VLEET Noordwijk won vierkamp Tot ziens in het hemels Jeruzalem Zomeravondconcerl in Sassenheim Vrachtwagen in brand THE MOD IN KATWIJK Bromfietser over de kop BOEIEND SPEL IN SPORTPARK Ds. H. Scholte bij afscheid: KATWIJK LEUKE BIJVERDIENSTE VOOR SCHOLIER In botsing met doktersauto GEEN SPORTDAd IN N00RDWIJI Visserij nieuws bij de VIER AUTO'S VERNIELD GEMEENTE VOORHOUT Noordwijkse strand is brandschoon NIEUWE LEIDSE COURANT SASSENHEIM Het was jammerdait voor het zomeravondconcert, dat vrijdagavond op het muziekpodium aan de Parklaan door het Chr. Harmoniekorps Crescendowerd gegeven, zo weinig belangstelling bestond. Welgeteld waren er 45 mensen. Verheugend was dat vijftien jon geren aandachtig luisterden. Wel- lidht was dit een gevog van het feit dat er van de twintig leerlingen, die het korps telt, er zes waren die meespeelden, onder wie enkele van 10 jaar. „Crescendo" olv. dirigent J. van Ossenbruggen begon het concert met „Putrance and march" van Sul livan. Verder bestond het program ma uit zeven nummers o.m. „Vasten- avondmuziek" van Pijnschoten en de moeilijke maar mooie ..Americain Polksuite" van Waltere. Gesloten werd met „PsaAm 150" in een bewer king van Tiemerama. SASSENHEIM In het afgelopen weekeinde hebben zich weer enkele verkeersongevallen voorgedaan. Vrijdagmiddag raakte op de Provin ciale weg ter hoogte van het zwem bad een vrachtwagen in brand waarschijnlijk ten gevolge van kortsluiting. De brandweer was vrij wel direct ter plaatse daar een brandweerauto over dezelfde weg kwam aanrijden. Met een kool- z uur-sneeuw en droogpoederspuit kon het vuur worden bedwongen. Niettemin was de cabine van de vradhtwagen uitgebrand, de voorruit gesprongen en was er aanzienlijke schade aan de motor. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Om half drie zaterdagnacht reed de bestuurder van een Ami-perso- nenwagen op de Provinciale weg verkeerd langs de bebakening, die daar i.vm werkzaamheden is aange bracht. De onfortuinlijke automobi list kwam met zijn wagen in het zand terecht en verspeelde een wiel en een portier. Hij liep geen letsel op. Postduiven De Blauwband SASSENHEIM Uitslag van de wedvlucht van de postduivenvereni ging „De Blauwband" met oude dui ven op zaterdag vanaf Survilliers. Afstand 375 km. Gelost om 6 u. 10 min. In concours 146 duiven. Aan komst le duif 11.50.46. Snelheid 1105 per m. Aankomst laatste prijsduif 12.08.14. Snelheid 1049 m.p.m. Uifbfla-g: A. van Dam 1, 3; A. de Goey 2. 11, 19; L. Slikkerveer 4. 15; Th. Onderwater 5. 28, 30; G. Ammer- laan 6. 17, 22, 23; J. Möhlmann 7; Gebr. Kruik 8. 10, 34, 37; H. v.d. Lans 9, 14. Mevr. Slootweg 12, 16, 18; G. Rewijk 13. 21. 29, 35; Gebr. v.d. Kraan 20; A. v.d. Kwast 24; T. v. Haaster 25; H. Spaargaren 26, 36; J. Haver 27; Gebr. v.d. Krogt 31, 32; L. J. Drost 33. SASSENHEIM Gisteravond kwart voor 9 raakte van een brom fietser. die op het rijwielpad nabij de Menneweg reed, het voorspat- scherm los waardoor het voorwiel werd geblokkeerd. Hij sloeg over de kop en moest met hoofdverwon dingen en een hersenschudding per ambulance naar het Academische Ziekenhuis te Leiden worden ge bracht Sneldammen in Rijnsburg RIJNSBURG De Rijnsburgsche damclub hield voor de eerste maal in haar bestaan een toernooi voor het sneldamkampioenschap van Rijnsburg. Hieraan kon iedereen meedoen. Inzet was een beker. Er werd gespeeld in twee groepen. Uitslagen waren: groep A: D. Kromhout (oud RD-Cer) 9 punten uit 6 wedstrijden; P. van Egmond: 9 uit 6; Joh. Kromhout: 9 uit 6; L. Doornheim: 8 uit 6; G. v. Delft: 4 uit 6; D. v. Eee: 3 uit 6 en M. v.d. Burg: 0 uit zes; Groep B: G. van Zuilen: 10 uit 6; R. Kromhout: 8 uit 6; A. Vletter: 7 uit 6; M. J. Schijff: 7 uit 6; Jac van Delft: 5 uit 6; H. Verkuil: 3 uit 6 en Jac Oudshoorn: 2 uit 6. Voor de finale trok Joh. Kromhout zich om begrij pelijke reden terug. De uitslag