r Tankauto gekanteld Ds. Bakker verlaat Katwijk aan Zee Raad Koudekerk akkoord met grond voor woningbouw Grond AMF en lokalen in Oegstgeester raad Officier van justitie laakt handel in gebruikte auto's Scheepsbouwer Vreeburg kreeg onderscheiding EREVOORZITTER „EXCELSIOR" OVERLEDEN Toewijzing IvLM Voor 1.25, NIEUWE LEIDSE COURANT Nederland, België of Luxemburg b£tOS€ COURANT WOENSDAG 1 JUtl 1W KOUDEKERK Op de heer J. van Veen na was de raad gisteravond volledig. De agenda, die een twintigtal punten telde, werd in een be trekkelijk korte tyd behandeld. Tijdens de vergadering werd men ge trakteerd op koffie met koek: burgemeester Van der Linden was precies een jaar eerste burger van Koudekerk en gisteren kwam de 50.000ste bezoeker in het zwembad een duik nemen. Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs in Koude kerk aan den Rijn en Hazerswoude- Rijndijk krijgt de gevraagde mede werking van de raad om te komen tot de bouw van een nieuwe school. Zoals reeds eerder vermeld, zit men in Koudekerk met een groot te- kórt aan schoollokaliteiten. De be staande scholen krijgen een steeds grotere toestroming van nieuwe leer lingen te verwerken en men zit zo doende boordevol. Het is de bedoeling, dat voor het christelijk onderwijs een nieuwe school wordt gebouwd. De chr. school „De Rank" zal worden over genomen door de „Burgemeester De Herderschool" ten behoeve van de openbare kleuterschool. De inspecteur van het lager onder wijs gaat reeds met deze verschui ving akkoord, zodat bij de raad geen aanleiding was voor verdere vragen. Tevens kreeg het bestuur voor Chris telijk Onderwijs de gevraagde mede werking voor de aanschaf van leer lingensets en leermiddelen. Voor de „Burgemeester De Herderschool gaat de raad een krïdiet beschikbaar stel len van f 4.233,79 eveneens voor aan schaf van leermiddelen. Directeur Gemeentewerken De heer A. Goemaat werd met al gemene stemmen benoemd tot direc teur van Gemeentewerken te Koude kerk aan den Rijn. Besloten werd aan de woningbouw vereniging „Goed Wonen" een bouw terrein te verkopen voor 25 premie huurwoningen en 6 garages. Verder werd besloten voor een bedrag van f 181.000 aan de N.V. Delft- en Schie- land te Vlaardingen grond te verko pen voor 9 meanderwoningen voor f 95.000, grond voor de bouw van 8 drive-in woningen voor f 88.000 en grond voor de bouw van 23 garages voor f 36.000. Br jnnrdemvoningen De heer Heemskerk (KVP) vroeg voor wie deze woningen bestemd wa ren. Een zeker gedeelte woningen zijn voor werknemers van de hier gevestigde en bestaande industrieën waarvoor de industrie een zeker be drag gaat mee financieren. Kraanwagen in sloot ALPHEN Op de. in dit opzicht wel wat beruchte Ziendeweg tussen Nieuwkoop en Zwammerdam. raakte gisteren een vijftien tons kraanwagen van de fa. Van Nierop uit Alphen in een sloot. De kraanwagen reed van het erf van een boerderij en zakte, na iets te ver doorrijden weg in de berm, en kwam vervolgens in de sloot terecht. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor, maar het heeft uren geduurd voor men de kraanwagen weer op de vaste grond had. Beelden in park VOORSCHOTEN Vrijdagavond om half acht is de officiële opening van de beeldententoonstelling in het Burgemeester Berkhoutpark. De ope ning van deze tentoonstelling, be staande uit werken van leerlingen van de Vrije Academie voor Beel dende Kunst te Den Haag zal ge schieden door wethouder W. J. Iep stra. De beelden zijn opgesteld in het Berkhoutpark, waardoor bezoekers aan dit park vrijelijk de beelden kunnen bezichtigen. Contante wissel koenen AMSTERDAM. I Juli - Londen 8.7:- 1.7214. New York 3.64A-3.64H Montreal 3.37A-3 37,',. Parijs 77 4214-73.47",. Brussel 7.25".