Ondanks de stille handel geen grote koersverliezen Tour de Force in de politiek MICHAEL GIELEN: EEN EXACT LEIDER Nederlands Kamerkoor geeft avond van sublieme koorzang Reimerswaal nationale zaak PRIJSREGELING VOOR TOMATEN FINANCIEEL WEEKOVERZICHT Rembrandt bracht vier miljoen op DA Inspanning Personeelsconvent voor „Utrecht" Dokter en dochter duiken naar schat DE NOBEL LEIDDE BEWONDERENSWAARDIG FEESTELIJK CONCERT IN VOLLE RAI Bejubelde solisten en inspirerende Haitink Levendig 7 ZATERDAG 28 JUNI 1969 Mr. C. Kortmann DEN BOSCH Het Rei- merswaal-project is een zaak van na tionale importantie, waarmee wij als provinciale overheid rekening moeten houden. Dit zei de commissaris van de Koningin mr. C. Kortmann gister middag tijdens een informatieve ver gadering van de provinciale staten. Hier werd een toelichting gegeven op het ontwerp-streekplan West-Bra bant. De heer Kortmann zag in het Reimerswaai-project geen theoretisch praatplan, maar een stuk waarmee gewerkt zal worden. Het statenlid) Mayer bepleitte in deze bijeenkomst een samenwerking tussen de verschillende provinciale besturen die betrokken zijn bij de ontwikkeling van een bepaalde streek. Naar zijn mening zouden Zee land en Zuid-Holland hun plannen voor de grensgebieden aan West-Bra bant behoren aan te passen. DEN HAAG - Met ingang van dinsdag 1 juli treedt op de Neder landse veilingen een nieuwe mini mumprijsregeling voor tomaten in werking. Op het ogenblik bedraagt de ophoudprijs van tomaten op de veilingen 4.- per krat van 6 kg. Met ingang van 1 juli wordt dat 3.90 per 6 kg en vervolgens wordt steeds op vrijdag en dinsdag de ophoudprijs verlaagd met 0.10 per krat van 6 kg,' zodat met ingang van 15 augustus de minimumprijs 2.60 per kg is. Hoe het na 15 augustus zal gaan zal nog nader worden bekeken. De regeling daat uit van het centraal bureau van de tuinbouwveilingen. De stille handel op de effec tenbeurs heeft niet geleid tot grote koersverliezen in het al gemeen. Op sommige dagen wist Amsterdam zich los te maken van de ongeanimeerde stemming in New York, maar veel hadden de omzetten niet te betekenen. De strijd tegen de inflatie is inter nationaal in volle gang en nog niet beslist. Het advies van de SER inza ke de loonpolitiek volgend jaar maakte op de beurs een goede in druk, maar afgewacht moet worden, of er ook in de pra-ktijk naar gehan deld zal worden. De staatsfondsen- markt was gisteren luier. Emissies van ziekenhuizen dragen al het ren tetype van acht en een kwart pro cent. De vakantieperiode is volop begon nen en menigeen houdt zich dan ver re van beurstransakties. Er is ook alle reden om voorlopig eens rustig aan te doen en de ontwikkeling van de strijd tegen de inflatie gade te slaan. Wij denken hierbij aan Frank rijk, dat een nieuw kabinet heeft ge kregen met nieuwe figuren. Zal het gelukken om de latente eisen voor loonsverhoging en verbetering van de arbeidsvoorwaarden in banen van ge leidelijkheid te krijgen? Hier wacht het kabinet-Ohaban-Delmas een zware taak en de dreigende stakin- Moeizaam worstelt de Tweede Kamer zich door de laatste resten van de agenda van dit parlementaire jaar. Er was zo'n opeenhoping van za ken, in het bijzonder wetsont werpen die vóór september behandeld moeten zijn, dat de Kamerleden, hun soigneurs en de volgerskaravaan dagen ma ken van 11 uur 's morgens tot 1 uur 's nachts. Nog een weekje en de vermoeide professionals in de politiek zullen met een zucht van verlichting een sti mulerend speechje van voor zitter Van Thiel slikken, hun laatste peppil nemen, de pijp aan Maarten geven en krachtig wuiven met de hand naar alles wat met politiek te maken heeft. In deze laatste etappes gaat de vermoeidheid spreken. De laatste krachten zijn voor de Kamerverga deringen. het partijwerk heeft het in deze Tour de Force al lang moe ten afleggen. De CHU