was: Daan Kromhout: 6 uit 3 (kampioen), G. van Zuylen: 4 uit 3. P. v. Eg- mond: 2 uit 3 en R. Kromhout: 0 uit 3. RIJNSBURG Dinsdagavond om 8 uur zal loco-burgemeester W. L. van der Gugten in het raadhuis een tentoonstelling van de Rijnsburgse smalfilm cn dia-amateurs openen. De bewoners van de vlakbij gele gen „Sohutse" beluisterden het mooie concert door hun ramen open te zetten. Van de zijde van het ge meentebestuur gaf wethouder Mazee blijk van belangstelling. KATWIJK Ze noemen het „The Mod". Dat winkeltje in de Louwe straat. Er wordt allerlei „exclusiefs" verkocht. Daarom geen „winkel", maar „boetiek". Dat klinkt beter. Daar komt men vlugger op af. Je denkt er heel wat te vinden. Dat doe je ook, maar het is er heel klein. Dat past bij tegenwoordig. Het is er nog niet druk. Dat wordt het waarschijnlijk ook niet. „The Mod" is er immers niet voor iedereen. Hier zoek je wat anders. Een Spaanse pantalon een jack uit Londen, een tricot-polo-shirt of een getailleerd overhemd met een kanten randje. Je schrikt van de bel. Nog een klant. Lang blond haar en een leuk baardje. Begint gelijk te snuffelen tussen de broeken. Hij vindt niets en vertrekt. Het rek broeken wiegelt nog wat na aan de grove touwen tot het plafond. Er is nog een deur. Voor de andere sekse. Twee meisjes, niet zo hip, zoe ken een broek. De verkoopster, ge kleed in Mod-mode, verwijst ze naar het mannenrek. Ze vinden wat en verdwijnen in het pashok. Er wordt een plaatje opgezet. Gelijk sfeer, hè! Trouwens, de muren zijn ook leuk. Een tussenwand met honderd pen tekeningen en de damesafdeling met tweehonderd modeplaatjes. Zwart plafond en een paar schijnwerpertjes doen de rest. Het hangt er nog niet zo vol met kle ren. Dat geeft ook niet. Je weet nu al niet wat je kiezen moet. Er zijn geen twee jurkjes dezelfde. Maar ja, wat willen die Katwij- kers. Moeilijk te zeggen. Eerst maar een paar weken uitproberen. Dan zien we wel wat er nog bij moet komen. Bridgeclub De Brug KATWIJK Voor de door bridgeclub ..De Brug" In het café-restaurant ..Cleyn Duin" georganiseerde visserijdrive bestond zeer grote belangstelling. Er speelden In deze drive tachtig paren verdeeld over tien groepen. Degenen die als eerste in elke groep eindigden, gaan naar de finale; de nummers twee en drie ontvingen een prijs. Uitslagen: groep A: 1 B Esslng—Stlkkel- man (Alkmaar): 2 echtpaar De Vrlndt (Leiden): 3 mevrouw Tlelkemeljer—partner (Leiden). Groep B: 1 mevrouw Scheffel— Hendriks (Rotterdam); 2 dames Scholte— Witteveen (Amsterdam); 3 A Lenaers— Kiel (Leiderdorp); groep C: 1 dames M Parlevllet—Tielkemeijer (Katwijk); 2 P Kras—partner (Amsterdam); 3 mevrouw Van der Bijl—Veldhuyzen (Leiderdorp); groep D: 1 echtpaar Vreeswijk (Amster dam); 2 echtpaar Verkerk (Haarlem); 3 P Tapke—Lokenberg (Lelden): groep E: 1 echtpaar Van der Drift (Lelden); 2 dames De Jong—Van Gelder (Lelden); 3 H Booy—Karstens (Lelden); groep F: 1 J van der Marll—Hermans (Katwijk); 2 De Geus—J Merel (Leiden); 9 echtpaar Munnick (Haarlem); groep Gr 1 echtpaar Duyndam (Noordwijk); 1 Van Houiïen— Zimmerman (Rotterdam); 3 mevrouw Van Holten—partner (Lelden); groep H: 1 echt paar Koolbergen (Amstelveen): 2 echtpaar Jansen (Utrecht); 3 ScholteWltteveeen (Amsterdam); groep I: 1 Borst— Kasteln (Delft); 2 C den DuikC Varkevlsser (Katwijk); 3 Beyer—Louwersen (Hllle- gom); groep J: 1 J Vreeburg—Brugstraten (Katwijk); 2 mevrouw De Leeuw—partner Cs-Gravenhage)3 echtpaar Theslngh (Lel den). Open lueli t samen koms 1 in Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag avond 8 uur wordt op de boulevard (bij de Oude Kerk) een openluchtsa menkomst gehouden. Spreker is de evangelist A. van der Sande uit De Bilt. Het Gereformeerde Kerkoor ver leent medewerking. (Bij ongunstig weer achter de Oude Kerk). KATWIJK AAN DEN RIJN Het bouwfonds voor de nieuw te bouwen Gereformeerde