—7.25*;. Frankfort 9109-91.14 Stock holm 70.507055. Zürlch 84.35-84.40. Mi laan 58.17^458.22* 'i Kopenhagen 48.45- 48.50. Oslo 51.1214—51.17"». Wenen 14.09*4 14.10"i. Lissabon 12.81"»—12.83. Ook ging de raad akkoord met de verkoop van bouwgrond voor de bouw van 19 bejaardenwoningen ten oosten van het kerkgebouw van het Apostolisch Genootschap. Er was tegen deze bouw van de bejaardenwoningen ten oosten van het bovengenoemd kerkgebouw een bezwaarschrift ingediend door een bewoner van een bungalow in die omgeving. Aan de Vebo zal een subsidie wor den verstrekt, groot f 125 plus een beker voor de fokveetentoonstelling. Ook krijgt het vakantiecomité een verhoogde bijdrage van de gemeente voor haar vele activiteiten Dit gaat een bedrag worden van f 350. De heer H. Heemskerk (KVP) vroeg tijdens de rondvraag, hoe het zat met de uitgave van het blad Gemeente- post. Het is op de secretarie momenteel te druk; na september is er misschien weer tijd voor. VOORSCHOTEN Gistermiddag omstreeks half twee wist een tank auto-chauffeur bij de driesprong „De Zilverfabriek" op de Leidseweg een overstekende fietser het leven te red den door hem te ontwijken. De voor wielen van de tankauto kwamen daarna in de zachte berm en de met 8000 liter gasolie gevulde auto kwam op zijn kant terecht. Zowel de chauffeur als de bijrijder Burgerlijke stand van Voorschoten VOORSCHOTEN Geboren Pau- line, d v J C Reitsma en G N van Dalfsen; Remco AEGSzvWE Boerrigter en J L Vogelzang; Sybren G Th z v B R Barten en A C J Geene; Marco J L z v J J H den Boef en E J Stéensma; Onno H A z v H H MA Kanters en J C M A Rijnbeek; Claudia M E d v T Groot en E Verschoor; Jacobus L z v H P M van der Salm en A M A van der Goes; Mirella d v J H Hammer en D Westerman; Robert C z v H W Ca- pel en A D van der Vorm; Simon 7. v P van Woerkom en L J M Brom; Irene d v L Hendrikus en G Bors- boom. Ondertrouicd: Alfred K Wegener en Anna M Ottenhof te Leiden; Jo hannes T M Rooijakkers te Lisse en Dorothea C M van der Lans; Leo W Egtberts te Rotterdam en H C J van der Bijl. Gehuwd: Th R C Saunier en U H M van der Meij; C J Kok en M C Bakker. OEGSTGEEST In een openbare vergadering bespreekt de gemeente raad vanavond om half acht een tweetal onderwerpen: de verkoop van grond aan het Algemeen Mjjnwerkersfonds en de aankoop \an lokalen van bet oude Rijnlands lyceum aan de M. H. Tromplaan. Beide voor stellen kwamen in de vergadering van vorige week eveneens aan de orde, doch het eerste werd aangehouden en over het tweede ging men in besloten zitting. In het preadvies over de verkoop van de grond aan het AMF, die daarop de aanvullende vleugel van het Aert-van-Nescomplex wil bou wen. delen B. en W mede dat in 1961 het AMF de verplichting op zich nasn ongeveer drieduizend vier kante meter grond te kopen voor f 127.875. In 1962 bracht de gemeenteraad, op verlangen van de provinciale planologische dienst, hierin wijzi ging: het werd 2200 vierkante me ter voor f 93.775 <de prijs per vier kante meter bleef gel\jk: f 42.62). Boete Over dit bedrag is registratie recht noch b.t.w. verschuldigd. In dien het AMF de verplichting niet zou nakomen, zou het een boete van f 10.000 moeten betalen. Over de aankoop van de lokalen van het lyceum schrijven B. en W. de raad, dat het in