WEEKAGENDA Liesbeth List trof publiek met Mauthausenliederen Trekvliet wordt gedempt Leidse veemarkt niet rooskleurig Gezamenli jke school imbecielen begint in augustus al Feestelijk afscheid schoolhoofd Keizer \j GEMEENTE LEIDEN Korte-Vlietschool komt aan Schubert laan Voor GOUD v. d. WATER Diploma uitgereikt chr. technische school Katwijk 1IEUWE IEIDSE COURANT ZATERDAG 28 JUNI 1969 fficiële publikahVs Demping Trekvliet (Rijn- en Schiekade) Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van be langhebbenden, dat het voornemen bestaat om overeenkomstig hel We genplan over enige tijd oVer te gaan tot demping van het water van de Trekvliet (langs de Rijn- en Schie kade) tussen de Haagbrug en de Jan van Goijenkade. In eerste aan leg zal het werk omvatten de dem ping van de Haagbrug af tot kort voorbij het zuidelijke deel van de Groenhovenstraat. Eventuele bezwaren tegen de op heffing van de doorvaartgelegen- heid door de Trekvliet kunnen vóór 1 augustus 1969 schriftelijk worden ingediend bij Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, Ko ningskade 1. te 's-Gravenhage. Juwe'ier - Horloge' HAARLEMMERSTRAAT 181 LEIDEN Nu blijkens een officiële publikutie van B. en W. binnenkort wordt begonnen met het dem pen van de Trekvlietoftewel het water langs de Rijn en Schiekadeleek het ons aardig deze opname uit ons archief te lichtengemaakt in de vorige eeuw. De gehele Trekvliet tussen de Jan van Goijenkade en de Htiagbrug zal worden gedempt en wel in het kader van het W egenplan. Er zal echter worden begonnen met het deel van de Haagbrug af tot even voorbij de zuidelijke kant van de Groenhovenstraat. Tot 1 augus tus kunnen bezwaren tegen opheffing van de door- vaartgelegenheid worden ingediend bij G.S. in Den Haas. LEIDEN Aan de Scliubertlaan in Zuid-west komt een samenwer kingsschool voor imbeciele kinderen uitgaande van een Stichting waarin de drie richtingen. openbaar, rooms-katholiek en Protestants- christelijk gelijkelijk zijn verte genwoordigd. liet stichtingsbestuur werd onlangs in het stadhuis door de wethouder van onderwijs geïn stalleerd. Donderdag had in de aula van de Dr. van Voorthuysenschool een bij eenkomst plaats van de ouders van de leerlingen der nieuwe school. De leerlingen bevolken nu de openbare en de R.K. school. De voorzitter van hel Stichtingsbestuur, de heer J. Lijten, deelde in zijn openirigs- woord mede, dat het bestuur mikt op een start van de school per 1 augustus a.s. Vervolgens schetste hij uitvoerig de lange weg van voorbereiding die aan de bereikte samenwerking vooraf ging en de vele moeilijkhe den welke zich op die lange weg voordeden, doch tenslotte alle over wonnen werden. Hij deelde voorts méde. dat de nieuwe school de naam „Korte- Vlietschool". zal krijgen, naar de plaats waar het nieuwe schoolge bouw zal worden gesitueerd. Tot slot wees hij op de band ouders/ school, die bij deze soort onderwijs, uitermate belangrijk is. Vervolgens werd het woord ge voerd door de gemeentelijk iaspec- teur van het Onderwijs, die de on derwijsdeskundige aspecten belicht te. aan het samengaan verbonden. Hij stelde dat naast het onmisbare economische belang, inhaerent aan het samengaan van een school, nog veel meer het onderwijsbelang heeft geprevaleerd bij hel streven naar samenwerking. Bonn plannen Zaterdag 28 juni OEGSTGEEST Rijnlands Lyceum. internationaal toernooi Jeugd- EHBO. OEGSTGEEST Het Witte Huis. 2 tot 5 30 uur: schaaksoclëleit Palamedes. Mandag 30 juni Kamer van Hophandel, Sattionsweg. half <j openbare ledenvergadering. Stadhuis, half 8: vergadering gemeente raad- Dinsdag 1 juli Breestraat 19, 7—8 uur: spreekuur Chr. gf Emigratiecentrale. Stadhuis. 