kerk heeft na een jaar activiteiten in kas f9250. KATWIJK Duizenden be zoekers waren zaterdagavond ge tuige van het fraaie vuurwerk dat op het strand nabij restaurant „de Zwaan" werd afgestoken. Om 10 uur gingen de eerste pijlen de lucht in. Het vuurwerk was één van de onderdelen vam. de feestweek die door de plaatselijke V.V.V. in Katwijk is georganiseerd en tot en met zaterdag 5 juli al duren. G.A.B. Katwijk is verhuisd KATWIJK Het kantoor van het Gewestelijk Arbeidsbureau Leiden, dependance Katwijk, is verplaatst van Zeeweg 125 naar het Marktter rein. Openingstijden maandag t/m donderdag van. 8.30 - 12.00 uur, woensdag van 19.00 - 20.00 uur, za terdags van 9.00 - 11.00, uur (alleen voor visserij bemiddeling). KATWIJK Ter gelegenheid van de verjaardag van prins Bernhard werd zaterdag een lampionoptocht gehouden in het Koestalkwartier. De harmonie „Katwijk", begeleidde de optocht, met pittige marsmuziek. MAANDAG 30 JUNI 14 NOORDWIJK Ter gelegen heid van het 60-jarig bestaan van de Oranjevereniging Noordwijk- Binnen werd zaterdagmiddag in het gemeentelijk sportpark een vierkamp gehouden tussen Kat wijk, Noordwijkerhout, Voorhout en Noordwijk. Enthousiaste ploe gen dames en heren hebben bij de verschillende onderdelen elkaar op sportieve wijze de eer beturist. Heel wat toeschouwers hebben op deze mooie zomer middag met veel plezier naar de prestaties gekeken, al viel de be langstelling voor dit uitstekend voorbereide evenement over het geheel genomen toch wel tegen. Na de opmars van de ploegen, hield dr H. Kruyt, voorzitter van de jubilerende oranjevereniging, een korte toespraak, waarin hij niet minder dan vijf burgemeesters verwelkomde, want behalve de he ren Vermeulen, Bosma, Van Stol wijk en mr Bonnike, bleek ook de burgemeester van Zuidlaren aan wezig om als jurylid te fungeren. Aan de vierkamp was een half jaar organiseren voorafgegaan. Toen de gemeentevlaggen waren gehesen be. gon de vierkamp met skiën, tevens één van de leukste nummers van de middag. Gelijktijdig zich op twee ski's voortbewegen en bovendien nog hindernissen nemen en een sla lom uitvoeren, bleek geen eenvou dige opgave. Noordwijk werd eerste met een tijd van 1.6.8., tweede werd Noord wijkerhout, Katwijk eindigde op de derde plaats en Voorhout werd vieTde (tijd 3.12.7). Een draagrace werd uitgevoerd door ploegen van zeven heren en drie dames. Twee dragers moesten de rest van de ploeg weg dragen wat in het bij zonder voor het Katwijkse team, dat de meeste „zware jongens" in haar gelederen telde, heel wat in spanning vergde. Bij dit onderdeel werd Voorhout door de kritische jury bijna gediskwalificeerd op ver moeden van het wisselen van dra ger, maar gelukkig viel het alles ALPHEN Na ruim tien jaar de gemeenten van Alphen aan den Rijn en Bodegrayen te hebben gediend, heeft ds. H. Scholte, predikant van de Gereformeerde Kerken (vrijgemaakt; gistermorgen afscheid genomen wegens vertrek naar Rotterdam-Zuid. Deed ds. Scholte op zondag 19 april 1959 intrede als predikant van de genoemde Gemeenten in de bovenzaal van het café-restaurant Centraal, na te zijn bevestigd door ds. Drost uit Gouda, bet afscheid had plaats in de kantine van de gemeentelijke sociale werkplaats ,.De Binnenhaven", waar nu de zon dagse diensten worden gehouden. Ds. Scholte heeft in die tien jaar zijn Gemeente te Alphen a.d. Rijn maar weinig zien groeien. Maar het gelaat is, letterlijk en figuurlijk, wel veranderd, want zij die destijds de gemeente vormden, zijn vrijwel alle naar elders vertrokken. De afscheidsdienst werd o.a. bij gewoond door: burgemeester Gallas met zijn echtgenote: de heer A. de Lange, bedrijfsleider van de Binnen haven; afgevaardigden van de clas sis Gouda. Leiden, Woerden, waar onder Alphen aan den Rijn ressor teert; de gemeente te Rotterdam- Zuid en oudleden van de Gemeente. De afscheidspreek handelde