juni 1969 ge noemde bedrag van f 170.000 kan worden teruggebracht tot f 110.000. Recht De heer J. J. L van Makkelenberg aan de Admiraal de Ruyterlaan had B. en W- een brief van 24 oktober 1958 in 'herinnering gebracht, waar in het toenmalige college toezegde dat de lokalen, binnen zes maanden na het verlaten ervan door het Rijn lands lyceum, zouden worden ver wijderd- De heer Van Makkelenberg is niet van plan de eerste vijf jaar gebruik te maken van zijn recht, voortvloei end uit deze toezegging (de ge meente laat de lokalen nog wel een paar jaar staan), maar wil wel de zekerheid dat dit recht na die vijf jaar nog wordt erkend. In een brief van 30 juni 1969 geven B. en W. die toezegging. Derlien fietsen bij de politie van Oegst geest OEGSTGEEST Degenen die een fiets missen, kunnen bij het politie bureau aan de Rhijngeesterstraat- weg eens gaan kijken of het ver voermiddel er staat. Er zijn t'hans dertien exemplaren, waarvan in de loop van het afgelopen kwartaal de eigenaars niet konden worden ach terhaald. Ook degenen die reeds aan gifte van vermissing deden- wordi aangeraden een kijkje te nemen- kwamen ongedeerd uit de ingedruk te cabine Ook de fietser kwam met de schrik en een verbogen fiets vrij. De rijkspolitie en de brandweer zorg den voor afzetting en brandbeveili ging- De tankauto werd voorzover de olie nog niet was weggestroomd, leeg ge pompt door een andere tankauto, 's Avonds om 7 uur werd de weg weer open gesteld voor alle verkeer De gehele middag ging alle verkeer over de linkerbaan. Brandweer moest poes bevrijden LEIDEN Gistermorgen moest de brandweer uitrukken om de poes van een bewoonster van de Cele- besstraat te bevrijden uit een ruim te tussen het plafond van de bene denverdieping en de vloer van de le verdieping. Veertien dagen gele den heeft in het huis van de vrouw een brandje gewoed. De brandweer maakte toen het plafond open. Sindsdien was de poes spoorloos. Nadat het plafond netjes was dichtgestuct hoorde men een klaag lijk gemiauw. IJlings ging het pla fond weer open. De poes maakte geen aanstalten om de vrijwel luchtloze ruimte te verlaten, maar een schoteltje melk deed wonderen. Vrouw wet zoontje onder vrachtwagen LEIDEN Een vrachtauto met aanhanger reed gistermiddag om streeks half vijf van de Rhijnzicht- weg de Morsweg op. Naast hem reed een bewoonster van de Bos- huizerkade met achterop haar zoon tje. De vrouw kwam in aanraking met de voorzijde van de aanhamrer en viel voor de achterwielen. Een van de wielen ging over het achter wiel van de fiets. De vrouw brak haar linkerschouderblad en haar linkerknie raakte ontveld. Het zoon tje brak zijn linkerbovenbeen. BENOEMINGEN LEIDEN Met ingang van de dag waarop hij zijn ambt zal aan vaarden is dr. mr. A. W. Reinink. thans wetenschappelijk hoofdmede werker aan de rijksuniversiteit te Leiden, benoemd tot gewoon hoog leraar in de faculteit der letteren aan de rijksuniversiteit te Utrecht om onderwijs te geven in de ge schiedenis van de bouwkunst. (Ko ninklijk besluit van 12 juni 1969, nr. 16). Motor meegenomen bij nieuwe inbraak op Hoge Rijndijk ZOETDRWOUDE Nada* het aan de Hoge Rijndijk enkele maanden rustig is geweest heeft men het afge lopen weekeinde ingebroken bij de fa. Kimman en Nautic N.V De dader is via een ruit aan de achterzijde binnengekomen, en heeft daar de deur geforceerd. Ontvreemd is een MERC 350 m van f 2995,-. gewicht plm. 60 kg. Wellicht had men haast om weg te komen, want zonder ac cessoires is er met deze motor niets te beginnen; en het zal moeilijk zijn om er nog aan te komen omdat de importeurs in Nederland op de hoog te zijn gesteld. Het nummer van de motor is bekend, ook bij de politie. Verder is een sextant van f 700.