meestal niet of te halen. Maar dan zijn de kinderen er nog. De hele familie zit er 's avonds trouwens bij". In het water drijven een leeg sigarettendoosje, een stuk matras en een paar eenden. Daartussen staat haar dobbertje, dat voor de zoveelste keer zenuwachtig op en neer gaat. Mevrouw Koree heeft weer ..leven". Ze slaat. Het deeg- je is er af. „Dat gebeurt wel meer", zegt ze. Dat moet ook wel, want me vrouw Koree slaat er per dag zo'n half witje doorheen. Gezien de vangst niet erg lonend, maar wel vermakelijk. Het gaat tenslotte om de sport. „Ik vis niet met die vieze wor men. Dat duurt zo lang. Daar heb ik geen geduld voor hoor Trou wens, vroeger had ik helemaal geen geduld om te vissen. Dat is pas sinds twee jaar. Nu vind ik het heerlijk. In de weekends ga ik met mijn man naar de Zijl. De hele dag vissen". Naast mevrouw Koree zit Hen- nie Noordervliet (15). Hij houdt meer van het zwaardere werk. Hennie: „Vorige week had ik een eend aan de haak. Nou zeg. spar telen dat-ie deedIk heb 'm langzaam naar de kant oef rok ken en daarna het haakje uit z'n bek gehaald". Mevrouw Koree lacht. Zij was er ook bij geweest. „Die eenden zwemmen ook de hele dag maar om je dobber heen", zegt ze. Ze zit met haar schoenen bijna in het water. Onze vraag, of ze wel eens een schoen verliest, beantwoordt ze bevesti gend. „Vorig jaar kostte het me twee Wat op een dag gebeuren kan. Om alles heen warmte, schaduw, de zon in kringen op het water, de huizen langs de trage Vliet. Twee vrou wen onderzoeken het water op de inhoud. Zij willen zien of het waar is wat hun man nen ervan zeggen. Sommigen zitten er zomaar en voor het gezicht een hengel in de hand. In de warmte, op de oude brug ontspannen „den kend aan geen enkel nuttig ding" twee wijze studenten. Zomer:>de examens en vissen drijven voorbij. Negentien honderdnegenenzestig, het is warmer dan we dachten dal het zou zijn. Foto Dirk Ketting (N. v. d. Horst) paar schoenen. Dit jaar pas één paar. Maar daar zal nog wat bij komen". Ze heeft wéér leven. Ze slaat en wéér is het deeg je eraf. Gelukkig zien we net een bak ker aankomen. LEIDEN Op 25 juli wordt in de Grote Burcht op initiatief van enkele Leidse jongeren de eerste Provadva-avond gegeven. Dan spelen Cuby and the Blizzards. Met deze avond wordt het sein gegeven voor een Provadya-elub in Leiden. Men wil aantonen, dat er hier behoefte is aan een gebouw, waar iedereen zichzelf kan zjjn en waar ook de sfeer fyn is. Provadya Leiden is wars van elke commercie. Er wordt geen winst gemaakt en ook de bands, die ko men spelen, doen dit tegen sterk gereduceerde prijzen. In 46 Neder landse plaatsen bestaan Provadya- clubs. Fantasio in Amsterdam is hiervan wel de bekendste. In de Twin-bar is iedere dinsdagavond ge legenheid om underground-music te horen. In Alexanderstraat «reen bibliotheekfiliaal LEIDEN Uit het jaarverslag over 1968 van de stichting R.K. Open bare Bibliotheek blijkt, dat het aantal lezers, speciaal onder de jeugd, stijgt. Het filiaal Alexanderstraat liet enige toeneming zien. Omzetting in een gezamenlijk filiaal, waarover met Reuvens reeds overeenstemming was bereikt, kon niet worden gerealiseerd aangezien de behuizing zich hiervoor niet leende. Het subsidie is met