over Hebreëen ll 1-3, het hoofdstuk waarin wordt gesprokenover de ge loofsgetuigen. Het thema van de prediking was: De opwekking tot trouw volharden. Drie gedachten werden ontwikkeld: 1. Deze opwek king wil u doen rekenen met hen die u uit het verleden toespreken;2. deze opwekking wil u doen letten op thema, Die voor u is uitgegaan;3. opwekking wil u bemoedigen bij de tegenspraak met wat Christus' voor ons heeft gedragen. Betekenis geloof Ds. Scholte wees in zijn prediking op de betekenis van het geloof: vast houden aan Gods beloften; niet ver tragen, maar standvastig zijn. Het geloof is zeker van wat beloofd is. De bekende gelovigen uit het Oude Testament zijn als zodanig genoemd geëerd in de Schrift, ook al werd daar niet altijd met zoveel woorden over hun geloof gesproken. De kracht van hun geloof werd reeds in het verleden openbaar. De vaderen hebben een loffelijke getui- egnis ontvangen. Dat geschiedde in de regen die Hij hun bij hun leven gaf; en na hun sterven geschiedt dat in de Heilige Schrift, die ons hun daden vermeldt. Dankzij het geloofsinzicht ontdek ken wij een andere wet dan die der dagelijkse ervaring; namelijk dat alles wat wordt gezien zijn oorsprong niet dankt aan de zichtbare dingen, maar aan de almachtige wil van God. Ds. Scholte riep de gemeente op te blijven bij het volle Woord van God en zich onvoorwaardelijk hieraan te binden, en aan de belijdenis der va deren. Tot ziens in het hemels Jeru zalem, besloot hij zijn prediking. DE NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt voor direct EEN BEZORGER TE KATWIJK (omgeving Hoernes) Moge de Here ons nabij zijn en ge nadig. Nu en voor altijd. Verrekijker In een afscheidsbijeenkomst, die vorige week reeds was gehouden, kreeg ds. Scholte als cadeaus aange boden: een verrekijker, een bandre corder en een boek van Alphen aan den Rijn. En door de kinderen waren tekeningen, naar een bepaaldé ge dachte, uitgewerkt, zelfs door de kleuters, die ds. Scholte werden aan geboden en nog zullen worden inge bonden. Het waren even zovele b- wijzen, dat ds. Scholte waardering odervond van zij Gemeente. HAZERSWOUDE Op het kruispunt GemenewegDorpsstraat botsten vanmorgen de auto van dokter P. J. Meyst en de wagen van een dame met vier kinderen uit Zoetermeep tegen elkaar. De dokter kon na behandeling in het ziekenhuis naar huis terugkeren; de dame heeft waarschijnlijk een hersenschudding. Zij liep, evenals twee van de vier kinderen, vlees wonden op. De beide andere kin deren konden naar huis. Minicupsfeer in Nieuwkoop NIEUWKOOP Zaterdag heeft op het sportterrein van de Sport vereniging „Nieuwkoop" een soort „mini-cupsfeer" geheerst. Het was de grote dag van het schoolvoetbal- toernooi van eerste en tweede teams van de vier plaatselijke scholen, de RK school, de Chr. Ma- ranathaschool en de Pieter de Graafschool van Nieuwkoop, en de Sint Antoniusschool te Noorden. De eindstrijd ging tussen de Pie ter de Graafschool 1 en St. Anto niusschool 1. Bij een overwinning van de Noordenaars zouden die scholen gelijk geëindigd zijn, maar de Pieter de Graafschool had aan een gelijk spel voldoende om zich winnaar te kunnen noemen en maakte geen fout, al namen de Noordenaars aanvankelijk de lei ding. De Nieuwkopers wisten onder uitbundig enthousiasme gelijk te - maken. Het was daarna een be nauwde periode voor het Nieuw- koopse doel met schoten tegen lat en paal maar het bleef bij een ge lijk spel. Na afloop reikte de secretaris van de Sportvereniging Nieuwkoop, de heer Rommen, de fraaie wisselbe- keT en de medailles uit. Uitslagen; Antoniusschool I—Maranatha- school I #—1. Pieter de Graafschool I— Kath. School N'koop I 3—2, Pieter de Graafschool 2—Antoniusschool 2 4—0. Kath. School N'koop 2—Maranathaschool 2 7—0. Maranathaschool 1Kath School N'koop 1 04, Pieter de Graafschool 1—Antonl'us- 0—0, Pieter de