- ont vreemd. Het breekijzer heeft de da der achter gelaten. Het wordt op vin gerafdrukken onderzocht. ZOETERWOUDE Vrolijk wappe rende vlaggen op en rond de karakte ristieke scheepswerf in het hart van Zoeterwoude vormden gisteren de feestelijke entourage bij een zeld zaam jubileum: Jan Vreeburg was 50 jaar in dienst van Scheepswerf Hendrik Westhof. Er was een ont vangst ten huize van de huidige eigenaar, de heer P. Westhof. In een toespraak tot de heer Vreeburg ging de heer Westihof nader in op de werkzaamheden, die in de afgelopen vijftig jaar door hem zijn verricht en de ingrijpende ver anderingen, die in dat tijdvak heb ben plaats gehad. ..Als de vaste brug over de Noordbuursevaart" zal zijn gerealiseerd is het afgelopen met het schuitenwerk. waarvoor je uiteindelijk vijftig jaar geleden in dienst benrt gekomen". Hij betreurde dit voor de jubilaris, maar had groot respect voor diens aanpassingsver mogen. Zijn gTote liefde voor het oude pand heeft hij in de afgelopen jaren duidelijk gedemonstreerd met zijn niet gering aandeel in de restauratiewerkzaamheden. Burgemeester J. A. Detmers sprak van een groot plichtbesef. Hij had bijzondere waardering voor het werk van de jubilaris voor de Leidse jeugdbeweging. „Zoeterwoude is aan liet veranderen, evenals dit be drijf, het is een voorrecht, dat daar bij mensen worden gevonden zoals u. met liefde voor de arbeid". De burgemeester zag nog wel mogelijk heden tot instandhouding van de scheepswerf door trailervervoer. Daarna speldde burgemeester Detmers de heer Vreeburg het ere teken op verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in zilver. De heer P. Westhof bood een miniatuur schouw aan. een getrouwe copy van het vaartuig, waarvan de jubilaris er een paar honderd heeft gebouwd en enkele duizenden opgekalefaterd. Hierin was voor de heer Vreeburg nog een bijzonder aangename ver rassing verborgen. Nadat groepsleider B. Stikvoort. een vriend uit het Leidse jeugdwerk van de jubilaris, nog eens diens ver- Zware straffen opgelegd DEN HAAG „Dit l» nu waaruit blijkt hoe het er zo hier en daar in de handel met tweede-derde-of wel vierde hands auto's naar toe gaat Het publiek in het algemeen weet niet waar ingeruilde auto's blijven, maar hier hebben we dan een voorbeeld wat er op dat terrein alzo gebeurd Dit is geen kwaad, dat alleen maar in Alphen aan den Rijn woekert, doch in heel ons land wel wordt toegepast en daarom moeten duidelijke straffen worden geëist." Dit zei dinsdag de Officier van justitie bij de Haagse rechtbank voor dat hij tot zijn eis kwam van vier maanden gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk tegen een 35-jarige verkoper uit Nieuwkoop en diens 38-jarige collega uit Uit hoorn, die betrokken zouden zijn in een oplichtingsaffaire met auto's in Alphen aan den Rijn gepleegd. Een daar gevestigde N.V. die hoofd- 7.akelijk nieuwe auto's verkoopt als officiee' dealer, onderhield relaties met beide verdachten teneinde inge ruilde auto's te verkopen. Daarvoor mochten zij gebruik ma ken van de naam van de N.V. die ook de garantie verstrekte. Doch deze werd dan door de verkopers aan de N.V. betaald. „Dus in feite gaf de N.V. geen ga rantie". zo constateerde de president van de rechtbank. Maar behalve de inruilauto's