Motorboot en kelder voor zeeverkenners WEEKAGENDA de post heeft 'n pakje voor u.. als u 'n nieuwe abonné opgeeft Kinderen vierden een dag feest Plastiek in raadhuis van Hazerswoude Hou Vast Hazerswoude gaf fijne uitvoering Voetbal voor bejaarden TER AAR van Mede dankzij Anjerfonds en Leidse Jeugdactie Schipbreuk UNIEK VOOR LEIDEN Onderwijzer De Feijter verliet Bethlehemschool "IN BRONS BESTENDIGD Bij opening huize ..De Weipoort INTERESSANTE PUZZELTOCHT VAN HERVORMDE JEUGDRAAD IN KOUDEKERK A/D RIJN bij Open huis brandweer Hoofddorp BEJAARDEVROUW VERONGELUKT GESLAAGD tf IEUWE LEIDSE COURANT 3 MAANDAG 30 JUNI 1969 LEIDEN Het was zaterdag een belangrijke dag voor de St. Paulus teeverkennersgroep aan de Mariënpoolstraat en wel door de doop van een nieuwe motorboot en de opening van de groepskelder. De feestelyk- beden begonnen op het schoolplein van het Bonaventuracollege met een show van de Paulusband. Hierna ging men naar de achterzijde van de ichool waar de nieuwe veertig P.K. sterke motorboot lag gemeerd. De heer N. v. d. Heuvel hield voor ide doop een toespraak waarin hij uit uit de doeken deed hoe de ruim acht duizend gulden vóór de boot met be- jhulp van het Anjerfonds en eigen ac ties onder leiding van schipper Ton (Verbaken bij elkaar was gebracht (Met een fikse klap liet vervolgens bevrouw A. Janson een fles cham pagne op motorboot Paulus uiteen spatten. De champagne lag nog na te brui sen toen de volgende openingshande ling werd verricht: met een bijl hakte groepsleider Janson een juten barrière voor de kelderingang onder de school weg. De negenentwintighonderd gul den. die voor de verbouwing en in-- n richting van de kelder nodig waren, rijn geleend met hulp van de Leidse I Jeugdactie. Marti in de ether e LEIDEN De Leidse zangeres Marti Degens heeft vorige week za- r jerdag een zestal liedjes uit haar re- pertoire opgenomen voor het kvro-radioprogramma Scala een ierie ontmoetingen met jonge Neder- - lartdse kunstenaars op het gebied - van ernstige en lichte muziek dat ponderdag 3 juli van 4.02 tot 5 uur it Wordt uitgezonden. De liedjes zijn n Portland town, House of the rising lun, Lonesom traveller, Rood en groen en haar eigen liedjes Dat ben jij en Eenzaamheid. Waarschijnlijk ral zij dn het najaar in Muzikaal tthaal optreden. Maandagavond 14 li werkt Marti mee aan een Ar- lestenpalet-programma voor inivali- in Sassenheim. De districtscommissaris van de Zuid-Hollandse verkenners, de heer H. C.: J. Duindam, feliciteerde de groep met de nieuwe aanwinsten al- DE KASTEN-SPECIALIST Hooglandse Kerkgracht 47-49 hoek Nieuwstraat, LEIDEN tel. 01710-33078 600 modellen - uniek in de kastenwereld Haarlem Den Haag Lei hoewel hij de naam Paulus voor de boot weinig goed gekozen vond want, zo zei hij, de bijbelse Paulus leed driemaal schipbreuk. Maar de 36 zeeverkenners van de groep zullen zich beslist niet door deze woorden laten ontmoedigen ze ker niet met het zomerkamp voor de deur. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Eléonore P. d v J T J Albers en J M van Gent; Pieter J, z v H de Ligny en M S Bink; Marie A, d v D A de Nie en A Rijnsent; Leonie J, d v A j van Wageningen en J M van Oorschot; Wilhelmina L M, d v W K J M Lange en M M G van Paridon; Petra S P, d v A Geerlings en P J I Roquas; Cornelis, z v A Haasnoot en A van Tol; Ernst, A. z v J Pullaart en F H Mallon; Olaf J, z v J W Onderdelinden en A E Eggert; Anna M J. d v W F H Engels en I Vis; Cornelis B, z v H Stekelenburg en N Sleeuwenhoek. Gehuwd: J F Honing en J M C Beskers; J Gispen en C N J van 't Hoff; J H Bronswijk en D M H De- veling. OverledenB C le Nobel, 85 j m; D Verlind, 82 j. ALPHEN In verband met het bereiken van de pensioengerechtide leeftijd heeft de heer D. de