was verleden week, samen met Nieuw Links, de laatste in de rij. De 'heer Kikkert, still going strong, sprak ais waarnemer van de waarneemster van de waarne mend fractievoorzitter en vond dat zo'n mooie gelegenheid dat hij maar gelijk een fikse aanval op minister Schut deed. Iedereen ver baasd tot en met de gehele fractie, tenminste degenen die in de slijta geslag op de been hadden kunnen blijven, toe. Hoe kwam Kikkert daar nu in eens bij, vroegen ze zich af. Ze hadden geen inspraak gehad in de speech des heren Kikkert. En ze waren wat boos. want waar had minister Schut dat nu weer aan verdiend? Waarschijnlijk woelde door het brein van de heer Kikkert nog steeds de felle aanval van de CHJO op het kabinet van een paar weken geleden en de roep om kabinetsre organisatie. Aangezien je bij zo'n reorganisatie niet kunt volstaan met één naam, was het hoog tijd dat er weer een naam viel. losse steek Kikkert is nu geen waarnemer van de waarneemster van de waar nemend fractieleider meer. Het zal dus een hele tijd duren voordat hij met hetzelfde gezag kan spreken, want er is weer een vaste fractie leider. De heer Mellema is terug. Hij zal deze gevallen Kikkert-steek moeten ophalen. In de kranten van gisteren werd de hereboer uit het Groninger land de verpersoonlijking van de Unie-Nieuwe-Stijl genoemd, een zwierig fractieleider, naar de we reld gekeerd en ontdaan van het stof van de negentiende eeuw. Je zou zo zeggen, dat moet wel wat zijn. Hoe het ook zij. zo zwierig zal hij zich donderdagavond niet gevoeld hebben. De fractie was verdeeld over zijn herverkiezing. Tijdens het afgelopen jaar bedroeg Mellema's meerderheid nooit meer dan drie. En het leek er eergisteren niet op dat daar verandering in was geko men. Geen erg prettige start voor een fractieleider! Hot oinde ^/"AS het bij de CHU een nieuw begin. Nieuw Links na dert het einde. Dat bleek zaterdag. De mannen van het eerste uur, Lammers, Van der Louw. Ten Cate, Regtien, Van den Doel, lieten verstek gaan. Het lijkt er op dat zij zich zo langzamerhand walgend af keren van de club gefrustreerde theoretici die het Vondeling en Den Uyl niet lastig meer kunnen ma ken. Figuren die zich niet thuis voelen in een partij; die ontevre den en intelligent zijn. De combi natie levert niet veel zinnigs op en Vondeling weet dat, Hij heeft in januari wat tijd ge had om de zaakjes in orde te bren gen. Toen werd hij met donderend gejuich bij Nieuw Links ingehaald. Maar dat was een ander Nieuw Links. Dat waren jongens die hun activiteit op de partij zelf richtten, die diep overtuigd waren dat het socialisme gereactiveerd moest worden. Nu wordt Vondeling bij dat wat nog Nieuw Links genoemd wordt, in stilte en zelfs met enig wantrou wen beluisterd. Maar dit Nieuw Links heeft de activiteit dan ook verlegd naar buiten de PvdA, naar randgroepen die niets met socia lisme te maken hebben. Dat is voor Vondeling niet aan trekkelijk, want als dat de wens van Nieuw Links is, heeft Nieuw Links de PvdA in feite al af geschreven. Daarom zegt hij be rustend: Verkoeling? Ach. het is maar hoe je het bekijkt. Wat is nu eigenlijk Nieuw Links? Eenling Hij weet het. Het zijn de mensen die in de partij zullen blijven en die van tijd tot tijd echt nog wel van zioh zullen laten horen. Maar het zijn niet de mensen die zater dag de bijeenkomst van Nieuw Links in Utrecht bijwoonden. Het was wel opmerkelijk dat Nieuw Linkser Ger Klein over het Maag denhuis een standpunt innam dat dicht lag bij dat van Den Uyl in de Kamer. Hij was een eenling. gen kunnen we zien als onweerswol ken aan de Franse hemel. REALISTISCH In ons eigen land heeft de SER een eenstemmig advies uitgebracht inza ke de loonpolitiek voor het volgend jaar. Dit advies werd ter beurze rea listisch genoemd, want elk welden kend mens kan wel begrijpen, dat roofbouw op de