van de N.V. verkochten verdachten ook ande re gebruikte auto's en ook daarvoor werd min of meer gebruik gemaakt van het adres van de N.V.. waar ook het kantoor en showroom waren on dergebracht. In het geval dat tenlaste was gelegd ging het over een auto. welike door een ambtenaar uit Hardinxveld voor f3800 was gekocht. Dat betrof een Volkswagen 1200. drie jaar oud, 50.000 km. gelopen, welk voertuig door ver dachten in Haarlem voor f2500 wac gekocht en aan de ambtenaar voor f 3800 verkocht, doch waarvoor de man mede door middels verdachten verkregen financiering, f 4000 betaal de. Doch inbegrepen de financiering over vier jaarikwam de auto op f5100. Narigheid „En daar heb je een nieuwe auto voor," constateerde de president van de rechtbank. Verdachten zouden hebben gezegd, dat het de auto van één eigenaar was. dooh het bleken er meerdere te zijn geweest. De nieuwe eigenaar kreeg er zoveel narigheid mee, dat toen hij in een Fiat 850 van verdachte een proefrit mocht maken, hij er daarmee vandoor ging. Uiteindelijk moest hij f250 bij betalen om die auto te houden. „En dat heet dan een goedkope auto kopen voor iemand met een zeer be perkt salaris." constateerde de presi dent van de reohflbanik. mr S. F. Kootte. De jong",te verdachte beschikte over zoveel spraakwater dat de president opmerkte: ,.U staat hier voor de recht bank en niet een auto te verkopen." Overigens geheel in deze lijn merkte de verkoper even later tot de presi dent op: „Als ik een auto verkoop, dan sta ik er voor in dat die voor honderd procent goed is. koopt u maar eens bij mij een auto voor uw zoon". Tevoren was er tu^en de president en verdachten ook een vinnige discus sie geweest naar aanleiding van een „ANWB-rapport" zoals verdachte een veillgheidsrapport noemde. ..Dat is heel wat anders dan een écht rapport, in een veiligheidsrapport •ttaat alleen maar iets met betrekking tot de veiligheid van het voertuig maar niets over de toestand van de motor, daar wordt niet eens naar ge keken. Je kunt hier altijd merken al6 er een verkoper terecht staat, die ra telt maar door." „Ik heb andere bij de ANWB een goede naam", verklaarde verdachte. „Maar u maakte maar even een winst van 50 procent." gaf de rechter terug „Ik heb de auto laten repareren." gaf verdachte te kennen. Merkwaar dig was de rol welke de directeur van de N.V. in deze affaire zou hebben gespeeld. De door verdachte van hem gekoch- de auto's gingen wel onder garantie verklaring van zijn bedrijf door, dat evenwel cok voor orderbevestigingen van auto's buiten zijn bedrijf gebruik werd gemaakt van briefpapier van de N.V.. zei de directeur als getuigen niet te hebben geweten. „Misschien werden die dan op uw kantoor gestolen." opperde de presi dent. „Misschien hebben inmiddels ontsla gen vertegenwoordigers die gegeven," aldus de directeur. De ambtenaar deelde mee de indruk te hebben gekregen, dat hij een auto kocht van de N.V.. „Anders had ik het niet gedaan". En ook, dat een een auto was van de oorspronkelijke eigenaar. Raak financieren Waarom hij inplaats van f3800 per cheque f 4000 gaf. aan de financie- ringsinstelling. wist hij niet. „Ach ja. in Nederlnd wondt maar raak gefinanciërd". constateerde de president. De betreffend VilkTwagen was af- komgig van een handelaar in Oegrt- geast. Verdachten verklaarden een in komen van f 15.000 te hebben, de oudste verdchte heeft een iravaili- de uitkering van plm. f350 per maand En u zegt twintig uur per dag te werken." zo mehkte een