Feijter afscheid genomen van de Bethlehem school aan het Sint Jorisplein, waar aan hij 38 jaar als onderwijzer was verbonden. Ds. Hanemaaijer, voorzitter van het schoolbestuur, gaf een beeld van de loopbaan van de hr De Feijter. Het was hem een voldoening dat hij, nadat hij de heer De Feijter inder tijd als lid van een beroepingscom missie als een der eerste Alphenaars had leren kennen, hem nu op het terrein van het onderwijs bij het scheiden mocht toespreken. Hij wenste de heer en mevrouw De Feijter nog vele goede jaren en bood als afscheidscadeau een enveloppe met inhoud aan. Het vorige hoofd van de school, de heer P. Stouthamer, vertelde, dat hij „Daantje" de Feijter al een halve eeuw geleden had leren ken nen. Hij was toen nog onderwijzer in het Zeeuwse Axel. De jonge De Feijter kwam met een vriend bij lessen nemen in de Nederlandse taal. Jaren later kwam hij de heer De Feijter weer tegen als onder- HAZERSWOUDE Als reizen de tentoonstelling exposeert tot 2 juli de Rijksdienst Roerende Monumenten een aantal brons plastieken van een dertigtal Ne derlandse beeldhouwers, alsmede een serie wandkleedjes in het Hazerswoudse raadhuis aan de Rijndijk. De uit zeven stuks bestaande serie wandtapijtjes „De Verloren Zoon" werd in de jaren 1951-'52 door ver schillende kunstenaars vervaardigd maandag 30 juni Kamer van Hophandel. Sattlonsweg, half fi i? openbare ledenvergadering. Stadhuis, half 8: vergadering gemeente- laad. Dinsdag 1 Juli SBreestraat 19, 7—8 uur: spreekuur Chr. fcmlgratiecentrale. Stadhuis. 7—8 uur: spreekuur Bouwfonds K'ed. Gemeenten. KATWIJK AAN ZEE Nieuwe Kerk, 8 >ur: orgelconcert Simon C Jansen. Donderdag 3 juli KATWIJK AAN ZEE Trlumfatorkerk, uur: Jan Welmers, orgel en Lize Schoo, opraan. Vrijdag 4 Juli Pieterskerkplein (bij ongunstig weer tadsgehoorzaal), half 2 tot 3 uur: demon- tratle volksdansgroepen. Stadsgehoorzaal, kwart over 8: uitvoe- ingen volksdansgroepen. 1 KATWIJK AAN ZEE Nieuwe Kerk, I uur: concert Jubilate met Gewestelijk jt prkest voor Zuid-Holland. 2 Zaterdag 5 juli Stadsgehoorzaal, gehele dag: volksdan- len; 8 uur 's avonds: officiële voorstel- Ing volksdansgroepen. OEGSTGEEST Het Witte Huis, 2 tot 1.30 uur: schaaksociëteit Palamedes. Zondag 6 juli Stadsgehoorzaal, 10 tot 4 uur: volksdan- APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: motheek van Drlesum, Mare 110, tel. 0406. Apotheek R van Breest Smallenburg e Leiderdorp en Apotheek Voorschoten ijn de gehele week geopend. Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 5 u., zondag an l tot 5 uur, maandag gesloten. Films CAMERA: Jerry Lewis als babysitter, .1. dag 2.30 7 en 9.30 uur; zo 2.30 4.45 7 n 9 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur: De linnares, 18 jaar. LIDO: De nichten, 18 Jaar, dag. 2.30 7 n 9.15 uur; zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. LUXOR: Bullitt, 14 jaar, dag. 2.30 7 en 1.15 uur; zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. REX: Fatale lust, 18 Jaar, dag. 2.30 7 en (.15 uur; zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur; vr- en lat-nacht 23.30 uur: Sexy Carmen Baby, 18 jaar. STUDIO: Thérèse en Isabelle 18 jaar. lag. 2.30 7 en 915 uur; zo 2.30 4.45 7 en 1.15 uur. TRIANON: De langste dag, 14 jaar, dag. >ok zo 2 en 8 uur. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 u. ('smid- lags tot woensdag 12 uur waargenomen loor het Diaconessenhuls. Vrijdag 12 uur ot zaterdag 12 uur door het St. Elizabe- hziekenhuis (Hooigracht). Op andere kerkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN i Academisch ziekenhuis voor patiënten n klasse la, lb en 2e dagelijks 10.30-11.30, 14.30 16 en 19-20 uur. Voor patiënten in klasse I maandag, Voensdag, donderdag en vrijdag 18.15-19, linsdag 13-14, zaterdag 15-16, zondag alge- heen christelijke en nationale feestdagen (4.30-16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 18.45-19.30 uur, zaterdag 15.30-16.30 uur. tondag 15.30-17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek flagelijks 10.30-U.30, 14-16.30 en 19-20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Elisabethzlekenhuis Leiden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllniek Leiden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. f Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. Diaconessenhuls, dagelijks eerste kl. 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u: tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.: kinderafdeling dagelijks van 1.15 tot 2 en van 6.30 tot 7 u. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8, op zondag van 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van 6 tot halv 7. NOORDWIJK Sole Mlio klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8, zaalpatiënten zon. dgs. van 1 tot 3, dinsdag van l tot half 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, longkliniek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8, tbc-afde- ling dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllniek en tbc-afdeling kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraal: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg op werdkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u., zondag van l tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg), op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN Heempark, Oegstgeesterweg (Kikkerpol der); Flora van eigen bodem, dagelijks van 8-5 uur; van mei tot en met oktober op zat. en zon. 2-5 uur. Lakenhal: tentoonstelling Roeland Ko ning (schilder) t.g.v. 70ste verjaardag (schilderijen en tekeningen uit de jaren 1917-1969), van 7 junl-13 juli, dagel. van 10-17 uur, zondag van 13-17 uur. Galerie Van der Vliet. Botermarkt 3, 5 Juli tot 28 augustus: zomerexpositie schil derijen, grafiek, mozaïeken en pltstieken van Grans de Haas, iyd de Jonge van Zwijnsbergen en Gerrit Polder, dinsdag t.m. zaterdag van 9 tot 6 uur 's avonds na telef. afspraak. WASSENAAR Kunstzaal Heuff: 28 juni t.m. 23 juli: schilderijen en prenten van Els en Frans de Haas, maandag t.m. zaterdag van 10 tot 5 uuur, dinsdagavond van 8—10 uur. MOBIEL KANTOOR ANWB ALARMNUMMERS Brandweer 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645. wijzer aan de Alphense schooi". Namens de oud-leerlingen sprak drs. W. Kooi. Hij noemde zijn oude onderwijzer een man, die gezag had maar zijn leerlingen toch veel vrij heid liet. De heer J. Scholten, voorzitter van de afdeling Rijnstreek van de PCOB bracht de heer De Feijter hartelijk dank voor het werk, dat hij als secretaris van de afdeling heeft gedaan. Het hoofd van de Bethlehemschool, de heer De Jong, sprak namens leer krachten, oud-leerkrachten, leerlin gen en oud-leerlingen ook enkele dankbare woorden. Na het dankwoord van de heer De Feijter begon een gezellige re ceptie. LEIDEN/ZOETERWOUDE Ook de in huize „de Weipoort" verzorgde kinderen hebben de opening van het nieuwe tehuis gevierd. Het werd een geweldige feestdag, die 'smor- gens om 10 uur begon met koffie en gebak in de kantine. De uren wer den verder gevuld met voordrachten en het opvoeren van toneelstukjes door de kinderen van de verschil lende afdelingen. Na de lunchpauze werd een tuin feest gehouden in de boomgaard achter het huis. Om 2 uur arriveerde een draairogel, dat tot 5 uur be kende wijsjes liet horen. Een „ijs- wagen" ontbrak niet en in groepen konden de kinderen in een boeren wagen-met-paard een rondrit maken in de omgeving, 's Avonds was er een patates-frites-maaltijd, waarna Academische