Graaffschool 1—Antonius school l 1—1. Pieter de Graafschool 2— Kath. School N'koop 2 2—2. nog mee. Noordwijk ontwikkelde een aparte techniek door zijn licht en zwaargewichten over de schou der te dragen. Dit leverde de ploeg de eerste plaats op. De uitslag luid de veTder: 2 Katwijk, 3 Noordwij kerhout, 4 Voorhout, Bij de dozenproef ging het er om twaalf dozen op een draagkruis te vervoeren, waarbij uiteraard ver schillende hindernissen genomen moesten worden. De dames ver zorgden de heenreis, terwijl de heren de veel moeilijkere taak hadden de dozen weer terug te brengen. De stevige bries op het veld maakte de uitvoering zeker niet eenvoudig. De uitslag was ge lijk aan die van de draagrace. Burgemeestersrace Een door vraagtekens aangege ven programmapunt was de bij drage van de burgemeesters van de vertegenwoordigende gemeenten, in een kamp op de skelter. Behalve de vaardigheid speelde uiteraard ook de leeftijd een rol. Burgemeester Van Stolwijk boekte hierbij het eerste succes voor Voorhout. Mr. Bonnike redde de eer van Noord wijk, de heer Bosma veroverde een derde plaats voor Noordwijkerhout, terwijl de heer Vermeulen (Kat wijk) als vierde eindigde. Dr Kruyt bedankte hen voor de sportieve bijdrage aan de vierkamp. De zandzakkenrace was als kijk spel een vrij simpel nummer, maar voor de teams bleken de laatste zakjes het zwaarst te wegen. Uit slag: 1 Noordwijk, 2 Noordwijker hout, 3 Katwijk, 4 Voorhout. Een bijna acrobatische toeren vergend nummer was de banden race. Leuk om te zien, waarin Noordwijkerhout winnaar werd, gevolgd door Noordwijk, Voorhout en Katwijk. De laatste opgave, de kelnerproef, was verreweg het meest amusant. Het ging er om, zittend op een balk boven een met water gevuld zeil, zoveel mogelijk blikjes op een blad over te brengen. Daar bij werd men belaagd door een tegenspeler, die met een zandzak gooide. Eervol kwam Noordwijker hout aan de kop met 41 blikjes, Voorhout slaagde er in 16 blikjes over te brengen, Katwijk 8 en Noordwijk 3. In het eindklassement van de vierkamp werd Noordwijk winnaar met 22 punten, Noordwijkerhout 20, Katwijk 15 en Voorhout 13 punten. Het progTamma werd afgewisseld met pittige marsmuziek van „De Echo der Duinen" en „Excelsior". Dr Kruyt reikte de prijzen uit. Verschillende dankwoorden werden gezegd, waarbij het oudste com missielid, de heer L. J. van der Meer, de voorzitter van de O.V. dank bracht voor diens belangrijke aandeel aan het succes van de vier kamp. Het festijn werd besloten met een massale taptoe. Dit bijzonder goed geleide muzikale slot van de mid dag werd uitgevoerd door de plaat selijke muziekkorpsen „Crescendo", „De Echo der Duinen", „Excelsior", twee korpsen uit Katwijk en één uit Noordwijkerhout en Voorhout. NOORDWIJK De sportmiddj voor de Noordwijkse schooljeugd,? de oranjevereniging Noordwijk-I nen traditiegetrouw ter gelegenhj van de verjaardag van prins Bq hard organiseert, heeft dit jaar j doorgang kunnen vinden. In verband met de vierkamp de 60-jarige O.V. was de sport een week vroeger gepland. Op brieven, gericht aan de hoofden i de verschillende scholen, waarin medewerking aan de sportdag wi verzocht, kwamen slechts enkele 1 acties binnen en dat was voor het ll stuur aanleiding de sportdag afl gelasten. NOORDWIJK In de data van vergaderingen van de Noordwijl gemeenteraad, die gewoonlijk op derde dinsdag van de maand plaal vinden, zijn met het oog op de kantietijd enkele veranderingen bracht. De eerstvolgende vergadering wa gehouden op dinsdag 8 juli, terv» daarna niet eerder wordt vergade dan donderdag 21 augustus. RIJNSBURG Morgenavond o 8 uur zal in het raadhuis Rijnsburg de officiële opening pi: hebben van een tentoonstelling de Rijnsburgse Smalfilm en Amateurs. De opening verricht loco-bur| meester W. L. v/d Gugten. OEGSTGEEST Een 16-jari| scholier uit Noordwijk werd vrijdi op het