rechter op. De officier van justitie stelde, dat verdachten de ambtenaar hébben be wegen tot afgifte van f4000 onder het verhaal, dat het een auto was van de eerste eigenaar, terwijl de man ook de indruk had, dat de auto afkomstig was van de N.V. ..Het is nog maar de vraag, of en in hoe verre die directeur medeplichtig is aan het bedrog", aldus de Officier. „Er worden in de tweedehands autoverko pen methoden toegepast, die het dag licht niet kunnen velen en eeiwoudiige lieden als in dit geval, worden bij de neus genomen. Omdat hert de jongste verdachte was die in de affaire de boventoon voerde kwam de Officier tot genoemde eis. De verdediger, mr. Teekens vond het onjuist deze verddhten als „zonde bok" te beschouwen; Zij hebben slechts gedaan hetgeen in de auto handel gebruikelijk is, misschien wel iets. dat laakbaar is, doch volgens pleiter hebben zij niemand benadeeld zodat hij concludeerde tot vrijspraak. Vonnis op 11 juli. KATWIJK Afgelopen nacht overleed ii Katwijk de heer J. A. de Best, Boulevart 128. De heer De Best was erevoorzitter van de christelijke oratoriumvereniging „Excelsior", waarvan hij veertig jaar lang actief lid was. In 1965 legde hij het voorzitters schap van „Excelsior" neer, na ruim twee en twintig jaar de voorzitters hamer te hebben gehanteerd. Een jaar later nam hij deze functie weer op zich tot 1968. In 1966 werd hij met algemene stemmen tot erevoor zitter gekozen. Besuur en leden van de orato riumvereniging waardeerden het zeer dat de heer De Best altijd be langeloos het podium verzorgde. Ja renlang was de heer De Best ook bestuurslid van het bejaardenpen sion „Salem" in Katwijk, terwijl hij zich voorts inzette voor de vakbe weging van aannemers in het dis trict Leiden. Sinds 30 april j.l. moest de heer De Best. die 60 jaar is geworden, het ziekbed houden. diensten voor de jeugd had geschetst, bood hij als blijk van waardering een beschrijving van het „Soeter- woude" van 1632 aan. Op de daar bij behorende afbeelding van het oude dorpsbeeld komt ter plaatse reeds een scheepswerf voor. Op de drukbezochte receptie, die daarop volgde, bood wethouder S. Menken van Leiden, als eerste zijn stadgenoot gelukwensen aan. Directie ABN nu raad van bestuur AMSTERDAM - De Algemene Bank Nederland zal in verband met het ontvangen van de verklaring van geen bezwaar op de voorgestelde statuten wijziging, met ingang van heden de naam van de directie van de bank wijzigen in raad van bestuur. De tot dusverre fungerende onderdirecteuren hebben per gelijke datum de titel van directeur gekregen. AMSTERDAM - Het Nederlands emissie syndicaat inzake de publieke uitgifte van 300000 gewone aandelen Koninklijke Luchtvaart Mij NV. deelt mede. dat de bij haar leden op dins dag 24 juni jl. gedane inschrijvingen ten volle zullen kunnen worden toe gewezen. Ca rolus-exposi tie in Hillegom HILLEGOM Vanmiddag om 5 uur opent de wethouder van onder wijs en cultuurzaken, de heer Jae van der Vinne, in de Raadhuistuin een expositie van beeldhouwwerken van de Caroluskring Vanmorgen zijn uit Waddinxveen de kisten met kunstwerken aangekomen. Enkele le den van de Caroluskring hebben zich belast met de opstelling tussen de majestueuze bomen van de Hoftuin. Mejuffrouw A. Berck houdt een wa kend oogje in het zeil. Onder de geëxposeerde werken be vinden zich enkele beelden in beton van Frans van der Veld uit Lisse Het werk van deze kunstenaar is al eerder geëxposeerd in de Linnaeus- hof. Ook treft men werk van hem aan in