7—8 uur: spreekuur Bouwfonds Ned. Gemeenten. KATWIJK AAN ZEE Nieuwe Kerk, 8 uur: orgelconcert Simon C Jansen. Donderdag 3 juli KATWIJK AAN ZEE Triumfatorkerk. 8 uur: Jan Welmers, orgel en Lize Schoo. sopraan. Vrijdag 4 juli Pieterskerkplein (bij ongunstig weer Stadsgehoorzaal), half 2 tot 3 uur: demon stratie volksdansgroepen. Stadsgehoorzaal, kwart over 8: uilvoe ringen volksdansgroepen. KATWIJK AAN ZEE Nieuwe Kerk. 8 uur: concert Jubilate met Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland. Zaterdag 5 juli Stadsgehoorzaal, gehele dag: volksdan sen; 8 uur 's avonds: officiële voorstel ling volksdansgroepen. OEGSTGEEST Het Witte Huis, 2 tot 5.30 uur: schaaksociëteit Palamedcs Zondag 6 juli Stadsgehoorzaal, 10 lot 4 uur:< volksdan sen. Vijf-Meihal. 8 uur: volksdansgroepen Is raëli en Nitsanim. APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek van Driesum, Mare 110. tel. 20406. Apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zondag 29 juni gesloten van 8 tot 24 uur. ,e Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 5 u., zondag van 1 tot 5 uur, maandag gesloten. Films CAMERA: Jerry Lewis als babysitter, 9.1. dag 2.30 7 en 930 uur; zo 2.30 4.45 7 en 9 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur: De minnares, 18 jaar. LIDO: De nichten, 18 jaar, dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. LUXOR: Bullitt. 14 Jaar, dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45 7 en 9J5 uur. REX: Fatale lust, 18 jaar, dag. 2.30 7 en d 9.15 uur; zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur: Sexy Carmen Baby. STUDIO: Thérèse en Isabellc 18 jaar, dag. 2-30 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. TRIANON: De langste dag, 14 jaar, dag. ook zo 2 en 8 uur. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 u. ('s mid dags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Ellzabe- thziekenhuis (Hooigracht). Op andere erkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch ziekenhuis voor patiënten i klasse la. lb en 2e dagelijks 10.30-11.30. 14.30 16 en 19-20 uur. Voor patiënten ln klasse I maandag, oensdag. donderdag en vrijdag 18.15-19, dinsdag 13-14. zaterdag 15-16, zondag alge meen christelijke en nationale feestdagen 14.30-16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 18.45-19.30 uur, zaterdag 15.30-16.30 uur. zondag 15.30-17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30-11.30, 14-16.30 en 10-20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene nden de 6 resp. 12 jaar niet worden toege- laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Elisabethziekenhuis Leiden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafdcllng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakliniek Leiden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks n zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, van half twee tot half vier en elke avond dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dags li tot 12 en 2 tot 3. Diaconessenhuis. dagelijks eerste kl. 