fietspad langs de Rijnzichtwe met zijn bromfiets ten val gebrad door een bal, waarmee jongens aa 'Jt het spelen waren. Hij kwam er mf T de schrik vanaf maar zijn kleding p brommer waren beschadigd. IJMIIIDEN In de Noord wordt de Nederlandse eer nu nog maar hoog gehouden door twee treilers; de KW 81 Johanna Henderika en de IJM 36 Kemphaan. De rest van de treilervloot zit achter de haring aan. Dat was in de afgelopen week in de IJmuldense vishallen best te merken. De produk- tie lag ver onder de normale aanvoer. Voor de voorziening aan ronidvis was de handel voor het grootste ge deelte aangewezen op de grote kottere die in de omgeving van 56 NB rede lijke vangsten boekten. De Johanna Henderika verscheen ook aan de markt. Dit schip had onder meer 1100 kisten koolvis in de ruimen. Met deze schaarse weekproduktie was de han del heel wat gretiger dan enige tijd geleden. Toen verdween het gros naar de buitenlandse viameelindustrie. nu kwam deze instantie er niet aan te pas. De grote zwarte soort zat soms tegen de honderd gulden. De kleine zwarte koolivis ging dikwijls voor veertig gulden van de hand. Dit totaal bracht de koolvis in de onderste gele deren van de aanvoerlijst. De eerste positie was nu afgetekend voor de schoL De loggers en kotters verzamel den van deze vissoort ruim 4000 kisten. De belangstelling viel niet te gen. De 9chol 2 tekende voor een al leszins aanvaardbare top van 56. Al leen vrijdag zat de klad er een beetje in. Toen werd op de laatste afslag niet meer betaald dan 17. De grote en grootmiddel klommen enkele keren boven de vijftig gulden. Onder de 29 kon men niet terecht en dit leverde een redelijk weekgemiddelde op. De kleinmiddel en de schol 1 bleven een fractie van de vijftig gulden ver wijderd. Voor de schar moest een uit eenlopende interesse worden geconsta teerd. De goede kwaliteit bereikte een hoogde bod van 43. de mindere soort bracht het vaak niet verder dan tot een sohamelijke notering van een tientje. Er was wat meer tarbot dan in de voorgaande weken. Voor de weegexemplaren werd door elkaar ge nomen vijf gulden per kilo betaald, de kleinere soort schommelde tussen f 222 en f 160 per 50 kilo. Met 60.000 kilo was de tong niet best vertegen woordigd. Hierbij moet wel worden bedacht dat een groot aantal vaartui gen de jacht op de platvis heeft ver wisseld voor die op de rondvis. De top was ook ditmaal voor de eentjes. Deze soort tekende voor een top van 7,27. Vrijdag trad' een Inzinking in. Op de laatste ronde daalde de koers tot f 3.70. De kleinmiddels was aan het be gin van de week goed voor een hoogste bod van 6,86. Vrijdag bleef de notering bij de laatste ronde op f 3.63 hangen. De slips maakte in die periode een val vam 5,77 naar 3.23. De grote en grootmiddel schoten dinsdag en woensdag een stuk boven de vijf gulden maar ook deze soorten gingen vrijdag door het prij zenlint. Zij zakten een stuk onder de vier gulden. Dankzij de inspanningen van de Geen voorrang KATWIJK Door het niet ver lenen van voorrang van een Duitse automobilist aan een van rechts ko mende bestelauto, ontstond op het kruispunt Karei Doormanlaan-J. van Brakelstraat-Kortenaerstraat, zon dagmiddag rond 2 uur een geweldige ravage. De bestuurder van de bestelauto die geen voorrang kreeg, raakte de macht over het stuur kwijt en schoot via een plantsoen de Kortenaerstraat tn waar twee geparkeerde auto's wer den geramd. Hij bekwam een hoofdwond en moest worden overgebracht naar het Academisch ziekenhuis in Leiden. De Duitse personenauto werd geheel ver nield, de andere auto's flink bescha digd. KATWIJK Vanavond om 8 uur wordt in de U. N. I. -zaal aan de Wethouder Ouwehandstraat een bij bellezing gehouden. De heer Jb. Klein Haneveld uit Bodegraven zal spreken over De Grote Verzoendag. grotere kotters was er heel wat schel vis. Zdj brachten 1500 grote en 800 kleine