in gang van dit jaar vervallen. Het totale aantal lezers steeg vorig jaar van 1352 tot 1532, onder wie 736 volwassenen. II eer Mifazo in Zoeterwoude ZOETERWOUDE krijgt in septem ber voor de derde keer haar Mifazo, de driejaarlijkse manifestatie van de middenstand en de Sint Jansfanfare. Deze beslissing vnel gisteravond op een bespreking met de toekomstige standhouders. Ten opzichte van ÏÏT63 en 1966 is er een belangrijke wijziging: destijds had dit evenement plaats in een grote tent op het weiland tegen over de Zwetkade. Beide keren moest toen de Leidse brandweer te hulp worden geroepen omdat de tent de lucht in dreigde te gaan. Daarom werd naar een andere plaats uitgezien. Na de goede ervaringen met een beschei den middenstandsshow in ..Ons Huis" vorig najaar, hebben de Sint Jansfan fare en de middenstand met de Her vormde Jeugdraad die dit gebouw in beheer heeft, besloten de Mifazo on der te brengen in „Ons Huis". Voor de middenstandsshow zullen nu alle ruimten van ,,Ons Huis" worden be nut. De fancy-fair van de Sint Jans fanfare komt in een tent aansluitend aan „Ons Huis" op het parkeerterrein. Op 18 en 19 september alleen 's avonds en op 20 september ook 's middags wordt de Mifazo gehouden, NOURILAX Wist u dot daar hele kleine pilletjes tegen bestaan? Nourypharma in Oss maakt ze: De resultaten over het boekjaar 1 april 1968 t/m 31 maart 1969 van de Leidse Wolspinnerij N.V. ver tonen weinig afwijking van de uit komsten over het boekjaar 1967/ 1968. Dit geeft reden tot tevreden heid, aldus het jaarverslag. Het exploitatiesaldo bleef nage noeg gelijk t.o.v. 1967/1968 en be droeg ƒ3.588.281 tegen ƒ3.606.665. Na aftrek van afschrijvingen, belas tingen en reserveringen komt het winstsaldo uit op 1.172.424 (v.j. 1.253 868). Voorgesteld wordt, zoals bekend, het dividend te bepalen op 20 pet in contanten, waarop in mindering wordt gebracht het interim-divi dend van 6 pot (vorig jaar werd 20 pet in contanten uitgekeerd plus 2 pet in aandelen). „Ten aanzien van de toekomst hebben wij het vertrouwen, dat het bedrijf een voortgezette groei en ontplooiing zal doormaken", aldus het jaarverslag. De resultaten konden worden be reikt in weerwil van de niet zeer gunstige weersomstandigheden en ondanks de krachtige concurrentie, hetgeen reden tot tevredenheid geeft en de krachtige positie van onze vennootschap moge aantonen, zo gaal het verslag verder. Op de binnenlandse markt bleven de pro- dukten als steeds de eerste plaats innemen en evenzeer heeft het aan deel van de export in de totaal omzet zowel als in de winstvorming, zijn betekenis behouden. Verkoof In het afgelopen boekjaar is een verkoopmethode ontwikkeld, om het groeiende marktaandeel van postorderbedrijven en fabriekswin kels om te buigen ten gunste van de gevestigde detailhandel. Deze verkoopmethode is erop gericht de consument, met medewerking van de detaillisten, in kennis te bren gen met de volledige artikelencol lectie. die de onderneming kan aan- HAARLEMMERMEER Een combinatie van ondernemers, waarin vertegenwoordigend zyn de N.V. Schokbeton en Pakhoed N.V., heeft een verzoek ingediend hij het gemeentebestuur van Haarlemmermeer, een hotel te mogen bouwen in de omgeving van het klaverblad Bad