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u: tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.: derde kl. 1.15 tot 2 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van i tot 1 en van 6 30 tot 7 u ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van 6 tot halv 7. NOORDWIJK Sole Mlio klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8. zaalpatiënten zon. dgs. van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8, tbc-afde- ling dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. r.nngklinlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. MUSEA EN' HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraa:op werkdagen van 10 lot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op werdkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u., zondag van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg), op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 lot 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTO ONSTELLING EN Heempark, Oegstgeesterweg (Kikkerpol der); Flora van eigen bodem, dagelijks van 8-5 uur: van mei tot en met oktober op zat. en zon. 2-5 uur. Lakenhal: tentoonstelling Roeland Ko ning (schilder) t.g.v. 70ste verjaardag (schilderijen en tekeningen'uit de jaren 1917-1969), van 7 junl-13 juli, dagel. van 10-17 uur, zondag van 13-17 uur. Galerie Van der Vliet. Botermarkt 3. 5 juli tot 28 augustus: zomerexpositie schil derijen, grafiek, mozaïeken en pltstieken van Grans de Haas. iyd de Jonge van Zwijnsbergen en Gerrit Polder, dinsdag t.m. zaterdag van 9 tot 6 uur 's avonds na telef. afspraak. WASSENAAR Kunstzaal Heuff: 28 juni t.m 23 juli: schilderijen en prenten van Els en Frans de Haas. maandag t.m. zaterdag van 10 tot 5 uuur. dinsdagavond van 8—10 uur. MOBIEL KANTOOR ANWB ALARMNUMMERS Brandweer 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. middag tot zondag 24 uun. EHD: 20645. LEIDEN De stichting kxinstmauifestaties Holland Festival Leiden bereidde ook een optreden van Liesbeth List met het trio Louis van Dijk voor. Met duidelijk succes: de schouwburg was geheel bezet. Grotendeels met jonge mensen. Wie Liesbeth List hoorde zingen vergeet dit niet meer. Men kan bedenkingen aanvoeren. Vooral ten aanzien van de onafscheidelijke microfoon, die de stemklank mechaniseert, nuances afslijpttechnische gebreken camoufleert en de toehoorders de eigen lijke kracht in. het onzekere laai. En men denkt dan aan operazangeres sendie zonder hulpmiddelen veel grotere zalenaanzingen. Dit vooropgesteld, moet toch ook gezegd, dat Liesbeths slem boeit door het bijzondere donkere timbre, de niet te miskennen kleuvwisse- lingen, de sterke expressie, die elk ogenblik en oruverwadit kan uit schieten. versomberen, vertederen, bespotten, lijden Deze zang heeft iets mysterieus- iets dwin gends- waaraan men niet kan om komen en dat ook niet te vergeten is. Liesbeths zang, de interpretatie, de zegging, onderscheiden zich we zenlijk van de gewone, resp. ordi naire liedjeszingerij, waar men vrij blijvend naar luistert en onveran derd onder blijft. Dit beroep op het gevoel, het meeleven is niet goed koop. Wie ervan gaat snikken, snotteren, tranen wegpinken, heeft Liesbeths boodschap, haar appèl, waarschijnlijk niet begrepen. De donkere ondertoon klinkt al tijd door, zelfs in de leutige. spottende, simpele liederen. Om Academische examens LEIDEN. Rijksuniversiteit Doet. ex. notariële studierichting: de heren F H Martijns (Den Haag), B Th Dérogée (Lei den), H Bakker (Tietjerk), L W Sillevis (Haastrecht); doet. ex. fiscaal recht: de heren W 't Tart (Aluhen a d Rijn), C van Raad (Zevenaar), J W B Westerbergen (Leiden): kand. ex. Franse tal- en