kisten aan de wal. De kleinste soort was in de meerdertieid. Aan het begin van de week was de vraag ste vig. De koers liep toen soms op tot f 56. Vrijdag liep het niet zo best. Op de laatste afslag werd veelal niet meer betaald dan 17. De grote schel vis haalde een hoogste bod van 66 en was onder de 47 niet te koop. De pennen bereikten eenzelfde top maar deze soort moest later meer terrein afstaan. Vrijdag daalde de notering tot f 27. Aan wijting werden uit alle hoe ken en gaten 750 grote en 600 kleine kisten aangevoerd. Ook in dit geval was de belangstelling in het begin groter dan aan het eind. De gestripte wijting kon ziah na een inzet van 37 nog enigszins handhaven, maar de dichte soort moest er donderdag aan geloven. Verscheidene partijtjes wer den toen een prooi van de vismeelin- dustrie. Bij de 2500 kisten gul en ka- beljouw had de kleinste guLsoort met ongeveer 2000 kisten duidelijk de overhand. Voor de kaitencentrale was er toch geen werk aan de winkel. De notering schommelde tussen f 48 en f 24 en dat ging deze instelling verre boven de pet. De grote- en middelgul deden soms 55 en lieten zich onder de 38 niet verkopen. Voor de kabel jauw kon een bevredigende be langstelling worden geconstateerd. De grootste soort zat woemrdag met een hoogste bod van 156 hoog op het prijzenpaard. Vrijdag was de animo geringer maar met een laagste note ring van 94 werd toch een goed weekgemiddelde bereikt. D~ middel- kabeljauw bleef met een notering van 142 tot 90 niet ver achter. Met 6700 exemplaren waren de stijve kabeljau wen goed vertegenwoordigd. Voor tien grote hadden de exporteurd woensdag 114 over. Hiervan moest later ongeveer dertig gulden worden prijsgegeven. De kleine kabeljauwen waren iets minder in trek, maar met een koers van 72 tot 41 mochten de aanvoerders niet mopperen. In verse toestand werd weinig haring aangevoerd. De produktie bleef be perkt tot ongeveer 100 grote en 750 kleine kisten. De goede kwaliteit liet een top van 62 aantekenen. De min dere soort moest dikwijls tevreden zijn met 16. De makreel was met 250 kleine en 20 grote kisten nog slechter vertegenwoordigd. Er moest dan ook veel uit Frankrijk worden geïmpor teerd om enigermate aan de vraag te kunnen voldoen. De grote soort vond gretig aftrek. De liefhebbers waren in enkele gevallen bereid tot zeventig gulden te gaan. Enkele partijtjes wa ren van slechte kwaliteit. Hierover moest de vismeelindufltrie zich ontfer men. De grote kotters zorgden ook voor een lekker beetje kleine haai. De beste kwaliteit werd met een hoogste bod van 73 goed beloond. De wat mindere soort werd op een minimum van 10,50 gedrukt. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJ- muidense markt onder meer de IJM 44 met 5. de VL 103 Voorbode met 10, de IJM 37 Delft met 30, de WR 45 Dieuwina met 144, de SCH 69 Merca tor met 98 kisten en 50 stuks stijve kabeljauw, de KW 114 Avontuur met 44, de KW 187 EUy met 69 kisten, 85 kleine kisten diversen en 35 9tuks stij ve kabeljauw, de KW 49 Antje met 30, de KW 218 Carry Anita met 165, de KW 191 Deo Volente met 110 kisten, 200 kleine kisten diversen en 100 stuks stijve kabeljauw, de KW 202 Water man 2 met 100 kisten en 150 stuks stijve kabeljauw, de KW 91 Jan met 113, de KW 137 Maartje Jacoba met 80 kisten, 220 kleine kisten diversen en 110 stuks stijve kabeljauw, de KW 26 Concordia met 91. de KW 200 Antje met 75 kisten, 120 kleine kisten di versen en 110 stuks stijve kabeljauw, de KW 93 Jeannette met 110, de KW 162 De Vier Gezusters met 54, de KW 127 Klaziena Marijke met 58, de KW 40 Alie met 7 die KW 92 Adriana Catharina met 45. de KW 11 Deo Vo lente met 66, de KW 172 Cornelis Schaap met 100 kisten en 30 stuks stijve kabeljauw, de KW 166 Vertrou wen met 99. de KW 155 Fiducia met 100 kisten en 50 stuks stijve kabel jauw, de KW 146 Cornelis van Beelen met 104, de KW 12 André met 45 kisten. 