examens LEIDEN. Rijksuniversiteit: geslaagd voor: doet. ex. archeologie? mevr. W H de Haan- v d Wiel (Oegstgeest); kand. ex. N W sociologie: mevr. M de Feijter-Vaas (Yer- seke); doet. ex. Ned. taal- en letterkunde? de heer P W Janssen (Honselersdljk) cum laude; mej. C M G Langeveld (Arnhem); kand. ex. Ned. taal- en leterkunde: de hereii E van Wijk (Den Haag), A J M Westenbroek (Den Haag), mej. A M M v d Valk (Kwintsheul); doet. ex. klass. taal- en letteruknde: de heer C L Hees akkers (Lelden) cum laude; doet. ex. cult, antropologie: de heer S Simonse (Utrecht); kand. ex. Duitse taai- en letterkunde; mevr. M Zinschitz-Wasse- naar (Poortugaal)doet. ex. N W sociolo gie: de heer E C E Udo JDen Haag): doet. ex. Ned. recht: de heren W L A Tuijl van Serooskerken (Velsen), B B Tablngh Suer- mondt (Rotterdam): doet. ex. rechten (vrije studier.): de heer B W van Gor- kum (Den Haag). in opdracht van het ministerie van O. K. en W. Ondanks het feit, dat door elk van die zeven kunstenaars een kleedje werd ontworpen, vormt de serie niettegenstaande aanwijs bare versohillen in kleur en composi tie een sterk homogeen geheel. De ontwerpers zijn J. Bouhuis, Chris de Moor, Theo Kurpershoek, H. Bayens, Charl. Roelofsz, Kees Andrea en Cu- no van der Steen. Voor het weven zorgden De Rnipscheer in Laren en de weverij Edmond de Cneudt. Het voert te ver om alle 35 ten toongestelde bronsplastieken aan een beschouwing te onderwerpen, we be palen ons dus tot een willekeurige greep. Gezegd kan wel worden, dat deze over het algemeen kleine plas tieken een vrij overzichtelijk beeld vormen van het werk der Nederland se figuratieve beeldhouwers. Wel zijn er ook enkele abstracter! bij, maar het allernieuwste is niet ver tegenwoordigd, hetgeen overigens het „gezicht" van de expositie ten goede komt. Er is e ensterke portretkop door Wessel Couzijn. P. L. Damsté is ver tegenwoordigd met een innig meis jeskopje. V. P. S. Esser maakte een Honkbalspeler vol geconcentreerde beweging „Staande vrouw" van John Grosman geeft het „verwachtings volle' van het model prachtig weer. Van Auke Hellema is een verklein de copie van het in Leiden (hoek Haagweg/Churchilllaan b.d. Sterflat) opgerichte beeld Piet Paaltjens aan wezig. Mooi is een rank beeldje van Johannes de Doper van Renze Hette- ma. Een z.g. schrootplastiek onder de titel „Pelgrimage" is zeker niet on verdienstelijk, maar men behoeft daarbij niet af te gaan op de door de maker meegegeven titel. Wam Hooft is er verantwoordelijk voor. „Het gezin" van Cor Hund mag bekend worden verondersteld. Het is een beeldje waarin uitdrukking en ritme samen hebben geleid tot een prachtig geheel van verbondenheid ouders en kind. Naar onze smaak het fraaiste beeld van deze expositie is echter wel „Vechtende Zwanen" van Piet Kil- laers, een plastiek val felle beweging en tomeloze aanvalsdrift. Een goed voorbeeld van „huiselijke" kunst is Eva Mendliks beeldje „Twee vrouw tjes". Van Andre Schalier is er een portretkop van Vincent van Gogh, goed gelijkend en prachtig gemodel leerd. Van Jan Wolkers staal er het fel- bewogen beeldje „Leda en de zwaan". Theo Mulder maakte het mooie „Jacob en de Engel". Van de twee „Pieta's", van Frans Verhaak en Frans Timmermans, kon ons de laatste het meest bekoren door de expressie van de dood na het lijden. Tenslotte willen we dan nog wij zen op een merkwaardig, bijna grap pig aandoend bronsje van Niels Steenbergen: „De doop van Christus in de Jordaan". Tot 2 juli is de tentoonstelling nog te bezichtigen in de voor tentoon stellingsdoeleinden uitstekend ge schikt gebleken raadszaal. WILLEM PRINS KOUDEKERK A. D. RIJN Voor de zaterdag door de Hervormde Jeugdraad georganiseerde puzzlerit verschenen 69 deelnemers en 27 groepen