produktiviteitsstij- ging, zoals we die de laatste jaren hebben gekend, moet leiden tot een verzwakking van onze economie en een aantasting van ons concurrentie vermogen. Afgewacht moet worden, in hoever „de natuur sterker is dan de leer". In de Ver. Staten voert men ook een strijd tegen inflatore tendenzen middels de hoge rente en de be lastingdruk. Het ziet er naar uit dat hiermede resultaten worden bereikt, maar dat betekent tegelijk een zeke re afzwakking van de conjunctuur. Prominente mensen uit Amerika hebben dezer dagen verklaard, dat de getroffen maatregelen tegen de infla tie in het komend kwartaal aan wijsbare resultaten zullen opleveren. Deze gang van zaken zou weieens de oorzaak kunnen zijn van de aan houdend zwakkere stemming van Wallstreet. Deze week werd die even onderbroken, maar de laatste dagen was de curve weer omlaag gericht. De vrees is aanwezig, dat de onder nemerswinsten door de afremming ongunstig worden beïnvloed. „KWAKKELBEURS" Wanneer er zich geen nieuwe im pulsen voordoen is de verwachting gewettigd, dat we voorlopig een „kwakkelbeurs" houden. Enerzijds moet de strijd tegen de inflsrtie uit eindelijk resultaten gaan opleveren, hetgeen gepaard kan gaan met een afzwakking in de economie, ander- l zijds blijven de onzekerheden op mo- I netair gebied bestaan en we moeten nog zien, dat men de inflatie weet uit te bsmnen. We zouden al blij mogen zijn, als de geldontwaarding binnen beperkte proporties wordt gehouden. Op de markt van internationale aandelen kwam KLM in een „lucht zak" terecht en de koers viel omlaag van 213 tot 202. De invloed van de jongste vrije emissie van nieuwe aandelen komt hierin tot uitdruk king. Van de overige internationals noe men wij nog Unilever, welk fonds deze week tegen de stroom op vaster gestemd was. De notering kwam van ƒ107.50 tot ƒ111.70, dus een verbete ring met twintig punten. Bepaalde nieuwe gezichtspunten werden niet LONDEN Een zelfportret van Rembrandt is gisteren op de kunst veiling Christie verkocht voor een bedrag van 483.000 pond sterling (ruim vier miljoen gulden). De nieu- j we eigenaar is een museum in de Verenigde Staten. Het portret is een van de weinige Rembrandts, dat door alle kunstkenners over de gehele we reld grif als echt wordt aanvaard. Het stelt de schilder voor, gehuld in donkere mantel met bruine voe ring, roodachtig wambuis, wit hemd en donkere baret. bekend, maar het kan zijn, dat de voorafgaande langdurige daling enige correctie ontving. In de lokale afdelingen ging in het algemeen weinig om. Het jaarverslag van Elsevier gewaagde van een voortgaande groei en over het nieu we boekjaar worden minstens gelijke resultaten verwacht. Aan dividend wordt 21 pet (v.j. 20) in contanten plus 8 pet (v.j. 6 pet) in aandelen uitgekeerd. Deze week was dit fonds flauw gestemd, blijkbaar had men zijn verwachtingen toch - hoger gesteld dan het verslag aangaf. De koers daalde van 615 tot 584, dus is ƒ31. VERRASSING Op de aand. Kempkes Meubelfa brieken wordt een bod uitgebracht van 100 procent, hetgeen voor de aandeelhouders een verrassing bete kende. De laatste jaren werd geen dividend op de aandelen uitgekeerd vanwege de minder gunstige gang van zaken, met name in de verkoop aan particulieren. De koers der aan delen was voor het bod bekend was 65 pet maar is inmiddels gestegen tot 106 pet, dus boven het bod uit. Misschien houdt dit verband met het feit, dat de zichtbare intrinsieke waarde van de aandelen een eind bo ven de honderd procent uitkomt, zo dat eventueel een hoger bod moge lijk zou kunnen zijn. Intussen is het een feit, dat herhaaldelijk on dernemingen beneden de intrinsieke waarde worden overgenomen, om- belangrijke factor betekent. Texoprint heeft het bod van 250 pet op de aandelen Hatéma gehand haafd, zonder dat de Duitse partij iets van zich heeft laten horen. Ver. Touwfabrieken