hoevedorp. Het hotel zou een accommodatie krijgen van vele honderden bedden en gebouwd worden volgens een ontwerp van het architecten bureau A. Fokke van Duyn uit Nootdorp. Er zijn de laatste maanden bij tal van gemeentebesturen in de om geving van de luchthaven Schiphol verzoeken binnen gekomen voor het bouwen van hotels. De reden hier van is de te verwachten ontwikke ling binnen de luchtvaart. Vooral als de jumbojets Schiphol zullen aandoen verwacht men vele Ame rikaanse gasten die onderdak ge bracht dienen te worden. Het hotel dat in Haarlemmer meer eventueel gebouwd zal wor den zou de naam „Hotel Amster dam" krijgen. Verwacht wordt dat binnen enkele maanden hel plan aan de gemeenteraad van Haarlemmermeer zal worden voor gelegd. Het hotel zou zeer luxueus van opzet zijn, zo werd ons mede gedeeld. bieden en deze collectie voor iedere consument verkrijgbaar te stellen. Bij een speciaal daartoe opgerichte verkoopmaatschappij kan elke tex- tieldetaillist geringe, voor één koop ster bestemde hoeveelheden bestel len. waardoor de detaillist niet de volledige artikelencollectie in voor raad behoeft te hebben. Goede keuze De tot dusverre opgedane erva ringen hebben reeds duidelijk aan getoond. dat deze methode een goe de keuze is geweest. Het is uit de aard der zaak nog niet moge lijk gebleken de aanloopkosten ge heel te dekken, al werd reeds een beduidend bedrag aan propaganda- kosten ten laste van het resultaat gebracht. „Wij hebben vertrouwen, dat onze voorbereiding voor het ko mende, nieuwe seizoen duidelijk vrucht zal dragen, zeker in niet geringe mate als gevolg van de in het afgelopen seizoen gelegde grondslag". Onlangs is een dochter maatschappij opgericht op het ge bied van de tricotage. Gezien de nog prille activiteiten van deze on derneming zijn hierover nog geen details te berichten, aldus het jaar verslag. KATWIJK Aan de Visserijschool slaagden de volgende leerlingen: (le ged. stm. Z.V.V.): W. Geyteman, P. v Duyn, C. van Duyn. W. Bais, J. v. Beelen. G. Schaap. P. Varkevisser. C. v. d. Boon. G. v. d. Ham; (2e ged. stm. Z.V.V.): P. Haasnoot. C. Vooys, W. Dijkdrent, P. v. Duyn, P. Varkevisser. C. v. Duyn; (aanvul lingsdiploma stm. Z.V.V.): J. Schaap J. Varkevisser; (motordrijver Z.V.V.): E. Wouda. M. H. Smit (examens du ren nog voort). KATWIJK AAN 7.EE Wedvlucht vanaf Survllllers (Fr.), afstand 370 km. In concours: 117 duiven, die gelost wer den met windstil weer om 6.10 uur. De eerste duif werd geconstateerd om Ü.45S6 uur en bereikte een snelheid van 11.10.96 meter per minuut. Uitslag: Gebr. Getjte- man 1 2. 8. 12. 18: p de Mol 3. 11. 14. 29; K Gcijteman 4, 6. 9. 10; J v d Plas 5. 23. 28- B Mulder 7; C van Beelen 13: D Krijgsman 15. 27; Gebr. Kult 16. 26; Gebr. de Vreugd 17; P Langmuur 18 24: H Krijgsman 20. 25: J Zuljderduijn 21; H Dekker 22. Wedvlucht vanaf Noyon. afstand pl m. 308 km. Gelost om 6.20 uur met zwakke Z.W. wind. De eerste duif werd gecon stateerd om 10.13.09 uur en behaalde een snelheid van 1338 met-#r per minuut. Uit slag: Gebr. Geijteman 1. 4. 18; P de Mol 2. 21. 26; K Geijteman 3. 6. 12. 14. 27; Gebr. Kult 5. II: H Dekker 7: Gebr. de Vreugd 8. 16. 20. 22. 32: C van Dijk 9: Kr Schaap 10. 15. 17; M Langmuur 13 24. 29: T Gutjt 19, 31; J v d Plas 23. 