aan de start. Begunstigd door prachtig zomerweer vertrokken om 9 uur de eersten via het fietspad langs de Wijde Aa richting Lange- raar, waar de eerste rust werd ge houden. Vandaar voerde de tocht langs de Drecht en via De Kwakcl naar Aalsmeer. In een aan de Westeinderplas gelegen restaurant werden de meegenomen lunchpak ketten aangesproken voorzover die onderweg al niet veroberd waren en werd genoten van het uitzicht over de plas en de bedrijvigheid in de jachthaven. De terugtocht ging via Kudelstaart, Leimuiden, Rijnsa- terswoude en Woubrugge. Nadat ieder in het Verenigingsge bouw was teruggekeerd werd de broodmaaltijd alle eer aangedaan. Ten slotte volgde nog een optreden Visivedstrijd in Koudekerk KOUDEKERK De hengelsport- vereniging Koudekerk-Hazerswoude hield haar eerste viswedstrijd in de Rijn nabij de Koudekerkse brug. De vangsten waren zo als overal zeer matig. C. de Wit werd eerste met 5 stuks gevangen vis. De tweede prijs was voor D. Kruit (Sr) met 4 stuks, G. de Groot werd derde met 4 vissen en H D Groen won de vierde prijs ook met 4 stuks. Postduiven Ons Genoegen KOUDEKERK De postduiven- club „Ons Genoegen" nam deel aan de wedvlucht vanuit Chaterouse, 634 km. Er werd gelost om 5.40 uur. De eerste prijsduif bereikte haar hok om 15.26 uur, de 13de kwam binnen om 16.18 uur. De uitslag werd: 1. Gebr. de Wit 1 3 4 7 8 9 en 10; 2. H van Vegten en Co 2 5 6 en 11; 3. Dr J Faber 12; 4. Comb. Hoogenboom 13. Ook aan de wedvlucht vanuit Weert 125 km werd met 190 jonge duiven deelgenomen. Hier werd ge lost om 7.30 uur. De eerste duif kwam binnen om 9.14 uur, terwijl de 48ste om 9.27 uur haar hok binnen kwam. Hiervan is de uitslag: 1. M Schellingerhout 1 29 42 en 47, 2: Comb Hoogenboom 2 8 11 28 32 36 en 45. 3. Gebr de Wit 3 6 7 9 13 15 17 19 21 22 25 en 39, 4. G van Klaveren 4 12 23 30 en 46, 5. H van Vegten en Co 5 10 14 18 20 24 26 en 31, 6. Jac de Jongh 16 en 41, 7Dr. J Faber 27 33 34 37 en 40, 8. C de Keijzer 43 en 44, 9. L A Smits 48. van een goochelaar. Gevraagd naar de mening van de deelnemers over deze dag, was men unaniem van oordeel, dat het evenement volgend jaar beslist dient te worden her haald. De oudste deelnemer was 71 jaar en de jongste 6 jaar. De prijzen voor de teams met de minste straf- punten, bestaande uit een rozet met lint en opsahrift, werden veroverd door: 1. A. v. Saasse en A. v. d. Voorn; 2. K. de Jong en Mej. M. van Mourik;3. Mej. N. v. Wieringen en Mej. A. Sohellinigeriiout. HAZERSWOUDE Voor de riet veldbewoners werd zaterdag het midzomemaohtfeest gehouden door de K. P. J. Er was een openlucht dansavond op het grasveld voor de woning van de heer De Frankrijker. De plaatselijke beatband Loose Li fers zorgde voor de muziek. de drumband „Vios" uit Zoeterwoude zich aankondigde om een half uur lang te musiceren op de binnen plaats. Tot slot begon om 8 uur het „artiestenpalet" met accordeonmu- ziek, zang, goochelen en buikspre ken, dat tot 10 uur duurde. De feestelijkheden rond de ope ning van huize „De Weipoo:r't zijn besloten met een cabaret-dansant voor het voltallige personeel in de grote zaal van „Ons Huis' in zoe terwoude. UI HAARLEMMERMEER Deze zo mer worden televisie- en radiopro gramma's gehouden resp. onder het motto: „mid-week" en „week-end". Door middel hiervan wordt bij de jeugd belangstelling gekweekt voor verschillende instellingen. De pro gramma's zijn bedoeld voor de jeugd van 10 tot 15 jaar. De opzet is de jeugd aktief inplaats van passief tv.