hield haar jaarvergadering, waarop de aandeel houders een hart onder de riem werd gestoken. Wel zijn op korte termijn de vooruitzichten nog niet gunstig te noemen, omdat de direktie te laat heeft omgeschakeld op zachte vezel tapijten. Waarheen de vraag zich ver plaatst heeft. Maar de sterke finan ciële positie van het concern geeft voldoende veerkracht om de omscha kelingsperiode door te komen en men is met de heroriëntering al voor de helft gevorderd. Binnen enkele jaren wordt weer een rendabel bedrijf ver wacht. Gisteren stelde zich de koers der aand. Verto op 98 pet ex 10 pet. dividend (v.w. 101 cum). DALING Schuitema (Centra) is met een I 7'/i converteerbare obligatielening I aan de markt gekomen met recht van voorkeur voor de aandeelhouders. Voor 1969 wordt een winststijging verwacht, maar, gezien de uitbrei ding van het aandelenkapitaal met ruim een derde, zal de winst per aan deel een daling ondergaan. Een paar ziekenhuizen zijn met een geldlening van het 8 1/4 pet rentetype op de markt verschenen. Een teken des tijds Is dit hoge rentetype te noe men. Nog nimmer is de rentevoet j hier zo hoog gestegen. De jongste staatslening kwam gisteren beneden j de inschrijfkoers van pari. srrss '4 p - 1 Leon Spierer in Schönbergooncert ti toch geen botertje bij de boom is, bewees Hans Moerkerk van D'66. Hij nam afscheid van het PAK, omdat hij niet meer gelooft in de progressieve concentratie. Het PAK zegt hfj, dreigt het slacht offer te worden van het eeuwige gekrakeel dat progressief Neder land zich meent te kunnen permit teren. Hij vermoedt echter dat de meningsverschillen werkelijk diep liggen en trekt er de conclusie uit dat bij beter zijn tijd kan gaan besteden aan iets waarin hij ge looft. Als Hans Moerkerk, fervent voorstander van de progressieve concentratie, er niet meer in ge looft, wie dan nog wel? C. van der WILD DEN HAAG Het bestuur van de PvdA heeft mejuffrouw mr. A. P. Schilthuis, oud-lid van de Tweede Kamer, bereid gevonden het secreta riaat van de partij waar te nemen, toidat op het congres in januari een nieuwe secretaris zal zijn gekozen in de plaats van de heer C. Baan, die zijn functie heeft neergelegd. Rembrandts zelfportret, vandaag liefst 483.000 waard DEN HAAG Michael Gielen, dirigent aan de Kon. Opera in Stockholm, leidde gisteravond voor de eerste maal het Residen tie Orkest. Hij presenteerde een Holland Festivalconcert in het Haagse Congresgebouw, waar in de Prins Willem-Alexanderzaal nogal wat plaatsen open bleven. Aanvankelijk zou op deze avond, als hoogtepunt van het Internationaal Koorfestival, de Gurrelieder van Schönberg uitgevoerd worden. Helaas bicken de plannen niet te verwezclij- ken; betreurenswaardig, omdat er sprake geweest zou zijn van een mu- spi zik kale daad van betekenis. Het programma dat hiervoor in de plaats zou komen bleek wederom ge wijzigd. Michael Gielen opende nu het concert met de' Symfonie voor blazers van Strawinsky. De première van dit werk werd destijds gediri geerd door Koussevitsky, tot onge noegen van de componist, die de uit voering te sentimenteel, te roman tisch vond. Diezelfde opmerking zou Strawinsky ongetwijfeld cok tegen Gielen gemaakt hebben. Het verblijf in ons land van het Berlijns Filh. Orkest benutte de con certmeester, Leon Spierer, om so- UTRECHT Het niet-wetenschap- pelijk personeel van de rijksuniversi teit heeft gisteren met grote meer derheid van stemmen een perso neelsconvent opgericht. De komende maanden zal een voorbereidingscom missie aan het werk gaan voor de verkiezingen in september, waarna een definitief bestuur kan worden gekozen. De vergadering sprak zich in een motie uit voor openbaarheid van de senaatsver&adering op 2 juli. Amsterdam schenkt Djakarta klokken DJAKARTA De Nederlandse ambassadeur in Indonesië, mr. H. Scheltema heeft gisteren de stad Dja