lct- lerkunde:1 mej. M Leyh (Den Haag); kand. ex. Franse taal- en letterkunde: de heren L M C van Starrenburg (Den Haag), w J H Verwers (Leiden); kand. ex. Zwedse taal- en letterkunde: mej. L H Klaas (Den Haag) mej. U Jansz (Wassenaar); doet. ex. geschiedenis: mej. E H dc Jong (Leiden), mr. W P van Rappard (Leiden), de heer E G T v d Wall (Leiden); kand. cx. filosofie: de heer C Ph F Kersbergen (Den Haag); doet. ex. Afrikaanse Lin- quistiek: de heer K F de Blois (Zeist): kand. ex. W. sociologie: de heer J P M van Schaik (Wassenaar), mej. IJ II C Touw (Den Haag), de heren APR van Veen (Leiden). J J Smit (Nielwkoop), T J W Hartog (Kesteren), M H G de Greef (Wassenaar), mej. J Verschoor (Den Haag), de heren W J v d Ende (Voorburg), N Roos (Lelden): doet. ex. Ned. recht: de heer R D van Harrewijn (Den Haag), mevr. C v d Sande-Kranenburg (Rotter dam), mej. A E Staring (Bentveld); doet. ex. Zuid-Afrikaans recht: de heer R G Ranchod (Leiden): doet. ex. Franse taai en letterkunde: de heer H J M Mulder (Dordrecht) Afdeling timmeren, klas 3HI: Dirk van Bcelen. Jan v Beelen, Johannes v/d Berg. Adri de Best. Pieter v Du.vvcnbode. Nico- laas v Egmond, Willem Hoek. Engclberi Jansen, Pieter Krijgsman. Nicolaas W Kuyt, Willem A Minnet. Gerrit Nell, Was senaar, Lecndert v/d Oever, Jacobus A Oiiweliand. Dirk v/d Plas. Jan v/d Plas. Klem v/d Plas. Arnoldus L Varkevisser. Cornells L Vooys. Klas 3H2: Wiljan Boutkan, Wassenaar. Aric J v Duijn, Nicolaas v Duyn, Jan C Haasnoot. Pieter S Heemskerk, Rijnsburg, André G de Kier, Oegstgeest, Albertus v/d Meij. Gijsbertus v/d Plas. Pieter v/d Plas, Pieter v/d Plas, Cornelis C Vermeu len, Wassenaar. Klas 311A: Willem v/d Bent. Johannes A W Caspers, Noordwijk, Leendert C v Duljn, Dirk Haasnoot, Jacob Hoek, Jan Hoek, Johan Hoek. Hendrik J v Leeuwen. Afdeling metaalbewerken. Klas 3M1: Theodorus M Caspers. Noordwijk. Arie v Duyn, Arie v Duijvenvoorde, Nicolaas v Egmond, Rijnsburg, Arie v Elk. Wasse naar, Huig Hartevelt, Frits J v/d Heide. Wassenaar. Pieter J Hofstee. Frans R Keemink. Wassenaar, Willem v Kaveren, Jan H v/d Meij, Leendert v/d Plas. Florls Ruwaar. Noordwijk, Hans W Sloof, Noordwijk, Hendrik P de Wit. Wasse aar. 4 leerlingen geen getuigschrift. Klas 3M2: Maarten Barnhoorn, Maarten v/d Boon, Hendrik J Bijsterbosch, Jan K v/d Dool, Wassenaar, Arie v Duljn, Huig Geijteman, Jan Guijt. Krijn Guijt, Corne lis de Koning, Rijnsburg,' Johan Koning, wassenaar. Jan C Klok, Hendrik Kreft. Hendrik Kromhout. Jacobus Krijgsman, Jan Maljnus. Voorhout. Jan C Minnee. Floris v/d Plas. Gerlof Th Plug. Jacob Plulmgraaff. Willem v Rijn. Bernardus A Speis. Teunis Vlieland. Aric dc Vreugd. Jacob dc Vreugd, geen getuigschrift: 1 leerling. Kla< 3M3: Cornelis R Bergman. Pieter Dijkhuizen. Dirk v Ees. Rijnsburg. Maai- ten v Egmond. Rijnsburg. Arie Haasnoot. Clirles E L le Boble. Cornelis v/d Plas. Jan v/d Plas. Jacob P Schoneveld, Val kenburg. Klas 3MA: Arie Duindam. Noordwijk. Jan v Duyn, Arie v Kalveren, Huig de Mol. Dick Noort. Valkenburg, Nicolaas Ouwehand, Cornelis v/d Plas, Pieter v/d Plas. Marinus C de Ridder, Cornelis Ros. Leendert Schaap. Willem Varkevisser, Noordwijk, Gerrit Verdoes, Jan Vermeu len, Wassenaar, Pieter de Vries. Aldeling schilderen, klas 3S: Andries v Duyver^bode, Leendert Dijkhuizen, Krijn Guyt, Jan Haasnoot, Jan Hoek. Noord wijk, Willem Iloogerdljk, Nicolaas v/d Plas. Cornells Schaap, Jacob Schaap, Basrlaan Souverijn. Teun Zwanenburg. Klas 3SA: Wilhelmus Voorham, Wasse naar. Een blijk van bijzondere waardering ontvingen: Dirk v Beelen 3Hil. Wiljan Boutkan 3H2, Wassenaar, Pieter v/d Plas (sch.nr. 172) 3H2. Nicolaas v Egmond 3ML Rijnsburg, Hendrik Kreft 3M2, Fioris v/d Plas 3M2, Maarten van Egmond 3M3, Rijnsburg, Cornelis Bergman 3M3. Huig de Mol 3MA. Andries v Duyvenbode 3.S. Teun Zwanenburg 3.S. Een blijk van bijzondere waardering ontving van de afd. semi-parttime schil deren: Willem v Duyvenbode. De prijs beschikbaar geslcld door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland te Leiden werd uitgereikt aan: Dirk Haasnoot 3HA. Waar geen plaatsnaam bijstaat, wordt Katwijk bedoeld. AMSTERDAM. 27 juni Contante prij zen: Londen 8.7l'/i—8.71*/«: New York 3.641,4.3.64 ■"■i: Montreal 3.37—3.37'/j; Parijs 73.40—73.45: Brussel 7.24'/!—7.25; Frankfort 91 I2i(.—91.17':.; Stockholm 7 0.51—70.56: Zürich 84.24'—84.28":; Milaan 58.16V— 58.211^.: Kopenhagen 48.43—48.48: Oslo 51.11"—5.16'.Wenen 14 l<r14 n"«: Lis sabon 12.81 hg12.83. Sjaantje kan men lachen, maar Ie gelijk met lichte schaamte beden ken. dat die vrolijkheid over een achterlijk kind toch eigenlijk niel gepast is. Liesbeth won de persprijs, samen met Bob Rooyens. van de teievisie- showcompeiitie 1969 om de Gouden Roos van Montreux. Een onder scheiding. die niei mis te verstaan is. Zij trof haar Leidse publiek met de Mauthausenliederen van Yakob Kambanelli en de Griekse heldhaf tige, door de kolonels gevangen ge houden componist Mikis Theodora- kis- Ook met de liedjes van oorlog, spot en liefde uit „De gijzelaar' van de Ierse verzetstrijder Behan en Theodorakis. De zegging was indringend, zon der een zweem van g.cfheid en doeltreffend. Het trio: Louis van Dijk (in de begeleidingen aan het klavecimbel, anders de piano), de bassist Jacques Schols en de drummer Jofonny En gels werkten technisch en muzikaal op hoog niveau mee, in de Maut hausen- en oorlogsliederen deels in èen obsederend metrum en soms benauwend vereenvoudigde meio- diek. De Joodse tragiek werd door de typische toonladder nog extra ge kleurd. Liesbet-h zong na de pauze uil haar internationale repertoire Chan sons en liederen van de liefde, de zee. de zon. de lente, naar Neder landse. Frans? en Engelse tran\ Het trio wisselde met knappe, boeiende im;.,u...alle. lang hun invallen en de sler.i,ming in de zaa!. in harmonie met wal Liesbeth zong en te zingen had. Joh. van Wolfswinkel en rozen naar tnjers nipuwe Parijsp hallen RIJNSBl'RG Door een zeer goe de vraag voor export trokken de bloemenprijzen (tot genoegen van de kwekers) weer enigszins aan. Er was oen buitengewoon ruim aanbod tuin- bfoemen, die in populariteit niet on derdeden voor de kasprodukten en eveneens in grote hoeveelheden over de grens gingen. Het is typerend voor de grote vraag naar bloemen in het algemeen, dat er met name naar een stad als Berlijn duizenden bossen Duizendschoon worden geëxporteerd, een artikel, dat men tot voor kort slechts met veel moeite in het eigen land kon slijten. Anjers en rozen waren vooral in Frankrijk, waar de inheemse produk- tie door het oplopen van de tempera tuur snel terugloopt, zeer gevraagd. Een speciaal voor het bloemen- transport gecharterd vliegtuig ver voert dagelijks tonnen bloemen naai de nieuwe Parijse Hallen. Dankzij het grote aanbod en de uit eenlopende kwaliteit kan men echter voor alle prijzen een bos bloemen kopen, zodat'het ook deze week voor niemand een beletsel behoeft te zijn om het