-kij- ken bij te brengen en te inspireren tot zelfwerkzaamheid. Om daarin te slagen, is een bezoek aan de instel ling waarover het programma han delt, noodzakelijk Eén van de onderwerpen zal de brandweer zijn. Om de inwoners van Haarlemmermeer en wel in hoofd zaak de reeds genoemde jeugd, in de gelegenheid te stellen aan de pro gramma's mee te werken, zal de brandweer- en ambulancedienst za terdag 5 juli van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur de kazerne in de Manège- laan in Hoofddorp openstellen voor het publiek. Als er voldoende belang stelling is zullen behalve mondelinge toelichting ook enkele demonstraties worden gegeven. Eerste prijs voor jongste Rippers RIJPWETERING De jongste le den van de jeugd- en sportvereniging De Rippers hebben zaterdagmiddag bjj de jubileumwandeltochten van de Sticht-Gooise wandelsportbond in de omgeving van Soest de eerste prijs behaald in de jongste groep. Leiding van deze succesvolle ploeg hadden Ina Uit de Bogaart en Jaap Pesschier. Het team dat onder leiding van P. Pauw en C v. d. Berg liep wist beslag te leggen op de achtste prijs. HAZERSWOUDE Het plein van de Johannes Postschool was zater dagavond weer veranderd in een sportterrein voor de jaarlijkse uit voering van de gymnastiekvereniging Hou-Vast. De leden brachten eerst het bondslied ten gehore. De bijdra ge van de kleuters daarna, was voor treffelijk voorbereid door de heer en mevrouw Van Uythoven. Vooral het sprookje Sneeuwwitje dat als een oefening was verwerkt vond veel waardering. Afwisselend voerden vervolgens de meisjes en jongens, en later de vrou wen, oefeningen uit op evenwichts- balk, paard, brug en hindernisbaan. Als vrije oefening brachten de turn sters volksdansen. Ook nu weer trad het keurkorps heren van „Pro Patria" uit Zoeter- meer op. Hun prestaties aan het hoge rek dwongen veel bewondering af, en maakten duidelijk dat men bij Hou-Vast een herengroep node mist. Aan het slot van het programma sprak voorzitter J. Rademakker een dankwoord voor de betoonde belang- HAZERSWOUDE Burgemeester en Wethouders van Hazerswoude zijn van plan. bouwvergunning te verlenen voor het oprichten van drie bungalows in de nabijheid van de Torenstraat Met ingang van 28 juni kan men bezwaren schriftelijk ter kennis brengen aan het college. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 1 juli: Hoog water 3.52-16.27; laag water 12.12 (springvloed). TER AAR Zaterdagavond kwam het eerste elftal van de voet balvereniging Altior in het veld te gen Oud R. C. H. uit Heemstede, waarin tevens de jonge Loek Biesbroek, Koster, Engelsma en Jan Hounoot waren opgesteld. De betere techniek van R. C. H. kon het jeug dige vuur van Altoir toch niet be dwingen. Het was Kees Koeleman. die het eerste doelpunt wist te maken, toen de invaller keeper van RCH de bal niet klemvast had en hij dit afstraf te met 1O. De altijd attente Koele man kreeg ook het tweede doelpunt op zijn naam, toen de teruggekeerde Arie Ouwerkerk goed voorbereidend werk deed en Kees Lek de kans gaf een afgemeten voorzet te geven, die Kees Koeleman en een mooi doel punt wist om te zetten (20). Maar RCH liet zich niet zomaar in de hoek drukken, langzaam maar zeker wisten ze meer invloed op het spel te nemen en met een schitterend doelpunt dwars voor goal vandaan wiste de Heemsteders de achterstand te verkleinen tot 21. Voor de rust wist Altior de stand nog te verbeteren toen Rossenberg een hard schot loste dat de keeper ook niet kreeg en onder zijn handen door rolde de bal over de doellijn 3—1. Na de rust waren de ploegen goed aan elkaar gewaagd, afgemeten bal len van RCH konden soms maar moeilijk gekeerd worden en Altior moest er aan werken. Lange tijd bleef de stand op 31, tot Arie Ou werkerk zich had weten vrij te spe len tot bijna op de uitlijn en van daar een gloeiend schot losliet, waar de keeper geen kijk op had. 41. Bij een fout in de achterhoede van Altior, dit overigens heel goed werk had gedaan, wist RCH de ach terstand terug te brengen