karta 25 stadsklokken aangeboden namens Amsterdam. De klokken hadden aanvankelijk moeten dienen als geschenk ter gele genheid van het 441-jarig bestaan van Djakarta. Daartoe konden zij niet op tijd worden geleverd. listisch op te treden. Hij vertolkte het concert van Schönberg, een ra- zendmoeilijk werk dat van uitvoe renden en toehoorders grote inspan ning vergt. Nadat alle orkestleden eindelijk zaten, hoorde men een in terpretatie van een uitstekend con certmeester die bekwaam solo speel de. Men miste in zijn spel de gran deur van de solist pur sang, hij speelde met grote technische vaar digheid, maar toch droeg zijn weer gave het kenmerk van de worsteling met de materie. Aanvankelijk overheerste de bege leiding, doch Gielen (die vrijwel geen noot zonder partituur dirigeerde), leidde in de loop van de vertolking het geheel in betere banen. Geen in terpretatie waardoor men in vervoe ring raakte, doch technisch knap met een bewonderenswaardige virtuosi teit. De proef op de som kwam voor Michael Gielen met de Jupiter-sym- fonie van Mozart. Voor een gastdiri- gent geen eenvoudige taak deze sym fonie met een onbekend ensemble weer te geven, doch Gielen is er in geslaagd zijn intenties op het Resi dentie Orkest over te brengen. Hij leidde exact, gaf nauwkeurig aan. schonk aandacht aan nuancering en frasering en wist spanning en ontspanning in dit Mozartwerk in evenwicht te houden. De tempi in beide hoekdelen hield hij levendig, het Andante zangrijk en het Menuet bezat een meeslepend karakter. Zo groeide deze wat zwaarwichtige in terpretatie uit tot het meest overtui gende onderdeel van dit Haagse de buut van Michael Gielen. Adr. Hager Voor tienduizenden scholieren en scholiertjes zijn de scholen vanaf gisteren tot ergens verweg in augustus verboden terrein. Nu is de tijd aangebroken om fijn samen met de ouders op vakan tie te gaan, hoe dan ook: per trein, vliegtuig, auto of per an der vervoermiddel. Het is in ie der geval feest. LOURENCO MARQUES De Ne derlandse chirurg dr. Hjasmar Reitz en zijn vijftienjarige dochter Sonja proberen met assistentie van vijf duikers een gezonken schat voor de kust van Mozambiaue boven water te halen. Het gaat om een lading koper van zo'n drie miljoen gulden, die al meer dan zestien jaar in het gezon ken Nederlannse vrachtschip Klip fontein ligt Na verscheidene maanden zoeken werd het wrak in mei 1967 gevonden. Tot nu toe mislukten pogingen het koper te bergen. Daarom zal worden geprobeerd de schat met dynamiet los te wernen. Voor Sonja. die in het duiken niet voor de mannen onderdoet, is er on der de waterspiegel nog een stukje amusement. Zij heeft daar een reu- zenkabeljauw ontdekt die het leuk vindt om met haar te spelen. Spanje staakt veer naar Gibraltar LONDEN De Britse minister van buitenlandse zaken Stewart heeft de Spaanse ambassadeur een protest toegezonden tegen de stopzetting door Spanje van de veerdienst tussen Algeciras en Gibraltar. De post voor Gibraltar moest gisteren via Tanger worden verzonden als gevolg van het staken van de veerdienst. AMSTERDAM Traditiege- trouw werd vrijdagavond door het Concertgebouworkest onder Bernard Haitink in het raam van het Holland-Festival een concert verzorgd in de wederom goed gevulde RAI-hal. Het con cert kreeg een extra feestelijk karakter, omdat het hier de tien de manifestatie van dit soort be trof. Twee voortreffelijke land genoten, zangeres Mimi Aarden en pianist Daniël Wayenberg, droegen met hun solistische pres taties het hunne bij tot het wel slagen van deze avond. AMSTERDAM Alleen een koor met een heel groot reper toire is in staat een interessant programma van werken van Ne derlandse componisten te bren gen, zoals het Nederlands Ka merkoor dat vrijdagavond onder de altijd weer bewonderenswaar dige leiding van Otto de Nobel in de kleine zaal van het Con