50 kleine kisten diversen en 125 stuks stijve kabeljauw, de KW 110 Rianne met 50, de KW 87 Albatros met 128 de KW 119 IJsbrand met lf de KW 113 Wilma met 51. de KW 17 Cornelia met 225 kisten en 250 stuk stijve kabeljauw, de IJM 54 Swift me 80 kisten en 190 stuks stijve kabel jauw, de KW 52 Sola Gratia met 5( de KW 193 Vrouw Pruna met 17 kisten en 140 stuks stijve kabeljauw de KW 180 Solea met 80 kisten, 9 kleine kisten diversen en 350 stuk stijve kabeljauw, de KW 111 Marijtj met 24, de KW 66 Rudi Robert m( 117 de KW 24 Cornelis met 47, de K\ 194* Eben Haëzer met 125. de KW 22 Maarten Cornelis met 123, de KW 9 Arendje met 135 kisten en 70 stuk stijve kabeljauw, de KW 183 Aleid met 47, de KW 189 Hans met 181, d KW 3 Koraalbank met 263 kitten e 169 stuks stijve kabeljauw, de KW 14 g« Annie Lydia met 107, de KW 55 Jacol met 70, de KW 63 Margriet Jozien nu 105, de IJM 46 De Hoop 4 met 19 kisten en 142 kleine kisten diversen de KW 212 Marlena met 170 kisten 200 kleine kisten diversen en 291 stuk stijve kabeljauw, de KW 197 Willen met 152, de KW 51 Ora et Labora nu Senior met 179, de KW 173 Aquariui 80 kisten, 230 kleine kisten diverse 33 Tiny met 108. de WR 32 Marco nu en 140 stuks stijve kabeljauw, de W 202. de KW 67 Arie met 142, de KW Sakina Martina met 64, de KW met 70, de KW 59 Florismet 261 Onderneming 1 met 180, de KW tharina met 120, de KW 102 Esperan: Gloria met 88, de KW 132 Jacoba Ca- Helena met 210, de KW 152 Soli De Rijnmond 1 met 30 kisten en 419 klei en 40 stuks stijve kabeljauw, de SCI Jacob met 54 kisten, 180 kleine kiste! ne kisten diversen, de KW 221 Arl< diversen en 100 stuk6 stijve kabel jauw, de KW 185 Valk met 220 kisten Voilgens de voorlopige opgaven van d< schippers bestond de aanvoer uit 101 kisten tarbot, 374 kisten tong, 219: kisten schol, 492 kisten schelvis, kisten gul en kabeljauw, 110 kistei wijting, 2110 kisten diversen, 1575 stuks stijve kabeljauw, 527 kleine kisten schelvis, 52 kleine kisten wij ting en 861 kleine kisten diversen. v w V 1 kista CW1 Toepassing artikel 20 van de Wederopbouwwet Burgemeester en wethouders van Voorhout doen mededeling van hun voornemen om in afwijking van het bestemmingsplan „Plan Boekhorst" met toepassing van artikel 20 van de wederopbouwwet vergunning te ver lenen aan M. J. Zwetsloot, Boekhorst-, laan 15 en H. J. v. d. Slot, Boekhorst- laan 55 voor de bouw van een dubbel woonhuis aan de Jan Steenlaan, op; het perceel kadastraal bekend Sectie A, nr. 2898. Het plan ligt vanaf 30 juni 1969 ge durende 10 dagen ter inzage. De eigenaren van de aangrenzende en nabijgelegen gronden kunnen ge durende bovengenoemde termijn even tuele bezwaren tegen de voorgenomen beslissing bij burgemeester en wet houders indienen. Burgemeester en wethouder van Voorhout. G. A. STOLWIJK, burgemeester J. W. v. d. AARDWEG, secretaris. NOORDWIJK Noordwijk kan. bogen op een brandschoon strand. De kilometers lange kuststrook be ginnend enkele honderden meters benoorden het Uitwateringskanaal te Katwijk tot de gemeentegrens met Zandvoort is tot en met gerei nigd. Geen afval, papier, kadavers, teer, olieresten en hout, geen hok ken meer voor de bedrijvers van de naaktcultuur. Dat het strand zo proper is, valt te danken aan de beide Noord wijkse ,fitrandvegers" de heren Piet Waasdorp en Dorus Langeveld, die er dagelijks met vaard en wa~ gen op uittrekken om alle onge rechtheden die uit zee aanspoelen of door onatlente strandbezoekers worden achtergelaten, grondig op te ruimen. Een moeizame, maar ook danbare taak. NIEUWKOOP Geboren: Gerar- dus Johannes, zv J Steenbeek en D P van Vliet Overleden: Hesseling, Leentje, oud 93 jaar, weduwe van P Verlooij; Schuurman. Hendrik, oud 84 jaar. echtgenoot van J H Blom. Ondertrouwd: S S Eijs, 24 jaar en A M Pieterse, 22 jaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4