misschien wel i.v.m. het slagen of de overgang van zoon of dochter eens extra feestelijk in huis te maken met een vaas gemeng de zomerbloemen. Eén grote school biedt het voor deel. dat meer gedifferentieerd on derwijs mogelijk wordt, zodat opti male onderwijsresultaten kunnen worden bereikt. Nog tal van andere voordelen tipte de inspecteur aan. die het wenselijk maken te streven naar een grote school boven een aantal kleinere. Hij schonk vervolgens aandacht aan het belangrijke werk dat hel hoofd van de Cuneraschool. de heer P. W. vaii Niel en het hoofd van de openbare school, wijlen de heer P. T. Klinkhamer, hebben verricht om tot een fusie te komen, daarbij hun eigen persoonlijk belang in de toe komst terzijde stellend. De inspecteur besteedde vervol gens uitvoerig aandacht aan de plannen voor het nieuwe schoolge bouw aan de Schubertlaan,, plannen die zich in een vergevorderd sta dium van voorbereiding bevinden, doch waarvan de uiteindelijke ver wezenlijking nog geruime tijd in beslag kan nemen. Na de pauze had de heer Van Niel, het toekomstig hoofd van de nieuwe school een gedachtenwiss«- ling met de ouders, waarbij tal van vragen aan de orde kwamen en be antwoord weiden. Speciale aan dacht werd hierbij geschonken aan het zwemonderwijs, waarbij zich bijzondere moeilijkheden voordoen en het gerichte godsdienstonder wijs. dat in verband met de ver schillende richtingen, die in de schooi een trefpunt vinden, speci fieke voorzieningen vraagt. Bestuur, hoofd der school en de in grote getale opgekomen ouders kunnen terugzien op een zeer ge slaagde bijeenkomst. Bpclhoinvirerkpn in raialhiiistiiin HILLEGOM Van 2 juli tot en met 23 juli zullen in opdracht van het gemeentebestuur van Hillegom in de tuin rondom het Raadhuis een aantal beeldhouwwerken worden ten toongesteld van kunstenaars die zich in de Carolusstichting hebben ver enigd. Frans van der Veld uit Lisse zendt werken in beton in, waaronder „Vo gels" en „Wording". De Lissenaar voerde opdrachten uit, o.a. voor de Don Bosco-school te Lisse. Agens Berck uit Scheveningen komt met inzendingen van kunststeenmateriaal. Pieter Biesiot uit Den Haag werkte met beton en stelt de beelden „Wa terspuwer" en „Handslag" ten toon. Van Maart van der Burgh uit Delft komt een (beton) „Acrobate" en in hout een „Draak", terwijl van haar plaatsgenoot Peter van der Leeuwen, in brons „Zwemmers" te zien zal zijn. Erna Postema, ook uit Den Haag, zendt in van kunststeen „Moeder en kind". LEIDEN Door een grote aan voer in de afdeling varkens lag de totale aanvoer even hoger dan verleden week, maar men was nog ver van een topaanvoer. De laatste grote lammerenmarkt is weer achter de rug en ook in min of meerdere mate de prijsontwik keling van de laatste paar weken, waardoor aanbod en aanvoer wor den afgeremd. Wat de handel betreft heeft het de gehele week er niet bepaald rooskleurig uitgezien. Nagenoeg al le markten meldden een gedrukte stemming met lagere prijzen. Voor al in de slachtvee-sectoren, waarbij andere rubrieken meeliepen. Uit zondering maakte hierop de var kenshandel, die goed staande bleef. Gebruiksvee; bij vorige week ver geleken weinig verandering. De aanvoer was betrekkelijk normaal, maar zowel in de sector melkvee als in de sector vare koeien gedroeg de handel zich erg kalm met moei lijk te handhaven prijzen. De lagere prijzen voor de doodskoeien begon nen ook in deze afdeling door te werken. Oude en lichte beesten no teerden lager maar de