tot 42, waarmede het eind kwam. De opbrengst van de wedstrijd voor de kas van het Comité Ouden van Dagen was f 286,31. stelling, waarbij hij niet vergat allen op te wekken lid te worden van Hou- Vast. TER AAR Zaterdagmorgen om streeks elf uur is de 73-jarige me vrouw J. Hoogervorst-Pietcrse voor haar woning aan de Geerweg door een personenauto aangereden terwijl zij de weg overstak. De bestuurder van de auto, een inwoner van Ter Aar, poogde de vrouw nog te ontwij ken maar dit mislukte. De vrouw overleed ter plaatse. LEIDEN Aan de Rembrandt- scholengemeenschap slaagden: Voor het diploma a: Aad Kemp, Noord- wijk aan Zee; Gerrit Leget; Lex van Loon; Marianne Stikvoort, Leider dorp. Voor het diploma B: Henri Bij- ersbergen, Lisse; Nico Kos; Wim de Lege, Leiderdorp; Nellie van Oosten, Voorschoten. Waar niets vermeld staat, is de woonplaats Leiden. St. Bemardus ijvert voor eigen kantine HAZERSWOUDE „Ik vind dit een schandaal!", merkte Jan dc Frank rijker tijdens dc jaarvergadering van de sportvereniging St. Bernardus in het Groenendijks parochiehuis op, daarmee doelend op zijn vermoeden, dat zijn club wordt achtergesteld ten opzichte van Hazerswoudsc Boys. Zo hoog laaiden de gemoederen op bij de bespreking van het belang rijkste punt op de agenda. St. Bernardus heeft plannen voor de bouw van een kantine en zoekt nu naar wegen om het benodigde geld, ongeveer een halve ton, bijeen te brengen. Vrijdagavond werd een comité opgericht dat voor de finan ciering moet zorgen; men denkt be halve aan steun van de kant van de gemeente aan het vragen om een bij drage van de Nederlandse Sportfe deratie, en is bezig allerlei acties op touw te zetten. Een oud-papieractie van de jeugd heeft al de eerste cen ten, f 147,50, opgebracht. Onder supervisie van de dienst ge meentewerken wordt al een teke ning voor het nieuwe gebouw gereed gemaakt; in een onderhoud met B. en W. is onder meer gesproken over de datum waarop de Rijndijkers ge bruik kunnen gaan maken van de nieuwe sportgelegenheden in Rhy- nenburch-oost. Door het beroep dat de inspecteur voor Ruimtelijke Orde ning heeft aangetekend tegen het plan Rhynenburch-oost is over die datum onzekerheid ontstaan. Al in het afgelopen jaar heeft St Bernardus zoveel mogelijk bezuinigd. Dank zij de winsten uit de sporttoto kon een batig saldo geboekt worden van f 2978,93. De penningmeester, Joh. van Wijk, werd herkozen; net als de heren J. Borst en P. Heymans. In de vacature Senne werd Jaap van de Ven benoemd Om de club voor straks weer te verzekeren van een zomertoernooi schonk de heer J. Schellingerhout een nieuwe Rijn streekbeker; Martien Wesselman gaf er een voor een te houden veteranen- toernooi. POSTDUIVEN BERICHT TER AAR De postduivenvereniging De Luchtsport hield een wedvlucht met oude duiven vanaf Chateaurox, afstand 637 km. De duiven werden gelost om 5.40 uur, aankomst eerste duif 16.11.00 uur. snel heid 1009 meter per minuut. Uitslag: 1 D Mank, 2 en 4 en 5 B Kroon, 3 J v d Meer. Er werd ook een wedvlucht gehouden met jonge duiven vanaf Weert, afstand 125 km. De duiven werden gelast om 7.30 uur, aankomst eerste duif 9.19.36 uur. snelheid 1143 meter per minuut. Uitslag: 1 3, 13 en 22 B Wassenburg; 2 en 4 B Kroon; 5 en 27 A Akerboom; G, 10, 15, 19 en 21 J v d Meer; 7, 8, 12 en 14 G Wilen- burg; 9. 16, 17, 18, 20. 23 en 25 D Mank: 24 en 26 Eddy Schuit. Een gezellige verrassing tussen alledaagse rekla me en onverwachte be lastingaanslagen.. r0- betaalt: par kwartaal par maand Ik geef op als nieuwe abonnee: oU bak^g vwr aa^aktivrtait kies ik □^ONDERZETT^EL^1 DEKSERVET Postzegel is niet nodig als u op de envelop schrijft: Nieuwe Leidse Courant Antwoordnummer 267 Leiden

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3