certgebouw heeft gedaan in het kader van het Holland Festival. Voor dc pauze waren de oude Ne derlanders aan het woord: delen uit missen van Johannes Oekeghem, Josquin des Prcz en Jacob Ohrecht het prachtig gezongen Agnus Dei" uit de Mis „Sfalheur me bat" met bassen als klokgebeier liede ren van Jacobus Clemens non Papa „Fremuit spiritus Jcsus" sterk ge nuanceerd en prachtig van klank ge zongen leutig „Lecker beetgen en cleyn bier" van Josquin Baston en „Ghij meijskens" van Johannes Turnhout, subliem van klank het aloude „lek segh adieu" en „Een Ve nus schoon" van Clemens non Papa Het was interessant kennis te ma ken met één van de drie huwelijkslie deren. die Jan Pietersz. Sweelinck heeft gecomponeerd. Het was de La tijnse tekst van Psalm 18: 24 voor achtstemmig koor geschreven ter ge legenheid van het huwelijk van de cantor van de Domkerk te Ko ningsbergen. Mede doordat het werk zo goed als altijd dubbelkorig is en door de vele echoeffecten klonk het bijzonder levendig en boeiend. Het gedeelte na de pauze was aan onze tijd gewijd. Er werden drie aan dirigent en koor opgedragen compo sities gezongen: a cappella „Le vral visage de la paix" van Rudolf Escher, een mooi werk met meestal vocalises of bromstemmen van de mannen op de achtergrond en delen uit Shakespeares „The tempest" op muziek gezet door Frank Martin on der de titel „Ariel", intens boeiend door de grote afwisseling met als hoogtepunten het tweede met de klokken en het laatste met het bijen gezoem. Daar tussenin een voortreffelijke compositie van Henk Badings, „Trois chansons bretonnes", het eerste en het derde met de dirigent aan de vleugel, het tweede a cappella. De componist kwam op het podium voor de perfecte uitvoering en voor de vol op verdiende bijval danken. Een avond van sublieme koorzang. G. M. Dersjant Het programma van het gedeelte voor de pauze was wat extra po pulair, mede omdat de zangeres en kele opera- fragmenten liet horen. Geopend werd met een goed gespan nen uitvoering van de bekende Ouverture „La forza del destine" van Giuseppe Verdi, waarin tevens op viel, dat de akoestiek van de hal, ondanks de grote ruimte, toch wel zo goed is, dat ook de fijnere nuances behoorlijk goed overkomen. Met een goed volgzaam begelei dend ensemble onder de attente Hai tink, had Mimi Aarden een welver diend succes in twee aria's, resp. het expressief gezongen „Mon coeur s'ou- vre a ta volx" uit Saint- Saëns' Samson et Dalila", en het in plaats van het eerst aangekondigde Web fragment, met dramatische kracht weergegeven fragment „O Don fa tale" uit Don Carlos van Verdi. I Met een briljant gespeelde Espana- rapsodie van Emmanuel Chabrier I besloot het orkest dit, blijkens de I bijvalsbetuigingen, zeer in de smaak i vallende gedeelte. 1 Daniël Wayenberg triomfeerde na i dc pauze over alle linies met zijn weergaloos knap en uiterst muzikaal I I gespeelde solopartij van de virtuoze I BERNARD HAITINK Rapsodie op een thema van Paganini van Serge Rachmaninow. Zijn rijk geschakeerde lezing kreeg een fel sende omlijsting door het vaak zeer subtiel en steeds paraat reagerende ensemble onder Haitink. Een klein misverstand met het TV-personeel, tengevolge waarvan kort na het be gin opnieuw moest worden begon nen, had gelukkig geen enkele in vloed op de reeds direct bij de Inzet aanwezige muzikale geladenheid. De avond vond een schitterend bes luit met een warmbloedige en in prachtige kleuren neergezette Hary Janos suite van Zoltan Kodaly, waar bij het opviel, dat kleine feilen geen nadelige gevolgen hadden, maar inte gendeel de spanning verhoogden. Terecht was het publiek opgetogen na dit meeslepende musiceren onder de inspirerende leiding van dc diri gent. Het concert zal hedenavond worden herhaald in het Ijsstadion Thialf te Heerenveen. p,\£

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 7