26. 30; D Houwer 25. DE KASTEN-SPECIALIST Hooglandse Kerkgracht 47-49 hoek Nieuwstraat, LEIDEN tel. 01710-33078 600 mode"en unielt tn dc kastenwereld Haarlem Den Haag Leiden KATWIJK AAN ZEE In Kat wijk aan Zee is het de komende weken weer volop feest. Het vakan tieseizoen is ingezet en dank zij de plaatselijke V.V.V. hoeven de gasten zich niet le vervelen. Vrij wel iedere avond is er één of an der evenement. Donderdagavond was er de (ge slaagde) lampionoptocht en van avond is er een bridgedrive voor badgasten in de sporthal, die nog wel niet officieel is geopend, maar niettemin ter beschikking staat. Voorts is er vanavond een concert door het Christelijk Katwijks Man nenkoor „Jubilate" met als soliste Wilhelmina Matthes (alt) en met medewerking van het Zuidhollands Gewestelijk Orkest o.l.v. Louis Sto- tijn, in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat. Op het parkeerterrein bij restau rant „de Zwaan" wordt een volley balwedstrijd gehouden. De volleybalwedstrijd is een wekelijks terugkerende sportge beurtenis. evenals de bridgedrive voor badgasten. Iedere vrijdag zul len de volleyballers en bridgers terecht kunnen. Morgen is de wandeltocht door het prachtige duingebied van de waterleiding. Start tssen 14 en 15 uur vanaf strandpaviljoen Fock de Best. Ook is zaterdag een caril lonconcert te beluisteren. Het evenementenprogramma van de actieve Katwijkse V.V.V.ver meldt voor maandag 7 juli een in ternationale postzegelruilavond en veiling in de Oranjezaal van het Nederlands Hervormd Jeugdhuis aan de Voorstraat. Aanvang 19.30 uur. Zoals iedere dinsdag de ko mende weken het geval zal zijn is op 8 juli weer een orgelconcert. Een jonge man fietste van Leiden naar Schagen om daar de hand van een meisje te vragen. Het is heus geen mop, hij kreeg de kous op z'n kop. zonder Volkswagen hoefde hij het niet te wagen Ingezonden door: C. ROELANDSE Jr.. Drechtstraat 57, Leiden. OEGSTGEEST - LEIDERDORP - VOORSCHOTEN Geversstraat 30 v. d. Valk Boumamvcg 2 Hofweg 39 (a.d. Voorschoterw.). Er zijn veel mensen, die graag lime ricks maken. Kamsteeg biedt hen elke week een kans een prachtige Polaroid Land Camera te winnen. Dit Klaar te rwijl-u-wacht-toestel" is ook ge schikt voor kleurenopnamen. Uw in zendingen moeten één van de volgen de onderwerpen behandelen: Kamsteeg Volkswagen Kamsteeg Watersport Kamsteeg Schade Service Kamsteeg Verhuur Kamsteeg Rijschool Kamsteeg Occasions VOORWAARDEN Uw inzendingen (U mag er zoveel ma ken als u wilt) dient u wekelijks vóór donderdag 1 8.00 uur te deponeren in de wedstrijdbussen geplaatst in de showrooms van onze bedrijven te Oegstgeest, Leiderdorp en Voorscho ten. Uw inzending s.v.p. in een geslo ten enveloppe met daarop uw naam, adres en e.v. telefoonnummer. Deze wedstrijd eindigt op 24 juli 1969 Een deskundige jury wijst wekelijks de beste limerick aan, die steeds op de daaropvolgende vrijdag op pagina 3 van deze krant wordt gepubliceerd. Wij behouden ons het recht voor de inzendingen met vermelding van uw naam te publiceren. Donderdag wordt een schaaktoer nooi gehouden en vindt een muzi kale show plaats in de muziektent op het Andreasplein. Medewerking verlenen „de Koetillers" uit Noord- wijk o.l.v. A. Westgeesl