de Don Boscoschool te Lisse. Agnes Berck uit Scheveningen werkt vooral in kunststeen. Van haar staan o.a. de beelden „Slapende hond", „De Zee" en „Een jong meis je" op de expositie. Pieter Biesiot uit Den Haag heeft de betonnen werken „Kip", „Water spuwer" en „Handslag" ingestuurd. Van Maart van der Burgh uit Delft komt een „Acrobate" in beton en houten „Draak", terwijl van Peter de Leeuwe uit Den Haag „Zwemmers" in brons te zien is. Erna Postuma zendt van kunststeen „Moeder en Kind" en „Koe en Kat" in. De tentoonstelling zal tort 23 juli zijn geopend. Duivensport in Lisse LISSE De Oude Blauwband nam deel aan de wedvlucht vanaf Fosses over een afstand van 380 km. Hieraan namen 76 duiven deeL De prijzen vielen ten deel aan: A. Bal kenende 1; C. Oppelaar 2, 12 en 18; C. Zuidhoek 3, 4, 9 en 14: D. de Zwart 5; M. de Vreugd 6; Th. van der Ploeg 7 en 8; A. Tulen 10; Q Doeswijk 11; Mijnders Duij ven bode combinatie 13 en 16; B. Roodenburg 15 en 17 en Nic. de Kuyper 19. De eerste duif kwam aan om 11.47 en laatste duif om 12.17 uur. De Luchtklievers nam deel aan de wedvlucht vanaf Chateauroux, een vlucht van 640 km. Er namen 78 duiven aan deel. De prijzen van deze vlucht vielen ten deel aan: H. Dui venvoorden 1, 6 en 25; P. Bersee 2; Jac. van Es 3; H. 't Hort 4, 7, 9 en 19; Q. Doeswijk 5, 8 en 23; D. van Ruiten 10 en 17; J. van der Hulst 11; H. van Diest en Zn 12, 14 en 18; Aad van Diest 13 en 15; H. van Kesteren 16 en 20; Joop van Diest 21; J. Mol 22; A. de Borst 24 en Chr. de Bruin 26. De eerste duif werd geklokt om 15.58 en de laatste om 18.14 uur. NOORDWIJK Monica M. van Egmond-van Rooijen uit Noordwijk slaagde te Doetinchem voor de akte N XX (K. en O.) met het hoogste aantal punten. KATWIJK AAN ZEE De pre dikant van de gereformeerde kerk van Katwijk aan Zee, de 37-jarige drs. W. Bakker, heeft een functie aanvaard als wetenschappelijk amb tenaar I aan de theologische facul teit van de Vrije Universiteit te Am sterdam. Hij zal zich in de hoofdstad in het bijzonder met de kerkgeschiede nis gaan bezighouden. Met vrouw en sedert vier weken vier kinde ren verlaat ds. Bakker Katwijk, waar hij sinds 1964 heeft gestaan Eerder, sedert 1960, was hij predikant in Blokzijl. De benoeming van ds. Bakker die in Katwijk de zorg had voor de Hoornespolder en de wijk rond de Triumfatorkerk gaat officieel per 1 september in. RIJNSBURG Ds P. J. Dorsman uit Staphorst zal vrijdagavond om 8 uur in dc zaal achter de christelijk gereformeerde kerk een spreekbeurt vervullen voor de Hervormde Evan gelisatie. ongeacht de periode, gaat de naar uw vakantieadres in Voor andere landen wordt 0,40 per dag extra berekend. Wilt U om helpen door: dit formulier met BLOKLETTERS in te vullen en te zor gen dat het uiterlijk EEN WEEK vóór u op reis gaat in ons bezit is? uw vakantieadres NIET per telefoon, aan de bezorger of via een girostrookje op te geven? Indien u zich niet aan deze voorschriften houdt kan vertraging in de verzending voorkomen. In verband met de beperkte personeelsbezetting van onze admini stratie op zaterdagmorgen verzoeken wij u vooral de voor zaterdag bestemde adreswijzigingen tijdig aan ons door te geven. ABONNEE STRAAT WOONPLAATS Zend mijn krant naar onderstaand vakantieadres: Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending: Deze opgave, geplakt op briefkaart (20 ct.of in enveloppe (25 cent) zenden aan de Nieuwe Leidse Courant, afd. abonnementen, postbus 76. Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4