le kwalitei ten bleven nog wel prijshoudend. Vette koeien: terwijl andere markten nog krappe aanvoeren te zien hebben gegeven, was de aan voer in deze afdeling ruimer dan vorige week en te groot voor de vraag. Er is nog weinig export en hoewel het binnenlandse verbruik deze week wel is meegevallen, zijn er ook weer veel buitenlandse slachtkoeien geïmporteerd. De han del die de gehele week gedrukt is geweest verliep bij het ruime aan bod lui tot slepend met iets lagere prijzen. Vette kalveren; de aanvoer in de ze afdeling neemt weer iets toe, evenals het aanbod. Belangrijk is echter, hoe de kwaliteiten zijn, die gisteren wel beter waren dan vori ge week. Hoewel ook deze handel de hele week tamelijk gedrukt was. gedroeg deze zich redelijk en vrij wel prijshoudend. Wolvee: de aanvoer in deze afde ling was aanmerkelijk minder. De overhouders en oude dieren raken op, terwijl men de jonge zuiglamme- ren nog aanhoudt. Door het betrek kelijk korte aanbod een redelijk tot goede handel voor de vette schapen en overhouders en een vlugge han del in zuiglammeren. In de kg ge- wichtprijs echter geen verandering. Op de afdeling weide-lammeren was het een tamelijk rustige zaak en een matige handel. De meesten hebben hun aanko pen voor de weiderij al gedaan en was het op deze laatste lammeren- markt slechts een kwestie van aan vulling. Varkens voor fok- en mester ij: deze afdeling kwam met een vrij grote aanvoer voor de dag, waarbij vooral de biggen de boventoon voer den. Voorts weinig verandering. On danks een matige belangstelling, had de handel toch een redelijk verloop met onveranderde prijzen. Toch was het wel te merken, dat de topprijzen zijn gepasseerd. Slachtvarkens: de handel in slachtvarkens was deze week goed. Er was geen groot aanbod terwijl er een behoorlijke vraag was. De prijzen liepen dan ook weer iets omhoog. Geiten; een redelijke aanvoer, een goede vraag en een vlotte han del. ALPHEN In verband met zijn overgang naar het nijver heidsonderwijs nam de heer H. H. Keizer afscheid als hoofd van de Oranjeschool. Meer dan 14 jaur was hij aan deze school verbon den. Over dit afscheid in officiële kring hebben we deze week al uit voerig geschreven. Gistermiddag was het de beurt aan de schooljeugddie zich even min onbetuigd liet. Het was be slist geen pijnlijke zaak. Integen deel. De laatste middag voor de vakantie werd er iets feestelijks van gemaakt. De leerlingen speel den verschillende stukjes. Verder werd een enveloppe met inhoud aangeboden. Foto: liet scheidende schoolhoofd temidden van zijn leerlingen. Foto W. Dijkman. Bejaardenwerk in Hillegom wordt stichting HILLEGOM De Hillegomse Coördinatiecommissie Bejaardenwerk zal overgaan in een Stichting Fede ratieve Raad voor het Bejaarden- werk. Alle instellingen die zich in Hillegom met het bejaardenwerk be zig houden, zullen daarin vertegen woordigd zijn. Voor de oprichting van de Stichting zijn vijf oprichters nodig. Aangezocht zijn mevrouw M. J. van Niekerk-Blomjous (echtgenote van de burgemeester) en de heren J. Borger. P. v. d. Hulst, W. Imthorn en P. de Vries. Wanneer de oprichting een feit is zal het definitieve bestuur worden gekozen. In opdracht van de Coördinatie commissie stelde drs. F. Beukers een rapport samen, dat uit drie delen be staat: inleiding en inventarisatie, planning en wijze van verwerkelij king. Ook buiten Hillegom bestaat voor dit rapport belangstelling.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3