en een solistisch optreden van „Flessen Arie". Een hoogtepunt van de feeste lijkheden in Katwijk die tol en met 29 augustus duren, is ongetwijfeld de reddingsdemonstratie op 26 juli, wat weer een hele gebeurtenis be loofd te worden. Medewerking hier aan verlenen de Katwijkse Red dingsbrigade, de Marine luchtvaart dienst en militaire parachutesprin- gers. Nog een hoogtepunt: het bloe mencorso op 9 augustus onder het inotlo: „Flora's kleurenpracht aan zee", waaraan zeven muziekkorpsen deelnemen. HILLEGOMSE RAAD BEKEEK EIGEN GEMEENTE HILLEGOM Onder deskundige leiding van de heer C. G. F. de Jong, directeur van Openbare Werken, hebben de raadsleden van Hillegom per autobus de huidige stand van zaken in eigen gemeente in ogen schouw genomen. In het uitbreidingsplan Elsbroek bezocht men de nieuwbouw, o.a. de plaats waar het winkelcentrum moet komen en waarvoor de directieketen en hei-installaties reeds klaar staan voor de start. Voor een kleine wij ziging moet nog bij de Planologische Dienst te Den Haag een tekening worden ingediend. H. Wamelink benoemd tot directeur Bloemsivaard99 NOORDWIJK De heer H. J. J. Wamelink is benoemd tot directeur van de Stichting R.K. Bejaardenzorg voor Hillegom en Omstreken ..Bloemswaard". De nieuwe directeur is oud-Noordwijker. Van 1951 tot 1963 was hij werkzaam op de ge meentesecretarie te Noordwijk, het laatst als chef van de afdeling re gistratuur. In laatstgenoemd jaar vertrok hij naar Hillegom waar hij chef registratuur interne zaken werd. „Bliemswaard" heeft een capaci teit van 120 bedden en beschikt ver der over 32 bejaardenwonigen. De heer Wamelink was reeds enkele jaren secretaris-peningmeester van de slichting. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 3 Juli Rijksuniversiteit: De heer JAM Potters, geboren te Rotter dam en wonende te Münster is gepromo- verd tot doctor in de faculteit der wis kunde en natuurwetenschappen op proef schrift getiteld: ..Classification of almost homogeneous complex surfaces" De pro motie geschiedde cum laude. De promo tor was prof. dr. A H J M v d Ven De heer J Kruseman geboren te Am sterdam en wonende te Lelden is gepro moveerd tot doctor in dc faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld ..Onderzoekingen over de bouw van de eiwitmantel van al falfa mosaic virus". Dc promotor was prof. dr. H Veldstra. a Geslaagd kund. cx. Engelse taal- en letterkunde: mej. JAP M Langelaan (Hillegom). mej. J M van Toor (Vlaar- dlngen) mej. W L Janssen (Haarlem), de heren MAM Menken (Nootdorp). A P C Vendel (Den Haagl: doet ex. klass. taal- en letterkunde: dc heren A J F van Burink (Den Haag), P L Schoon- heim (Leiden). Waakhonden duurder NOORDWIJK B. en w. van Noordwijk stellen de raad voor de hondenbelasting voor waakhonden van f 15 op f 20 te brengen. Het ver schil met de heffing voor een „luxe hond" wordt dan slechts f 5. NOORDWIJKERHOUT De Dostduivenvereniging .De Duinklie- vers" hield een wedvlucht vanaf Chateauroux een afstand van 639 km. Uitslag: G. van dei Bu»g 1. 13, 17; C. P. van der Berg 3, 10, 11: Jac. Peeters 2: J. Duivenvoorden 4. 5, 8: Gebr. Passehier 7: H. Looijesteijn. 9; Gebr. Kruse 12; H. Dijkstra 14.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3